i van Verhoef Goed aangekleed Van het V.V.Z. front B.D.C.-Kampong 1-2 The Golden Ear-rings in Soest Stemt morgen op de op uw eigen vervoermiddel rmn Reform-artikelen M.H.C. "Soest,, B.D.C. verloor in de laatste minuut 'JMA Meningen van lezers E.M.M. A weerstond voor tweede keer S.E.C. A B.D.C.-Handbal Toneeluitvoering Meteoren leed nederlaag Botsing tussen auto en bromfietser Gestolen Volkswagen gevonden Geslaagden Bijeenkomst P.S.P. Vreemde gewaarwording Baldadigheid Lenssen+de Wolff Ook voor Hees-nieuws - V.V.O.O. 1-V.V.Z. 1 0-1 Het is V.V.Z. gelukt deze moeilijke uitwedstrijd tot een goed einde te brengen. Na het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter kregen de toeschouwers een gelijkopgaande strijd te zien met wisselende kansen De achterhoedes konden echter steeds weer de aanvallen onderbreken. Het bleef een op en neer gaande strijd met V.V.O.O. iets meer in de aanval. Spil Van Kooij van V.V.Z. was echter steeds op zijn post. Pech hadden de V.V.Z.-ers toen Timmer de bal over de keeper heen tegen de lat schoot. De rust brak aan zonder dat er ge doelpunt was. Na de thee een meer opdringend V.V.Z. Dit had tot resultaat dat Tim mer in de 23e minuut wist te doel punten na eerst een back en vervol gens de keeper te hebben omspeeld De strijd kreeg toen een vinniger ka rakter zonder dat er bepaald unfair werd gespeeld. Het gelukte V.V 0.0 echter niet de V.V.Z.-achterhoede te passeren, zodat de eindstand 0-1 bleef. Gezien het spelpeil van beide ploe gen kon men wel zien dat beiden tot de top van de ranglijst behoren. V.V.Z. 2-ZÜIDVOGELS 2 2-3 In deze wedstrijd was het geluk met de spelers uit Huizen. De bezoekers namen de leiding, maar weldra wist Hornsveld door twee mooie doelpun ten de stand op 2-1 in het voordeel van V.V.Z. te brengen. Met deze stand brak ook de rust aan. Door een mis verstand tussen spil Van Grol en keeper Pouw kon de gelijkmaker wor den gescoord. Het junioren A-elftal van SE C. heeft zaterdagmiddag teleurgesteld door in de thuiswedstrijd tegen E.M.M. A niet verder te komen dan een 3-3 gelijk spel De Hilversummers hadden de eerste wedstrijd met 3-2 gewonnen en dat was ook al een verrassing. Zaterdagmiddag echter leken ze regelrecht een neder laag tegemoet te gaan, omdat de groen- witten een 3-0 voorsprong namen. Doordat ze er daarna wel aan geloof den en het kalmer aan gingen doen, konden de bezoekers ten slotte toch nog op gelijke voet komen. Het was overigens een zeer slechte wedstrijd. Na 10 minuten kwam S.E.C. op 1-0 door een treffer van De Jong na fraai voorbereidend werk van Van Boenijen. Na een kwartier bediende v. Luytelaar linksbuiten v. d. Brakel van een crosspass en dat betekende 2-0. Drie minuten later kwam S E.C ..op ro zen" te zitten, toen Van Boeijen een pass van De Jong doeltreffend afrond de (3-0). Daarna begon de SE.C.-ploeg af te zakken. De groen-witten geloofden het wel en E.M.M. profiteerde daarvan middels de linksbinnen, die via de bin nenkant van de paal doelpuntte (3-1). Met deze stand brak ook de rust aan. Na de hervatting speelde E.M.M. beter dan S.E.C., dat de juiste combinaties niet meer kon vinden, mede waardoor de stemming in de ploeg er niet beter op werd. Na een kwartier verkleinde de linksbuiten van E.M.M. door een inswinger de stand tot 3-2. S.E.C. was blijkbaar nog niet gewaarschuwd, want het volhardde in het lusteloze spel, waarmee de gasten wel raad wisten. Na een half uur spelen werd het 3-3 door de linksbinnen, die een pass van zijn midvoor benutte. Tien minuten voor tijd werd het onvriendelijk in het