U/assêêëSe Partizan-Real Madrid 1 S.E.C. herstelde zich C.D.N.-S.E.C. 0-2 DE GEHELE DAG GESLOTEN FOTO SWAGER MOEDERDAG GESCHENKEN Officiële mededelingen Officiële mededelingen SOESTERBERC Nieuwe pastoor te Soesterberg Ie of 2e klas zetter machisiezetfer Telefoonnummer ziekenauto 5989 11 mei in Brussel finale Europacup voor landskampioenen ook op uw beeldbuis Lenssen+d e Wolff A.s. zaterdag 7 mei Goud, zilver en doublé Pleet S.E.C. A verloor laatste competitiewedstrijd Zaterdagvoetbal L.E.V.U.-S.E.C. 1-9 Bejaardensociëteit „Eltheto" S.V.V. Volleybal BATEIVBURG'S Erkende Auto- en Seooferriïseliool Mej. W. v. d. Gaag onderscheiden Groot feest op Koninginnedag Bevestiging en intrede van ds F. van Boven Soesterberg wint van S.V.M.M. Soesterbrg-Avance 0-0 Het zetfoutenduiveltje Bijna 10.000 bezoekers GROOT NIEUWS Modeshow Fa. Middelman 1 DRUKKERIJ SMIT Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid Woensdagavond 11 mei zullen miljoenen televisiekijkers in geheel Europa kunnen zien, of het betonvoetbal van Real Madrid toch goed is voor het winnen van de Europacup. Op deze dag zal in het Brusselse Helzelstadion. waar de Madrileense sterrenploeg in zijn grote dagen al eerder de Cup won, de finale van de Europacup voor Landskampioenen plaatsvinden. Voor het eerst zal oost-Europa in de eindstrijd zijn vertegenwoordigd door Partizan Belgrado, dat onlangs het gerenommeerde Manchester United wist uit te schakelen en op grond van deze fraaie prestatie als een uitstekende „sparring-partner" van de Spanjaarden mag worden beschouwd. Stellig belooft deze finale een opwindend schouwspel te worden, ofschoon het opwindende van de strijd dan wel eens meer zou kunnen bestaan uit een grote dosis sensatie en keiharde duels, dan uit goed voetbal. Sympathie gaat uit naar Partizan Degenen, die .n de loop der jaren alle cupfinales op het televisiescherm heb ben gezien, zullen zich de prachtige eindstrijd herinneren, die in 1958 in het zelfde Brusselse stadion plaats vond. Toen zorgde Real Madrid en A. C. Milan voor een voetbaldemonstra tie, die in een tournool voor de Euro pese landskampioenen nooit meer is geëvenaard. Real Madrid met een Di Stefano, een Gento en een Santa Maria in top vorm stond toen op het hoogtepunt van zijn kunnen, en A.C. Milan had in Maldinl. Schiaffino en de Zweed Liedholm toentertijd sterren, die tot de allergrootste voetbalartiesten van de wereld behoorden De wedstrijd ein digde in een gelijkspel (2-2), maar in de verlenging wisten de Madrile- nen toch nog het winnende doelpunt te scoren. Zal Real Madrid straks voor de twee de maal de begeerde sporttroffee uit het Heizelstadion wegslepen? Die kans zit er zeker in, maar zelfs de meest chauvinistiesche Spanjaard zal grif toegeven dat zulk een triomf de glans mist van de cupsuccessen, die Real een klein decennium geleden behaal de. In deeerste plaats is Partizan geen A.C. Milan, en in de tweede plaats is het Real van nu niet te vergelijken met het Real uit de jaren '55-'60. Toentertijd sleepten de Madrilenen overal de schoonheidsprijs van de velden weg, dit seizoen bereikten zij de finale met dikwijls onsportief betonvoetbal. Voor de oprechte voetballiefhebbers is deze finale daarom een teleurstelling, zoals het verruwde cupvoetbal in het algemeen hem dit seizoen vrijwel al leen teleurstellingen bracht. (Enige uitzondering: het prachtige duel tus sen Manchester