Pu rol w Hf iso ina f.1495.- Gemeenteraadsvergadering S.E.C. verrassend verloren Democratie in gebaar GARAGE STAM - houdtdehuid VAN WIEREN - Juwelier -Horloger VAN TOL h L0CHTENBERG Autorijschool VAN BUUREN Krabbels van Knelis Kwestie in Moskou lietiauk «leaïor Van Weedestraat 40 - Soest - Telefoon 4361 V.V.IJ. S.E.C. 5-2 In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid 'V S.V.V. Volleybal iWAftutzelaa* f Tempo houdt eierrit Jaarvergadering N.K.V. <4TT :|4; BURGERLIJKE STAND Eerste Soester Begrafenis-Onderneming TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIETEL. 4444 Rentevergoeding 44-7, 57. Nutsspaarbank Woensdag 20 april, tc 19.30 uur, komt de raad onzer gemeente in openbare zitting bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken, a. Schrijven d.d. 7 maart 1966 van C H A. Koster inzake vuilstorting nabij de Postweg, toestand woning Postweg 16 en aanleg speelweide met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. b Schrijven d.d. 15 maart 1966 van mevrouw E. W. van Meurs-Becker in zake onderhoud van de Woning Groen van Prinstererstraat 5 met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. c Schrijven d.d. 11 maart 1966 van de Stichting Recreatie inzake de actie Opgeruimd Staat Netjes" te Soester- berg met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R10 Major v.a. f6.495. Renault R 16 v.a. f8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450.— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 d Schrijven d.d. 18 maart 1966 van de bewoners van de Bartolottilaan in zake de toestand van die weg met voorstel te berichten conform de ter inzage gelegde concept-brief, e. Schrijven d.d. 16 maart 1966. afd. 5 nr. 283 '650 van Gedeputeerde Sta ten te Utrecht, houdende mededeling van ontvangst van de op 19 januari 1966 vastgestelde wijziging van de A.P.V. Soest inzake bepalingen omtrent logeerinrichtingen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. f Schrijven d.d. 14 februari 1966 van de direkteur van gemeentewerken in zake de toestand van het gedeelte van c1? Wieksloterweg, gelegen tussen de Bosstraat en de Insingerstraat, als mede een afschrift van een aan de heer G Th Kok gezonden brief d.d 22 maart 1956, met vorostel deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. g. Verslag en rekening van het Gas bedrijf Centraal Nederland over het dienstjaar 1964 met voorstel hiermede akkoord te gaan. h. Begroting van lret Gasbedrijf Cen traal Nederland voor het dienstjaar 1966 met voorstel hiermede akkoord te gaan. 2 Voorstel betreffende de jaarwedde- regeling van de wethouders. 3 Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding t.b.v. het perceel Molen weg 28 op grond van de regeling be treffende bijdragen in de drinkwater voorziening van super onrendabele percelen. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de terreinen ondom de r.k. u.l.o.- school en de r.k. Bonifaciusschool voor g l.o aan. de Steenhoffstraat, alhier. 5 Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de ..Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een benzine-installatie aan de Laanstraat. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van garages en schaftlokaaltje voor ge meentewerken nabij de Vinkenweg. 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be- drijfsrekeningen over 1962 en tot goed keuring van de rekeningen maatschap pelijk hulpbetoon en de stichting openluchttheater over dat jaar. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor uitbreiding van werkplaats en opslagterrein van ge meentewerken. 9. Voorstel tot aankoop van grond gelegen a. nabij de Beukenlaan van J. Tim mer; smetteloos- zuiver b. aan de Vondellaan van K. Schaap; c. aan de Burg. Grothestraat van fa. J. C. van Dolderen; d. aan de Koningsweg van Foxboro (Nederland) N.V.; e. aan de Koninginelaan en Becke- ringhsstraat van H.M. de Koningin; met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging 10 Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Konlnglnnelaan met A. W. Beckeringh, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor verbetering van de rijbaan van een gedeelte van de Van Beuningenlaan en Bartolottilaan. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een parkeerterrein nabij de Staring- laan. 13 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het alsnog toe kennen van vergoedingen wegens waardevermindering en plaatsen van erfafscheidingen aan enige personen, die deze vergoedingen bij de grond- overdracht voor de verbreding van de Birkstraat niet hebben ontvangen. 14. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor verbetering van het cellenhuis van het bureau van politie. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van p.u.e.m.-aansluitkasten ten be hoeve van de snelheidscontrole van motorrijtuigen. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen voor de lozing van over tollig water in het plan Soesterveen. 17. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de ..Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een timmermans werkplaats aan de Vinkenweg 43. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting van der Huchtscholen voor het aanschaffen van sets en leermiddelen ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. aan de Paulus Potterlaan. 19. Voorstel tot het instellen van een eis in rechte tegen R. Schaats bergen. 20. Voorstel tot verhuur van het wijk gebouwtje aan de Prof. Lorentzlaan te Soesterberg. 21. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen: a. aan de Birkstraat van V. Reijerse; b nabij de Nleuweweg van H. G. van Dorresteijn; c. aan het Oude Grachtje van mevr. R. Wigtman-Hilhorst; d, aan de Eikenlaan van H. J. van der Wardt; e aan de Klein Engendaalweg van W. Camper: aan de Klein Engendaalweg van P. A. Wijntjes; met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijziging. Het zag er bij d-» aanvang van de wedstrijd niet naar uit, dat SE C een gevoelige nederlaag tegen het slecht geplaatste V.V IJ. zou lijden, want de Soesters namen reeds na 4 min. de leiding. Uit een door Van Berkel ge nomen cornerbal wist Van de Broek S.E.C de leiding te geven. is er zeker een naar uw keus Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsieverancier Boeken over allerlei onderwerpen. - Volwassenen. - Adamson. Elsa's vrije leven. Van Altena, Cchanson's van Ernst. - Amsterdam omstreeks 1800. Baruch, Zeg ja tegen de liefde. Bi- beb en VIP's Van den Boomen, Beatrix en Claus. Booy, De levens avond van koningin Wilhelmina. Busch, Max en Maurits. Buskes, Mar ti Luther King. Canby, Ge schiedenis der luchtvaart. La Cha- pelle, Griekenland. Couvée. Leve de Willemien. Dirksen. Televisie ser vice. Van Egeraat, Duitsland; West en midden. - Gids voor noordelijk En geland en Wales - Gids voor Spanje. Gids voor Tsjechoslowakije. - Gids voor zuidelijk Engeland. Flanagan. De eerste negen maanden