:orm Boerenpartij Godfried Bomans I een enfant-terrible meubelen SOESTERBERG Officiële mededelingen BOERENPARTIJ Krabbels van Knelis Reform-artikelen Telefoonnummer ziekenauto 5989 Noorderweg 23 Haarlemmer spotter is ernstig man ea KrfepaïeSo AnSae- on Stf>asoSorrs|s<r-8ia>«l Twaalf vossen gedood Kippendiefstal Amersfoortse Eovs-B.D.C. 3-3 S.E.C.-nieuws Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Ook voor Ofschoon zijn scherpe- eji ongemeen geestige satiren mot zelden dc hebbelijk heden en beperktheden van ons volk aan de kaak stellen, is Godfried Bomans de meest gelezen schrijver van eigen bodem. Zijn bundels zijn altijd in enkele weken uitverkocht en dit plezierige lot zal ongetwijfeld ook worden toebe deeld aan zijn nieuwe Sprookjesboek, waarmee deze Haarlemse auteur kort geleden weer de algemene aandacht op zich vestigde. Bomans beschikt over enkele kardinale eigenschappen, die tezamen een „per- sonality" opleveren. Hij heeft tot op zekere hoogte een vis-comica. nog ge accentueerd door zijn ongebreidelde lokken en het manipuleren met zijn bril. In de tweede plaats loopt hij over van esprit en intelligentie. Hij beschikt ten slotte over een hoedanigheid, die de Britten „prescnce" noemen - een enorm krachtige aanwezigheid, die niet alleen op zijn satieren een stempel drukt maar die hem ook het middelpunt doet zijn in elk gezelschap. HET LEVEN DOOR OMGEKEERDE TONEELKIJKER De Nederlanders zijn vooral jegens an dersdenkenden niet zo tolerant als zij het graag willen doen voorkomen. Hol land leeft in het klein. Fluisteringen, roddel, burenklap en heimelijke ge sprekken in de wandelgangen maken het zo hooggeroemde tolerante vader land tot een grutterszaak, waar uitslui tend met onzen en grammen wordt ge rekend In de grutterszaak hoort Godfried Bo mans niet thuis. Hij pleegt te wonen in een huis, waar de ramen wijd open staan en waar frisse geuren hangen, die een duffe „kruidenier" duizelingen bezorgen. Deze auteur noemt de dingen bij hun ware naam. ook al is dat soms „shocking". Kortom, hij leeft niet ach ter een masker van schijn. Dat maakt hem tot een enfant terrible in onze samenleving. Bomans maakt op het eerste gezicht de indruk een man te zijn. die van zichzelf niet gauw genoeg krijgt. Zijn zelfvoldaanheid lijkt enorm, maar is zo vindingrijk dat men er niet boos op kan worden. Op het moment dat men eigenlijk de behoefte gevoelt hem eens flink dwars te zitten, moet men erken nen dat men zoiets als sympathie voor hem heeft opgevat. Geen buitenbeentje Hij is zeker niet de dwaze excentriek, die velen in hem zien. Hij is wel on derhevig aan uiteenlopende stemmin gen. Vaak is hij het middelpunt van het ge zelschap. waarin hij zich bevindt. Hij is een geestige verteller, die de toehoor ders uren in de ban kan houden Hij kan echter ook urenlang peinzend voor zich uitstaren. Toch beweert hij dat hij zich nooit verveelt. Zoiets, zegt hij. komt slechts voor bij mensen die geen innerlijk leven hebben. Alleen een suf ferd is voor zijn vermaak afhankelijk van de buitenwereld. Toeschouwer en speler Wat deze man aan humor bezit, is weliswaar vaak van cynische aard, maar hij kan ook sportief een grap ten koste van hemzelf incasseren. Om dat te kunnen moet men zichzelf van buitenaf kunnen bekijken en tege lijkertijd toeschouwer en speler in de blijmoedige komedie des levens zijn. Bomans is de meest gelezen auteur van ons land. Zijn eersteling, de lot gevallen van Pieter Bas (1937), een kostelijke parodie op het studenten leven, werd idrect al een éclatant succes. De kritiek was goed, op die in één krant na. die bezwaar maakte tegen een onzedelijke bladzij (waar vier broertjes tegelijk in het zelfde potje een plasje