Wethouders krijgen maximale vergoeding van f 16.400 per jaar I Voor ontwateringsplan Soester- veen krediet van i 243.000,- Jaarvergadering Roode Kruis afd. Soest-Soesterberg Ie of 2e klas zetter machinezelter Nilfisk Stofzuiger KWAK Een betrouwbaar Horloge D. ENGEL Krabbels van Knelis GARAGE STAM Lenssen+de Wolff Ned. Vrouwen Electr. Ver. DRUKKERIJ SMIT biedt het meeste ZENITH - OLMA UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Seooterrijschool Aanrijdingen WATER-PLAS-BAL Primeur voor Nederland Geslaasrd Trainingsrit Tempo S.E.C.-honkbal heeft nieuwe secretaris Dia's met causerie voor aquariumhouders RenauSt dealer Mixed Hockey Club Soest POLITIETEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 De raad onzer gemeente kwam woens dag in openbare zitting bijeen. De voorzitter opende de vergadering niet gebed, waarna de agenda in be handeling kwam. 1. Ingekomen stukken. sl Schrijven d.d. 7 maart 1966 van C. H. A. Koster inzake vuilstorting nabij de Postweg, toestand woning Postweg 16 en aanleg speelweide met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. b. Schrijven d.d. 15 maart 1966 van mevrouw e. W. van Meurs-Becker in zake onderhoud van de Woning Groen vaJ1 ,Prinstererstraat 5 met voorstel dit schrijven in handen te stellen van burgemeester en wethouders om ad vies. c. Schrijven d.d. 11 maart 1966 van de Stichting Recreatie inzake de actie ^Opgeruimd Staat Netjes" te Soester- berg met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Schrijven d.d. 18 maart 1966 van de bewoners van de Bartolottilaan in zake de toestand van die weg -met voorstel te berichten conform de ter inzage gelegde concept-brief. e. Schrijven d.d. 16 maart 1966, afd. 5 nr. 283/650 van Gedeputeerde Sta ten te Utrecht, houdende mededeling van ontvangst van de op 19 januari 1966 vastgestelde wijziging van de A P V Soest inzake bepalingen omtrent logeerinrichtingen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. f Schrijven d.d. 14 februari 1966 van de direkteur van gemeentewerken in zake de toestand van het gedeelte van de Wieksloterweg, gelegen tussen de Bosstraat en de Insingerstraat, als mede een afschrift van een aan de heer G. Th. Kok gezonden brief d.d. 22 maart 1968, met vorostel deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. g Verslag en rekening van het Gas bedrijf Centraal Nederland over het dienstjaar 1964 met voorstel hiermede akkoord te gaan. h. Begroting van het Gasbedrijf Cen traal Nederland voor het dienstjaar 1966 met voorstel hiermede akkoord te gaan. Het onder d. vermelde ingekomen stuk werd op verzeok van de heer A. WES- TRA (V.V.D.) aangehouden tot de be spreking over agendapunt 11 De heer L J. DIJKSTRA (Chr. blok) wees nog op de zeer slechte toestand van de weg, genoemd in punt f. Wethouder A P HILHOEST wees ech ter op het feit, dat hier woningen waren gebouwd aan een weg, die par ticulier eigendom is, dus kan de ge meente hieraan niets doen. Men is ■I onroerende goéderen taxaties'7 S«vhypotheken r v Bir -Wkr 'assurantiën IStéenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 vy Wederom zorgde het bestuur van de N.V.E.V.. afd. „Eemlandeen excursie, waaraan een groot aantal dames deel nam. De tocht ging naar het Nederlands Zui- velbureau te Rijswijk, waar het gezel schap werd ontvangen met koffie en boterkoek. Daarna volgde de prettige en leerzame causerie „Waarom eten we Niet al leen uit gewoonte of omdat het gezel lig of lekker is. maar om ons lichaam in stand te houden. Daarom is het be langrijk de juiste voeding tot ons te nemen, die bestaat uit drie voorname groepen. Ten eerste bouwstoffen, die