i fel B.D.C.-Meervogels O -1 D. ENGEL POLITIEK EN ORDE M TUSSEN VOLVO - Veilig SOESTERBERG S.E.C.-nieuws UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Seooterriischool Schilder goed en snel met JUWEEL ENAMEL SOESTER SLAS- EN VERFHANDEL, Soesterbergsestraat 52, Soest 40.000 kinderen hebben hulp nodig Rouw- en Trouwkleding Voetbalprogramma S.E.C. RATEIVRURG'S Erkende Auto- en Scooterrijschool Hees-nieuws Olvmpia verslaat S.V.V. PARKGARAGE A. v. d. Hoef Wedstrijdprogramma B.D.C. S.V.V.-Volleybal spflRRznnn soepel Mixed Hockey Club Soest S.E.C. A-junioren niet naar hogere afdeling Medische dienst Viering 4 jaar bejaardensociëteit A.G.A.V.S. K.V.G. op excursie Voetbal seboolelftallen Voor een nieuwe Geref. kerk Voetbal Eerste prijs voor de Chr. ulo TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 NIEUWS VOOR S.E.C.-PUPILLEN SE C-pupillen, die voor de komende zaterdag ge enkaart ontvingen voor het spelen van een wedstrijd, kunnen zaterdagmorgen a.s, om 11 uur. op de Bosstraat komen voor het spelen van een onderlinge wedstrijd. De pupillen worden verzocht om ca. kwart voor elf aanwezig te zijn. waarna de S.E.C- jeugdleiders de aanwezige spelers zul len verdelen over enkele teams. Van 11 uur tot halt één zal er door de SEC.-jeugd gespeeld kunnen worden. Plaats van de wedstrijden zal zijn het eerste S.E.C.-veld. VIERDE S.E.C.-PUPILLENTEAM AAN DE BOND OPGEGEVEN Op verzoek van de S.E.C.-jeugdcom missie is alsnog een vierde pupillen- team toegevoegd in de competitie van de pupillenafdeling Amersfoort. De jeugdige S.E.C.-voetballers van het vierde team zullen op zaterdag 23 april de eerste competitiewedstrijd spelen. VOORWEDSTRIJD S.E.C.-PIPILLEN OP ZONDAG 24 APRIL De S.E.C.-jeugdcommissie heeft be sloten om bij de wedstrijd S.E.C.- Baarn. waarvoor enorme belangstelling zal bestaan de S.E.C.-pupillen een on derlinge wedstrijd te laten spelen als voorwedstrijd. Zo veel mogelijk zul len SJ5.C.-pupillen in deze wedstrijd worden opgesteld die nog niet regel matig In competitieverband uitkwa men. TRAINING SE.C.-PUPILLEN Gezien de grote vlucht, die het pu- pillenvoetbal bij de vereniging SEC. heeft genomen, is de groep SEC- pupillen over twee avonden verdeeld. Dinsdagavond van half zeven tot half acht traint de eerste groep onder lei ding van de heer M. v. d. Broek, bij gestaan door de junioren linksbuiten v d. Brakel. Op donderdagavond trai nen de andere S.E.C.-pupillen, even eens van half zeven tot half acht, on der leiding van de heren J. Veldhuizen en A. Brugman. S.E..C-LOTERIJNIEUWS Verheugend nieuws voor de S E C - familie, aangezien afgelopen week weer een groot aantal loten werden geplaatst. De S.E.C.-leden, dje nog niet bèslelden. werden voor eer. ge deelte bezocht en met succes, want de ouders van de SEC.-jeugdleden staan zeer sympathiek tegenover het SE C.-initiatief De komende weken zullen de com missieleden verder gaan met het be zoeken van S.E.C.-leden, supporters en donateurs. Bij de SEC. toto-adressen zijn thans formulieren gedeponeerd, waarop men kan inschrijven op een lot. De Soester zakenwereld zal deze week een schrij ven ontvangen van S E C. met verzoek om ook op een aantal loten in te schrijven. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 De grote Volkswagen 1500, te leveren door automobielbedrijf Van Kooij, zal binnenkort In de showroom aan de Soesterbergsestraat worden tentoonge steld. Tweede prijs is een T V.