deden). Een run op de boekhandel was hiervan 't gevolg. De in Nijmegen studerende Haarlem mer werd pas goed bekend door zijn INTERIEURVERZORGING insektenboek „Erik" Bomans gaf zijn studie (psychologie) er aan en wijdde zich geheel aan zijn schrijversschap. Ernstig Na de oorJpg.Werd hij ónze meestge- lezen schrijvër. Zijn avonturen van Tante Pollewop. de bundel „Kopstuk ken", zijn fijnzinnige sprookjes en zijn satires bezorgden tienduizenden Nederlanders alsook zijn uitgever ple zierige uren. Zeipen schrijft Bomans over buitenis sige dingen. Doorgaans grijpt hij een actueel, alledaags onderwerp, waaraan hij een ongewone, kant ontdekt, waar van hij een door weinigen vermoed detail kan blootleggen Ziin beproefde trucje is dan een parodie te geven van de stijl, waarmee iedereen in het dagelijks leven met gemeenplaatsen en holle frasen omgaat Zijn humor heeft steeds een ernstige ondertoon. Zijn spotternijen maken de lezer niet bijziend: voor de ernst, waarvan de auteur bezield is. De ijdelheid Dit blij let niet alleen uit zijn werke lijk ernstige stukken (b.v over ver schillende schrijvers en geloofszaken maar evenzeer uit tal van zogenaamd niet-ernstige stukken. Want ook waar Bomans spot. neemt hii niet de essen tiële menselijke waarden on de hak maar spot hij slechts met de mense lijke ijdelheid. die gewicht hecht aan au fond niet-gewichtige zaken Hij neemt .alleen de schijnwaarden en schijnwaarheden op de korrel. „Bomans kraait- nooit noten, hij brengt, ze terug' tot nietige pitjes", schreef een criticus over hem. Hij brengt het wereldgebeuren terug tot een spannend sprookje en voegt er de moraal aan toe die het sprookje voor ons allen heeft. Hij beziet het leven door een omge keerde toneelkijker, scherp, maar op grote afstand Juist door die afstand gehikt het hem de ij dele dingen des levens tot liliputachtige afmetingen terug te brengen en zo de werkelijke waarden van het leven des te meer te doen uitkomen. Zo worden zijn schijnbare nonsens-vaak bittere ernst. Vraag proefrit bij: Automobielbedrijf ALEX v. KEULEN n. Am<;terdamseweg 29 A'foort - Tel, 14243 Iedere zaterdag SIMCA-SHOIV van de lijsten, ingeleverd voor dezelf de kieskring. schriftelijke verklaring van bewilli ging en de machtiging tot het plaatsen Formulieren voor de lijsten, voor de van de naam of aanduiding der po litieke groepering boven de lijst, hier boven vermeld, zijn ter secretarie de zer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met de dag der kandidaatstel ling. Soest, 25 maart 1966. De burgemeester van Soest, S. P. BENTINCK S*" C/9 UI Gedipl A B A N-Instructeur PARKLAAN 33 SOES! TELEFOON 3982 (02955) bgg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gohaald en gebracht officieel TOP-FORM adviseur De hoofdagent van politie Van Galen en de jachtopzieners Van der Schagt en Jurriens hebben zaterdag twaalf vossen gedood in de gemeentebossen te Soestduinen en in 't landgoed Pij nenburg. De heer Van der Schagt schoot een moervos in Pijnenburg neer en daarna werd een nest met zeven jonge vossen uitgegraven. De jongen werden gedood. In het ge- meentebos schoot de heer Van Galen een moervos en vond daarna een nest met drie jonge vossen, die ook neergelegd werden. Vele dode fazan ten, hennen en kippen werden in de nesten gevonden. Drie jongens, in de leeftijd van 15-16 jaar, wilden schijnbaar de ouderlijke kippenren op peil brengen, want zon dagavond werden zij bij het stelen van kippen op de Wieksloterweg op heterdaad betrapt. WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan a. Nederlandse Handelmaatschappij, Vijzelstraat 35 te Amsterdam, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de We- deropbouwwefe. vergunning te