SSSjNgggBÈSSSlS form Zweden op weg naar de republiek? Meervogels-B.D.C. 1-4 ik word drukker! SSSS s i DRUKKERIJ SMIT meubelen Naar links Lv.ni. de 5-daagse werkweek is onze zaak met ingang van 10 mei op maan dag de gehele dag gesloten. jij ook? De nachtelijke bezoeker Zonder commentaar SOESTERBERG Schilder beter en snel met JUWEEL ENAMEL ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. SS. F. VOlfiT S.E.C.-nieuws Voorstellen voor de gemeenteraadsvergadering Hees vergroot kans op behoud SOESTER GLAS- EN VERFHANDEL, Soesterbergsestraat 52, Bmst BATEïVBIJIMi'S Erkende Auto- en Se«»terrijsch(io! Aanrijdingen B.D.C.-S.E.C. kaartavond Vererende uitnodising Voor de balie Geslaagd Jaap Nooder-Beker A.G.A.V.S. organiseerde bondswandelmars Voetbal Soesterberg versloeg F.A.K. met 3-1 Bevrijdingsdag in Soesterberg De bejaarden gingen uit A.G.A.V.S. Als een koude douche kwam enkele maanden geleden het bericht, dat in Zweden een sterke stroming zich baan breekt voor de republiek. Door toevallige omstandigheden is het koningschap in discussie gekomen en daarbij blijkt zijn positie minder ste vig dan menigeen had gedacht. De koning scheen in Zweden een al gemeen aanvaarde figuur. Zowel de huidige vorst als zijn voorganger heeft tot op hoge leeftijd geregeerd, was algemeen geacht en bemind. Het gaat dan ook bepaald niet tegen de persoon van de vorst of tegen het vorstenhuis. Men vraagt zich alleen af: heeft het zin het te continueren? Zweden is eeuwen lang een konink rijk geweest. Het heeft de goede en slechte koningen gekend Toen ten slotte het huis Wasa dreigde uit te sterven adopteerde koning KaTel XIII de Napoleontische maarschalk Jean Baptiste Bernadotte, de procureurs- zoon, die koning van Zweden werd. Men meende daardoor goede vrienden met Napoleon te blijven, maar toen Bonaparte het pleit begon te verlie zen schaarde zijn vroegere krijgsmak ker zich bij de Bondgenoten, die ze gevierend Parijs binnen trokken. Populaire vorsten De Bernadottes vormen dus een „bur gerfamilie", al hebben ze zich met diverse vorstenhuizen vermaagschapt. Officieel hielden zij zich aan tradi ties en hofstijl, privé maakten ze zich op velerlei gebied verdienstelijk. Jean Baptiste. die zich Karei XIV noemde, deed weliswaar veel staatsza ken op bed af, maar zijn regering was voor Zweden in vele opzichten zegenrijk. Karei XV (gehuwd met prinses Louise van Oranje) maakte zich zeer geliefd bij zijn volk. Oskar II was een groot geleerde, vertaalde Goe- the in het Zweeds en stimuleerde krachtig het Noordpoolonderzoek van Nansen en Nordenskjold Velen herinneren zich nog Gustaaf Adolf V, de man die als „Mr. G." niet alleen een der beste tenissers van Eu ropa was, maar zich ook als consti tutioneel vorst geacht wist te maken. Toen Zweden een socialistische rege ring kreeg ,gaf dat geen enkel pro bleem. De lange, schrale vorst was in heel Europa een populaire figuur tot hij op 92-jarige leeftijd stierf, door zijn volk diep betreurd. Burgerhuwelijken. De huidige koning is thans 84 jaar. Gustaaf Adolf VI, Europa's „vorstelijke tuinman" had vier zoons, maar geen van hen zou hem opvolgen. De oudste kwam bij een vliegtuigongeval om het leven, Sigvart en Karei Johan trouw den respectievelijk een koopmansdoch ter en een journaliste en zagen van hun rechten af en Bertil, wiens naam indertijd werd gekoppeld aan die van Prinses Juliana, is nog steeds vrijgezel. De