United en Benfica). Handen vol De sympathie van het Belgische voet balpubliek en van het overgrote deel van de televisiekijkers zal deze avond stellig uitgaan naar het moedige Par tizan, dat dit seizoen sterke ploegen als Werder Bremen, Spartak Praag en Manchester United in het cupzand heeft doen bijten. De defensie van II ■■•*1 I onroerende góederen WÊjdMA taxaties WT hypotheken Mr assurantiën e ihoffstraat 67 Soest tel. 2169 Partizan kan de voorlinie van Real in elk geval voor heel wat problemen stellen. Stopper Rasovic en de -ook dikwijls aanvallende - back Jusufi zijn ver dedigers van wereldklasse, kanthalf Vasovic is op het middenveld een groot strateeg en midvoor en schutter Hasanovic is een speler, voor wie menige profclub een lief sommetje zou willen neertellen. Het ploegverband is bij deze Zuidslaviërs zonder meer voortreffelijk, en ook al worden de combinaties met korte passes uitge voerd, er zit door de plotselinge diep- tepasses van de achterspelers (Jusifi!) een element van grote verrassing in. Toch is het de vraag of Partizan vol doende tempo kan opbrengen om Real Madrid te kunnen terugdringen en.of zij bestand zullen zijn tegen de geraffineerde proftrucs, die de Spanjaarden in deze wedstrijd wel weer zullen etaleren. In elk geval zal doelman Soskic zijn handen meer dan vol krijgen aan de snelle acties van de Madrilenen en daar zullen de televisiekijkers zeker niet om treuren. Deze keeper be heerst het vak als weinig anderen en zijn stijlvol, acrobatisch optreden is alleen al een reden om deze avond naar de finale te gaan kijken. Niet nodig Real Madrid beschikt nog altijd over een ploeg, die tot goed voetbal in staat is. De grote dagen van Dit Ste fano en al die andere groten mogen voorbij zijn, de Madrilenen beschikken over een jong, talentvol elftal, dat KLEUREN'WERK vrijdag na 4 uur gereed. BURG. GROTHESTRAAT 45 TELEFOON 3917 feitelijk dat ruwe, onsportieve spel helemaal niet nodig heeft. Speelden zij destijds in Madrid niet heel spor tief tegen Feijenoord en wonnen niet temin met 5-0? Defensief is de ploeg zelfs niet eens zwakker dan tien Jaar geleden. Stopper Di Felippe begint langzamer hand een uitstekende vervanger te worden van routenier Santa Maria, en de backs Paschin en Sanchis over treffen zelfs hun voorgangers door stevig ingrijpen en koen wegwerken. En in Zocco bezitten zij een kant- half. die iedere ploeg gaarne in zijn midden zou willen hebben. Jong talent Het grote verschil met vroeger schuilt in de aanval, waar Gento ondanks zijn nog steeds merkbare kwaliteiten de last zijner jaren meer en meer gaat voelen en waar eigenlijk alleen Amancio zich kan meten met de ster ren van weleer. Toch zit er in jonge krachten als Velasquez, Pirri en vooral rechtsbuiten Serena voldoende talent om de toekomst van de Madrileense ploeg met vertrouwen tegemoet te zien. De grote vraag is of de Spanjaarden in de zelfde fout zullen vervallen als Manchester United, dat zijn aanval len vooral via hoge voorzetten van de vleugelspelers probeerde op te zetten. Dat was een verkeerde tactiek tegen Partizan, want de Zuldslavische ver dedigers bleken vooral meester in het koppen. Real prefereert echter normaal de korte, snelle combinatie langs de grond en tegen Partizan kan men al leen door deze spelwijze succes oog sten. Zo niet qua individuele techniek, dan toch vooral qua tempo moet Real Madrid iets