Brandweerlieden hoeven niet meer op herhalingsoefeningen Het Roode Kruis helpt Vietnam, India en Indonsië Verdienen aan Rhodesië V.V.V.-nieuws Officiële mededelingen Het oog gericht op een protestmars Vrijdag 15 april 1966 45e jaargang no. 29 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redaetie en administratie Van Woedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 DODELIJK ONGELUK Uitreiking van getuigschriften in de brandweercentrale R.K. kerk op Soestdijk bestaat 40 jaar Vleesverkoop Algemene Bond van Bejaarden Wijziging busliehting Gevonden voorwerpen Wijziging spreekuur Suksessen voor Soester modelvliegers iSoeót teen - *Soeót nu Vlucht in het bos Olympiaan in nationaal volleybalteam Gevaarlijke baldadigheid Défilé voor Soestdük Uit de bocht gevlogen Tweede notariaat in Soest Lichtleiding in brand Hedenavond rayon-wedstrijd E.H.B.0. De roman van na de oorlog Zeepost SOESTER(Ï)OÜRANT Abonn p. kwart 12.15 - per post 13.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag De Britse premier Wilson is te opti mistisch geweest over de snelheid waarmee zijn actie tegen Rhodesië succes zou hebben. Nu is de eenzijdige uitroeping van de onafhankelijkheid - dat wil in feite zeggen: rebellie - van deze kroonkolonie nog geen jaar oud en er is dus zeker ook geen spra ke van dat premier lan Smith heeft bewezen sterker te zijn dan Londen. Maar eveneens bleek tot dusver over duidelijk dat zijn kersverse staat be zig is in elkaar te zakken. De voornaamste bron van inkomsten is altijd de tabaksverkoop. Dit jaar geschiedde die in verband met het embargo onder grote geheimzinnig heid via een regeringsmakelaar. Voor zover bekend zijn de resultaten bepaald niet daverend geweest. In ieder geval heeft Smiths regiem hier geen rijke oogst aan deviezen binnen gehaald. Dat zal hij ook niet verwacht hebben trouwens. Het voornaamste is voorlopig voor hem dat hij het lang genoeg kan uitzingen tot het embargo zodanig vergeten is dat hij de zaak op de oude voet kan voortzetten. Belangrijk is daarbij voor hem de olie. Weliswaar levert Zuid-Afrika veel. maar in Pretoria kan en wil men hiermee niet zover gaan dat Zuid- Afrika op zijn beurt ook het slacht offer worden zou van sancties. Proef op de som De tanker Joanna V. die de haven van Beira in Portugees Mozambique bin nenliep, is de toetssteen voor de effec tiviteit van het olie-embargo. Het schip is met lading en al onder de vaart verhandeld en over de bestem ming zijn tal van dubieuze berichten verspreid voor het schip bij Mozam bique opdook. Een Brits oorlogsschip kwam in actie om de kaptein te vertellen dat zijn regering zich had aangesloten bij het embargo en dat hij dus zijn olie niet in Beira mocht lossen, vanwaar het via een pijpleiding naar de raffina derij in Rhodesië vervoerd kan wor den. De Griekse kapitein had met de Brit niets te maken, kon hij terecht zeggen. Zijn eigen regering in Athene maakte echter niet veel haast wel instruc ties te sturen. Daar was een ruzietje aan de gang tussen de ministeries van buitenlandse zaken en van economi sche zaken, die het embargo met heel verschillende ogen bezagen. De Brit ten hebben enorme politieke druk uit moeten oefenen op de Griekse regering om uiteindelijk toch nog een sport vermaan naar de kapitein van de Joanna V te sturen. Hachelijk Een vrij hachelijke zaak, want het schip is dan toevallig nog wel Grieks, maar de rederij zetelt in Panama. Bo vendien diende Londen de regering in Lissabon de zwaarste pressie