1 Adenauers afscheidsschot U wilt slank worden? Nilfisk Stofzuiger KWAK Philips Koelkasten KWAK HET IS LENTE, SPECTRUM MEUBELEN A.E.Q. wasautomaten KWAK SOESTERBERG Mkk Wasautomaten KWAK Verlovingsringen Gero Cassettes Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 STOP TIJDIG Morgen, 26 maart, LAATSTE DAG Nationale Rheuma-collecte net meisje. „Raser löchtssibsrg Öhemtes IJ. - Soestdijk administratief medewerkster DAFFODIL biedt het meeste met ruimtewinst een nieuw geluid SLINGBACKS Koffers - Reisnecessaires Weekenders- en Klein Lederwaren. Pracht vertolking van Johannes Passion Medische dienst Voetbal Donateursconcert P.V.0. Jn Mexico met sport Verliest S.E.C. A ook de tweede nlaats? Er zijn geen betere Twee diefstallen opgehelderd SPEEK Mercedes 220 SB t^„ U. Tl: Timba. Te koop gevr. Soes! Soest Lochtenberg Soester Courant Reklame-krant Automobielbedrijf A. VAN DER LEE uur, naar 2di 92 Prof. Ludwig Erhard heeft er een functie bij die hij eigenlijk niet wens te en waarin zijn partij hem evenmin zo erg graag zag. Hij is nu ook voor zitter van de Christen Demokratische Union, de grootste regeringspartij. Hoe hij op die voorzltterststoel ver zeilde, is opnieuw een illustratie van het gelijk van Adenauer dat Erhard een zeer bekwaam minister van econo mische zaken ls, maar een zwak poli ticus en zeker geen goede kanselier. Der Alte zelf tilde niet bijzonder zwaar aan het voorzitterschap van de C D U., dat hij ook naast zijn kanselierschap bekleedde. Naar verluidt is hij al die tijd één keer op een bestuursverga dering verschenen. En tenslote was er ook altijd nog Dufhues. de feite lijke manager van de C.D.U., aange trokken als een vakman die hij ook bleek te zijn. was zijn eigenlijke conclusie en daar mee g-ing hij pal in tegen de ln Ade nauers woorden verweven suggestie dat De Gaulles gerommel in de N.A.V.O. toch maar liefst met veel begrip en medewerking moet worden tegemoet getreden. Ook Erhard gaf zijn afstoot dus indirect en dan wel in de richting van Parijs. Uit de woordenwisseling - waarbij zich de Beier Franz-Jozef f Strauss opnieuw als Adenauerist liet kennen - blijkt overigens wel duidelijk dat in de C D U. de eensgezindheid over de houding jegens Frankrijk en Rusland niet heel groot is. Erhard volgt nog steeds wat men de N.A.V.O.-lijn kan noemen, ondanks het verzet dat daarentegen zeker niet minder zal worden wanpeer De Gaulle Bonn aanklampt voor bilaterale ak koorden. En hierbij moet men de in vloed van Adenauers vleugel niet onderschatten. De oude man is dan wel voorzitter af. maar zoals hij zelf zei: hij is nog lang niet toe aan zijn politieke tes- tament.wat belooft dat hij zich nog fiks kan roeren. Soesterbergsestraat 51C Tel. 2379 Er ontstond toen een probleem door dat niet alleen Adenauer het min of meer nominale voorzitterschap zou neerleggen, maar Dughues om ge zondheidsredenen ook. Erhard weifelde onstellend lang om zijn kandidatuur te stellen en juist toen hij ln Parijs toefde deed bonds- dagfractielelder Barzel dit toen maar. Barzel is een zeer naar boven stre vende heer en wordt ook gezien als een exponent van Adenauers vleugel, die te pas en te onpas zowel Erhard als Schröder aanvalt. Stemment rekker Toen kon Erhard het niet meer op zich laten zitten en de CD.U. kon haast niet anders dan hem kiezen. Tenslotte ls Erhard - met al zijn fei len die hem de bijnaam gummileeuw schonken - tegen alle verwachting ln de grote stemmentrekker gebleven en de partij kon zich slecht veroorloven over zijn persoon publiekelijk grote tramelant te gaan maken. Kennelijk slaat bij de Duitsers zijn reputatie van het Wlrtschaftswunder en image van de brave burger toch nog altijd zo aan. dat men hem zijn politieke zwak heden graag vergeeft. Soesterbergsestraat 51C Tel. 2379 Gezegd moet worden dat Adenauer in zijn grote rede op de partijdag zich onthouden