-toestel ter waarde van ca. ƒ990,terwijl de derde prijs een waarde van 600, zal hebben. Bovendien zijn er 10 maandelijkse trekkingen van 100,—. VOORVERKOOP S.E.C-BAARN De grote belangstelling die de wed strijd S.EC.-Baarn op zondag 24 april a.s. aan de Bosstraat zal trekken, heeft het bestuur van S.E.C doen besluiten om, teneinde opstoppingen bij de in gang op deze zondag te voorkomen, entreebewijzen in de voorverkoop ter beschikking te stellen. Plaatsbewijzen zijn vanaf dinsdag 19 april a.s. in voorverkoop verkrijgbaar bij: Sigaren magazijn Rademaker, hoek Dorrestein- weg/Laanstraat. Sigarenmagazijn mej. Botzenhardt, hoek Hartweg/Nieuwstr.; Sigarenmagazijn Smit, Steenhof fstr.; Sigarenmagazijn J v. d. Broek, Kerk straat; Sigarenmag B. A de Bruin, Gallenkamp Pelsweg en kapper G. H. v. d. Broek, Nieuweweg 8 Bezoekers voor deze wedstrijd wordt aangeraden zich tijdig naar de Bos straat te begeven teneinde auto's op de parkeerruimte te kunnen plaatsen. S.E.C.-pupillen spelen om kwart voor twee een voorwedstrijd, terwijl van 12 uur tot kwart voor twee het re serveteam van S.E.C. zal spelen tegen Fortltudo 2 uit Culemborg. De cantine zal reeds om 11 uur geopend zijn. OPENING S.E.C.-CANTINE Het ligt in de bedoeling van het S.E.C.-bestuur de cantine met kleed kamers feestelijk te openen op zater dag 21 mei a.s. Wethouder K. de Haan. voorzitter van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport, zal de opening verrichten. Na de officiële opening is er een re ceptie. Nadere bijzonderheden worden t.z.t. bekend gemaakt. S.E.C.-ZATERDAG GROEIT De zeer actieve S.E C.-zaterdagcommis sie heeft grote plannen voor het sei zoen 1966/'67. De jonge S.E.C -loot. die dit seizoen zulke opvallende re sultaten boekte, hoopt het volgende seizoen met nog meer teams te kun nen uitkomen. Momenteel nemen twee zaterdagteams aan de competitie deel en met succes. S.E.C.-zaterdag 1. ingedeeld bij teams, die reeds jarenlang in de zaterdag competitie uitkomen, doet het voor het eerste jaar uitstekend, terwijl S E C.-zaterdag 2 nog prachtige kansen heeft op het kampioenschap. De geest in belde teams is uitstekend. De aan melding van nieuwe leden zet zich voort, zodat voor 1966/67 reeds kan worden gesteld, dat met drie teams zal worden deelgenomen. Het eerste zaterdagteam hoopt in deze compe titie dan nog hogere ogen te gooien dan In het afgelopen seizoen. De za terdagafdeling wil nog op enkele tour- nooien inschrijven, zodat voor het komende seizoen goed voorbereid ge start kan worden. Het zaterdagteam zal op zaterdag 20 augustus a.s. tegen de sterke reserves van G V V V. uit Veenendaal aan de Bosstraat optreden? WORDEN DE S.EC. C-JUNIOREN A.S. ZATERDAG KAMPIOEN Het junioen C-elftal zal zaterdag a.s om 4 uur, in Amersfoort tegen H.V.C. E aantreden. Het sterke SEC.-team. dat het gehele seizoen zeer constant speelde, kan zaterdag bij een zege op H.V.C. E de kampioensvlag hijsen Bij een eventueel kampioenschap zal de jeugdcommislse de spelers van dit elf tal na afloop in de S E C.-cantine ont vangen. S.E.C. 3 IS KAMPIOEN Met nog twee wedstrijden te spelen heeft het derde S.E.C.