verlenen voor het bouwen Van een bankgebouw op het perceel, gelegen aan de Frihs Bernhardlaan, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie H, nummer 7296. zulks in afwijking van het bestem mingsplan „Rijksweg" b F. C. Smit, Brifak 7 te Laren N.H op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een dubbel woonhuis met 4 autoboxen, op het perceel, gelegen aan het Kerkpad ZZ. kadastraal bekend eemeente Soest, sectie A, nummer 3498, zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Rijksweg" c.G. V. d Hoef, Molenstraat 15 te Soest, op zijn daartoe gedane verzoe ken op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van respectievelijk een dubbel woonhuis met 1 garage en een dub bel woonhuis met 3 garages, op het perceel, gelegen aan het Kerkpad Z.Z.. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3706, zulks in af wijking van het bestemmingsplan „Rijksweg". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om, binnen een ter mijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking, hun eventu ele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen De op de bouwaanvrage be trekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage. Soest, 29 maart 1966. KANDIDAATSTELLING VOOR DE GEMEENTERAAD Op dinsdag 19 april as. zal plaats hebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente. Op die dag kunnen, van des voor middags negen uur, tot des namiddags vijf uur, bij - de vooizoUer van het hoofdstembureau of bij het door deze aangewezen lid van dat bureau, ter secretarie der gemeente worden inge leverd lijsten van kandidaten, als be doeld in artikel G 5 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 20 kandidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste 25 personen, die in deze gemeente kiesgerechtigd zijn voor de Gemeenteraad. Dezelfde kiezer mag niet méér dan één lijst ondertekenen De namen der kandidaten moeten op de lijsten' geplaatst worden in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van éénzelfde kandidaat mag niet voorkomen op meer 'dan één lijst Het is B D.C. niet gelukt om de volle winst bij Amersfoortse Boys weg te halen. Het leek er aanvankelijk echter wel op. dat B.D.C de overwinning zou behalen Ondanks de felle wind werd er bij de Soesters bij vlagen nog wel goed gevoetbald. Amersfoortse Boys. dat wel goede te genstand bood, ging echter diverse ke ren de regel der sportiviteit te buiten. Vooral de voorhoedespelers Jachten- berg en Lam maakten zich hieraan schuldig. Zo gebeurde het, dat in de 2e helft na een half uur spelen, na een fel duel tussen Jos Brouwer en Jachten- berg, dezelfde speler Brouwer natrap te en hieruit ontstond een handge meen, waarna beide spelers door de zwakleidende schcidrechter naar de kleedkamers werden gezonden. B.D.C. ging direct na de aftrap in de aanval en had snel succes, toen na 2 minuten spelen Wigtman de score voor BD.C. wist te openen. Tien minuten later echter wist mid- voor Lam van Amersfoortse Boys de gelijkmaker te scoren. Hierna bleef B.D.C. weer fel aanval len en dat resulteerde na een half uur spelen weer in een doelpunt, dat gescoord werd door v. d Mast, toen doelman Gerth de bal bij een hoge voorzet los liet en v. d. Mast zich mooi vrijspeelde en beheerst doel puntte (1-2). Enkele minuten later echter bracht Lans de stand op gelijke voet, toen de rechtsbuiten de bal scherp voor gaf. Voor inlichting over of deelname aan het werk van de wende men zich tot onderstaand adres. M. DE GROOT Pijnenburglaan 5 - Soest Telefoon 02956-244 De sfeer in het veld werd er echter niet beter op. Tien minuten voor de rust nam rechtsback Voet de bal af van Lans en deze kon dat blijk baar niet verwerken en gaf Voet