FUGERS VOOR UW FIETS 5,7 Miljoen man onder de wapenen Ky's wespenest GAZELLE TANDEM Bevrijding en herdenking SOESTERRE&G Voet Machten Van Dam's Schoenen I.v.m. de 5-daa^se werkweek is onze zaak met ingang van 10 mei op maan dag de gehele dag gesloten. gesckeM^ Hoe sterk is China? Materieel dikwijls verouderd B.D.C. -nieuws Medische dienst Opstelling voetbal „Ondenveg'-diensten Verkoop Wijkgebouw Herdenking gevallenen A.G.A.V.S-nieuws orthooedist. de heer B J. Weliners. Srafis adviss Alg. Militaire Pensioenbond Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering op woensdag 10 mei Maak moeder eens blij BANKETBAKKERIJ KRUISWIJK Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Overal in China bevinden zich stenen leeuwen, die een stenen bal in hun muil hebben. Heel kunstig is nij met de leeuw uit één stuk gemaakt, en hij kan in de leeuwenmuil, waarvan de tanden zijn ontbloot, heen en weer wor den gerold, maar er niet uitgenomen worden. Deze stenen bal is het symbool van de wereld. Deze leeuwen zijn er al duizenden jaren, maar nog nooit was hun symboliek zo angstwekkend actueel als thans. Steeds groter en dreigender wordt de schaduw van Mao Tsje-toeng en de miljoenen van rood-China. De gehele beschaafde wereld staat tegenover de dreiging van een potentieel geweld, zó sterk, dat men het zich nauwelijks voor kan stellen. Hoe groot is op het ogenblik de troepenmacht van 's werelds grootste staat en hoe is zij be wapend? Militair niet indrukwekkend In China s heimelijke bemoeienissen ten aanzien van Vietnam ligt de on verschilligheid besloten, waarmee de rode leiders van het Hemelse Rijk de verontwaardiging en de ontstemming van andere staten trotseren. Het feit dat de Chinezen zich deze onverschil ligheid ongestraft kunnen permitte ren. is het bewijs van China's groei ende macht en internationaal prestige Hoe kan een land. dat in velerlei op zicht als onderontwikkeld moet wor den beschouwd, dit opbrengen? Spreekt China's enorme mensenreser voir hier het laatste woord? Of zijn er andere factoren die China's poli tieke macht hebben versterkt? Mao Tsje-toeng en de zijnen hebben nieuwe trekken getekend in 't eeuwig gelaat van China. In het westen Is men geneigd de kracht van China te onderschatten, waarbij gewezen wordt op de nog altijd gebrekkige economie van het land. Men hoede zich er voor China's potenties te bagatelliseren. Ieder die de situatie in rood-China objectief beoordeelt zal moeten erken nen. dat China in de afgelopen jaren geweldige prestaties heeft geleverd, ondanks de enorme vergissingen die dit onmenselijk humanisme begaan heeft en nog begaat. "Welvaart en honger In de grote steden van China heerst bepaald een zekere welvaart, die men vroeger niet zag. Zelfverzekerde man nen en vrouwen wandelen door de straten van Peking en Sjanghai. Ge wone fabrieksarbeiders lezen de krant, de fietsen getuigen van een toene mende welvaart. Niet alleen gespan nen aandacht, maar ook rustig ver trouwen, goedgeluimdheid en hoop volle verwachtirffe kan men van de ge zichten aflezen. Maar op het platteland wordt vaak honger geleden. Overstromingsrampen teisteren dikwijls grote delen van het land. De Gele Rivier, de majesteitelijke reus onder de rivieren (5500 km lang) wordt China's smart genoemd. Maar aan de oevers van deze rivier zijn de Chinezen bezig met vijf veelom vattende irrigatieprojecten. De mo dernisering van de landbouw vordert volgens westerse begrippen langzaam, doch gezien vanuit Azië is zij indruk wekkend. Zo groeit de produktie van tractoren aanzienlijk en de Chinezen zijn thans in staat de produktie van landbouw machines aanzienlijk te vergroten. 