ft fel Wie wint Európa-cup IVOROL □AC MOUFER Even van terzijde Inter-Real Madrid klapstuk halve finales SPEEK fjilft T NV- «Él? is be? gonnen Boekhandel Van der Ree Autorijschool VAN RUUREN S0ESTERBERG A U i Tl N S Geslaagd S.E.C.-nieuws Greeve speelt zijn beste troeven nit! Lenssen+de Wolff S.E.C. zaterdagmiddag M.H.C. Soest S.E.C. A heeft kans op winst te-en G.V.V.V. Zeepost Medische dienst Voetbal Sfeervolle passieavond voor K.V.G. Successen voor A.G.A.V.S. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Forumavond Mooie feestavond De finale voor de Europacup voor landskampioenen wordt dit seizoen in te genstelling met de vijf voorafgaande jaren geen Zuideuropees onder onsje. Inter Milan, de bekerhouder, heeft voor de halve finales geloot tegen Real Madrid terwijl reuzendoder Manchester United, dat onlangs vriend en vij and verrastte met een daverende 5-1 triomf op Benfica, het moet opnemen tegen het Zuidslavische Partizan Belgrado. De strijd tussen de Italiaanse en Spaanse kampioen, waarvan wij de televisie beelden hopelijk ook in Nederland zullen zien, vormt het klapstuk van de halve eindstrijd. De Madrilenen zullen heel wat meer moeten presteren dan tegen Feijenoord en Anderlecht om de ploeg uit te schakelen, die sedert enkele jaren de trots en glorie van het continentale voetbal vertegenwoordigt. Er zullen vreemde dingen moeten gebeuren wanneer straks in Brussel Inter en Manchester United niet in de finale tegenover elkaar zullen komen te staan. Een finale, die stellig een grandioze afsluiting van het voetbalseizoen 1965-1966 zou betkenen. INTER EN MANCHESTER UNITED FINALIST Drie seizoenen geleden won Real Ma drid thuis met 4-1 van A.C. Milan, waarna uit met 2-0 werd verloren. Het is de vraag of de Madrilenen straks tegen Inter voor een zelfde verras sing zullen zorgen. De cupwedstrijden tegen Feijenoord en Anderlecht, waar de Spanjaarden hun vroegere grootheid slechts bij vlagen konden etaleren, waren maar kinderspel vergeleken met de ontmoe tingen, die de mannen van Gento nu wachten. Het verjongde Real zal moe ten optornen tegen het team. dat tweemaal achereen de Europabeker won en dat algemeen als het beste clubelftal ter wereld wordt beschouwd. Zelfs het Real uit de jaren 1955-1960 zou met dit Inter moeite hebben ge had, laat staan het Real van nu. -f* Ï|L AmarrfoortrcstTaaf 22—24 SOESTERBERG Telefoon (03463) 13 27 van 9.00-17.00 uur. Het spreekt vanzelf dat de Spanjaar den in de uitwedstrijd alles in het werk zullen stellen om de schade zo veel mogelijk te beperken om vervol gens in het Narnabeu-stadion evenals tegen Feijenoord, Kilmarnock en An derlecht hun slag te zullen slaan. De defensies van deze clubs zijn immers in Madrid bezweken onder de hevige Spaanse druk. Sterke verdediging Maar met alle respect voor het grote voetbaltalent van een Amancio en van de nog altijd gevaarlijke Francisco Gento, betwijfelen wij toch of de Ma drilenen dit stoute stukje zullen uit halen. Hun snelle, technisch vaardige maar nog niet geroutineerde voor hoede zal immers moeten beuken op de sterkste defensie, die er op ons continent rond loopt. Defensief is Inter sterker dan welke voetbalploeg ter wereld ook. Doelman Sarti is noch slechter, noch beslist beter dan de keepers van andere klas seteams, maar voor hem opereert het gouden drietal Fachetti-Guarneri- Burgnich. Fachettl en Burgnich zijn achterspelers van uitzonderlijke klasse, Guarneri is na Parola en Maldlni de Voor het