morganltische huwelijken werden 'n specialiteit der Bernadottes. Nog meer mogelijke troonpretendenten traden met „burgerlijke" vrouwen in het hu welijk en graaf Folke Bernadotte werd op een V.N -missie in Jeruzalem vermoord. De candidaat voor de troon is thans de zoon van de in 1947 omgekomen kroonprins Gustaaf Adolf, Carl Gustav, die thans 20 jaar oud is en ingevolge de grondwet nog vijf jaren moet wach ten voor hij tot de troon gerechtigd is. En dit is de reden, waarom men zich gaat bezinnen op de voortzetting van de monarchie. Vorstelijke tuinman. Weliswaar Is koning Gustaaf Adolf nog niet afgetrden. maar hij is 84 jaar oud Wanneer hij het, evenals zijn vader, tot zijn 93ste volhoudt, ontstaat er geen vacuum. Het is echter de vraag of hij dat kan en wil. Ook deze koning, een waardige figuur tijdens officiële plechtigheden, is de eenvoud zelf in zijn vrije tijd. Er Is indertijd een treffende foto gemaakt van het grauwe, monumentale konink lijk paleis in Stockholm in de winter. Op het trottoir in de sneeuw wandelt een bejaard echtpaar een beetje moei zaam tegen de helling op. Het zijn de koning en de koningin, op hun ochtendwandeling. De koning brengt veel tijd door ln zijn prachtige hoftuln. die voor het publiek is geo pend. Menigmaal ziet men hem voor de tuinbaas aan. Hadden de Zweden 't in vroeger jaren met hun koningen nogal eens aan de stok, de Bernadottes hebben zich zon der uitzondering ln de sympathie van het volk mogen verheugen. Ook de opkomst van het socialisme heeft, dank zij het verstandig optreden van de Vijfde Gustaaf, daaraan niets ver anderd. Komt het ooit zo ver? Waarom blijkt er nu een sterke stro ming te zijn vóór de republiek? Die stroming is noch gericht tegen het vorstenhuis, noch tegen de vorst, noch ook tegen de jonge troonopvolger. De nuchtere, zakelijke Zweden vragen zich alleen af of het koningschap nog nut heeft, of het meer is dan een ornamentele funktle. En meer is het in Zweden ook niet. Daarbij verliezen de vorstenhuizen in het algemeen de sprookjessfeer die hen omgaf. Men kijkt vla pers, radio en televisie als het ware bij de vorst op tafel. De vele morganatische hu welijken in het Huis Bernadotte wij zen er op, dat die opvatting zelfs tot in het paleis is doorgedrongen. Overigens is het nog zeer de vraag, of Zweden ooit een republiek zal worden. He volk is nog altijd dol op konings sprookjes en de pracht en pTaal, die het hof omgeeft, is nog heel iets an ders dan de eenvormige welvaart van alle dag. Als er geen politieke beweegredenen zijn, ls het de vraag of men zuiver om zakelijke, nuchtere voordelen de laatste band met het verleden zal wil len verbreken. ls er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier S.E.C. BINGOAVOND Tot besluit van het seizoen zal de SE.C. bingocommissie vrijdag 13 mei a s. in het clubhuis de derde en voor dit seizoen laatste bingoavond organi seren. Opnieuw zullen de S.E.C.