Herstel van het Duitse Keizerrijk SWflGER Mooie feestavond van jubilerend Olympia Zowaarlij k helpe de almanak West-Duitsers wensen HOORSMFRF.N GARAGE BOSBOOM Krabbels van Knelis De verlangens gaan uit naar prins Louis Ferclinand Voor de balie Lenssen+de Wolff BURGERLIJKE STAM) Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Klaar terwijl u waeht BEVEROE SMEERSTATIOX B.D.C.-handbal ging naar Duitsland S.V.V. Volleybal Basketbalvereniping The Red Stars" Christen Democraten Unie neemt deel aan gemeente raadsverkiezing Autobotsing Bekroond Drievoudig succes voor wandelend Olympia De vier jubilea, die de chr. sport vereniging „Olympia" dit jaar zal vie ren, bepaalden goeddeels de sfeer van de feestavond, die zaterdag in het St. Jozefgebouw werd gehouden. De volledig gevulde zaal vertoonde een bonte mengeling van leden, jeugdle den, ouders en officiële persoonlijk heden. Wij merkten o.a. op wethouder J. van de Arend en de heer C. van der Heiden, oud-direkteur van de afde ling gymnastiek. De Olympia-voorzitter de heer J Schippers besprak in een toespraak de komende jubileumevenementen. De 20-jarige afdeling gymnastiek geeft op 18 juni in het openluchttheater een turndemonstratie. De 15-jarige afdeling volleybal orga niseert op 11 juni op het terrein van de Mixed Hockey Club 'n groots tour- nooi, waaraan verscheidene vooraan staande volleybal verenigingen zullen deelnemen. De eveneens 15-jarige drumband zal op 4 juni met alle Olympianen een jubileummars door de gemeente hou den. Ook de thans 10-jarige wandelafde ling zal de komende maanden actief zijn. De heer Schippers kon mededelen, dat juist zaterdagmiddag de wandelafd. een mooi succes had behaald, waar over meer elders in dit blad. Olympia kan zich de grootste sportver eniging in Soest noemen, mede door de ledenwerfactie in de afgelopen weken, waardoor het ledental met 70 nieuwe leden tot 720 werd opgevóerd. Aldus de heer C. Barnhoorn. die Hannie Schippers en mei. H. Bosloper, resp. als eerste en tweede prijswinnaars in deze werfactie huldigde. Het hierna volgende programma, dat de aanwezigen drie uur op de meest prettige wijze heeft bezig gehouden, was geheel door eigen krachten ver zorgd. De diverse programma-onder- delen werden aan elkaar gepraat door de heer C. van der Flier, onder wiens leiding een zeer gevarieerde show werd opgevoerd. De ouverture was toegedacht aan de drumband o.l.v. de heer Van de Zalm en met succes. De ritmische gymnastiek o.l.v. de heer J. Bosman was een toonbeeld van gracieus bewegen. In de miniatuur- songfestival toonde Gerard Wilden burg zijn kunnen (en zijn afkeer van het rijden onder invloed). De dames Van der Flier. Smit en Westerlaken en de heren Van Brum- melen, Derks en Van de Kamp wisten in het toneelstuk „In de aap gelo geerd" de lachspieren te ontspannen. Het programma na de pauze werd gevuld met het optreden van de Sna- renbrekers, de enige afdpllng van Olympia, die dit jaar niet Jubileert, hoewel reeds 18 jaar oud. Het door deze afdeling gebrachte zi geunerprogramma van bijna een uur, was ongetwijfeld het hoogtepunt van deze avond. Met zang, muziek, dans en spel bracht deze groep het tot een hoog peil onder leding van de heer G. Overbeek. As. zaterdag zal een herhaling van deze avond plaats vinden. Dit in verband met het feit dat Olympia op één avond niet alle be langstellenden kan onderbrengen, daar hiervoor de zaal te klein is. Olympia heeft met deze feestavond haar serie jubileumfeesten luisterrijk