eiwitten, ijzer en kalk bevatten voor bloed en beenderen; ten tweede brand stof, die vetten, olie en suiker bevat en ten derde beschermende stoffen, die de meeste vitaminen bevatten. Bij de juiste voeding zijn vitamineta bletten niet nodig alle vitaminen zijn in voldoende mate aanwezig in zuivel producten. Juist in melk bevinden zich alle stof fen. die we nodig hebben. Eén liter melk is gelijk aan 200 gram vlees of 6 eieren. Ook het gebruik van kaas als brood beleg of bij de warme maaltijd, b.v. gebakken plakken belegen kaas. werd warm aanbevolen door de spreekster. De Goudse kaas is uit volle melk be reidt de Edammer bevat meer eiwit en komt nu ook in broodvorm ter markt. Ook de roomboter kwam ter sprake. Dit product bevat het benodigde vet en de vitaminen A en D. Zuivere room geeft 40 procent vet en yoghurt heeft dezelf de voedingswaarde als melk. ook kar nemelk. Kwark is zoutloos en de koel- huisboters is evengoed als de room boter. Een heel mooie film liet de aanwezige dames zien hoe het gehele proces van de melk tot kaas en boter verloopt ln fabrieken en ook nog wel bij de boer. Dit gedeelte van het programma werd besloten met een smakelijke lunch, aan geboden door het zuivelbureau. In de namiddag werd een rit gemaakt door oud-Seheveningen. langs de bou levard en de promenade en werd de thee gebruikt in Taveerne „Hoorn- wijck" in Rijswijk. Op 17 mei as. hoopt mevr. De Moor- Ringnalda uit Bilthoven. in gebouw St Joseph. Steenhoffstraat, een cau serie te houden voor leden van de afd. Soest over de levenshouding na het te jaar. reeds jaren bezig deze in gemeen te- eigendom te krijgen en de gemeente hoopt binnen afzienbare tijd tot over eenstemming te komen met de heer Insinger. Punt h. gaf de heren P C. PIEREN (P.v.d.A.) en Dr. D. J. ORANJE aanlei ding wethouder J. v. d. Arend erop te attenderen, dat de gemeente Soest te hoge prijs voor het aardgas betaald. De WETHOUDER deelde ook deze me ning, maar Soest had maar weinig in te brengen bij het Gasbedrijf Cen traal Nederland en bovendien was men contractuel verbonden. Toch besloot de raad de begroting van het G.C.N. aan te houden en eerst een en ander nog eens in de gascommlssie te be spreken. 2. Voorstel betreffende de jaarwedde- regeling van de wethouders De V.V.D verklaarde zich, bij monde van de heer A. WESTRA, tegen de door de burgemeester voorgestelde ver hoging van 12.000,tot 14.400, per jaar De heren L. J. DIJKSTRA (Chr. blok), J C KORTE (K.V.P.). B H. A. E. ELBERTSE (K.V.P.) en mevr. S. M. POLET-MUSLER (P.v.d.A.) wilden echter nog verder gaan en wel tot het maximum van 16 400,De heer J. C Korte maakte er een voorstel van, dat met 13-8 stemmen werd aangeno men. 3 Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding t.b.v. het Derceel Molen weg 28 op grond,van de regeling be treffende bijdragen ln de drinkwater voorziening van super onrendabele percelen. Conform besloten. 4. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de verbetering van de terreinen ondom de r.k. u lo school en de r.k Bonifaciusschool voor g l.o aan de Steenhoffstraat. alhier Hiervoor werd e°" krediet beschikbaar gesteld van 72.423 5 Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een benzine-installatie aan de Laanstraat. Conform besloten. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van garages en schaftlokaaltje voor ge meentewerken nabij de Vinkenweg. Hiervoor wfrd 'n krediet van ƒ57.000,- goedgekeurd. 7. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be drijf srekeningen over 1962 en tot goed keuring van de rekeningen maatschap pelijk hulpbetoon en de stichting openluchttheater over dat jaar. Zonder hoofdelijke stemming ver klaarde de raad zich hiermede ak koord. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor uitbreiding van werkplaats en opslagterrein van ge meentewerken. Met het aangevraagde krediet van 100.000,kon de raad zich vereni gen. 9. Voorstel tot aankoop van grond gelegen: a nabij de Beukenlaan van J Tim mer; b aan de Vondellaan van K Schaap; c. aan de Burg. Grothestraat van fa. J. C. van Dolderen; d. aan de Koningsweg van Foxboro (Nederland) N.V e. aan de Koninginelaan en Becke- ringhsstraat van HM. de Koningin; met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging Alle aankopen kregen de goedkeuring der raad. 10 Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Koninginnelaan met A. W. Beckeringh, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. Conform besloten. 11. Voorstel t-ot het beschikbaar stellen van een krediet voor verbetering van de rijbaan van een gedeelte van de Van Beuningenlaan en Bartolottilaan. Over dit punt kwamen de tongen nog al los. Vooral de heer A. WESTRA (V.V.D), hoewel dankbaar voor de verbetering van het wegdek, had ech ter gaarne ineens de riolering gelegd gezien. Wethouder A. P. HILHORST moest echter tot zijn spijt mededelen, dat dit thans niet kon gebeuren, daar er diverse urgentere gevallen waren. De gehele wateroverlast wordt echter be keken en B. en W. hopen hierin in de toekomst verbetering te brengen. Zonder hoofdelijke stemming werd het gevraagde krediet van 100.000, goedgekeurd. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een parkeerterrein nabij de Staring laan. Het aangevraagde krediet 27.000, werd toegestaan. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het alsnog toe kennen van vergoedingen wegens waardevermindering en plaatsen van erfafscheidingen aan enige personen, die deze vergoedingen bij de grond- overdracht voor de verbreding van de Birkstraat niet hebben ontvangen. Het benodigde bedrag van 7.355, werd door de raad gevoteerd. 14. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor verbetering van het cellenhuis van het bureau van politie. Hoewel de heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) de opmerking maakte, dat met zijn suggesties geen rekening was gehouden, legde hij zich na een uit eenzetting van de VOORZITTER ook bij het voorstel neer. Zonder hoofde lijke stemming werd een krediet van 2500,goedgekeurd. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van p.u.e.m.-aansluitkasten ten be hoeve van de snelheidscontrole van motorrijtuigen. Conform besloten. Toegestaan krediet 2600,—. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen voor de lozing van over tollig water in het plan Soesterveen. Zonder enige discussie werd een kre diet van 243.000,door de raad ver leend. 17. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een timmermans werkplaats aan de Vinkenweg 43. Op bepaalde voorwaarden werd deze ontheffing verleend. 18. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting van der Huchtscholen voor het aanschaffen van sets en leermiddelen ten behoeve van de Van der Huchtschool voor g.l.o. aan de Paulus Potterlaan. Hiervoor werd een krediet van 5100, verleend. 19. Voorstel tot het instellen van een eis in rechte tegen R. Schaats- bergen. Met een opmerking van de heer L. J DIJKSTRA (Chr. blok) werd aan B. en W. flat gegeven. Wij hebben plaats voor een die opgeleid wenst te worden tot Van Weedestraat 29A - Tel. 2566 20. Voorstel tot verhuur van het wijk- gebouwtje aan de Prof. Lorentzlaan te Soesterberg. Dit agendapunt werd aangehouden. 21. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen: a. aan de Birkstraat van V. Reijerse: b. nabij de Nieuweweg van H. G. van Dorresteijn; c. aan het Oude Grachtje van mevr. R. Wigtman-Hilhorct d. aan de Eikenlaan van H. J. van der Wardt; e. aan de Klein Engendaalweg van W. Camper; f. aan de Klein Engendaalweg van P. A. Wijntjes; met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijziging. Deze aankopen werden allen goedge keurd, hoewel de heer D. J. ORANJE nog een opmerking maakte over de kadastrale ligging van enige objecten, wat aan wethouder A. P HILHORST de opmerking ontlokte, dat er in de raad blijkbaar niet veel belangstelling bestond voor de T V.-uitzendingen van de voetbalwedstrijden, gezien het reeds gevorderde uur, want het was inmid dels half tien toen de voorzitter de vergadering sloot. Onder voorzitterschap van de heer J. C Wilbrenninck hield het Rode Kruis maandag j.1. haar jaarvergadering. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom De belangstelling van de ruim 2200 leden was zeer slecht, waaruit volgens de voorzitter kan worden afgeleid, dat het bestuur het volste vertrouwen van de leden heeft. Er was nog een aangenaam inter mezzo, doordat spreker aan dj pen ningmeester, de heer H. de Graaf, namens het hoofdbestuur het diplo ma van 20 jaar trouwe dienst kon uit reiken. Iets. wat de actieve penning meester zeer verraste. De secretaris, de heer F van den Ber-g, las de notulen van de vorige vergadering, die zonder bemerkingen werden goedgekeurd. Het verslag van de penningmeester was gunstig. De totale ontvangsten waren in 1965 13.000,tegenover en uitgave van 12.500.zodat het jaar met een batig saldo van 500,kon worden afgesloten, waardoor het kapitaal steeg tot 28.500,—. Uit dit verslag bleek tevens, dat di verse inzamelingen in 1965 in vergelij king tot 1964 gestegen waren. Hoe belangrijk het Rode Kruis ook voor onze gemeente is, blijkt wel uit di verse uitgaven voor chronische patiën ten, de aankoop van T V. toestellen voor eenzame bejaarden, het werk voor de bloedtransfusiedienst, de afdracht aan het hoofdbestuur en u weet welke hulp het landelijk Rode Kruis van tijd tot tijd in eigen land en in het buitenland verleend. De heer C van Wijngaarden deelde namens de kascommissie mede, dat de boeken in de beste orde bevonden waren. De voorzitter deelde nog mede, dat het landelijk Rode Kruis een actie voert om dit jaar tot een miljoen leden te komen. Een actie, waaraan ook de afd. Soest-Soesterberg moet medewer ken Hij wekte dan ook de bestuurs leden op hiervoor te werken. 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal. Dealer voor Soest. Eigen reparatie-atelier. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 Vermeldingswaard is nog, dat dokter J. C. Rip de vergadering bijwoonde. De secretaris gaf tenslotte een over zicht over 1965, waaruit wij de be langrijkste punten in het kort laten volgen. De heer A H. J. Otto moest zich we gens drukke werkzaamheden uit het bestuur terugtrekken. Het aantal leden bedroeg 2244. De jaarlijkse inzameling ls zeer ge slaagd. de opbrengst bedroeg 5551, 13 chronische patiënten maakten een vakantietocht met de Henri Dunant. Een patiënt bracht een week door in het Henri Dunanthuis te Zeist. Het district Amersfoort van de Ned. Pad vinder Vereniging schonk een bedrag voor de uitzending van een patiënt. Op 19 maart werd een bootontvangst georganiseerd in Utrecht. In 1965 was het contact tussen de 20 dames-vrijwilligsters heel goed. De gemaakte artikelen werden verkocht op de markt, waardoor een klein batig saldo overbleef. Met Kerstmis werden verrassingen bij de patiënten rondge bracht. Een