-leden, dona teurs en begunstigers kunnen meedin gen naar de talrijke prijzen, die op deze avond zijn te verdienen. Bij de laatste S.E.C. bingoavond waren ruim 100 leden aanwezig en verwacht wordt dat ook vrijdag a.s. een groot aantal leden naar de Bosstraat zal komen. Bingomaster is opnieuwe Wouter de Bruin, die zal worden bijgestaan door zijn eminente secondanten de heren John Elderman en Edy Hoeymans. Opnieuw is een keur van prijzen op deze avond beschikbaar gesteld. De start van S.E.C.'s derde avond met bingospel zal om 8 uur zijn. S.E.C. POOLNIEUWS Voor de S.E.C. poolers geldt het vol gende bericht. Vrijdag a.s kunnen de pools nr 35 met datum 14 en 15-5-66 en no 36 met datum 18 en 19-5-66 ingeleverd worden. De wedstrijden, welke derhalve op He melvaartsdag gespeeld worden, zijn op totoformulier no 36 opgenomen. Deze pool dient echter tegelijkertijd met het formulier no. 35 te woTden ingeleverd. SE.C. poolers die aan beide toto's meedoen hebben de kans, evenals dit met de Paasdagen het geval was, een extra prijs van 25.000,te verdie nen. Deze prijs wordt uitgekeerd aan de pooler, die aan beide pools mee doet en de door de thuisclub gewon nen wedstrijden en niet meer of min der juist heeft voorspeld. Voor de S.E.C. poolers, die nog niet het nieuwe registratiekaartje inlever den. geldt het advies dit zo snel mo gelijk te doen. De toto zal half juni uitgespeeld zijn en het is dus zaak om voor de nieuwe toto. welke half augustus a.s. start, tijdig gereed te zijn. Bij de S.E.C. totoadressen zijn de groene kaartjes voor registratie voorradig. S.E.C. SPELER NICO BALTUS IN ZIEKENHUIS Achteraf blijkt cat S.E.C. speler Nico Baltus bij de wedstrijd Veense Bos 3- S.E.C. 5 zijn enkel heeft gebroken. De ongelukkige S.E.C. speler verblijft nu in het ziekenhuis Zonnegloren. S.E.C. LOTERIJ De Soster Zakenkring heeft gunstig gereageerd op het schrijven van de v.v. S.E.C., waarin verzocht werd om medewerking bij de opgezette loterij. Vele inschrijvingen kwamen binnen, zowel van de middenstand als de le den van de Soester Zakenkring. S.E.C. hoopt, dat de firma's die nog niet reageerden op de S.E.C.-brief dit deze week nog zullen doen. Thans zijn ruim 800 loten geplaatst, maar de laatste lootjes wegen ook in dit geval het zwaarst. Van de S.E.C.-le den heeft thans ruim 85 procent der leden op een lot ingeschreven en in het nummer van de Groen-Witte van mei zal het bestuur aan de nog resterende 15 procent der leden, welke nog niet inschreven een verzoek doen alsnog in te schrijven. De loten kunnen in 10 termijnen van 3,betaald worden. Het ziet er ech ter naar uit, dat de groots opgezette loterij een succes wordt. De schuld die S.E.C. heeft voor de gekochte inventaris voor de kantine, hoopt men met de opbrengst van deze loterij te kunnen voldoen. Vooreerst wacht de S.E.C.-familie echter nog de taak de resterende 200 loten aan de te brengen. Na het teleurstellende resultaat van vorige week zondag, door van Veen- se Boys met 3-0 te verliezen, heeft B D.C. in Naarden een ruime zege behaald op Me^rvogels. Deze overwinning kwam tot stand door bijzonder goed voetbal van de B.D C.-ers. Er werd in de voorhoede, waarin Jos Brouwer ook weer van de partij was vlot gecombineerd en goed geschoten. De achterhoede was weer waterdicht. De Soesters begonnen de strijd dus met een gewijzigde opstelling. Schim mel. hersteld van zijn blessure, verde digde zijn doel keurig, terwijl Van de Mast op de linksbackplaats beter uit de verf kwam als ln de voorhoede. Voet, Van de Hengel en Van Asch speelden als van ouds betrouwbaar, terwijl Westerveld en Bakker op het middenveld uitstekend werk verricht ten. In de voorhoede konden Van der Lugt, Beijer, Brouwer en Dorrestein elkaar steeds weer goed vinden. De eerste helft werd afgesloten met een 2-0 voorsprong voor B D.C Het eerste Soester doelpunt werd ge schoord door Van