Soest toen - Soest nu Districtswedstrijd E.H.B.0. Nederlaag van S.E.C. Vechten over Mao's opvolging Trots als barrière in Rhodesië Het oog gericht op een zwenking M 4\Hlt Dinsdag 10 mei 1966 Uitgave Drukkerij Smit - Soest 966 1 1 45< 45e jaargang no. 36 Dorean voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 MGR. BEKKERS t Tempo-nieuws Kampioenschap lange afstand 1966 Ned. Christen Vrouwenbond R.K. Instuif Jong Soest Kans op titel aanzienlijk verminderd. f? 'X Aflassing Bevrijdingsmars Bronswerk-Fijenoord Abonn. p. kwart, f2.75 - per post f 3.25 soesterITourant post f 3.25 Verschil Verschijnt Iedere dinsdag en rrtjdaf De Pekingse krantenlezers krijgen de laatste tijd stukken onder ogen waar in hun wordt onthuld dat er een „ernstige en wijdverbreide rebellie" aan de gang is tegen de partijleiding. Op allerlei manieren zou het „bur gerlijk revisionisme" tersluiks voortbe staan en burgerlijk revisionisme is de algemene categorie van wat niet deugt: Tlto valt er onder, evenals Chroesjtsjow indertijd en nu Kosygin. Bovendien zouden deze verdorven geesten kans hebben gezien eer en aanzien te verwerven, kennelijk met het doel zich in een gunstige positie te manoeuvreren om het landsgezag over te nemen. En de juist heid van deze aantijgingen kan de lezer dan bewezen achten wanneer hij verneemt dat vele kunstenaars en Intellectuelen - in enkele gevallen ook befaamde geleerden - naar het platteland zijn verbannen. Het zou onverstandig zijn deze kran teberichten als zuivere waarheid te slikken. Het communistisch regiem staat stevig genoeg. De opvolging Maar wel is zo langzamerhand de tijd gekomen dat men in de partij zelf gaat denken over de opvolging van Mao Tsje-toeng. De hoogbejaarde lei der der Chinezen ontbreekt meer en meer op hoogtijdagen van de partij en de natie Bovendien spreekt hij. wanneer hij zich laat horen, zeer wei nig over politieke zaken en des te meer over vragen van filosofische aard. Er zijn ook vele geruchten dat zijn gezondheid ernstig achteruit zou zijn gegaan Wat zich nu in China afspeelt achter de schermen is waarschijnlijk een interne strijd om de opvolging. Iedere kandidaat voor een hoge post na Mao's verscheiden is druk doende mo gelijke concurrentie onschadelijk te maken. Naar Chinese traditie gaat het daarbij echter aanzienlijk minder bloedig toe dan bijvoorbeeld in de sowjet-unie toen daar slag werd ge leverd om de opvolging van Lenin, een strijd die Stalin uiteindelijk won. over vele lijken gaand. Vernederender In China is het niet de kogel of de strop, maar verbanning en vaak de plicht om voortaan als landarbeider de kost te verdienen, een vernedering die overigens minstens zo effectief is als het Stalinistische recept. Afgaand op de namen der verbanne- nen is er weinig gevaar dat de poli tieke lijn van Mao zal worden voort gezet. Eerder dit jaar ts een zuive ring begonnen van het leger en de genen die daarbij te schande werden gezet en verbannen, waren lieden van wie men mocht aannemen dat ze een minder agressieve politiek verstonden Bij de kunstenaars en intellectuelen (voor zover dat na te gaan valt op grond van uitlatingen d'er slachtof fers) gaat het net zo. Maar ook de orthodoxe marxisten on der elkaar zullen wel gaan proberen elkaar buiten spel te zetten. De harde partijkern is op die manier vast be gonnen Mao's opvolger te kiezen: wie van hen wint is echter nog lang niet