toe, waar voor de Portugezen overigens niet zo bijzonder gevoelig zijn. Ze nemen het de rest van de wereld kwalijk dat ze zo weinig sympathie tonen voor de Portugese inspanning zijn Afrikaanse kolonies te behouden. Het embargo is door de Verenigde Naties aanvaard, maar eigenlijk niet bevolen. Het Britse marneschip had derhalve geen recht, of althans maar weinig, om vreemde schepen op zee te praaien. Het hachelijke van het embargo is daardoor eens te meer gebleken. En Londen mag terecht vre zen dat als hij gewiekste handelaren duidelijk wordt dat het de Britten niet vlot afgaat om te voorkomen dat olie naar Rhodesië gaat, velen een flinke duit zullen willen gaan ver dienen met eer blokkadebreker vol olie. En mislukt het olie-embargo, dan zal Londen de grote woede van alle zwarte Afrikaanse staten moeten ondergaan, een politiek weinig aanlokkelijk voor uitzicht. Zaterdagmiddag reed J. H. alhier per auto op de Birkstraat in de richting Amersfoort, toen terhoogte van de Eikenlaan de 78-jarige W. S., eveneens uit Soest, de weg overstak en door genoemde auto werd gegrepen. Met ernstige verwondingen werd hij opgenomen in het ziekenhuis „Zonne gloren", waar hij des avonds is over leden. Heeft u prettige herinneringen aan de Paasdagen? Behoorde u. net als wij, tot degenen, die op tweede Paasdag in dié hoek van het land zaten, waar het heerlijk zacht en zonnig weer was? Jawe troffen het in Drente en we kwamen vol indrukken uit deze mooie streek tussen Hoogeveen en Emmen weer thuis. Daar de Middenveld-route van de AN.W.B. een gedeelte van dit zuide lijk deel van Drente bestrijkt, vinden we het een goede gelegenheid u in het V.V.V.-nieuws nogmaals attent te maken op de toeristische routes, waar in de AN.W.B ons land, voor de schoonheid-zoekende weggebruikers, verdeelt. U moet langzaam rijden en goed uw ogen de kost geven, want telkens komt u langs plekjes waar u eigen lijk moet stoppen om het geheel goed in u op te nemen. De prachtige vor men van de boerderijen en de wijze, waarop ze tegenover elkaar of in het land liggen met het nu langzaam uitbottend geboomte er omheen, dit alles zal u een verrukt blij gevoel ge ven en u zult ongetwijfeld denken: ..gelukkig, dat dit er nog is!" En dan.Die bewuste zonnige twee de Paasdag begon met de voorberei ding voor de grote Paasvuren. „Olie wanne"! In Drenthe haalt de jeugd huis aan huis de oude rommel weg, die mee moet helpen het Paasvuur hoog te doen opvlammen. Enthousiast wordt alles, wat u maar kwijt wilt op een boerenkar geladen. Weg ermee! En 's avonds knappert het vuur en kleurt de hemel rood. Het Paasvuur brandt! Nu liggen deze gebeurtenissen weer achter ons, maar de schoonheid van ons land blijft bestaan, die kunt u vinden via de reeds genoemde routes van de A.N.W.B., die over Noord-, Mid den- en Zuid-Nederland verdeeld zijn. Onze V.V.V. heeft ze allemaal. U komt maar een keus doen! Tijdens de dinsdagavond in de brand- getreden brandweerlieden aan de bur- weercentrale gehouden bijeenkomst gemeester gemeld en had brandweer van de vrijwillige brandweer, waarop commandant J. F. Groart een toe- de burgemeester, mr. S P baron spraak gehouden. Hij wees er daarin Bentinck. getuigschriften uitreikte aan o a. op, dat de bedrijfsbrandweer van voor het examen brandwacht eerste de Foxboro de eerste in Soest is, of brandwacht tweede klasse geslaag- waarvan de leden zijn opgeleid en de brandweerlieden, heeft baron Ben- examen hebben gedaan volgens het tinck een belangrijke mededeling