veld. De linksbuiten van E..MM. werd naar de kleedkamer gestuurd wegens natrappen. De spelers deden heel on vriendelijk tegen elkaar en er vielen zelfs klappen, waartegen de scheids rechter helaas niet voldoende optrad. Vijf minuten voor tijd viel Huizinga wegens een blessure uit. Hij werd ver vangen door Van Drie. A.M.V.J. 1-DAMES 2-1 Dames 1 heeft, door te verliezen van A.M.V Jhaar tweede plaats op de ranglijst verspeeld, daar de naaste concurrent Hilversum het heeft ge presteerd koploper Zandvoort te klop pen. Door in de eerste helft haar tegen standster te onderschatten liepen de dames een 2-C-achterstand op. Na de rust werden de zaken wat ener gieker aangepakt en A M.V.J. volkomen in de verdediging gedrukt. A M.V.J. had de winst geroken en liet de voorsprong niet helemaal schie ten. Met een zeer mooi doelpunt van Loes de Vink werd de achterstand tot 2-1 teruggebracht, maar daarbij bleef het. Zaterdag as. wordt in Rotterdam aangetreden voor de 4e ronde om de Amsterdambeker tegen Acolus. Wanneer de dames deze ronde over leven behoren zij in dit toumooi tot de laatste 16. KAMPONG-DAMES 2 6-5 Soest begon de wedstrijd met 5 in valsters. Desondanks was Soest in de meerderheid. Stand bij de rust 2-2. Na de rust had Soest met enige du bieuze beslissingen van de scheids rechters te kampen en kon de wed strijd niet in haar voordeel beslissen. Doelpunten werden gescoord door Ma rton Houtkamp (4x) en Margreet de Bruin. SOEST 3-BE FAIR 1-1 Voor de wedstrijd heeft de secretares se van de MH.C. mevr, Felix-Schot namens het bestuur afscheid genomen van de aanvoerster mej. A. Hessing, die wegens verhuizing naar het Zui den haar taak moest neerleggen, Be Fair, dat fel van start ging, maakte na 10 min. 1-0. Hoewel Soest alles in het werk stelde op gelijke hoogte te komen, lukte dat pas na rust en wel door Anja Lunshof, die met een mach tig schot de keepster van Be Fair het nakijken gaf. In de verdediging blonken Ingrid Schouten en Doortje Gordemo uit. Uitslagen van de afgelopen zondag ge speelde wedstrijden. Heren sen.: B D.C. 1-H.H.C. 3 21-3. Heren sen.: Olympia 2-B.D.C. 2 9-6. Dames jun.: B.D.C. 2-Celeritas 2 2-1. Dames jun.: Celeritas 1-B.D.C. 1 2-4. Heren jun.: B D.C.-Oranje 7-11. V.V.Z. nam opnieuw het offensief maar met veel kunst en vliegwerk wist de achterhoede van Zuidvogels doelpunten te voorkomen. Bij een uitval van de bezoekers volgde een ver schot, waar doelman Pouw zich op verkeek, zodat de stand 2-3 werd. Wat V.V.Z. ook probeerde, de score veran derde niet meer. V.V.Z. 3-HOEVELAKEN 2 4-1 Ook in deze wedstrijd bleef het 3e elftal ongeslagen. Enkele minuten na het begin wist v. Wijk de score te openen. Vervolgens werden vele kan sen gemist. Door Hoek werd het 2-0 en 3-0, waarna door een misstap van Hilhorst de bezoekers de stand op 3-1 brachten. Na de rust een sterker V.V.Z. maar de afwerking der aanvallen liet te wensen over. Door opnieuw v. Wijk werd tenslotte de eindstand 4-1 in het voordeel van V.V.Z. Als objectieve en volkomen neutrale toeschouwer heb Ik echt van deze wedstrijd genoten, want dit was van beide kanten een goede wedstrijd en als we de ploegen zouden gaan beoor delen op de afdeling, waarin ze spe len. dus geen K.N.V.B., maar in de afd. Utrecht, dan was dit zelfs een zeer goede wedstrijd, die de toets met menige K.N.V.B.