der Lugt. die uit een dieptepass schuin voor het doel kwam en keihard en onhoudbaar in- knalde. Beijer kreeg hierna loon voor zijn harde werken toen de Meervogels doelman de bal naar zijn back plaats- ONBEWOONBAARVERKLARING B en W. stellen voor de woning Oude Utrechtseweg 21 alhier onbewoonbaar te verklaren daar deze in zeer slechte staat verkeert. ONTHEFFING GEWEIGERD De heer G. W. v. d. Grift. Nieuweweg 27 te Soest, verzocht ontheffing van het bepaalde ln de Zoneverordening Hinderwet ln verband met het ln wer king brengen van een benzine-instal- latle. B. en W. stellen voor het verzoek af te wijzen. ONTHEFFING VERLEEND De heer J. Manessen. Beckerlnghstraat 35, alhier, verzocht ontheffing van de ..Zoneverordening Hinderwet" voor het wijzigen van een herstelinrichting, alsmede het uitbreiden van het be drijfsgebouw. B en W. hebben hier tegen geen bezwaar en stellen voor de ontheffing te verlenen. UITBREIDING U.L.O. Het bestuur der stichting Van der Huchtschool verzoekt de raad voor haar uitgebreid lager onderwijs een nieuw gebouw te mogen stichten. Aangezien, volgens B. en W.. de nor male eisen hierdoor niet worden over schreden. stellen zij voor hleraanu medewerking te verlenen. V ALLEIV OGELSHEES 0-3. Hees doet haar uiterste best degradatie te ontlopen. Hoewel Hees met drie invallers moest aantreden, daar Tempelaars, G. de Bree en Bosman niet konden spelen en vervangen werden door resp. Altena, H. de Bree en Buddlng, begonnen de Hees-spelers direct een offensief, doch het goede schot ontbrak voorlopig. Nadat Sakkers en Van Es fraaie kan sen gemist hadden, gelukte het Van Es toch twee minuten voor de rust Hees de leiding te geven (0-1). met welke stand de rust Inging. Na de thee een heftig aanvallend Val leivogels, dat Hees zeker 15 minuten ln de verdediging drong. Na dit Scher- penzeelse offensief kwam Hees weer los en na 20 minuten bracht Sakkers de stand op 0-2 en het werd zelfs 0-3 door Van Es. Nadat G. de Bree nog een keer hard tegen de lat had geschoten, kwam het einde met een verdiende 3-0 overwin ning voor Hees. Wellicht gelukt het Hees nog ln een eindspurt zich veilig te stellen. te. maar Beijer was er als de kippen bij. om de B D.C. voorsprong te ver groten. In de tweede helft zagen de vele toe schouwers weer een over alle linies sterker B D.C dat tactisch ook goed speelde. B D.C. bouwde aanval op aanval en het Meervogels-doel stond diverse malen onder druk. Dorrestein zou de B D C -voorsprong vergroten toen hij uit een pass de Meervogels-doelman kansloos liet Meervogels kwam hierna nog wel en kele malen terug vla aanvallen die ook niet aan gevaar ontbloot waren, doch de B D.C. achterhoede wist van geen wijken. Linksbuiten Dorrestein bracht later de stand op 4-0 voor de Soesters toen hij vanaf de zestienmeter lijn zo hard inschoot dat de keeper de bal vla zijn handen nog ln het doel zag be landen. Enkele minuten voor tijd kond'en de Meervogels de stand nog een iets beter aanzien geven door de eer te redden. Zo eindigde deze wedstrijd, die een zeer sportief verloop had, in een ruime 4-1 overwinning voor B.D.C., dat op een zeer goede wedstrijd kan terug zien. Wanneer de blauw-witten a.s. zondag ln de thuiswedstrijd tegen koploper P.V.C. hetzelfde spel kunnen vertonen, geloven wij niet dat de Utrechters tegen onze plaatsgenoten opgewassen zullen zijn. O** CO Gedipl. A.B A.N -Instructeur PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 ((12955) bgg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald eD gebracht. Blijkens uitlatingen van haar voorzit ter de heer Tans wil de Partij van de Arbeid een verhoging van o:a. de ver mogensbelasting om het tekort op de begroting te dekken. De socialisten zouden verder tegen een nieuwe ster ke verhoging der indirecte belastin gen (op goederen e.d zijn, maar zij zijn wel voorstanders van een verla ging der indirecte belastingen (loon- en inkomstenbelasting). Kennelijk gaat de Partij van de Arbeid er van uit. dat de meest kapitaalkrachtigen ook de grootse bijdrage moeten leve ren aan de staatskas. Hieruit zou men mogen afleiden dat de P v d A. zich meer naar links gaat opstellen. Dat zou alleen maar zijn toe te juichen. Voor de Nederlandse kiezers werd de politiek daarom zo'n vervelende zaak, omdat de tegenstellingen tussen de verschillende partijen steeds meer begonnen te vervagen. De socialisten leverden daartoe ook hun bijdrage, die hen alleen maar stemmenverlies heeft opgeleverd. Door een dergelijk socia listisch program zouden ook de andere partijen gedwongen kunnen worden tot een welbewuste stellingneming. Dat kan ons politieke leven een le vendigheid verschaffen, die te lang heeft ontbroken. Nu zeggen de kiezers: „Het is toch allemaal één pot nat". Dat moge dan wel niet helemaal waar zijn, het feit dat een dergelijke be wering regelmatig gelanceerd wordt duidt er op dat de politieke partijen zelf aanleiding geven tot dergelijke sombere bespiegelingen. Hierdoor is het ons mogelijk u op de resterende dagen, waaronder ook de WOENSDAGMIDDAG, beter van dienst te kunnen zijn. Door meer persoonlijk contact zal dit U zeker ten goede komen. Verder delen wij U mede dat wij er aan zullen mee werken ook een KOOPAVOND in Soest te verwezenlijken. Steeds graag tot uw dienst, TORENSTRAAT 5 - SOEST - TELEFOON 3473 tart* meer tegenwoordig. De vraag Geld verdienen? Dat kan_ Da» Je kunt ven allee kleien, ls alleen: hoe ga |e oei gviu 7e leerjaar goed doorlopen drukkeril' Van harte welkom hoe het kaartje wanneer ]e een drukker jg (jhoven! 1 Belangrijk voor: Amsterdam, Rottum. jaar praktijk n*t looal Een precm op VAN WEEDESTRAAT 29A SOEST TELEFOON «2955-2566 Vrijdagavond reed J. C. R. uit Soest op de Lange Brlnkweg richting Eem- straat toen hij ln een flauwe bocht een wielrijder wilde passeren, kwam van de tegenovergestelde richting een auto, bestuurd door J. Th. Z. utt Amersfoort. Een aanrijding was het gevolg. Hoewel beide auto's zwaar beschadigd wer den, deden zich geen persoonlijke on gelukken voor, Zaterdagmiddag reed E. W. H. v. M. wonende te Utrecht, als bestuurder van een autobus op de Soesterbergse- straat en verleende geen voorrang aan de autobestuurder P. S. Z. uit Soest, met het gevolg, dat de perso nenauto aan de linkerzijde zwaar be schadigd werd. A.s. donderdagavond zal in de BD.C- cantine een strijd worden geleverd tussen B.D.C. en S.E.C. Dit zal echter niets met voetballen te maken heb ben, want nu zullen zij elkaar partij gaan geven op het klaverjasgebied. Er wordt gestreden om de wisselbeker, welke vorig jaar door B.D.C. gewon nen is. De aanvang van deze „derby" is ge steld op 8.00 uur. O D Op zaterdag 14 mei a.s. wordt In de Grote- of St. Bavokerk te Haarlem een grote zangavond gehouden waar aan door verschillende koren uit de omgeving van Haarlem medewerking