zo viecöe soest 'n zomeRse koninqinnöaq 11 m JX# tl*. X Ito? S"i sasr Brandweerlieden in de dop Toen om kwart voor acht de kerk klokken hun plechtig klokgelui lieten horen en onze eerste blik zich naar buiten richtte, schitterde aan een ge heel blauwe hemel reeds een stralende - in dit geval - oranjezon, en stond het al vast, dat de Koninginneviering zou slagen. DE ZANGHULDE Het was dan ook omstreeks 8 uur bij het gemeentehuis al een vrolijk en druk gedoe. De vrolijkheid bracht ook het draaiorgel van de heer H. Goss- ling uit Hilversum, dat naast het ge meentehuis stond. Gemeentewerklieden waren bezig de weg af te zetten, ter wijl de politiemannen, o.l.v. hoofdin specteur H. G. Scholtmeijer en inspec teur Woudenberg, de nodige verkeers maatregelen namen. Men was nauwelijks gereed of het muziekkorps P.V.O. met haar tam- bourcorps voorop kwam aangemar- cheerd en zoals het gewoonlijk gaat, een grote schare belangstellenden medetrekkende. Ook de drumband „Crescendo" kwam in hun fraaie uniformen met daarach ter honderden kinderen, die aan de zanghulde zouden deelnemen. Alles was compleet toen ook de fraai uitgedoste drumband van „Olympia" met de honderden kinderen arriveer de. Zo hadden zich in een korte spanne tijds honderden zangertjes en belang stellenden op de afgesloten rijweg voor het gemeentehuis opgesteld. De kin deren waren voorzien van oranje en rood-wit-blauwe vlaggetjes en brach ten al direkt iedereen in feeststem- In volle actie bij de kinderspelen. Het kranige S.E.C.-team dat Scimitas weerstond Het gereedmaken van de lijnbestuurde modelvliegtuigen. Honderden schoolkinderen namen deel aan de zanghulde voor het gemeentehuis. ming door heftig met de vlaggetjes te zwaaien naar de zich op het bor des bevindende officiële personen met als hoofdpersoon de burgemeester De heer C Giebel, voorzitter van het Oranjecomité, opende de dag met een hartelijk woord van welkom en sprak er zijn verheugenis over uit, dat het zulk prachtig weer was en niets in de weg stond om Koninginnedag opgewekt te vieren. Een feest, waar toe het gemeentebestuur de Oranje vereniging in staat had gesteld. Hij besloot zijn korte toespraak met de hoop, dat velen .aan de diverse pro grammapunten zouden meedoen en gaf daarna de heer. C. Lips de gele genheid met de zanghulde een aan vang te nemen. Met begeleiding van P.V.O. zong men twee liederen, t.w. ..Gelukkig Vader land" en „Kind van. Holland". Hierna hield de burgemeester een korte toespraak, die er eveneens zijn vreugde over uitsprak, dat het weer zo geweldig medewerkte na al die koude en nattigheid, die wij te verdu ren hadden de laatste maanden. Koninginnedag was door de jaren heen bij uitstek een nationale feestdag. On ze ouders en grootouders vierden deze dag ook al. Op deze wijze willen wij de Koningin onze gelukwensen met haar verjaar dag aanbieden. Laten wij deze dag met grote vreugde en dankbaarheid vieren. Zonnewarmte hebben wij van daag, laten wij ook met warmte in ons hart deze dag tot een ware Konin- Verder was er nog een groep meisjes en jongens van 16-20 jaar, die elkaar bekampten om 2x3 prijzen. Voor de uitslag hiervan bekend was, waren er wel enige deelnemers in het met wa ter gevulde bassin terecht gekomen. Tot besluit van dit programmapunt werd een spuitbalwedstrijd gehouden tussen de brandweerlieden van Fox- boro en leden van de brandweer Soest. De uitslag 1-0 voor Soest was niet zo belangrijk, wel dat iedereen zich amu seerde met de vele komische mo menten. DE KINDERSPELEN De organisatie van de kinderspelen was in handen van de vereniging „Olympia" en deze bleek bij deze ver eniging in goede handen. De uitslag van deze spelen was als volgt: MEISJES VAN 6-9 JAAR Blokjes rapen. 1. Ria v. d. Wal. 2. L. v. d. Klashorst. 3. Elsje Kamphorst. Eieren lopen. 1. Inge Kraai. 2. Jolan- da Majoor. 3. Anja Schuitema. MEISJES VAN 10-12 JAAR Hoepelspel. 1. Alda de Rond. 2. Mery Plikaar. 3. Lini Hilhorst. Zaklopen. 1. Anka Wolfse. 2. Luci Hil horst. 3. Vera Koppel. MEISJES VAN 13-16 JAAR Ringsteken. 