en kele klappen. Dit gebeurde echter toen het spel zich reeds had ver plaatst en de scheidsrechter het niet zag. Even voor rust was er een mooie combinatie tussen Dorrestein en kwam bij v. d. Lugt die net naast schoot. Zo ging de rust in met de gelijke stand 2-2. In de tweede helft ging Amersfoort se Boys direct fel van start en nam na 3 minuten spelen de leiding, toen Jachtenberg werd gelanceerd en net iets eerder bij de bal was dan keeper Kok en dit betekende 3-2 voor de thuisclub. Amersfoortse Boys bleef nog even druk uitoefenen op het B.D.C.-doel maar tot doelpunten konden zij niet komen. Na ongeveer 10 minuten spelen kwam B.D.C. er weer onderuit en ondernam diverse goede aanvallen via de linkervleugel Brouwer. Dorrestein, welk gedeelte ook de beste was van de voorhoede. Vooral Brouwer knalde op het doel. alsof het een lust was. maar nu stond de goedkeepende Gerth B D.C. suc ces in de weg. Harde schoten van Dorrestein. v. d Lugt en Brouwer wist hij onschade lijk te maken Vijftien minuten voor tijd moest hij echter het antwoord op een felle kopbal van Brouwer schuldig blijven. Toen Dorrestein goed was doorge broken werd hij onderuit gehaald door de rechtsback van Amersfoort se Boys en mocht toen een vrije trap nemen. Deze plaatste hij precies op het hoofd van Brouwer en dat bete kende 3-3. Hierna zagen diverse spelers van Boys zich genoodzaakt nog harder te gaan spelen en dit leidde ook tot het incident tussen Brouwer en Jach tenberg. B D.C kreeg nog wel enkele mooie kansen, maar de Amersfoortse Boys achterhoede liet geen steek meer vallen. Zo eindigde de wedstrijd dan ook in een 3-3 gelijksoel. waarmee Amers foortse Boys dik tevreden mag zijn. want een B.D.C.-overwinning was zeer zeker verdiend zijn geweest. S.E.C.-LOTERIJ. Ie PRIJS VOLKSWAGEN 1500, WAARDE 7280,- De eerste prijs in de S E C.-loterij. (1000 loten), te weten de Volkswagen 1500te leveren door Automobielbe drijf Van Kooy, Soesterbergsestraat, zal binnenkort in de showroom van deze firma worden geplaatst met daarbij een pop aangekleed in S.E.C.- tenue. De actie in de voorverkoop loopt uit stekend en thans hebben praktisch alle leden en donateurs voor een lot ingeschreven. Dit betekent dat ruim 500 loten (dit is meer dan 50 procent) zonder verdere werving reeds geplaatst zijn dit geeft de organisatoren van de S.E.C.- loterij goede hoop dat ook de reste rende loten vlot van de hand zullen gaan. Inmiddels zijn ook de S E C -pool- adressen ingeschakeld bij de voorver koop en bij de S E C.-toto-adressen kunnen naam en adfes worden opge geven van hen die een lot wensen te bestellen. S E C-functionarissen zullen daarna contact met de kopers opnemen. De S.E.C.-leden en donateurs, die nog geen lot bestelden, zullen door de S E C-loterijcommissie nog persoon lijk worden bezocht. Behalve de eerste prijs van de Volks wagen 1500. de tweede prijs het T.V.- toestfl 990,en de derde prijs ter waarde van circa f 600,zullen maandelijks prijzen worden uitgeloot. De eerste trekking vindt plaats op 31 mei 1966 en dan zal de eerste 100, aan waardebonnen er uit gaan. Om misverstanden te voorkomen nog het volgende. Wint iemand dc eerste keer de f 100,bijv. op 31 mei 1966, dan speelt hij de volgende ronde weer normaal mee. Iedere coupon (er zijn er tien van 3,geeft dus een kans op 100.— De laatste trekking op 28 februari '67 zal behalve de f 100— ook de drie hoofdprijzen hun bestemming geven. S E C.-LOTEUIJCOMMISSIE VERGADERT HEDENAVOND De S.E C.-loterijcommisise zaJ weke lijks oo de dinsdagavonden in het SEC.-clubhuis vergaderen om de voortgang in de loterij verkoop en ver dere plannen te bespreken. De com missie. onder voorzitterschap van de heer H. L Voskuilen, bespreekt heden avond de reclamecampagne die in Soest gevoerd zal worden om de res terende loten onder te brengen. Bij de S.E C.