Soest toen - Soest nu Ook dit jaar organiseert de Soester Zakenkring weer haar sportmanifestatie S.E.C. raakte weer een talentvolle doelman kwijt Honkbal F.A.K.-S.E.C.-Sabres Vreugde onder voorbehoud DIT WAS NIET DE BEDOELING w Het oog gericht op een belasting Uitgave Ifcrnkkerljj Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a, Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Ree doodgereden Inbraak Voorjaarswandeling 1966 Soester Natuurbad Collecte Rode Kruis Eiermarkt DINSDAG 17 MEI 19G6 35e JAARGANG N'0. 38 SOESTERI OÜRANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post f 3J25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Op een persenferentie van de Soester Zakenkring. die geleid werd door de heren T. G. L. Schneider en L Falch, werd mededeling gedaan van de ook in dit seizoen weer door de Soester Zakenkring te houden sportevene menten. Voor de vierde maal wordt dit sport festijn georganiseerd en behalve de sporten, die ieder jaar op het pro gramma staan, zoals handbal, volley bal, voetbal, athletiek. zwemmen, vis sen, is ditmaal een nieuw onderdeel aan het programma toegevoegd, n.1. een cyclecross voor wielrijders Maandag 23 mei wordt met deze cycle cross het drie weekse programma geo pend in de Soesterduinen bij de Beau- fortlaan en als u nu denkt, da4- hier aan alleen heren wensen deel te ne men, dan slaat u de plank mis. want behalve 48 heren klimmen ook 40 da mes op de fiets om de heuvels en de zandweggetjes te nemen. De organi satie van deze cross is in handen van „Tempo" en de naam van deze ver eniging is een waarborg voor een goede organisatie. Dinsdag 24 mei komt het voetballen aan de beurt, waaraan door 42 teams wordt deelgenomen, die in 14 pools van 3 teams van 7 spelers spelen. De wedstrijden worden gespeeld op het B D.C -terrein aan de Bosstraat, ter wijl de duur van iedere wedstrijd, in tegenstelling met vorige jaren, op 2x10 min. is gesteld Woensdag 25 mei treedt de handbal naar voren, eveneens op het B.D.C.- terrein. Aan deze wedstrijden nemen deel 14 heren- en 11 damesteams, die ieder in 4 pools spelen. Als bijzonder heid kan vermeld worden, dat bij de damesteams een team is inge deeld, dat uit Spaanse meisjes bestaat. Donderdag 26 mei staat zwemmen op het programma en waar zou dit an ders plaatsvinden dan in het natuur bad Totaal 150 zwemsters en zwem mers nemen aan de diverse wedstrij den deel. Vrijdag 27 mei volleybal met 22 heren en 9 damesploegen. De wedstrijden Enerzijds kan men hoog opgeven van hetgeen nu weer in Brussel is be reikt. Anderhalf jaar eerder dan vol gens het Verdrag van Rome was voorzien, wordt alle handel binnen de E.E.G. vrij, nl. op 10 juli 1968. Dat is inderdaad een verrassende stap. Verrassend vooral omdat de Fransen er mee accoord gingen, hoe wel zij doorgaans betogen dat hun industrie opeens zo'n zware concur rentie niet aan zal kunnen en dat men zich daarom maar aan het tijd schema moest houden, of er zelfs langer over doen. Maar anderzijds: in Brussel is dan wel een accoord bereikt over vele zaken van de por temonnee. maar principiële kwesties ging men angstig uit de weg. De portemonnee kwam er aan te pas om de landbouwfinanciering te rege len, waarbij o.m. Nederland vocht om één tiende van één procent van zijn bijdrage af te krijgen. De landbouw Maar hoe het verder moet met dat Europese landbouwfonds is minder duidelijk. En wat de grote kas in Brussel betreft, daarover kwam men nog maar wat voorlopigs overeen. Hoe ooit de parlementen, of liever het Europese