duidelijk, slechts dat het een volger van de harde partijlijst zal zijn. Temidden van het tandeloos gegrom der Afrikaanse staten dat Londen for ser moet optreden tegen Rhodesië, klinkt vrijwel eenzaam de stem van Malawi's Banda. Die zegt dat gepraat over geweld zinloos is en dat de enige hoop op een oplossing ligt in onderhandelen over een compromis. Dat is trouwens een overtuiging die ook in Engeland steeds meer post vat, wellicht zelfs bij premier Wilson. Het enig moeilijke hierbij is het hoe. Dat de boycot zo'n succes is kan men voornamelijk een geval noemen van vakoptimisme van de regeringsvoor lichtingsdienst. Natuurlijk is het on aangenaam voor Smith en de zijnen dat de tabaksverkoop een flop werd en dat de poging om het olie-embar go te doorbreken faliekant mislukte. Maar het is op zijn hoogst een lang zame wurging en het op de knieën krijgen van de onwettige regering in Salisbury kan op deze manier ont stellend lang duren. Intussen riskeert Engeland dan een hoogst onaangename verhouding met Zuid-Afrika dat voor een goed deel in Rhodesiës oliebehoeften voorziet. Ruzie? Daarbij doemt in het verschiet ook een complete ruzie met Verwoerd, die voor deze onaangenaam kan zijn, maar een nog grotere klap geeft voor de Britse economie. Zuid-Afrika is een van de belangrijkste klanten der Brit se bedrijven en bovendien de leveran cier van goud en diamant, twee pro- dukten die door hun Londense beurs ook Britse kassen danig spekken. Belangrijker nog is dat het voor naamste verhoopte effect van Wil- sons maatregelen uitblijft, namelijk dat onder de blanke Rhodesiërs zelf verzet zou ontstaan tegen Smith. Het tegendeel blijkt waar: men schaart zich juist te hechter om hem, niet uit geestdrift, maar omdat het onder de huidige benarde omstandigheden haast niet anders kan. Smith van zijn kant ziet ook wel dat hij nooit voor honderd procent zijn zin kan krijgen. Zijn regering bMft een groots project van stapel laten gaan, waardoor Rhodesië - als nog geen ander Afrikaans land - voor alle kinderen lager onderwijs zou krijgen. Weliswaar zien Smiths tegen standers hierin niet alleen maar een positieve daad: het onderwijs zou voornamelijk geschikt zijn om wat meer ontwikkelde ongeschoolde ar beiders te krijgen en weinig bijdragen tot een positieve ontwikkeling van de gekleurde bevolking. Niettemin is toch sprake van althans enige ont wikkeling van de Afrikaanse bevol king. Geen unie Voor Smith telt ook dat Zuid-Afrika - met een aanzienlijk geringer getals- overwicht der gekleurde bevolking - bepaald niet veel voelt om een unie met Rhodesië te sluiten, die in het „apartheidsland" de zwarte meerder heid nog overweldigender zou maken. Hij moet dus rekenen op alléén staan. Daarbij is voor hem de groeiende haat tussen de twee bevolkingsgroepen zeker niet behaaglijk. Ook voor hem zou het prettig zijn als via een ge sprek een oplossing gevonden kon worden. Maar juist zoals Wilsons prestige hem noodzaakt voort te gaan op de ingeslagen weg, zo kan Smith zich moeilijk permitteren toenadering te gaan zoeken met Londen, hoewel hij zich bewust is dat de kwade as pecten van de huidige ontwikkeling intussen steeds dieper doorvreten. Het wachten is voornamelijk op wie het eerst zijn trots eventjes vergeet. De afdeling Soest van de Kon. Ned. Vereniging EHBO. was de eer te beurt gevallen on zaterdag 7 mei j.1. in het verenigingsgebouw de districtswedstrijd