van ons leven. Gamow, De planeet die wij aarde noemen Goullart. De ge heimzinnige Lolo's. Guttmacher. Alles over geboorteregeling. Hafs- lund. Kleine wonderen in de natuur. Heine, 3uch der Lieder. Hoo- genboom, Engelenbakjes. Jankows- ka. Bloemen voor de lens. Koele- wijn, Mikken op de voorruit. Koot Het Muiderslot. Legrix, Gehandi capt geboren. Mark, Papegaaien en parkieten als liefhebberij. Meilink, Tekenen en schilderen met kinderen. Molenaar Topvoetbal. Noë, Ar- thur van Schendel. Norel. Prinses sen vinden partners. Ogilvy, Credo van een reclameman. - Ontwikkelings hulp. Van Orden, De broers en de moeders van koningin Wilhelmina. Pleisteren en pierwaaien. Reichen, Geschiedenis der natuurkunde. Ruppert, De welvaartsstaat. Sand- vold. Wit en zwart. Schellart, Woonsteden der Oranjes. Tenhaeff, Parapsychologische verschijnselen. Thysse, Vogelzang. Vanderschaeghe, Ernest Hemingway. - Wonderen der moderne techniek. Wright, Invalidi teit. Yania, Ogen en klauwen. - Dt zoogdieren. PHILIP S SPECIAALZAAK 4 H—■mi mi ui - Van Weedestraat 72 - Tel 2792 S.E.C. steeds weer terug met aanval len. Hierin schuilt echter gevaar en dat kwam ook. want uit een tegen aanval kwam V.V IJ. op 3-2 Het werd zelfs 4-2 en toen SE C. de moed liet zakken, werd het nog 5-2 ook Een nederlaag, die SEC. wel eens duur kan komen te staan, hoewel de concurrenten Saestum, V.V O G Zeist en Baarn ook verloren, maar Holland maakte geen fout en won, waardoor zij aan de kop staat. De uitslagen waren; C.DN.-VV.OG. 6-1. Saestum-Donar 2-3. V.VIJ-S.EC. 5-2. Baarn-Holland 0-1 Vrienden- schaar-Zeist 3-2. Veenendaal-Fortl- tudo 4-3. De stand is thans: S E C. bleef sterker tegen het zich met slecht voetbal verwerende V.V.IJ., maar wist deze meerderheid niet in meer doelpunten uit te drukken. V.V.IJ. wist de stand zelfs op 1-1 te brengen, toen spil Ruttenberg een doeltrap sjecht nam en de bal voor de voeten van de middénvooE plaatste, die inschoot. Het werd zelfs 2-1 voor V.V.IJ. toen de linksbuiten de bal hoog voor doel plaatste en Van Hattum de bal niet klemvast had, misschien gehinderd, de bal liet vallen en deze In het doel verdween Dat was 5 min. voor rust. Van Breukelen maakte even later met een ver schot ue stand weer gelijk (2-2), met welke stand de rust inging. Na de rust weer een sterker S.E.C., hoewel ook de Soesters niet sterk speelden. Verhoeve brak tot driemaal door, maar de keper wierp zich moedig in de baan van het schot. Linksbuiten Van Berkel schoot nog eens hard in, maar de WI J.-keeper redde fraai. Doordat V.V IJ. het ac cent op de verdediging legde, kwam Holland S.E.C. Baarn Saestum V.V.O.G. Zeist 16-21 17-21 17-20 17-20 17-19 16-18 Donar Vriendens. V.V.IJ. Fortitudo Ve enendaal C.D.N. 17-18 15-17 16-13 16-12 17-11 16-8 Van de zes teams van de Soester Vol leybal Vereniging wisten er drie tot winst te komen, terwijl drie teams de overwinning aan hun tegenstanders moesten laten Zo speelde het eerste damesteam de laatste kompetitiewedstrijd tegen de plaatsgenoot Olympia. Wisten de rood- witten de eerste set in winst om te zetten in de volgende drie sets recht vaardigden de Olj'mpianen hun hogere plaats op de ranglijst waardoor zij beide punten voor zich opeisten. Het tweede damesteam wist weliswaar de wedstrijd tegen V.V.A. 2 in winst om te zetten, maar doordat de tweede set voor het Amersfoortse team was konden de S.V.V-dames hun achter stand op dit team toch niet wegwer ken. Door met 2-1 te winnen