hoger worden aangesla gen dan Partizan, zodat de mogelijk heid van een zesde Madrileense cup triomf er straks in zit. Maar prog noses zijn dit seizoen in het cuptour- nooi een hachelijke zaak, zekei wan neer het Partizan betreft, dat alle koffiedikkijkers de afgelopen maan den al dikwijls te kijk heeft gezet Misschien doet het dat de elfde mei nog eens. O.a. ARMBANDEN HANGERS COLLIERS BROCHES RINGEN BRILJANT KLOKKEN PENDULES Enz. enz. Steeds Iets aparts. Eigen reparatie-atelier. ALGEMENE BRANDVERORDENING Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 5 april 1966 de vol gende lijst als bedoeld in artikel 11, le lid. van de Algemene Brandveror- dening is vastgesteld van gebouwen en getimmerten, welke om hun kunst waarde. geschiedkundig belang of in verband met het gebruik of de be stemming van die gebouwen of ge timmerten eveneens bijzondere be scherming tegen brandgevaar behoe ven: I. Eemstraat 1 en la; 2. Eemstraat 2a; 3. Kerkpad Z.Z. 158; 4. Van Lynden- laan 10; 5. Vredehofstraat 11 „India"; 6 Nieuweweg 104 „De Alde Terp"; 7. Bosstraat 2 ..Malva Hoeve"; 8. Nieu- werhoekpleln 10 „Nieuw Mariënburg"; 9. Inspecteur Schreuderlaan 2 „Braam- hage; 10. Heideweg 52 „Buitenzorg"; II. Koninginnelaan 171 „Eikenhorst"; 12. Birkstraat 138 „Het Witte Huis"; 13. Bosstraat 80 „Bos en Duin"; 14. Eigendomweg 98 „Zuider Eng"; 15. Bosstraat 16 „Jeugdherberg Heide- bloesem"; 16. Amersfoortsestraat 119 „Kinabu"; 17. Dalweg 42 „Groot En- gendaal". Soest, 29 april 1966. Na twee achtereenvolgende nederla gen is het S.E.C. in de uitwedstrijd tegen C.D.N. gelukt de punten mede te nemen naar Soest. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, want de hekkensluiters speelden tech nisch een zo goed voetbal, dat S.E.C. in de eerste 20 minuten in de verde diging weTd gedrongen. Het zwakke punt van de C.D N-aan vallers is echter de dikwijls bijzonder mooi opgezette aanvallen met doel punten af te ronden. Na 20 minuten werkte S E C. zich echter langzaam los en kreeg kansen. Duijst kwam alleen voor de keeper, maar schoot recht ln zijn handen, ter wijl De Bruin ook een fraaie kans kreeg, maar naast schoot. Na 23 mi nuten schoot Van de Broek tegen de paal. terwijl ui: eei. voorzet van Dor- restein rechtsbinnen Van de Broek Juist een paar centimeter te kort kwam om te doelpunten. De rust kwam dan ook met blanke stand (0-0). Het A-junioren-elftal van S E C. heeft de laatste competitiewedstrijd, in De Meern. tegen de club van die naam. met 3-1 verloren. De konsekwentle van deze nederlaag is. dat de groen-witten volgend jaar niet in een hogere afde ling van de regionale competitie zul len uitkomen, want de kansen op pro motie zijn door deze nederlaag wel verkeken. De Soesters hebben zich door Huizen en B.V.C. de kaas van het brood laten eten. De wedstrijd tegen De Meern werd gespeeld bij zeer mooi weer. al was S.E.C. hier blijkbaar niet erg op ge steld, want de groen-witten speelden ronduit slecht. Er werd geen bal goed geplaatst en het ontbrak de S.E.C.