soiina f.1495.- China minder taboe in V.S. De Gaulle stapt uit de Navo Circus Toni Boltini gaat op tournee met nieuwe grote tent met ingenieuze hydraulische mast-constructie GARAGE STAM MGPv. BEKKERS M. TUSSEN VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. Krabbels van Knelis Telefoonnummer ziekenauto 5980 DE VRIES Hees nieuws Renault «SeaSor Snuif en wrijfl Rouw- en Trouwldeding Bingo-S.E.C. Greeve speelt zijn beste tree ven uit! V.V.Z.-nieuws söïïnal 1^ UW RIJBEWIJS GEGARANDEERD 10 LESUREN 50.- in FORD C0RTINA Als U denkt dat het circus uit de tijd raakt, dan heeft u het mis en zeker niet het circus van Toni Boltini uit Soesterberg. De heer Boltini heeft zijn gehele cir custent gemoderniseerd en het ont werp hiervan kan uniek genoemd worden voor de gehele wereld Dat Boltini niet alleen een specialist is op het circusgebied, maar ook een technische knobbel heeft, bewijst wel de nieuwe piste met een vernuftig samengestelde tentinstallatie, welke hij dinsdagmiddag aan de pers liet demonstreren. i JUWELIER - HORLOGER van Wèedestraat 40 Soest 101.4361? Moest voorheen de circustent opge zet worden met behulp van 16 man, die daaraan een dag werk hadden, nu is het opzetten van de masten van de tent een kweste van enkele minuten, terwijl de piste gelijktijdig op zijn plaats komt. Zoals u misschien uit bovenstaande foto kunt opmaken, is de piste ge monteerd op een lange trailer en kunnen de zijkanten van de piste me chanisch worden ingeklapt. Boven dien zijn aan de trailer bevestigd 2 zware hydraulische masten, waar bo venop een stalen daknok is bevestigd. Door het eenvoudig overhalen van Programma voor 2 april a s. 16 uur Scherpenzeel-Hees. 13.30 uur S.V.M. Boys 2-Hees 2. 13.30 uur S.V.M. Boys 3-Hees 3. Hees 1 gaat zaterdag naar Scherpen- zeel om daar te proberen iets aan haar benarde positie te veranderen. Thuis werd destijds met 2-2 gelijk gespeeld. Kan Hees haar schotvaardigheid te rug vinden, dan kunnen de punten mee naar Soest genomen worden. Ge zien de vooruitgang in de -laatste wed strijden moet dit mogelijk zijn, daar ook Scherpenzeel dit seizoen niet be paald sterk speelt. In de opstelling van het elftal ls geen wijziging aangebracht en is alsvolgt: doel Tempelaars: achter Walet en De Jong, midden Jekel, Geijtenbeek en P Kok. voor Bosman, Van Veen, Budding, Van Es en H. de Bree. Hees 2 speelt om half twee. dus niet om vier uur. in Maartensdijk tegen S.V.M Boys 2. Wint Hees 2 ook deze wedstrijd, dan kan volgende week reeds bij een gelijkspel de kampioens- vlag gehesen worden. Opstelling: doel R. Altena: achter De Ruyter en Jansen; midden H- Al tena, De Boer en Van der Blom; voor H Kok, Veenendaal, Hop, G. de Bree en Wijnands. Hees 3 gaat eveneens naar Maartens dijk. Het derde elftal zal zeker probe ren weer een overwinning te behalen en daarmee de prachtige tweede plaats te behouden. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R10 Major v.a. f6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 In de katholieke kerken maar ook in vele protestantse godshuizen werd de afgelopen zondag gebeden voor mgr. Bekkers, die deze week een ernstige operatie heeft ondergaan. Ook in buitenkerkelijke kring vormde de zorgelijke toestand van de Bosse prelaat een onderwerp van gesprek. De naam Bekkers is - mede dank zij de televisie - een begrip geworden in de Nederlandse samenleving, bepaal delijk niet alleen in de kring van zijn eigen geloofsgenoten. Hij is een van de eersten geweest die zich de smar telijke tegenstellingen