PIANO'S Kan bouw van sporthal in Soest spoedig worden gerealiseerd? NfiOif, Brandweer heeft drukke dagen achter de rug ■liiei li» :mci Hees krijgt een sportpark Brief over Vietnam GARAGE STAM D. ENGEL „De Witte Pompen" Krabbels van Knelis bruining Kleine nieuwe en bespeelde Forster - Yamaha - Weisbrod e.a. Prijzen vanaf ƒ925, Pianohandel W. VAN TOL Verkeers ongevallen UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool V.V.Z.-nieuws GRATIS BIJ UW MOBIL SERVICESTATION! GARAGE STAM Amerikaans vernuft in verfwinkel Als het aan de Sportclub Hees ligt, beschikt Soest in het voorjaar van 1968 over een grote sporthal van 20 bij 55 meter. Het bestuur van de ver eniging heeft plannen opgesteld en uitgewerkt, die de bouw van een sporthal garanderen indien de beno digde toestemmingen worden ver leend en als de financiële kant van de zaak geregeld is. Hees zelf wil voor een bedrag van 30.000 gulden aan bijdragen leveren. De totale bouwkos ten van de hal worden geschat op anderhalve ton, als tenminste eigen krachten de bouw verzorgen en bescherming PiGmaderm f2.95 De gemeente heeft zich inmiddels al in waarderende zin uitgelaten over de plannen van Hees en zich in prin cipe bereid verklaard medewerking te verlenen. Die medewerking heeft Hees ook gekregen bij de planning van 2 nieuwe velden bij het prachtig gelegen terrein aan de Wieksloter- weg. De gemeente heeft hiervan de estetische ligging bepaald, waarmee het bestuur volkomen akkoord is ge gaan. Als de twee velden aangelegd zijn, heeft Hees de beschikking over een fraai sportcomplex. De twee nieuwe velden komen er in ieder geval. Met de aanleg ervan wordt nog deze maand begonnen. Dit is mogelijk door de medewerking van het Landgoed Pijnenburg, dat de be nodigde grond voorlopig voor 20 jaar aan Hees heeft verhuurd. Hoe lang het karwei zal duren, is moeilijk te zeggen. Er moet heel wat bos gekapt worden en terreinwerk gedaan, voor dat de grond zover in orde is ge maakt. dat ze ingezaaid kan worden. Het bestaande veld blijft hoofdveld. Het terrein, dat haaks op het hoofd veld komt te liggen, wordt tweede veld. het andere terrein, dat even wijdig aan het bestaande veld komt te liggen, wordt bestemd als derde veld. Door deze niet onbelangrijke uitbreiding van de accomodatie heeft het bestuur van Hees besloten om de reeds lang bestaande ledenstop op te heffen. Dit is inmiddels sinds j.1. vrijdag het geval. Nieuwe leden kunnen zich voortaan aanmelden bij voorzitter G. Th Kok, Wieksloterweg 97, tel. 3529; H. de Bree, v. d. Veldeplantsoen 44; H Hardeman, Klaarwaterweg 32. De ledenstop werd geruime tijd gele den ingesteld, omdiat het Hees-be stuur van mening is, dat men de le den in ieder geval iets moet kunnen bieden. Dat zou niet mogelijk zijn als het ledental veel zou stijgen, want zij zouden niet op het ene veld te recht kunnen. Nu er twee terreinen bijkomen, kan het Hees-bestuur de leden in ieder geval in de gelegen heid stellen om sport te beoefenen. Weliswaar zal men zich in het ko mende seizoen nog met één terrein moeten behelpen, maar daana kan men ruimer ademhalen. Het ligt in de bedoeling om met vier seniorenelf tallen en twee of drie jeugdteams de nieuwe competitie te beginnen. Het ligt voorts in de bedoeling om binnen niet al te lange tijd ook andere spor ten aan te trekken. Wat betreft de nieuwe sporthal is Hees-voorzitter G. Th. Kok erg opti mistisch. Vooral wat de financiële kant van de zaak betreft, want het is geen hal, die tonnen of miljoenen moet kosten. Weliswaar is de zaak financieel nog niet helemaal geregeld, maar hierover maakt voorzitter Kok zich geen zorgen Hij vertrouwt erop, dat de plaatselijke industrie finan cieel mee wil werken, ook al omdat voor de bedrijfssport unieke kansen in