-elftal het kam pioenschap reeds in handen. De twee wedstrijden welke nog gespeeld die nen te worden zijn uit tegen A P.W C 2 en Veense Boys 2. Zondag a s. is het derde team vrij, maar het bestuur zal in overleg met aanvoerder Wim de Vries overleggen wat te doen staat om het team te huldigen. De beste oplossing is dit te doen na afloop van één van de twee nog te spelen wedstrijden. Na de race met BDC 2 is het SEC. 3 tenslotte toch gelukt het kampioen schap veilig te stellen. De spelers van SE C 3 promoveren door dit resultaat naar de reserve eerste klasse. De jongste statenverkiezingen hebben blijkbaar de gemoederen zo geschokt, dat zij ook tijdens de dagen voor en na Pasen de resultaten in alle poli tieke partijen uitvoerig ter sprake zijn gebracht. Welke zijn de oorzaken, die zo'n groot deel van de Nederlandse kie zers tot een extreme sprong naar rechts of links hebben verleid? Het valt op, dat dan steeds de zelfde oorzaken worden genoemd. Het huwe lijk, de provo's. Zo is hetde be lastingverlaging. de verhoging der in directe belastingen etc. Wanneer dit werkelijk zo is, dan mag men zich wel bezorgd gaan tonen over het gebrek aan politiek bewustzijn, dat een groot deel van ons volk zou kenmerken. Want al deze kwesties raken toch feitelijk niet de kern van de vraagstukken, waarvoor ons land zich de komende jaren zal zien ge steld. De leefbaarheid van ons over bevolkte land in de ruimste zin des woord zou toch wel primair de aan dacht moeten verdienen van allen, die krachtens hun stemgerechtigheid deel hebben aan de samenstelling van de bestuurlijke lichamen. Het heeft er echter de schijn van dat enkele, me rendeels ondergeschikte zaken van nogal emotionele aarde deze verkie zingen in niet geringe mate hebben vertroebeld. Het zou onredelijk zijn, h-u-van de kiezers de schuld te geven. Onze poli tici hebben de laatste maanden weinig anders gedaan dan zich juist over deze emotionele zaken dermate op te winden, dat de massa wel de indruk moest krijgen dat het hier allemaal om ging. Men herinnert zich bijvoor beeld het bekvechten van de heren Roolvink en Beernink (Wie van ons is nou wel het meest Oranje) nog levendig. Het nummertje, dat de Eerste Kamer over de provo's weg gaf, was ook al lerminst een bijdrage tot de zo nood zakelijke bezinning, die partijgenoten van de zelfde senatoren nu prediken. Bezinning over de wérkelijke proble men der Nederlandse samenleving kan slechts worden bereikt, indien men de kracht opbrengt nu eindelijk die emotionele kwesties wat te laten rus ten. Zondag heeft B.D C haar vierde ne derlaag geleden Nu was het Meervo- gels uit Naarden, die sterker bleek te zijn. B D C. begon de wedstrijd met een ge wijzigd team. Brouwer stond nu als spil opgesteld, terwijl Van de Hengel als rechtsbinnen opereerde. Wester- veld was als linksbinnen ook weer in de ploeg opgenomen. In de begin fase was Meervogels iets sterker dan B D C. en kwam er nog wel eens een hachelijke situatie in de B.D.C-ach terhoede voor. Vooral spil Brouwer speelde én beetje onzeker en toen hn- na t^en minu-, tén spelen een-foutje maakte kwam midvoor Post alleen voor doelman Kok te staan, doch tJeze redde "keurig. BD C. stelde hieF enkele gevaarlijke aanvallen tegenover,'maar succes had den de blauw-witten niet. Even later redde Kok weer op fraaie wijze door een schot van Post onschadelijk te maken. Na 20 minuten hadden de Meervogels toch succes, toen uit een voorzet van de linksbuiten, midvoor Post scoorde (0-1). Hierna ging Van de Hengel weer op de spilplaats spelen en Brou wer linksbinnen, terwijl Westerveld op de rechtsbinnen plaats terecht kwam. Het spel