geopend. Steenboffsiraat 67 Soest Tel. 2169 GEBOREN Monique, dochter van D. Elderman en C. J. J. van 't Klooster, Gallenkamp Pelsweg 33. Karin Adri- ana Hendrika Maria, dochter van H. J. van der Wardt en H. A. 4. Vrakking. Beetzlaan 4."Johannes Larabertus Maria, dochter van P. R. van Logte- stijn en A. M. van 't Klooster. Kerk- pad N.Z. 27. Maarten Johan Paul. zoon van J. Millaard en A. M. J. de Vries. Veldm. Montgomeryweg 26. Herman Renze, zoon van J. Bredewold en H. G. Beving. Van Lenneplaan 68. Marco Hendrikus Everardus, zoon van H. W. J. Gianotten en N. H. D. Boon, Prnis Hendriklaan 58. Jo- hanna, dochter van J. W. veraar en G Pijpers, Rubenslaan 51. Liesbeth Maria, dochter van B. C. A. Nicolas en M J. Th. Touw, Steenhoffstraat 12. Vincentius Johannes, zoon van W. Pe ters en M. T. A. de Booij, Anthonie v. Leeuwenhoeklaan 185. Jan Willem, zoon van W. Heijns en H. M. Kruijsse. Colenso 6. Ronald Erwin. zoon van J. Ph. Vos en F. Y. Holtmark van Dij- kerkhof, Plesmanstraat 313 Waldo Edwin, zoon van C. A. de Haan en A J. Starke, Beatrixlaan 43. ONDERTROUWD Ate Snel. Overmeer- seweg 119, Nederhorst den Berg en Pe- tronella Johanna Everdina Seezink, Hartweg 45. Maarten Los. Hoogland- seweg 3. Nijkerk en Margaretha Louise Engel. Bosstraat 5 Johannes Gerar- dus Jansen, Vondelweg 382. Haarlem en Stijntje Mintje Pranger. Prof. Lo- renttzlaan 86. Eric Hans Ingmar Weijer. Leestraat 2. Baarn en Roelfina van Gangelen, Insingerstraat 25. Bernard Malcolm Pryor. Elsinore Road 25, Londen. Eng. en Geertruida Elisa- beth Regona Meiring. Andriessestraat 2. Jan Wiggelinkhuizen, Delft en Paulina Leuntje Aarnoutse, Hellingweg 1. Petrus Wilhelmus Kanters. Kerk- dwarsstraat 15 en Ellsabeth Alberdina van Asch, Betje Wolflaan 34. Ronald Buschman. Artillerielaan 16. Ede en Irene Maria Magdalena Andoetoe, Ples manstraat 28. Eduard Adrianus Jo hannes van Alphen. Van Goyenlaan 28 en Hendrika Jennegien Kamp, Evert- senstraat 7B. Amersfoort. GEHUWD Frederik Verwoerd. Ring weg 10 en Dirkje Jacoba van Kleef, Be- kensteinselaan 14. Amersfoort. An- thonius Wilhelmus Marie Tij huls, So- phialaan 20. Baarn en Adriana Mar garetha de Bruin. Nieuweweg 29. Piet Besteboer, Waddenzeestraat 164. Den Helder en Cornelia Spronk, Radema- kerstraat 23. Theodoor Matthijs Wigtman. Oude Grachtje 6 en Wille- mina Hermina Johanna Buurman, dr. Schaepmanstraat 96. Jan Johannes Schans, Middelwijkstraat 79 en Maria Johanna Gouw, Berkelstraat 50, Amers foort. OVERLEDENAdrianus van Dorre- steijn, 75 jaar. gehuwd met A. Ruijer, Lange Brinkweg 13a. Aaltje Menke, 77 jaar, weduwe van K. Steegstra, Amersfoortsestraat 54. Cornelia Hen drika Keesmaat, 90 jaar, weduwe van J. H. van Geijt. Dir H. W Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) De man die in deze zaak als getui ge optrad, legde de eed af op de ma nier die ons wetboek voorschrijft. Maar toch was hij iemand, die zwoer bij de almanak. Jaren achtereen had hij ondervonden, dat de almanak ge lijk had. beweerde hij. Met De Bilt wilde hij niets van doen hebben. Weliswaar zitten daar geleerde lieden vol statitieken en depressies, maar te gen de almanak kunnen zij toch niet concurreren. Die heeft een ondervin ding achter zich van vele eeuwen, en tegen de praktijk weegt niets op. Hij kon zijn ongeschokt geloof In de almanak zo enthousiast en welsprekend verdedigen, dat anderen er van onder de indruk kwamen Geen prediker heeft ooit het succes gehad van deze getuige, die elk jaar zijn vakantie ba seerde op de weersvoorspellingen