heeft van stekeligheden jegens Erhard en Schröder, al was zijn aanval op Luns als de bederver van de Europese politieke unie naar Frans model indirect toch wel op hen ge richt. Meer opzien baarde hij door zijn on verbloemde lof op de sowjet-unie, die hij kenschetste als lid van de club der vredelievende naties. Uit de mond van der Alte wel een zeer verrassend geluid, waarvan men haast moet denken dat het door De Gaulle is geinspireerd tijdens het jongste be zoek dat Adenauer bracht aan zijn oude vriend kort voor diens reis naar Moskou. Pats terug Erhard sloeg de volgende dag terug. Naar zijn mening droeg de sowjet-unie nog altijd stevig bij tot de span ningen in de wereld en was er geen enkele reden om in de toekomst veel liefs uit Moskou te verwachten. Juist daarom is dan ook een N.A.V.O. nodig. SCHOENHAND EL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Konlnginnelaan 76 - Tel. 4145 met bijpassende TASSEN in diverse kleuren. Verder een grote collectie LEDERWAREN, o.a. Wij verstrekken Contant zegels, ook voor reparatie. Gisteravond heeft het Hervormd Kerk koor o.l.v. Maarten Kooy met mede werking van diverse solisten en klein- orkest de Johannes Passion van Jo- han Sebastian Bach uitgevoerd. Een heel waagstuk voor een Kerk koor, maar zij is daarin volkomen ge slaagd in die fraaie Oude Kerk, die zich voor een dergelijke opvoering uit stekend leent, vooral wat de acaustiek betreft. Het geheel klonk uitstekend. Maar eerst iets over de Johannes- Passion. Op de begraafplaats „Rusthof" te Amersfoort had, onder een enorme belangstelling, de ter aardebestelling plaats van de zo tragisch om het leven gekomen familie Wagenaar uit Soest. Alle toehoorders hebben ongetv/ijfeld genoten van deze Johannes Passion, die na ruim 240 jaar weer ieder jaar nieuwe ontdekkingen aan de insiders verschaft. Of u het beoordeelt op de Inhoud of op de muziek, het is om het even, SBB Soesterbergsestraat 51A t.o. busstation Soest-Zuld De passiemuziek naar het Evangelie van Johannes behoort met de zoveel meer uitgevoerde en dientengevolge meer algemeen bekende Matthaus Passion tot de meesterscheppingen van Joh. Seb. Bach en staat aan de spits van de enorme rij van muziek werken, die van de middeleeuwen af tot nu toe het lijden en sterven van onze Here Jezus Christus hebben be handeld. Bach moet zijn „Johannes-Passlon" nog grotendeels in de laatste tijd van zijn verblijf in Köthen geschreven hebben. De eerste uitvoering heeft in 1723 in Leipzig onder leiding van hemzelf plaats gehad, hoewel hij na dien het werk op ingrijpende wijze omgewerkt heeft. De componist J. S. Bach werd geboren op 21 maart 1685 te Eismach en stierf op 28 juli 1750 in Leipzig. De tekst van de „Johannes Passion" is, voor wat het Evangelie betreft, ont leent aan Joh. 18 en 19. Het werk is gecomponeerd voor vierstemmig vocaal koor met de benodigde vocaal-solis ten. orkest met diverse obligaat-in strumenten, zoals fluiten, hobo's, lult, viola da gamba en orgel. Deze avond, dus een uitvoering in een kleine orkest- en koorbezetting, waardoor het werk voor de uitvoeren den extra zwaar wordt, omdat men in een grotere bezetting een grotere steun onderling heeft. Dit koor, het Hervormd Kerkkoor met de solisten Maria v. d. Slikke, sopraan; Ine Kooij, alt: Gerard de Vos. tenor en David Hollestelle, bas, het klein orkest met goede strijkers en uitste kende blazers en de goede aanpassen de orgellist Willem Vogel, het geheel o.l.v. de streng leidende Maarten Kooij, hebben ons een zeer aanvaard bare vertolking geboden. maar het is en zal altijd een meester werk blijven. Maarten Kooij en zijn medewerken den kunnen met trots op deze opvoe ring terugzien, hoewel het alleen jam mer was, dat de kerk niet geheel ge vuld was. Misschien was het minder gunstige weer hiervan de oorzaak. doen het hart van elke huisvrouw sneller