van de Soesters werd hierna beter en zij werden ook sterker, maar tot scoren konden zij niet komen. Met deze 0-1 achterstand brak ook de rust aan. Meer dan 40.000 kinderen in ons land hebben op een of andere manier de hulp van de kinderbescherming no dig. Het verlenen van deze hulp wordt verricht door particuliere verenigingen, stichtingen en instellingen. ER Z'JN 40000 KINDEREN jaarlijks is er per kind nog f50 nodig Opbreng sf kollekfe f 10 perkind jaarlijks tekort f40 per kind Daarom beslaat. G1RO 4 0 40 4 0 tnv ISHchfing SAKOR, Üfrechf In belangrijke mate wordt dit werk door de overheid gesubsidieerd. Jaar lijks echter moet nog ruim twee mil joen gulden door de particuliere kin derbescherming worden bijeengebracht ongeacht de miljoenen die nodig zijn voor de instandhouding en uitbreiding van tehuizen. Om het verschil van deze miljoenen tussen d overheids subsidie en de werkelijke kosten te overbruggen houden de gezamenlijke Nederlandse Kinderbeschermingsinstel lingen - van alle gezindten en ruim 400 in getal, voor dit doel verenigd in de Stichting ,,Sakor" - de jaarlijkse collecte in de week van 18 tot en met 23 april a.s. In de tweede helft ging BDC direct fel in de aanval en demonstreerde di verse mooie combinaties, maar Vrou we Fortuna was niet op de Soester hand. In de voorhoede vielen vooral Brouwer en Westerveld op door hun goede spel, terwijl Van Asch en Van de Hengel in de achterhoede een goede rol speel den. Meervogels stond in de tweede helft bijna constant met de rug tegen de muur. maar hadden ln Ruiters een uitstekend doelman. B D C. bleef schieten en vooral een schot van- Westerveld, die vanaf de zestien meterlij'n keihard inschoot, verdiende een beter resultaat, als" tot corner verwerkt te worden. Uit eén pass van Westerveld kwamen midvoor Van de Mast oog in oog met de uitge lopen Mervogels-keeper, maar zijn goede boogbal kwam net naast de ver keerde kant van de paal tercht. Uit een corner van Dorrestein. kopte Brouwer hard tegen de lat en werd vervolgens onschadelijk gemaakt door keeper Ruiters. Zo bleef het schoten en kopballen regenen op het Meervo- gels-doel. maar de Meervogels-achter- hoede. die soms met zeven man ver dedigde, wist van geen wijken. Ondanks deze kleinst mogelijke ne derlaag kunnen de blauw-witten, voor al in de tweede helft, terugzien op een goede wedstrijd. v h Joh van Keeken Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 S.E.C. 2-ULTRAJECTUM 2 Ons tweede, dat de laatste wedstrij den telkens weer een puntje wist te vergaren, zal zondag tegen het hoger geplaatste Ultrajectum van goede hui ze moeten komen om hieruit ook winst te behalen. In de laatste wedstrijd tegen U.V.V. 3 werd door ons goed gespeeld, al wa ren we niet met het elftal dat zondag zal spelen. Nu het juniorenteam van S.E.C. uitge schakeld is voor het kampioenschap en nog maar één wedstrijd gespeeld behoeft te worden is het mogelijk ge worden om over enkele junioren te beschikken. Peter van Boeijen, De Jong, Dorre stein en Lenarduzzi om er maar enkele te noemen zullen moeten bewijzen dat ze over kwaliteiten beschikken. Voor zondag is dan ook het tweede team verjongd wat beslist als een versterking gezien kan worden. Als S.E.C. zich goed instelt op deze wedstrijd moet het mogelijk zijn om één puntje te behalen. Opstelling: doel Van Essen; achter D Hooi j er en Rodermond. midden W Brouwer, J A. Brouwer