van het district Utrecht te organiseren. De heer H. E J. Smit, bestuurslid van de afdeling^ Soest en bestuurslid van het district'Utrecht, heette de deelne mers en de verdere aanwezigen harte lijk welkom en sprak een speciaal wel komstwoord tot de aanwezige districts bestuursleden. Hij bracht bij voorbaat reeds dank aan de artsen-juryleden, die zo bereid willig waren, nogwel op hun vrije dag. aan de beoordeling van de deelnemers mede te werken. De jury bestond uit mevrouw dr. Kuipers, dr. Yff en dr Tekelenburg. De heer Smit wees verder op het be lang en de medewerking van de men sen van ..Lotus" (Landelijke Organisa tie Tot Uitbeelding Slachtoffers). Spreker verwelkomde nog de telcom- missie. die bestond uit mevrouw C. v. Kooten-De Zoete uit Soest en de heren Niet alleen in de katholieke wereld, maar ook in protes tantse en onkerkelijke kringen zal het bericht van mgr. Bek kers' overlijden met grote droefheid zijn ontvangen. De r.k. kerk verliest in hem een van haar meest toegewijde en bekwame priesters, wiens woor den een groot gezag hadden. Nederland verliest in hem een man. die als weinig anderen heeft geijverd voor een betere samenleving, waar de vaak zo schrijnende tegenstellingen tus sen de mensen, ook tussen de kerken, zoveel mogelijk zouden worden opgeheven. Vooral door zijn optreden voor de KRO., waarbij hij niet schroomde zware obstakels als het vraagstuk van de geboor teregeling openhartig te behan delen. werd deze boerenzoon uit Sint-Oedenrode kort na zijn benoeming als bisschop van Den Bosch, het troetelkind van oecumenisch Nederland. Waren zijn oecumenische denk beelden waarschijnlijk al in zijn jeugd gevormd doordat het aantal protestanten In zijn geboortedorp de 1 procent niet overschreed, de gesprekken op het Vaticaans concilie met ge lijkgezinden in de hele wereld vertelden hem pas goed dat hij de juiste weg bewandelde. Die weg heeft hij dagelijks bewandeld in Nederlands gTOOt- ste bisdom (1,2 miljoen Bra bantse gelovigen) via zeer lan ge werkdagen (v.Hij werkt tot hij óp is" zei zijn omgeving), talloze audiënties, spreekbeur ten, urenlange vergaderingen en een actief aandeel in het sociale leven, in het besef dat er veel ingehaald moest wor den. Oecumenisch Het oordeel over mgr. Bekkers is voorbehouden aan de ge schiedenis. Wil men da vooruitlopen, dan lijkt de con clusie niet gewaagd dat zijn betekenis niet zal worden afge meten naar wat hij tot stand heeft gebracht, maar naar wat hij tot stand wilde brengen. In de geest van Giuseppe Ron- calli. de onvergetelijke paus Joannes XXIII, heeft deze Bos sche prelaat vooral gestreefd naar een betere samenwerking tussen de verschillende kerken. De rode draad van de oecu mene loopt door zijn levens werk heen. Dit streven vond ruime weerklank, zelfs daar waar men veel moeite had en nog heeft om de inzichten van deze priester in praktijk te brengen. Maar zelfs zij, die hem in zijn vér vooruitziende denkbeelden niet geheel konden volgen, herkenden in deze denkbeelden veel wat hen lief was. Mgr. Bekkers' grote verdienste is wellicht geweest, dat hij niet de nadruk heeft gelegd op die dingen, waarin de mensen ver schillen, maar op datgene wat zij gemeen hebben. En hij heeft dit gedaan op een wijze, die de mensen in hun hart raakte. Zijn verscheiden laat een leegte achter, die moeilijk op te vul len zal zijn. P. v. d. Berg uit IJsselstein en de heer H. Buursma uit