2,7 miljoen Welke militaire kracht kan rood-China thans ontwikkelen? In de Westerse wereld doen hierover nogal fantas tische verhalen de ronde, die de ten dens vertonen China's defensieve en offensieve mogelijkheden te over schatten. Deze verhalen worden kennelijk ge ïnspireerd door de gedachte, dat een land met 725 miljoen inwoners onge twijfeld zal beschikken over een troe penmacht, die althans In aantal die van andere landen verre overtreft. Toch Is dat niet zo. De gecombineerde land-, zee- en MEERVOGELS-B.D.C. B D.C. zal zondag in Naarden aantre den tegen Meervogels. De thuiswedstrijd, welke enkele weken geleden gespeeld werd, werd voor de blauw-witten een 1-0 nederlaag, hoe wel zij in de tweede helft goed voetbal te zien gaven. Meervogels beschikt over een jonge technische ploeg, zodat BD.C. zondag voor een zware opgave zal staan. Wil B.D.C. de teleurstellig van zondag j 1 door van Veense Boys te verliezen doen vergeten, dan zullen zij met meer enthousiasme moeten voetballen, opdat zij minstens één punt binnen halen, wat ook tot de mogelijkheden behoort De BD.C. opstelling ls nog niet bekend, hoewel het vrijwel zeker is. dat Jos Brouwer, die geschorst ls geweest, weer in de blauw-witte for matie opgenomen zal worden. B.D.C. 5-S.E.C. 5 BD.C. 5 krijgt de zware opgave, om S.E.C. 5 te bekampen. De geroutineerde S.E.C.-veteranen, die goede kampioenskansen hebben, zullen deze tegen B.D.C. zeker willen verde digen. zodat B.D.C. weinig kans zal hebben. Een gelijkspel zou al een zeer ver dienstelijk resultaat zijn. BD.C 6 zal in Achterveld, tegen het derde team van de club van die naam aantreden, we geloven wel dat de B.D C.-ers beide punten mee naar Soest zullen nemen. Amersfoortse Boys 5 ontvangt het ze vende BD.C.-team. Het moet tot de mogelijkheden behoren dat de B D.C.- ers zeker een gelijkspel uit het vuur kunnen slepen. Amersfoortse Boys 6 lijkt ons een te zware opgave voor B.D.C. 3. B.D.C. 9 moet haar kampioensillusies waarmaken bij K.V.V.A. 7. We ver wachten dan ook de volle winst. ZEBRA 7-B.D.C. 10 B.D.C. 10 gaat bij Zebra's 7 proberen de volle winst weg te slepen. De B.D.C.-ers versloegen zondag koploper Victoria 9 met 2-1 en hebben nu ook een zeer goede kans op het kampioen schap. Om deze illusies te behouden dienen zij echter beide punten uit Hilversum mee te nemen luchtmacht der Chinese volksrepubliek ls momenteel 2,7 miljoen man sterk. Die van de sowjet-unie 3.2 miljoen, van de Ver. Staten 2,9 miljoen. De Chinese soldaten zijn over het gehele land verspreid. Ongeveer 1 miljoen militairen zijn constant gelegerd in het zuid-oosten van het land, om eventuele agressie van Nationalistisch China af te kunnen wenden. Ongeveer 350 000 man zijn gestatio neerd in de contreien grenzende aan Vietnam, Laos en Burma. Plm. 75.000 collega's controleren het gebied gren zende aan India, 450.000 zijn gelegerd aan de Russische grens. Tenslotte zijn er in en rondom de hoofdstad Peking nog een half miljoen man ge legerd. Ondanks de stop van Russische hulp in 1960 is het Chinese leger uit stekend voorzien van infanteriewa- pens. Maar de tanks, die het leger in gebruik heeft, zijn een versie van de sowjet T-34 tank. een pendant van het model dat de Ver. Staten in de twee de wereldoorlog gebruikten en dat ongeschikt ls voor het vervoer van zware artilleriestukken. Gebrekkig China's militaire leiders zien zich ook in andere opzichten voor enorme pro blemen geplaatst. Het wegennet in China is zeer gebrekkig. Zo laat de verbinding met de industriële gebie den in oost-China veel te wensen over. Dat zelfde geldt voor het trans port-apparaat. „Men denkt in China het transport nog voor een groot deel met slecht- betaalde koelies te kunnen afdoen", zo vertelde een waarnemer ons. „Zo'n methode ls wellicht effectief over korte afstanden, maar tot ontplooi ing van China's militaire macht zal het zeker niet kunnen bijdragen". De Chinese zeemacht is allerminst in drukwekkend. Ze is nog geen 150000 man sterk en beschikt over materiaal, dat grotendeels uit de dertiger jaren dateert. De rood-Chinese luchtmacht Is met zijn 1600 gevechtsvliegtuigen, waaronder 300 bommenwerpers, de derde „vliegmacht" in de wereld, maar het materieel, waaronder veel M.I.G.