1. Ans Onwesen. 2. René Walter. 3. Ranate Straver. JONGENS VAN 6-9 JAAR Vlaggetje steken. 1. Jan Willem Oos- terbaan. 2. Theo van Dijssel. 3. Bert van Schaffelaar. Steppen met hindernissen. 1. Herman Dooren. 2. Theo Westerveld. 3. Peter Kuiper. JONGENS VAN 10-12 JAAR Wagentrekken. 1. Boudewijn Molenaar. 2. Jasper van Planken. 3. Joop Hauser. Zakken slaan. 1 Joop Hauser. 2. Adrl Oprins. 3. Jasper van Planken JONGENS VAN 13-16 JAAR Ringsteken. 1. Jan Dorrestein. 2. B. van Essen. 3. Gert Jan Muts. Voetbaldribbelen. 1. Jan Kuiper. 2. Frits Hendriks. 3. Jan Kuivenhoven. Touwtrekken. 1. Gert Jan Muts. 2. Bert v. d. Brink. 3. Alex Loth Kruiwagenracé voor duo's 1. Bert v. Zie volgende pagina voor vervolg. ginnedag maken. Met de oproep tot een driewerf hoera, zo sterk, dat de Koningin het op het paleis kan horen, besloot de burge meester zijn toespraak. Nu de Konin gin moet het haast gehoord hebben, want het hoera geroep klonk uit volle borst. Tot besluit van de zanghulde werden nog 3 liederen gezongen t.w. „Wij willen Holland houden". „Een lied van Nederland" en twee coupletten van „Het Wilhelmus". TONEELVOORSTELLING Jammer was, dat de toneelvoorstelling op vrijdagavond door de Chr. Toneel vereniging „Mobiel" uit Alphen aan de Rijn, zo slecht bezocht was. Het ge- bodene in het blijspel „Gieren op het veilig nest" was zeer goed. Het was wel een zeer ongunstige avond, door dat de winkels tot 9 uur open waren, en vele mensen, die hun boodschap pen deden In plaats van de volgende morgen. DEFILé OP HET PALEIS Velen zullen dit défilé op hun tele visietoestel hebben gadegeslagen. Daarbij zult u ook gezien hebben, dat de burgemeester van Soest mr. baron S. P. Bentinck op het bordes de Ko ningin zijn gelukwensen kwam aan bieden. Dit défilé werd georganiseerd door de Soester en Baarnse Oranjeverenigin gen en de organisatie verliep bijzonder vlot. Wij merkten diverse deputaties uit onze plaats en omgeving op, maar bijzonder interessant vonden wij de groep van 120 Italianen, Spanjaarden en Turken, die allen werkzaam zijn in Nederlandse bedrijven. Uit alle oorden van het land had men deputaties afgevaardigd en het enthousiasme van de deelnemers was groot, terwijl de Koninklijke familie met genoegen het défilé gadesloeg. Voor prins Claus was dit de éérste keer. HONKBAL- EN SOFTBAL- WEDSTRIJDEN Deze wedstrijden werden in een pret tige en sportieve sfeer gespeeld. De eerste wedstrijd werd voor O.S.O. Het peloton, tijdens de nieuwelingen wedstrijd, op Jacht naar een drietal vluchtelingen. uit Hilversum een grote overwinning op S E C. 2 O.S.O. von met niet min der dan 16-5. De tweede wedstrijd wist SE C. 1 met 9-2 van de Scimitars uit Bussum te winnen. Na de line-up. bood SEC. als herinnering aan deze wedstrijd Scimitars een herinneringsbeker aan. Voor een uitvoerig verslag van deze wedstrijd zie men elders in dit blad. De softbalwedstrijd tussen de Geuzen uit Amsterdam en het Haarlems Tee nagerteam werd met 4-3 door de Am sterdammers gewonnen. MARS- EN POPULAIRE MUZIEK Het was een zeer tactische zet van het Oranjecomté om twee deelnemen de vereniging aan het défilé, t.w. de drumband „Mr. H. M. v. d. Zandtver- eniging" uit Velp en het Harmonie orkest Prins Hendrik" uit Apeldoorn te engageren voor marsen in diverse Soester wljl.jn. Deze rondgangen heb ben niet weinig tot het slagen van het feest bijgedragen. DE BRANDWEERWEDSTRIJDEN Ruim 100 deelnemers in diverse groe pen hebben aan deze wedstrijden deel genomen. Er was een meisjesgroep in de leef tijd van 12-15 jaar en In de zelfde leeftijd ook een jongensgroep. Voor elke groep waren 6 prijzen be schikbaar gesteld, waarom fel gestre den werd. Helaas kunnen wij u niet de namen der prijswinnaars melden, daar de leiders van deze wedstrijden met nummers werkten. Demonstratie spuitbal door de brandweer. Start van de auto-, motor-, scooter-, bromfiets- en fietssterrit. Honderden kinderen genoten van een bont programma In het openluchttheater.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7