op lange termijn, die van humor bezielde lieden in de almanak zetten. Nu kunnen wij zonder overdrijving vaststellen dat de vorige zomer ons niet heeft gebracht wat de plaatjes van de reisbureaus ons beloofden. De blauwe luchten waren immer daar, waar wij niet waren, en de plaatse lijke buien vielen steeds daar, waar wij wel waren. Dit was weer een van die zomers, die het emigrantencijfer in Nederland met sprongen doen stijgen De buurman van deze getuige had De Bilt steeds beschouwd als een der vastigheden in 's mensen leven. Hij bouwde op De Bilt. zoals de getuige op de almanak. Doch vorig jaar was zijn vertrouwen in de Blitse betrouw baarheid ernstig geschokt door een reeks van verregende snipperdagen. Zo viel hij in handen van de getui ge, die hem tot het almanakisme wist te bekeren. Hij stelde zijn vakantie vast in overleg met de getuige en diens onfeilbare almanak. Weken te voren schepte hij op tegen vrienden en bekenden, die nat en verkleumd weer aan het werk gingen, blij dat hun vakantie er op zat. „Ik heb het beter voor elkaar," zei de buurman dan geheimzinnig. „Je zult de jui chende zon zien. als ik met vakantie ben". En hij belegde een deel van zijn salaris in zonnebrandcrème en derge lijke zaken, las korv voor zijn vakan tie achter de kachel in de encyclopedie het hoofdstuk over zonnesteek nog eens door, liet de manufacturier een kort broekje uit de mottenballen ha len en gedroeg zich in alles als een kinderlijke optimist. Zo begon hij zijn bromfietstocht, In de regen. Het kon een drukfout in de almanak zijn. dacht hij. Morgen zou het beter gaan. De volgende dag bromde hij opnieuw in tegen de re gen. Een zwakke rug van hoge druk ging net aan onze neus voorbij, zodat hij de derde dag dreef. En toen keerde hij huiswaarts. Met de trein, om de rest van de week mokkend achter de kachel door te brengen In die week kwam de getuige op be zoek, in de hoop zelf wat kolen uit te sparen. Hij droeg de geprezen al manak onder de arm. „Zie je wel", riep hij stralend Maar de getuige be gon ijverig te bladeren in zijn alma nak en ging voorlezen „Zeer kil, herfstachtig weer. Voortdurende re genval. Krachtige wind". Dit citaat bleek te veel voor de ge teisterde buurman. Hij griste de an der de almanak uit de hand en keek naar het jaartal Het was er een van het voorgaande jaar. In buurman's binnenste stak nu een storm op, die door geen enkele alma nak was voorspeld. Hij ranselde op de getuige los tot hij helemaal warm was, voor het eerst in de vakantie. „Het was net een wild beest", verklaarde de getuige onder ede. Buurman moet daar een tientje boete voor betalen. ..En toch was het een goedkope vakantie", zei hij. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Leden van de handbalver B.D.C.. zo wel dames als heren, hebben tijdens de Paasdagen een trip naar Duitsland gemaakt. Reeds lang tevoren waren voorberei dingen getroffen door de heer J. van Kesteren en enige medewerkers Op vrijdag 8 april was het dan zo ver en onder stromende regen werd des morgens om half negen vertrok ken. Het aantal deelnemers bestond uit 45 personen. Nadat de reis enige malen was onder broken. arriveerde men 's avonds te half zes, in Wlesbaden. waar in een jeugdherberg werd overnacht. Zaterdagmorgen kwam de ontvangende vereniging ..Eintracht" zich melden en werd in' een gezellig uurtje het eerste contact gelegd. 