Het modernste kapsel At Van mini-tiener tot twiener Zijn uw knieën toonbaar MARCHAL HAARMODE DE WITTE POMPEN BSjSEZSfll aardolieprodukten Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN kunt niet alieó weten^ Greeve speelt zijn beste troeven uit! Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" De touwtjes tussen haute couture en haute coiffure worden steeds strak ker aangehaald. Met andere woorden, de moderne stijlen in de mode van het kapsel worden voortdurend sterker beïnvloed door de laatste stijlen in de kledingmode. Dat is niet altijd in deze mate zo geweest Het kapsel bepaalde zich oor spronkelijk slechts tot lang of kort haar. Krullend haar is altijd favoriet geweest en vooral in Nederland is het kunstmatig aanbrengen van krullen, de z.g. permanent, nog altijd een uit loper van een rage die tijdens de veertiger jaren is begonnen. De aversie tegen permanent Is in de laatste tien jaren onder de jongere vrouwen steeds sterker geworden. En dat het alternatief niet altijd piek haren behoefde te zijn, dat leerden de modes, zoals die van het jongens kopje en de stijle kapsels. Nu in de haute couture, misschien bij gebrek aan fantasie in het normale, allerlei gewaagde experimenten wor den uitgehaald, kan de haute coiffure daarbij niet achterblijven. Op-art invloed. De op-art heeft zijn intrede gedaan en in de haute couture een dankbaar object gevonden voor veel horizon taal en verticaal gestreep en geclrkel. De resultaten zijn wel niet altijd ge noeg voor een retourtje Parijs, maar het brengt wel weer eens leven in de dameskledingmode en die was no dig na jarenlange strijd over wel of geen décoleté, wel of niet lang. Zo liet Yves St. Laurent zich inspireren door de subtiel uitgebalanceerde vlak verdeling in de schilderkunstige avon turen van onze wereldvermaarde Piet Mondriaan. Overigens, het wel of niet lang uit vallen van rokken en japonnen is tenslotte uitgelopen op het heden daagse ultrakorte; een waagstuk, dat voorlopig slechts onder heel jonge da mes navolging vindt. En daarbij diende de kapselmode zich toch aan te sluiten. Wat in leeftijd aan jeugd niet meer in te halen is, dat moet het uiterlijk zien te winnen. Dus heel korte rokken en een lief kinderlijk kapsel. Wel gek. Voor hen. die zich over hun leeftijd nog geen zorgen behoeven te maken en dat ook niet doen, blijven de ex perimenten met kleuren waarin op nieuw de op-art zijn invloed doet gelden. Het resultaat is meer gek en interessant dan adembenemend en be toverend. Maar op die leeftijd zijn de eerste kwaliteiten meer van belang, want de rest komt later nog wel eens. En zo hebben de ontwerpers er waar schijnlijk ook over gedacht. En zoals dikwijls in de geschiedenis gebeurt, wie geen stijl weet en geen jeugd heeft, die grijpt terug naar het verleden en dus naar het klassieke. Dat vindt ook in de mode plaats. De kleding zoekt de strakke motieven in model en dessinering van het verre verleden, bij de Romeinen en de Grie ken en ook hier past de haarmode zich aan. Een voordeel van deze klas sieke stijl is, dat het haar lang moet blijven, een versiering doet de rest. Geen hoog tegengekamd haar, maar kort en plat met pony uitlopend in een V-vorm op het voorhoofd. Leverancier van alle ziekenfondsen Go noorSPJKER TEL.2982 50E5TERBERGSE5TR 26 Weet u precis hoe u loopt, zit of staat? Ook als u in gedachten of druk in een gesprek gewikkeld bent? Dat is toch wel belangrijk om te weten, want de modieuze rokjes bo ven de knie stellen eisen aan onze be nen. Aan onze benen, die te allen tijde al blikvanger zijn, maar zeker in heel grote mate, als ze onder een nauw, kort rokje uitkomen. Zelfkritiek is dus geboden Ais we het nieuwe rokje passen, staan we keurig rechtop voor de spiegel, houden het buikje in en zetten de voeten netjes naast elkaar. Bij het lopen wordt het al heel anders en hoe het bij het zitten gaat, hangt in grote mate af van de wijdte en lengte van de rok. Maar ook de best passende rok kan bij het zitten niet tot zijn recht komen als de houding van de draagster verkeerd is. Voor de dikkerdjes onder ons is het bijna een onmogelijkheid om goed te zitten in een nauwe rok. De dikke knieën, die ver van elkaar staan, zijn dan niet meer te camoufleren, boven dien gaat de rok bij het zitten mees tal in de taille nog wat omhoog. Nee, de vrouwen met grote maten kiezen liever een niet te korte rok. die naar onderen toe iets wijder uitloopt. De grondregels Om correct