SQ na De bouw van 850 woningwet woningen goedgekeurd v.v.v. S.E.C.-nieuws hij m mmm mm" f.1495.- Totale kosten geraamd op 32 miljoen D. ENGEL nieuws „De Witte Pompen" r VAN 101 De Gaulle opeens pro-Brits IS UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschooi V v.-S Een hn! die goed zit koopt u bij de vakman ïlssiüfBU» k^uze* RESiPSSR s?as?t klaar Auto- en Scooterriischool Grote Kampeer- en Watersporttentoonstelling S.E.C. zaterdag TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Voor Baby Medische dienst. PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten De gemeenteraad van Soest kwam dinsdag-avond in vergadering bijeen, teneinde het aangehouden punt van de laatste raadsvergadering, betref fende de bouw van 850 woningwetwo ningen in het Soesterveen, te bespre ken. De aanvang der vergadering was be paald op 9 uur. doch voordien was er vanaf half acht nog een besloten ver gadering, waarin de raadsleden schijn baar nog eens door een deskundige waren voorgelicht. gen te bouwen voor de som van 21.380.100,— De totale stichtingskosten worden als volgt geraamd: Grondkosten 5.514.140, Aanneemsom 21.380.100,— Architecten honorarium en konstrukteur452.931, Dagelijks toezicht330.000, Aansluitingskosten 127.500, Onvoorziene uitgaven 106.900,50 Centr. verwarming 1 862.750,— Liftinstallatie 305.250. Renteverlies 2.015.768,83 BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Na afloop hiervan kregen de raads leden nog gelegenheid 5 tot 10 mi nuten per fractie in diverse kamers over een en ander te beraadslagen, zodat de voorzitter te ongeveer 9 15 uur de openbare vergadering kon ope nen. Wie echter gedacht had, dat dit punt nu binnen 15 minuten afgelopen zou zijn. is bedrogen uitgekomen, want om ongeveer 11 uur bleek, dat, hoewel praktisch alle fraktles bezwaren had den. het voorstel van B. en W. was aangenomen met als tegenstemmers de heren J. K. DE BRUIN en Dr. D. J P. ORANJE, beiden VV.D. Het voorstel betrof de bouw van 850 woningwetwoningen in de A-sector, door de N.V. Bouw- en exploitatie Maatschappij G. Verwelius te Huizen. Deze woningen zullen gebouwd worden in het Soesterveen. Bedoelde woningen zullen worden on dergebracht in 19 woningblokken t.w. 7 van 7 woonlagen en 12 van 3 woon lagen. De woningen zijn van het zgn. gale rij-type en hebben, behalve de galerij aan de ene zijde, een doorgaand bal kon aan de andere zijde. De woningblokken van 7 woonlagen zullen worden voorzien van een liftin stallatie en alle woningen zullen cen traal worden verwarmd. De N.V. Verwelius is bereid de wonin- ■- -V-O"'. - C? C E EDE. - CHEMISCHE-EN 1' WIT WASSERIJEN r-.'- - V1 .HAALT GRAAG UW WAS ">P MAANDAG EN BRENGT' - _i:i'. Er wordt nog wel eens gevraagd naar speeltuinen in onze omgeving. Straks lokt het weer om de kinderen mee naar buiten te nemen naar een plaats, waar ze zich kunnen verma ken met behendigheidsspelen of oefe nen aan allerlei toestellen. De Provinciale Utrechtse Bond voor Vreemdelingenverkeer heeft ons enkele goed geïnformeerde vouwblaadjes toe gezonden, waarvan er o.a. een is ge wijd aan speeltuinen, natuurbaden, gelegenheden waar men bootjes ver huurt en kampeerboerderijen. Een nuttig blaadje voor plannetjes In verband met verjaarsfeestjes. De Gelderse Achterhoek komt weer uit met een gids voor hotels, pensions, pensionboerderijen, zomerhuisjes, bun galowparken, kampeergelegenheden. zwembaden en kamers met gebruik van keuken. Als toeristische routes, die de A.N.W.B. in dit gedeelte van ons land uitzette, kunnen wij aanbevelen: IJssel- en Berkelroute, Slinge-route en Hame land-route. Deze