in de christe lijke wereld heeft aangetrokken. Hij heeft ook met inzet van zijn gehele persoonlijkheid gewerkt aan het op heffen van deze tegenstellingen. Zijn woorden hebben ruime weerklank ge vonden in brede kringen van ons volk. Mgr. Bekkers is geen bisschop die wij uit de verte met bewondering gade slaan. Daarvoor staat hij te dicht bij de mensen. De zin van Goethe's woord, „slechts hij kan van hart tot hart spreken, die zelf zijn hart geo pend heeft" is door deze eenvoudige man altiijd diep beseft. Zijn ontwapende eerlijkheid en ver draagzaamheid riepen bij de mensen hun beste gevoelens wakker. Daarom leefde men deze week zo met hem mee. Mgr. Bekkers is de duidelijke beves tiging van Christus' woord, dat wie veel geeft, ook veel ontvangt. enige handles, gaan de twee opgeklap te zijstukken van de piste omlaag, waardoor de piste in 2 minuten op haar plaats staat. Vervolgens gaan met een volgende handeling de twee masten^ die zeer dik en bijzonder zwaar zijn, omhoog, maar nemen tevens de ijzeren dak- nok de z.g. brug mede omhoog. Als de twee masten staan met daarop de brug, dan worden de zich in de masten bevindende binnenpalen hy- drollsch met de brug omhoog gedrukt. Dit alles vergt hoogstens 5 minu- tea terwijl gelijktijdig nog 2 derge lijke telescoop-masten aan de twee uiterste kanten van de tent omhoog worden gebracht. Het tentzeil gaat er over heen en bin nen een uur is de tent. die een lengte heeft van 80 meter en een breedte van 40 meter, gereed. De nieuwe tent kan 5500 personen be vatten, tegen de oude tent 2700 men sen. Het nieuwe ontwerp, dat een geheel eigen vinding van Boltini is. en in ei gen werkplaatsen tot ontwikkeling is gebracht, heeft PA jaar arbeid gekost, terwijl hij de kosten op een half mil joen schat. De heer Boltini hoopt door deze vin ding een 100.000,per seizoen te bezuinigen. Vermeldingswaard is nog, dat de piste, die ongeveer 80 cm hoog is. en ge deeltelijk uit het laadvlak van de trai ler bestaat en niet zoals voorheen met klei en zaagsel moest worden bestrooid, doch met een speciaal voor deze piste gefabriceerd dik tapijt wordt afgedekt. Zaterdagmiddag en zaterdagavond wordt er in Soest proefgedraaid ter wijl de première op 7 april in Den Haag plaats heeft. De nieuwe vinding is reeds in het buitenland uitgelekt en daarom ver-- wacht de steeds actieve en vinding rijke heer Boltini vele buitenlandse circusdirekteuren. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Hij heeft op zijn vinding patent aan gevraagd en heeft het plan de fabri- katle van deze Installaties, naast zijn gewone circus- en amusementsbedrijf, ter hand te nemen. Charles De Gaulle is een man van verrassingen. Helaas (voor hem) raakt men daaraan gewend en dat neemt het schok-effect grotendeels weg Dat De Gaulle niet was ingenomen met de N A.T.Owist iedereen, maar dat hij zo a bout portant de hele zaak aan de kant zou schuiven, dat is de verrassing, die hij thans Amerika en zijn N.A.T.O.-partners heeft bereid.... een verrassing, waar ze helemaal niet blij mee zijn. Charles De Gaulle is iemand, die niet gauw het achterste van z'n tong laat zien, en wat hij doet, blijft dan ook altijd met enkele vraagtekens omge ven. Maar zo langzamerhand krijgt men wel een beeld van zijn staat kundige opvattingen en van de man zélf. PHILIPS SPECIAALZAAK Wat het laat-ste betreft, wordt steeds duidelijker, dat het wel zeer lichtvaar dig zou zijn hem af te schilderen als een A.O.W.