Onbehaaglijk middenstandsbeleid Naarden-B.D.C. 2-6 machinezetter Beform-artskeleu JOH. IfETS SOESTFRBFRC Meningen van lezers ^aatóte nieuwó over HOOBSMRREN GARAGE BOSBOOM Officiële mededelingen U kunt niet alles weten 1e of 2e klas zetter DRUKKERIJ mn Ook voor Modeshow voor K.V.G M.ÏI.C. 1 (dames) in kwartfinale Amsterdambeker In onze collectie BRILMONTUREN Fa. BK F. VOIGT S.E.C.-nieuws 4-1 overwinning van Soesterbersr De Soester Natuunvacht in 1965 Basketbalvereniging „The Red Stars" Voor beroep bedankt Klaar tenviil u warlit SBFVFItOI. SMEERSTATBOA S.V.V. Volleybal Eiermarkt Opbrengst kollekte Sakor Pastoor De Bruin gaat Soesterberg verlaten Vernieling verkeersborden Het heeft geen zin om een klaagzang aan te heffen over de sociaal-econo mische situatie in midden- en klein bedrijf in het algemeen. Het grootste deel van dit soort bedrijven is kern gezond. De zorgen zitten hoofdzake lijk in de hoek van het kleinbedrijf, waarvan een deel inderdaad in grote moeilijkheden verkeert. Dit deel ver toont de neiging groter in getal te worden, omdat de optimale verhou dingen om een bedrijf met gunstig economisch resultaat te drijven steeds naar boven verschuiven met name door het steeds duurder worden van de factor arbeid. Dit is een structuurverschuiving, waar aan niet te ontkomen is en waarvoor moeilijk een remedie te vinden is. Uit de wetenschap van deze onoplosbaar heid van het probleem ontstaat de wrevel die bij de jongste algemene verkiezingen voor de provinciale sta ten duidelijk aan de dag is getreden. Een groot deel van de kiezers uit de kringen van midden- en kleinbedrijf heeft tgeen de regering gestemd. Dat zijn dus allereerst degenen, die in de geschetste moeiijkheden verkeren. Zij hebben niet het gevoel dat voor hen wordt gedaan hetgeen mogelijk is. naar Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES In de klem. Hoewel zij economisch steeds meer in de klem komen wordt voor hen niets anders gedaan dan het in uitzicht stel len van enige aanvullende sociale maatregelen bijvoorbeeld op de terrei nen van de zware geneeskundige risi co's en van de arbeidsongeschiktheid Voor deze voorzieningen zullen zij ech ter zelf de premie moeten opbrengen. Misschien wordt dat als billijk gezien maar in feite betekent dit voor hen dat zij een nog groter deel van hun te lage inkomen moeten besteden aan premie voor sociale voorzieningen. Hun reeds te lage consumptiemoge lijkheden worden dus nog verder be perkt. In dit licht gezien is het con stateren van aanwezig onbehagen bij deze groep maar een zwakke weergave van de gevoelens die er werkelijk le ven. Nu hebben wij nog maar twee te nemen aanvullende sociale maatrege len genoemd. In feite zal daarvan de arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen in de voorgestelde vorm niet eens doorgaan. Minister Veldkamp heeft haar verwor pen omdat hij de premie voor de laagste inkomensgroepen onder de zelfstandigen te hoog vindt. Naar on ze smaak terecht. Premie-offer. Het alternatief zal vermoedelijk worden geozcht in een beperkte volksverzeke ring. Of deze juist moet worden aan gemerkt zal nog nader moeten worden bezien. Zij zal in elk geval een premie offer vergen en dat betekent bepaald niet het wegnemen van wrevel. In dit verband is het ook niet onbe langrijk of de kosten van de zieken huisverzekering voor de lage inkomens groepen onder de kleine ondernemers omlaag kunnen worden gebracht. Maar zelfs wanneer ook daar een weg voor wordt gevonden zijn wij nog niet u\t de sociale problematiek voor de zelfstandigen. Wij denken in dit ver band aan het vraagstuk van de kin derbijslag voor de eerste twee kin deren. Sinds jaar en dag wordt betoogd dat een kinderbijslag alleen passend is voor loontrekkenden. Het behoort tot het wezen van zelfstandig zijn dat men zelfs voor de gezinskosten