tweede hands bandrecor der werd aangeschaft voor een slecht ziende. Het aantal donors per ultimo 1965 was 188 Gekeurd werden 100 donors. In totaal werden 418 transfusies be schikbaar gesteld. De lectuurinzameling bracht op 6888 kg tijdschriften en 684 boeken. In totaal werd 34,1 ltr. moedermelk ingezameld. Het aanwerven van nieuwe colonne leden is op gescheiden schaal gelukt. Door een inzamelingsactie kon aan 3 vereenzaamde bejaarden een T.V. in bruikleen worden gegeven. moest Gert de Weerd (nog niet in conditie) lossen. Gerrit Ruttenberg probeerde het in de 15e ronde weer eens. Jaap v. d. Broek sprong er in de 18e ronde tussen uit, maar vier ronden later kreeg hij versterking van Gerrit Ruttenberg. Dit werd het peloton te gevaarlijk en met vereende krachten werd ook deze demarage te niet gedaan. In de 33e ronde spreng Ruttenberg weer weg, weer tevergeefs. Nog een serieuse poging in de 43e ronde van Eddy de Lange en een ronde later ging Eddy Bijl helpen. 5 ronden duurde dit feest, maar weer kwam alles bijeen. De laatste ronden gingen in met de gebr. De Lange voorop. In een felle eindspurt wist Jan Willem zijn broer Eddy te verslaan. Totale uitslag: 1 Jan Willem de Lan ge, 37,5 km. In 1.33.35 uur. 2. Eddy de Lange. 3. Jaap van de Broek. 4. Wim Schaeffer. 5. Gerrit Ruttenberg. 6. Ed dy Bijl. 7. R van Breukelen. op 200 meter. 8. Gert de Weerd. De enige aspirant Harm Hees had het zo koud dat hij na ongeveer 9 ronden afstapte. Op de hoek van de Molenstraat- Steenhoffstraat stopte dinsdag een bus van Tensen, bestuurd door J. v. V., richting Amersfoort. Doordat de vrachtauto van d' heer T. J. v. D. uit Stoutenburg een te korte afstand had gehouden, botste deze tegen de autobus, waardoor bei de voertuigen vrij ernstig beschadigd werden. Dinsdag reed de melkwagen van A. B. alhier, achteruit in de Emma- laan richting Sophlalaan. Hierdoor ontstond een botsing met de lesauto van J. v. B. eveneens uit Soest, die de Sophialaan in wilde slaan. Materiële schade was het gevolg. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende: Thans bestaat de mogelijkheid een nieuws sport in Soest te beoefenen. Be nodigd is een stuk grasland lijkende op een voetbalveld Dit veld moet grotendeels met plassen bedekt zijn. Het meest gunstige is diep en ondiepe plassen De bedoeling is dat een ronde bal via de nog droge gedeelten van het veld naar het doel van de tegenpartij wordt geschopt Mocht de bal in een plas komen dan moeten de deelnemers met een blaaspijp de bal uit de plas blazen. Tijdens het spelen komt het natuurlijk voor dat de spelers in het water val len. Een zwemdiploma ls dan ook ver eist. De leider is een geoefend diepzee duiker. Dit is noodzakelijk om een speler, wanneer die in een te diepe plas is gevallen te kunnen redden. De trainer is in het bezit van een diploma reddend zwemmen, waardoor het risico van verdrinken vrijwel is uitgesloten. Het terrein van V.V.Z. aan de Ferd. Huycklaan, alhier, is voor deze nieuwe tak van sport uitermate geschikt. Na elk regenbuitje is dit rvoetbaliveld grotendeels met plassen bedekt, waar door voetbal onmogelijk is. Ook de voor voetbal noodzakelijke training kan niet normaal plaats vinden Sinds november 1965 hebben op dit veld slechts twee wedstrijden voor lagere elftallen kunnen doorgaan Telkens weer leest men V.V.Z.