De Soester Dorpsbrink SWAGER Winst voor alle V.V.Z.-teams Nieuwe Wasserette D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM Krabbels van Knelis Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Openbare Bibliotheeek Soestdijk Lenssen+de Wolff Klaar terwijl u wacht BEVEROL S MEER STATION V.V.Z.-nieuws Zo vlogen de duiven Eerste Soester Begrafenis-Onderneming BURGERLIJKE STAND (vervolg) Tegen het einde van de 16e eeuw, begin 17e eeuw. verloor het gezamen lijk gebruik van de Brink door de Soester buren zijn oorspronkelijke be stemming en besluit het dorpsbestuur de gronden op de Brink te verhuren. In een buurspraak die op 12 juli 1573 werd gehouden, wordt hiertoe beslo ten.. „Soe hebben die gemeen buyren out en jonge gelyckelicken gecon- senteert ende overgegeven dat men dan gemene brijnck van jaer tot jaer sal verhuyren tot behoeft van die gemeen buyren van Zoest ende dat die nyemant en sal moegen huyren dan geboren buyrekinderen van Zoest...." Spoedig daarop ging men ook over tot verkoop van gronden die voorheen tot de gemene gronden hadden behoord. Schout en schepenen werden hiertoe geautoriseerd door de buren (Soeste- naars). na gehouden buursprak. Mees tal betrof het een perceeltje grond, dat reeds in het bezit was genomen en waarop een getimmerte (huisje) was gebouwd. Langzamerhand werden stukken grond aan het gezamenlijk gebruik onttrok ken en kwamen er woninkjes te staan op de meentgronden. waartoe ook de Brink behoorde. Op 21 maart 1593 werd bepaald, dat Gijsbert Alpherss ca. ..op die gemeente aan de Boven- boom opt Cort Endt bij den Boven- wegh een huysken sal moegen timme ren". Dit huisje staat net niet op de Brink, maar in de buurt van de te genwoordige Ferdinand Huycklaan. waar de toestand precies zo was als op de Brink. De Bovenweg is vermoe delijk de Torenstraat, die vroeger ook wel werd aangeduidt als Bovenweg, maar ook als Doodweg. Waart het be treffende huisje precies heeft gestaan is niet met juistheid vast te stellen, daar wij al schreven, dat het Kort End meer een buurtschap vormde dan een weg. Bij de dood van de langst levende der beide echtgenoten zou het huisje moeten worden afgebroken „ende die gront sal alsdan wederom tot meente moeite blijven leggen". Omstreeks 1612 besloten de buren de Brink wederom te verhuren en de op brengst te gebruiken voor een aflos sing van „deselve gemeente". Er werd evenwel bij geconditioneerd, dat wanneer ale plaggen daarvan verkocht waren, dezelfde Brink „ten Profijte van de gemeene buyren" zal blijven liggen en „yder ingeseten en gemeen buyrman van voor meent met beesten en peerden ofte anders ge- bruyckt te worden". De Brink zou aan verschillende percelen verpacht wor- BURG. GROTHESTR.45 TEL: 3917 SOESTDJK Nieuwe aanwinsten. Jeugd. Leesboe ken. Andreus, De verhalen van Mees ter Pompelmoes. Aresty, Ginny zet door. Bijpost, Lees jij ook mee? 4 dln. Cavanna, Susie waagt de sprong. Dragt, Geheimen van het wilde woud. Evenhuis, Boot zonder water Falk, Wie is Brita? Feu- stel. Antonio en opa a'itobus. Geel- muycfen, De vrije zee. De Groot, De blauwe schoentjes. Laan, Pinkeltje in Madurodam. Lawrence, Mindy's moeilijkheden. Lennart, Martijn en Martientje. Van Luipen-Bronwas- ser, Wij zijn nooit alleen. Van Mi- chalewskij. Het wrak in de