ge- landelijk S3rsteem van de Rijksbrand- daan. weer inspectie. In zijn toespraak zei hij onder meer. De burgemeester wenste de geslaagden dat bij beslissing van de minister van Seluk en wees op het belang van een Defensie. P. S. de Jong, in overleg met £°ed en paraat brandweerkorps. Nadat de minister van Binnenlandse zaken. Baron Bentinck de eerder genoemde J. Smallenbroek. degenen die als lid mededeling had gedaan, reikte hij de verbonden zijn aan een vrijwillig- of getuigschriften uit. beroepsbrandweerkorps vrijstelling van De geslaagden van de Foxboro voor militaire dienst kunnen krijgen met het getuigschrift brandwacht tweede uitzondering van de eerste oefening, klasse waren W Kersten. H. J van Deze beslissing is ook van toepassing Assen. C T. de Bruin, J B. de Boer, op diegenen, die zich alsnog als lid C van Essen, J P. v.d. Grint, E A. van een brandweerkorps aanmelden Hammelburg; C van Konkelenberg, E. Het besluit van beide ministers bete- J H- Lijthart. H Visser. C. van Altena kent, dat brandweerlieden na het ver- en J Starink vullen van de normale diensttijd geen Van het vrijwillige korps slaagden oproeping meer zullen ontvangen voor voor het getuigschrift brandwacht le herhalingsoefeningen, althans zolang klasse C. J van Doorn H. J Rade zij aan een brandweerkorps zijn ver- maker en D A. Stolk. Voor het ge bonden. tuigschrift brandwacht tweeede klasse Zij, die de eerste oefening reeds ach- kwamen in aanmerking L. J. van den ter de rug hebben en later moeten Hoed en H C Schoemaker. opkomen voor herhalingsoefeningen, Be personeelschef van de Foxboro kunnen een verzoek aan de desbe- hield nog een korte toespraak, waarin treffende instanties richten om ont- hij de brandweer bedankte voor de heven te worden van de plicht om medewerking en voor het beschikbaar voor herhalingsoefeningen op te ko- stellen van materieel, waarmee ge- men. oefend kon worden. Na afloop van de Deze maatregel, die wel bewijst dat]\orte plechtigheid volgde in de kan- het werk van de brandweer, zowel van tine van centrale een filmvoorstel- beroeps- als vrijwillig personeel, door Iing- hogerhand gewaardeerd wordt. Het is trouwens van het grootste belang om de beschikking te hebben oveT een zo groot een paraat mogelijk aantal korpsleden. Die paraatheid kan o.a. worden verminderd doordat leden voor herhalingsoefeningen moeten opko men, waardoor men niet over hen kan beschikken bij brand. Dat zal in de toekomst dus tot het verleden beho ren. Met het tot op heden op giro 777 De burgemeester deed deze medede- ontvangen bedrag van l'80.000,— Op eerste Paasdag werd in de kerk op Nieuwerhoek kerkelijk het feit her dacht, dat de kerk en de parochie „Maria Onbevlekt Ontvangen" 40 jaar bestond. Ter gelegenheid hiervan werd des morgens een plechtige mis opge dragen. waarin de vaste gezangen, on der leding van de heer Th. Holland, werden gezongen aoor het kerkkoor en een kinderkoor. In zijn preek zei de pastoor der pa rochie, mgr A. G. Smit, wat 40 jaar geleden de kerk werd geconsacreerd en hij het voorrecht had genoten de parochie gedurende 33 jaar te mogen dienen. Pastoor Smit wees er tevens op, dat de bouw van de kerk een grote tegen valler was geworden omdat deze op zeer drassige veengrond werd ge bouwd en een zeer kostbare onder bouw moest worden aangebracht. Hier door kwam een zware schuld op de kerk te rusten. Als geschenk van de parochianen zal een nieuwe centrale verwarming in de kerk worden aangebracht, waarvan de kosten 20 000.zullen