-ers aan geestdrift. Desondanks waren de gasten veel in de aanval te vinden, zonder echter tot scoren te kunnen komen. Het enige tegenpunt kwam dan ook niet van een voorhoedespeler, maar van kanthalf Bosman. Overigens heeft de uitstekende doel man van De Meern enkele fraaie red dingen verricht op het door de zon hard geworden kleiveld, waarop de gastheren zich duidelijk beter thuis- voelden dan S.E.C. Na ongeveer tien minuten spelen kwamen de groen-wit ten op een achterstand, toen uit een goed opgezette De Meern-aanval de linksbuiten met een kopstoot 1-0 scoorde. S.E.C. had tot aan de rust een groot overwicht, maar kon toch niet tot doelpunten komen. In de tweede helft was het pleit in feite al na vijf minuten beslecht, al zag de scheidsrechter daarbij over het hoofd, dat de midvoor van de gast heren de bal met de hand had mee genomen. Daarbij had hij geen moei te met een hard schot de stand naar 2-0 te schieten. Het werd na een half uur zelfs 3-0, toen De Meern opnieuw een goed opgezette aanval doeltref fend afrondde. Vijf minuten voor het einde kreeg S.E.C. dan eindelijk het tegenpunt, waarop het al zolang aanspraak maak te. Een verre pass uit de achterhoede werd door de goed mee naar voren gekomen kanthalf Bosman in een treffer omgezet. 3-1. Pas toen begon de S.E.C.-ploeg goed te draaien, maar de resterende vijf minuten waren uiter aard niet voldoende om nog een beter resultaat te behalen. Baarn 19-24 Vriendens. 18-20 SEC. 19-23 Donar 18-19 V.VOG. 19-23 Fortitudo 18-15 Zeist 19-23 V.V.IJ. 17-13 Saestum 19-22 Veenendaal 19-11 Holland 18-21 C.D.N. 18-8 Ook na de rust een beter spelend C.D.N., doch hun onmacht tot doel punten ziende, lieten zij de moed zakken. S E C. wilde de winst en dit ging erop lijken, toen De Bruin een hoekschop kreeg te nemen, die slecht werd weg gewerkt en Duijst gelegenheid kreeg S.E.C. de leiding te geven. 0-1. Dat was na 20 min. ln de tweede helft. Vijf minuten later brak De Bruin door, maar de keeper redde zeer fraai. Toch zou S.E.C. de voorsprong ver groten en wel na 30 min. uit een scrimmage voor het C.D.N.-doel. 0-2. Van de Broek was de maker. Hoewel C.D.N. nog een fraaie kans kreeg om althans nog de eer te red den, gaf Van Hattem, die een prima wedstrijd speelde, geen krimp. Vermelden wij nog, dat De Rooij na rust uitviel en werd vervangen door Jaap Brouwer De leiding der wedstrijd berustte in uitstekende handen bij scheidsrechter Reede. De overige uitslagen in deze afdeling waren: Veenendaal V.V.O G 1-5. Fortitudo-Dor.ar 1-1 Saestum-Hol- land 3-2. V.V.IJ.-Zeist 3-5. Baarn-Vriendenschaar 4-0. De stand luidt thans. S.E.C. 1 heelt met 4 Invallers Levu op eigen terrein met grote cijfers ver slagen. Na drie minuten spelen was het al direkt raak door Sengers. 0-1. Levu zocht naar openingen, maar de achterhoede van S.E.C. voelde er niets voor om ook maar één keer het doel te laten schenden. Bij een volgende aanval werd een speler van Levu geblesseerd en deze moest het veld verlaten. Levu moest 20 minuten met 10 man verder spelen eer de Invaller het veld opkwam. S.E.C. kreeg hierdoor een gemakkelijke middag, want in de dertiende minuut was het weer Sengers. die door een goed genomen corner de bal onhoud baar kon inkoppen. 0-2. S.E.C. had al meer scoringskansen ge had. maar de Soesters vonden steeds weer de uitstekende Levu-doelman op hun weg. die de stand echt nog wel redelijk hield. Levu speelde erg op de buitenspelval. maar dat was toch wel uiterst riskant. Zo was het weer ln de vijf en twintigste minuut dat A Hodde doorliep, tegen de paal schoot en de terugspringende bal achter de keeper deponeerde. 0-3. Er was nu een hal fuur gespeeld en S.E.C. proefde de winst al volkomen. Levu voelde er echter niets voor om de zaak er bij te laten zitten. De Inval ler had zich Inmiddels gemeld en na een goede combinatie was het de mid voor. die het S.E.C.