Uniepraktijkdiploma machi- neschrijven slaagden de dames J. Fi- gee, M. Groen, E. C. M. van Lierop, T Oosterbaan Martini. M. van der Steen, H. Toorneman, M. Valk en de her D van Sloten. Hetzelfde diploma stenografie Frans werd behaald door de dames J. M. van den Berg. A. Braat-Vermunt en A van Scheppingen. Zij werden opgeleid door Instituut Houwers te Baarn. derde middenspeler van wereldfor maat, die Italië sedert 1945 heeft ge leverd. Inde afgelopen jaren hebben de voor- linies van sterke ploegen als Borussia Dortmund, Everton, Liverpool. Ferenc- varos, Partizan, Benfica en.... Real Madrid (in de finale te Wenen in 1964) de kracht van deze defensie ervaren. Real weinig kans Inter. dat de Italiaanse ranglijst weer aanvoert en onlangs het sterke Fe- rencvaros uit het cuptournooi stootte (5-1), behoeft tegen Real beslist niet op zijn defensie te teren Op het mid denveld heeft het team een grote troef van in de persoon van niemand minder dan Suarez, oud-soeler van Barcelona en de „Denis Law" van Inter. De twee Spaanse achterspelers zullen grote snelheid moeten ontwikkelen om de twee razendsnelle Mllanese vleugelspelers Corso en Jair te hou den. En wij vragen ons af hoeveel geniepigheidjes de Spaanse stopper de Filipe. de man die Jan Mulder zo onheus bejegende, nodig zal hebben om Inter's schotvaardige Mazzoia te bedwingen In het San Siro-stadion behoeft hij overiger-s zeker deze grap jes niet uit te halen. In de return in Madrid kunnen de emoties wel eens hong oplaaien want bij Inter doen twee Spanjaard°n mee Behalve Suarez zal vermoedelijk Pei- ro, oud-speler van Athletico Madrid, van de partij zijn en reken maar dat hij geen goed zal kunnen doen bij zijn 125.000 voormalige stadgenoten op de tribune. Wij verwachten dat Real in Milaan naar een nederlaag zal worden gespeeld en in Madrid zal stuiten op Inter's befaamde defensie. Pas op Partizan! Manchester United dient de wedstrij den tegen Partizan-Belgrado niet als een walkover te beschouwen. De Brit ten doen er in elk geval goed aan de thuiswedstrijd met flink verschil te winnen, want in Belgrado staan de Partizanen voor niets Dat is dit sei zoen wel bewezen Werder Bremen verloor er met 3-0. Spartak Praag zelfs met 5-0. En dat kan men toch geen zwakke ploegen noemen. Het oosteuropese spel, dat gebaseerd is op korte combinaties, ligt de En gelsen mesetal wel, maar Manchester zal toch nog niet vergeten zijn dat het vorig seizoen juist door zo'n ploeg, het Hongaarse Ferencvaros, uit het tournooi voor Jaarbeurssteden werd gewipt. Partizan heeft een produktieve voor hoede met schutter Hasanagic en op- MODERIME DAMES EIM HEREN HOPLOGE5 LANGESTR.26 TEL: 14055 AHCPSF00PT bouwer Kovacevic als uitblinkers. Op het middenveld heeft de ploeg vooral in linkshalf Vasovic een excellente kracht en doelman Sokcis wordt als een der beste keepers ter wereld be schouwd. De Zuidslaviërs spelen con structief voetbal, evenals Manchester, maar wanneer zij straks op Old Traf- ford sterk defensief gaan spelen, dan zouden de Britten met deze tegensan- der nog heel wat moeite kunnen krij gen. Men speelt bovendien onder druk van de gedachte, dat in Belgrado een nederlaag niet onwaarschijnlijk is, zodat er thuis perse moet worden gewonnen en nog flink ook. Lukt het de Mancunians een zelfde tempo te ontwikkelen als tegen Benfica, dan zal Partizan echter weinig kans ma ken. Al met al lonkt een finale tussen Inter en Manchester United al in de verte. SAESTUM-S.E.C. De