diepte. Rodrian. Christine en de Zwaluwen. - Het wolkenschaap. Roggeveen, Ok- kie en Moortje. - Okkies verrassing. De Roos, De Kameleon schiet te hulp. Spyri, Waldi en kasteel Wil- denstein. De Vado, Soldaat Archi- bald. Verne, Het geheimzinnige ei land: de luchtschipbreukelingen. - Het geheimzinnig eiland: de verlatene, - Hektor Servadac; de terugtocht naar aarde. - Hektor Servadac; de vul kaanbewoners. - De kinderen van kap. Grant: Australië. - De kinderen van kapitein Grant: de Stille Zuidzee - De kinderen van kapitein Grant: Zuid-Amerika. - Michael Strogoff; de koerier van de tsaar. - Naar het mid delpunt der aarde. - De reis naar de maan in 28 dagen en 12 uren. - De reis om de wereld in 80 dagen. - Ro- bur de veroveraar. - 20.000 mijlen onzer zee; westelijk halfrond - Het zwarte goud. Visser, Niku de zwer ver. Werner, De kip met de vreem de kuikentjes. White, Gevecht in de Pacific Boeken over allerlei onderwerpen. Bach, Straaljagerpiloot. - Beroepen voor meisjes in de medische sector. Bomans, Sprookjesboek. Cottrell, Het tweestromenland der Mesopota- miërs. Daalder, Reynaert de Vos. - De toverfluit. Dupont, Schadu wen over het witte doek. Von Ha gen, Het zonnevolk der Inca's. Hauff, Sprookjes. Van de Hulst, Hans de ponnie. Hvass, Reptielen en amfiblën der wereld. Jeannin, De wereld der insecten. Johnson, De bergleeuw van Utah. Lennart. Kinderverhalen. Letouzy, Natuur- gids voor de vogels van Europa. den voor de tijd van drie jaren. Na af loop van deze periode, wanneer de ge hele Brink tenslotte zou zijn af ge plagd, zou deze in z'n geheel nogmaals voor drie jaren worden verpacht. Daarna zouden de oude collectiviteiten der buren weer haar rechten kunnen laten gelden. In 1649 beginnen de verpachtingen van de brinkgronden. Steeds worden er zeventien blokken verhuurd. In de buurmeesters-rekeningen van 1684 tot 1687, troffen wij deze onder de post „incomste" aan. „Eerstelyck van Jan Huybers Stael wegens pacht van het 'eerste blok 9-10-0. Daarna volgen meer notities aangaan de deze verpachtiingen, o.a. Noch ontfangen van Claes Zegerts Schouten wegens pacht van het vierde block brink de somme van 12-17-0. Vooraf was uitdrukkelijk vastgesteld, dat ieder huurder van het land, dit niet anders mocht gebruiken dan er beesten op te laten weiden, zonder daarvan aarde of plaggen te halen. Wanneer de stallen werden uitgemest in het voorjaar mocht een ieder zijn beesten op de Brinck laten lopen tot de maand mei, langer niet. Mestpluuze mochten op de Brinck worden opge slagen, een oud recht dat nog is blij ven bestaan en herinnert aan het ge meenschappelijk gebruik van de Brink. In het voorjaar is de Brink onbegaan baar. want niet alleen sloegen de boe ren er hun mest op. maar groeven ook „draftcuylen", vermoedelijk op slagplaatsen waar men de gier be waarde. „Draf" is ook een afvalpro- dukt van de bierbrouwerijen, dat zeer geschikt of geschikt gemaakt kan worden tot veevoeder Of de Soester boeren in die tijd, inderdaad „draf" als veevoeder hebben betrokken, heb ben wij niet met aan zekerheid gren zende juistheid kunnen vaststellen. De vele bierbrouwerijen in Amersfoort en de plaatselijke bierbrouwerij ..De Posthoorn" kunnen dit produkt inder daad wel geleverd hebben aan de landbouwers en veehouders in de naas te