Breukelen. Spr. vroeg tijdens het werken van de ploegen stilte. Tenslotte wees spreker nog op de fraaie bekers die beschik baar waren gesteld o.a. door de Soester Courant. De werktijd was voor alle ploegen op 15 minuten gesteld. De deelnemende ploegen waren in volg orde van optreden: Utrechtse Vereni ging. De Meern. Amersfoort. Ameron- gen. Zuilen en Breukelen. De toedracht van het geënceneerde ongeval was als volgt In een woning aan de Steenhof f straat 20 te Soest is door een defect aan de schoorsteen kolendamp in de woon kamer aanwezig. Het echtpaar Visser zit bij de kachel te lezen en terwijl de heer Visser, tengevolge van snel op komende hoofdpijn even wil opstaan, bemerkt hij dat zijn vrouw in een on gewone houding in de stoel zit. Aangezien hij op zijn roepen geen antwoord krijgt, rent hij de deur uit, maar door een opkomende duizeling, veroorzaakt door de ook door hem in geademde kolendamp, slaat hij voor over van de stoep af. waardoor hij zich aan kin en elleboog verwondt. Hij is wat suf en klaagt over hoofdpijn en misselijkheid, maar vraagt uitdruk kelijk om eerst zijn vrouw te helpen. Als de patiënt, die gewond op straat ligt. trad op de heer Visser uit Mij drecht en. zoals gewoonlijk, op buiten gewone wijze, terwijl voor de zich in het huis bevindende vrouw de levens grote oefenpop voor de mond-op-mond beademing ..Rescusie Ann" werd ge bruikt. Nadat de drie juryleden hun visie op de verleende eerste hulp hadden gege ven, waarbij zij verklaarden dat het een zeer moeilijke opgave was geweest, vond men. dat er naast de gemaakte fouten ook veel goede dingen te zien waren geweest. De uitslag was I. Breukelen, 316 punten. 2. Zuilen. 283 punten. 3. De Meern. 262 punten. 4. Amersfoort, 190 punten. 5. Amerongen, 187 punten. 6 Utrechtse Ver.. 163 pnt. Als beste leider werd aangewezen de leider van De Meern, met 82 van de 100 te behalen punten. De heer Smit deelde met een toepasse lijk woord de prijzen uit. terwijl hij de juryleden hartelijk dank zegde voor hun gewaardeerde medewerking en hij liet deze woorden vergezeld gaan van een taart die hij elke dokter over handigde. De Lotus-leden mevrouw Hoogdalem en de heren Van Diermen en Visser kregen ook een attentie voor hun me dewerking. De heer P. v. d. Berg bracht, namens het districtsbestuur dank aan de afd. Soest voor de perfecte organisatie. Als wedstrijdleider trad op de heer C. F. A. Knegjens uit Rhenen. De heer Smit besloot deze interessan te wedstrijdmiddag met de aandacht te vestigen op de nationale wedstrijd, welke zaterdag na Hemelvaartsdag in Den Haag gehouden zal worden Hij wenste iedereen wel thuis en hoopte op een weerzien in Soest. lc RIT ZOMERCOMPETITIE 1966 Met 41 amateurs en nieuwelingen en 8 aspiranten met een dame begon de zomercompetitie. Ondanks de felle wind werd er direct hard aan getrokken. In de 2e ronde trok Cor Albert er al tussenuit. Ha een vijftal ronde lagen een zevental ren ners op kop en na nog enige ronden bleef een viertal over, n 1. Cor Albert, Piet Soeteman, Aad v. d. Ploeg en Cor Faber. Niettegenstaande het grote peloton voortdurend weer aansluiting probeer de te krijgen, wist de kopgroep buiten schot te blijven. Inmidels hadden al vele renners 1 of meer ronden ach terstand opgelopen Door Cor Faber viel de kopgroep uit een, maar ook het grote peloton was tot 7 man uitgedund. Faber wist een kleine voorsprong te houden en werd winnaar. De spurt van het peloton was voor Jaap v d Broek. Totale uitslag: 1. Cor Faber. Adelaar 35 km in 58 min. 2. Ad v. d Ploeg (T.t. 3. Piet Soeteman (Ad I. 4 Cor Aloert (Ad 5 Jaap v d. Broek (T). 