Ladö van 6e zon schip trein vliegtuig touringcar RUYS CO. - REISAGENTEN Vakantiebijlage In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT VAKAXTIE- REIZFA PFR j m>n 0(1 roerend e' vg oede rèn taxatie^ ™S':ï,vhypOthéken assurantiën, ls er zeker een naar uw keus. Burgern. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Ongetwijfeld zullen velen bij het be palen van de vakantie dit jaar hun gedachten laten gaan over Spanje. En terecht, want al is Spanje niet meer de laatste tijd veel landgenoten, niet in het minst door de voordelige vlieg reizen naar deze streek. Hiermede komen we gelijk aan het weer worden overgestapt, want de Spaanse spoorwegen hebben een an dere spoorbreedte. Op drukke dagen is het passeren van de douane ook geen pretje; drie kwartier in de rij staan komt voor. De Spaanse treinen zijn geriefelijk mits, men niet in de goed koopste klasse reist, al is dit wel aan te bevelen voor korte trips, waardoor Hier verkeert men in zuid Spanje, waar de bevolking weer geheel anders is. Duidelijk ziet men de sporen van de Moorse overheersing in de gebou wen, onder meer het Alhambra. Is men toch in het zuiden, in Malaga bijvoorbeeld, dan behoort een tochtje naar Spanjes meest omstreden ge bied Gibraltar tot de mogelijkheden Spanje In Barcelona ls de Ramblas het cen trale punt. Dit ls een grote laan met bomen, die tussen de haven en de Plaza Cataluna loopt. Na vieren des middags tot diep in de nacht een grote pantoffelparade, en het is be slist de moeite waard een plaats te nemen op een van de terrasjes of op de stoeltjes en de mensen gade te slaan. Heel Barcelona komt voorbij Uitgerust zijnde moet men ook even het „donkere" gedeelte in, links van de Ramblas. komende vanuit de haven in de drukke en nauwe straatjes. Hier ziet en ruikt men Spanje! Vooral als men iets verder zuidelijk gaat moet bezoek worden gebracht aan de „Pue blo Espanol" een grote openluchtten toonstelling die op een uitstekende wijze een beeld geeft van het vroeger en tegenwoordig Spanje Voorts vindt men in de haven van Barcelona een copie van het schip van Columbus. Een aardig tochtje door de haven is eveneens mogelijk. Voor luttele pese ta's heeft men een retourtje naar het andere eind van de haren. Na even te hebben rondgekeken, en wellicht te hebben gegeten in het prima vis restaurant, kan men weer terug varen. De meest interessante steden van Spanje vind men in het zuiden. Na tuurlijk Valencia en Taragona zijn prachtig maar halen het niet 'bij Toledo, Sevilla, Granada en Cordoba. Een employé van Ruys Co, Utrecht, is dagelijks van 9-12 uur aanwezig te Soest, Steenhoffstraat 9a, telefoon 2886. Voorkom teleurstelling en bespreek tijdig. Gratis reisfolders verkrijgbaar. Een van dc kleine en typische Spaanse stadjes in de omgeving van Malaga in Ronda zó goedkoop als enkele jaren geleden, het biedt de toerist een keur van mo gelijkheden om een paar onbezorgde vakantieweken tegemoet te gaan. Er zijn mogelijkheden genoeg in dit zonovergoten land, waar het ook in de wintermaanden goed toeven is. De kuststreek zal ook deze zomer weer het meest in de belangstelling staan. De Costa Brava en de streek ten zui den van Barcelona worden ongetwij feld overspoeld door toeristen en deze streek is er dan ook geheel op inge- Het fraaie zandstrand nabij Torremolinos steld; het ls één grote camping en men vindt er hotel naast hotel. Ten zuiden van Barcelona is het mis schien iets rustiger. Bijzonder fraai en rijk gezegend aan natuurschoon plus prachtige stranden is de andere kant van Spanje, in de omgeving van San Sebastian aan de Atlantische Oceaan, vrij gemakkelijk per auto te bereiken. Hier treft men in de zomer allerlei illustere personen aan die het warme Madrid ontvluchten. Fraaie villa's duiden op de rijkdom die voor een kleine groep Spanjaarden is weggelegd. Hoe meer men naar het zuiden trekt, hoe rustiger het is, al is er van vol maakte rust nauwelijks sprake. De omgeving van Torremolinos, prachtig breed strand en gelegen op enkele ki lometers ten zuiden