-doel kon doorbo ren. 1-3. Na rust nam S.E.C. weer direkt het Initiatief in handen, trok ten aanval en het was weer A. Hodde die de kee per verraste met een schot van zeker twintig meter dat doel trof. 1-4. Direct na de aftrap was het weer Hodde die met een solo-ren door de achterhoede wist te breken, de keeper omspeelde en beheerst inschoot. 1-5. De gastheren raakten nu ln paniek en S E C. speelde met listige aanvallen, waarin alle spelers goed werden be trokken. De achterhoede van Levu faalde door deze combinaties volkomen. De buitenspeler Van Klooster kon ook nog zijn steentje bijdragen. Tweemaal achtereen kon hij een solo-ren uitvoe ren die ook tweemaal met een doel punt werd beloond. Zo was het al gauw 1-7. De buitenspelval van de Levu-mannen had vaak succes, maar S.E.C. had dit door en in de 25ste mi nuut was het weer Sengers die goed doorliep en nogmaals het net deed bollen. 1-8. Voor Levu waren de kansen verkeken, maar ondanks dat bleef men sportief voetballen. Spil Staal trok nu ook mee naar voren en ook hij had er kennelijk zin in een puntje te scoren. Het was echter Sen gers die er beter voor stond. Hij kreeg de bal goed toegespeeld en zeer be heerst kon hij inschieten. 1-9. Direkt daarna klonk het eindsignaal. S.E.C. had verdiend gewonnen. Over het geheel was het een leuke en spor tieve wedstrijd met een grootse ver liezer. die zijn nederlaag kon incasse ren. Woensdagmiddag was het voor de be jaarden. die elke woensdagmiddag de sociëteit „Eltheto" bezoeken een feestelijke middag. Het feit werd her dacht, dat deze sociëteit, welke onder auspiciën van de Herv. Kerk gehouden wordt, haar 6-jarig bestaan herdacht. De amateur-dichter, de heer D. Strous, had gezorgd voor een 15-tal liedjes, welke deze feestelijke middag opluis terden, terwijl deze liederen tevens gezoneen kunnen worden tijdens de jaarlijks autotocht, welke ook deze maand weer zal worden gehouden. De sociëteit mag zich wekelijks ver heugen op de aanwezigheid van 40 tot 50 personen, doch meer bezoekers zijn welkom. Tal van helpsters en helpers zijn on der zeer bekwame leiding gaarne be reid de aanwezigen bezig te houden en thee of koffie wordt gratis ge schonken tegen een zeer geringe con tributie. Op deze middag werd door de heer Barneveld weer een belangrijk bedrag aan de penningmeester afgedragen, het was de opbrengst van de oud-pa- pier-actie. Ook ds Roest bood nog een enveloppe met inhoud aan. eveneens tot ver sterking van de kas. Een der bejaar den sprak ten slotte een woord als hartelijke dank voor alle zorgen, wel ke steeds aan de bejaarden wordt besteed. Voor de teams van de Soester Volley bal Vereniging stonden de afgelopen week de laatste kompetitiewedstrijden op het programma. Door de laatste wedstrijd tegen N.V.C. in winst om te zetten wist het tweede damesteam de achterstand op haar te genstandster V V.A. 2 in te lopen, zo dat deze drie nog een beslissings wedstrijd zullen moeten spelen wie van de drie naar de tweede klas zal degraderen. In de eerste set zag het er niet naar uit dat de dames er in zouden slagen de wedstrijd in winst om te zetten. Nerveus spelend werden veel fouten gemaakt en zelfs de serve bleek voor enkele speelsters een onoverkomelijk obstakel. In de tweede set wisten de dames hun spel terug te vinden waarmee zij in de laatste weken hun vrij grote achterstand hebben ingelo pen en de tweede en derde set Kon den zij dan ook op hun naam schrij ven. Het tweede herenteam kon het in ziin laatste wedstrijd tegen koploper VIOS 4 niet bolwerken en moest met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. UI Gedipl. A.B.A.N.-Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 (02955) b.gg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht WET RUIMTE ORDENING De burgemeester van Soest maakt be kend. dat het voornemen bestaat aan de Coöperatieve Ralffeisenbank, Kerk plein 9, Soest, met toepassing van ar tikel 17 van de Wet op de Ruimte lijke ordening voor de tijd van 2 jaar vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het bestemmingsplan voor gronden gelegen ln de wijken Soestdijk en 't Hart i.v.m. de bouw van een tijdelijk bijkantoor op het perceel, gelegen aan de Koninginne laan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nummer 6834. Alvorens een definitieve beslissing te nemen worden de rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gron den in de gelegenheid gesteld binnen een termijn van veertien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De hierop betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie afde ling 1 ter inzage. Soest, 3 mei 1966. Genodigden en parochianen hebben vrijdagavond de nieuwe pastoor van de St. Carolusparochie ingehaald. Tij dens de eucharistieviering werd pas toor J. G. Hobbellnk uit 't Harde door deken G. C. van Leer geinstalleerd. In een bijzonder treffende toespraak wees deken Van Leer op de grote ver diensten van pastoor De Bruijn Een echte priester tot in hart en ziel, die vol ijver en voortvarendheid zijn prachtige idealen trachtte te verwe zenlijken. Pastoor De Bruijn was volkomen waarheidsllevend, vriendelijk en gast vrij en putte zich uit voor iedereen. Zijn twee taken, de parochie en de kerkmuziek probeerde hij zo goed mogelijk en met een grote gewetens volheid te verrichten, hetgeen in de Soesterbergse parochie praktisch niet te realiseren viel. De nieuwe pastoor, eveneens uitgerust met een bijzondere toewijding; een trouwe en toegewijde dienstknecht van de Heer, zal door de parochiegemeen schap ontvangen moeten worden met dezelfde waardering en milde kritiek. Burgemeester mr. S. P Baron Ben- tinck heeft mej. W. van der Gaag zondagmiddag de eremedaille in de huisorde van Oranje Nassau opge speld. Mej. Van der Gaag heeft deze onderscheiding gekregen omdat het zondag 45 jaar geleden was, dat zij in dienst trad bij de familie Bruijn, die indertijd in Delft woonde. In 1930 verhuisde zij met de familie naar Amersfoort en in 1943. een jaar nadat dr. Bruijn was overleden, ging zij weer mee met de familie, die zich in Soesterberg vestigde. Koninginnedag is hier met grote opgewektheid gevierd Zeker door het stralende lenteweer was de belangstel ling voor alles wat er die dag plaats had aanmerkelijk groter dan anders. Reeds om zeven uur des morgens maakten de muziekvereniging Soester berg en de drumbands van de gym nastiekverenigingen A G A.V.S. en Lae- titia een opgewekte ronde door ver schillende straten van het dorp. Daarna feest voor de jeugd. In een tweetal scholen zagen de kleuters een leuke poppenkastvoorstelling. In de garnizoensontspanningszaal werd voor de leerlingen van de 2de tot en met de 4e klassen der lagere scholen een jeugdfilm vertoond. De