spanning in deze afdeling wordt steeds groter. SEC. heeft slechts één punt voor sprong op vier concurrenten, maar zondag worden er beslissende wedstrij den gespeeld Alle clubs die elkaar zondag ontmoe ten, hebben in deze competitie nog niet tegen elkaar gespeeld Dit is nog één van de vele programma's, die door het slechte weer afgelast zijn. Om een voorspelling te doen kan dus niet teruggegrepen worden op een vorige uitslag, maar voor S E C. is het altijd onmogelijk geweest om op het met pollen bedekte kleine veldje te winnen van Saestum. In de laatste wedstrijden was S.E.C. duidelijk de meerdere van zijn tegen standers, maar doelpunten bleven uit en het geluk is niet met S E C. Er zal zondag door SEC. zeer goed gespeeld dienen te word°n, anders ziet het er beslist somber uit. Baarn ontmoet Zeist en dit ls ook be paald geen makkelijke opgave voor de blauw-gelen. '0tfWWW!!"l Die typische „home"-sfeer waarvan de Britten het geheim schijnen te bezitten spreekt duidelijk uit dit schitterende origineel Engels rundlederen bankstel. Let eens op dat vakmanschap van die hand- gecapitonneerde rug! Drie-zitsbank 1745, Fauteuil 925, HILVERSUM: KERKSTR. 20-26 TEL 16255 BUSSUM: NASSAU LAAN 23 TEL 13255 nog resterende drie wedstrijden vier punten te behalen? De nog steeds ongeslagen mannen van aanvoerder Wim de Vries moeten toch wel kampioensdromen hebben. De enige die zich nog kan laten gel den is B.D.C. 2, die een achterstand heeft van drie punten. De kans is groot dat Baarn zondag S.E.C. een nederlaag toe zal brengen, aangezien SEC. aan zal moeten tre den zonder Aalberts en Pothoven, maar een elftal mag niet van twee personen afhangen, al kunnen deze zeer veel doen. J.l. zondag won SEC. van VV.Z.A. 2 Verzeker U van liet GRATIS GESCHENK, een boek van Theun de Vries, dat na de boekenweek f 4.90 gaat kosten. Een contante aankoop van boeken voor f ",50 is al vol doende om het geschenk te bemachtigen bij LAANSTRAAT 41c-d - BAARN Ze zijn echter thuis nog steeds onge slagen. zodat Zeist zich voor honderd procent zal mqeten geven om één puntje te verschalken. Holland gaat op bezoek bij V.V.IJ., dat in degradatiegevaar verkeerd en zal er ook niet zonder kleerscheuren afko men. Het programma voor zondag luidt: Fortltudo-V.V.O.G. C.D.N.-Donar. Saestum-S E.C. V.V.IJ-Holland. Baarn-Zeist. Veenendaal-Vrienden- schaar. Stand derde klasse D Wij hebben plaats voor een die opgeleid wenst te worden tot Van Weedestraat 29A - Tel. 2566 S.E.C. 15-20 Donar 15-16 Saestum 15-19 Vriendens. 13-13 Baarn 15-19 Fortitudo 14-12 Zeist 14-17 V.V.IJ. 14-11 Holland 14-17 Veenendaal 15-9 V.V.O.G. 15-17 C.D.N. 14-4 ander in de blijkbaar ongebreidelde zucht om de tijd in te halen. Het lijkt wel of de aldus gemechaniseerde mens er naar streeft, ergens vroeger aan te komen dan hij is vertrokken. Eens las ik een mopje, dat de zieke verkeerssituatie bijzonder duidelijk Il lustreerde. Een automobilist wordt er door zijn echtgenote op attent ge maakt. dat hij is verdwaald. Het ant woord van de rijder luidt: ..Wat hin dert dat? We schieten toch lekker op?" H onroerende goederen taxaties HprHv- hypotheken IBr Br assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Kijk, dat mopje tekent overduidelijk, hoe ernstig ziek ons tegenwoordige verkeer ls. Dat verkeer is zó ernstig ziek. dat er dagelijks doden vallen, dat er vele, vele verkeersongevallen worden geregistreerd. Ons zieke verkeer! Hoeveel specialisten zijn er reeds aan het ziekbed