6. Gerrit Ruttenberg (T.). 7 B. Veer man (Ad8. P Krijnen (Ad 9 Arie Bakker (T 10. Eddy de Lange iT 11. Harry Llgter (Ad.i. 12. Wil Kot- terer (Ad.) De aspiranten en de enige dame reden 20 ronden of 23 km Vanaf het begin trokken Cor Zijtveld en B den Oude er tussenuit Eerstgenoemde moest even van de fiets wegens een gespron gen spaak, maar hij kon zijn 2e plaats handhaven. Uitslag: 1. D den Oude (Ad 23 km In 39,40 min 2. Cor Zijtveld <Tt 3 L. V. d. Kamp (Ad.). 4. W v d Heu vel (Ad). 5 J Emmelkamp IT.) 6 Harm Hees (T.t. 7 J Hovius (T). Mej Albert eindigde ongeveer als 5e tussen de aspiranten. Met gunstig weer werd het kampioen schap lange afstand van de vereniging ..Tempo" verreden op het parkoers in de industriewijk. Bijna alle leden wa ren present. De amateurs en een aantal nieuwelin gen, die verkozen met de amateurs te rijden, moesten 88 ronden of 101,2 km ni -en. De overige nieuwelingen reden 50tonden of 57% km en de adspiran- ten 30 ronden of 35 km. De groepen werden een halve minuut na elkaar gestart. Bij de grote groep was het Aad Post. die al in de eerste ronde op avontuur ging. in de achtste ronde sprong Ad v. d. Ploeg erbij, maar twee ronden later was de pret gedaan en alles weer bijeen. In de veertiende ronde nam de kleine Arie Bakker de benen, twee ronden later kreeg hij hulp van Ad v d. Ploeg. Zij kregen een voorsprong van een straatlengte en pas in de een endertigste ronde kreeg het peleton weer aansluiting met deze twee man. Meteen was het echter weer Aad Post. die een voorsprong nam. Eddy de Lan ge ging hem achterna en bereikte hem in de 40ste ronde. In de 45ste ronde gingen Arie Bakker. Ad v. d. Ploeg en Jaap v. d. Broek hen achterna Dit werd het drietal Proosdij, v. d. Berg en Hees te bar. Slachtoffers van dit ge weld werden Arie Koenen. Wim Schaef- fer, Aad Post, Gert de Weerd en Ger rit Ruttenberg. vooral deze laatste had dubbel pech. want hij had een lekke band in de 38ste ronde en zag met tweemaal verwisselen van fiets kans om toch weer bij het peleton te komen, maar juist toen viel de slag en zat hij aan het verkeerde wiel. Toen de zeven overgebleven renners met Wim Schaeffer nog 20 ronden voor de boeg hadden, liet men niemand meer gaan. Stil zat men intussen niet, want Rik Hees (in mil. dienst) moest afstappen. Twee ronden voor het ein de probeerde Cees Proosdij nog een keer te ontsnappen, maar men liet hem niet gaan. Toen de bel voor de laatste ronde luidde was alles nog mogelijk. Met spanning keek men wie als eerste de laatste hoek zou omkomen. Het waren Cees van Proosdij en Jac. v. d Berg. Cees won met een kwart wiel en hij moest alles geven om Jac. ach ter zich te houden. De totale uitslag was 1 en kampioen Cees Proosdij, 101,2 km in 2 uur 39,56 min. 2 Jac. v. d. Berg. 3. Jaap v. d. Broek. 4. Arie Bakker. 5. Eddy de Lan ge 6. Ad v. d. Ploeg. 7. Wim Schaef- 9. Ane Koenen. De rest had opgege ven. De nieuwelingen bleven ronden lang bijeen. Gezamenlijk liepen zij wel de een halve minuut eerder gestarte grote broers in. maar later werden zij weer teruggeworpen. Smeekes en v. d. Ent moesten lossen. Tegen het einde moest ook Ries van Breukelen zijn makkers laten gaan. Een fel spurtje tussen Joop van Leijenhorst en Jan W. de Lange bracht de laatste als nr. 1. De uitslag was 1 en kampioen Jan Willem de Lange. 