deze nieuwe hal zijn weggelegd. Ook over de andere kant van de zaak, de toestemming om te mogen bou wen, maakt de heer Kok zich niet druk. ,,Die sporthal komt er wer, zegt hij. Het plan is om deze door eigen leden te laten bouwen, waar door een aanzienlijke kostenbesparing mogelijk is. De duur van de bouw zal naar schatting een jaar bedragen. De hal komt te staan aan de ingang van het Hees-sportpark. Rondom komt een grote parkeerruimte. JUWELIER H0HL0GER »an Wetdeslraat 40 Soest tel.4361 De Partij van de Arbeid heeft een steen geworpen in de doorgaans nogal rustige vijver van de Nederlandse po litiek. In een brief aan de Amerikaan se regering heeft het partijbestuur sterke kritiek geoefend op het optre den van de Ver. Staten in Zuid-Viet- nam. Geheel onverwachts kwam dit schrij ven niet. want de socialisten hadden reeds lang gemerkt, dat er juist in hun kring een sterk onbehagen leef de over de wijze, waarop de Neder landse regeringen zich steeds achter de Amerikaanse politiek in zuidoost Azië hadden gesteld. Ongetwijfeld is de groei van de P.S.P. mede bevorderd door haar houding tegenover dit aspect van Johnson's politiek en kennelijk wil de P v. d. A. nu de pacifistische so cialisten de wind uit de zeilen nemen. Het viel te verwachten, dat dit ge baar de andere partijen ten zeerste zou prikkelen. Weliswaar verweten deze de P.v.d.A. onmiddellijk, dat zij er op uit is om P.SP.-ers te lokken, hetgeen misschien ook wel waar is, maar met deze verklaring is de kous niet af. Dat beseft men bij de K.V.P.. de AR. en de V V D. ook heel goed, want ook deze partijen hebben kiezers, die niet zo bijster enthousiast zijn over de steun die de Nederlandse regering aan de huidige Amerikaanse regeerders biedt. Zo heeft de P.v.d.A. gesteld tegen bombardementen op Vietnam te zijn. Wanneer de andere partijen blijven beweren dat zij achter de Ver. Staten staan, kunnen bepaalde kiezers de vraag opwerpen: „Zijn jullie dan vóór bombardementen;?" Dat zal men dan natuurlijk weer verontwaardigd ont kennen, en zo bedoelt men het inder daad ook niet, maar niettemin komen onze politici ten opzichte van derge lijke vragenstellers in een delicate po sitie te staan. De brief van de P.v.d.A. zal een ver betering van de betrekkingen tussen de regeringspartijen niet bepaald be vorderen. Ze heeft echter het voordeel, dat de kiezers gaan nadenken over problemen, die heel wat belangrijker zijn als die doorgaans door onze po- littfl worden opgeworpen. Het Hees-bestuur is er bij de opzet van de plannen van uit gegaan, dat de hal eenvoudig, maar doelmatig moet zijn. Esthetische schoonheid staat pas op de tweede plaats, een zo een voudig en effectief mogelijke bouw op de eerste plaats. Overbodige luxe komt er dan ok niet aan te pas. Het be stuur van Hees is van mening, dat het in het thans bestaande ontwerp voldoet aan de eisen: een grote, hoge overdekte ruimte met veel licht, een goede vloer en een goede verwarming. Als de plannen gunstig verlopen, zou begin 1967 een aanvang met de werk zaamheden kunen worden gemaakt, zo verwacht voorzitter Kok. In het voorjaar van 1968 zou de hal dan klaar kunnen zijn. Volgens de schat tingen zijn voor het zgn. terreinwerk 1000 manuren nodig. Het bouwrijp maken van het terrein zal met behulp van bulldozers enz. moeten worden gedaan, omdat men anders onmogelijk het momenteel nog dichtbeboste ter rein bouwrijp kan krijgen. Voor de bouw van de hal zelf zijn naar schat ting 4500 arbeidsuren nodig. In de sporthal worden ondergebracht vier kleedkamers, twee kleedkamers voor scheidsrechters, een koffiekamer, drie toiletten, een garderobe, een was- fontein en een verwarmingsinstallatie. De vloer zal worden vervaardigd uit een betonnen ondergrond met een rubberasfaltlaag