-wedstrijd glansrijk kan doorstaan Ik werd verrast, door twee technisch behoorlijk spelende elftallen en die met dikwijls verzorgd en bouwend voetbal het doel trachtten te bereiken. Vermelden wij hierbij dan nog. dat er uiterst fair en sportlef gespeeld werd. dan waren hier alle factoren aanwezig om een interessante wed strijd tegemoet te zien en dat is het ook geworden. In de eerste helft waren de partijen goed aan elkaar gewaagd en kwamen aan beide kanten wel kansen voor, maar de verdedigingen bleven voor lopig de baas Eenmaal moest de paal redding brengen voor B D.C. Wij vonden Kampong iets beter, maar doelpunten beslissen de wedstrijd en zo dacht de goed spelende B.D.C.- linksbuiten D. Dorrestein er ook over. die uit een onmogelijke hoek B.D.C, naar een 1-0 voorsprong schoot. De strijd werd vinniger want Kam pong wilde zich hier niet bij neerleg gen en uitstekend gesteund door de beide kanthalfs trachtte zij de par tijen op gelijke voet te brengen, maar de rust kwam met een 1-0 stand voor B.D.C. De tweede helft was nog geen 5 min. oud, toen Kampong toch gelijk maak te. De rechterzijde der B.DC.-verde diging treuzelde met de bal en de uiterst snelle rechtsbuiten der gasten kreeg de bal te pakken, stevende ra zendsnel op het doel af en loste een keihard schot, dat de B.D.C.-keeper schitterend stopte, maar hij kon de bal niet onder controle krijgen en de terugspringende bal werd door een Kampong aanvaller tegen het net ge- Dlaatst, 1-1 dus. B.D.C. wilde echter winst c zette aanval op aanval op en het Kampong doel ontkwam enige malen op het nip pertje aan doorboring. Daar kwam nog bij. dat Kimpong zich langzaa maa- zeker op consolidering van het gelijke s~el ging toeleggen, door het accent od de verdediging te leggen, maar hield ook de tactiek in het oog en 'at werd B.D.C. nood lottig. Herh aldelijk trachtte de Kampong keeper. als heel BD.C was opgedron gen. 7;;n enkele o\ rgebleven aanval lers met 1 ^-e "rappen te bereiken en 6 minuten voor tijd lukte Jat. De rechtsbuiten trok de bal fraai voor en de midvoor maakte geen fout 1-2. Het was natuurlijk een teleurstelling voor de B.D.C.-ers en hun aanhang, maar ondanks de uiterst kleine neder laag kunnen de Soesters op een goede wedstrijd terugzien. De leiding was in goede handen. In twee opzichten ging uw verslagge ver zaterdagavond zeer nieuwsgierig naar het feestgebouw St. Joseph. Waar ik in eerste instantie benieuwd naar was, dat betrof de belangstelling, die voor de toneelopvoering van. „Ons Genoegen" zou bestaan, want een televisie-avond met „Tel uit je winst" Een heel lichtrose in grote ruiten doorgestikte jas, die bedoeld is als „robe de ski" door de Franse ontwer per, maar in ons land ook fijn zonder dat de skis er bij te pas komen ge dragen kan worden. 21 december begint de winter pas, hoewel er enkele optimisten zijn die denken dat we nu alle kou voor dit jaar alweer gehad hebben en het in januari weer langzaam aan lente zal worden. Maar weet u nog van de hele koude dagen In februari, dat het over dag zeker nog wel 10 graden vroor? Als ons dat dit jaar ook nog te wach ten staat, ziet het er niet zo best uit. Iedere morgen als we wakker worden en er ligt een laagje glibberige sneeuw op de straten, zijn de bussen en trei nen weer afgeladen vol en komen we op (of in) ons eigen voertuig maar langzaam vooruit. Scooters en brom fietsen kunnen we dan wel thuis laten, want dat zijn onder zulke omstandig heden onhandelbare en levensgevaar lijke dingen. Maar als het alleen maar vriest en er ligt geen sneeuw en het is niet glad, dan rijden we liever op ons eigen ver voermiddel, dan ln zo'n propvolle be nauwde bus te zitten. Maar denkt u er dan wel om u terdege goed aan te kleden, want geloof maar dat het dan koud is op de scooter of op de bromfiets. Niet alleen