57% km in 1 uur 36.29 min. 2. Joop van Leijenhorst. 3. Ries van Breukelen. 4. Henk Smeekes op één ronde. 5. Marius v. d. Ent. De adspiranten bleven niet zo lang bijeen. Jan Emmelkamp kreeg pech. repareerde snel. sprong weer op zijn fiets vlak voor het peleton. wist drie kwart ronde terug te nemen, maar moest toch opgeven door nukken van zijn ketting. John v. d. Berg en Jan Hovius moesten lossen en kregen in de 27ste ronde een lap. De uitslag was 1 en kampioen Co van Zijtveld, 35 km in 1 uur 02.45 min. 2. Harm Hees. 3. Jan Hovius. 4 John v. d. Berg. Morgen, woensdag, te 8 uur 's avonds, houdt de afdeling Soest-Zuid van de N.C.V.B in Eltheto de laatste bijeen komst in dit seizoen. De heer J. de Bruyn te De Meern zal spreken over: ..Buitenplaatsen aan de Vecht vroeger en thans". Hierbij zullen dia's worden vertoond. Zondag a.s„ des avonds 8 uur, orga niseert „Jong Soest" een instuif in het Verenigingsgebouw „St. Joseph". Me dewerking aan deze avond verleent de „Le Clochards band". De Patij van de Arbeid is nogal eens in het nieuws op een voor deze partij niet zo gunstige manier. De brief van Nederhorst. de brief over Vietnam en de maatregelen, die zijn genomen naar aanleiding van de verkiezingsneder laag hebben veel stof tot discussie ge geven. De P vd A. heeft na die ver kiezingsnederlaag de koers enigszins gewijzigd: ze wil bovendien het rege ringsbeleid naar links ombuigen Dat is een plan. dat bij de K V P. geen genade vindt. Deze partij is niet bereid aan de uitvoering ervan mee te werken. Men is in katholieke par lementaire kringen zelfs ernstig ont stemt over de wijze, waarop de socia listen de laatste weken een linkse koers inzetten. Over de Vietnam-brief zijn de tongen ook los gekomen. Velen - en heus niet alleen tegenstanders van de P.v.d.A.. - zien deze maatregel als een manier om kiezers, die bij de Statenverkie zingen hun stem op de P S P. uit brachten, voor zich te winnen. Over die brief is dan ook al veel gezegd. Men is het er wel over eens. dat deze wel nodig was om eens de reactie van een grote partij te vernemen. Nu is iedere poging, hoe klein ook. die een bijdrage zou kunnen zijn voor de stopzetting van de onmenselijke strijd in Vietnam, toe te juichen. Het is zelfs zo. dat een dergelijke brief als de P v d A. geschreven heeft, ei genlijk veel te lang is uitgebleven. Of de P.v.d.A. dit als regeringspartij wel had moeten doen, is een vraag, die, dunkt mij, wel bevestigend kan wor den beantwoord. Het is immers niet het standpunt van de regering, dat in deze brief wordt uiteengezet, maar van een regeringspartij. Toch is het niet verwonderlijk, dat de brief weer aanleiding is geweest voor heftige discussies. Dat was met de brief van Nederhorst zo, dat was over de brief van Vietnam zo en over het ombuigen van het regeringsbeleid idem dito. Voor elke regeringspartij lijkt mij zoiets een gevaarlijk spel. Men kan die dingen nu eenmaal niet op proef doen en bij de volgende ver kiezing kan men pas zien of men ge lukkig of ongelukkig gespeeld heeft. KANTMAN. Het is niet prettig en ook niet hele maal juist om bij een verloren wed strijd een bepaalde speler de schuld van de nederlaag te geven, maar de S.EC.