Deze recente ont dekking is gemakkelijk schoon te hou den in tegenstelling met veel andere vloeren in sporthallen. Het dak zal voor 80 procent bestaan uit een licht- doorlatende stof. bijna zeker plastic. Tussen hal, terreinen en parkeerstro- ken komen groenstroken. Voor de aanleg van de twee nieuwe velden heeft Hees, die veruit de goed koopste vereniging is in Soest, een subsidie gevraagd aan de gemeente van 12.500 gulden. Voorzitter Kok herinnerde eraan, dat Hees drie jaar geleden startte op het nieuwe terrein zonder eigenlijk één cent. Dank zij een lening van 20.000 gulden en de zelfwerkzaamheid der leden werd aan de Wieksloterweg een unieke sportaccomodatie geschapen, die momenteel een waarde vertegen woordigt van ruim 50.000 gulden. Voorzitter Kok is nog geen vijf jaar voorzitter van Hees, de vereniging met slechts 70 leden, waarvan 48 spelende leden. Hij is een man boordevol plan nen, die niettemin de realiteit niet uit het oog verliest. Als hij ergens aan begint, komt het voor de volle hon derd procent in orde. De bewijzen er van liggen aan de Wieksloterweg. Hij ontkent niet, dat het sporthal-plan een opzienbarend plan is voor zo'n kleine vereniging, maar hij is er vast van overtuigd, dat het gerealiseerd kan worden. De heer Kok zegt, dat Hees geen grote vereniging is en evenmin financieel draagkrachtig. Maar dat hoeft niet. De hoofdzaak is, dat de vereniging laat zien, dat met betrekkelijk geringe middelen, maar met een grote dosis zelfwerkzaamheid, heel veel is te be reiken Het is geen kunst om de over heid in te schakelen, zoals zoveel ver enigingen doen, aldus voorzitter Kok. Juist de zelfwerkzaamheid is zo be- langriik. daarmee is al veel te berei ken. Wij willen dat nog eens gaan bewijzen. Zo'n sporthal hoeft echt geen miljoenen of tonnen te gaan kosten, als de mensen maar iets voor hun vereniging over hebben. Dat laatste is het hem juist Bij Hees lukt dat steeds weer, ook al gaat dat soms niet altijd even gemakkelijk. Maar als je er als bestuur ook niets voor doet, dan lukt het nooit, zegt voorzitter Kok Over het algemeen hebben sportbeoefenaars maar weinig voor de sport over. Ze willen wel ie dere week hun nartijtje spelen, maar daar blijft het bij. Als men de mensen nu enthousiast weet te maken, zou er een heleboel werk verzet kunnen wor den. Hees is een goedkope vereniging voor de gemeente en wil dat blijven. Voor zitter Kok is een fel tegenstander van teren uit de gemeenschapsDOt. para siteren op de gemeenschap. Dat is een ..goedkope" manier om aan geld te komen. De zelfwerkzaamheid moet echter primair staan, vindt hij. En dat staat ze ongetwijfeld ook bij de bouw van de nieuwe sporthal en de aanleg van de nieuwe velden. Hees bouwt aan z'n toekomst, niet alleen aan die van zichzelf, maar ook aan die van de Soester sport in het algemeen! Nieuweweg 103 Telefoon 2968 Soest val, dat omwonenden inderhaast in het huis hadden gedeponeerd) voor het grootste deel in as was veranderd, mochten de brandweerlieden pas echt blussen. Voor die tijd hadden ze dat ook wel gedaan, maar in hoofdzaak om de belendingen te vrijwaren voor brand, die door de vonkenregen ge makkelijk zou kunnen ontstaan. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f6.495.— Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450.