ver antwoordelijk is. Alleen wanneer de zelfstandigen in een noodpositie ver keren kan men een beroep doen op de regeling kinderbijslag voor de zelf standigen voor de eerste twee kinde ren. Principieel moge deze gedachte juist zijn. in de praktijk wordt zij aangevoeld als een discriminatie. Onontwikkeld Ondernemers van grotere bedrijven mo gen kinderbijslag voor zelfstandigen dan verwerpen als zijnde uit den boze, gevoelsmatig is het een onaanvaard bare situatie wanneer directeuren van bedrijven die in de rechtsvorm van de n.v. zijn gegoten, wel kinderbijslag voor de eerste twee kinderen ontvan gen omdat zij werknemer zijn maar kleine zelfstandigen niet. Vanzelfsprekend is er in verband met het sociaal inhaalprogramma voor zelfstandigen geen geld voor toeken ning van kinderbijslag aan de kleine zelfstandige maar het is o.i. een on verkoopbaar argument, zolang er ge pleit wordt voor 1 a 2 van ons na tionale inkomen voor onontwikkelde gebieden Ook hier ligt een onont wikkeld gebied en wel binnen onze grenzen Het sociaal probleem voor zelfstandigen beneden de welvaarts- grens is voor ons pas geregeld als zij de zelfde rechten genieten als de werk nemers beneden die grens. In het deel van onze welvarende zelf standige middenstand heerst eveneens onbehagen Daar slaagt men er in om door produktiviteitsverbetering de stij gende kosten op te vangen. Voor zo ver men er in slaagt de welvaarts groei in kringen van werknemers bij te houden gaat dit ten koste van zware inspanning. Men vraagt zich echter af waarom de welvaartsgrond bij werknemers wordt geforceerd zon der eisen van produktiviteitsverhoging en er aldus een inkomensverschuiving wordt geforceerd, die het aandeel van de zelfstandigen in de nationale wel- vaartshoek steeds vermindert. Wensen. In de regeringskringen heeft men de gevaren voor het midden- en klein bedrijf wel gezien. Er zijn ontwikke- lings- en saneringsmaatregelen aange kondigd. Nu zouden die toch reeds leiden tot het afvoeren van een groot kwantum zelfstandigen en uit dat ge zichtspunt bieden zij bepaald geen oplossing. Voor zover er echter gespro ken werd van ontwikkelingsmaatrege len gebeurt er evenmin iets. Of is daar plotseling nu ook geen geld voor? Wij denken hierbij aan de toegezegde subsidie voor individuele bedrijfseco nomische voorlichting. Geen onaardig plan maar welk apparaat bestaat daar nu voor, over hoeveel deskundigheid en deskundigen beschikt men als er werkelijk op grote schaal gebruik van wordt gemaakt. De werkelijkheid biedt bepaald geen rooskleurig beeld. Ook niet op het terrein van het detailhandelsonderwijs. Daar heeft men na lang aarzelen een zevental middelbare opleidingen in le ven geroepen. Gezien de situatie zou verwacht mogen worden dat dit aan tal met spoed wordt uitgebreid. Dan wordt er tenminste flink gewerkt aan een goede weerstand voor toekom stige ondernemers. Ook die kans wordt niet gegrepen want dat Jaar zullen er geen nieuwe scholen voor middelbare detallshandelsopleiding meer bijkomen. Bepaald geen stoot in de richting van ontwlkkelings van zelfstandigen Het regeringsbeleid voor midden- en klein bedrijf vertoont geen stuwkracht. Wij dachten dat geen beter bijdrage kon worden geleverd aan de bezits vorming dan door de bouw van een krachtige zelfstandige middengroep. Of moet er alweer gewacht worden op een volgende regering B.D.C. heeft in Naarden een royale overwinning bevochten tegen de club van die naam. De Soesters hebben ge tracht het 4-2-4 systeem te spelen en we kunnen zeggen dat dit zeer zeker in de eerste speelhelft goed gelukt is. Er werd goed gecombineerd en snel gespeeld. De B.D.C.