après-ski Vooral in winkels waar ze sportarti kelen of sportkledlng verkopen zien we nog wel eens van die fijne warme winterkleding, die officieel bedoeld is als aprés-ski-kleding, maar ook voor ons in dit koude land goed te pas kan komen. Modieus, sportief, praktisch, alles In één. Halflange jassen met een ferme rits middenvoor en bij de polsen een stukje nauwsluitend elastiek dat voor komt dat de wind maar zo naar bin nen komt en om de hals een fijn rechtopstaand boordje, dat gesloten wordt met een grote knoop. We zien tegenwoordig ook vaak dat er bij een jas eenzelfde petje of muts is. Hele maal ingang hebben gevonden de mut sen die strak om het hoofd sluiten en met een bandje onder de kin worden vastgehouden Zo'n mutsje zit lek ker warm en hij kan niet afwaaien. Ook de oren zijn volkomen bedekt, wat heel wat wil zeggen als het enkele Een op een blazer geïnspireerd jasje, getailleerd en met dubbele rij knopen en ook weer bijna onzichtbare zakjes. Ook de broek is in de zelfde kleur, beige, evenals de randen op de dit keer eens charmante valhelm. Een lekker jasje met een ritssluiting en insteekzakjes met een pantalon en een mutsje in dezelfde kleur camel. graden vriest. Doorgestikte jassen, die. als ze verkeerd gedragen worden, wat op een slaapzak lijken, maar heel erg warm zitten, zijn bijzonder handig voor als u op een snel vervoermiddel zit ln de open lucht. Maar voor u zo'n jas gaat aanschaffen, moet u wel goed nagaan of hij wel bij u past en ook moet u er op letten dat de jas niet te lang is, want dat kan o zo lastig zijn. Fijn warm Als u een lekker warme lange broek bezit, kan een kort jasje ideaal zijn. Ze zijn in allerlei soorten in de han del. Een erg leuk model vonden wij het op de blazer geïnspireerde jasje, dat iets getailleerd was. Toch moet zo'n jasje wel van een bijzonder dikke en warme stof gemaakt zijn. wil het in de winter warm zitten. Ook andere jasjes met een ritssluiting en een klein opstaand boordje zijn vaak erg leuk. De rechte insteekzakjes zitten dan zo in de naden verwerkt dat ze helemaal niet meer te zien zijn. U moet maar eens opletten als u langs een sportkledingmagazijn loopt. Après- ski staat er dan bij in de etalage, maar wie zal het u beletten zo'n fijne doorgestikte jas te kopen en die deze winter op de scooter te dragen? Vrijdagavond 25 maart treden The Golden Ear-Rings op in hotel „Eem- land" Deze gelegenheid zullen vele teeners en twens niet willen missen. met Theo Eerdmans en dan Dorus en als slot Mies Bouwman, dat zou wel eens veel afbreuk aan het bezoek kunnen doen. Groot was echter mijn verrassing een geheel gevulde zaal aan te treffen. Dat verheugde ook de voorzitter, de heer Kamerbeek, die de avond opende met een hartelijk welkom en o.a. aan dacht vroeg voor de tombola, die in de pauze zou worden gehouden en de niet-donateurs opwekte donateur van „Ons Genoegen" te worden. De tweede rede van mijn nieuwsgierig heid betrof het feit. wat „Ons Genoe gen" op de planken zou brengen. Wat, dat was bekend, n.1 het blijspel in 3 bedrijven getiteld „Ze man pas op", maar op welke wijze deze groep dit ten tonele zou brengen. Dit was zeer bevredigend. Na een wat aarzelend begin, werd er vlot gespeeld en de aanwezige konden herhaalde lijk danig hun lachspieren gebruiken en dat is altijd een grote verdienste van een toneelsDeler. „Ons Genoegen" kan onder leiding van de regisseur, de heer M. J. ter Hoeve, met genoegen en voldoening op deze opvoering terugzien. Er was bal na. Onnodig te zeggen, dat tot laat de stemming er in bleef. O De korfbalvereniging