en Van Remmerden; voor Lenarduzzi, Van Boeijen, De Jong, Aalberts en Evers. Reserve Pothoven en De Jong. QÜICK 5-S.E.C.4 Voor ons vierde wordt dit een beslis sende wedstrijd, want wordt deze ver loren dan is degradatie niet meer te ontlopen. Quick 5 heeft een punt voorsprong op S.E.C. en dit hebben ze hoofdzake lijk verdiend door destijds de thuis wedstrijd van S.E.C. te winnen. We beschikken zondag gelukkig over alle spelers die in dienst zijn. zodat we in ieder geval niet kunnen spreken van een gehavend elftal. De opstelling is echter nog niet be kend. S.E.C. 5-V.V.Z.A. 3 Uit hebben onze jongens ternauwer nood een gelijkspel kunnen behalen GO UI Gedlpl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) bgg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gebaald en gebracht. en ze zien op dit moment deze ont moeting dan ook zwaar in. Maar doordat het vierde beschikt over spelers die in dienst zijn. is het niet nodig om het vijfde aan te tas ten. De kans op een kampioenschap is niet uitgesloten zodat de mannen van aanvoerder Belt hun beste beentje voor zullen zetten Opstelling: doel Van de Brink: achter L. v. Klooster en Hoed; midden Mee- der.Baltus en Westerveld: voor Belt, Dasselaar, Kareisen, Ten Hove en Abbel. S.E.C.-ZATERDAG-BAARN Deze „plaatselijke" ontmoeting is voor Baarn zeer belangrijk, want ze staan slechts twee punten achter op V V.Z SEC kan vrijuit spelen, van Baarn kan dit niet gezegd worden. Hier zul len zenuwen nog wel parten spelen S.E.C. heeft dertien wedstrijden ge speeld en even zoveel punten. Bij een voorspelling geven we Baarn de beste kansen, daar ook uit door SE C. werd verloren. Opstelling: doel Van Rossum; achter Van de Schagt en J Hodde; midden Beijr, Staal en P Cornelisse: voor T Kok. A Hodde. Sengers, H. Kramer en Vink. Programma voor zaterdag 16 april: 16 uur Hees 1-S VP 1 16 uur V.V Z. '49 2-Hees 2. Zaterdag een zeer belangrijke wed strijd voor het eerste elftal, n.1 tegen de medekandidaat voor de laatste plaatsen. De verliezer van deze wed strijd zal wel niet meer aan degrada tie kunnen ontkomen De uitwedstrijd werd destijds door Hees met 1-0 verloren na een keiharde wedstrijd Speelt Hees echter met de wil om te winnen, dan blijven deze keer de punten wel in Soest. Opstelling: doel Tempelaars: achter Walet en De Jong. midden Jekel, Geytenbeek en P Kok: voor Bosman, Van Veen, Buddingh, Van Es en H. de Bree. De stand is thans als volgt: Valleivogels 13-11 Scherpenzeel 14-11 S.V.P. Hees 15-9 Posthoorn 14-4 Tersch. Boys 14-25 Spel Rhenen 15-23 Renswoude 15-22 Hulshorst 15-19 T.OV. 14-13 N.S.V.S. 15-12 Voor het tweede elftal van Hees staat de moeilijke derby tegen V.VrZ. 2-op het'.(programma. Het reeds kampioen zijnde Hees 2 zal stellig proberen om ook in deze wedstrijd ongeslagen te blijven Afgelopen zaterdag werd met 3-0 gewonnen van V.V VM. 2 -in Bus- sum, ondanks het feit dat er met vijf invallers gespeeld werd. Door de goede inzet echter van juist deze invallers werd de overwinning behaald op een zeer hard spelende tegenstan der. Opstelling: doel R. Altena; achter H Kamphorst en R. Jansen; midden H Altena. J de Boer en R v. d Blom: voor H. Kok, J Veenendaal, A. Hop, S. de Boer en J. Wijnands. De cijfers lieten niets aan duidelijk heid te wensen over De dames en heren van Olympia. die tegen plaats genoot S VV moesten aantreden, wa ren bepaald sterker dan de rood-wit- ten