te zijn. zullen we altijd welbewust volgens bepaalde regels moeten gaan zitten De voeten dicht naast elkaar gekruist op de grond rustend. De voeten naast elkaar op de teensDitsen laten rusten geeft geen slechte indruk, maar er ligt iets ge- soannens in zo'n houding. Heel onelegant is het om als het ware met de benen in d° knoop te zitten Met de benen over elkaar zitten als we een kort rokje dragen, wordt in goed ^.gezelschap niet geapprecieerd. De benen maken geen slecht figuur als we ze lekker uitstrekken bij het zit ten. Toch is zo'n houding ten enen male onbeleefd als er anderen bij zijn. We kunnen ons deze houding al leen veroorlpven als we onbespied in de stilte van onze eigen kamer even uitblazen. Ja. pas als we in onze eigen, vertrouwde omgeving zijn kunnen we ook even de schoentjes uitschoppen Zijn onze benen wel gaaf en mooi voor de korte rok? Hebben we bij het huishoudelijk werk niet wat al te veel van onze knieën gevergd? Het is nog'tijd om hier wat" aan te doen In het vervolg dus niet meer zó maar met de knieën op de grond, maar even een klein kussentje, een krulp- kusentje, gebruiken. We houden dit kussentje dan steeds gemakkelijk bij de hand. bijvoorbeeld in het stofdoe kenmandje En probeer eens, niet te vergeten het te gebruiken. Huid behandelen Is de huid al niet meer zo heel erg gaaf, dan schuren we die plaatsen zachtjes met een stukje puimsteen of een schuurrondje. Daarna borstelen we met warm water, zachte toiletzeep en een zacht borsteltje. Nu afspoelen en droogbetten en een vette, voedende crème inkloppen. Deze behandeling houden we regelmatig vol, tot de huid weer helemaal gaaf en soepel is. U bent ook niet helemaal tevreden over het model van uw benen? U vindt ze te dik. te dun of te slap? Daar zijn oefeningen voor, die zeker baten, mits u ze regelmatig en dage lijks herhaalt. We laten hier enige oefeningen volgen: We gaan op een stoel zitten, met rechte rug en we houden de voeten plat op de grond De rechtervoet een stukje voor de linker. We buigen nu langzaam naar voren en gaan staan Het komt nu op de been- en dijspieren aan. Het is belangrijk de rug steeds goed recht te houden en de voeten plat op de grond te drukken We her halen deze oefening een keer of tien. daarna doen we het zelfde met de linkervoet een stukje vóór de rechter. Weer mooi worden Een andere oefening is om recht op te gaan staan met de voeten onge veer 50 centimeter van elkaar. De armen heffen we hoog en we draaien nu iets naar rechts, zodat we op de zool van de linkervoet en de hiel van de rechtervoet staan De linkerknie buigen we nu tot we biina de grond raken. De rechterknie buigt vanzelf iets mee Daarna opnieuw beginnen en nu met de rechterknie proberen de grond te raken. Deze oefening enige keren herhalen. Een derde oefening: met de rechter hand steunen we tegen de muur of op de leuning van een stoel Het linker been brengen we naar achteren en heffen het omhoog en met de linker hand omsluiten we de enkel Nu met kracht het been omhoog tillen Dit drie maal herhalem en daarna nog drie maal'-met het andere "been de zelfde oefening doen. Eenvoudig doch zeer charmant regen manteltje voor de jongste dame, uit katoenen popeline. SCHRIKSI.AAN 19 SOCSTDIJK TELEFOON 3990 Een kapsel van Carita, dat „ligne pirate" werd ge doopt, maar veel meer geinspireerd lijkt op de oude Romeinse haardracht. Het haar staat bol en Is ge heel naar achteren gekamd tot in de nek met een S-vormige krul op de wang. De Parijse kapper Claude Maxim bracht ook nylon pruiken in een wit-zwart combinatie van vlakken, die momenteel in de lichtstad hoogtij viert. Het geeft ongetwijfeld een origineel cachet. Restjes warme melk mag men nooit bij koude melk voegen. Hierdoor wordt de melk veel sneller aan bederf onder hevig. Rauwe groenten - Voor het nuttigen van rauwe groenten kan men volstaan met de helft of minder dan de helft van de hoeveelheid, die men nodig heeft voor het bereiden van gekookte groenten. Springen van glaswerk - Wanneer hete dranken in glazen gegoten wor den kan het gevaar van springen van het glas voorkomen worden door het glas op een koud stenen bord te plaatsen. Sinaasappelvlekken kunt u verwijderen door de vlek te betten met natrium- perboraat en er kokend water overheen te gieten. Een creatie van het „Design Team"' is meestal iets bijzonders, maar bij dit model heeft deze groep met wereldreputatie zichzelf over troffen. Wat een klasse, wat een allure, wat een comfort! Bekleed met mohair velours. Losse kussens in originele weefstof. Uitvoering met 4-zitsbank en 2 fauteuils 3065, Bank eventueel ook als 3-zits leverbaar. HILVERSUM: KERKSTR. 