kon slechts 1 punt van de achterstand worden ingelopen. Het derde damesteam drukte door een 3-0 overwinning de dames van Spirit 3 definitief op de onderste plaats en stelde hierdoor de eigen plaats in de tweede klas veilig. Het eerste herenteam verloor na een spannende strijd met 3-1 van Olympia 1 Drie van de vier sets eindigden in een 15-12 stand, terwijl een set be ëindigd werd met 15-13. Het tweede herenteam sloeg de aan val op haar vierde plaats door N.V.C. resoluut af door het Nijkerkse team een 3-0 nederlaag te bezorgen. Het derde herenteam van de rood- witten bracht haar derde plaats in gevaar door haar wedstrijd tegen Wil helmina 3 met 2-1 te verliezen. XfPSMON I STEENHOFFSTR 53 TEL Z84Z SOEST ZWITSERS TRANSISTOR ORGEL wint elke vergelijking- in vorm, toon, registratie èn prijs. Komt u maar kijken, luisteren en spelen bij NIEUWE WEG 103 SOEST TELEFOON 2968 Wij Nederlanders zeggen te willen le ven in een democratische staat, waar dus vrijheid heerst van vereniging en vergadering en van meningsuiting Dit was de vrijheid waarom wij in de oorlogsjaren verzet pleegden tegen de Duitse overheersers, waarom ons volk steeds in overgrote meerderheid ge kant bleef tegen onderdrukking van onze meningsuiting. MAKELAARS- EN*' 7 ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES Op het parkoers in het Industriege bied werden eierritten voor renners en een zoekwedstrijd voorleden, dona teurs en hun gezinsleden gehouden. Voor de renners werden klassements races gehouden over respectievelijk 35 en 20 ronden met vier sprints. De deelname was niet groot, want vele renners waren naar de grote wedstrij den. Het wielerseizoen begint steeds vroeger. Bij de A-klasse was het Jan Willem de Lange die driemaal als eerste en een maal als 2e over de streep ging en daarmede de eerste prijs won. Gerrit Ruttenberg nam het 2e klassement voor zijn rekening en werd een keer 5e, 3e en 2e, waardoor hij beslag legde op de 2e plaats. De gehele uitslag werd: 1. Jan Willem de Lange 23 punten.. 2. Gerrit Rutten berg 17. 3. Eddy Bijl 15. 4. Eddy de Lange 13. 5. Aad Post 10. 6. Arie Koe nen 6. In de B-klasse was het Joop van Leijenhorst die won door driemaal als eerst en eenmaal als tweede óver de meet te gaan. Ries van Breukelen werd 2e. In de C-kJasse nam Johnny v. d. Berg 3 klassementen voor zijn rekening, terwijl het nieuwe lid W. Bos driemaal tweede en eenmaal eerste werd. Harm Hees sloot de rij. 1. Johnny v. d. Berg 14 punten. 2. W. Bos 13. 3. Harm Hees 9. Daarna volgde de eierzoek wedstrijd met ruim 40 deelnemers. Harry Visser wist de meeste eieren te vinden. Uitslag hier: Harry Visser 21 eieren. Hees 20. Hees 8. Van Leijenhorst 12. J. v. d. Broek 6 Venus 5. Van Eek 5. Biemans 5. Beijersbergen 5. Vlug 5. J. v. d. Berg en De Ruig 4. Van Breu kelen en De Zoete 3. Van Slooten en Vrijheid tot eerlijke kritiek in het al gemeen beschouwen wij niet alleen als een voorrecht doch zelfs als een levensnoodzaak Degenen, die hiervoor op de bres heb ben gestaan, hebben wij de eeuwen door geëerd en zij die in de Duitse bezettingsjaren hun leven in de strijd voor de vrijheid hebben geofferd, her denken wij nog steeds met dankbaar heid. Zo lijkt en is misschien ook wel de algemene instelling van ons volk. En toch loopt er een groot aantal fas cistisch, dictatoriaal ingestelde mensen onder ons rond. Telkens weer zien wij daar uitingen vanyaak, onbewust, misschien, maar desalniettemin positief aantoonbaar. Wij