kloppen. Soesterbergsestraat 51C Tel. 2379 Dokter W F. van den Helm. Prins Alexanderweg 82. Huis ter Heide. tel. 03404-31574, neemt het aanstaande weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en D. 3. R. Jel- lema te Den Dolder. Dokter L H Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder. tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoorn te Soesterberg. De b-aspiranten van „Soesterberg" bleven ook ditmaal weer ongeslagen. Nu werd met 4-0 gewonnen. De a-aspiranten daarentegen verloren met niet minder dan 8-1 van Jona than a. terwijl oo, de B-junioren met 3-1 van Zeist verloren. De vier pupillen elftallen hebben kans gezien de volle winst te behalen. Pupillen 1 speelde op eigen terrein tegen Jonathan 1 en won met 2-0, een stand die reeds bij de rust bereikt was. Pupillen 2 ging naar Bilthoven en ver sloeg B.V.C. 2 met 0-3. Het 3de won in eigen huis met 4-1 van F.A.K. 1, een zeer mooie prestatie. Pupillen 4 tenslotte trok ditmaal naar Dijnselburg en behaalde een kleine 1-0 overwinning op Zeist 3. Zaterdag. 26 maart, spelen de c-aspi- ranten thuis tegen D.O.SC., pupillen 2 tegen pupillen 3 en pupillen 4 tegen Jonathan. De A-junioren gaan naar Saestum, de a-aspiranten naar C.D.N. en pu pillen 1 naar Bilthoven. U bent geschrokken van de weeg schaal? Toen u er zelf opstond of uw echtgenoot. En misschien heeft de dokter u wel gezegd dat er beslist wat af moet. Volg dan strikt zijn aanbe veling op, want hij weet wat goed voor u is. Als u besluit slanker te willen worden, zorg er dan voor dat u wel de pondjes verliest, maar niet uw gezondheid en levenslust. Niet naar willekeur minder eten, want er zijn stoffen waar uw lichaam om blijft roepen. Dat zijn bouwstoffen (eiwit, kalk, ijzer) en beschermende stoffen (vitamines en voedingszouten. De opname van brandstoffen kunt u evenwel beper ken (vetten, suiker, zetmeel, alcohol ja, ja meneer). Die brandstoffen le veren de calorieën. Juist de hoeveel heid calorieën dl- we opnemen be ïnvloedt ons gewicht. Gebruiken we meer van die calorieën dan we verbruiken, dan worden we dikker. Wij hebben bij volstrekte rust elk uur één calorie nodig tot de in standhouding van het leven. D wz. bij een gewicht van 70 kg. hebben we dus 1680 calorieën per etmaal als be- staans minimum nodie. Nu stijgt het gebruik van de calorieën met de zwaarte van het werk dat we doen. Een jonge man die op kantoor werkt heeft 2700 cal. nodig, zijn vriend die zwaar werk verricht 3700. Hun echt genoten die het huishouden doen hebben een caloriebehoefte van onge veer 2400 per dag. Met het ouder worden daalt de ca loriebehoefte. Wat u boven die direkte behoefte tot u neemt wordt in 't lichaam oogesla gen. Dat zijn de calorieën die dik maken. We staan er vaak niet bij stil hoeveel calorieën we met bepaalde voedings middelen binnen krijgen. Om enkele voorbeelden te noemen: Portie aardbeien met slagr. - 216 cal. Een aopel - 41 cal. Een bonbon - 55 cal. Een schepje suiker - 20 cal. Een plakje cake - 157 cal. Een mokkaount - 350 cal. Een reep chocolade - 165 cal. Een ons zoute pinda's - POT cal Een borrel - 107 cal. Een glas bier 74 - 128 cal. Een glas wiin 60 - 110 cal. Een glas TEB - 1 cal. Een glas limonade - 44 cal. Maakt u ernst met het afslanken? Schrijf dan eens op. wat u per dag tot u neemt. Loop dat lijstje na om te zien welke calorieën er per dag af kunnen. U komt dan al gauw op een totaal van 500-700 calorieën per dag. Om te weten wat uw juiste gewicht is kunt u deze „vuistregel" hanteren: een vrouw mag zoveel kg méér wegen als ze aan centimeters boven de 1.05 m. lang is. Meet ze dus 1.70 m. dan mag ze 65 kg wegen. een man mag evenveel kg als hij aan centimeters boven de 1 m. lang De plaatselijke harmonie P.V.O. geeft hedenavond te 8 uur haar donateurs concert in het verenigingsgebouw aan de Steenhoffstraat. De toneelvereniging „Ons