routes, zowel als alle andere A.N.W.B. routes, zijn bij ons verkrijgbaar. Onlangs reden wij zelf de Noord Veluwe-route. Prachtig! Vooral in het komende voorseizoen, nu de campings nog niet in gebruik zijn genomen, want het rijden langs het Veluwemeer 'is vooral een genot voor vogelvrien den en voor wie houdt van het wijde waterland. Het is er nu nog stil en eenzaam. In Elburg moet u beslist even rond lopen en misschien, net als wij El- burger botjes kopen. Nee.geen vis, maar een heerlijk soort luxe broodje in de vorm van de genoemde vissoort. Smakelijk.... ook voor vegetariërs. En nu het tipje van de sluier. U weet wel, waar we vorige week over spraken. Als we dat tipje verder oplichten, zien we in gouden letters geschreven 2 april, V.V.V. Soest 60 jaar!" Dat deze herdenking feestelijk wordt gevierd, kunt u zich wel voorstellen Alle leden van onze V.V.V. ontvangen een dezer dagen een uitnodiging en wij hopen, dat zij gebruik zullen ma- keri van de gelegenheid onze zestig jarige te huldigen. Daar is niets an ders voor nodig dan met de uitnodi gingskaart op het daarop vermelde uur en op de aangegeven plaats de grote circustent van Boltini te betre den en met uw eigen persoonlijkheid luister aan de voorstelling bij te zet ten. Leden V.V.VMaakt u allen klaar, V.V.V, Soest is zestig jaar! Totaal 32.095.340,33 De gemiddelde huur is voorlopig be paald op 31,65 per week, doch het ls niet uitgesloten, dat in de eerstvol gende jaren deze huur nog verhoogd zal moeten worden. Oorspronkelijk lag het in het voorne men andere grond in het Soesterveen, waarop geen woningwetwoningen zul len worden gebouwd, te verkopen aan N.V. Coördinatiebouw, doch deze N.V. heeft zich inmiddels teruggetrokken Hierna kwamen de sprekers aan het wooord. De heer J. C. KORTE iKV.P.) opende de rij en zei, dat hij liever in de grote slaapkamer een vaste wastafel had gezie^. in plaats van in het toilet en waarom geen pottenkijker In de keuken? Bovendien miste hij het ex ploitatie-overzicht. De heer J. K DE BRUIN (VV.D.) stond voor vele vraagtekens Ten eer ste, waarom heeft de N.V. Coördinatie- bouw zich teruggetrokken0 Verder wenste hij een zekerheidstelling van de bouwe". Voor wie bouwen wij ech ter deze huizen, aldus söreker. met een huur van f 32— tot f 39,— per week, want tot dit bedrag kan de huur op lopen. Dit kan de doorsnee mens toch niet betalen. Vervolgers vroeg de heer De Bruin of deze bouw een exoerlment was of dat dit systeem al elders was toege past. Het gevaar zit er ook in, dat deze woningen een eentonig geheel zullen vormen, daar zij van A tot Z volko men gelijk zijn Verder zijn de erva ringen met de NV Verwelius nu niet bepaald gunstig. Kijken we naar naar de bouw op de Eng; daar waren ern stige constructiefouten aan de orde. Zullen we maar weer zonder meer met deze bouwer in zee gaan? De heer B. H. A. E ELBERTSE (K.V.P.) vroeg of de verwarming ge meenschappelijk dus met één grote ketel, zal worden uitgevoerd of per blok, wat misschien voordeliger zou kunnen zijn. Verder vroeg spreker of er nog onderscheid wordt gemaakt in huizen met en zonder lift. Hij vond de liftinstallatie hoog in prijs. Mevr. S. M. POLET-MUSLER iP.vd.A vroeg eveneens of er verschil in de huurprijzen zal zijn voor woningen met en zonder lift. De heer J. H. HOM (KV.P.) vroeg of er rekening is gehouden met wonin gen voor grote gezinnen en of er voor goed toezicht werd gezorgd. Hierna ging wethouder A. P. HIL- HORST (K.V.P.) over tot het beant woorden van de gestelde vragen en opmerkingen. De beantwoording op het technische vlak liet hij over aan de