-15's uit de Koreaanse oorlog, is van een verouderde kwaliteit. Politiek bewust De Chinese soldaat is de politiek meest bewuste militair van de wereld. Hij Is grondig onderwezen in de Marxis tische leer en geloof in de wereldrevo lutie. De Chinese soldaten hebben een lage soldij, maar worden uitstekend verzorgd. Nergens in China wordt zo goed gegeten als in de kazernes en mlliatlre kampen. Ofschoon het Hemelse Rijk momenteel 2,7 miljoen onder de wapenen heeft, kan dit leger bij calamiteiten in korte tijd tot 10 miljoen worden uitgebreid door reserves op te roepen. Mao's doctrine, dat een oorlog een oorlog van het gehele volk is, ziet men hier bevestigd. De enorme bedragen die China inves- teertt in de ..nuclaire industrie", wij zen er echter op dat rood-China in de toekomst niet alléén afhankelijk wil zijn van zijn enorme mersenreservoirs De Boeddhisten die zo ijverig tegen Zuid-Vietnams premier Ky demon streerden dat ze hem de belofte van algemene verkiezingen konden afdwin gen, hebben er nu het grootste belang bij dat hij ook aanblijft om die be lofte waar le maken. Thich Tri Quang. hun voorman, ervaart echter dat het oproepen van onrust gemakkelijker is dan het bedaren er van Tijdens een kalmerende rondreis door de streek rond Hué en Danang bleef zijn ge hoor opmerkelijk koel toen hij hen opwekte rustig te blijven Begrijpe lijk. Wie zou riet boos zijn als hij moet ophouden met een actie, juist wanneer die succes begint te krijgen? Daarom is ondanks de officiële boed dhistische steun Ky's positie toch nog altijd enigszins in gevaar van die zijde. De katholieken nemen hem zijn buigen voor de boeddhisten. Kwalijk en zien hem graag verdwijnen. Dat is gevaar twee. En het derde gevaar is dat zijn medemilitairen menen dat het weer eens tijd is voor een coup om van die verkiezingsbelofte af te komen. De generaals zien niet zo veel in verkiezingen, die vermoedelijk de boeddhisten aan de macht zouden helpen en wellicht tot een verminde- Dokter J. C. Lucas, Simon Stevinlaan 1, Soesterberg, tel. 03463-1200. neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A Th M Splinter te Soesterberg. W. F. van den Helm te Huls ter Heide en D J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt. Dolderseweg 59. Den Dolder, tel. 03102-2696, neemt de dienst waar voor dokter J. W Hage- doorn te Soesterberg. Soesterberg speelt thuis tegen F.A.K. in de volgende opstelling: doel Baren- drecht; achter Klip en Kramer; mid den Kenter, Krak en Appeldoorn; voor Geers, Huisman, Borg, Odijk, Vene kamp. Op zondag 15 mei beginnen in de Hervormde kerk te Huis ter Heide de diensten weer voor „mensen-onder weg". Verleden jaar was het bezoek aan deze diensten zeer bevredigend te noemen. Het Ned Hervormd wijkgebouw aan de Postweg, dat voor de Hervormde gemeente tot aan de opening van de nieuwe kerk „De Hoeksteen" altijd dienst heeft gedaan als kerk, is ver kocht voor een netto bedrag van f 88.596,aan de N.V. Handels- en Ingenieursbureau U.B.O. te Soester berg. De opbrengst dient voor de fi nanciering van de nieuwe kerk. Op 4 mei, de herdenkingsdag van de in de oorlog gevallenen, werd aan de plechtigheid des middags op de fusil ladeplaats op het vliegveld weer mede werking verleend door het Soesterbergs Gemengd Koor. Om 18 uur hingen de vlaggen half stok. In afwijking van vorige jaren werd er geen Interkerkelijke Her denkingsdienst gehouden. Om 19.45 uur begaf ,,de stille tocht" zich vanaf het Dorpsplein naar het gazon bij de Marechausseekazerne aan de Veldm. Montgomeryweg, waar een tijdelijk monument was opgesteld. Om 20 uur werd twee minuten stilte in acht genomen, waarna een hoorn- signaal klonk en kranslegging plaats vond door de voorzitter van de Oran jevereniging. de heer Boer. Tot slot werd het Wilhelmus gezongen. Door A.G.A.V.S. zal ook in dit jaar wederom een vakantiekamp worden gehouden in het recreatie-oord te Oud-Valkeveen en wel in hetzelfde gebouw als het vorig jaar. Op 19 mei a.s. wordt de wedstrijd Soesterberg-Muiderberg gespeeld. ring van de strijdsinspanning zouden leiden. Dat is een akelige situatie voor de VS. Formeel bemoeien ze zich niet met de Interne Vietnamese zaken; ze werken samen met welke regering er is en die hun hulp vraagt. Maar hun morele positie wordt er niet sterker op als Ky verjaard zou worden en een nieuwe gioep de belofte