genoegen" verleent na de pauze haar medewer king met een vrolijke klucht, terwijl de avond wordt besloten met een bal. IET OP AFBUIGEND VERKEER!! AFBUIGEND VERKEER. LET OP Bestuurders, let bij afbuigen op overstekende voetgangers Voetgangers/ let bij het over steken op afbuigend verkeer van beide zijden ZBRA'ACTI E6 sl is wegert. Meet hij 1.70, dan mag hij 70 kg wegen. Een waarschuwing: waar u ook op bezuinigt, ga nooit zonder te hebben ontbeten de deur uit Dan voelt u zich slap. én het loopt dikwijls uit op het drinken van extra kopjes koffie met 'n gevulde koek Eet en drink verstandig: Het juiste. „op de hoogte". Er wordt over de toekomstige Olym pische SPELEN nogal wat geschreven in verband met het grote HOOGTE VERSCHIL (2250 meter boven zee niveau). De medische wereld zegt: een hoogte met consequentiesVan TOPNIVEAU is de kollektie in Schoe nen bij Van Dam en wie goed op de hoogte wil zijn met prachtige kan sen kome gerust kijken. De uitwedstrijd tegen het IJsselstein- se V.VIJ betekent voor de SEC. A-Junloren opnieuw een zware opgave. Het Soester elftal is duidelijk uit vorm en in de laatste wedstrijd schortte er ook wel wat aan de men taliteit: van daar dat E M.M. vrij ge makkelijk een 3-1 achterstand kon ombuigen in een 3-3 gelijk spel. De groen-witten zullen zaterdag in ieder geval beter voor de dag moeten kernen. Ze moeten winnen omdat nu ook détweede plaats op de ranglijst ln gevaar komt. Het Bilthovense B.V.C. komt geducht opzetten en bij een gelijk spel of verlies van S,E C. kun nen zij de tweede plaats overnemen. Dat zou voor de groen-witten een lelijke tegenslag zijn, want ze hebben lange tijd fier aan kop gestaan. Soesterbergsestraat 51C - Tel. 2379 Door Huizen werden ze van de leiders plaats verdrongen en aangezien het de laatste tijd niet zo best gaat. kan het best gebeuren, dat ze ook de twee de plaats moeten prijsgeven, waardoor de kans op promotie vrijwel tot nihil is gereduceerd. Met deze wetenschap starten de Soesters de strijd tegen V.V.I.J., die om vier uur begint. De opstelling luidt: doel Kamphorst; achter Huizinga en v. d. Hoed; mid den Veenendaal, Dorrestein en Bos man; voor Hardeman, Van Boeijen, De Jong, Van Luytelaar en v. d. Bra- kel. Zoals bekend werd er ingebroken in een restaurant op het Soester Hoogt, terwijl een inbraak werd verijdeld in de Oude Tempellaan. Deze inbraken zijn beiden opgehelderd door de ar restatie van de 19-jarige E. W. te Driebergen en de eveneens 19-jarige E. A. J. B. uit Den Haag. Zij hadden uit genoemd restaurant een partij snoepgoed, limonade, enz. gestolen. Deze goederen waren in do zen verpakt, die zij onderweg wegge gooid hebben en dit is hun noodlottig geworden. De gehele buit werd aangetroffen, ge deeltelijk in het pension van de da ders en voor de rest in hun auto. van 3 tot 7 mm breed, o.a. TANJA, SONJA en GLAD. Graveren klaar terwijl U wacht. Door rood lichten rijden is een uit daging van het noodlot. Roekeloze rijders negeren steeds meer de ver keerslichten. Het aantal ongevallen op kruispun ten neemt als gevolg daarvan snel toe. Overdag zijn het meestal aanrijdin gen die beperkt blijven tot blikschade, 's Avonds is de kans op een ernstig ongeluk groter. Verkeerslichten zijn er om de door stroming en vlotheid van het verkeer te bevorderen. Om andere weggebrui kers - kruisend verkeei, voetgangers - de gelegenheid te geven voorbij of over een kruispunt heen te komen.. Als U voor het gele licht nog heel goed kunt stoppen - dus zonder door bruusk remmen het achteropkomende Am«nfoort*estToat 22—24 SOESTERBERG TiWfoon (01462) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. verkeer in gevaar te brengen - bent U dat verplicht. Gas geven en nog nét door geel of zelfs door róód licht rijden betekent kans op een botsing met kruisend verkeer; het brengt voet gangers op z'n minst ln