wordt verleend. Aan deze avond zullen ruim 500 zangers en zangeressen deel nemen. Door het organiserende comité zijn de Christelijke Koorvereniging „Sursum Corda" te Soest en het koor van „Palels Soestdijk", beide o.l.v. de heer L. J. Meijer uit Soest, uitgenodigd medewerking te verlenen aan deze massale zangavond, waarvan grammo foonplaatopnamen zullen worden ge maakt. Door de koren uit Soest, zul len o.a. worden uitgevoerd het „Domi- ne salvam fac reginam nostram", het „Ave, Verum" en het „Sanctus". De nacht was neergedaald over het dorp. De wereld van de mensen be vond zich in diepe rust. Achter één van die duistere gevelgaten stond de sponde van twee echtelieden die uit gestrekt verwoed krachten opdeden voor de volgende dag. Terwijl deze echtelieden verzonken waren in grote rust, klonk op de be nedenverdieping een onbestemd ge stommel. Een onduidelijke figuur be gon mopperend op handen en voeten de trap te beklimmen. Na vele mis lukte pogingen belandde hij op de bovenverdieping. Moeizaam opende hij de slaapkamerdeur, zonder zich om het echtelijk gesnurk te bekommeren. De deèls opgewekte, deels neerslach tige geluiden die de nachtelijke bezoe ker enigszins lallend teweeg bracht, onderbraken de echtelijke slaap. Het echtpaar ontwaakte zo half en half, om plotseling tot de volle klaarte van de uitgeslapen mens te geraken, toen het de duistere schim waarnam, die in een wankel evenwicht over de slaapkamervloer laveerde. Meneer ging rechtop zitten. Mevrouw wilde eveneens rechtop zitten, doch schoot terstond geschrokken weer tot en met de krulspelden onder het la ken. De bezoeker wuifde minzaam met de hand, zei „Daag en begaf zich in de richting van de wastafel. Steun zoekend tegen de muur deed hij een greep in de richting van het glas, waarin een gebit, in de hoop een fer me slok te nemen. Want de man was zeer dorstig. Dit werd de heer des huizes te mach tig. Hij ontsteeg zijn ledikant en ver toonde zich aan de vreemdeling in al zijn manlijke macht en majesteit, voorzover daarvan sprake kan zijn bij een man in piamajasje en onderbroek, wiens gebit in een glas in andermans hand toeft. Nochtans maakte de fie re verschijning op de bezoeker gener lei indruk. Hij lachte dwaas, liet het glas ter aarde smakken, vleide zich naast de restanten en sliep in, hetgeen zelfs mevrouw gillend de sponde deed ontvluchten. Er bleef meneer nu niet anders over dan de delen van het gebit weer sa men te passen en de politie te bellen. Die heeft de bezoeker opgeborgen, en nu moest hij voor de politierechter verschijnen. Hij wist er allemaal niets meer van. De hele avond kon hij zich niet meer herinneren. Hij had zoveel gedronken, dat hij volkomen van de kaart was geweest. 25.00 boete vonniste de politierech ter, want de man had nooit iets met de juistitie van doen gehad, en ook verder stond hij niet ongunstig be kend. „Kom mee, makker", zei de beklaagde tegen het slachtoffer wiens gebit in de maak was. „dan nemen we d'r een tje op de goede afloop". In Rome is een telling gehouden van de vele katten, die daar aanwezig zijn. Men kwam er tot een totaal van 260.000, wat betekent, dat er tweemaal zoveel katten zijn als honden. In de offlciersverblijven van Ame rikaanse eenheden in Frankfurt is een alarmvoorschrift uitgevaardigd, wat te doen, wanneer er brand uitbreekt Een van de voornaamste regels luidt aldus: „Bij het uitbreken van brand