van verkie zingen in snippers scheurt. Vandaar dat de V.S. Ky onder zo groot moge lijke druk zetten waar te maken wat hij nu heeft toegezegd. Dat kan overi gens ook weer averechts werken, want de boeddhistische opvolgers van de generaal zullen dan wellicht de V.S weer als de grote vrienden van hun vijand Ky gaan zien en de vrienden van je vijanden zijn je uiteraard nooit erg lief. Dit politieke wespennest is nog maar een puzzel voor Washington. Vietnam is nu tevens een baboratorium van oorlogstuig en in sommige opzichten is het resultaat niet onbevredigend. Het nucleaire vliegkampschip Enter prise heetf inderdaad kans gezien verbluffend snel te varen, vrijwel on gemerkt ook van nabij doordat er geen verraderlijke rookpluimen zijn bij een schip zonder schoorstenen. Bovendien kon de kolos enorm veel gevechtsvluchten per dag verwerken. Ook de Phantomjagers hebben aardige successen geboekt tegen de MIG-21- jagers, die als het beste worden be schouwd wat de Russen hebben gele verd. De raketten waarmee deze toe stellen zijn uitgerust bleken echter minder effectief dan was verwacht Althans: met spoed is een commissie van experts der luchtmacht naar Viet- Zaterdag 4 juni, tot 12 uur, houdt de zitting bij VAN DAM'S SCHOENEN op gebied van SCHOENEN STEUN ZOT.EN BEUGELS enz. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt aangeboden door Torenstraat 5 Soest Telefoon 3473 nam geijld. Voor de Russen geldt ook iets der gelijks. De luchtdoelraketten, warvan de Ame rikanen aanvankelijk veel vreesden, blijken minder gevaarlijk dan gewone artillerie. Het fnuikendst voor de Amerikaanse luchtmacht ls de grote snelheid waar mee de schade blijkt te kunnen wor den verholpen. Nadat de superforten (B-52's) bij Mu Gia in Noord-Vietnam zoveel bommen neerkwakten dat een complete aardverschuiving de weg be dolf, duurde het niet lang of een leger koelies had binnen enkele da gen weer een weg gebaand. Hoe sim peler de structuur van wegen en brug gen. zo blijkt bij de raids op Noord- Vietnam. hoe moeilijker ze te treffen zijn en hoe gemakkelijker te herstel len. Een militair probleem waarvoor de luchtmacht een oplossing ziet door niet weggetjes en bruggen aan te vallen maar fabrieken en havenwer ken. Dat evenwel is politiek tot dus ver Washington nog steeds te gortig geweest omdat hierdoor interventie van China welhaast zeker zou worden uitgelokt. Dea fd. Soest van de Alg. Militaire Pensioenband houdt op zaterdag 7 mei. in het Verenigingsgebouw Zuid, te 3 uur n.m. haar laatste vergadering vóór de algemene vergadering te Utrecht. Deze vergadering is belangrijk omdat er voorstellen in behandeling komen, die nauw verband houden met de pensioenen, waarop nodig enige ver betering moet worden aangebracht. Kom, zie, probeer en overtuigt U Iets „aparts" voor jong en oud KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2030 Op 5 mei gaan onze gedachte steeds weer uit naar de dag, dat de geal lieerden ons land waren binnenge trokken en de bevrijding na 5 gru welijke jaren een feit was geworden. Aan de vooravond van elke 5e mei worden wij weer herinnerd aan de vele duizenden, die voor onze vrij heid het leven lieten. Dat moet vooral diegenen zwaar vallen, die verwanten hebben verloren in die afschuwelijke jaren. Het moet voor hun echter een troost zijn. dat zij als helden zijn gevallen voor hun vaderland en voor ons. Laten wij, van jong tot oud, dat goed beseffen, want dat wordt maar al te dikwijls vergeten. ALs ik een oude krant, de eerste Soes- ter Courant van na de oorlog uit het archief te voorschijn haal. die direkt - op de dag van de bevrijding - ver scheen. dan lees ik als eerste artikel „Nederland is vrij!" Het klinkt haast ongelooflijk en toch Nederland is bevrijd! Vijf lange jaren van oorlogsleed, mas samoord, executie, onderdrukking, de portatie, jodenvervolgig, opsluiting in concentratiekampen, plundering, hon ger, vrees, vernedering, lichamelijke- en geestelijke ondermijning en an dere soorten van menselijk leed heb ben ons aan dit alles doen gewennen en we staan nu vreemd met de ons