-ploeg was op 2 plaatsen gewijzigd. Doelman Kok. die verhin derd was, werd vervangen door Schim mel en Brouwer, die geschorst is, door Beijer. B D C ging na de aftrap fel in het offensief, maar dit had voorlopig nog geen resultaat, hoewel Van de Mast en Beijer enkele kansen om zeep ge holpen hadden Naarden zou echter het eerst scoren en dat gebeurde na een kwartier spelen toen rechtsbuiten Knol voorzette. De B.D.C.-achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel, zodat links binnen Verschuur kon scoren. 1-0. B.D.C. bleef echter voetballen en succes zou niet uitblijven. In de 20e minuut kreeg Dorrestein de bal toegespeeld van Beijer en bracht de partijen op gelijke voet. 1-1 Kort ^ierna mocht de Naarden-doel- man doeltrap nemen, maar deze deed dat zo slecht, dat de bal bij Dorrestein kwam: deze gaf goed af aan v. d. Mast en dit betekende 1-2. De blauw-witten bleven door goed voetbal aanvallen en konden 10 minu ten voor rust de voorsprong vergroten. Uit een combinatie tussen Westerveld en v. d. Lugt scoorde v. d. Mast het derde B.D.C.-doelpunt 1-3. Soms kwam Naarden terug met ge vaarlijke uitvallen en uit een dezer kon het de achterstand verkleinen, toen rechtsbinnen Kloosterman scoorde via het been van doelman Schimmel. 2-3. Direkt hierna gingen de Soesters weer in de aanval en uit een voorzet van v. d. Mast wist v d. Lugt de B.D.C.- voorsprong weer te vergroten via een kopbal. 2-4 Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft verzwakte het spel van B.D.C. even en dit stelde Naarden In staat om diverse aanvallen te ondernemen op het B.D C.-doel. De B D.C.-achterhoede waarin Voet en v. d Hengel uitblonken en Westerveld op het middenveld veel werk verzette, wist echter van geen wijken, maar eenmaal was de Naarden linksbuiten goed doorgebroken, doch Voet redde Nadat Dorrestein de bal kreeg toege speeld van Beijer en beheerst gescoord had (2-5). begon de BDC.-formatie weer goed te draaien en dat bracht het Naarden-doel weer diverse keren in gevaar. Tien minuten voor tijd ving v. d. Lugt de bal op het middenveld op. passeer de twee spelers en scoorde beheerst. 2-6. Dit was ook de eindstand van een wedstrijd waarin B.D.C. getoond heeft dat het echt wel over de capaciteiten beschikt om goed voetbal te spelen. Dpnderdag a.s. des avonds 8 uur. wordt in de grote zaal van St Jozef een grote modeshow gehouden door de firma Middelman, alhier. Getoond zullen worden, o.a. uit de zomermode 1966, dusters, pakjes, ja ponnen, badpakken, mantels enz. Be halve door de mannequins van de fa. Middelman zullen ook enige leden van het K.V.G. de kleding tonen Ook niet-leden van het Katholiek Vrouwengilde zijn hierbij van harte welkom. Het eerste damesteam van de Mixed Hockeyclub Soest moest een verre reis maken naar Groningen om de club van die naam te bekampen in een wedstrijd om de Amsterdambeker De Soester dames waren veel sterker, ondanks het feit, dat met drie inval sters werd gespeeld. Het was een snel le sportieve wedstrijd, waarbij Marion Kuyper al vrij spoedig Soest de lei ding bezorgde (0-1). Even later bracht Cockie de Beurs de stand op 0-2. Na de hervatting bleef Soest sterker en Loes de Vink wist uit een voorzet van Stans Hoppenbrouwers er 0-3 van te maken. Dat was te veel voor de Groninger dames en door fraai sa menspel werd de achterstand ver kleind tot 2-3. Soest moest nog oppas sen, maar het geluk was aan haar zijde Even voor tijd maakte Afra van Hofwegen er 2-4 van. Soest heeft zich thans ln de kwart-finales ge speeld. Overige uitslagen: thuis Heren 4- Amersfoort 10 4-1. uit Heren H.I.C. 3- Soest 1 1-2 Heren S.C.H.C. 6-Soest 2, 3-2. Dames Maarn 1-Soest 3 1-2. ls er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier S.E.C. 3 KAMPIOEN Het reeds kampioen zijnde S.E.C. 3 zal zondag a.s.. na de wedstrijd Veen- se Boys 2-S.E.C. 3 op het N.S.C.-ter- rein ln Nijkerk. na afloop naar de S.E.C.-cantlne komen om daar met de dames van de spelers het kampioens feest te vieren. De S.E.C.