omtrek. Wanneer deze „draftcuylen" werden leegeschept. dan moesten de kuilen binnen vierentwintig uren weer worden gedempt, evenals de gaten waar leem werd uitgehaald. Een oude ordonnantie verbiedt dit op straffe van ..poene" boete) Eveneens is het verboden zoden te steken op de meent Dit woord ..meent" vinden wij thans nog terug in het weggetje genaamd het Breemeentje, dat beduidt gemeen schappelijke weide of grond; ..bree" hier in de betekenis van „breed" of „wijd". De zoden of plaggen werden voor verschillende doeleinden gebruikt. Rui ge heideplaggen werden vaak op het dak van de woning gelegd en dien den als beschutting tegen regen en sneeuw. Aanvankelijk zullen de ty pische. witgekalkte boerenwoninkjes, die nagenoeg zijn verdwenen, geen rieten- of pannendak hebben gehad, maar werden zij eenvoudig met stro en heideplaggen afgedekt, het goed koopste materiaal dat voorhanden lag. Tegen de herfst wanneer het gure en natte weer te verwachten was kwamen er nog eens extra nieuwe heideplaggen op het dak. Het was tegelijkertijd warm en beschutte tegen regen en sneeuw. De heideplaggen namen veel vocht tot zich, waardoor de plaggen een iedeale afdekking waren voor die tijd Graszoden werden gebruikt om de bijenkorven mee af te dekken. Iedere boer en daggelder hield toen één of meer stokken bijen. De Imkerij beleefde een grote bloei en „bijesteden" op de Eng en op de heide rondom Soest, vooral te Soester- berg waren zeer in trek bij de liefheb bers die in de zomer hun bijen hier naar toe brachten. Gedurig nam het euvel van plaggesteken grote vormen aan, zodat schout en schepenen meen den hieraan paal en perk te moeten stellen en het steken en halen van plaggen op de Brink verboden: Item dat ghene Ingeseten ghene plaggen van brinck sullen haelen ofte sticken oome op haar immen of bijkorven te decken, op te v(er) bueren g thlen stuyvers ten behoeve als vooren. In 1806 werd een huisje verkocht, staande en gelegen in het Korte Ent. „onder dese Geregte van Soest". Hier bij werd toen nog als voorwaarde ge steld, dat de koper het recht kreeg i om met paard en wagen naar de Brink te mogen rijden over de grond van zijn buurman. „Daar oostwaarts Volke Janse Schoute en westwaarts Toon Jansen Zuydwaars Willem Visser en ten Noorden Den door Genoemde Volken Schouten ofte wie met Regt hier Naast Geleege mogte weesen met een vrijen uytwegh Na de Brink over de Grond van Toon Jansen". Op bovengenoemd tijdstip was de Brink nog te beschouwen als de ge zamenlijke bedrijfsruimte van de boe ren die hieraan woonden en kon er geen sprake zijn van een openbare weg. Het was echter in de 19e eeuw, dat de Brink zijn collectief geheel ver loor en er een gebaande weg onstond over de oude brinkgronden. Het aan- graven en plaggen steken hield ten slotte geheel op. waardoor de Brink hoe langer hoe beter begaanbaar werd 5 onroerende goederen MA taxaties x f hypotheken r assurantiën Ste.enhoffstraat 67 Soest Tel- 2169 voor voetgangers en het toenmalig gerij. Het aanzien van de Brink was geheel anders dan op het ogenblik, nu er overal hulzen zijn gebouwd. Men had er vrij uitzicht naar alle kanten temeer daar bomenrijen dit niet be lemmerden. Het was altijd verboden geweest de Brink met bomen te be planten. De bomen aan de Brink wa ren voorheen dan ook