-keeper Van Hattum. die toch prima wedstrijden heeft gespeeld, had in de wedstrijd tegen Saestum een volkomen off-day. daar hij zeker bij drie van de vier doelpunten niet vrij uit ging. Dat was reeds na 5 minuten het ge val. toen hij een hoge bal uit zijn handen liet glippen en S E C op een 0-1 achterstand kwam te staan. Drie minuten later kwam de paal S E C te hulp. doch na 15 min. spelen verkeek Van Hattum zich weer op een hoge bal van de Saestum-aanvaller De Klerk en het was 0-2. Het begon er donker uit te zien voor SJE.C.. maar het pleit voor de menta liteit van het elftal, dat S.EC. de moed niet opgaf. Saestum beging de tactische fout te veel op de aanval te blijven spelen zodat de S.E.C.-aanval gelegenheid kreeg met snelle uitvallen gevaarlijk te worden, hetgeen resulteerde in twee doelpunten en wel door Duyst na 20 en 25 min. De strijd ging vrijwel gelijk op, hoe wel Saestum toch wel iets beter voet bal speelde en de aanvallen ook ge vaarlijker werden. De rust ging in met gelijke stand (2-2). Na de thee werd er fel om de over winning gestreden, hoewel het spelpeil niet bepaald hoog stond, maar de t! T** spanning vergoedde veel. Het was duidelijk, dat het elftal, dat een doelpunt zou maken, win naar van de wedstrijd zou worden en dat was Saestum. Een harde voorzet van de Saestum- rechtsbuiten trachtte Van Hattum vooruit vallende te keren, doch hij sloeg de bal voor de voeten van aanvoer der De Klerk, die Saestum opnieuw de leiding gaf. 2-3. S.EC. probeerde nog wel verandering in de stand te brengen, maar nu trok Saestum het doelgebied dicht en was er geen doorkomen aan. hoewel zich nog wel gevaarlijke momenten voor het Zeister doel voordeden. Vijf minuten voor het einde voltrok zich definitief het vonnis over SBC. toen de geblesseerde rechtsbuiten van Saestum keeper Van Hattum met een boogbal trachtte te verschalken, doch de bal trof de lat De terugspringende bal werd echter hard door een Saes tum aanvaller ingeschoten en de stand kwam op 2-4, waarin geen verandering meer kwam. Uitslagen V.V.O.G.—Fortitudo 1-0. Donar—C.DN 0-2. S.E.C—Saestum 2-4. Holland-V.V.IJ. 2-1 Zeist-Baarn 1-1. VriendenschaarVeenendaal 6-1. Stand Baarn V.V.O.G. Saestum Zeist Holland S.E.C. 20-25 20-25 20-24 20-24 19-23 20-23 Vriendens. Donar Fortitudo V.V.IJ. Veenendaal Z.D.N 19-22 19-19 19-15 18-13 20-11 19-10 In verband met de slechte weersom standigheden in de namiddag van bevrijdingsdag waren wij helaas ge noodzaakt de mars van het jacht hoorn en tambourkorps met majo rette-groep van Bronswerk-Fijenoord af te lassen Het wisslvallige Hol landse klimaat heeft ons echter een po^ts gebakken, waar we beslist niet gelukkig mee waren. Het Oranje Co mité heeft tijdig diverse instanties verzocht aan het publiek bekend te willen maken dat de mars niet zou doorgaan! Het spijt ons zéér dat het wachtende publiek uiteindelijk hier van niet op de hoogte werd gesteld. Wij bieden u hiervoor onze oprechte excuses aan. Het Oranje Comté Soest streeft er naar het Soester publiek een ruim geschakeerd feestprogramma aan te kunnen bieden en hiervan uitgebreid en tijdig mededeling te' doen. Wij spreken de hoop uit dat in de toekomst bij onverhoopte aflassing van programmapunten het publiek wel tijdig hiervan in kennis zal kun nen worden gesteld. Indien het mogelijk is de muzikale mars en show op een ander tijdstip te kunnen laten doorgaan, zullen wij hieraan tijdig ruime bekendheid ge ven. Oranje Comtié Soest.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1