komen de pogingen tot onder drukking van kritiek en dus van het vrije woord telkens weer in diverse facetten van ons maatschappelijk le ven togen. Ze worden veelal ingege ven door angst, maar natuurlijk ook weieens door oprechte verontwaardi ging over een gedachtengang die men onjuist acht, doch waarop men geen beter verweer weet dan de bedreiging. Een duidelijk voorbeeld hiervan zagen we in de talloze bedreigingen die schriftelijk en telefonisch geuit zijn aan het adres van de samenstellers van het televisieprogramma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer". Zo ver is het dus in ons democratisch land al gekomen. Intimidatie, per soonlijke bedreiging In plaats van het weerwoord poging tot gewelddadige besnoeiing van de vrije meningsuiting Zoals we al opmerkten, dit voorbeeld is met talloze anderen aan te vul len. In het zelfde vlak ligt b.v. de dwang die stakende arbelderse soms uitoefenen op werkwilligen, de pogin gen de verhuur van een zaal te ver hinderen aan een politiek onwelgeval lige groep, ja iedere poging om door intimidatie, verbod of suggestie on welgevallige uitingen van het vrije woord te voorkomen. Hoe sterker een groep, hoe machtiger een persoon zich voelt, hoe eerder men zuiver dictatoriale, fascistische pogingen aanwendt om de minderheid of de eenling de vrije meningsuiting te verhinderen. Men beseft maar al te vaak niet uit welke ondemocratische grond deze pogingen stammen. Dat maakt dit alles slechts des te griezeliger. Men beseft daardoor immer ook niet hoe dicht men in wezen staat bij de dic tatuur En het angstige is, dat men die uitingen aantreft onder alle groe peringen der bevolking. Men herkent de uitingen, vooral bij zichzelf, vaak niet. Dat kan als een Opleiding voor luxe auto-, vracht auto- en Autobusrijbewijs. Alle inlichtingen geheel vrijblijvend. Laanstraat 20 - Telefoon 4685 verontschuldiging gelden, maar het bewijst anderszins hoe nodig het is hierop te wijzen en zich er op te be zinnen. Ons hele politieke bestel, dat wij nog democratisch noemen, is feitelijk op weg naar de dictatuur Groepen wor den overheerst. Individuen het zwij gen opgelegd. De eenling krijgt nau welijks meer gelegenheid zijn wette lijke vrijheid te gebruiken. Zijn organisatie spreekt voor hem en als hij in die organisatie tot de min derheid behoort, dan helpt hem geen bedanken «Is lid, hij blijft in vele ge vallen gebonden aan de besluiten, die door de overheid worden bekrach tigd. Het kan in vele gevallen niet anders. Maar laten wij, juist daarom, het vrije woord toch vooral niet onderdrukken, doch het ook door het vrije woord trachten te weerleggen waar wij dat nodig vinden. Maandag 18 april, des avonds 8 uur, houdt het Ned Kath. Vrouwengilde in het St. Josephgebouw haar jaarver gadering. De agenda vermeldt o.m. bestuursver kiezing. Aftredend zijn Mevr. Stalen hoef en mevr. Verhoef. Beide dames zijn niet herkiesbaar. Na afwerking van de agenda een gespreksavond, die wordt verzorgd door kapelaan Weer- sink. 4 'CHEMISCHE-EN WITWASSERUEN HAALT GRAAG UW WAS ÓP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380 8050 GEBOREN: Helena Johanna, dochter van J M Plekkepoel en H. P. de Bruin, Nieuweweg 55. Barbara, dochter van K. Westerhof en S. T. E. M Meulenberg. Bilderdijklaan 13. Mengsje, dochter van H. W. van Steendelaar en G. van de Hoef. Saen redamplantsoen 42. Jan Willem, zoon van W. C. P. van breukelen en J M. Steenbeek, Burg. Grothestraat 