— Itpiianït dealer Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Groot alarm voor de vrijwillige brand weer dinsdagavond, nota bene een paar minuten voordat de wekelijkse oefenavond zou beginnen. Een tele foontje van de centrale meldingspost met de mededeling: uitslaande brand in een huis aan het Driftje, was voor de brandweerlieden aanleiding om met groot materieel uit te rukken. Bij aankomst op het Driftje bleek het met riet gedekte huis, „De Hut", al in lichterlaaie te staan. Dat was trou wens van grote afstand al te zien: zwarte rookwolken kringelden om hoog, samen met een vonkenregen van het brandende riet. De brand trok uiteraard veel publiek. Dat heeft in het begin wel een beetje verbaasd staan kijken, dat de brand weer niet direkt effectiever ingreep, maar al spoedig ontdekten ze de aanleiding daartoe: de brand was on derdeel van een oefening. „De Hut" moest helemaal plat en dat bereik je nu eenmaal niet als er al direkt ge spoten wordt. De gemeente heeft de brandweer in dertijd de toezegging gedaan, dat slooppanden ter beschikking van de brandweer zouden komen om als oe fenobject te dienen. „De Hut" was het volgende slachtoffer De brandweer was om even voor acht uur uitgerukt. Toen de vlammen hun vernietigende werk grotendeels hadden gedaan en ook de „inventaris" van het huis (af- MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR - v ONR. 'GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN SOESTÉR8ËRGSESTRAAT 8 SOEST: -' .TELEFOON 2064 B G.G, Ó2950-1 7727 Met behulp van drie stralen van de autospuit en vier van de nevelspuit werd de nablussing verricht. Toen dat gebeurd was, werden de muren van het huisje omver gehaald. Omstreeks kwart voor elf was de oefening ge beurd en kon men inrukken. Van „De Hut" was niet meer over dan een geblakerde puinhoop. Het betekende overigens niet de laat ste aktiviteit van de brandweer op deze avond. Toen men in de centrale nog wat aan het nakaarten was, meldde de centrale meldingspost een uitslaande brand in een grote hoe veelheid vuilnis in de zandafgraving aan de Beukenlaan. De vlammen sloe gen bij aankomst van de brandweer metershoog uit de vuilnis omhoog. Ook hier werden drie lagedTUk- en vier hogedrukstralen ingezet om het vuur te bestrijden. Dit werk was om streeks kwart over twee 's nachts ten einde. Over de oorzaak van deze brand tast men nog in het duister. Inmiddels was de puinhoop van ..De Hut" weer gaan smeulen. De nevel spuit is toen opnieuw naar het Driftje gereden om ook de laatste vuurresten te doven. Omstreeks half drie kwam er een definitief einde aan deze lange oefen,.avond". Woensdagmiddag moest de brand weer opnieuw uitrukken, ditmaal voor een afval- en bermbrandje aan de Kolonieweg Waarschijnlijk is het vuur in het afval ontstaan door brandstich ting. De vlammen vonden gretig voed sel in het afval, waarbij veel hout was. Het vuur breidde zich uit tot de berm van het gat, waarin het vuil nis was gestort De brandweer, uitge rukt met een nevelspuit. kon evenwel uitbreiding voorkomen. Met behulp van vier hogedrukstralen heeft men het vuur in drie kwartier gedoofd. Woensdag was een dag met diverse aanrijdingen. De 16-jarige mej. Y A. E. S. reed met de 16-jarige duorijdster mej. F. J. A., belden uit Baarn, op de Schaep- manstraat. Bij de kruising Schaep- manstraat-Groen van Prinstererstraat kwam een vrachtauto, bestuurd door A. S. uit Soest, uit de Groen van Prinstererschtraat, die mej. S. geen voorrang gaf, met het gevolg, dat zij tegen de auto reed. Beide meisjes smakten tegen de grond en nadat dr. Schutte de eerste hulp verleend had, werden beiden met een gebroken linker arm per E H B O. zie kenauto naar het ziekenhuis in Baarn vervoerd. Op de zelfde dag reed op de F. C Kuyperstraat een auto, bestuurd door G. F. M. B. uit Hilversum, richting Korte Brinkweg. Aan beide zijden stonden auto's geparkeerd, doch B. vond een gaatje waar hij tussen door kon, maar op het rijwielpad naderde de bromfietser F. A. uit Amersfoort, die niet meer kon remmen. Een bot sing was onvermijdelijk en A. kwam op de straat terecht. Nadat dr Borst de eerste hulp had verleend, werd A. naar het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort vervoerd. De autobestuurder J. v. K. uit Rot terdam reed in een personenauto op de Ossendamweg richting Soester- bergsestraat. Na te hebben uitgekeken, dacht hij de Soesterbergsestraat te kunnen oprijden, doch uit de Eiken laan kwam F. M. D. uit Soest met een personenauto en een botsing was het gevolg. Het uitzicht wordt hier be lemmerd. Geen persoonlijke ongeluk ken, wel lichte beschadegingen. Tenslotte reed F. G J. M. v. d. B alhier in een auto in de Burg. Gro- thestraat richting Amersfoort met de bedoeling de Heuvelweg in te slaan. Hij gaf tijdig signalen en sorteerde op de aangewezen manier voor, doch de achter hem komende automobilist, H de W eveneens uit Soest, reed hem van achter aan. Uitsluitend materiele schade. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 ZAL V.V.Z. 1 DE RANGLIJST BLIJVEN AANVOEREN V.V.Z. 1 speelt zaterdag a.s. op eigen terrein tegen P.U.E.M. uit Utrecht. De uitwedstrijd werd destijds verloren en de V.V.Z.-ers zullen nu alles in het werk stellen om tot winst te komen. Om de voorsprong op Baarn te blij ven behouden zal er gewonnen moeten worden. V.V.Z. heeft wel de handcap met enkele invallers te moeten spelen, maar desondanks houden wij het op een overwinning voor V.V.Z. De wedstrijd vangt om 16 uur aan. V.V.Z. speelt in de volgende opstelling: doel v. Kooijachter Pouw en Haage: midden J. v. Kooij, M. v. Kooij en v. d. Bosch; voor Schaap. Demmers, Ha ment. Timmer en v. Doorn. V.V.Z. 2 speelt om 14 uur tegen S.V.M. Boys. Ook hier is winst voor V.V.Z. mogelijk. Het derde V.VZ.-elftal speelt om 14 uur op het terrein aan de Ferd. Huycklaan tegen S.E.C. 2. Beide elf tallen staan boven aan de ranglijst hoewel V.V.Z. 3 één verliespunt min der heeft. De winnaar van deze wed strijd wordt deThalve lijstaanvoerder. Wij rekenen op een spannende en sportieve wedstrijd. De V.V.Z. junioren zouden thuis de junioren van B.D.C. ontvangen. Door de terrein moeilijkheden waarin V.V.Z. verkeert wordt deze wedstrijd echter nu op het terrein van B.D.C. ge speeld. Aanvang 16 uur. De V.V.Z. aspiranten zouden eveneens op eigen terrein gastheer zijn voor Roda uit Hamersveld. Deze wedstrijd wordt nu gespeeld op het terrein van Roda. De eerste wedstrijd tegen deze tegenstanders werd enkele weken ge leden met 20-0 gewonnen door de V.V.Z.-jeugd, zodat mag worden aan genomen dat ook thans de volle winst wordt behaald. De pupillen tenslotte gaan naar Hoog landerveen om daar hun krachten te meten met het elftal van die naam. Zoals uit het bovenstaande wel blijkt zijn meerdere V.V.Z. elftallen door de terrein moeilijkheden genoodzaakt hun „thuis"wedstrijden thans te spe len op het terrein van de tegenstan ders. Begrijpelijk brenkt dit extra kosten met zich mee. Het is te hopen, dat de daartoe bevoegde instantie's spoedig een oplossing zullen vinden om V.V.Z. uit de terreinmoeilijkheden te helpen. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWTELEN, DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PÜCH - SOLEX RAP - MOBTLETTE EEG. - BUR GERS RIJWIELEN Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 AJje 't ming vraogt mok zeige, dak d« jeugd van teuges- woordug zo kwaod nog nie vind. De minse zeige zo gauw kwaoje dinge van de jonges en de deeres, maor ze doen ok wel veul goeds en daor wordt nooit over esproke. Over de inzaomelinge veur arreme minse en veur aandere goeje doele en nog veul meer aandere dinge. Maor aster een ruut wordt innegooid of as ter weer us een paoltje uut de grond erukt is. zeige wullie: jonges, jonge*, die jeugd van teugeswoordug, zo mos- te veul meer slaog hebbe. Maor over v/atter in Soest-Zuud e- beurd is, wordt mit gin woord esproke en daorom doet Knelis dat. Waant in Soest-Zuud is iets bezonders veur