aanwezige direkteur van Gemeen tewerken de heer H. J. van der Dus- sen. De heer HILHORST deelde mede, dat het exploitaitieoverzicht thans ter in zage ligt en dat, mits hierin van hogerhand geen wijziging wordt ge bracht, het geheel een behoorlijk Vvinstsaldo zal geven. Na vele besprekingen in het helaas tot een breuk gekomen tusen de N.V. Co- ordinatiebouw en de Gemeente. Bij besluit van 19 nov. 1964 werd de bouw van de 850 woningen gegund aan de N.V. Verwellus en daaraan moeten wij ons houden Ondanks de minder goede bouw op de Eng, heeft hij nu vertrouwen in Verwelius en er zal voor scherper toezicht worden gezorgd dan voorheen, ook van gemeentewege Spreker vraagt zich af of het stellen van een bankgarantie wel mogelijk is. Wat de huur betreft, dit is een zaak van de minister, daar deze uiteindelijk de huur vaststelt verdieping wonen,omdat het daar rus tiger is, er zijn er ook, die laag willen wonen, maar er zijn er ook die liever in het midden zitten, met het oog op de warmte. De liftinstallatie is nog niet gegund, maar er zal op gelet worden, dat de huren niet onnodig verzwaard worden. De huizen worden gebouwd voor ge zinnen met 2 of 3 kinderen. Deze bouw is ook al in Rotterdam en Enschede toegepast, aldus de heer Van der Dussen. Leverancier van alle ziekenfondsen De heer DE BRUIN (V.V.D.) zegt nog geen antwoord te hebben gekregen op zijn vraag, wie deze dure woningen kunnen betrekken. Wethouder HILHORST deelde hierop mede, dat natuurlijk vooraf beoor deeld zal moeten worden of een wo ningzoekende deze huur zal kunnen opbrengen, waarna de VOORZITTER er nog op wees. dat men aan deze huurprijzen zal moeten wennen, daar men in de toekomst niet goedkoper zal kunnen bouwen. Trouwens, verge leken met het buitenland staat Ne derland er nog gunstig voor en ls het niet te vermijden, dat de huren met het buitenland gelijkgeschakeld zullen wQrden. De VOORZITTER dacht ook nog, wat deze woningen betreft, aan een door stroming, opdat mensen met een hoger inkomen, de goedkope huizen zullen verlaten en duurder gaan wo nen, waardoor voor de minder draag- krachtigen goedkopere woningen vrij komen Mevrouw POLET-MUSLER (P.v.d.A.) wenst ook scherper toezicht, want ook haar vertrouwen in de bouwer is geschokt. Tevens zegt zij, dat haar fractie de zaak na V-k Jaar niet lan ger wil vertragen en dat de P.v.d.A. haar stem aan het voorstel zal geven. Dr. J. W D. BERKELBACH VAN DER SPRENKEL, chr. blok, constateerde dat dit voorstel geen hamerstuk is geworden. Integendeel, er is veel ge praat en als men luister wordt men wijzer. Er is veel gezegd, hetgeen onzp fractie ook had willen zeggen, dus het heeft geen doel dit nog eens te her halen. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen en daarom zullen wij voor het voorstel stemmen. Veel had echter vermeden kunnen worden, als de raadsleden tussentijds beter ingelicht waren. De heer WESTRA (V.V.D.) zegt alleen zijn stem te zullen geven om de wo ningnood te verkleinen, maar hij had wel vele bezwaren Nadat de heren Elbertse (K.V.P.), De Bruin (VVD), Hom (K.V.P.) en Oranje (V.VD.) zich nogmaals had den laten horen werd het voorstel aangenomen met de stemmen van de heren De Bruin en dr Oranje tegen Hierna bracht wethouder HILHORST de raadsleden dank voor hun uitein delijke medewerking aan dit geweldige bouwplan, waarvan de bouw, als alles naar-wens verloopt, in mei 1967 een aanvang kan nemen. Tot slot vroegen B en W nog toe stemming bij de Kroon in beroep te mogen gaan tegen een besluit van Ged. Staten betreffende de aanschaf fing van wasmachines en centrifuges door twee v.g.l.o. scholen, welk voorstel werd goedgekeurd met 4 tegenstem mers. S E.C.