-er, die z'n tijd heeft ge had maar dat zelf niet beseft, die niet met de huidige ontwikkeling mee kan en aan ouderwetse, uitdetijd- se consepties blijft vastzitten Hoe dan ook. hij is een staatsman, een man met visie, al is het de vraag of die visie juist is. Hij doet maar niet zo hier en daar eens een greep op goed geluk, hij volgt een steeds duidelijker wordende lijn. Fransman en Europeaan Men krijgt de indruk, dat hij geen ver trouwen heeft in moderne concepties zoals de EEG en de NATO. in alles wat grenzen tracht uit te wissen en de absolute zelfstandigheid van de staat betrekkelijk maakt Hij is een nationalist, dat staat als een paal boven water. Hij is echter niet alleen maar een Frans nationalist, hij trekt de lijn voor heel Europa door. Europa moet blijven wat het is, de staten van Europa moeten blijven wat ze zijn en dan vallen er zaken te doen. Maar dan op de ouderwetse manier, door middel van afspraken en ver dragen, door een politiek van even wicht te volgen. Men zou haast kun nen zeggen, dat voor hem het tijdperk 1940-1945 niet heeft bestaan. Dat is wel heel opvallend in zijn ver houding tot de Sovjet-Unie, die hij blijkbaar vooral Europees ziet, hetgeen niet zo irrieëel is nu Rusland door het communisme uit het oosten automa tisch naar het westen wordt gedreven. Daarmee vervalt dan eigenlijk ook de N.A.T.0 -opzet, die immers duidelijk tegen Rusland was gericht. Volgens De Gaulle ligt de dreiging veel verder in het oosten. Daarom is hij zwaar ge ïnteresseerd in Vietnam, en niet alleen omdat dit vroeger Frans geweest is.. v.h Joh van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Hedenavond vindt voor de tweede maal in de S.EC.-kantine aan de Bosstraat een Bingo-avond plaats. Leden, donateurs en introduce's zijn van harte welkom. Door de grote opkomst van vorige keer wordt een ieder aangeraden tijdig aanwezig te zijn. Door de Soester winkeliers zijn weer diverse mooie prijzen beschikbaar ge steld. Geen volgbootje Hij wil dit ..Europa der vaderlanden" als een zelfstandige (dat betekent tegenwoordig ook nucleaire) grootheid zien, en overtuigd van de euwenoude mogelijkheden van zijn vaderland ziet hij Frankrijk daarin een hoófdrol spelen. Hij zelf zorgt daar heel aardig voor, want men moet nolens volens rekening houden met Marlanne. die met wat men dan „kuren" noemt het hele Europese gezelschap voortdurend op de tenen houdt. Zeer bepaald wil hij Europa niet zien als een voorterrein van Amerika, en nog minder als een volgbootje achter het Amerikaanse slagschip. Hij heeft nu weer eens de knuppel in het hoenderhok gegooid door de Ame rikaanse verdediging af te wijzen en de NATO. de huur op te zeggen. Dit-heeft ingrijpende konsekwenties, want zowel het Internationale staf kwartier in Fontainebleau als het Shape-hoofdkwartier in Parijs moet dan verhuizen, terwijl Amerikaanse bases overal in Frankrijk een heenkomen moeten zoeken. Naar Moskou In Amerika ls men hierover natuur lijk gans niet gesticht, maar dat kan De Gaulle niets schelen, veeleer het tegendeel. Hij heeft geen gelegenheid voorbij latei gaan om Washington te laten merken, dat hij zich aan Uncle Sam niet stoort. Van de zomer gaat hij naar Moskou en het is de vraag, wat hij daar weer gaat bespreken. Vooral omdat in dit hele concept de kwestie van de Duitse hereniging meespeelt. Zou hij er in slagen een modus te vinden, waar door die hereniging een feit wordt zonder dat het Oostblok en de rest van Europa zich door een krachtig Duitsland bedreigd gevoelen (en hij zelf voelt daar ook niets voor na drie Duitse invasies in nog geen eeuw tijd), dan zou hij werkelijk iets groots bereikt hebben. Nu heeft hij weer, ook al bij verras sing, voor Engeland de E EG.