-totoadressen zullen formu lieren word°n opgehangen met een foto van de S.E C -hoofdprijs (de Volkswagen J500) en een uiteenzetting hoe de loterij zal draaien. De commissie bestaat uit mej C. de Beurs, en de heren F. Houtzager. J. v. Delden, W de Bruin. F. Posthuma, G Eyking en H L. Voskuilen. BINGO S.E.C. VRIJDAGAVOND AS. Bingomaster Wout de Bruin, bijge staan door ziin secondanten John El- derman en Edy Roeymans, beginnen vrijdagavond a.s. aan de tweede „tour de force". Op deze avond zullen de S.E.C.-leden en donateurs de tweede bingcavond houden. Gezien het succes van de eerste bLngoavond wordt ver wacht dat er in de S.E.C.-cantine een recordopkomst zal zijn. Opnieuw staat de SEC.-familie een keur van prachtige prijzen te wachten. De Soester middenstand zorgde dat S.E.C. ook deze avond met prachtige prijzen te voorschijn zal komen. Voor de SEC.-leden, die Bingo nog niet speelden, het volgende. Ook u bent welkom en de spelregels van Bingo zijn zo eenvoudig, dat u na twee minuten uitleg precies weet hoe u het spel kunt en moet spelen. De SE.C -leden en donateurs kunnen op deze avond eveneens een introducee meebrengen. S.E.C. VERZEKERT INZITTENDEN VAN AUTO'S TEGEN ONGEVALLEN èezien het vele aantal particuliere auto's, dat tijdens de week-ends voor de vereniging S.E.C. rijdt (uitwedstrij den, waarbij de spelers rijden en een aantal andere spelers meenemen), heeft het SEC.-bestuur gemeend de risico's die hieraan verbonden zijn te moeten verzekeren. Het is namelijk zo, dat bij een ongeval de autobestuurder verantwoordelijk is voor letsel dat zijn inzittenden zouden krijgen bij dit ongeluk. Aangezien dit niet juist Is meende het S.E.C.-bestuur dit risico voor haar rekening te moe ten nemen en verzekerde daarom 100 zitplaatsen per weekeinde. De door S.E.C. te betalen premie voor deze honderd zitplaatsen bedraagt 300. per jaar en dit betekent een premie uan 0.10 per 1000.per zitplaats. Het verzekerde bedrag bedraagt bij overlijden f 10.000.per zitplaats en bij blijvende Invaliditeit 20.000,per zitplaats. NIEUWE S.E.C.-LEDEN METEEN IN NIEUW TENUE De nieuwe S.E.C.-leden, pupillen van 10 tot 12 jaar. zullen voortaan in het nieuwe S.E.C -tenue, te weten groen shirt met witte V, witte broek en groe ne kousen, aantreden. De plaatselijke sportzaken zijn op de hoogte gebracht dat het S.E.C. tenue voor nieuwe leden is. zoals eerder ver meld. Ook seniorenspelers spelen thans in het tenue dat voor S.E.C. 1 gebruikelijk is. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen zullen de laagste S E C.-pu- pillenteams (de nieuwe aanwas) der halve reeds in het nieuwe tenue spe len. De rest van de jeugd blijft voor lopig soelen in het witte shirt met zwarte broek. De overgaande jeugdspe lers kunnen zich in augusus van een nieuw tenue voorzien. S.E.C.-TOTONIEUWS Deze week zullen bij de SE.C -pool- adressen twee formulieren worden uit gedeeld, t.w. toto no. 29 voor zater dag 9 april en toto no. 30 voor maan dag 11 april. Behalve het gebruike lijke schema is daaraan verbonden een extra prijs van f 25.000.voor de deelnemers, die alle door de thuisclub gewonnen wedstrijden en niet meer dan die hebben voorspeld. Voorwaarde om voor een prijs in aanmerking te komen is dat men aan beide toto's deelneemt. De formulieren voor deze beide toto's wijken af van het gebruikelijke Zij vermelden namelijk 17 wedstrijden plus 4 vakjes genummerd 1 t.m. 17. Ter informatie voor de deelnemers wordt deze week bij de uitreiking van de twee formulieren een toelichtend strooibiljet ter beschikking gesteld. REGISTRATIE S.E.C.