-FORTITUDO Door de neö rlaag van S.B C. tegen V.V.O.G. is weer van alles mogelijk geworden. SEC moet nu n^g acht wedstrijder» SDelen waarvan vijf thuis, zodat ze de kansen nog volledig in eigen hand hebben. Er is zondag weer verloren, maar er was een duidelijke verbetering in het spelpeil te constateren, vergeleken met de laatste wedstrijden All-risk verzekerd Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen Steenhcffstraat 25 - Tel, 2185 - Soest In de huurprijs is begrepen de verwar ming, doch niet de brandstof. Het be stemmingsplan is volledig aanvaard, dus ciit geeft geen moeilijkheden. Met betrekking tot de opmerking van de heer De Bruin zegt spreker, dat het de vraag is of de wederopbouw met een verandering akkoord gaat. Daarna gaf hij het woord aan de heer H. J. van der Dussen. Inderdaad, aldus sprker is er geen wastafel in de grote slaapkamer ge dacht, wel een fontijntje in de w.c., dit wordt voorgeschreven. Een potten kijker in de keuken is niet belangrijk en hierin kan de bewoner gemakke lijk voorzien. De verwarming op één ketel heeft voor- en nadelen, waar nog bijkomt of van olie of gas gebruik gemaakt zal worden. De huurbepaling is moeilijk. Er zijn bewoners, die graag op de zevende Tegen Fortitudo moet echter de volle winst worc' n behaald, wil S.E.C. zon dag. als de belangrijke wedstrijd Zeist-Saestum heeft plaats gevonden, weer iets steviger aan de top staan. De wedstrijd Zeist-Saestum zou wel eens kunnen uitlopen op een gelijkspel al heeft Zeist iets betere papieren doordat ze thuis spelen. Baarn krijgt het echter ook niet ge makkelijk, want Veenendaal komt op bezoek. De eerste wedstrijd werd door Baarn verloren en ze hebben hier geen ->rettige herinner: ren aan over gehouden. a Veenendaal zal zich niet gemakke lijk overgeven, want de kans op de gradatie zit er volledig in. De te spelen wedstrijden in deze af deling voor zondag zijn: Donar-V.V O G - S.E.C.-Fortitudo. - Holland-C.D.N. - Zeist-Saestum. - Vriendenschaar-V V.IJ. - Baarn-Vee- nendaal. S.E.C. 2-ULTRAJECTUM De eerste ontmoeting tussen S E C. en Ultrajectum was een gelijk spel en betekende mete-n het eerste puntje voor S.E.C. na een reeks nederlagen. Momenteel rtaat Ult.ajectum vi;f pun ten op S.E.C. voor. Het is dus zaak om deze keer de volle winst in Soest te houdc- Ultrajectum is de laatste tijd van slag en hier moet S.E.C. gebruik van ma ken. J.l. zondag werd weer gewonnen van het zwakke Zeist 3, maar dit hoeft nog niet te betekenen dat ze hun inzinking weer te boven zijn. Het is nog niet zeker of doelman Van Essen in het tweede zal uitkomen, want Van Hattum is momenteel ziek en de kans is zeer groot dat hij zon dag niet zal spelen. V.V.Z.A. 2-S.E.C. 3 S.E.C. 3 moet na zondag nog vier uitwedstrijden spelen; dan zit de com petitie er weer op. De wedstrijd tegen B.D.C. 2 is ge ëindigd in een gelijk spel, zodat de voorsprong op de buren 3 punten is gebleven. S.E.C. speelde de eerste helft ver beneden peil en B.D.C. verdiende toen ook zeker een voorsprong. De verandering, die S.E.C. had aan gebracht in de opstelling, werd na de rust herzien en dit bleek wel een ver betering. De rollen waren toen gekeerd B.D.C. kwam er niet meer aan te pas, maar ook nu kon S.E.C. geen doelpunt ma ken. Na V.V.Z.A. 3 volgen dan nog A.P.W.C. 2, Baarn 3 en Veensche Boys. Van deze tegenstanders kan er nog een wedstrijd verloren worden als de andere concurrenten tenminste alles winnen. H.V.C. 4-S.E.C. 4 Het uitstellen van de wedstrijd S.E.C. 4-Amsvorde 3 door de „afdeling" is