Het eerste damesteam moest weliswaar de eerste set afstaan, maar S.V V. kwam ook in de eerste set niet tot groots spel. evenmin als Olympia. De drie volgende sets werden gemak kelijk gewonnen. Uitblinkster bij Olympia was „veteranen volleybalster en speelster van het eerste uur" Janny Kamerbeek en ook Hennie Berkhoff schitterde. De eindstand was 3-1 voor Olympia De heren hadden het evenmin moeilijk tegen SVV. De reeds gedegradeerde Soestenaren speelden te krampachtig Ook Olympia imponeerde niet, vooral de aanval van Olympia had, door het niet meespelen van Albert Roetman aan kracht ingeboet. Spelverdeler Paans was verreweg de beste man. Van der Meulen en Van der Meiden maakten hun aanvals fouten goed door raak te serveren. Olympia won de wedstrijd met 3-1. Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Het derde herenteam leverde nog een goede prestatie door het derde team van Spirit een puntje af te snoepen. Aangemoedigd door een grote schare supporters speelden de ..oudjes", bij gestaan door enkele jeugdige Olympi- anen, een zeer spannende wedstrijd. Vooral Hessel de Zoete (44) was weer op dreef. Voor het eerste damesteam is de com petitie ten einde, zij eindigden op de derde plaats. Zondag a.sde dag waarop Nederland tegen België speelt, zijn er slechts voor enkele lagere BDC-elftallen wed strijden vastgesteld. B D C. 3 ontvangt namelijk het team van Zebra's 3 aan de Bosstraat. Dit.kan een leuke wedstrijd worden temeer daar Zebra s nog tot de kam pioenskandidaten behoort en B.D.C. belust Is op revanche van de destijds ln Hilversum gelden nederlaag. Deze wedstrijd werd toen verloren met 3-1, maar BDC was beslist niet de mindere. Een gelijkspel ligt nu wel Ln de lijn der verwachtingen De opstelling van BDC. 3 Is: doel A. Pronk: achter A Hilhorst en J. v. d Deyssel midden H. Hilhorst, A. Roest en A v d. Breemer: voor T. Bunnik, W. v. d. Mast. E. Westerveld, J. v. d. Meulen en H. Wouters. BDC. 6 krijgt Amersfoortse Boys 5 op bezoek en zal haar hoge klassering op de ranglijst wat eer aan doen, door een kleine overwinning te beha len. B D C 8 trekt naar Hamersveld om Roda 3 partij te geven. Een gelijkspel zou geen slecht resultaat zijn voor de blauw-witten. B.D.C. 10 tenslotte brengt een bezoek aan E.M.M. 7 We verwachten nu weer een overwinning van de B.D.C.-vetera nen. die de laatste wedstrijden goede resultaten behaalden. Met één dames- en twee herenteams nam de Soester Volleybal Vereniging deel aan het door G.V.C in de Expo- hal te Hilversum georganiseerde Paas- volleybaltournooi. Het damesteam, dat ingedeeld was met A R K T.O.G. en G.V.C, wist in haar poule de eerste plaats te bereiken. De wedstrijd tegen de poule-winnares uit de andere dames-ereklasse, t.w Blauw zwart uit Zaandam, om de eerste en tweede plaats werd door onze plaats genoten met 2-1 verloren, zodat zij op de tweede prijs beslag Jegden. Het eerste heren was in de ere-klasse ingedeeld met L.V.C., Castellum en VI.OS. De wedstrijden tegen L.V.C en V I.O S. gingen verloren en tegen Castellum werd een gelijk spel be haald, zodat de rood-witten niet voor een finale-plaats ln aanmerking kwa men. Beter resultaat boekte het tweede he renteam van de Soester Volleybal Ver eniging. Gelijk werd gespeeld tegen Sportief 2, Sportief 1. V.D.O en V.I.F., terwijl gewonnen werd van de Huizen reserves. Door dit resultaat behaalden de' heren de tweede prijs. SCHOON SNEL {BfKCMD INSTA LLAT£UR SOESTERBERGSESTRAAT19 TEL: 2945 SOEST Programma zondag 17 april. Thuis. Heren 1-Hilversum 4, 14 uur Dames 2-SC H C. 4, 11 uur Uit. S.C.H.C B-Soest Vet., 14 uur Programma zaterdag en zondag 23 en 24 april. 