I' Gemeenteraadsvergadering Weinig kans op ontwikkeling voor kleinbedrijf FIRMA SPIJKER MARCHAL HAARMODE VAN DE VEN'S BOEKHANDEL ZATERDAG 14 MEI A.S. Soester promoveert op belangwekkend proefschrift Ton Bon Sport '0 DE GOUDEN LAARS OLMA „Grote Winkler Prins" Premieverzwaring niet alleen „last" „De Witte Pompen" SOESTERBERG van SMITS Schoolvoetbaldag van S.P.S.V. Zeepost is na verbouwing en reorganisatie weer open op SPORTARTIKELEN Gevonden voorwerpen Concert Nederlandse Cantory De wens 'Jfz. van junior B.B. houdt ook in Soest een proefinventarisatie Vervuiling van de Eem bedreigt volksgezondheid Medische dienst Geslaagd Voorlichting jeugd Bejaardentocht Voetbal Welke gepensioneerde MANTELPAKJES vanaf 227,50 Dodelijk ongeluk op schietbaan Woensdag, 18 mei a.s.. te 19.30 uur, komt de raad onzer gemeente in openbare zitting bijeen ter behan deling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering gehouden op 16 fe bruari 1966. 2 Ingekomen stukken. a Schrijven d.d. 7 maart 1966 van C. H A. Koster Inzake toestanden nabij de woning Postweg 14 met voorstel te berichten, zoals ln het ter inzage gelegde rapport van de directeur van gemeentewerken d.d. 5 april 1966 nr. 1024-4 in overweging wordt gegeven. b Schrijven d.d. 4 mei 1966 van T. Lichthart Inzake opslag van diverse materialen op een terrein in de buurtschap Hees alsmede een aan T. Lichthart gezonden brief van burge meester en wethouders met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. c Begroting van het Gasbedrijf Cen traal Nederland voor het dienstjaar 1966 met voorstel hiermede akkoord te gaan. d Schrijven d d 5 mei 1966 van R. Schaatsbergen inzake het besluit van de raad d.d. 20 april 1966 tot instel ling van een eis in rechte met voor stel deze brief in handen te stellen van de raadsman i.c. mr. J. A. Star Busmann te Utrecht. 3 Voorstel tot aankoop van grond, gelegen: a. aan de Hartweg van M. M. van den Borg. b aan de Rademakerstraat van G. J Sukkel cs.: c aan het Kerkpad Z.Z. en de Korte Middelwijkstraat van C. J. de Rooij en T. C. Smit: d aan de Gallenkamp Pelsweg van B A. de Bruin: met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijzigin gen 4 Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het uitbreiden van een bestaande benzineinstallatie aan de Veldmaar schalk Montgomeryweg te Soester- berg. 5 Voorstel tot wijziging van het be sluit inzake de huur van het gym nastieklokaal, staande bij de R K. school voor ulo. aan de Steenhoff- straat. 6 Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan ds St. Theresiastraat aan mevrouw P. A. van Asch-Ram 7 Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot oprichting van de Stichting Openbare Leeszaak en Bibliotheek" en tot benoeming van het bestuur dezer stichting. 8. Voorstel inzake de aanleg van een waterleiding ten behoeve van het perceel Birkstraat 148 op grond van de regeling betreffende bijdragen in de drinkwatervoorziening van super- onrendabele percelen. 9. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet l.v.m. de verbetering van de verkeerssituatie nabij de over weg in de Peter van de Breemerweg. 10 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bou wen van een aula op de Algemene Begraafplaats te Soesterberg. 11 Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van de woning Oude Utrechtse- weg 21. 12. Voorstel tot het weigeren van de ontheffings als bedoeld in art. 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten van een benzine-in- stallatle op het perceel Nieuweweg 27. 