moet men zich op de gang begeven en „Brand!" roepen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd de heer J. J. Scholten cum laude voor het doctoraal examen fy sische geografie. Voor het schoolvoetbaltoernool van de lagere scholen, onder auspiciën van de jeugdcommissie van de V.V. Soester- berg, is een nieuwe wisselbeker be schikbaar gesteld, de „Jaap Nooder beker". Wijlen de heer J. Nooder was erelid van de voetbalvereniging en ls ook vele jaren een verdienstelijk voor zitter geweest. In deze beker wordt de heer Nooder geëerd voor alles wat hij op sportief en sociaal gebied voor ge heel Soesterberg: heeft gedaan. Het jaarlijkse toernooi is vrijdagavond 6 mei begonnen voor de vier schoolelf tallen. Zaterdag j.1. organiseerde de gymna stiekvereniging A.G.A.V.S. ln Soester berg voor de tweede maal de bonds wandelmars van het K.N.G V Ongeveer 450 wandelaars hadden voor deze wandelmars ingeschreven. Te on geveer 4 uur des middags kwamen de eerste deelnemers Soesterberg al weer binnen gemarcheerd Ondanks de re gen was er een grote belangstelling van het publiek. De heer Boer van de Openbare lagere school had bereidwillig de school aan de organisatoren afgestaan. Bij aan- tlge medalllehac-komsten ,.:s,t0as komst kregen de deelnemers een prachtige medaille overhandigd. INTERIEURVERZORGING j<ERKSTRAAT 26. TEL 16255 BUSSUMTNASSAUUVAN 23, TEL 13255 officieel TOP-FORM adviseur De thuiswedstrijd van Soesterberg te gen F.A.K is in een mooie 3-1-over- winning voor Soesterberg geëindigd. Na een kwartier opende F.A.K. na een vrije schop de score (0-1). Soesterberg kwam daarna pas goed op dreef en hield dat verder de gehele wedstrijd vol. Al twee minuten later na F.A.K. maakte links buiten Vene kamp met een hard schot gelijk, (1-1) en daarna bracht midvoor Borg Soes terberg aan de leiding (2-1). Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft hield Soesterberg haar tegenstander volkomen in be dwang en voerde zij de stand op tot 3-1. Hierin kwam geen verandering meer. De Bevrijdingsdag is 's middags en 's avonds vreugdevol gevierd. Er was o m. grote belangstelling om de vete ranen van Soesterberg een voetbalwed strijd te zien spelen tegen het vetera- nenelftal van Amsvorde uit Amers foort. Er waren aardige staaltjes voetbal te zien. vooral van de geroutineerde Amsvorde-spelers, die met 2-3 won nen. Voor het openluchtbal 's avonds op het dorpsplein bestond enorm veel belang stelling vooral van de jeugd. Die be langstelling gold niet in de laatste plaats de jeugdige beatgroep, die de muzikale begeleiding verzorgde. Jong en oud deden lustig mee aan dit Bevrijdingsbal op het Dorpsplein, dat voor deze gelegenheid feestelijk was verlicht. De trouwe bezoekers van de algemene bejaardensociëteit hebben vrijdagmid dag een autotocht gemaakt. De tocht voerde via Huis ter Heide en Zeist langs stille binnenwegen in Bunnik, waar men. evenals in de Betuwe, rus tig kan genieten van de bloesempracht der bloeiende bongerds. In Geldermal- sen werd de thee gebruikt en ook op de terugweg, die enigszins afweek van de eerstgevolgde route, kon men zich verlustigen in de bloemenpracht. De afdeling volleybal van A.G.A.V.S., die in de nu afgelopen competitie de buteerde, is ongeslagen kampioen ge worden in de vierde klasse en promo veert nu rechtstreeks naar de tweede klasse, dank zij een 2-0-zege op Vioa VL

Soester Courant | 1966 | | pagina 3