van Malaga, is favoriet bij de Zweden, al ziet men er ken om op zijn gemak Spanje te gaan verkennen, zonder te veel haasten. Per trein is het ook lang geen pretje. Gaat men niet met een speciale vakantie- trein, dan moet men eerst naar Pa rijs, daar overstappen en vervolgens naar de Spaanse grens. Daar moet Een prachtig voorbeeld van Moorse bouwkunst aparte sfeer ademt. Er is ook veel te zien in en nabij deze stad. We den ken hierbij aan Montserrat. het kloos ter in de heuvels. Dichterbij en mak kelijk bereikbaar met ondergrondse en tram is de heuvel Tibidabo, met een prachtige kerk. en wonderlijke tegenstelling, een kermis vlak er on der. Van hieruit heeft men een "uniek uitzicht over de stad en de Middel landse zee. Bij helder weer moet het mogelijk zijn de kustlijn van Majorca waar te nemen. Vergeet niet 's avonds een bezoek aan Tibidabo te brengen, want dan is Barcelona een lichtjes zee. Na het passeren van de douane, komt men in oen andere wereld. Ais Engelse bobby's verklede politieagenten pa trouilleren door de straten, Gibraltar is een grote bazar, overal vindt men winkels waar horloges te koop zijn. Op de rots is ook een kolonie apen, die zich vooral wanneer het warm is niet laat zien. En warm is het er dikwijls. Een ander uitstapje, dat dagelijks gemaakt kan worden per vliegtuig, is een tochtje naar Tanger en natuurlijk komt iedere toerist te rug met een - afgedongen - poef. Het eten in Spanje ls zonder meer goed te noemen. Velen zijn bang voor de olijfolie die alom gebruikt wordt en letterlijk overal in zit. Het zou goed zijn wanneer men thuis, enkele weken vóór men naar Spanje gaat, al aan deze olie went. zodat men er minder last van heeft. Overigens is het drinken van rode wijn een probaat neutraliseringsmiddel. Soanjaarden zijn gek op vis en visjes. Een uitste kend gerecht is Paella, rijst met vis jes en mosselen, dat men beslist één maal moet eten. STIERENGEVECHT Op gevaar af de dierenliefhebbers te gen ons in te nemen, menen wij een bezoek aan de stierengevechten te moeten aanbevelen. Koop eens een kaartje, in de schaduw „tendido", neem plaats en aanschouw het kleur rijke schouwspel dat voor uw ogen ontrolt. Het stierenvechten is hoewel het terrein verliest aan voetbal, onlos makelijk verbonden met Spanje. Het is meer dan alleen maar doden van Het Alhambra in Granada probleme „vervoer" Per auto reizen naar Spanje is heel goed mogelijk vooral indien men in het noorden blijft. Gaat men verder dan moet men wel meer dan veertien dagen uittrek- men makkelijk met de bevolking in aanraking komt. Voor grote reizen, bijvoorbeeld van Barcelona naar Ma drid, gebruike men de TAF, een eerste klasse ,.TEE"trein, of de Talgo vanuit Irun Het meest aangename vervoer middel is natuurlijk het vliegtuig, hoewel men dan aan een plaats is gebonden. BARCELONA een dier. Een stierengevecht symbo liseert de overwinning van het goede, in dit geval de mens, over het kwade - de stier - Het zal moeilijk zijn het ingewikkelde patroon, waarop het ge vecht plaats vindt te volgen en mis schien keert men nooit meer in de arena terug. Een bezoek aan Spanje zonder stierengevecht kunnen we ech ter geen volledig bezoek noemen. Daarnaast is het mogelijk om, met een beetje geluk, een kaartje te bemachti gen voor het voetbalstadion, om bij voorbeeld Real Madrid te zien zege vieren. Majestueus ligt de stad Sevilla aan de oevers van de Guadalquiver. Deze oude stad kan tot een der fraaiste steden van Spanje gerekend worden. Het merendeel van de reizigers zal niet veel verder gaan dan de streek even ten zuiden van Barcelona En natuurlijk is een van de tochten die men onderneemt, een bezoekje aan deze havenstad, die hoewel misschien niet typerend Spaans, toch wel een Eén van de bijzonder mooie doorkijk jes in het Alhambra Al met al kan men stellen dat Spanje voor iedereen iets te bieden heeft, zowel voor de verwende toerist als voor hen die een eenvoudige vakantie in dit prachtige land willen doorbrengen.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7