-TOTO De registratie voor het nieuwe seizoen van de toto verloopt bij S.E.C. bevredi gend. De afgelopen weken werden een flink aantal uitgegeven groene regi stratiekaartjes reeds ingenomen. Om echter het nieuwe seizoen weer vlot van start te kunnen gaan is het zaak dat ook de andere S.E C.-poolers tijdig het kaartje inleveren. Voor Molen straat en omgeving kunnen de S.E.C - poolers het formulier en kaartje inle veren bij de fa. Koelewijn hoek Mo lenstraat -Soeser Engweg. V.V.Z.A. 2-S.E.C. 3 1-4 SEC 3 maakte tegen V.V.Z.A. 2 in Amersfoort geen fout en behield de leiding in de afdeling. Het liep echter niet zo gesmeerd in het S.E.C.-teams als gewoonlijk. Voor rust werd tegen wind in een 3-0 voorsprong genomen door Strumpel, Lüschen en Lenarduzzi. De S.E C-defensie met Andre Valero, Wim de Vries en de deze week in militaire dienst vertrekkende Pureveen, bijgestaan door de felle Jan de Jong kreeg hét eerste kwartier het zwaar te verduren: langzamerhand veran derde de strijd. S.E.C. werd sterker en nam een verdiende voorsprong. Na rust liet SEC. een groot aantal kansen liggen, maar toch kon Strum pel uit een onmogelijke hoek 4-0 scoren. Na enkele V.V.Z.A. aanvallen hadden de sportieve tegenstanders eindelijk succes toen doelman Bakker gepasseerd werd. Zondag a.s. staat S.E.C. 3 de moeilijke uitwedstrijd tegen Baarn 3 te wach ten. Tegen deze tegenstander zal wel uit een ander vaatje getapt dienen te worden. SS INKOMSTENBELASTING. Gaarne zou ik van u vernemen of 'n weduwe zonder kinderen (oud 69 jaar) over een zuiver inkomen van ƒ2700.- 24,- inkomstenbelasting moet beta len over het jaar 1964 Antwoord Het door u opgegeven be lastingbedrag is inderdaad juist. Voor deze weduwe was in 1964 het be lastbaar minimum juist 2700,—. Had zij dus 1,belastbaar inkomen min der genoten, dan was zij vrij van be lasting gebleven. OPZEGGING. Wij hebben aan een jong echtpaar een gestoffeerde kamer, slaapkamer en keuken verhuurd. Zij betalen p. week. (Alles is mondeling besproken). We gens ziekte zitten we nu zelf om een kamer verlegen. De patiënt heeft n.1. evenwichtsstoornis en daardoor moet er 'n ledikant staan in de enige kamer die wij ter beschikking hebben. Nu hebben wij hen 1 februari j.1. de huur opgezegd maar zij doen geen moeite om andere kamers te krijgen. Nu is bij ons in de buurt een huis leegge komen dat voor de tijd van 2 jaar te huur is. Kunnen wij hun dwingen en hoe moeten wij dan handelen AntwoordDe inwoners genieten huurbescherming en u zult dus moeten procederen om ze er uit te krijgen. Wellicht lukt dit in uw geval op me disch advies en omdat u andere woonruimte voor ze weet. Neemt u dus goede rechtskundige hulp. VOETGANGER BEGRIJP UW LICHTEN BIJVEBÏEEB roETfiAKERS Rood brandt Groen licht Is Uw startsein 'Springt het voetgangers licht op rood, als U de over kant nog niet bereikt bobt, loop don door. Het rljver- kaer blijft nog even rood licht houden. ....Tlrm»».»CTiE'«l Ajje 't ming vraogt mok zeige, dak blie bin, datte verkie- zinge veur de Pro- vlnslaole staote ach ter de rug blnne. Jonges jonges, wa bin ik daor druk mee eweest. Da komp zo: die otoriteite in De Haog kenne Knelis ne- tuurluk ok aïïemaol en die weete, dak nog wel us een uurtje vrie het en aster verkiezinge binne, 't ken nle scheele waorveur, dan komme zullie aaltled bie ming om te vraoge of ik weer wil hellepe. Mit anplaake van de verkie- zingsbiljette en zo. Van 't jaor was uit weer zoveer en daordeur komp ut, dak een poosje uut de rulaosie bin eweest. Waant plaake en stukkies schrieve da gaot moeiluk. Van jannewaorie aaf bin ik druk eweest mit de plaakselpot en de kwast. Maor ik heb wel eer van ming war- ruk ehad, waor of nie? Die dlnge zaote d'r meraokels