bedragen, doch van welk bedrag reeds meer dan de helft, middels gehouden collectes bijeen is gebracht. Pastoor Smit dankte zijn parochianen voor de steun, welke hij gedurende 33 jaar van hen had ontvangen. Des avonds werd. tot slot van de her denking een plechtige avondmis opge dragen. waarvan de gezangen werden uitgevoerd door het Ned. Motet- en Madrigaalkoor alhier. Door dit ongeveer 100 leden tellende koor, werd. onder leiding van haar dirigent, de heer Carel Laöut. en or gelbegeleiding van Meinaert Boekei. de 8-stemmige mis in E-moll van Anton Bruckner uitgevoerd. De vele aanwezigen, die het grote kerkgebouw nagenoeg vulden, genoten met gespannen aandacht van de machtige zang van dit koor. Tot slot sprak pastoor Smit eer» dank woord voor de medewerking en het medeleven aan de viering op deze dag van het 40-jarig jubileum van kerk en parochie. Morgenochtend. 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van de grijze kaarten mic de nummers 1 tot 65 en van de gele kaarten met de nummers 151 tot 250. lingen tijdens z'n toespraak ter gele genheid van de uitreiking van zeven tien getuigschriften aan geslaagden van het vrijwillige korps van de be drijfsbrandweer van de Amerikaanse industrie Foxboro. Tevoren waren de in de centrale aan- De afdeling Soest van bovengenoemde bond hield in Eltheto haar algemene jaarvergadering, gevolgd door een fees telijk samenzijn. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom'en wees er op, dat deze middag wel een heel bijzondere mag worden genoemd omdat men er nu in geslaagd is voldoende candi- daten te vinden om een volledig be stuur te kunnen samenstellen. De penningmeesteres en de voorzitter, die, door het uitvallen van de overige functionarissen door vertrek naar el ders, het laatste jaar het scheepje nog drijvende wisten te houden konden zich om gezondheidsredenen niet meer herkiesbaar stellen. Nadat de verslagen van de secretaris en de penningmeester waren voorge lezen en goedgekeurd, werd overge gaan tot het kiezen van een voorzit ter en daarna van de overige bestuur ders. Allen werden met algemene stemmen gekozen. De nieuwe voorzit ter bracht dank voor het in hem ge stelde vertrouwen en hoopte op aller medewerking te kunnen rekenen. De contributie, die vanaf juli 30 cent voor alleenstaanden en 40 cent voor echtparen per maand zal bedragen, kan. volgens spreker voor niemand een bezwaar zijn lid van de afdeling te zijn. Bovendien krijgt men daarvoor gratis het Bondsblad toegestuurd. Voorts memoreerde hij nog het over lijden van de heer Kriek. Op voorstel van de vergadering werden de scheidende penningmeesteres mevr. Beid en de voorzitter de heer Van Veelen met algemene stemmen be noemd tot leden van verdienste. Vervolgens werd besloten op 14 juli a s. uitsluitend voor leden een bus tocht te houden naar Noord-Holland. De kosten bedragen 10.per per soon. Zij. die zich nog willen opgeven voor de bustocht, of aanmelden als lid kunnen dit doen bij H Wijnhof, Schaepmanstraat 2 of bij H. Wester- veld, Braamweg 17. In verband met een wijziging ven het postvervoer, welke maandag a s. ingaat, zal de laatste buslichting op kantoor Soest plaats vinden te 19.30 uur en op kantoor Soestdijk te 19 50 uur. t.b.v de burger slachtoffers van de strijd in Vietnam werden tot nu vier grote hulpzendingen rechtstreeks naar Saigon gezonden. Deze zendingen bestonden o.a. uit dekens, verbandstoffen, bloedplasma, vitaminetabletten, babyvoeding, gesui kerde melk en medicamenten. Tevens werd 