schaars en de tegenwoordige beplanting past in het geheel niet bij het dorpsbeeld De populieren die in de dertiger jaren hier zijn gepoot, horen daar niet thuis en roepen een volkomen verkeerd beeld van de oude Brink op. Aan het eind van de Brink in de richting van de Eemstraat lag tot in de vorige eeuw het bekende huis Bleijendaal, dat toebehoorde aan An- tonie Jacob Schutter, Maire van Soest, die het in 1803 koopt In 1854 wordt Bleijendaal publiek verkocht. Koper werd Frans Pieter Muysken. makelaar te Amsterdam, en het wordt beschreven als volgt Een zeer aangenaam gelegen bui tenverblijf genaamd Bleyendaal met deszelfs kapitaal en wel doortim merd Heeren huizinge, ruim koets huis. paardenstalling, broeiery. moes tuinen, koepel, en in Engelse smaak aangelegde en met uitmuntend op gaand geboomte en fijn bloemhout beplante wandelplaats alles staande en gelegen op het fraaist gedeelte van de gemeente Soest aan den Brinkweg enz. Een tijdgenoot Ds Bos, predikant te Soest van 1842 tot 1892. die het kas teel nog heeft gezien en met zijn be woners bekend, beschrijft het in zijn manuscript Bleijendaal. zooals het zich in 1847 vertoonde was gelegen aan den weg. die in Soest ..De Brink" genoemd wordt. Deze behoort mede tot de zeer oude wegen in die Gemeegnte. en is eigenlijk de voortzetting van den „Zwarte weg", die van Amersfoort loopt in de richting van Soestdijk. Een weg van de Kerkebuurt naar de Kleine Melm. snijdt daar den Brink- weg rechthoekig, en aan de westzijde van dien Melmweg met het front naar den Brink, stond het huis Bleijendaal. met bloemtuin en bosch er achter en er naast, doorloopende tot aan het dorpsvoetpad (kerkpadi. de moestuin was over den Brink, strekkende naar de zijde van de Eem. Het Huis, zooals ik het gekend heb, was een groot vierkant steenen ge bouw van twee verdiepingen, natuur lijk (hoe zou het in dien tijd ook an ders? gepleisterd!) In het midden, waar de hoofdingang was. sprong een gedeelte 1 a 2 meter vooruit, doch dit was beneden aan de voorzijde open, in de bovenverdieping van dien uitbouw waren, als ik mij niet be drieg twee ramen, en op dit alles rustte op twee zijmuurtjes en twee gemetselde vierkante pilaren, in elke vleugel van het gebouw waren ook twee ramen boven en beneden. Over het geheel zag het Huis er naar die zijde, de noordzijde, er nog al som ber uit. De binnenvertrekken echter uitziende naar het zuiden en het oos- sten waren ruim, licht en vroolijk. Wat er in het gebouw nog van het oude Huis over was, durf ik niet be gissen, zeker was er zeer veel veran derd. Vroege afbeeldingen ken ik niet. In de vensterbank van het eerste open geschoven bovenraam naar de zijde van den voorgevel, staat een klein aapje, waaraan een legende verbon den is. De aap zou een kind uit de wieg hebben gehaald en daarna ook weer in hebben gelegd, wat hij met zijn leven moest beboetten, want deze na-aperij wilde men toch in het ver volg liever voorkomen. Het Huys Bleijendaal werd in het mid den van de vorige eeuw afgebroken, de bomen omgehakt en het geheel herschapen in bouwland. Niets in de buurt waar het oude herenhuis heeft gestaan, herinnert aan dit gebouw. Zelfs de herinnering er aan leeft niet meer bij de oude Soestenaren, zo vol komen is het geliquideerd In de buurt van het