13. Voorstel tot het verlenen van ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het wijzigen van een herstelin richting voor rijwielen en bromfiet sen in een herstellnrlchtlng voor mo torvoertuigen alsmede het uitbreiden van een bedrijfsgebouw aan de Bec- keringhstraat 35. 14. Voorstel tot het verlenen van medewerking als bedoeld ln artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting Van der Huchtscholen voor het stich ten van een nieuw gebouw voor haar school voor uitgebreid lager onder wijs aan de Paulus Potterlaan, al hier. 15. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1965. Op een bijeenkomst van de dr. Wiardl Beckmanstichting heeft de minister van economische zaken aangekondigd dat de Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf binnenkort tot leven zal worden geroepen. Met de komst van dit fonds worden er twee gedachten tot realiteit gemaakt, die o.i. op een vergissing berustten. In de eerste platas zal in de politieke en organisatorische bespreking van dit fonds de indruk worden gewekt dat het met het midden- en kleinbe drijf maar een droeve zaak is en dat dit met kunst- en vliegwerk in leven moet worden gehouden Dit is een grote misvatting. Tenminste tweederde van dit soort ondernemers gaat goed met zijn tijd mee In geld en goederen gemeten I boeken zij van jaar tot jaar hogere I omzetten. Zij weten eveneens hun be- 1 drijven wel aan te passen aan de veranderde tijdsomstandigheden. Ook in hun bedrijven een breder en voor al dieper assortiment. Ook daar bij de meer ambachtelijke bedrijfstak ken een omzwaai naar industriële technieken, mechanisatie en automa tisering. Inhaken Er is groei in de samenwerking tus sen de opeenvolgende geledingen in de bedrijfskolom en de ware onder nemer in deze sector bestudeert ook ijverig de moderne methoden van marketing. Hij verlaat op tijd de wijken waar de koopkracht daalt en Bestaat er één woord voor sterk én^mooi? Ja: Olma fflrmt -"Se» Cup" is een modern, dege» Ujk herenlioxlopo. dat U graag trots onder Uw manchet laat uitkomen. Uw vrienden lojfeen naar Uw "Soa Cup". Het Is een horlogo van dezo tijd, ge maakt voor mensen, die ln hun be roep do handen uit do mouwen mooton stoken. Schokvrij, anti magnetisch, wa terdicht en condensvrjj. Een raAnnnir horlogo. Vanaf 79,—. Zwitsers bewijs van degelijkheid- Soesterbergsestraat 26 - Horloger - Juwelier - Optiek VOOR INTEKENING OF ABONNEMENT OP DE naar POCKETHALL-BOEKHANDEL Steenhoffstr. 15a (hoek Raadhuisstr. Telefoon 2761 De ambitieuze sociale verzekerings plannen van minister Veldkamp heb ben de afgelopen week de nodige stof tot discours gegeven. Per 1 januari '67 zal door invoering van de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering en de wet langdurige medische risico's de premielast aanzienlijk worden ver zwaard. Dat hierdoor ook de lonen aanzienlijk zullen stijgen, staat wel vast. Het heeft opzien gebaard dat de heer De Wit. voorzitter van de katholieke bond van de hogere, middelbare en lagere technici en chemici, zich te gen de „snelle invoering" van deze wetten heeft verzet. Enkele groepen zonder door deze premieverzwaring een stevige deuk krijgen te incasseren, zo meende hij. Het is bedenkelijk, dat de heer De Wit de zaak vanuit een dergelijk een zijdig standpunt beziet. Ook onder zijn belangengroep kunnen mensen zijn. die door een ernstige ziekte ge troffen kunnen worden en deswege voor zeer lange tijd moeten worden verpleegd. Ook voor hen is er dan de wet op de langdurige medische ri sico's. Wonderlijk dat de heer De Wit dit aspect volledig over het hoofd ziet. Wonderlijk dat