45.000,overgemaakt aan het Internationale Comité van het Rode Kruis in Genéve; de in stantie onder wiens auspiciën het Roode Kruis in Vietnam werkt. Op de speciale giro 22000 voor hulp verlening via Rode Kruis organisaties werd spontaan pl.m. 50.000,ont vangen voor India. Op verzoek van het Indiasche Rode Kruis werden tot op heden verzonden 10.000 kg melk poeder, 16.000 kg rijst, 2880 blikken melkpreparaat voor hongeroedeem pa tiënten en 31 kisten gecondenseerde melk. bijeengebracht door het Jeugd Roode Kruis. Een zending van 2,5 ton babyvoeding eind februari per vlieg tuig behoorde tot de eerste in New Delhi ontvangen hulp. Bij de politie zijn als gevonden aange- ggeven: een kinderfiets (blauw), en veloppe met 2,50. doublé hologe- bandje. bos sleutels, gebloemde hoofd doek. bruin rieten tas met inhoud, bankbiljet van ƒ25.—, 3 bankbiljetten van 10.kinderri.wiel (groen), da messhawl, gasaansteker Ronson en 4 sleutels. Van het Indonesische Roode Kruis werd een hulpoproep ontvangen i.v.m. een overstromingsramp op 17 maart j.1. bij Soerakarta, waardoor honderd duizenden mensen dakloos zijn gewor den en medische eerste hulp behoeven. Het Ned. Roode Kruis heeft onmiddel lijk een hoeveelheid antibiotica en chemotherapeutica besteld, hetgeen thans per vliegtuig wordt verzonden. Een tweede hulpzending medicamen ten is in voorbereiding. Al deze activiteiten kan het Roode Kruis ontplooien dankzen het werk in de landelijke afdelingen. Voor wat betreft uw eigen afdeling Soest-Soesterberg kunt u zich laten voorlichten op de algemene ledenver gadering, die op 18 april, om 8.15 uur. 's avonds in de „Gouden Ploeg" wordt gehouden. Wethouder K. de Haan is verhinderd dinsdag a.s. zijn spreeekuur te hou den. In de komende week zal hij zijn spreekuur houden op donderdag 21 april om half vier. Op tweede paasdag werden door leden van de modelvliegersvereniging Amers- foort-Soest zeer goede resultaten be haald tijdens wedstrijden in Assen om de grote prijs van Drente. In de klasse Zweef A-l behaalde W. R. den Hollander de tweede prijs Door het niet verschijnen van ons blad op dinsdag j.1. hebben wij geen foto kunnen plaatsen uit onze foto serie „Soest toen - Soest nu". Wanneer wij in dit nummer een foto „Soest toen" zou den opnemen, zou dc op deze foto betrekking hebbende foto „Soest nu" pas in ons bald van dinsdag a.s. ge plaatst kunnen worden en dit Jijkt ons niet overzichtelijk. Liever plaatsen wij, zoals gewoonlijk, dc foto „Soest toen" op dinsdag cn de foto „Soest nu" op vrijdag. 't Is daarom, dat U in dit nummer geen foto van oud Soest aantreft. Dinsdag dus weer een foto „Soest toen". U kunt dan weer puzzelen en zien, dat Soest 40 jaar geleden ook mooi was. Werpmodellen: W R den Hollander, eerste prijs. A-2 zweef: P Swager, eerste rrijs. P M. van Merkestijn, 2e prijs. Wakefieldklasse: H. Abbring, 2e prijs. Tevens behaalden zij de ploegprijzen in de klassen Zweeef A-2 (Abbring. Van Merkestijn en Swager) en zweef A-l (Abbring, Den Hollander en Swa ger). De weersomstandigheden waren zeer ongunstig. Toen een op surveillance zijnde poli tieauto een motorrijwiel zonder kente ken ontdekte en de berijder geen ge hoor gaf aan het bevel tot stoppen, zette de politie een achtervolging in. Op de Wieksloterweg wierp de motor rijder zijn motor aan de kant van de weg en vluchtte het bos in, waar hij wist te ontkomen. De eerste-team speler van Olympia, Albert Roetman, die reeds deel uit maakte van een groep geselecteerde jeugdspelers van de