-terrein afge keurd. Gelet op de stand van de rang lijst van V.V.Z. 1 moest het mogelijk zijn tweemaal per week te trainen, hetgeen de spelers wel willen. De wa teroverlast laat echter één normale training niet toe. V.V Z. speelt met zeven elftallen in de competitie, welke allen van 1 veldf?) moeten gebruik maken. Gevolg is na tuurlijk onreglmatig spelen en stagna tie van de competitie. Des ondanks blijft het bestuur van V.V.Z. optimistisch in de hoop dat wat terrein en kleedaccomodatie be treft. eens betere tijden zullen aan breken. o Soesterbergsestraat 51C Ofschoon het geen lente wil worden, gaan de sportmensen door met hun wedstrijden en training. Ook de wiel- wielrenners waren weer present. Rik Hees. Jac. v. d. Berg, Cees Proos dij en nog enkele anderen reden el ders, zodat hier slechts tien renners aan de start verschenen. Terwijl Cor v. Leijenhorst nog met een verwonding loopt is Arie Bakker za terdag ook gewond geraakt bij een valpartij in een wedstrijd in Rhoon en stond dus ook aan de kant. Er werden veel uitlooppogingen on dernomen. In de 3e ronde waren het Jaap v. d. Broek (ook zaterdag ge vallen) en Wim Schaeffer, die op avontuur uitgingen. In de 7 ronde weer Wim Schaeffer nu met Joop Tel. 2379 van Leijenhorst. In de 12e ronde Voor het rijbewijs BE. slaagden de onderstaande dames en heren: M. C. v. d Berg. E J Schuur D Hageman. N. P v. d. Deijssel, M W. E. Leertou wer. H P. Steenman-De Jong. C. Buytenhuis, J. M. v Engelen-Brouwer. J H Lenz-Touw, R M. Thomas, B P Uffen, S T v. d Duijssel. J E. v. Barneveld-Muller. R. G. M. v. Hall, J. Tabak. M. Strumpel-Oostenbrugge. P. T. Groenesteijn. F C M. Rupert. A K. Wijnands-v. d Heuvel. W. J. J. Houtzager en E V Middelman. Zij werden opgeleid door auto-, scoo ter- en vrachtwagen-rijschool D. En gel, Bosstraat 5 Door het plotseling bedanken van de secretaris-penningmeest. de heer F. Houtzager van S.E.C.-honkbal, dreigden er moeilijkheden, maar de S.E.C.- honkbalcommissie heeft in de vaka- ture voorzien door de benoeming van de heer J. G. van der Noen als secre taris. Het trainingschema is intussen ook vastgesteld en zullen de softbaldames op woensdagavond op het S.E.C.-ter- rein trainen en kunnen op zaterdag- morgen van het Foxboro-terrein ge- bruik maken. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag zullen de honkballers trainen op het tweede veld van S.E.C., terwijl op zaterdag en zondag van het Foxboro- terrein gebruik zal worden gemaakt. Zaterdag 23 april wordt een oefen wedstrijd gespeeld in Hilversum tegen H.B.C., terwijl de eerste competitie wedstrijden gespeeld zullen worden op 30 april a s. op het tweede B D.C.- veld: S.E.C. 2-OS.O. en S.E.C. 1-The Scimitars 1 uit Bussum. De heer Cornelissen uit Haarlem hield in Oranjehof een causerie met ver toning van dia's voor de leden van de aquariumhoudersver. „Zilver Tetra" en de Baarnse Aquariumvereniging. Ongetwijfeld is de leden veel begrip bijgebracht over terrariumdieren en het paludarium, mede door de ver toonde kleurendia's waardoor de lezing nog in teressanter werd. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak wel zo slim zou weze om in de weilaande an de Birrekstraot parkeermeters neer te zette as ik de gemeente was. Jon- ges, jonges, wat een waoges staon daor al maondelaang e- parkeerd. En gin parkeermetertje te zien' 't Is kras. Affing, ik bin de gemeente nie en lk zit ok nie in de schoonheidscommissie, dus wat ming betreft magge die dinge d'r blieve staon. Staon ze eigeluk wel? Ik vraog ut ming aaf, waant van de ene dag op de aandere waore die hongderde otome- biele d'r. Ik daacht eerst nog: Knelis, jie mot nodug us wat meer gaon le ze. Je weet nie eens, dat de land bouw techniek zo verbeterd is, datter zomaor Vollukswaoges uut de grongd schiete. Zouwe zullie die nong ezaoid of epoot hebbe, daacht ik nog. En waor worde die dinge mee emest? Heul eerluk ezid zag ik eerst nie eens, dattut