mooi op Allemaol ming warruk. Neng is ut ebeurd en bin ik weer iedere week present. Kneliao ister ok meraokels blie om, dat ik weer thuus bin. Waant wullie binne haost nooit allenig weg eweest. Wullie gaon haost aaltied saome. Maor nong kon ze nie mee, waant de bees- te motte thuus toch verzorregd worde en ik kan toch nie mit een blok an ming been warreke. waor of nie? Gelukkig hebbe Gaart en Aorie d'r een bietje gezelschaap ehouwe en ze het zich d'r best bie eveuld, zeit ze, dus daor hoef ik me ok ginzorrege over te maoke. Toen ik veurige week weer thuus kwaam, bin ik meteen weer weg egaon. Da kon Kneliao netuurluk heul nie waordere, maor lk zeig: deere. 't mot, waant as lk weer stukkies mot gaon schrieve dan mot ik och weee watter allemaol veraandert is in 't darrep Nong, ik mot eerluk zeige, ik was gauw weer thuus heur, waant ik hep eigeluk niks niews ezien. Vandaor da ik ok bie mezelluf denk: Knelis, wa mot da worde, iedere week twee stuk kies. Ik zou nie weete waor ik ze vedaon most haole. Maor 't zal wel weer gaon denk ik. Gin zorrege veur de dag van morrege, zeg ik aaltied maor. Goed, de minse weete dat ik d'r weer bin. dus brieve mit aordugge veur- vaale en zo binne weer welkom bie Knelis. Ik kan d'r aaltied wat mee doen. Veurda ik wegging kreeg ik ok aaltied staopels post van ming fens, da zal binnekort ok wel weer beure, schaat ik zo. Ik hep zellufs eheurd, datter jongelui binne, die een fenclub veur ming wille oprichte. Ik zal van de week foto's laote maoke, dan kan ik die an de jongeluu geve. Mit handtekening netuurluk, al zal ut wel een bibberig gevaaletje zijn. Maor da geef niks, ik bin te slotte nie meer één van de jongste en wieweet binne die dinge ongderhaand veul meer waord as een gewone handteke ning. Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES SOESTERBERG-BILTHOVEN 4-3 In een sportieve wedstrijd heeft Soes- terberg thuis van Bilthoven gewon nen met 4-3. Aanvankelijk leek het er op dat Soesterberg met een veel grotere winst zou gaan strijken. Reeds na de eerste minuut bracht mid- voor Borg door een voltreffer Soes terberg aan de leiding. 1-0. Het lukte achtereenvolgens rechtsbui ten Geers en rechtsbinnen Huisman de voorsprong tot 3-0 te vergroten. Maar toen gingen de gasten zich schrap zetten en maakten zij hun eerste tegenpunt 3-1. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft bleef Bilthoven in de houding volharden en trof na de eerste minuut weer het doel. 3-2. Toen herstelde Soesterberg zich door rechtsbuiten Geers, die de stand met een mooi schot verhoogd"* tot 4-2. Het verschil werd echter opnieuw ver kleind door linksachter Kramer, die in eigen doel schoot, 4-3. Met deze stand kwam het einde. SOESTERBERG ADVENDO 2-2 De thuiswedstrijd van Soesterberg tegen Advendo is in een 2-2 gelijk spel geëindigd. Alhoewel Soesterberg met 10 man speelde, nam het al na tien minuten de leiding door een af standsschot van midvoor Willems. 1-0 Direct daarna maakten de gasten de gelijkmaker (1-1) en na 25 mintuen kregen zij zelfs een voorsprong 1-2. Met deze stand brak ook de rust aan. Advendo was in de eerste helft, toen het de wind mee had, de betere ploeg. Na de hervatting was Soesterberg veel sterker, waarbij het uitstekende spel van spil Verhev opviel. Na dertig mi nuten nam midvoor Willems de ge lijkmaker voor zijn rekening. 2-2. Een handicap was het voor Soester berg, toen twee spelers na de rust een blessure opliepen en maar op halve kracht spelen konden Er werden dan ook geen doelpunten meer gemaakt. Soesterberg had met elf man en een beetje meer geluk een grote overwin ning kunnen behalen Uitslag B.V.C.-Soesterberg 2 4-7.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5