De Meteoren lie ten in Amersfoort een flinke veer door met 5-3 van concurent Amersfoort 2 te verliezen- Dit betekent, dat de over winnaars de leiding van de Soesters hebben overgenomen. Al snel bleek, dat deze belangrijke wedstrijd beheerst zou worden door de zenuwen. Vooral het Soester midden vak had hier mee te kampen. In een vrij hoog tempo legden de Amersfoor- ters Soest hun wil op en spoedig ston den zij met 2-0 voor. Dick Maris had succes en wist de achterstand to ver kleinen, 2-1. Na rust waren het weer de keietrekkers, die de korf vonden. Tweemaal doorboorden zij het rietwerk en de Soester kampioensillusies (4-1). Toch kwam de spanning terug, want de Meteoren haalden de achterstand op tot 4-3. De genadeslag kwam even voor het einde toen Amersfoort het vijfde doel punt aantekende. De Meteoren misten twee strafworpen. Donderdagmiddag reed mej. N C. D. per bromfiets op de Beukenlaan, rich ting Laanstraat bij de Verlengde Tal- malaan. toen haar een auto passeerde, die de Verlengde Talmalaan wilde in slaan. met het gevolg dat zij tegen de auto botste. Het liep betrekkelijk goed af Dokter Schutte verleende de eerste hulp, doch kon slechts schaaf wonden constateren, waarna zij zich naar huis kon begeven. Haar bromfiets was behoorlijk beschadigd. Zoals wij in onze vorige editie mee deelden, werd vorige week e:n Inbraak gepleegd in Soesterberg aan de Amers- foortsestraat 112 en bedienden de daders zich van een gestolen auto. Deze auto ls teruggevonden, maar van de dad2r(s) werd geen spoor ge vonden. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen wiskunde en natuurwetenschappen de heer L. N. M. Westerveld alhier, ter wijl de heer J. Iseger eveneens uit Soest aan deze Rijksuniversiteit slaag de Voor het doctoraal examen wis kunde. Vrijdagavond hield de PSP een bij eenkomst in „De Gouden Ploeg" alhier. Er was slechts weinig belangstelling. 20 personen, waaronder nog meer dan de helft uit andere gemeenten- De heer B. Weggelaar uit Amersfoort opende de avond en verwelkomde de aanwezigen. Er deed zich in de aanvang een aar dig incident voor, dat misschien aan de ene kant niet prettig was, althans niet voor de P S P-aanhang, maar aan de andere kant toch ook zijn in teressante zijde had. Het rumoer in het café. waardoor de spreker zich niet verstaanbaar kon maken, kwam van een tiental studen ten, gekleed in zwaluwstaart, die zich waarschijnlijk een vrolijke dag of avond beloofd hadden. De heer Weggelaar ging naar de bar en stelde aan de studenten voor of rustig te zijn of mede te gaan naar de vergaderzaal en te luisteren naar wat de spreker van .deze avond de heer Polak te zeggen had. Drie studenten gingen op dit voorstel in, onder voorwaarde, dat als het gesprokene hun niet beviel, zij dan weer naar de bar terug zouden gaan. Frappant was het. dat deze studen ten, die van te voren nog uitgelaten in de bar en niet het eerste biertje te pakken hadden, maar nog volkomen In giede conditie waren, de gehele re devoering. die pl.m. drie kwartier duurde met aandacht en volkomen rustig volgde! De speech van de heer Polak had dan ook vele nuttige en doelbewuste kan ten, maar of het nog eens werkelijk heid wordt, dat ls de vraag. Vooral waarschuwde spreker de mens heid tegen de afschuwelijke A-bom. Een oorlog met dit wapen, betekent onze totale vernietiging. Daarom moet er gestreefd worden naar samenwer king niet alleen wat betreft de ver schillende landen, maar ook in onze dagelijkse samenleving, terwijl ieder een recht heeft op een goed bestaan en een goede woning, daar anders