hij ook niet schijnt te weten dat de invoering van deze wet ten al jarenlang is bepleit en men dus van een overhaastige invoering niet kan spreken. Voorts heeft deze spreker stoer gesteld, dat wanneer de tweede tranch der belastingverla ging niet doorgaat, hij zijn volgelin gen zal adviseren niet op de K.V.P. te stemmen. Het zoveelste voorbeeld van overdrijving van de uiteindelijke voor delen van deze belastingverlaging, die immers door een verhoging der indi recte belastingen weer voor een groot deel te niet worden gedaan. Waarschijnlijk zal het N.K.V. niet bijster gelijkkig zijn met de emotio nele uitlatingen van de heer De Wit, die tot een serieuze discussie over {leze ingewikkelde problematiek niets heb bes bijgedragen. vecht mee voor een plaats in nieuwe winkelcentra. Hij vecht niet tegen de methoden van warenhuis en groot winkelbedrijf maar haakt er op in Hij organiseert inkoopcombinaties en zakenclubs waar ervaringen worden uitgewisseld en cijfers worden verge leken Hij bezoekt vakbeurzen en ori ënteert zich ook breed over nieuwe artikelen op de markt Zijn winkel heeft in de laatste tien jaar een gedaanteverwisseling ondergaan en hij ziet de toekomst met eveneveel wan trouwen of vertrouwen tegemoet als de grootondernemer. De moeilijkheden liggen niet bij de middenstanders maar bij het klein bedrijf dat de geschetste ontwikkeling niet heeft kunnen bijhouden. Een deel van deze ondernemers heeft met de ogen dicht gelopen. Zij stier ven door gebrek aan visie op de toe komst maar in dit teken gaan ook groten ten onder. Zelf betalen De regering had hen in de rug kun nen steunen door voor hen 'n sociaal patroon te ontwerpen dat gelijk is aan dat van de werknemers. Minister Veldkamp heeft er veel aan gedaan (hoewel te weinig) maar heeft die kleine ondernemers daar zelf voor laten betalen. Zij verloren hun likwiditeit door hoge bijdragen volgens de a.o.whoge pre mies a.w.w. en a.k.bdie allemaal wel gunstig voor hen zijn, maar steeds op momenten dat men geen ondernemer meer is. De door de rege ring gestimuleerde inflatie, de sane ring in tal van gemeenten heeft de achteruitgang van hun positie ver sterkt. Wie met gezond verstand deze bui heeft zien hangen .is al vertrokken uit deze groep of heeft zich al ver plaatst, dikwijls onder zware lasten. Nu gaat de regering ontwikkelen en saneren voor de meer moeilijke en trage gevallen. Als wij naar de ont wikkelingskant van het in te stellen fonds zien, komt bij ons twijfel bo ven over de kans op succes. De be- drijfsverbetering zal worden gestimu leerd. Er komt subsidie voor bedrijfs economische doorlichting. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN, DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOENIX - PUCH - SOLEX RAP - MOBYLETTE EJE.G. - BUR GERS RIJWIELEN Steenhoffstraat 25 - Telefoon 2185 Ontheffing? Belanghebbenden bij de midden standsorganisatie en publiekrechte lijke lichamen hinderen elkaar bij een goede organisatie van dit werk. Daarnaast wil men ontheffingen ver lenen van de vestigingseisen om pa rallellisatie mogelijk te maken. Als dit kansen biedt voor economi sche versterking komt die kans aan ledereen toe. Men heeft een diploma nodig of niet. Men wil bedTijfsver- gelijking stimuleren. Dat Is toe te juichen maar wie in het verleden er niet vrijwillig naar zocht, kan nu niet als een kat op het spek worden gebonden. Moet een klein ondernemertje naar een branche of plaats worden ver plant waar meer kansen zijn? Men kan hen er in beuren. Een enkeling zal slagen. Men kan Iemand niet om scholen voor een andere