-deur ooengezet. die hij eerst zo bot dicht sloeg Maar in Engeland laat men al uitkomen, dat men weinig voelt voor een suora-natlonale EE G. en dat is natuurlijk koren op de molen van de generaal. Het is dan ook zeer de vraag of straks het Verdrag van Rome niet od de helling zal gaan. Wij in ons land kunnen trachten ons vast te bijten in bepaalde opvattin gen, maar uiteindelijk zullen we toch met de groten mee moeten, en be halve redevoeringen houden kunnen we niet veel meer doen dan de kat uit de boom kijken. Men kan zeggen, dat De Gaulle steeds maar voor verrassingen zorgt. Men kan zeggen, dat men niet weet wat men aan hem heeft. Want zo langzamerhand komt dat wel uit de verf. Alom wordt weer heftig gedemon streerd tegen de Amerikaanse activi teiten in Vietnam. De meeste daar van hebben weinig Invloed op de zaak zelf. ook niet die in Washington. An ders staat het met de protestoptoch ten en -bijeenkomsten in Zuid-Viet- nam zelf. De laatste In Saigon werd opgeluisterd met regelrecht anti-Ame rikaanse speeches. Dat is niet onverklaarbaar. Zuidviet- namezen die de inmenging vanuit het noorden afwijzen zien met misnoegen dat de Amerikanen zowel militair als economisch nu :n Saigon de dienst uitmaken Voor hen is dai evengoed een Inmenging die niet met blijdschap wordt aanvaard. De stabiliteit van het bewind van generaal Ky steunt zeer zeker voor een groot deel daarop dat de V S zich pal achter hem hebben gesteld Logische konsekwentie; wie Ky niet kan verdragen, moet daarmee ook wel tevens anti V.S. zijn. En er zijn nog al wat anti-Kymensen. Dat bleek vooral toen de premier zijn collega-generaal Tie op onafwijsbaar dringende toon aanried zijn post neer te leggen. Officieel was Tie militair commandant in het noorden, maar in feite had hen alle burgerlijk en mi litair gezag aan zich getrokken In de streek rond Hué. van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOEI,EN, TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVIES. GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhof f straat 64 Telefoon 2551 Schade Ky was wellicht beducht dat Tie hem nog eens zou wippen en in ieder geval was die Huése neiging tot zelfstandig heid niet aanvaardbaar voor de naar nationale eenheid strevende regering in Saigon. Het wippen van Tie ver toonde boeddhistische studenten In Hué en vervolgens ook die in Saigon. Dat hoeft niet te betekenen dat de positie van Ky veel wankeler is ge worden, al weet men dat in Vietnam nooit, Maar zeker is weer grote schade aangericht aan de idee dat er inder daad een stabiel en nationaal geacht bevind zetelt in Saigon, waraan de V.S. op verzoek steun verlenen. Het beeld dat het enige vaste punt in Zuid-Vietnam het Amerikaanse op perbevel is, is bepaald niet geschikt om steun te verlenen aan de officiële zienswijze van Washington dat het een bevriende staat helpt tegen bedreiging van buitenaf en dat Zuid-Vietnam zonder die dreiging zo gezond als een vis zou zijn. Overigens is Vietnam voornamelijk een onderdeel van de re latie met China en in dat opzicht is in de V.S. meer aan het veranderen dan op het eerste gezicht lijkt. De verhoren voor de senaatscommissie van Fulbright - met veel kritiek op en ook nadere verklaringen van John- sons politiek - leken weinig effect ge had te hebben. Immers de senaat stelde zich zo goed als unaniem ach- Ook in kleinere kamers komt de intieme sfeer van dit bijzonder solide bankstel uitstekend tot zijn recht. Uitgevoerd met losse zit- en rugkussens o.a. in een leuke Schotse ruit. Drie-zitsbank met twee fauteuils: geloogd 1120,gebeitst 990,— De bergère kost 50,extra. HILVERSUM: KERKSTR. 