Nederlandse Vol leybal Bond, heeft vorige week mee gespeeld in het nationale jeugdteam. Dit team heeft deelgenomen aan een internatlcnaal jeugdtournooi voor lan denteams in Parijs. Mede dank zij het spel van de Olympiaan Albert Roet man bereikten onze landgenoten een derde plaats. Zondagmiddag hebben onbekerden de rode en groene knipperlichten bij de spoorwegovergang nabij het Berken laantje stuk gegooid De politie heeft een onderzoek in gesteld, doch nog zonder resultaat. De Baarnse Oranjevereniging en het Oranje Comité Soest zullen op zater dag 30 april weer het traditionele défilé ter gelegenheid van de verjaar dag van HM. de Koningin organise ren. Een zeer belangrijk deel van het défilé zal dit jaar bestaan uit 1050 leden van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond. Een 19-jarige student J. v. C, op ka mers wonende in Soesterberg, reed op de Soesterbergsestraat in de richting Soest, toen hij bij de Van Beuningen- laan met zijn auto uit de bocht schoot. Zijn splinternieuwe wagen kwam met een hevige klap tegen een boom en werd onherstelbaar vernield Met zeer ernstige verwondinger werd hij naar het ziekenhuis „Zonnegloren" vervoerd. Met ingang van 4 april is tot notaris te Soest benoemd de heer C J M. Emmen, candidaat notaris te Zeist. De heer Emmen is te Soest niet geheel onbekend, doordat hij van 1951 tot 1954 candidaatnotaris was ten kantore van notaris M. van Veeren. De heer Emmen. die de R.K gods dienst is toegedaan, hoopt zich bin nenkort in Soest te vestigen. Zaterdagnacht stond plotseling een paal van de bovengrondse lichtleiding op de hoek Bosstraat en de Den Bliek laan in brand. De P.U.E.M., die kort sluiting constateerde bracht alles weer in orde. Onder auspiciën van de afd. Soest van de Kon. Ned. Ver Eerste Hulp Bij Ongelukken, wordt hedenavond, te 7.30 uur. in het Verenigingsgebouw Noord aan de Steenhoffstraat. de jaarlijkse rayon wedstrijd gehouden voor de wedstrijdploegen uit rayon IV van het district Utrecht. De „slachtoffers" zijn leden van de „Lo- tus"-organisatie, o.l.v. de heer W. van Diermen, alhier. Iedereen is welkom. MARKT Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat gedurende de maanden juni tot en met augustus 1966 de markt in deze gemeente zal worden gehouden op iedere donderdag van 9.00 tot 16.00 uur. Soest, 15 april 1966. WET RUIMTELIJKE ORDENING De Burgemeester van Soest maakt bekend, dat het voornemen bestaat, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en- artikel 50, lid 8, van de Woningwet, aan Bouwbedrijf Camper C.V.. Bos straat 59 te Soest, vergunning te ver lenen tot het bouwen van 7 garage boxen en een stallingsruimte op een terrein gelegen aan de Eikenlaan te Soest, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3305. De bij de aanvrage overgelegde teke ning ligt gedurende de periode van 15 tot en met 29 april 1966 ter ge meente-secretaris. afdeling 1 (geopend van 9.00 tot 12.30 uur) voor een ieder ter inzage. Rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedu rende de in de vorige alinea bedoelde termijn schriftelijk bezwaren bij bur gemeester en wethouders indienen. Soest, 15 april 1966. Dat was het dus, de protestmars, die Amsterdamse jongeren zo nodig moes ten houden tegen het optreden van de politie en vóór de vrijheid van demonstratie. Het is gelukkig allemaal rustig verlopen en het zou in feite een lachwekkende optocht geweest zijn als niet de ernst, waarmee de jongelui demonstreerden, dat verhinderde. Typerend was het. dat