teruggeschonken vrijheid in onze han den. We zouden het willen uitschreeu wen „Nederland is vrij!" Het zou voor u interessant zijn, alles te lezen wat er verder staat in die krant die kort voor de bevrijdingsdag door de tegenwoordige hoofdredakteur illegaal werd gedrukt en op de bevrij dingsdag nog met een bijblad werd aangevuld. Dat de vele doden echter niet verge ten zijn, dat hebben wij woensdag avond bij de dodenherdenking kun nen waarnemen. Ondanks de minder prettige weersom standigheden waren honderden perso nen waaronder vele autoriteiten, bij het monument bij Braamhage aanwe zig en het werd een indrukwekkende herdenkingsplechtigheid. Soest is zijn doden niet vergeten! Het mannenkoor „Apollo" verleende zijn gewaardeerde medewerking. Kransen en bloemen werden bij het monument gelegd door het Gemeente bestuur, Voormalig Verzet, Veteranen Legioen, Oranje-comité, Padvinders en het Oorlogsgraven Comité Het leven gaat echter door. De vol gende dag. de vijfde mei moet weer een dag zijn van vrolijkheid en dank bare herdenking aan de bevrijding. De regering heeft echter bepaald, dat deze dag slechts om de 5 jaar als een officiële feestdag wordt gevierd. Eigenlijk is dat jammer, want de 5de mei is meer dan waard ieder jaar als een nationale feestdag beschouwd te worden Dit is dan ook de rede. dat het Soes- ter Oranje Comité uitsluitend een avondprogramma had samengesteld. In de Oude Kerk vond een bevrij dingsconcert plaats o l.v. Maarten Kooij. terwijl in de Julianakerk het bekende Utrecht Bijzantijnskoor een feestconcert gaf. Het bekende tamboerkorps met majo rettes van Bronswerk-Fijenoord, dat een mars en eer. show aan de Dalweg zou houden, liet verstek gaan, hetgeen voor velen een teleurstelling was. Laten we hopen, dat de regels die ik lees in die zelfde Soester bevrijdings krant, bewaarheid zullen worden: Nederland zal Neerland blijver. Vrij van vreemde heerschappij: Holland wil slechts Holland heten, Onafhankelijk en vrij! O Hierdoor is het ons mogelijk u op de resterende dagen, waaronder ook de WOENSDAGMIDDAG, beter van dienst te kunnen zijn. Door meer persoonlijk contact zal dit U zeker ten goede komen. Verder delen wij U mede dat wij er aan zullen mee werken ook een KOOPAVOND in Soest te verwezenlijken. Steeds graag tot uw dienst, TORENSTRAAT 5 - SOEST TELEFOON 3473 BEIDE BIBLIOTHEKEN IN EEN STICHTING B en W. stellen een wijziging voor van het raadsbesluit tot oprichting van de „Stichting openbare leeszaal en bibliotheek" en tot benoeming van een bestuur dezer stichting. Teineinde een zo hoog mogelijke rijks subsidie te kunnen ontvangen zullen de R.K. Openbare Uitleenbibliotheek en de Stichting Algemene Nuts Open bare Uitleenbibliotheek niet worden opgeheven. Zoals bekend zouden belde in één stichting opgaan. De rijksinspecteur heef geadvieerd beide stichtingen for meel te laten voortbestaan om aan spraak te kunnen maken op een ho gere rijkssubsidie, die anders slechts 12.000,zou bedragen. Van beide bibliotheken zullen nu per- nu op de tweede zondag in mei. Wilt U kopen Schoenen, Tas of Portemonnaie, Ga dan met VAN DE POL in zee. SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Tel 4145 Wij verstrekken Contant zegels, ook op reparatie. met een heerlijke TAART of een prachtig doosje BONBONS Soesterbergsestraat 28 - Soest Telefoon 2532 sonen in het bestuur der stichting zit ting nemen. GEEN ONTHEFFING De Kerosine N.V. te Amsterdam ver zoekt vergunning voor uitbreiding van een bestaande benzine-installatie aan de Veldm. Montgomeryweg. B. en W. hebben hier tegen grote bezwaren en adviseren de raad geen ontheffing te verlenen van het be paalde in de Zoneverordening Hinder wet. HUURVERHOGING GYMNASTIEK LOKAAL Het R.K. Kerkbestuur heeft aan het gemeentebestuur verzocht de huur van het gymnastieklokaal van de R.K ulo met ingang van 1 januari 1966 te mogen verhogen van 2.50 tot 3,30 per uur. B. en W. stelen voor toestemming te verlenen. VERBETERING OVERWEG PETER VAN DE BREEMERWEG Voor de verbetering van de verkeers situatie bij bovengenoemde spoorweg overgang werd in 