23 april: Dames 1-SCHC. 2. 24 april: Soest Vet.-B.M.H C. B vet. H I C. 3-Heren 1. Groningen 2-Dames 1. Jeugdprogramma zaterdag 16 april. Thuis. Meisjes C-Amersfoort E, 1415 uur. Jongens D-Amersfoort E, 1415 uur. Jongens E-Amersfoort F. 14.15 uur. COMPETITIESTANDEN HEREN Heren H.I.C. 3 Soest Kamp. 4 H'sum 4 A'foort 2 FIT. Gooi 2 Kam. 2 12-24 11-16 14-14 13-12 13-10 11-8 12-8 12-6 Heren 2 Kampong 7 10-16 H'sum 6 Kameleon 3 Be Fair 6 A'foort 5 Voordaan 3 S.C.H.C. 6 Soest 2 13-15 13-14 13-13 13-11 13-11 12-9 13-9 Door de voor promotie beslissende uitwedstrijd tegen B V.C. in Bilthoven te verliezen (2-0) zijn de A-junioren van S.EC. uitgeschakeld voor pro motie. Zij verloren hierdoor namelijk de tweede plaats op de ranglijst, welke hier recht op geeft. Een teleurstellend einde van een zo goed begonnen sei zoen. Het was in Bilthoven overigens goede wedstrijd van beide ploegen. Er werd in hoog tempo gespeeld. S.E.C.- doelman Kamphorst moest het eerst zijn talenten tonen door na een goede B V C-aanval de bal net op tijd weg te werken. B V.C. was van het begin af in het offensief, maar de SEC-achterhoede was goed op dreef en klaarde menige gevaarlijke aanval. Bovendien was doelman Kamphorst zeer betrouwbaar en hij verrichtte veel fraie reddin gen. In de 34ste minuut was echter ook hij kansloos. De rechtsbuiten gaf de bal door het midden aan zijn midvoor. De hele S.E.C.-achterhoede bleef staan voor buitenspel, maar de scheids rechter reageerde niet cn toen was het voor de midvoor een koud kunstje om te scoren (1-0). Een tegenslag voor S.E.C., dat voor rust het net niet kon vinden. Na depauze speelde SEC. meer op de aanval Doelpunten kwamen er even wel niet uit voort. Van Boeijen trof eenmaal de paal en Bosman zag de bal uit een vrije schop op de doel lijn door een back gekeerd. Het was een onverwachte uitval van BV.C. tij dens een hevig SEC.-offensief, die de wedstrijd definitief besliste. Opnieuw Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder. tel. 03402-4555. neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Helde. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6. tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. In de toneelzaal van de Hervormde kerk „De Hoeksteen" heeft de alge mene bejaardensociëteit haar vierjarig bestaan gevierd. In haar openings woord sprak de presidente van het dames-comité, mevrouw Willemsen, er haar verheugenis over uit dat zovelen op dit feest van het 4-jarig bestaan waren opgekomen. Het damesgroepje van de Chr. Vrouwenbond, afdeling Soesterberg, hield daarna twee leuke samenspraken, die evenals de beide later gevolgde eenakters, de lachspie ren der aanwezigen in beweging brachten. Als dank ontvingen de da mes elk een souvenir. De heer Van der Weerd de tolk van alle bejaarden bracht de vijl dames van het comité in een geestig op rijm gestelde toespraak zijn grote dank voor het vele wat zij in de afgelopen vier jaren voor de bejaarden hadden gedaan Uit erkentelijkheid hiervoor bood hij een enveloppe met Inhoud aan en kreeg elk lid een schaal met fruit. Met een toepasselijk woord besloot mevr Willemsen deze gezellige feest middag, waarbij