43. Marcel, zoon van G. P W. La mers en G. P. Tiggelaven. Bosstraat 63. Helena Barbera. dochter van C. van Helden en A. T Varkevisser, Rubenslaan 156. Wilhelmina Catha- rina. dochter van J. B. M. van der Valk en M. J. Rienstra, Beatrixlaan 5; Mahmoud Reza, zoon van Ravani Azar en A. E. M. Nijssen, Pelikaanweg 2. Derkje Anita, dochter van H. Hardeman en J. M. van Kleef. Klaar- waterweg 32. Paulus Jonathan, zoon van M. J. L. M. Geesdorp en J. J. Karwur. Birkstraat 138 Marco Arjen, zoon van J H. H Knol en G. van den Berg, Stadhouderslaan 54. Peter Stephan, zoon van S. Bergman en A. G. Groeneveld, beiden wonende te Renkum. Achterdorpstraat 55. Peter, zoon van W. C Quené en J. P H. Faber, Heideweg 55 Niels Mar tin, zoon van H. J. Walgreen en J. van Rietschoten, Hobbemalaan 64. Hendrik Jacob Benjamin, zoon van L. Meyer en J. Ras, Amersfoortsestraat 83. ONDERTROUWD: Cornelis Johannes de Winter. Van Lenneplaan 73 en Laura Hendrika Rijntalder, Ossendam- weg 51 Gerardus Johannes Grego- rius Mulder, Buys Ballotstraat 15. Den Heluder en Maria Majoor, Radema- kerstraat 71. Rudolph Surstedt, Schrikslaan 39 en Petronella Hendrika Brons, Ossendamweg 52. GEHUWD: Jan Frans van den Akker, Plesmanstraat 335 en Maria Catharina Giling. Prof. Lorentzlaan 42. Theo- dorus Petrus de Korte, Kortelaan 3, Maarssen en Agnes Helena Zoetelief, Nieuwerhoekplein 4. OVERLEDENJohanna Alberdina Grootveld, 78 jaar, Dalweg 42. Pouwlina de Waard. 62 jaar. Oude Grachtje 15. Gerrit Hendrik Bol, 58 jaar, Ossendamweg 44. Willem Stoffels, 78 jaar, weduwnaar van T. Onrust, Korte Bergstraat 7. Adria- nus van Beuzekom. 77 jaar. Bosstraat 92. Thijmen Majoor. 76 jaar, we duwnaar van S. de Bruin, Nieuweweg 44. DIr. H. W. Vellinga Korte Brirürweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Ajje 't ming vraogt mok zeige dak blie bin, dat ik van de week op Soesderbar- reg bin eweest. Ik bin nong teminste een heul bietje wie- zer eworde. Op de vliegbaosus waore jonge kerels, allemaol in utzel- lufde blauwe pakkie, op een stukkie omespit langd an ut warrek. Ik daacht nog bie ming eige: Knelis, 't is wel een bietje vreug veur de wingterwortuls. Maor gelukkig wao re zullie daor nie mee bezug. Ik heb ut evraogd an zo'n man, een heule hoge schaat ik, waant hie had m'n een snor en hie keek kwaodnie te geleuve Maor hie was bar vriendeluk, waant hie vertelde ming, da zullie bloembolle an 't pote waore. Tullepe-bolle, waant binnekort ister wat te doen op Soes- derbarreg. Dan komme de deelnemers an de Tullepe-rellie daor de klaasements- preuve doen. Ik vroeg meteen of ik daor ok bie mocht weeze, waant ik bin gek op preuve. Veural aster goeie wien eschonke wordt of een borreltje. Maor ut mocht nie, waant dan mok an de heule rellie meedoen en ik kan amper op ming fiets afteruut rieje, laot staon mit een otomebiel Goed, die luchtmaacht-minse hebbe de bloemetjes in lede». evaal al buute ezet nog veur ut feest goed en wel begonne is. As ut zoveer is, gao ik vaast en zeker kieke. Die otomubiliste motte daor allemaol fegure en zo rieje. As zullie mekaor nong maor nie in de wiele rieje, waant daor heb niemaand wat an. D'r komp heul wat stuurmanskunst an te pas, daor op de vliegbasis. Je kan netuurluk ok alles in de war sture, of iemaand mit een kluutje in ut riet, maor da's de bedoeling nie Je mot juust zo goed mogeluk sture, laangs liene en strepe en sirekels en zo. Nong kajje je netuurluk afvraoge waorom da juust allemaol op