geweest, zonder dat men er kans toe zag, verbetering te verkrij gen zonder dat de patiënt zelf zich van de ernst van zijn toestand bewust werd? Voor de Kon. Ned. Mij. ter Bevorde ring van de Geneeskunst hield dr F. H. Glastra eens een redevoering, waar in hij voor deze zieke - voor onze verkeersellende - een duidelijke diag nose stelde. Het is de mens met zijn tekort aan verantwoordelijkheidsge voel, met zijn misplaatste gevoel van macht, met zijn weifelzucht, met zijn agressieve stemmingen en met zijn in- haaldrift, die ons verkeer zó ziek ma ken. dat de gebruikelijke propaganda- akties voor Veilig Verkeer en de wette lijke voorschriften min of meer falen. Dr Glastra noemde dit alles een be dreiging voor de volksgezondheid en gaf, na zijn scherp-gestelde diagnose o.m. de remedie, dat alle ongeschikten in het verkeer van de weg af moesten. Ik ben het roerend met hem eens. Al leen: zouden er niet bitter weinig weggebruikers overblijven? Toch stemt het tot vreugde, dat er onder de medici begrip voor komt. dat ons verkeer doodziek ls. Want zij zijn het toch. die als doodsoorzaak voor de mens meer en meer moeten opgeven: verkeersongeluk. Iemand die ziek is. raadpleegt de dokter. Dat is zo de gewone gang van zaken. In de goede oude tijd voelde die dokter zijn patiënt de pols en liet hem de tong uitsteken. Tegenwoordig is het onderzoek van de huisarts iets uitgebreider. Er komt bloeddrukmeten bij en met de stetoscoop wordt de hartslag nauwkeurig beluisterd. Als er aan ons corpus ook maar een klei nigheidje is, dat onze hulsdokter niet vertrouwt, heeft hij in plaats van een recept al een verwijsbriefje voor de een of andere specialist afgegeven Het moet al heel gek gaan, als die deskundige ons niet haarfijn weet te vertellen, wat we mankeren. Nu ken ik een patiënt die doodziek is zonder dat hij er eigenlijk zelf besef van heeft. Oppervlakkig be schouwt, mankeert die patiënt ook niets. U snapt het al: Het Nederlandse ver keer schijnt kerngezond. Het rent en raast over de weg in ongelimiteerde snelheid. Kleine auto's en sleeën van wagens, motoren en scooters. Zij razer allen achter en langs elkaar, op vele grote wegen in aaneengesloten, lange sliertende een nog sneller dan de De volgende wedstrijden moeten door de kanshebbers nog gespeeld worden: SEC. Thuis: Baarn. Holland, Saes tum en Vriendenschaar. Uit: Saestum. C.D.N. en V.V.IJ. SAESTUM. Thuis: Donar. Holland, en SEC. Uit: Fortitudo, S.E.C., Vee- nendaal en V.V.O.G. BAARN. Thuis: Holland. Vrienden schaar en Zeist. Uit: Zeist, S.E.C., Fortitudo en Donar. ZEIST. Thuis: Baarn, Veenendaal en Vriendenschaar. Uit: Baarn, Donar, Holland, Vriendenschaar en V V.IJ. HOLLAND. Thuis: Vriendenschaar, V.VIJ. en Zeist. Uit: Vriendenschaar, S.E.C., Saestum en Baarn. U.V.V. 3-S.E.C. 2 Dit betekent vot c n een zv'~-- opgave tegen het hooggeplaatste UW 3. dat j.l. zondag zeer vc.rassend werd verslagen door Veenendaal met 2-0. SEC. neemt nog steeds een zeer be scheiden plaats in op de ranglijst en dient, voordat de competitie is afge lopen. hier nog iets aan te doen. Een gelijkspel tegen de Utrechters zou een goede prestatie betekenen maar hier zal dan toch hard voor gevochten dienen te worden. De laatste wedstrijd tegen Nijenrodes werd een klinkende overwinning, maar toen heeft S.E.C. ook zeer fortuinlijk gespeeld. BAARN 3-S.E.C. 3 Zal het derde elftal erin slagen uit de SPfifiRZBPM SOEPEL SCHOON SNEL ICgKCMD MSTawnCUK SOESTERBERGSESTRPAT19 TEL :294S SOEST Opleiding voor luxe auto-, vracht auto- en Autobusrijbewijs. Alle Inlichtingen geheel vrijblijvend. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 met 4-1, zonder Aalberts en Wilden burg, laatstgenoemde zonder melding, maar hier wellicht een goede reden voor gehad zal hebben, want dit is iets wat een club niet kan tolereren. S.E.C. 4-HOOGL.4ND 2 Deze wedstrijd zou oorsprkonkelijk ge speeld worden om 14 30 uur, maar dit is op verzoek van S.E C. naar 12 uur verschoven. De wedstrijd tegen H.V.C. werd zondag door de scheidsrechter afgelast en zeer terecht, want het veld was onbespeelbaar. Hoogland staat er redelijk voor, maar er zit toch een overwinning voor S.E.C. in de bus. OPSTELLINGEN DER ELFTALLEN S.E.C. 1 Doel Van Hattum; achter De Rooij en Hooijer; midden Krijt. Ruttenberg en Van Breukelen: voor De Bruin, Van de Broek, Verhoeve, Duijst en Van Berkel. Reserves Dor- restein en Van de Brakel. S.E.C. 2. Doel Van Essen: achter Hooijer en Rodermond; midden W. Brouwer, J A. Brouwer en Van Rem merden: voor Dorresteln. Van Boeijen, De Jong, Evers en Hoek. Reserves Huizinga en Hardeman. S.E.C. 3. Doel Bakker: achter De Jong en De Vries: midden Wildenburg. Valero en Pothoven; voor Lenarduzzi. Strumpel. Van Rijn. Lilschen en Veld huizen. Reserve Rijnders. SE C. 4. Doel Lub: achter Baltus en Kanters: midden Buitenhuis, Ten Hove en Van de Linden; voor Heinen. Dasselaar, Servellen. Lagemaat en Van de Steen. Reserve Westerveld. V.V.O.O.-S.E.C. Het zaterdagteam van S E C. doet het de laatste tijd leuk, maar zal tegen deze tegenstander, die de derde plaats inneemt, wel niet opgewassen zijn Verrassingen zijn echter nooit uitge sloten, zodat V.V.O.O. goed op zal moeten passen om niet de dupe te worden van onderschatting. S.E.C. 2-V.V.Z. 3 Deze plaatselijke ontmoeting zal moe ten uitmaken wje zich leider in de af deling mag noemen. V.V.Z. 3 heeft de beste papieren en een voorsprong van twee punten op S.E.C. S.E C. 2 speelde zaterdag tegen S.O.V.A. 3 en was oppermachtig maar doel punten maken was er bijna niet bij. Ze zullen zaterdag anders voor de dag moeten komen om niet een te grote nederlaag te leiden. OPSTELLINGEN DER ELFTALLEN S-E.C. 1. Doel Van Rossum; achter Van de Schagt en J. Hodde: midden Beijer, Staal en Kraay; voor Baptist, Stalenhoef, Sengers, A. Hodde en Vink. S.E.C. 2. Doel Kramer; achter H. de Boer en J. Verwoerd; midden Cor- nelisse. Duinkerken en Glnkel; voor Rademaker, Van Loon. R. Dobben, Van Delden en L. Tolboom. Wedstrijdprogramma voor zaterdag. 15.00 uur Hilversum 6-Dames 3. Wedstrijdprogramma voor zondag. 14.00 uur Soest Vet.-Hilversum B. 12.30 uur Heren 2-S.C.H.C. 6. Uit. 11.00 uur S.C.H.C. 2-Dames 1. 12.30 uur S.C.H.C. 4- Dames 2. 14.00 uur Kampong 10-Dames 3. 14.00 uur Hilversum 4-Heren 1. Jeugd. Wedstrijdprogramma voor zaterdag. 14.30 uur Meisjes B-Voordaan B. 14 15 uur Amersfoort A-Jongens B. 15.15 uur S C.H.C. H-Jongens E. 15.15 uur Kampong E-Meisjes C. Zaterdagmiddag, om vier uur, speelt het junioren A-elftal van SEC op het terrein aan de Bosstraat tegen de Jeugd van G.V V.V uit Veenendaal. De groen-witten wonnen de uitwedstrijd met 1-2 Gezien het spel van de laatste wedstrijd, uit tegen W IJ in IJsselstein. welke met 0-9 werd gewon nen, zit er voor SEC wel een kans in om zaterdag winst te behalen. G V.V.V. staat momenteel op de vierde plaats van de ranglijst en zal moeten winnen om de aansluiting met de kop lopers niet te verliezen. Voor S.E.C. geldt