Slachthuis aan de Lange Brinkweg moet ook een kasteel of een herenhuizinge hebben gestaan „Moppertduis" genaamd. Veel is hierover niet bekend. De brinkblokken, die als wei- en hooi landen in gebruik waren, zijn al lang geen gemeenschappelijk bezit meer, maar behoren verschillende boeren toe. Zij strekten zich uit in de rich ting van de rivier de Eem. Een nog bestaande scheisloot (op sommige plaatsen verdwenen) geeft de grens aan waar eertijds de brinkgronden ophielden De oude benaming Brink of Brinkweg veranderde men in Korte en Lange Brinkweg tijdens of na de aanleg van de spoorlijn Baarn-Utrecht toen over de aloude Brink een tun nel of spoorwegovergang werd gelegd, die de weg in twee ogelijke helften verdeelde, althans dit meende men, want in feite is de weg nog een on onderbroken geheel. Maar Soest kreeg juist in die tijd modierne allures en hierdoor ontstonden onjuiste bena mingen voor vele oude wegen in Soest, waraonder de Brink. Zonder raadpleging der bronnen en niet be kend met de historie van ons oude dorp. meenden hervormers met een bedenkelijke mentaliteit op dit gebied. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Blrkstraat 105 - Soest - Telet. 3256 het recht te hebben de oude benamin gen door het volk gegeven, drastisch, zonder enige zin te mogen verande ren en te vervangen voor veelal niets zeggende benamingen. Toch bleef de oude Brink zijn karakter enigszins kunnen handhaven. De oude boerde rijen slingeren zich als een guirlande langs de Brink (weg), waarover nu het moderne snelverkeer raast, maar in de hooitijd trekken nog altijd opgetaste wagens over deze dorpsweg, al zijn de paarden langzamerhand vervangen door moderne tractoren (trekkers), maar het landelijke karakter is geble ven. Wanneer misschien eenmaal een nieu we autoweg langs of in de buurt van de Brinkweg gelegen, een feit zal zijn, dan blijft er weinig meer over van ty pische karakteristieke, dat zo ken merkend was voor de Brinkweg, dat door de aanleg (een betonweg) rigou reus wordt aangetast. Zelfs een vage herinnering, hoe het vroeger geweest moet zijn. blijft niet eens bestaan, daar het begrip „Brink" zal zijn verekwenen, dat nu nog voort leeft bij de oude Soesters. De jongere, huidige genartie heeft geen weet meer van de ontwikkeling en historische groei van de Brink, die eeuwenlang onveranderd is gebleven. E HEUPERS. HATTRICK VAN TIMMER HIELP MEDE AAN VOLLE WINST VOOR V.V.Z. 1 Op een door regen doorweekt terrein moest V.V.Z. 1 de strijd aanbinden tegen P.U.E.M. uit Utrecht De uit wedstrijd werd destijds met 2-1 ver loren. Na een sportief gespeelde wed strijd wist V.V.Z. nu echter beide winstpunten te veroveren De eerste aanvallen waren voor V.V.Z Na 5 minuten spelen wist Demmers door te breken maar bijn schot ging juist over. Direkt hierna was het Hament die de score opende (1-0). Na 15 min. was het Demmers die een voorzet van Timmer beheerst inschoot (2-0). V.V.Z. liet toen de teugels wat vieren waardoor P U.E.M. goede tegenaanval len kon opbouwen. Dit resulteerde in de 25 min tot een doelpunt. Doelman Van Kooij kon een hard schot niet klemvast krijgen, waarna een door lopende P.U.E M.