Soes- derbarreg mot. Wullie hebbe al zo'n last van vliegtuuge en nong wullie een rustig dagje tegemoet ginge. kom me al die lewaoierige waoges mit gie rende motors. Maor ik begriep da best. Die luu zien ze vliege. Vandaor da zullie naor 't vliegveld komme. En daor wille de orregenisaotore zullie d'rin laote vliege. Zullie doen d'r toch niks aanders dan vliege vaange, dus da kan makkeluk. Kiek. en nong kan Knelis meschien best an die rellie mee doen, maor ik bin heul gin hoogvlieger. En as ik soms iets fout doe. dan vlieg ik d'r meschien wel uut en dan hep ik nog niks, waor of nie? Of ik schei d'r zelluf mee uut en dan is 't ok nie goed, waant dan zeige die luu netuurluk: Hé. de vogel is evloge. Daorom kajje d'r maor beter nie an beginne. Nong is ut netuurluk nie te versmao- de aster zo'n rellie-miss op je af komp en ze vliegt je om de haals ajje wat ewonne het. Maor da binne d'r toch maar een paor die daorvan pro- fitere. Begriep ming goed, ik bin best tevreeje mit Kneliao. die doet gin vlieg kwaod, 't goeie mins, maor ze zal netuurluk nooit tot Miss Poes en Miss ^unt ol Miss Baksel ekoze worde. Goed mlnse, genoeg over de Tullepe- rellie. De orregenisaotore wete nong hoe Knelis d'r over denkt. En as ik per ongeluk toch een uutnoojeging krieg om mee te doen, dan stuur ik um terug. Ik slao nooit iets af dan vliege. maor ik bin baang, da de boze woorde van Kneliao ming om de ore zouwe vliege ak toch meedee. voor geld dat u niet direkt nodig hebt 4° op spaarrekeningen 0 van de Jeugdspaarwet (Zilvervloot) en ambtenarensparen op termijnrekeningen 4 '0 met 3 maanden opzeg ging. Eerste inleg f 500, verder in ronde bedra gen van f 100,-.)* als voren, maar met j een opzegtermijn van 6 maanden)* ais voren maar met een opzegtermijn van 12 maanden Opzegtermijn vervalt bij aankoop van huis. via onze bemiddeling gekochte etlekten en aflossing van hypotheek De Verenigde Staten en de afgedankte premier Chroesjtsjow zijn volgens pre mier Kosygin de kwaaie pieren, waar door de sowj et-u nie er economisch niet zo florisant bijstaat als wel had gekund. Hij zei dit op het Moskouse partijcongres, dat weliswaar met de traditionele ruimtestunt werd opge luisterd. maar verder tot dusver on gebruikelijk taai verliep. Zelfs het kunststuk om een kunst maan om de maan te laten draaien kon de aandacht niet afleiden van de kern van Kosygins boodschap, name lijk dat het beleid van Chroesjtsjow weliswaar in het teken stond van „Amerika inhalen", maar dat dit deel niet bijzonder effectief werd nage streefd. Bovendien was de V.S. nog zo oorlogs zuchtig dat de sowjet-unie noodge dwongen wel meer militaire uitgaven moest doen dan ze wenste. Kortom de koeien werden ontdaan van de door Chroesjtsjow beloofde gouden horens, waarvoor nieuwe in de plaats kwamen van doublé. Over Ame rika inhalen werd niet gerept, maar wel werd een zinniger prognose gege ven over de toekomstmogelijkheden. De schimpscheut op de afgezette Ni- kita en de aanvallen op Washington kan men dan ook voornamelijk be schouwen als de verplichte nummers van dergelijke congressen. Belangrijker is echter dat zowel Brezj- new als Kosygin doorgaan op hun ma nier, die minder politiek getint is dan wel de geest ademt van de mana gers, de vaklui in het leiden van een grote onderneming. Waarbij tot dus ver niets er op duidt dat ze minder stevig in het zadel zitten dan een jaar terug. Integendeel.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9