voor ons nog een raadsel. Verscheidene jongens zijn voor niets naar het veld gekomen op deze mooie dag en ze waren vast besloten deze zondag een overwinning te behalen, mede omdat het elftal nu eens com pleet was. Wat echter afgelopen zondag niet gebeurd is kan in de wedstrijd tegen H.V.C. gebeuren. Dit zou meteen een einde kunnen zijn van de reeks ne derlagen die ze geincasseerd hebben. V.V.O.G. 3-S.E.C. 5 Deze wedstrijd is uitgesteld op ver zoek van S E C., omdat er veel zieken en geblesseerden zijn. OPSTELLING ELFTALLEN S.E.C 1 Doel Van Hattum: achter De Rooij en Hooijer. midden Krijt, Ruttenberg en Van Breukelen; voor De Bruin. Van de Broek, Verhoeve. Duijst en Van Berkel. Reserve De Jong en Van Essen. S.E.C. 2. Doel Van Essen; achter Hooijer en Rodermond; midden Van Remmerden, Brouwer en W. Brouwer, voor Dorrestein, Aalberts, Evers, Pot hoven en Van Limburg. Reserves R. Dorrestein en Huizinga. SEC. 3. Doel Bakker; achter Wil denburg en De Vries, midden De Jong, Valero en Pureveen. voor Lenarduzzl, Strumpel, Hoek. Lüschen en Veldhui zen. Reserve Westerveld. S.E.C. 4. Doel Van de Vaart; ach ter Baltus en Van de Linden; midden Buitenhuis. Ten Hove en Kareisen; voor Heinen .Dasselaar, Servellen, La- gemaat en Abbel. Reserve Wiss en Klooster. rrüjIlijN.ljjflj ZWITSERS TRANSISTOR ORGEL wint elke vergelijking- in vorm, toon, registratie èn prijs. Komt u maar kijken, luisteren en spelen bij Op 26, 27, 28 en 29 maart a.s. wordt in de Markthallen te Amersfoort een grote kampeer- en watersporttentoon stelling georganiseerd. De collectie kampeermeubllair is uit gebreid met een uitzonderlijke fraaie collectie tuinmeubelen, waarbij we de verschillende stoelen, banken, para sols en tafelkleedjes zien uitgevoerd in één dessin. Er zijn duizend en één dingen die in dit walhalla voor de watersport- en kampeerliefhebbers worden aangetroffen. De spiritusbranders, de primussen, de butagastoest ellen, ten tverllch tingen (zelfs TX.-verlichting), keukenultzet- ten, opblaasbare matrassen, die in 'n wip in een ligstoel worden omgeto verd, parasols, de onderwatersportar tikelen, badmintonspelen Dit alles tus sen dubbeldakkers, grote en kleine bungalowtenten en lichtgewichtjes in blauw, groen, oranje en bruin. Ook tenten met grote zonneluifels, waarvan diverse met grote plastic ramen. Veel belangstelling zal ook bestaan voor de vouwcaravans met en zonder keuken. Dat de watersport een enorme vlucht neemt, blijkt ook op deze tentoon stelling. Er is reeds een leuke polyes ter roeiboot voor 295,en met de mogelijkheid om er een buitenboord motor achter te plaatsen, verder ver schillende zeiljcllen en ook de mooie Flying Junior In opblaasbare boten ls ook een grote collectie op de ten toonstelling aanwezig. De polyester zeilboten zijn meestal voorzien van aluminium masten. Bij de tenten zijn verschillende nou- veauté's .o.a. een royale bungalowtent, die slechts op één poot staat en is uitgevoerd in een fraaie havanna zandkleur. De tentoonstelling is geopend van 10- 22 uur. President De Gaulle heeft laten weten dat hij nu geen bezwaar meer heeft tegen Britse toetreding tot de EE G. In 1962 had hij die wel en met zijn veto torpedeerde hij toen de al bijna beklonken akkoorden van Engelands lidmaatschap van de Euromarkt. Zijn voornaamste reden was dat de Britten niet Europees genoeg waren doordat ze zich met hart en ziel aan de V S. hadden gebonden. Een belangrijk be wijs daarvoor zag hij in het akkoord dat Engelands premier Macmillan met de V.S. had gesloten over het uitrus ten van de Britse kernmacht met Amerikaanse polarisraketten. Nu