-speler kon doelpun ten. Korte tijd hierna een zelfde situatie, waardoor de stand 2-2 werd. Hierna brak de rust aan Na rust zagen wij een aanvallend V.V.Z. Het was Timmer die na 5 min. raak schoot en V.V.Z. opnieuw aan een voorsprong hielp. Hierna moest de rechtsback door een blessure het veld verlaten. Hij werd vervangen door Hornsveld, die rechtsbuiten ging spelen. Het was opnieuw linksbinnen Timmer die de stand op 4-2 bracht, terwijl dezelfde speler ook het vijfde doel punt wist te scoren. P.U.E.M bleek echter nog niet verslagen en wist de stand nog op 5-3 te brengen Met deze stand kwam ook het enide V.V.Z. miste door militaire dienst Floor en Schaap. Zij werden echter goed vervangen. V.V.Z. 2 ging op bezoek bij S.V.M. Boys 2. Na een prettig gespeelde wed strijd wisten de groen-witten met 5-2 De heer A. W de Bree zorgt ieder jaar voor een verrassing. Opende hij twee jaar geleden in Baarn een wasserette, het vorig jaar begon hij een wasserette In Soestdijk, aan de Van Weedestraat 52. en thans, weer een jaar later, de derde wasserette en wel in Soest, aan de Soesterbergse- straat 30. Ook de derde wasserette ziet er weer keurig uit. Onze verbazing was echter niet gering, toen de heer De Bree ons met trots vertelde, dat hij alles met eigen mensen had ingericht. De wasserette is voorzien van de be kende Bendix machines, aan welke fabriek de heer De Bree verbonden is, en waarvoor hij in het gehele land de nieuwe Bendix wasserettes instal leert. Het zal voor Soest-Zuid een grote aanwinst betekenen, nu men dicht bij huis de was binnen drie kwartier schoon en droog klaar kan hebben. Bovendien kunnen de dames tot 31 mei nog geld verdienen, daar de heer De Bree een speciale reclame aan de opening heeft verbonden. Mevr. Lenarduzzi, die de leidster van het filiaal wordt, zal de cliëntele met raad en daad bijstaan. te winnen, waardoor zij enkele plaat sen op de ranglijst stegen. V.V.Z. 3-S.E.C. 2. Aangezien hier de scheidsrechter verstek liet gaan kon deze belangrijke wedstrijd geen door gang vinden. De strijd om de boven ste plaats is dus nog niet beslist. BD.C. jun.-V.V Z. jun 3-4. Hier wis ten de V.V.Z. jun. op hun plaatsgeno ten de volle winst te behalen. Roda asp.-V.V.Z. asp. 1-6. Ook de as piranten wilden niet voor hun grotere broers onder doen. Na een 1-3 rust stand scoorde V.V.Z. nog drie doel punten. Door de geweldige regenval zag de scheidsrechter zich genood zaakt de strijd 5 min. voor het einde te staken. Hooglanderveen pup.-V.V Z. pup. 1-3. De jongste V.V.Z.-ers trokken ten strijde tegen Hooglanderveen Deze tegenstanders waren nog ongeslagen. Maar nu moesten ze toch het onder spit delven. Hoewel de Hooglanderveen jongens allen aanmerkelijk groter waren, wis ten de WZ-ukkies toch met de winst te gaan strijken. De vereniging „De Zwaluw" nam deel aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu, afstand 218 km. In concours waren 532 duiven, die om 7 uur wer den gelost met Z-W-wind. De eerste duif arriveerde te 9 uur, 16 min. en 26 sec., snelheid 1602.47 m per min. Laatste prijsduif 9.29.07 uur. G Rijksen 1 13 14 23 41 43 46 62 67 75 87 90 100 106. A Hilhorst 2 39 79. C. v. Klingeren 3 99. H Gorissen 4 5 7 72. Ph. H. Kok 6 19 31 47 66 92 93 Gebr v. Klooster 8 81. F. Reijerse 9 32 65 89 101. R. Voskuilen 10 29 57 58 59 74 76 77. J. Stalenhoef 11 15 96 A. Dorresteln 12 35 45 51 54 71. Wigtman-Roest 16 56 60 61 82. P. Duyst 17 34 