verwarring. Door-rood-licht-rijden een sportieve rijder geeft anderen de tijd om op te rijden of om over te steken. Een goe de rijder trekt ook niet op vóórdat het verkeerslicht op groen is gesprongen. Maar dan is hij of zij ook niet traag met wegrijden, want bij groen moét U doorrijden. Het verkeerslicht is er voor uw en ieders veiligheid. Groen is ga - Geel is stop. Rood is sta BLOEMBAKKEN - vazenjBLOEMZADEN - grasza- tulnschalen - potten, inden - groentezaden - aardewerk, asbest, plastic dahliaknollen - gladiolen en hout. Tuintoko Van Tuin toko Van Drie, Am- Drie. Amsterdamsew. 139 Amersfoort, tel. (03490)- 17031. sterdamseweg 139. Amers foort. telefoon (03490) 17031 alle Philips artikelen Reigerstraat 16, Baarn Unieke aanbiedingT.V SERVICE voor alle '61. Amerikaanse uitvoe- P'eTK "vacmthenstraat ring. lichtblauw, uttge-.^,®""!; Te|pfoon 4235 rust het zeer kostbare1!®29^ ver^°:VT',van accessoires, 100 auto. Prijs f 5000, Tezien op parkeerterrein i;nnD Birkstraat 103. tegenover FOOR, nFfn?.V2F!l o a Shell-station. Soest. Primula s f 0 ,d-1.- Franse geraniums f2.-. Begonia f 0.50 Azalea's f 2. \n thuriums f 4,— Herts hoornvarens f 2,—. Hya cinthen f 0.35. Cineraria's f2,E. v. Oest, Oude Grachtje 17, Soest, tele foon 2142. Gevraagd in burge meesters-gezin van 2 a 3 personen Zelfstandig kunnende werken. Moderne huishoudelij ke hulpmiddelen. Schoonmaak klaar. Aanm. 's avons na 7 u Mevr. Bentinck, Vos- seveldlaan 56, tel. 2160 TE KOOP aangeb. hard board voor vloeren. 61 s 122 a 1.per plaatje Hard houten voordeuren, keuze uit 12 modellen (ook op maat), eventueel met sierijzer. Moderne keukens, keuze uit 5 fa brikaten in diverse prijs klassen. Keukenhangkast- jes met draai- en schuif deurtjes. Hang- en leg kasten, div. maten. Gra nieten aanrechten (vier n A \T17 Ikleuren), roestvrij stalen l/AnlY aanrechten m. enkele en- aan allen die h-lpen b^^Uken. '"p'lastTc het opsporen van onze witte setter Voor verschillende relaties zoeken wij v. zelfbewoning enige objecten, o.a. bunga- low's, landhuizen en villa's. Aanbiedingen Makelaars- en Assuran tiekantoor Burg. Grothestr. 53 Soestdijk. tel 2002 golfplaten, 67 cm breed, f 2.90 per strekkende m., ideaal voor dak en zij wanden. Moderne raam kozijnen, 40 modellen. Garage- en keukendeuren Nijhof, Jacob van Len- neplaan 15, Baarn, tele foon 3462. RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. Tuintoko Van Drie. Am- sterdamseweg 139, Amers foort, telefoon (03490)- 17031. In- en verkoop van ANTIEK Roel Fontijn Birkstr 51, telef 2054 Helft van dubbel WOONHUIS m. tuin. Ind. 2 kam ensui- te, keuken, bijkeu ken. 3 sik. Moet op geknapt worden, f 34.000—. Fraaie ruime 3- en 4-kamer FLATS. C v. Vanaf ƒ35.000,—. Mod. WOONHUIS m. ruime zonnige tuin. 5 kamers. ƒ44.000 Nieuwbouw Royale HERENHUIZEN met schuur en tuin. (Op erfpacht). 49.500,-. Mak. en \ss.kantoor Soesterbergsestraat 8 te Soest telef 02955-2004 en 5404 b.g.g. 02950-17727 Uniek gel. helft van royaal mod. dubb. LANDHUIS m. gr. gar. (voor 2 auto's), v.v. c.v. Prachtig aan gelegde tuin m. vij ver en zonneterras. Ind.ruime zit-eet- kam. (met parket), provisie- en stook- kelder, luxe keuken, 4 slaapk., gr. balcon, douchek. Zolder m. 2 kam. 155.000,-. Mak. en Ass.kantoor Soesterbergsestraat 8 te Soest, telef. 02955-2064 en 5404. b.g.g. 02950-17727 Apparatenbouw voor de petrochemische industrie vraagt op korte termijn Goed kunnende typen, voor korrespondentie, telefoonbehandeling en kantoorwerkzaamhe- den. Gezien het internationale karakter van ons bedrijf is kennis van Engels en Duits nood zakelijk. Sollicitaties aan het kantoor van de fabriek Belvédèreweg 7 - Soestdijk - Tel. 02955-5255 snel, sportief, veilig...volautomatisch! Een vol jaar garantie zonder km-beperking Kom lcgken en maak een proefrit. Kerkstraat 58 - Soest - Telef. 02955-2500

Soester Courant | 1966 | | pagina 3