20-26 TEL. 16255 Bl'SSUM: NASSAULAAN 23 TEL 13255 ter de president. Maar een ander ge volg ls toch wel geweest dat men heel wat reëler over Peking is gaan spre ken. China bestaat Vele Amerikanen zijn het zat om maar vast te houden aan de fictie dat Tsjiang eigenlijk China is en dat Mao maar een tussenperiode behelst, waar mee men zich niet in hoeft te laten. Lang is gedaan of Peking tijdelijk niet meer bestond: geen handel, geen contact, geen toegang tot de VN. Nu breekt het inzicht meer en meer door dat Tsjiang (net herkozen) wel de heerser is van het eilandje For- mosa .maar dat er geen kijk meer op is dat hij ooit de wacht zal aflossen op het vasteland. En het doodgezwe gen China van Mao is - of men het leuk vindt of niet - een factor ge worden in de wereldpolitiek. Rusk heeft openlijk voor meer contact ge pleit, onder meer door het Ameri kanen toe te staan naar China te gaan, een reis waardoor ze tot voor kort onverbiddelijk hun paspoort ver loren. Rusk luistert ook niet meer zo naar de protesten van de oude Tsjiang. op wiens eis bijvoorbeeld op het laatste nippertje diplomatieke be trekkingen met Mongolië uitbleven dat volgens de Chinezen en ook Mao in feite een stuk China is. Er is nu nieuw contact met Mongolië en er kenning schijnt in de lucht te hangen. Ommekeer Het is allemaal nog niet zo groots en de reacties uit Peking zijn bepaald niet vriendelijker geworden over het hoe en waarom van verbeteren van de betrekkingen met Peking en even tuele manieren om de Chinese volks republiek er toe te brengen een nor male partner te worden in het inter nationaal verkeer der volkeren. Geopperd is al zowel Tsjiang (als Formosa) als Mao (als het echte Chi na) te erkennen (beiden passen overi gens voor zo'n twee China's politiek). Een uiting die nog maar kort ge leden als „verraad" had gegolden. Van deze lossere houding tegenover China - ln feite een nuchtere aan passing aan de realiteit - hoeft men niet terstond wonderen te verwachten. Een keer ten goed is het wel. AJJe 't ming vraogt mok zeige, dak van de week van een kouwe karremus tuus ekomme bin. 't Wordt ming nog blauw en geel veur de oge as ik d'r an denk. Kiek, ut zit zo. Ik most veur Kneliao boodschaape doen in Soestdiek. 't Was effe meraokels weer, dus ik denk: Knelis, rie jie maor us over de Eng, daor is aaltied wel wat te beleve. Lig de Prins Bernhardlaon nie ope, dan is de braandweer wei mlt de ladderwaoge bie 't plisiebero bezug, maor d'r is aaltied wel wat. Ik mot zeige, ik had ut weer bie 't rechte end. Op de Soesder Engeweg, de Prins Bernhardlaon en de straote rongdom sting ut vol mit gele waoges. Ik denk: Hé, zeker omschaokele op staadsgaas of butaogaas, maor da was uit nie. Da binre die blauwe waoges van ut ombouwsirrekus. En dit waore gele waoges. dus da kon nie. Toen ik effe varder had ekeke dan ming neus laang is, zag ik een heule- boel ingewikkelde apperaote Aggere- gaote noemde die minse ze die d'r bie waore. Noeng, ik het overaal ekeke, maor narreges waore gaote te vingde. Goed, 't zal wel zo weze. ik zal de laotste zijn, die zeit da zullie abuus waore. Ik zag wel, dattut apperaote waore, die iets mit stroom te maoke hadde. dus ik denk: zeker weer een stuntje van de P.U.E.M. of zo. Da kon best, waant d'r liep een dure