68. J. Rauch 18. M. v. d. Wielen 20 69 105 C v.d. Hoek 21 88. C. v. Soest 22 52 70 94. A. C. v. Ee 24 33 49 85 104 J. Ottens 25. Jac. Wijnands 26 27 53. C. Bosboom 28. E. de Goede 30 84 J. v. d. Brakel 36 44 55 78 83 86. J Knoops 37. H. Kriek 38 C. Huyskes 40 48. R. v. d. Brink 42. H. Dijkstra 50. P de Bes 63 H den Dekker 64. J. v. Hengstum 73 80 97. J. Zeypveld 91. C. v. d. Goede 95. C. Dijkman 98. C. v. d. Lugt 103. Ook de vereniging ..De Vriendschap" nam deel aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu. Van deze vereniging arriveerde de eer ste duif te 9.17.01 uur. snelheid 1591.55 meter per minuut. Laatste prijsduif 9.28.43 uur. C. Bokma 1 7 23 27 40 61 80. C. Kaats 2 21 50. W. Nieuwenhuis 3 39 60 62 75. D. Bos 4 5 26 64 91 S.K.B. 6 68. H Verkerk 8 14 31 48 67 73 86 89. E. Veerman 9 12 13 19 20 24 81. A. Meesters 10 18 28 32 49 52 54 78 87. C. Jak 11 22. J. Wijnands 15 17 46 88 90. F. Groenestijn 16. J Kamer beek 25 45 51 Z.K.H. Prins Bernhard 29 30 33 55 76 77 82 92. C. Vaessen 34 35 53 59 70. W. Roest 36 42 74 83. R. Westervelyd 37 G. Hooijer 38 57. H. v. d. Hoef 41. E v. Daatselaar 43 58. J. v. Groningen 44 66 72. J. Onwe- zen 47 63. W. Altenaar 56 65 69. H. Westerveld 71. H Strumpel 79. H. v. d. Broek 84 85. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak blle bin. datter bie 't voetballe noeng Iets bedaacht is. dat al- laang uuttevongde ls, maor dan bie 't biljaarte. De aonvoerders van de elleftalle motte veurtaon een bangd om de arrem draoge- Das veur de scheidsrechter, dan hoef- tie nooit te zeuke astie die man no- dug het. Da hoeft die aanders ok wel nie, waant de aonvoerder herken Je vaok wel an z'n grote mongd, maor d'r binne scheidsrechters, die nie zo best kenne heure, dus daor zal 't wel veur weeze. Be ming tuus is 't ok niks nieuws, waant ik bin de baos tuus, dus ik loop ok mit een bangd; allenig nie om ming arrem, maor om ming haals, dan kan Knellao ming an 't lientje houwe. Ik hep een heuleboel van die lientjes, allemaol zelluf etrokke. Je ken verschillende kleure kieze. Je hep een bruune bangd. een blauwe, een zwaarte en weet ik veul welke nog meer. Net as bie judo. Das nie zo gek as ut wel liekt. waant voetbal is teugeswoordug ok nogaal us knokke. Vandaor, da ze da knokke in betere baone wille leide. Bie SEC dus eige- luk niks nieuws en bie Olumpiao ok nie, waant die het ok al jaoTe een bangd. Allenig heet ut daor drumbangd En bie B.D.C. hebbe ze ok al jaore een bangd, maor die verstevugge zullie steeds mit klaoverjasse. As de aonvoerder nao afloop de bangd afdoet, springt is zo ezeid uut de bangd. En veurdattie naor huus gaot en op z'n fietsie springt, leidt ie ne- tuurluk eerst de bangd d'r weer om, aanders maok ut zo'n lewaoi. Astie die bangd een keer vergete is, dan zal ie ut bangdeloos moete doen. Ik hep ming laote vertelle. datter bie de KNVB. nog wel effe over edaacht is om schouwerbangdjes as herken ning te neme. maor da hebbe zullie toch maor laote ruste. De meeste waore teuge schouwerbangdjes. Affing, de voetballerie wordt een bietje an bangde elegd. En da's maor goed ok, waant d'r staon an de lopende bangd berichte in de kraant over naore dinge bie 't voeballe. Nong is ut allenig nog maor de vraog of de KN VB. ut hierbie zal laote. D'r bine al stemme op egaon om ok haalskettinge in te voere en brosjes, oorhaangers, haorlinte, enkelbangde, neusringe en meer van da spul. De naom kleedkaomer blieft dan ok nie meer bestaon, die gaon veurtaon boe- dwaors heete. Affing, ik vind ut allemaol best mit die arrembangde. 