's Middags werden twee wedstrijden gespeeld, waarbij diverse geschenken werden uitgewisseld. De heren handballers verloren met 21-14, maar de dames brachten de verhouding weer in evenwicht door een 3-0 overwinning op hun Duitse sportzusters. De wedstrijden werden in een prettige en vriendschappelijke sfeer gespeeld. Zaterdagavond hadden onze gastheren een gezellige avond georganiseerd, die zeer in de smaak viel en waarbij ook diverse persoonlijke contacten werden gelegd. Onder geleide van diverse Eintracht- Ieden werd zondag een bezoek ge bracht aan Frankturt am Maln en werden vele bezienswaardigheden be zocht. Op Tweede Paasdag moest helaas de terugreis aanvaard worden en moest men node van de Duitse sportvrienden afscheid nemen. Echter werd overeengekomen, dat de Duitse handballers(sters) op 9 juli a s. een tegen bezoek aan Soest zullen brengen, terwijl zij tevens de toezeg ging deden aan ons jeugdtournool op 21 augustus as. te zullen deelnemen, waardoor dit een internationaal tintje krijgt. Vier teams van de Soester Volleybal Vereniging speelden in de afgelopoen week een van de laatste wedstrijden van het seizoen 1965-1966. Zo behaalde het tweede damesteam een uiterst kostbaar puntje tegen het Baarnse B.G. S.V. 1. Weliswaar wist dit team de twee eerste sets te win nen, maar de derde was voor de Soester dames die daarmee de kans krijgen om in hun laatste wedstrijd tegen N V.C. de onderste plaats aan V.V.A. 2 over te dragen. Het tweede herenteam wist zijn wed strijd tegen Spirit 5 in een 2-1 over winning om te zetten, terwijl het der de team met dezelfde cijfers van Wilhelmina 2 verloor. Het vierde he renteam maakte een vergeefse reis naar Amersfoort omdat B.G. S.V. 2 niet volledig uitkwam. Voor de komende week staan voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden od het programma: Woensdag, 20 april a.s.: S.V.V. 3-V.I.O.S. 4 (dames). Donderdag, 21 april a.s.: S.V.V. 2-Montagnards (heren). B G S.V. 2-S V V. 3 (heren). S.V.V. 4-Wilhelmina 2 (heren). Nog steeds ls het basketbalseizoen niet afgelopen. De junioren moeten nog vijf wedstrijden spelen; allen in de maand april. Het succes heeft zich de laatste wed strijden voor onze junioren nogal af gewisseld. Verloren zij vorige week donderdag in Utrecht van Cangerous A. zondag j.1. wisten zij. ook in Utrecht, te winnen van B C.H. uit Hilversum Red Stars A-Caneerous A Dit was een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Cangerous A als koploper heeft deze wedstrijd zeer verdienstelijk maar met veel pijn en moeite gewonnen van Red Stars met 42-30. Drie minuten voor tijd was de stand nog 30-30. B C H. A-Red Stars A Dit is helaas een wedstrijd geweest om gauw te verge ten. Wisten onze jongens de twee vo rige wedstrijden tegen B.C.H. met het drievoudige te winnen, nu slaagden zij erin om een krappe 36-28 zege uit het vuur te slepen- Dit is mede te danken door het goede verdedigen van Harry Versluys. Helaas liep de aanval dit keer- niet en wisten onze .jongens pas in de zevende minuut één punt te scoren uit een vrije worp van Hans Bosboom. Men heeft de overwin ning daarom echt niet te danken door goed spel van het eigen team, maar door het nog ongecontroleerde spel van zijn tegenstander. Donderdag a.s. spelen de junioren weer een wedstrijd ln Utrecht, te 19 uur ln de Beatrixhal, tegen S.V.E B uit Utrecht. Hopelijk zijn de jon gens dan ontwaakt uit hun paasva kantieslaapje. De Christen Democraten Unie, de par tij die alle christenen onder één dak wil brengen, komt ook in Soest uit met een oecumenisch samengestelde lijst. Als lijstaanvoerder zal optreden drs J. Frijllnk. Deze lijst van de Christen Democra ten Unie telt ln totaal 10 candidaten, zowel afkomstig uit Rooms-Katho- lieke. als uit Protestantse kringen, waarbij ook jongeren vertegenwoor digd zijn, namelijk: 1. drs J. Frijlink. 