daarentegen, dat het eveneens moet winnen om zeker te blijven van de tweede plaats, die ook recht geeft od promotie. Het is niet waarschijn lijk. dat koploper Huizen A in de res terende wedstrijden nog één of twee punten zal verliezen, dus het ls zaak voor de groen-wltten om óók te win nen. Redenen te over dus om een goede en vooral felle strijd om de punten te verwachten. SEC. heeft daarbij het geluk, dat mldvoor De Jong, de meest produk tieve aanvaller van de Soesters, die in twaalf wedstrijden niet minder dan 27 dolepunten scoorde, wel mee zal kunnen doen. Weliswaar werd hij vo rige week uit het veld gestuurd, maar noch de scheidsrechter noch V.V.IJ. hebben dit aan de Bond doorgegeven. SE C. heeft dit wel gedaan, maar nog geen bericht ontvangen. De Jong zal dus wel kunnen spelen. Mocht er toch nog uitsluitsel komen van de Bond, dan zal de junioren B-speler Dorresteln de midvoorplaats bezetten tegen G.V.V.V. Als de zenuwen in bedwang kunnen worden gehouden, zit er voor de groen-witten een redelijke kans op een overwinning in, waarmee ze dan zeer gebaat zijn. De opstelling luidt: doel Kamphorst: achter Huizinga en v. d. Hoed: midden Veenendaal. Dorrestein en Bosman; voor Hardeman. Van Boeijen, De Jong, Van Luytelaar en v. d. Brakel. JUWELIER - HORLOGER »an Weedestraat 40 Soest tel.4361 Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het scl.lp vermeld Argentinië: ms ,,Cap San Diego" 4 april. Australië: ms „Wolfsburg 6 april. Brazilië: ms „Santa Rita" 5 april. Canada: ss „Mormacargo" 3 april en ms „Ornefjel" 6 april. Chili: ms „Burgenstein 3 april en ms „Essequlbo" 5 april. Kenya, Oeganda. Tanganjika: ms „La Bourdonnais" 3 april. Ned. Antillen: ms „Prins der Neder landen" 6 april. Nleuw-Zeeland: ms „Hertford" 4 april. Suriname: ms „Ceres" 5 april. Ver. Staten van Amerika: ss „Mor macargo" 3 april en ms „Prinses Mar griet" 7 april. Z.-Afrlka ((Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „S.A. Vaal" 3 april en ms „Rand- fontein" 5 april. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Dokter J C. Lucas, Simon Stevlnlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-1200, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M Splinter te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Helde en D J. R. Jellema te Den Dolder Dokter A. J. W. Hagedoorn. Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. De A-junioren hebben kans gezien om met negen spelers een 3-1 overwin ning te behalen op Saestum A. De a- aspiranten verloren met 6-0 var kam pioen C.D N. a. Pupillen 1 handhaafde de rol van sterkste door met 3-0 van Bilthcven te winnen zodat deze ploeg na dertien wedstrijden nog steeds ongeslagen is. De derbij pupillen 2 tegen pupillen 3 eindigde ln een 3-1 overwinning voor het beslist sterkere tweede elftal. Pupillen 4 verloor metslechts 1-0 van Jonathan 4. De meesterwerken van Johan Sebas- tiaan Bach worden in deze tijd voor Pasen in vele plaatsen van ons land uitgevoerd. Het was een goede gedach te van de afdeling Soesterberg van het K.V.G. om een passieavond te houden, waarop de Johannespassion van Bach ten gehore werd gebracht. Pastoor dr P. J. de Bruijn werkt aan deze verdieping var het lijdensgebeu- ren mede door bij de verklanking voor het lijdensverhaal van Christus vol gens de evangelist Johannes een zeer begrijpelijke begeleiding te verzorgen. De elementen van de passievorm kwa men daarbij duidelijk naar voren, zo dat de aanwezigen de opzet goed be grepen. Op