otomebiele waore, maor jao, wat wijje ok, ming oge binne nie al te best meer. Ik daacht eerst: wat een meraokelse bollevelde hebbe wullie in Soest, zeker een stuntje van Boltini of van de V.V.V. Maor toen ik an de goeje kaant van de weg sting, kon ik ut beter bekieke en toen zag ik ut. Tuus had ik ut d'r mit Kneliao over Die zee: Netuurluk iets van S.E.C, die hebbe die dinge daor neer laote zette. Veur de winnaor van de loterie, dan kan die kieze. Of de pelisie is bezug ewest om ut „Giaosje op laot je rieje" te contrelere en die het al die waoges in beslaag enome. Maor da was ok nie waor. Meschien komter wel een geraoge, zee Kneliao toen, en binne die waoges d'r zo laang neer ezet, waant die bouwvergunninge lope teugeswoordig laang zo hard nie as die Vollukswaoges die d'r staon. Goed minse, wat ut ok mag weeze, die dinge staon d'r. En da's eigeluk zun- de, op zo'n mooje weide-akker. Die dinge staon d'r maor te staon, op d'rluu dooje akkertje. Zullie hadde d'r toch beter heeste op kenne laote graoze dan die Vollukswaoges? 't Is jammer, eerst was ut een veewei, nong is ut een VeeWee-wei. Ik hep ming wel laote vertelle. dat die otomebiele toch nog wel een bietje as vee behaandeld worde, waant teuge mellekestied komp de eigenaor van da stuk weilaand, en dan laot die alle vetiele leeglope. Da komp, hie is da melleke zo ewend en hie is een bietje bieziende, dus 't verschil marrekt die nie zo. Loeie doen die waoges netuurluk nie. allenig as zullie tevul gaas kriege. Maor da gebeurt daor haost nooit, waant die otomebiele staon daor maor gewoon te staon. Net as koeie in de rege. Allenig hoef je nong nie te vraoge: Binne die dinge nong veur de slaacht of veur de fok? Die Vollukswaoges binne van een me- heer uut Aomersfoort, is ming ver teld. Ze hebbe een luchtgekoelde mo- ter. Jao logies, zee ik, d'r is in de febriek netuurluk een fout emaokt en nong motte die dinge buute staon en dan raoke ze wel lucht ekoeld. En in de affertensies staon, da zullie vier laoge lak hebbe. Omda veul VeeWee- riejers d'rluu waoges 's nachts buute laote staon, staot d'r bie. Ik geleuf. da dat nogaal meevaalt. Die luu van wie die waoges nong binne. laote ze veul mer en veul laanger en ok nog overdag buute staon! Tot zellufs aachter de eendefokkerie staon die gekleurde waoges. Ik hep ming laote vertelle, datter minse bin ne. die d'r een breuerie van eende wille beginne. As da maor nie van die lillekerds worde! Ik zag d'r al kooie staon. Nie van die gebroeders netuurluk, waant die hebbe niks mit die eende te maoke, denk ik. Die binne juust van die Vollukswaoges. Ik zag d'r wel een Kooy. maor die kwaam dan ok veur die Vollukswaoges. Affing, hoe ut ok is, die waoges staon daor maor te staon, 't is gin mooi gezeicht en wat hebbe wullie d'r an. Geef ming d'r maor koeie veur Een otomebiel kan ik toch nie betaole, al hep ik al jaore ming riebewies! Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450.— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Wedstrijdprogramma voor zaterdag en zondag. Zaterdag 23 april: 14.30 uur Dames 1-S.C.H.C. 2. Zondag 24 april: Thuis. 11 uur Heren 4-Amersfoort 10. Uit. 13 uur Groningen 2-Dames 1. 14 uur H.I.C. 3-Heren 1. 12.30 uur S.C.H.C. 6-Heren 2. 14.30 uur Maarn 1-Dames 3. Wegens slechte toestand van de vel den kan het toernooi bij Randwijck niet doorgaan. Jeugd. A.s. zaterdagmiddag zijn er vriend schappelijke wedstrijden voor de elf tallen: 14.15 uur Jongens A-Jongens B. 14.15 uur Meisjes B-Meisjes C. De overige meisjes worden verzocht ook om 14.15 uur op het veld aanwezig te zijn.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9