2. J Visser. 3. Gaitzen Douwstra. 4. J. G. P. C Ramakers. 5 Anne Hol- trop. 6. W. J. Dijk. 7. A. Homsma. geb. Van Heemert. 8. J M. C Metternich. 9. J. Kromkamp. 10. J. Schippes. Zaterdagmiddag had een flinke auto botsing plaats op de kruising Schriks- laan-Vinkenweg tussen de personen auto's van B D. F. v. G. en mevr. C. P. v. R.-de W. Hoewel mevr. v. R.-de W. zich later wegens nek- en schouderklachten on- dei doktersbehandeling moest stellen, kwamen verdere persoonlijke onge lukken Beide ai .noesten echter wegge sleept worden. Op de internationale wedstrijd „Vrije tijdsbesteding" op de internationale huishoudbeurs te Amsterdam, heeft de heer A. M. Vredekerk. oud 77 jaar, wonende Nachtegaalweg 26, alhier, de wisselprijs 1966 behaald met zijn in zending in de afdeling „Modelbouw hout", een ouderwetse trap, en een 3e prijs met zijn schilderstuk „De magere brug te Amsterdam". AJJe 't ming vraogt mok zei ge dak ming meschien over een poosje deur de pell- sie laot opsluute. De celle ln ut pell- sieburo worde zo oppeknapt. dattut gewone peleize wor de. Ik hep ming d'r teminste heul wat van veur esteld. D'r komp netuurluk een radio in en een teeprekorder, daor draoie zullie dan die celleteep bandjes op af. D'r wordt ok veul mit celleloid ewairekt, denk ik zo. De traolies worde van gouddraod en komme ok een paor milimeter wiejer uit mekaor te staon, allemaol meer komfort D'r komp een doescel in een telefoon cel, tillevisie, een brits-jumeux en iedereen ken een dienstfiets kriege Over ut kouwe en warreme stromend waoter hebbe wullie ut dan nog nie eens ehad! Die huustillefoon is ne tuurluk bar makkeluk, waant dan hoe ve de arrestaante nie meer op de verwarremingsbuuze te slaon. dus de pelisiemanne kenne elndeluk rustig slaope. Ze wouwe d'r eerst een celleloze boel van maoke, waant die celle binne in bar slechte staot. Maor daor binne zul lie van af'estaapt en noeng wordt ut aanders. Heul medern. De grendels worde bie wleze van proef vervaange deur ritssluutinge, d'r komme wand- schilderinge an de muur en d'r komme twee spiegels in: één veur de dag en één veur de naacht. Rookartiekele kajje d'r ok bestelle, hep ik ming laote vertelle. Veural de zwaore ~)iep^ gaon hard. die roke ze daor veul. 's Marreges worde de arres tante ewekt deur een mademoicel, al lemaol survus van de zaok. Ze zouwe nog een hotelvergunning anvraoge ok, maor da's nie deur egaon. D'r komp 'n zwaart-wit geblokt zeil op de vloer, 's Aoves kunne de gaste dan ongder zeil en overdag kunne ze hinkele en damme en schaoke (nie die mademoi cel netuurluk). Ut enige wat uut de toon vaalt, is de bezem die d'r bie elleke cel staot. Die wordt maor zelde ebruukt, allenig om de gaste de maantel uut te vege. Die celle binne veur verschillende luu bestemd. Veur de vechtjasse ister gin cel, die komme gewoon an de kapstok te haange. Veur dronkelappe ister een mand beschikbaore de zogenaomde lappemand D'r is een cel veur zwaore jonges. d'r zit jammer enoeg gin brits in, maor daor hebbe ze haangmatte in anne- bracht. Nie oppehaange, maor ge woon op de grond elegd, waant die jonges binne zo zwaor, die maoke die haangmatte toch maor kepot. De fietsedieve worde in de rijwielstal ling oppeslote. Veur insluupers staon een paor petoffels