alleen een woordvoerder van de Communistische Partij Nederland aanwezig was. die overigens niet heeft gesproken. Als ik het goed begrepen heb, omdat hij niet in het gezelschap thuishoorde - van wege z'n leeftijd. Kees de Cloe, de leider van de demonstratie, zei ten minste: „We willen het een demon stratie van jongeren houden". Af en toe hieven de in de stoet mee lopende en door politie te paard be geleide jongelui spreekkoren aan als ..Gekozen burgemeester en „Roel vrij". Deze laatste kreet had betrekking op provo Roel van Duyn, die nog in de cel zit wegens medewerking aan het blad „Provo-7". Het „Roel vrij" was een van de vele bewijzen van de scherts-demonstratie, dat het de jongelui meer om het protesteren (dus het trekken van be langstelling) te doen was dan om de redenen, die de optocht rechtvaardi gen zouden. Provo Rob Stolk was ook aanwezig, natuurlijk, want hij is overal waar hij maar in het „grote nieuws" kan komen. Om dat te bevorderen, las hij een kranten-artikele voor over de ma nier. waarop een vroegere hoofdcom missaris van politie in Amsterdam bij relletjes was opgetreden. Deze politie man noemde hij mr Pro V O. Kluit. Een aardigheidje van Rob Solk - zoals trouwens de hele demonstratie gezien moet worden. Want weinigen zullen het met de jongelui eens zijn geweest. Goed, de politie heeft fouten gemaakt, maar de demonstranten hebben er veel meer gemaakt. Alleen: zij hebben een be langrijk ding mee. Als zij een politie man aftuigen heet dat „zelfverdedi ging" Als een politieman een provo aftuigt, heet dat „machtsmisbruik" en ..uitlokken van relletjes". Van zelf verdediging komen geen grote stukken en halve pagina's beslaande foto's in de krant, van machtsmisbruik en uit lokken van relletjes wel. Ik heb het al eens eerder gezegd: ik ben geen voorstander van geweld. Eet is immers geen kunst om er direkt op los te slaan. Het getuigt eerder van een wijs beleid om geweld te voorko men. Maar in Amsterdam moet men als politieman een haast onmogelijke zelfbeheersing hebben, moet men be schikken over stalen zenuwen en over nog enkele andere eigenschappen, die het gebruik van geweld overbodig zou den moeten maken. Maar waar vindt men zo'n supermens? In Amsterdam niet en nergens. De provo's hebben gedemonstreerd. We weten nu allemaal wat ze op hun hart hebben. Misschien is nu de tijd van rust aangebroken. Het is maar te hopen, iedereen heeft er lang op ge wacht. Wat mij betreft is over deze affaire het laatste woord gezegd. KANTMAN. Over dit onderwerp spreekt woens dagavond. in gebouw St. Joseph, Steenhoffstraat. voor het Humanis tisch Verbond, mevr. Hella S. Haasse. Men zie de advertentie in dit blad. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Marinero" 20 april. Australië: ms ..Regenstein" 20 april. Brazilië: ms „Alhena" 19 april. Canada: ss „Arkadia" 18 april en ms „Canadia" 20 april. Chili: ms „Kepwickhall" 20 april. Indonesië: ms .Braunschweig" 17 apr. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms „Pierre Loti" 17 april. Ned. Antillen: ms „Chiron" 19 april. Nieuw-Zeeland: ms „Cirus" 18 april en ms „Ceramic" 21 april. Suriname: ms „Diogenes" 20 april. Ver. Staten van Amgerika: ms ..Kin derdijk" 20 april. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Good Hope Castle" 17 april en ms .Wonosari" 20 april. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postkakketten geven de postkantoren. Zo zou het ook kunnen .Geeft u uw gironummer maar op**

Soester Courant | 1966 | | pagina 1