1962 reeds 7200. gevoteerd, welk bedrag, in verband met de verbetering van de oostelijke oprit, in 1963 door de raad met 5250,— werd verhoogd. Inmiddels is gebleken, dat de werkzaamheden een totale uitgave van 31.412.08 hebben gevergd, waarom de Ned. Spoorwegen een nota aanbiedt van 15.706,04 (50 procent), zodat opnieuw een kre diet van f 3256,04 wordt gevraagd. AULA OP DE ALGEMENE BEGRAAF PLAATS TE SOESTERBERG Door de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij is een plan ontworpen voor de bouw van een aula op de al gemene begraafplaats te Soesterberg. Burgemester en Wethouder vragen de raad een krediet van f 177.000,voor dit object. VERKOOP VAN GROND Mevrouw G. A. van Asch-Ram alhier verzoekt van de gemeente mogen ko pen ongeveer 840 m2 grond aan de St. Theresiastraat voor de bouw van 4 woningen. B. en W. stellen voor tot verkoop over te gaan voor een bedrag van 20.000,—. AANSLUITING ONRENDABELE WATERLEIDING De eigenaresse van het perceel Blrk- straat 148 heeft zich bereid verklaart haar aandeel in de kosten, zijnde ƒ400.—, van deze aansluiting ln de gemeentekas te storten, zodat tot aan leg kan worden overgegaan. 'T MOOISTE koopt v NATUURl'JKBy De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen: J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815 en W. J. Schutte, Burg. Grothe- straat 65, tel. 2333. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur A. J. Janus, De Genestetlaan 15. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- dijk". Oranie-Groene-Kruis Zr Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. Anthoniana, Nieuwerhoekplein 10, tel. 4255. Groene Kruis Zr. van Halen, Beckeringhstraat 13a. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. van Arkel van Door 7 uur ds G. Jonkers. Opendeurdiers m.m.v. Vrij Evang. Zangkoor uit Bus- sum. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Woensdagavond, 11 mei, 8 uur, oecu menisch avondgebed. Emmakerk 10 uur ds J. van de Berg van IJmui- den. 19 uur ds K. van Li ere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Bazar van 11 tot en met 15 mei in het Jeugdgebouw naast de Emmakerk, t.b.v. jeugd- en wijkwerk. Heeskapel 10 uur ds K. van Liere. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur dienst, ïchtus Kerk 10 en 5 uur ds J. Smit. Eikenhorst 7 uur ds J. Mettau. Huisdienst. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds H. Grosheide van Baarn. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 en 3 uur dienst. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit 7 uur ds Bouw van Eemdijk. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. Ver. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur Eerwaarde Vrouwe dra. M. Th. W. Siregar-Emck van Amsterdam. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur ds C. H. Tempel. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur, volle evangelie samenkomst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur prof. dr. C. Riemers van Amsterdam. Uitzending naar het Alg. Ziekenhuis. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. KERK SOEST. Steentaoffstraat. Zondag. H. Missen te 7.30, 10.3C en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avond 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestr. Zondag. H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. In de week (uitgezonderd woens dag en zaterdag) H Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z-, St. Wilïibrordusstr. Zaterdag biechtgelegenheid om 4, 5. 6, 7 en 8 uur. Zondag. H. Missen te 7.30 en 11 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. Overige dagen H. Missen te 7 en 8 uur. Dinsdag. 8 uur, ouderavond in De Rank over de gevaren voor de kinde ren. Donderdag, 3 uur. slotbijeenkomst voor alle gespreksgroepen van onze paro chie Pater Van Voorst tot Voorst zal de inleiding houden en de diskussie leiden over het thema ..Een veranderde tijd vraagt een veranderde kerk". Ieder ander, die voor deze avond be langstelling heeft, is ook van hart» welkom.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7