klaor. Brandkastekraokers vingde op taofel een zillevere notekraoker om ut mate- riaol nie te vergete. In de cel veur inbrekers binne speciaole kassies en laoje en buroos annebracht om te kunne blieve oefene. Jao, aanders raok je d'r uut en survus motter weeze. De heule verbouwing kost netuurluk wel een paor stuuvers, maor je hep nong teminste kaans, datte minse nie meer mit teugezin 't kesjot ingaon, maor gewoon veur d'rluu plezier. En dat is die bienao drleduuzend gulde die de verbouwing kost, wel waord. Birkstraat 105 Soest - Tefef 3256 Afgelopen zaterdag was de wandel afdeling van Olympia met een junio ren- en een seniorenteam vertegen woordigd bij de door de wandelvereni ging Eist georganiseerde marsen. Hoewel de concurrentie bij deze vrij sterk bezette marsen niet gering was, slaagden de beide Olympia-groepen erin de eerste prijs in hun afdeling te veroveren. Daarnaast werd de heer L. Vogel, die de seniorengroep aanvoerde, uitgeroe pen tot de beste leider. Een beker van formaat werd zijn deel. De juniorenafdeling werd door de heer K. Suman op kundige wijze ge commandeerd. Door de heer Suman werd het vereni gingsspeldje uitgereikt aan het junio renlid Argo Takema. die zaterdag de 500 km volmaakte. De heer L. Vogel viel eenzelfde onderscheiding tebeurt voor het in Olympia-verband uitlopen van 2500 kilometer. Dat in onze gemeente de wandelsport zich in een steeds grotere belangstel ling mag verheugen, is zeker niet het minst te danken aan het succes van de enthousiaste Olympianen. De afdeling junioren (8 t.m. 15 jaarl telt thans 40 leden. De training vindt steeds plaats op zaterdagmiddag. Be langstellenden kunnen zich in ver binding stellen met de heer W. Su man, tel. 3269. Bij de seniorenafdeling is het ledental 20. Hier wordt getraind op de woens dagavond, onder leiding van de heer L. Vogel, tel. 4138, bij wie men alle in lichting voor deelname kan verkrij gen. Het Duitse volk wil weer een vorstenhuis aan het hoofd van de regering. Voor de Westduitse bondskanselier, dr Ludwig Erhard, heeft het bijna geen goed woord meer over. Men wil in Duitsland een andere regeringsvorm, men wil een representatieve, boven alle partijen staande figuur, die gebonden is aan de grondwet. De Westduitsers weten ook wie zij eventueel voor deze functie in aanmer king willen laten komen, n.1. Louis Ferdinand, hoofd van het Huis van Hohen- zollern, prins van Pruisen en Duitse kroopretendent. Huis Hohenzollern kan terugkeren Deze feiten zijn bekend geworden, na dat het Westduitse Instituut voor opi nie-onderzoek een enquête had gehou den onder het motto „Deutschland wieder Monarchie". Men vroeg de Duitse mannen en vrou wen of zij voorstanders zouden zijn van een terugkeer naar de monarchale regeringsvorm zoals deze in Duitsland voor 1918 bestond. De uitkomst van dit onderzoek over trof alle verwachtingen. Heel duide lijk bleek echter dat de gemiddelde Duitser met afgrijzen terugdenkt aan de gewelddadige alleenheerschappij van Hitier. De huidige bondsrepubliek kan evenmin hun goedkeuring weg dragen. Maar wie is dan eigenlijk die Louis Ferdinand van Pruisen die zo duide lijk de voorkeur van het Duitse volk geniet om het hoge ambt van staats hoofd te bekleden Op 9 november 1907 werd hij in Potsdam geboren als zoon van de in 1951 overleden kroon prins Wilhelm. De oudere broer van Louis Ferdinand huwde een niet van vorstelijke bloede zijnde vrouw en ver speelde daarmee zijn koninklijke rech ten. Precies op de elfde verjaardag