leerlingen van de 5e en 6e klassen namen deel aan het défilé in Soestdijk. Voor de eerste klassers werd later een aparte voorstelling gegeven. De aloude volksspelen op het terrein aan de Amersfoortsestraat, aangevuld met een enkel nieuw spel, hadden grote belangstelling, ook van kijkers. Voor de ronde van Soesterberg, ver zorgd door de Utrechtse wielersport vereniging „De Volharding", die nu haar eerste lustrum beleefde, bestond enorm veel belangstelling. Het aantal deelnemers bedroeg 56. Winnaar werd Wlm Emo in 1 uur 34 minuten 29 seconden. 2. Van Sml- ren. 3. Van der Helm. Na de start scheidde er zich al spoedig een kop groep van 6 man af, bestaande uit de drie reeds genoemde prijswinnaars en de renners Fontijn, Rudl Liebrechts en Meijer. Verschillende premies werden door de diverse Soesterbergse winkeliers be schikbaar gesteld. Na afloop van de wielerronde volgde er tot besluit van de feestdag een fakkel- en lampionoptocht over het circuit met medewerking van de mu ziekvereniging „Soesterberg". Na zondagmorgen te zijn bevestigd door ds W. H. Poot uit Huis ter Heide, deed ds F. van Boven, voor heen predikant te Muntendam, zon dagmiddag zijn intrede in de Her vormde kerk .,De Hoeksteen". Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet. Onder de genodigden merkten we o.m. op de burgemees ter, mr. S. P baron Bentinck, namens het gemeentebestuur; de nieuwe pas toor Hobbeling uit Soesterberg: de Gereformeerde kerkeraad; de Garni zoenscommandant en andere militaire autoriteiten. Als tekst had ds Van Boven gekozen: Rom. 15:14. In zijn preek deed ds Van Boven uitkomen dat hij met het zelfde vertrouwen naar Soesterberg ge komen was als eenmaal Paulus be zielde op zijn reis naar Rome Na beëindiging van de dienst werd de nieuwe predikant toegesproken door de secretaris van de kerkeraad uit Muntendam, namens de kerkeraad uit Soesterberg, namens de Gereformeer de kerkeraad van Soesterberg, door de Kamppredikant, de pastoor van Soes terberg en ds Poot, die de gemeente ds Van Boven Gezang 156 vers 1 deed toezingen. Daarna dankte ds Van Boven alle sprekers voor de tot hem gerichte vriendelijke woorden. ZATERDAGVOETBAL In verband met de betere gesteldheid van het terrein werd de aanvanke lijk vastgestelde uitwedstrijd SV.M.M- Soesterberg in Soesterberg gespeeld. De Soesterbergers hadden een fortuin lijke middag en wonnen glansrijk met 5-2. Reeds na 5 minuten opende reehts- butien Esmeijer voor Soesterberg de score (1-0). Wat later volgde de ge lijkmaker (1-1). maar daarna was het linksbinnen Jaarsma. die Soesterberg weer de leiding gaf (2-1). Daarna werd weer gelijk gemaakt (2-2) en met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft was Soesterberg superieur Het werd aldra 3-2 en met een fraai schot verhoogde midvoor Koppen de stand tot 4-2 en bracht Es meijer voor Soesterberg uit een pe nalty de stand op 5-2. Met deze aan zienlijke overwinning van Soesterberg kwam het einde. In de thuiswedstrijd van Soesterberg tegen Avance werden er geen doel punten gemaakt, zodat het einde met de blanco stand 0-0 kwam. Soesterberg was meer in de aanval dan zijn tegenstander en kreeg ook wel eens kansen, doch die werden niet benut. In deze eentonig verlopende wedstrijd maakte Avanve wel een tweetal doelpunten, doch die werden wegens buitenspel door de scheidsrech ter afgekeurd Deze uitslag ls voor koploper Soesterberg een grote