evaale. Daor blieve vier jonges van dartien en veertien jaor netjes op de pelisie staon waachte, naoda zullie een braandje esticht hadde. Da is zo opvaalend da Knelis daor andacht an besteedt. Een paor jonges binne mit 't mooje weer an de kaant van de weg gaon zitte om d'rluu brood op te ete. Van ut een komp ut aander en één van die knaopies zeit: Zou ut nong war- rekeluk waor weeze, datter deur één lucifartje heule grote braande kunne komme? En de aander zeit: Laote wullie 't us prebere, maor denkter om: meteen uutmaoke, waant aanders gebeure d'r meschien naore dinge. Zo ezeid zo edaon, maor toen was ut al te laot. De boel liep uut de haand en 't gevolg was een flinke braand. Ik wil heul eerluk weeze minse: wat mot er in ut hoofd van die jonges om- megaon weeze. Ik zou ut wel weete: meraokels haard weglope en zo gauw mogeluk in een bus van Tense staape. zoveer mogeluk uut de buurt. Maor kiek. da deeje die jonges nong net nie. DLe jonges hadde een gewete. Da ongriepbaore, geheimzinnuge, waorvan je daoge, maonde en jaore laast kan hebbe. Zullie hebbe d'rluu gewete nie wille belaaste en begonne kloekmoedig te blusse, saome mit aandere minse. Hun beloning was een vrie gewete en maor een heul klein bietje straaf, waant de pelisie is ok zo kwaod nie teuge ondeugende jon getjes. Zie je minse. dat die jonges nie weg elope binne is zoiets bezongders, da ik daor graog een stukkie over wil schrieve. Die jonges deeje iets, da in weze heul gewoon is. Da gewoon heurt te weeze. Maor ongze norreme en zede binne zo meraokels verlaogd. dat wul lie ut heul gewoon zouwe hebbe ge- vonde as die jongetjes d'r as een haos vandeur waore egaon Dan hadde zullie teuge over d'rluu vriendjes me- raokelse verhaole kenne vertelle en de grote bink uuthaange. Da zou heul gemaakeluk eweest weeze. Maor die vier jongetjes hebbe da nie edaon. Zullie hebbe laote zien dattut ok aan ders kan. Ze verdiene netuurluk wel een flink pak veur d'rluu bille, maor van ming kriege zullie een pluum op d'rluu hoed. En ik hou vol. da de jeugd van teueeswoordug echt zo slecht nog nie ir Vier met ons het 100-jarig bestaan van Mobil. Drink en klink met deze fraaie frisdrank-glazen met historische 'Mobil-feiten'. Elke week een ander glas, zolang de voorraad strekt. Nieuwerhoekpleln 1 Telefoon 2850 In de verfwinkel van J. Brandsma, Soesterbergsestraat 52, telefoon 2707, zijn sinds kort spuitbussen te ver krijgen, die ter plaatse gevuld kunnen worden met een verfprodukt precies in de kleur die de klant wenst. Een unieke mogelijkheid voor iedereen die gemakkelijk en snel iets met verf wil opknappen. Tot dusverre waren im mers alleen maar kant en klaar ge vulde verfspuitbussen verkrijgbaar. De klant had hierdoor slechts een be perkte keuzemogelijkheid, zowel ten aanzien van de verfsoort als van de kleur. Nu kan hij zijn keus doen uit het volledige verfassortiment en pre cies de kleur nemen die hij wenst, onverschillig of deze uit voorraad te leveren is of door de winkelier moet worden gemengd. Dit wordt mogelijk gemaakt door een vernuftig apparaat van Amerikaanse oorsprong, het z.g. Omnifill apparaat, dat door Flexa Fabrieken NV. te Sneek ter beschikking is gesteld. Een plastic beker wordt gevuld met de gewenste verf en vervolgens plaatst de winkelier onder het apparaat een slechts met gas gevulde speciale spuit bus, de Flexa Spray. Door het simpel weg omlaag drukken van een handle pompt hij de verf nu in de spuitbus, die onmiddellijk voor gebruik gereed ls. Behalve met normale aflak, kan de bus gevuli worden met autolak. bootlak. bepaalde soorten grondverf of roestbestrijdingsmiddelen. De bus, die in twee maten (238 en 119 cc.) wordt geleverd, is één-maal bruikbaar. Adv.

Soester Courant | 1966 | | pagina 13