wordt de inhoud van dat akkoord ook door de socialistische premier Wilson nog steeds nageleefd en deze heeft er zelfs een dergelijk aspect aan toegevoegd door eerst een eind te ma ken aan de ontwikkeling van een el- gen vliegtuig en toen de R.A.F. te voorzien van Amerikaanse. En hij er gerde velen in partij en oppositie door zo grif de Amerikaanse politiek in Vietnam bij te vallen De band Lon- den-Washington is dus bepaald niet verslapt! NIEUWEWEG 103 TELEFOON 2968 SOEST Het eerste team van S E C 1 is zater dag vrij en zal deze vrije middag wel benutten om naar de wedstrijd Baarn- V.V.Z. te gaan kijken. S.E.C. 2-S.O.V.A. 3 Het tweede elftal weet niet van op houden, het blijft aan de lopende band doelpunten maken. Werd vorige week „Posthoorn 3" uit verslagen met 3-2, de return-wedstrijd werd een 3-1 overwinning. Hoe het S.O.V.A. 3 zal vergaan ls nog een vraagteken. Opstelling: Doel Kramer: achter H de Boer en J Verwoerd: midden Cor- nlsllsse, Ginkel en W. Tolboom: voor R. Stalenhoef. Van Loon, R. Dobben, Van Delden en L. Tolboom. JEÜGDTRAINING S.E.C. Aspiranten: maandag. Ie groep 6.30- 7.30 uur. 2e groep 7.30-8.30 uur. Pupillen: Dinsdag, le groep 6,30-7.30 uur. Donderdag 2e groep 6.30-7.30 uur Junioren: Woensdag. 7-8 uur. SPELREGELTEST AFDELING AMERSFOORT S.E.C. heeft de volgende jeugdspelers opgegeven om mee te doen aan deze spelregeltest: A. Hooijer, G. Aalberts en E. v. d. Brakel. Reserve: Van Dalen. MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ÖNR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN 'FINANCIERINGEN TAXATIES Verandering Intussen is de E.E.G. namelijk niet meer de oude, voornamelijk door Frans toedoen. De laatste crisis is nooit opgelost, men kwam slechts overeen dat men het niet eens was. Frankrijk aanvaardt nog steeds niet dat nu - volgens het gesloten verdrag - in Brussel bij meerderheid van stem men besloten kan worden, met andere woorden dat een Frans nee overstemd kan worden door het ja der anderen, wanneer die menen dat het gemeen schappelijk Europees belang er mee is gediend. Dat is een principe van supra-nationaal werken: een deel van de soevereiniteit wordt overgedragen aan ..Brussel". Voorlopig werkt men daar op de oude voet door. maar van daag of morgen moet er natuurlijk een situatie onstaan waarbij Frank rijk in een minderheid verkeert en dus zal weigeren zich te storen aan een besluit. Dan heerst er pas goed een crisis in de E.E G. Nu herinnert De Gaulle zich zeker dat toen de Britten over toetreding onder handelden dit beginsel van supra- natlonallteit met de landbouw het voornaamste probleem vormde. Over de landbouw valt nu verder niet te pra ten, die ls in de E.E.G. nagenoeg af gerond, althans ln principe. Maar in de E.E.G. een bondgenoot te hebben die ook niet zo dol is op die beslis singen bij meerderheid van stemmen, dat zou De Gaulle nu fraai van pas komen. Achtergrond De conservatieven wilden er indertijd wel overheen stappen omderwille van de grotere andere voordelen. Zij wa ren trouwens lieden die kwamen vra gen of ze binnen mochten. Nu worden de Brittten uitgenodigd en dat houdt automatisch in dat ze meer dan de smekeling van toen hun eisen kunnen stellen. Nu de andere vijf zo solide front maakten tegen Parijs, hoopt De Gaulle kennelijk dat de nieuwe on derhandelingen met de Britten de overigen er toe zullen bewegen dan maar vaarwel te zeggen aan de supra nationale opzet. De Euromarkt zou dan zuiver een zakelijk akkoord worden tussen naties die overigens hun gang gaan in stee van een instrument om die naties gezamenlijk vooruit te helpen in