de gehouden kringwedstrijden van het Gooi is de Soesterbergse Gymna stiekvereniging A.G A.V.S. goed voor de dag gekomen. Aan deze wedstrijd werd voor de eerste maal deelgeno men. In het middagprogramma werd de meisjeswedstrijd gehouden waar aan niet minder dan 148 meisje mee deden. De wedstrijd had een vlot ver loop, ondanks het grote anatal deel neemsters. Na drie en een half uur turnen werd de uitslag bekend ge maakt en bleek dat de A.G.A.V.S - meisjes, die met 2 ploegen van 6 meisjes hadden meegedaan op de der de en vijfde plaats waren geëindigd van de 24 deelnemende ploegen. De persoonlijke uitslag was: 1. Joke Loots. 2. Astrid Veen. 3. Ingrid Drenth. In de wedstrijd voor jongens eindigde de eerste ploeg op de derde en de tweede op de achtste plaats. Hier was de persoonlijke uitslag 1. Hans Tesser. 2. Hans Oostveen. 3. Pe ter Nelissen. In de avondwedstrijd voor heren ein digde A.G.A.V.S. op de 4e plaats met J. v. d. Steen op de eerste, H Walen op de tweede en M. Pieren op de derde plaats. Onder auspiciën van het rJc. ouder comité werd een bijzonder geslaagde ouderavond gehouden met filmbeel den en dia's over het schoolleven van de beide katholieke Soesterbergse scho len. De vraag van verschillende ouders ,.Hoe wordt er tegenwoordig gods dienstonderwijs op school gegeven was de directe aanleiding voor deze contactavond, die werd gehouden door middel van een forumavond. Alvorens de ingezonden vragen wer den toegelicht en beantwoord, hield rector S. P. M. Hoorneman, een dui delijke inleiding over het veelom streden en moeilijke onderwerp ,,De nieuwe katechese". Vervolgens kwamen enkele vragen aan de orde, die door een forum, bestaan de uit de dames Bosch van Drake- stein en Nuyten, kapelaan J. J. de Wit, de heren Van As, Van Balkom Senders werden beantwoord, onder lei ding van rector Hoorneman, die met grote kennis van zaken een en ander in juiste banen wist te leiden. De vragen hadden vooral betrekking op de godsdienstmethode, de kinder mis, het contact tussen ouders, school en kerk, de bijbelse geschiedenis enz. De praktische kanten kwamen duide lijk naar voren bij de toelichtingen. In de goed bezette militaire ontspan ningszaal werd een gevarieerde feest avond met zang. dans, judo. ballet en muziek gegeven, die georganiseerd was door de Soesterbergse Muziekver eniging. Medewerkenden aan deze avond waren de Soesterbergse Kinderoperette „De Kobolds", de afdeling Judo van Lae- titie en de drumband van de muziek vereniging. Onder leiding van de heer W. A. J. C. Wakelkamp werd door de muziek vereniging de avond geopend met een drietal pittige marsen, waarvan de feestmars „Militaire Escort" al direct Insloeg. Na de pauze kon men de oudere muzi kanten beluisteren in de West Side Story, een mooie tango van Melando en Fleets in Portagain, die op be kwame wijze ten gehore werden ge bracht. Zoals gewoonlijk kwam de drumband dief met een paar Instrumen ten was uitgebreid, weer met iets nieuws. Ditmaal zelfs met een geheel andere bezetting. Het samenspel van de drumband en muziek in de Van Heutz-mars werd een hoogtepunt. De Kobolds brachten een selectie van leuke operette-liedjes en twee dan sen uit „De dertiende fee". De afdeling Julo van de gymnastiek vereniging Laetitla liet ons zien wat er onder zelfverdediging wordt ver staan. Na afloop gingen de stoelen aan de kant om gelegenheid te geven voor dansen op muziek van de „Central City Jazz-Band".

Soester Courant | 1966 | | pagina 15