't Zal ming een zorreg weeze Ik wil nog wel effe zeige teuge de aonvoerders: as zullie die bangd nie af kenne krlege dan heb ik nog wel een paor meraokelse bangdelichters te koop. En nong de Avro het orkest De Zaoi- ers het opeheve, binne d'r ok nog bangdleiders zat. Dir. EL W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) GEBOREN: Letta Boudientje, dochter van J. van der Have en M. Voorne- veld. Van Lenneplaan 35a. Sandra, dochter van C. W. Koch en J. W. van Beek, Troelstrastraat 44. Man- dy A F. dochter van D. H. N. Stap horst en J. M. E. F. Bakker, Simon Stevinlaan 47, Soesterberg. Frank Henri, zoon van R Cortenbach en T. N. van Overeem, Christinalaan 17. Robert Paul, zoon van J. C. van Baa- ren en G. A. Bosma, Van Goyenlaan 26. Ruben Petrus Maria, zoon van J P Rademaker en M. M. G. van den Breemer, Burg. Grothestraat 17. Marieke Frouke, dochter van R W. Nieuwaal en M. K. Ruitenbeek. Oude Utrechtseweg 29. Jean Paul Henri- cus Gerhardus, zoon van H. P G. Holtkamp en H. G Decoux, A. van Leeuwenhoeklaan 43, Soesterberg. Yvonne, dochter van H. K. Helmhout en B Ernsten. Plesmanstraat 317, Soesterberg Wolter Wachter, zoon van C. B Sillevis Smitt en J. B. van der Lecq, Gentiaanlaan 9. Erik, zoon van A. M. Hovestad en E. Ten- sen, Soesterbergsestraat 78. Teunis Frans Steven, zoon van J A. T. S. van Leijenhorst, Van Goyenlaan 96 en I. A. vn Wijhe. Van de Veldeplantsoen 43. Maarten Richard Reijer James, zoon van D Schaatsbergen en L. F. Dooley. Birkstraat 87 Marjolein, dochter van F. B. J. M. van Gessel en M. Sax, Ossendamweg 10. ONDERTROUW: Marius Gerrit Wouter Nieuborg, Nieuweweg 100 en Allegonda Sophia Jansen. Simon Stevinlaan 22. Nijmegen. Hendrik Jan Niemr - Eigendomweg 80 en Maria Cornelia Hendrica van Brummelen, Van Lyn- denlaan 1. Anthonius Wilhelmus Roest, Beckeringhstraat 31 en Johan- na Hendrika Moolenbeek, Van Goyen laan 120. Dario Francisco Henrl- quez, Julianalaan 88 en Lucia Elisa- beth Overhoff, Beetzlaan 50. Leo- nardus Pieter Maria Fugers, Toren- straat 23 en Barbara Anna Betty Geytenbeek, Burg. Grothestraat 4. GEHUWD: Maarten Los. Hooglandse- weg 3, Nijkerk en Margaretha Louise Engel. Bosstraat 5. Jan Verwoerd, Molenstraat 90 en Elbertha Magdalena Hendrika de Beer, Molenstraat 90. Ronald Buschman, Artillerielaan 16. Ede en Irene Maria Magdalena Andoe- toe, Plesmanstraat 28 Hermanus Jacobus de Vries. Weegbreestraat 21, Arnhem en Gerritje Verwoerd. Braam- weg 88. Charles Ad van der Veen, Van Tuyll van Serooskerkerweg 110 II. Amsterdam en Marjan Stalenhoef, Middelwijkstraat 74, Soest. OVERLEDEN: Hendrika Willemina Adriana van Campen. 86 jaar. onge huwd. Insp. Schreuderlaan 2 (Was reeds opgegeven bij burg. stand over vorige week, maar zonder vermelding van adres). Albertus Schaap. 76 jaar, gehuwd met P. van Tol, Kerk straat 26. Anna Maria Du Mee, 77 jaar, ongehuwd, Dalweg 42. Wil helmus Gerardus van Oostrum, 61 jaar. gehuwd met M. C J. Korte- kaas, Soesterbergsestraat 160.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5