-spelers zullen na de wed strijd in de cantine een broodmaaltijd vinden, terwijl aan de spelers en da mes consumpties verstrekt zullen wor den. Voorzitter M. Wilhelm zal in de can tlne aanvoerder W. de Vries huldigen en pas daar de bloemen, die toch bij een kampioenschap behoren, overhan digen. SJEC. 1 zal deze middag niet thuis spelen, maar gaat op bezoek bij C.D.N. in Driebergen. De spelers van S.E.C. 5, die ook nog goede kansen hebben op het afdellngs- kamploenschap, zullen gelijktijdig met S.E.C. 3 uit Nijkerk terugkeren, want de oude S.E.C.-garde zal op het zelfde tijdstip als S.E.C. 3 en ook op het zelfde terrein (N.S.C.) aantreden tegen Veense Boys 3. S.E.C. VETERANENTOERNOOI Zondag 21 augustus a.s. organiseert S.E.C. voor de tweede maal het toer nooi voor veteranen, dit ls voor spe lers boven de 35 jaar. S.E.C. zal aan dit tournooi deelnemen met 2 teams .terwijl reeds inschrijvin gen werden ontvangken van zuster vereniging B.D C., Baarn en A.P.W.C. Andere verenigingen, welke een uitno diging ontvingen zijn Zebra's, Donar en Amersfoortse Boys. De eerste prijs is een door sporthuls Kareisen beschikbaar gestelde beker. S.E.C.-ELFTALLEN EIND AUGUSTUS NAAR DE ACHTERHOEK Zondag J.l. speelden de Jongens weer ln Utrecht tegen het zeer sterke Midland B Helaas waren er enkele junioren van Red Stars A niet komen opdagen. Er waren maar 4 spelers, terwijl het minimum vijf is. Om deze wedstrijd toch doorgang te laten vin den besloot coach Rinus Valk zelf mee te spelen. Toch liep het allemaal gesmeerd en zij stonden met de rust zelfs met 30-19 voor. De tweede helft ging iets moeilijker daar Midland zeer fel terug kwam, maar de overwinning, de derde ln successie, was voor Red Stars A. Het Werd 54-51. De punten ln deze wed strijd werden gemaakt door Rinus Valk (29), Wim Jansen Schippers (10), Bart Jansen Schippers (6). Hans Bosboom (5) en Rob Balvers (4). Zondag a.s. spelen de junioren hun laatste wedstrijd in april weer in Utrecht tegen S V.S. uit Bunschoten, zodat een overwinning wel verwacht mag worden. Vóór 'n jaar of vijf stond, naar men zeê, vaak in de Soester. dat W. W. - een oude en beruchte vent, zo stond hij hier en daar bekend - door Hermandad was meegenomen om van de drank wat bij te komen. Maar, of er nu nog iemand is die wel eens denkt aan Wessel Wiss Nu juist z'n doodsbericht hier kwam schrijf ik een kort memoriam. Je hebt er in ruim tachtig jaren getorst een wild en een rusteloos leven, je was maar een zwerver met hevige dorst en toch was 'j iets kostbaars gegeven. Je hield van de wind. van de hei en het wief, van het groen op de glooiende akker, je had in je vrijheid (die was je zo lief) de natuur als je enige makker. Je was één der laatsten van ons, welbeschouwd die kon leven als was hij een koning, de status en image die lieten je koud en je krot leek zelfs niet op een woning. 'k Herinner me Wessel, je stropersgezicht, in je lompen; en latere jaren als nette patiënt in een keurig gesticht hoe valt er zoiets te verklaren We kunnen niet zeggen, dat jij ons ontviel - er zullen er zijn, die zelfs wrokken - Je bent (en God hebbe je vagebondziel) naar het eeuwige jachtveld vertrokken. V.O. De Natuurwacht Eemland hield in hotel De Kleine Witte haar jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer P. M. Wijsmuller, die o.m. mede deelde, dat de Natuurwacht prettig samenwerkt met de gemeente Soest en de Nederlandse Heide Mij. De w.n. se cretaresse, mevrouw F. C. Peelen- Blomberg, bracht een uitgebreid jaar verslag. De afdeling heeft momenteel 25 natuurwachters. In het voor- en najaar werd een natuurwandeling ge houden, onder leiding van de heer Van Elmpt. Verheugend was het. dat veel jonge mensen aan deze wande lingen deelnamen. Daarna volgde het jaarverslag van de leider, de heer K Streefkerk. Ondanks de slechte weersomstandigheden