de wereld. De Britten tonen niet veel enthou siasme, maar dat kon vlak voor ver kiezingen ook niet verwacht worden. Voorzover het in de verkiezingscam pagnes aan de orde komt is het door dat Wilson onjuiste medeelingen ge daan zou hebben over hoe Macmillan Indertijd in Rambouillet met De Gaul le heeft onderhandeld. Dat gaat dan meer er over of Wilson liegt daji over de E.E.G. zelf. Voor Britten - en in hun gevolg zou den ook enige andere landen van de Europese Vrijhandels Associatie E.V.A. komen - en leden van de E.E.G. zou het goed zijn als de thuismarkt zo enorm werd uitgebreid. In dat opzicht is door allen (behalve De Gaulle toen) steeds veel gevoeld voor Britse toetre ding. Of het echter nu, op een mo ment dat de Franse tijdbom elk ogen blik weer kan ontploffen in Brussel, ook zo'n goed idee is? Het antwoord in Brussel zal zeker geen onverdeeld ja zijn. Voorlopig lijkt het geboden eerst intern de clubzaken in orde te hebben voor nieuwe leden worden aang-ennm0^. POEDER - CREME - OLIE ZEEP De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: J. W Tervoert, Beatrixlaan 1, tel. 2705 en H. van Dorssen, K. Bergstraat 3, tel. 2119. Tandartsen Zaterdag en zondag van 1300-1330 uur J G. van Eek, Waldeck Pyrmont- laan la. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuid". Oranie-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, teL 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. J. Senden. Simon Stevinlaan 3, tel. 03463-1359. b.g.g. boodschappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr. Van Halen, Beckeringhstraat 13a. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst 10 uur ds D M. Jalink. 7 uur ds J. Mettau. Kerkkoor. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. Woensdagavond, 30 maart, 8 uur, oecu menisch avondgebed. Emmakerk 10 uur ds K. van Liere. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de ochtenddienst kinderoppas. Heeskapel 10 uur ds J. Mettau. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds H. Roest. (chthus Kerk 10 en 5 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Jullanakerk 10 en 5 uur ds P. B. Suurmond van Baarn. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds K. Schippers van Amersfoort. Voorbereiding H.A. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8 30 uur dienst. 14.45 uur ds De Vries van Nijkerk. CHR GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. uur ds B. Bijleveld van Bussum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned Protestantenbond 10.30 uur ds W. Leerink. Braamhage: 7 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH Lt TH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur ds Th. B. W. G. van Gram berg van Doorn. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag. 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur ds C. W. H. Tempel. Elke maandagavond, 8 uur, volle evan gelie samenkomsten in het St. Joseph- gebouw. zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds P. H G. C. Kok van Weesp. uitzending naar Alg. Zieken huis. Elke zondag 10.30 uur Kinderkerk. KERK SOEST, Steenhoffstraat H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avonds 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK, B. Grotbestraat. H. Missen te 7.30. 10.45 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur Lof. In de week (uitgezonderd woensdag en zaterdag) H. Missen te 7.45 uur en .30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z„ St. Willibrordusstr. H. Misten te 7.30 en 11 uur. 9 uur hoogmis, 's Avonds 6 uur lot. k

Soester Courant | 1966 | | pagina 13