tegen valler. Bij de foto van onze Konigin, op de voorpagina van ons blad van vrijdag j.1., schreven wij, dat Hare Majesteit de volgende dag haar 57ste verjaardag hoopte te herdenken. Het zetfoutenduiveltje, dat in een courantenbedrijf altijd ongezien rond gaat, maakte daarvan op het laatste ogenblik 58ste verjaardag. Echt flauw van het duiveltje, vooral omdat het hier onze geliefde Koningin betrof. Door het hoogzomer weer op zaterdag en zondag bezochten niet minder dan 9700 personen het natuurbad. Nadat zaterdagmiddag de hekken van het bad open gingen, werden 's avonds 3200 bezoekers geteld. Zondag bezoch ten niet minder dan 6500 personen het bad. Dat het verwarmde water hier aan mede schuldig is staat wel vast. De temperatuur was zaterdag in het dïepebad 20 graden en in het on- depe bad 18. Zondag werd In het diepe bad 21 gra den en in het ondiepe 19 graden ge meten. Zie de advertentie in deze courant van vrijdag. De modeshow die de fa. Middelman op 28 april J.1. in het St. Jozef gebouw heeft gegeven ls een groot succes ge worden. Deze show vond plaats onder auspiciën van het Katholiek Vrou wengilde. De modellen werden getoond door le den van het K.V.G.. nl. de dames Sukel, Niens, Poot, Van Hees, Bos boom en Schouten en door een man nequin van de fa. Middelman. Ook de aankondiging van de nummers werd deskundig verzorgd door de fa. Mid delman. Er was een keur van zeer draagbare kleding te zien, gezellige pyama's, dusters, vrijetijds-kledlng. badpakken, pakjes enz Veel ln prettig te dragen en makkelijk te wassen moderne stof fen. Opvallend was de uitstekende pas vorm, aan geen der modellen was een knoop verzet of een steekje vernaald, ofschoon de „mannequins" toch ge wone hulsvrouwen waren, variërend van maat 40 tot 48. Deze show liet zien dat „modieus en draagbaar" en „elegant en betaalbaar" heel goed kunnen samengaan. Ook voor de zelf-naaisters was de show een fijne bron voor inspiratie Wij hebben plaats voor een die opgeleid wenst te worden tot Van Weedestraat 29A - Tel. 2566 Nieuwe aanwinsten. Romans. Duncan, Janet en Monica. - Janet en de zes dwaze maagden. Freezer, Brieven aan een grote dochter. Gallico, Ada Harris verdwaalt in de politiek. Glyn. Avontuur in Finland. Paap. Vincent Haman Presser, Moord in de poort. Simenon. Mai- gret in het wespennest. Zikken, Code voor Dander. Boeken over allerlei onderwerpen. Bernlef. Onder de bomen. Van Col- lem. Sterren kijken. Field. Oogge tuige ln Indo-China. Kaptein, Voor en na de trouwdag. Lammer, Maak uw eigen sieraden. Meyer-Ranke, De rode farao. Penkowsky. De Pen- kowsky documenten. Schildt, In Odysseus' kielzog Simons, vioer- bedekking. Stavast. Een doodge- landen. Vonhoff. De zinnelijke bur gerheren. Eglezon, Ouders zonder partner. Buitenlandse romans. Eentz, Die Hexe aus dem Paradies. Geisler, Kalte Zeiten. Von Martens-Goetz, Die wunderbare und spannende Ge wone K.P.-er. - Volkskunst der lage schichte des Herrn Blau Marti, Wohnen zeitaus. Ayer, The man in the mirror. Braithwaite, Choice of straws. Drabble, The Millstone. James. The spoils of Poynton. Sa- royan, One day in the afternoon. Spark. The Mandelbaum gate. Clavel, Le voyage du père. Dieryck, Les importunes. Langfus. Saute, Barbara. - Mohrt, La campagne d'Ita- lie. Revel, La ballade du vauteur. Rey. Les chevaux masques. Rob- be-Grillet, La maison de rendez-vous.

Soester Courant | 1966 | | pagina 2