branche Daar moet men in groeien en zo'n proces vergt veel tijd De regering kan branche- of streek- onderzoeken doorvoeren en daarvoor veel geld op tafel leggen. Zij kan een staf van personeel in het leven roe pen om daarmee haar geweten te sus sen dat zij in het verleden een aantal winstmarges te kort heeft gehouden In wezen weet de regering dat het zwaartepunt van haar plannen ligt bij de sanering, bij het uitdrijven van een deel van de kleine middenstand. Krachtvoer gevraagd Het op plannen maken beluste deel van dit bewind wil onze werkkrachten maximaal benutten Zij heeft ar- beidskrachtvoer nodig voor de indu strie. Zij wil omzet verplaatsen van onrendabele zaakjes naar grotere be drijven. Zij gaat pensioenen uitdelen aan mensen die 50 jaar en ouder zijn en bereid zijn hun ondernemerslier aan de wilgen te hangen. Zij gaat Iikwidatle-vergoedingen* geven aan jongere mensen, die nog geschikt zijn voor het werknemerschap, maar die door flink aanpakken opk voor het ondernemerschap zouden kunnen wor den behouden Vanzelfsprekend is er een beperkt aantal mensen dat met deze regeling geholpen is. Waar echter het onder nemerschap ontbreekt kan men dat met pensioenen, verplaatsingen en het maken van rapporten niet bij spijkeren. Het zou van meer visie getuigen als de regering het land re- gionaalsgewijze zou voorzien van een aantal bijscholingscentra, waar uit stekende applicatiecursussen voor de kleinondernemers zouden kunnen wor den gegeven door deskundige mensen. Vooruitzien Het zou van een vooruitziende blik getuigen als het detailhandelsappa raat meer middelbare opleidingen kreeg dan waarover het thans be schikt. Dan kweekt men betere on dernemers voor de toekomst als zij tenminste bereid zijn in de prak tijk ondernemer te worden. De rege ring zou voor kleine industrie en am bacht eens kunnen overwegen om een bureau voor exportbevordering in leven te roepen. Talrijke kleine bedrijven maken handige apparatuur, die op de wereldmarkt moet verschij nen maar daar niet komt omdat men de internationale handelswegen niet kent of die niet kan bewerken. Laat het weldenkende deel van onze fabrikanten-ondernemers en van onze grote handelsmensen de ontwikke lings- en saneringsplannen voor het kleinbedrijf van de overheid eens bezien. Laat men zich in die kringen liever beraden over goede vormen van samenwerking met het klein bedrijf en zodanige verbanden schep pen dat het midden- en kleinbedrijf voor zover in nood, door zakenmen- De Soester Politie Sportvereniging or ganiseert dit Jaar voor de negende keer een Schoolvoetbaldag- Deze zal worden gehouden op dinsdag 31 mei a s. op het terrein van S.E.C. aan de Bosstraat. De Inschrijving van de scholen moet plaats hebben voor dins dag 17 mei a.s. bij de heer R. ten Hove. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ras „Cap San Lorenzo" 16 mei. Australië: ms „Talisman" 15 mei en ms „Nurnberg" 18 mei. Brazilië: ms ..Cap San Lorenzo" 16 mei en ms ..Kennemerland" 20 mei. Canada: ms ..Franconia" 15 mei en ms „Tindefjell" 18 mei. Indonesië: ms ..Polydorus" 18 mei. Ned. Antillen: ms „Memnon" 16 mei. Nieuw-Zeeland: ms „Icenic" 16 mei. Suriname: ms „Archimedes" 18 mei. Verenigde Staten van Amerika: ss ..Statendam" 15 mei en ms „Koren dijk" 18 mei. Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms ..Edingburgh Castle" 15 mei en ms „Giessenkerk" 18 mei. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 SOESTERBERGSESTRAAT 53 tegenover het busstation, sen met zakelijke maatregelen uit de nesten komt. Zo niet. dan vrezen wij de opbouw van een nieuwe ambtelijk apparaat met veel rapporten, waar van de resultaten mogelijk gaan naar de warenhuizen en voor een deel naar het grootwinkelbedrijf omdat die met vreugde een vrijgekomen omzet zul len opvangen. Er bestaat geen twijfel over dat voor standers van een centraal gelelde economie een deel van het kleinbe drijf met vreugde zullen weg-saneren. Of zij daarmee de gezonde midden standers een goede dienst bewijzen is een andere zaak. Het ontwlkkelings-programma voor de kleine zelfstandige ziet er mager uit en biedt weinig kans op succes. He laas. De heer J. W H Geerlings (33), Kas tanjelaan 1 in Soest-Zuid, promoveert vandaag aan de Vrije Universiteit van Amsterdam tot doctor in de economie op een belangwekkend proefschrift met als titel „Internationaal personen autoverkeer in Nederland" De Soester heeft zich ruim anderhalf jaar bezig gehouden met tellingen van het zich in passerende auto's in de omgeving van Soest bevindende per sonen. Hij verrichtte ongeveer 500 tellingen. De hierdoor verkregen gege vens kon hij verwerken in zijn proef schrift, samen met de hem ter beschik king staande gegevens. De heer GeeTlings. sinds 1957 docto randus economie, is sedert november 1959 werkzaam bij de Nederlandse Spoorwegen te Utrecht op de afdeling Economisch Onderzoek. Indirect heeft zijn proefschrift hier dan ook wel mee te maken, maar hij ziet een en ander toch meer als een hobby. Het proefschrift is daarom zo belangwekkend, omdat het een ver gelijking laat zien, die de heer Geer lings via de hem ter beschikking staande gegevens heeft gemaakt, van het verkeer met de totale aan ons wegennet verbonden kosten. De heer Geerlings is uitgegaan van de vraag of het personenautoverkeer, dat hij voor deze gelegenheid in drie groe pen splitste, gezamenlijk de totale kos ten van het wegennet kunnen dragen Hij is tot de conclusie gekomen, dat dit zeker voor twee groepen (woon- voor al uw Soesterbergsestraat 3 - Telef. 2921 t.o. Kopak Bij de politie zijn de volgende ge vonden voorwerpen aangegeven: een moker, portemonnee inhoudende 23 cent, ketting met kruisje, bruin kin- der windjack, goud-double dames horloge, zwarte knip met 10, zwarte regenbroek, bromfiets merk Sparta, Engels boek, vier kleuren bal- point. krantentas Vrije Volk. hon- denriem met haldsband. rood etui, halsketting (doublé), oud herenrij wiel,baseballschoen. Lips sleutel aan ketting, ring, 2 contactsleutels, lin ker glacé handschoen, bril met don ker montuur, wollen jurkje en slipje, bankbiljet van 25,wit kinder schoentje. doublé dameshorloge, sleu tels met lederen riempje, zwart le deren heren handschoen en rood geruit kinderjasje. Aan komen lopen een Schotse collie. De muziekkring De Nederlandse Can- torij geeft haar eerste concert van dit jaar op dinsdag 17 mei in de Oude Kerk. Op het progTamma staan om. van J. S Bach de solocantate ..Ich habe genug" met als solist de bas David Hollestelle, een magnificat van Johan Cruger en een hoboconcert van K. G E Bach met als solist Simon Koeten. Jonge voeten dragen ook graag sandalen. Dit model, met voet- bed zal zeker hun v/ens zijn. 22-21 9.95 24-271 1.50 28-311 2.95 32-3513.95 I Do mode ontdekt u bi} Koninginnelaan 24 - Soestdijk Eigen reparatie-inrichting. werk en sociaal-recreatief verkeer) on mogelijk is. Het zakelijk verkeei komt er het beste af. De heer Geerlings heeft ln zijn proef schrift een voorstel gedaan met be trekking tot wijziging van de motor rijtuigen- en benzinebelasting met een betalingsindeling voor verschillende streken van ons land over verschillen de seizoenen en mede