conflictstof ontstaat. Teneinde de bewapening te vermin deren en daarmede het oorlogsgevaar, zou een internationale politiemacht gesticht moeten worden. De meeste mensen denken liever niet, maar gebruiken liever hun handen, waardoor niet alleen de binnenlandse samenleving ln gevaar komt, maar ook de wereldvrede. Vijftig jaar geleden waren er ook al oorlogen en als dat heel ver weg was, dan schonk men daaraan geen aan dacht. Laten ze het maar uitvechten dacht men, maar dat ls veranderd. De oorlog ln Vietnam kan plotseling tot een wereldbrand geraken. Wij blijven strijden voor de vrede, ontwapening en een sociale staat ls een sociale gemeenschap. Strijd met ons mede. Hiermede be sloot spreker zijn toespraak. Na de pauze werd er nog een forum ge vormd, die verschillende vragen be antwoordde. Zaterdagavond, om ongeveer 10 uur, was een dame aan de Stadhouderslaan koffie aan het zetten in de keuken, toen door de buitendeur en man bin nen vieL die laveloos dronken was en bleef liggen. Zij stelde de politie op de hoogte, die J, G M. v. d. W. uit Baarn logies ver leende in een politie-aparte. Onbekenden vonden het een aange name bezigheid 13 ruiten stuk te gooien van het Soester Natuurbad. Een verrregaand staaltje van balda digheid. onroerende goederen -taxaties; hypotheken - - assurantiën X' - Stë.enhoffstraat 67 Sóëst Tël. 2169 Met de heer Kantman ben ik het he lemaal eens. Waar blijft de verkiezings koorts Je vraagt je afkomt die onverschil ligheid niet voort uit een gebrek aan positief idealisme Of uit een angst voor stemmenverlies Waar blijft de jonge garde met posi tieve denkbeelden Is dat ontstellende gebrek aan positief enthousiasme niet een oorzaak van straatterreur door verwarde vlegels En wat die reclame betreft ben ik het roerend met U eens, mijnheer Kant man Maar uit het bovenste blijkt immers, dat men zich niet druk wil maken. De gevestigde heren hebben wel de „poen", maar niet de „pep" Bij de beginnende partijen zou dat wel eens precies omgekeerd kunnen zijn. Laten we de uitslag van morgen eerst even afwachten. Ik heb zo'n idee, dat de volgende ronde veel levendiger wordt, wanneer morgen een partij triomfeert, die progressief ls ln het po sitieve. Een partij van „alle christenen onder één. dak" bijvoorbeeld. GAITZEN DOUWSTRA. Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES Het eerste elftal van Hees was vrij. T.O.V. 2-HEES 2 1-3 Het zeer fors spelende T.O.V. trachtte Hees een nederlag toe te brengen, maar dat is niet gelukt. Hees staat door deze overwinning vaster dan ooit aan de kop. door met nog 5 wedstrij den te spelen 6 punten voorsprong op nummer twee heeft. De ruststand kwam met 0-0. Na de rust maakte Burgstede uit een vrije trap 1-0 voor Hees, doch even later was de stand weer gelijk 1-1. De vrijetrapspecialist Burgstede maak te echter weer 2-1 voor Hees, wederom uit een vrije trap. Tenslotte werd de wedstrijd beslist door een doelpunt van Hop, zodat Hees verdiend met 3-1 won. HEES 2-LANGBROEK 2 7-2 Het derde elftal van Hees heeft prach tig revanche genomen voor de destijds tegen Langbroek geleden 7-0 neder laag. Nu werd met 7-2 gewonnen, hoewel het er bij de rust niet naar uitzag. Het scoreverloop was voor rust 1-0 - 1-1. Na rust nam Hees weer de leiding (2-1), maar Langbroek kwam weer naast Hees (2-2). Toen ging de doelpunten machine van Hees werken en met de regelmaat van de klok werden 5 doelpunten gemaakt, waardoor de eindstand op 7-2 kwam. Hees 3 staat nu op de 2e plaats met 4 punten achterstand op de leider. I

Soester Courant | 1966 | | pagina 3