van de afgelopen zomer, werden door de natuurwachters 899 waarschuw r gegeven, terwijl enige malen proces verbaal moest worden opgemaakt. In de gemeentebossen zullen spe ciale ruiterpaden worden aangelegd zodat dan niet meer tegen rui ters behoeft te worden opgetreden De vernielingen, veroorzaakt door on achtzaamheid en vandalisme, zijn zeer groot. Mevrouw Peelen bracht ook verslag uit over d« financiën. Er bleek een klein batig saldo in kas te zijn. Zij drong aan op meer natuurwachters en meer donateurs. De secretaris-penningmeester, de heer G. Taekema (aftredend) stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd mevr. Peelen-Blomberg gekozen. Na de pauze vertoonde de heer C. Hart. de film van de Paardenkamp en dia's over ..Natuur in nood". De laatste zondag van augustus a.s zal S.E.C. met enkele elftallen een be zoek brengen aan een club in de Ach terhoek. Voorzitter M. Wilhelm voor de contacten zorgen Bedoeling is dat het S.E.C. eerste elf tal na het beëindigen van de serie nederlaagwedstrijden. Juist voor de aanvang van de competitie 1996-'67. een trip maakt om de onderlinge con tacten te verstevigen. S.E.C.-POOLNIEUWS S.E.C. telde vorige week enkele win naars voor een derde prijs. Het en thousiasme voor de pool is nog steeds groeiende. S E.C-poolers, die nog niet het nieuwe registratiekaartje Inlever den, worden verzocht dit in de komen de weken te doen opdat bij de aan vang van het nieuwe seizoen op top- capiclteit gestart kan worden. S.E.C. LOTERIJNIEU\VS S.E.C. is thans bezig de Soester Mid denstand formulieren te doen toeko men met verzoek om op een lot van ƒ30,(te betalen in tien termijnen van 3,in te schrijven. Gestart is in Soest-Zuid en met suc ces. Reeds werden een aantal inschrij vingen op riten ontvangen. Ruim 70 procent van de loten ls geplaatst, maar het spreekwoord dat de laatste lootjes het zwaarst wegen geldt ook hier, zodat extra krachtsinspanning nodig is om de laatste 300 stuks aan de man te brengen. De eerste prijs van 7280,(Volks wagen 1500) doet echter nog inschrij vingen verwachten. Echter heeft SEC. ook haar poolers een circulaire doen toekomen met ver zoek op een lot ln te schrijven. Afge lopen zondag is bij de wedstrijd S.E.C.-Baarn aan ruim 800 personen een formulier uitgereikt met verzoek om op een lot in te schrijven. SEC. rekent op haar aanhangers, die nog niet een lot bestelden en hopen dat dit deze week alsnog zal plaatsvinden. PRESTATIES S.E.C.-RESERVE- ELFTALLEN S.E.C. 2 leverde een keurige prestatie door thuis Fortitudo met 5-3 te slaan. Het kranige SJEC.-reserveelftal met als aanvoerder Dik Hooijer, venrij derde zich hierdoor wat meer van de fatale laatste plaats. Gezien de vorm van de SB C-reserves zullen uit de komende wedstrijden nog wel meer punten worden behaald. Jeugdspelers Van Boeijen en Dorre stein kwamen in S.E.C 2 goed mee. S.E.C. 3 was vrij. SE.C. 4 bond de strijd aan met kop loper H.V.C. en verloor met 1-0. Een ongelukkige wdstrijd, waarbij een spe ler van H.V.C. uit het veld werd ge zonden. Andre Valero was de rots in de branding, maar kon niet voorko men dat de goed keepende doelman Lub eenmaal werd gepasseerd. S.E.C. 5 kreeg de eerste nederlaag uit tegen V.V.O.G. 3. De wedstrijd heeft echter nog een staartje, aangezien bij V.V.O.G. niet minder dan 5 spelers meespeelden zonder spelerspas. De scheidsrechter gelastte een onderzoek. Mocht V.V.O.G. ongerechtigde spelers hebben ongesteld, dan zal t.z.t. de wedstrijd overgespeeld worden op het SJE.C.-terrein, terwijl dan V.V.O.G. winstpunten in mindering krijgt. S.E.C. zal de zaak rapporteren aan de bond. De junioren hebben hun overwinnin genreeks in de afgelopen week voort gezet. Zij moesten maar liefst drie wedstrijden spelen in vier dagen en alle drie wedstrijden werden op groot se wijze gewonnen. Afgelopen donderdag speelde het ju niorenteam tegen S.B.E B uit Utrecht. Met deze wedstrijd hadden de junio ren weinig moeite. De score liep ge leidelijk op ten gunste van de junio ren en zij hadden met de rust al een mooie voorsprong van 26-10. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien met Red Stars A duidelijk in de meerderheid. De eindstand werd dan ook 48-15 voor de Soester juniores. Zaterdag speelden de junioren tegen S.V.S. uit Bunschoten, ook in Utrecht. Zij hebben het in de eerste helft even benauwd gehad en de score liep dan ook niet al te hoog op. Zij konden de eerste helft echter met een 16-12 voorsprong beëindigen. In de tweede helft gooiden de Soester junioren er een schepje bovenop en gaven S.V.S. A geen kans meer om in hun spel te komen. Toen werden er maar liefst 34 doelpunten gemaakt, waartegen S.V.S. er slechts 6 kon stel len. De einduitslag werd hierdoor 50- 18 in het voordeel van Red Stars A. In haar thuiswedstrijd tegen Limvio heeft Soesterberg een eclatante 4-1 overwinnig behaald. Er werd met en thousiasme gespeeld door Soesterberg dat in een goed opgezette aanval reeds spoedig dcor een voltreffer van rechtsbuiten Geers de score opende, 1-0. Wat later echter volgde de gelijk maker, toen linkshalf Appeldoorn in eigen doel schoot. 1-1. Evenwel bracht een mooi schot van rechtsbinnen Hulsman Soesterberg weer aan de lei ding, 2-1. Met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft zette Soesterberg haar zegetocht voort. Reeds na een kwartier was het al 3-1 door een kop bal van linksbuiten Venekamp. Voor het einde werd door dezelfde speler nogmaals het doel geraakt en kwam "zal het elnde met een glorieuze 4-1 over winning voor Soesterberg. Ds A. H. Leij te Ureterp heeft bedankt voor het beroep, dat op hem was uitgebracht door de Gereformeerde Kerk van Soesterberg. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telef 3256 Twee overwinningen en twee nederla gen waren het resultaat van de kom petitiewedstrijden die de afgelopen week door teams van de Soester Vol leybal Vereniging gespeeld werden. Het derde damesteam begon woens dagavond met een nederlaag tegen de vierde uitgave van V.I.O.S. Met 15-10, 15-12 en 15-12 toonden de Amersfoort se dames zich de sterkste partij. Het tweede herenteam wist donder dagavond met 3-0 in de meerderheid te blijven tegen Montagnards. De set standen waren hier 15-6, 15-5 en 15-4. Het derde herenteam wist zijn wed strijd tegen B.G S.V. 2 met 2-1 te winnen en wel met de setstanden 15-4, 12-15 en 15-7, terwijl het vierde herenteam met 10-15, 12-15 en 13-15 zijn meerdere moest erkennen in Wil- helmina 2. Het wedstrijdprogramma voor a.s. don derdag omvat voor de S.V.V.-teams de volgende wedstrijden S.V.V 2N.V.C. 1 (dames) en V.I.O.S. 4—S.V.V. 2 (heren) LEDENVERGADERING SOESTER VOLLEYBAL VERENIGING Vrijdag j.l. vergaderde bestuur en le den van de Soester Volleybal Vereni ging. Na de opening door de voorzitter werd uitvoerig gesproken over de wijze waarop de teams van de vereniging ge kozen dienen te worden. Het voor en tegen van een mogelijke eenmanskeuzecommissie werd afgewo gen tegen verkiezing door een uit meer personen bestaande commissie. Het overgrote deel van de leden bleek niet te voelen voor een eenmansgezag zoals dat bij de beroepssport dikwijls wordt aangetroffen. Het beleid van het bestuur had vrij algemeen de instemming van de ver gadering, terwijl verder werd aange drongen op een minder critische toon in het maandblad. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van 11.