afhankelijk van het moment van de dag. De kosten van verkeersoostoppingen zouden, al dus de heer Geerlings in zijn proef schrift. tot niet minder dan de helft kunnen worden teruggebracht door in voering van de door hem voorgestelde belastingwijzigingen. Voor benzine- en dieseloliebelasting stelt de heer Geerlings voor deze in de zomer duurder te maken en in de win ter goedkoper In het westen van het land en vooral in de grote steden zou de brandstof duurder moeten zijn dan in de rest van het land. Voorts stelt de Soester o.a. voor om parkeergelden te gaan heffen via parkeermeters. De kosten van de weg en de verkeers drukte zijn immers daar vooral hoog. waar een tekort aan parkeerplaatsen is, dat niet opgelost kan worden. Men denke hierbij vooral aan de cen tra van de grote steden. De Soester doet in zijn proefschrift nog enkele suggesties naar aanleiding van zijn bevindingen tijdens de ver keerstellingen. Zijn promotor is de Am sterdamse hoogleraar prof. mr. K. Vonk. Soest is, samen met 22 andere ge meenten in het oostelijk deel van de provincie Utrecht, betrokken bij het onderzoek, dat vijftig personen zullen uitvoeren om zodoende te weten te komen welke maatregelen kunnen worden genomen ter bescherming van de burgerbevolking tegen radio-aktieve straling door zogenoemde faalout. Na Amersfoort (74.000 inwoners) is Soest (31.400) één van de grootste gemeenten, die bij het grootscheepse onderzoek betrokken zijn De enqueteurs zullen vragen stellen over bijvoorbeeld de ligging van de kelder, de grootte ervan enz. In enkele gevallen zal hij de kelder bekijken en er opmetingen verrichten. Het doel van het onderzoek Is om te komen tot een afdoende individuele zelfbescherming in de eigen woning, die bereikt zou kunnen worden door het nemen van niet al te kostbare maatregelen. Als blijkt, dat een wo ning geen enkele bescherming biedt, zal men naar een oplossing zoeken. Het is mogelijk, dat deze wordt ge vonden in het gebruik van grote ge bouwen bij de woning, bijvoorbeeld grote garages, kantoren, fabrieken en kerken. Deze kunnen dan door betrek kelijk eenvoudige ingrepen geschikt worden gemaakt als „schuilkelder". Overigens is men al lang van plan om bij nieuwbouw van overheidsgebouwen een ruimte te creëren, die in vredestijd normaal als kantoorruimte gebruikt kan worden, en die in oorlogstijd dienst zou kunnen doen als ruimte waar mensen, die niet over een ge schikte schuilgelegenheid in hun wo ning beschikken, terecht kunnen wan neer dit onverhoopt nodig zou zijn. De commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lijnden van Sandenburg, zette donderdagmiddag tijdens een pers conferentie in Doorn de proefinventa risatie van de BB.-kring Utrecht C uiteen. Hij maakte bekend, dat de 50 enqueteurs momenteel in Putten een opleiding volgen voor het onderzoek Het ligt in de bedoeling om een lan delijke inventarisatie te houden, maar voordat men hiertoe overgaat, houdt men in oostelijk Utrecht een proefin ventarisatie. Men heeft dit deel van de provicle gekozen, omdat men hier te maken heeft met zowel landelijke als stedelijke aspecten Het onderzoek start in Soest op 1 juli. Als streefdatum voor voltooiing van de proefinventarisatie heeft men 1 no vember gesteld. De vervuiling van de Eem neemt steeds grotere vormen aan en gaat een steeds grotere bedreiging vormen voor de volksgezondheid in het Eemgebied, van Amersfoort tot Bunschoten-Spa kenburg. Het probleem van de water vervuiling en de waterzuivering in het Eem- en Valleigebied is nog bij lange na niet aan een oplossing toe. Het gebied (waaronder ook Soest ressor teert) omvat 927 vierkante kilometer en er wonen in totaal 327.000 mensen, van wie 281.000 in woonkernen met riolen, waarvan de afvalstoffen in het Dokter D. J. R. Jellema., Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 03402-4555. neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Helde Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517. neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is cum laude geslaagd de heer J J. Scholten uit Soesterberg voor het doctoraal examen fysische geografie. In samenwerking met de afdeling Soesterberg van het Katholiek Vrou wengilde organiseert het r.k. ouder comité donderdagavond j 1. een bij zondere filmavond ln de hal van de Titus Brandsmaschool. De speelfilm was getiteld: „De voor lichting van de hedendaagse jeugd" Het wél en het niet voorgelichte kind werden ln deze realistische film in drie levensfasen getoond. De bejaarden tocht 1966 zaj worden gehouden op dinsdag 9 juni a.s. Ver trek te half negen bij ,,'t Zwaantje". De reis zal dit jaar gaan via Amers foort, Garderen, Uddel, Apeldoorn, Kasteel Vaassen, Beekbergen, Woes te Hoeve, Loenen, Veluwe, Arnhem, terug via Renkum, Wageningen, Rhe- nen, Amersfoort, Soesterberg. Deelnemers kunnen zich opgeven tot uiterlijk zaterdag 28 mei a.s. bij de heer J. Baars te Soesterberg. Amersfoortsestraat 77a. OPSTELLING ..SOESTERBERG" Voor de uitwedstrijd Olympia-Soes- terberg is de opstelling als volgt' Doel Barendrecht; achter Klip en Kramer; midden Kenter, Krak en Appeldoornvoor Geers. Huisman, Borg. Odijk en Venekamp. wil ons enige dagen per week komen helpen voor distributie- werkzaamheden. Werktijden nader te regelen. Van Weedestraat 29A Telefoon 2566 Burgemeester Grothestraat 36 Coupe de Paris Ook grote maten. Bij het oefenen op de schietbaan van de Leusderheide te Amersfoort is een ernstig ongeluk gebeurd. De 24-jarige reserve-luitenat C. G. van de Groenekan alhier en de 19- jarige soldaat J Lemmer uit Haren zijn bij het oefenen met handgra naten getroffen. De reserve-luitenant werd dodelijk gewond, terwijl de soldaat in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort werd overgebracht. De begrafenis van de reserve-luite nant zal zonder militaire eer zater dagmiddag, te 3 uur. plaatsvinden op de begraafplaats „Dennenrust" te Bilthoven. oppervlakte-water terecht komen. De industrie in dit gebied produceert bovendien een hoeveelheid afvalstof fen. die gelijk is aan de productie afvalstoffen door 234.000 mensen. Sinds 1 december 1964 bestaat in de provincie Utrecht een verordening op de lozing van afvalwater. Bovendien geeft de provincie Utrecht een sub sidie van 25 procent bij dc aanleg van zuiveringstechnische constructies. De Eem, die vooral ook bij Soest met een grote hoeveelheid afvalstoffen te kampen heeft, waardoor herhaalde lijk een grote vissterfte optreedt, vergt een bedrag van miljoenen indien het water gezuiverd zou worden. Toch zal dit offer gebracht moeten worden De in het stroomgebied van de Eem gevestigde industrie zal in de naaste toekomst zeker 40 miljoen gulden moeten bijdragen in de kosten van waterzuivering. Tot 1958 zal hier. door uitbreiding van de industrie, zeker nog een bedrag van 11 miljoen gulden bij komen. Deze mededelingen werden gedaan tij dens de gistermiddag in Amersfoort gehouden bijeenkomst van de Stich ting voor de Eem vallei, tijdens welke bijeenkomst verschillenle deskundigen het woord hebben gevoerd over de vervuiling van het water in het Eem- en Valleigebied.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5