20-26 IEL 16255 BUSSUM: NASSAULAAN 23 TEL 13255 Vlekken op handen laten zich dik wijls verwijderen door citroensap door er bijvoorbeeld een schijfje ci troen over te wrijven. Bovendien is het uitstekend voor de huid van uw handen. Voor het bereiden van een macaroni schotel is geen oven nodig. Koken in zout water en laten uitlekken is vol doende. In een huiskamer is behang met dik reliëf niet op zijn plaats. Het neemt te veel stof op. In een kleine kamer moet men een klein patroon nemen. Rekening moet worden gehouden met de kleur van overgordijnen en meubel- stoffering. Pasgeverfde keukenplanken moet u afnemen met water en azijn, ter voorkoming van vastkleven van pa pier. Een goed mierenvergif is potas, ver mengd met suiker. Wilt u uw bloemen in de vazen langer goed houden, doe dan een paar drup pels kamferspiritus in het water. Matrassen, gemaakt van schuimrub ber. zijn tegenwoordig in de mode. Bedenkt echter wel, dat u deze wel moogt luchten, maar niet in de zon Een mode voor groter dan babies en kleuters en kleiner dan dames en heren is een belangrijk deel van de confectie gaan uitmaken. Er is een tijd geweest dat men er van uit ging. dat wat door de volwassenen gedragen werd ook wel aanvaard zou worden door de kinderen, maar dan in een verkleinde maat. Dat is jaren zo ge weest. Men komt afbeeldingen van deze kleding nog dikwijls tegen op ou de familieportretten. Het maakt op de hedendaagse beschouwer een zielige indruk. Men kan zich nauwelijks voor stellen, dat die kinderen belangstelling hadden voor spelletjes en ravotten. Toch bleven het kinderen, wat we kunnen zien op enkele schilderijen van Breughel. De kinderen die terecht kwamen op kostscholen of in weeshuizen waren er nog slechter aan toe, in vergelij king met de vrijheid die de kinderen thans genieten Die kinderen kregen uniforme kleding van een of andere ruige, bijna onverslijtbare stof. In deze eeuw, de eeuw van het kind. is daar wel verandering In gekomen. Het was zo'n vijftig jaar geleden voor een opgeschoten jongen een hele eer als hij eindelijk toestemming kreeg om een lange broek te mogen dragen, maar die tijd is nu ook voorbij. Ook dit laatste bolwerk van ouderlijk ge zag moest vallen voor de zelfstandig oordelende jonge man. Kinderen beslissen Het kind heeft thans een aparte en afzonderlijke plaats in het maat schappelijk en gezinsleven gekregen. Allerlei psychologen en pedagogen breken zich het hoofd over een stan daardmanier van opvoeden, waar weer anderen zich tegen verzetten. De wer kelijkheid is dikwijls anders dan de boekjes ons willen doen geloven. Wie Spock goed heeft gelezen, zal gewaar worden dat deze grote kindervriend bij vele uitspraken steeds een slag De KAMÉR VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. Reeds meer dan 25 jaar het goed koopste adres voor Bij grote afname van Petroleum of Hulsbrandolie no. 1 speciale prijzen. Wij leveren uitsluitend merkprodukten om de arm houdt en veel aan het verantwoordelijkheidsgevoel van de ouders overlaat En terecht. Daarmee komen we weer bij de mode, die thans zo ongeveer geheel bepaald is door het kind zelf Ofschoon alle moeders met de mini- tieners en de tieners meegaan naar de winkel, omdat zij willen zien dat er geen al te gekke dingen gebeuren, toch zijn het de kinderen zelf die on geveer aangeven wat ze wel en wat ze niet willen dragen. Trouwens en dat is wel bepalend, geen enkele moeder krijgt meer de kans, haar kind iets aan te trekken, wat ouderwets lijkt, want ze zal het De auto-coat-lijn heeft ook zijn weg naar school gevonden, al zullen de meeste tieners nog wel te voet naar school gaan en niet per auto zoals in Amerika. in de winkel niet aantreffen. Boven dien wordt de smaak van het kind bepaald door wat er in grote getale op school wordt gedragen en daar houdt ook de confectie uitdrukkeüjk rekening mee. Dat alles heeft die kindermode een eigen vlotte stijl gegeven. Geen enkele moeder heeft zich na een lange dag winkelen radeloos te voelen omdat ze nog niets voor haar kind heeft gevonden, want dat is uitgesloten door .zo'n ruime keus. In de trench-coat-stijl is deze regenmantel tergal voor de twiensteri, die daarmee een sportieve en toch elegante indruk maakt

Soester Courant | 1966 | | pagina 13