zij een bustochtje in het vooruitzicht stelde op donderdag 5 mei a.s. A.s. maandagavond te 8 uur, houdt het bestuur van A.G.A.V.S. in café 't Cen trum een contactavond met de leden der pas uitgebreide commissies. Verschillende onderwerpen, de vereni ging betreffende, worden besproken. Om. de verzorging van het clubblad, het houden van gespreksgroepen enz. Morgenmiddag maakt het Soester- bergse Vrouwengilde per bus een ex cursie naar de Huishoudbeurs te Am sterdam. In de Paasvakantie kwamen de pu pillen van ..Soesterberg" in actie tegen de schoolelftallen voor oefenwedstrij den. Het elftal van de Titus Brandsma- school verloor met 4-1. Deze week gaat het elftal deelnemen aan het K.N.V.B - toernooi te Zeist. De ploeg van de St. Carolusschool won met 2-0. Deze week speelde dit elftal in Baarn, waar het Paassporttournooi werd gehouden. De openbare school won de wedstrijd te gen de pupillen met 1-0. De Gereformeerde kerk aan de Rade- makerstraat. die pas enkele jaren gele den werd gebouwd, blijkt reeds te klein te zijn. Men maakt daarom plannen voor het bouwen van een nieuwe kerk. Ten bate van deze bouw wordt hedenavond een bingo-avond gehouden in het gebouw aan de Prof. Lorentzlaan, ingang Plesmanstraat. SOESTERBERG-ODIN 1-1 De thuiswedstrijd van Soesterberg te gen Odin is in een 1-1 gelijkspel ge ëindigd. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Soesterberg met een flinke winst zou gaan strijken. Direkt al kregen de Soesterbergers prachtige kansen, waarbij de bal wel enige malen de paal raakte. Het waren de gasten, die na twintig minuten de leiding namen, 0-1. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft was Soesterberg steeds in het offensief, maar de defen sie van de tegenpartij verweerde zich dapper. Nletemin benutte rechtsbinnen Huis man na een half uur de kans om voor Soesterberg gelijk te maken, 1-1. In deze stan dkwam geen verandering meer. wist de midvoor van een kans te pro fiteren. Dat was na 25 minuten. S.E.C. probeerde het nog wel, maar het lukte niet meer. Ook midvoor Wim Dorrestein. invaller voor de geschorste De Jong, had niet veel succes, hoewel hij goed voldeed. De laatste tien mi nuten kregen geheel onnodig nog een onaangenaam karakter daar enkele BV.C.-spelers naar grove middelen grepen. B.V.C. heeft door deze over winning een goede kans op de titel daar het ook van koploper Huizen won (5-3). S.E.C. A-J.S.V. A De groen-witten wacht nu zaterdag de thuiswedstrijd tegen J S.V. A uit Jutphaas. Misschien dat de Soesters het moeten winnen om te promoveren als een druk hebben gevoeld en dat zij, nu zij zich daarvan verlost weten, minder gespannen spelen dan in de laatste w'edstrijden het geval was. Als dat zo is, zit er tegen J.S.V. A zeker een kans op winst in. De opstelling luidt: doel Kamphorst: achter Huizinga en v. d Hoedt; mid den Veenendaal. Ries Dorestein en Bosman; voor Hardeman, Van Boeijen, Wim Dorestein. Van Luytelaar en v. d. Brakel. In de schoolkrantenwedstrijd, die ln het kader van de AVRO-jeugddag was georganiseerd, werd afgelopen dins dag bekend gemaakt welke bladen qua vorm en inhoud als de beste .wer den beschouwd. In de afdeling, waarin de ulo-scholen waren ondergebracht werd de eerste prijs uitgereikt aan De Klapper, de schoolkrant van de Chr. ulo alhier. Een bemoedigend succes voor deze vijf jaar bestaande uitgave!

Soester Courant | 1966 | | pagina 5