van prins Louis Ferdinand deed zijn groot vader .keizer Wilhelm II. afstand van de troon. In het land brak revolutie uit en de keizer vluchtte naar Neder land, waar hij aanvankelijk werd ge ïnterneerd in het met dubbele grach ten omringde kasteel te Amerongen. Later, toen vaststond dat de Neder- lanlandse regering hem niet zou uit leveren aan zijn vijanden, vestigde hij zich ln Huize Doorn. het Huis der Romanows. De bruiloft werd gevierd op het kasteel ln Doorn, waar ook onze pas gehuwde prinses Juliana en prins Bernhard zich onder de gasten bevonden. In 1951 werd Louis Ferdinand troon pretendent van Duitsland, omdat zijn vader, kroonprins Wilheim. overleed. Hij vestigde zich daarom in Berlijn- Grünewald. Onder toezicht. Tijdens de tweede wereldoorlog besloot Hitier dat alle leden van het Huls Ho henzollern van actieve militaire dien sten moesten worden uitgesloten. De meesten van hen werden onder voort durend toezicht van de Gestapo ge steld, zodat hij niet kon deelnemen aan actief verzetswerk tegen de Füh- rer. Toch onderhield hij een nauw contact met de latere samenzweerders tegen Hitier, de mannen van de 20ste juli 1944. Prins Louis Ferdinand en grootherto gin Kyra hebben zeven kinderen, vier jongens en drie meisjes. De prins heeft verschillende hobbies. hij kan uitste kend piano spelen, paardrijden, vliegen en auto rijden. Hij bezit een eigen vliegtuig dat de naam „Zollernadler" draagt. Toen hem naar aanleiding van de uit slag van het opinie-onderzoek naar zijn mening gevraagd werd. zei hij „Ik heb geleerd te wachten, doch wanneer het volk mij roept ben ik be reid". Louis Ferdinand. Louis Ferdinand werd door al deze ge beurtenissen- ontslagen van de ver plichting te moeten dienen in 't „Kei zerlijk Pruisisch kadettenkorps". Hij v„r «UH twee zusters in Potsdam wonen, ging economie studeren en behaalde de doctorstitel. Daarna ging hij naar de Verenigde Staten, waar hij als arbei der onder bedrijfsnummer 1113 werk te in de Fordfabrieken in Los Angeles. Dat was in het begin van de dertiger jaren en het duurde niet lang of hij werd verliefd op de Amerikaanse film ster Lily Danlta. Dit bleek echter ge heel niet naar de zin van de keizer lijke grootvader in Doorn die Henry Ford persoonlijk de opdracht gaf Louis Ferdinand te ontslaan. Deze keerde te rug naar Europa en trad op 4 mei 1938 in het huwelijk met grootvorstin bleef met zijn moeder, drie broers enKyta van Rusland, die behoorde tot, Op 4 mei 1938 trad de huidige troonpretendent van Duitsland in het huwelijk met groothertogin Kyra van Rusland. Op de officiële bruidsfoto die in Huize Doorn gemaakt werd, zien wij op de voorgrond het bruidspaar met grootvorst Kyril. achter bruid en bruidegom ex-keizer Wilhelm II met prinses Hermine van Schönaieh-Carolath (zijn tweede vrouw na de dood van keizerin Augusta Victoria van Sleeswijk Holsteln in 1921, die hem zes zoons en een dochter had geschonken). Daarnaast z.k.h. prins Bernhard en achter de toen juist één jaar getrouwde prinses Juliana staat de ex-kroonprins Friedrich Wilhelm Viktor August Ernst die op 19 juli 1951 overleed, na zijn vlucht op 13 november 1918 naar Nederland, alwaar hij aanvankelijk op Wieringen werd geïnterneerd. Hij huwde in 1905 met hertogin Cecilie van Mecklenburg-Schwerin en kreeg nog zes kinderen. De eerste zoon Wilhelm is in 1940 overleden, de tweede zoon is Louis Ferdinand (geb. 9 november 1907) en heeft inmiddels zelf 7 kinderen.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5