— tot ƒ12— Middenprijs 11,65. Prijs per kg. 1,85. De gehouden kollekte ten bate van de kinderbescherming „Sakor", heeft het mooie bedrag van 1015.15 opge bracht. Nadat reeds ds A. Vroegop afscheid heeft genomen van Hervormd Soes terberg en ds P. van Breugel van de Gereformeerde gemeente gaat thans ook pastoor dr. P. J. do Bruin Soes terberg verlaten. Met ingang van vrijdag 29 april is hij benoemd tot pastoor in Houten. Pastoor De Bruin heeft sinds februari 1962 de parochie in Soesterberg ge diend. Het nieuw orgel, de instudering van Nederlandse kerkliederen, de elec- trificatie van de klokken, de parochie- gids, zijn enkele van de vele activi teiten, die de pastoor in die vier jaar tot stand heeft weten te brengen. Pas toor De Bruin, die tijdens de inge bruikname van de nieuwe Ned. Herv. kerk „De Hoeksteen" zijn vreugde nog uitsprak over de waardering en het goed begrip tussen de verschillende kerkgenootschappen in Soesterberg, droeg de oecumene een bijzonder warm hart toe. De nieuwe pastoor van Soesterberg is aalmoezenier J. G Hobbeling uit het Harde, geboren in 1914, priester ge wijd op 1 mei 1940: o.m. kapelaan ge weest in Amersfoort en Oldenzaal en sinds 1958 aalmoezenier in 't Harde, waar hij bouwpastoor was van een nieuw kerkje en een nieuwe school. De installatie van de nieuwe pastoor in de St. Carolusparochie van Soes terberg zal plaatsvinden op vrijdag 29 april, om 19 uur. TER-INZAGE-LEGGING LIJSTEN VAN KANDIDATEN VOOR DE GEMEENTERAAD De lijsten van kandidaten voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente, met vermelding van hun nummers, zijn voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd. De burgemeester van Soest, S. P. Bentinck. Soest 26 april 1966. ONDERWIJS Burgemeester en wethouders van Soest maken, ingevolge artikel 75 van de Lager-onderwijswet 1920, bekend, dat de raad van die gemeente in zijn ver gadering van 20 april 1966 medewer king als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend aan het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen te Soest voor de aanschaffing van leerlingensets en leermiddelen t.b.v. de onder dat bestuur staande school voor g.l.o. aan de P. Potterlaan 13, alhier. Soest, 26 april 1966. Zaterdagavond laat werden in de Vredehofstraat een aantal verkeers borden vernield. Het was bekend, dat twee jongelui daarna in de bus van Tensen waren gestapt en de politie wist de 15-jarige C. B. uit Blaricum en de 17-jarige P. v V uit Baarn in de bus te achter halen. Onnodig te zeggen dat proces verbaal werd opgemaakt. Behandelt u vlekken met tetra, doe dit dan liefst voor een open raam of buiten. Tetradampen zijn giftig en men kan er onwel van worden. Citroenen geven meer sap als men ze voor het uitpersen eerst goed ver warmt. Wilt u uw lampekap schoonmaken, draai deze dan niet rond, maar loop zelf om de kap heen, dan draait de fitting niet los. Elektrische lampen mogen nimmer aan de draden opgehangen worden, de lei- dings is voor de stroomtoevoer, een afzonderlijke draad moet bestemd wor den voor het ophangen van de lamp. Kopergroen kunt u verwijderen door de vlekken boven een spiritusvlam te verwarmen en daarna goed op te wrij ven. U kunt het koper na deze be handeling weer mooi glimmend krij gen door het af te wrijven met melk Echt bont kan men niet wassen met water en zeep, want dan zal de huid niet alleen hard maar ook stug wor den. Warm, zeer fijn zand is een van de middelen om bont schoon te ma ken. Dit zand moet men stevig door het bont wrijven en vervolgens moet men het weer uitkloppen met een rietje tegen deachterkant van het bont. Capucijners kunnen heel goed als broodbelegging dienst doen. Stoof ze een sausje van capucijnernat met melk, bloem en een beetje kerry. Wit fluweel moet eerst geweekt wor den in zeepsop-ammonia, daarna ge wassen en heel goed nagespoeld wor den. Door achtergebleven zeep wordt het fluweel geel. Het wassen van flu weel heeft plaats door dit op en neer te halen, anders plet het. Wij hebben plaats voor een die opgeleid wenst te worden tot Van Weedestraat 29A - Tel. 2566

Soester Courant | 1966 | | pagina 5