me- heer, die steeds maor riep: de draod- warrekers motte op, waor blieve ze? Afflng minse, om kort te gaon: t bin- ne sirrekuswaoges. Eerst dacht ik nog, datter weer een concoers hiepekeu ehouwe zou worde, waant ik zag een heleboel peerde, maor die hore bie 't sirrekus. Waokhonde hebbe zullie d'r nie, dus ik hepput allemaol rustig bekeke Je mot netuurluk wel uut- kieke veur de leeuwe. maor gelukkig waore d'r gin waokleeuwe, waant die bezorrege je zo een bed in Zonneglore of zo! Zaoterdag wordt d'r oppetreeje. Veur de VV V, die zestug jaor bestaot en die d'r een mooi feest van wil maoke. Ik hep ming eerst nog affevraogd wat aal die buutelanders bie da sirrekus deeje. maor da's noeng netuurluk ok duudeluk: 't is ut feest van de V.V.V. en daorom netuurluk aal die vreem delinge. Ik hepter een heleboel ezien, veural buutelaandse Marokkaone uut Marokko. Goed minse. zaoterdag gaon wullie kieke, mit z'n aale. Kneliao nie, die blief liever tuus. Ze hettut ming ok anneraoje. Knelis, zeit ze, je komp van een kouwe karremus tuus. Ik zeig: Mins, 't is toch sirrekus! Ze zeit: karremus of sirre kus blief ming geliek, 't is toch aaltied e-n beesteboel! Daor het ze netuurluk geliek in. Maor ik gao toch. Ik hoop dak nie allenig bin. In ieder evaal hep ik de minse ewaorschuwd. Aanders zouwe zullie soms denke da aal die busse van Tense binne in plaots van Boltini! Zaterdag a s. ontmoet V.V.Z. 1 op haar terrein aan de Ferd. Huycklaan het elftal van P.U.E.M. Deze tegenstander wist in de eerste helft van de com petitie V.V.Z. twee winstpunten af handig te maken De V.V.Z.-ers zullen er op gebrand zijn voor deze nederlaag revanche te nemen. Indien de groen-witten weer tot het spel van afgelopen zaterdag, voor de rust, kunnen komen en de voorhoede vergeet dan niet doelpunten te maken, is de kans op succes zeker aanwezig. Er bestaat echter een grote kans dat, gezien de omstandigheden van het terrein, de wedstrijd niet kan door gaan. De vele regens van de afgelopen weken hebben grote plassen op het veld doen ontstaan. V.V.Z.-leden heb ben getracht het water in de sloten te doen afvloeien hetgeen echter waarschijnlijk onvoldoende resultaat zal hebben. Mocht er desondanks toch gespeeld kunnen worden dan is het V.V Z.-team als volgt samengesteld: doel De Hiep: achter v. d. Vlekkert en Floor: midden v. d. Bosch, v Kooy en v. d. Boven- kamp; voor Schaap. Demmers, Ha ment, Timmer en v. Doorn. V.V.Z. 2 gaat op bezoek bij T.O.V. 2 te Baarn. Gelet op de stand op de rang lijst is het noodzakelijk dat beide punten worden veroverd. De laatste wedstrijden werden gedeel telijk door pech verloren. Misschien is het fortuin thans V.V.Z. beter gezind. We houden het op een verdeling der punten. Het derde V.V.Z -elftal reist naar de Bosstraat teneinde S.E C. 2 te bekam pen. De krachtsverhouding van S.EC. is ons niet bekend, zodat een voorspel ling moeilijk is, aangezien de plaatse lijke sfeer wel enige invloed zal heb ben. We verwachten desondanks een sportieve wedstrijd. Alle wedstrijden vangen aan om 16 uur. Te 10.30 uur spelen de V.V.Z.-pupillen thuis tegen Quick. De junioren ont vangen om 14 uur de B D.C.-junioren. Ook voor deze elftallen geldt natuur- lijkde omstandigheden van het terrein terrein. ZWITSERS TRANSISTOR ORGEL wint elke vergelijking - in vorm toon, registratie èn prijs. Komt u maar kijken, luisteren en spelen bij: NIEUWEWEG 103 TELEFOON 2968 SOEST IN DE KORST MOGELIJKE TIJD THEORIE MET PROJECTIE. Veenzoom 9 - Soest - Tel. 5134

Soester Courant | 1966 | | pagina 9