parlement daarop enige controle kan gaan uitoefenen, is een beslissing die werd uitgesteld Bij die beslissing toch zou men zich moeten uitspreken voor een duide lijke bovennationale structuur van de E.E.G., ofwel alles een onderonsje moeten houden van de ministers Het eerste verfoeit Frankrijk, het andere stuit niet ten onrechte parlemen tariërs tegen de borst. Dat is een onafgemaakt werkje Niet afgemaakt is voorts nog het man daat aan de Europese Commissie om met één standpunt der zes naar de onderhandelingen over de Kennedy- ronde te gaan. Niet afgemaakt is nog een massa over gemeenschappe lijke landbouwprijzen. Niet rond is een afspraak over een gemeenschap pelijk handelsbeleid. Geen vreugde Wat wel werd bereikt, ligt puur in de sfeer van het loven en bieden op zakelijke basis. Van wat nu juist van de Euromarkt iets Europees moet maken in stee van een akkoordje van zes landen, is nog maar weinig gereed. Er is nu één Franse conces sie tegenover een regeling waar de Fransen erg blij mee mogen zijn om dat zij daar de voornaamste baten van zullen plukken. Aangezien de Fransen bijzonder gie rig zijn met het doen van concessies, kon het verdere gesprek nog wel eens bitter moeilijk worden. Temeer om dat Duitsland duidelijk en Nederland minder klaar hebben aangekondigd, dat ze het gehele complex dat hier boven is opgesomd, rond willen heb ben voor ze iets ratificeren. Dat getugt niet van al te groot ver trouwen in het verdere verloop van de Brusselse conversatie. En dat ver klaart ook waarom de vreugde in Brussel niet zo laaiend was als men eigenlijk had mogen verwachten over de versnelling bij het afbreken der douane-barrieres. vinden plaats op het volleybalveld achter het Raadhuis. Dinsdag 31 mei worden de voetbal wedstrijden weer voortgezet. Woensdag 1 juni gaan de handballers en handbalsters elkaar weer bekam pen. Donderdag 2 juni de eerste atletiek wedstrijden, waaraan door 280 perso nen wordt deelgenomen met o.a. hard lopen, hoogspringen, verspringen, ko gelstoten enz. Vrijdag 3 juni worden de Volleybal wedstrijden verder afgewerkt. Maandag 6 juni weer athletiek met diverse programma-onderdelen. Dinsdag 7 juni halve finales en fina les zwemmen met. om 19.50 uur, een waterpolowedstrijd tussen senioren „Duinkikkers" en leden van de Zaken kring. Woensdag 8 juni finales handbal. Donderdag 9 juni finales voetbal Vrijdag 10 juni feestelijke prijsuithei- king in het Openluchttheater met medewerking en demonstratie ven- delzwaaien van het Groot Gaasbee- kersgilde. de Soester Turnclub (S.T.C.), A.GA.VS uit Sosterberg en de wiel- renvereniging „Tempo" met wedstrij den op home-trainers. Zaterdag 11 juni viswedstrijden, waar aan 180 vissers deelnemen en gehou den worden in het pachtwater van de vereniging „De Snoekbaars" te Baarn. Vrijdag 24 juni vindt er een grote feestavond plaats in het Casino te Soesterberg. waar tevens de prijzen worden uitgereikt en waaraan door o.a. Jan Blaaser. Janette van Zut- phen, The Flintstones e.a. wordt medegewerkt. Vermelden wij nog, dat in totaal 1300 De besluurder van deze sportauto (lacht, de Dorre- steiivwèg afkomende en de Wïeksïoterwcg oprijdende, in de bocht wel even gas te kunnen geven, maar dat bezorgde hem een. onfris bad. Een verkeersweg is nu eerimaal geen racebaan. Met vereende krachten wist men de auto weer op de weg te krijgen en hoe wel deze niet ernstig beschadigd werd, zal hij er niet beter op geworden zi.jn. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. personen uit 30 bedrijven aan dit sportfestijn deelnemen. Het Rode Kruis zal present zijn voor eventuele hulpverlening. Eventuele verdere bijzonderheden zul len wij in onze volgende edities ver melden. De voetbalvereniging S.E.C. heeft al enkele talentvolle keepers naar an dere clubs zien vertrekken, o.a. Nico van Zoghel. die momenteel in het eerste elftal van de Deventer ere divisieclub Go Ahead keept, er. Piet Schrijvers, die eerst zijn geluk bij het Amersfoortse H.V.C. en toen bij het Amsterdamse D.W.S. ging beproeven. Opnieuw heeft nu een talentvolle doelman overschrijving gekregen naar een andere vereniging en wel de 17-jarige Epio Kamphorst, die de gelederen van H.V.C. gaat "ersterken. Epio Kamphorst is een wat zwijg zame jongeman, die veel voor z'n sport overheeft. Hij bezoekt trouw de trainingen en in z'n vrije tijd is hij vaak bezig een balletje te trap- c De heer R V uit Amersfoort deed bij de politie aangifte, dat op de Bilt- seweg, ter hoogte van de Ernst Sillem- hoeve, vrijdagnacht een ree voor zijn auto was gesprongen, waardoor het dier werd gedood. Zijn auto werd slechts licht bescha digd. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken bij de N.V. Apparaten bouw Chemtec aan de Belvédèreweg. Via het dak heeft men zich toegang verschaft tot het kantoor, waar men kasten en bureaus doorzocht. De buit bedroeg ongeveer 1000 gulden. De da- der(s) zijn nog niet bekend. pen. Hij heeft het in de zeven jaar, dat hij bij S.E.C. in de jeugd is ge weest, uitstekend naar zijn zin ge had, maar bij H.V.C ziet hij meer mogelijkheden. Sinds z'n tiende jaar heeft hij bij S.E.C. gespeeld, steeds als keeper. In het afgelopen seizoen werd hij voor het eerst in het A-junioren elftal opgesteld, waarin hij goede wedstrijden heeft gekeept. Toch is het niet dit elftal geweest, waarin H.V.C. hem „ontdekte" Dat was na melijk in een wedstrijd in de zomer avondcompetitie. Hij speelde toen in het elftal van Foxboro en zijn goede stijl en talenten bleven niet onop gemerkt. De Amersfoorters hebben Epio Kamphorst gedurende een jaar in het oog gehouden en zijn pres taties bekeken. Die zijn zo goed geweest, dat H.V.C. hem heeft gevraagd als doelman bij deze vereniging te komen. Eind vo rige week werden de nodige forma liteiten vervuld en met ingang van het nieuwe seizoen zal de 17-jarige Soester uitkomen in het betaalde jeugdelftal van H.V.C., zij het dan ook als amateur. Hij zal het een jaar bij de Amersfoortse vereniging proberen. Als het hem bevalt (en omgekeerd natuurlijk ook!) blijft hij. Epio Kamphorst werkt in de model shop van Foxboro en is een grote voetballiefhebber. Hij wil het in zijn favoriete sport letterlijk en figuur lijk zover mogelijk schoppen en doet daar dan ook alles aan. Hij weet. dat hij daarvoor offers moet brengen, maar dat heeft hij er voor over. Want al is het voetballen dan een hobby, ook een liefhebberij moet je zo intensief moegelijk beoefenen om er iets in te bereiken Hij heeft overigens een goed voor beeld aan zijn vader, die zelf doel man is geweest en liefst twaalf jaar lang het doel van Hees verdedigd heeft. Samen trappen ze nog wel eens een balletje. Epio staat al sdnds hij voetbalt op doel. Dat begon al, toen hij voor 't eerst ging voetballen, in het pupillénelftal van S.E.CHij is blijven keepen en niet zonder succes, getuige de resultaten. Hij heeft trou wens een uitstekend seizoen achter de rug en niet alleen in de compe titie, maar ook voorgaande seizoe nen gehouden tournooien voortref felijk gekeept. Epio Kamphorst loopt helemaal niet naast zijn schoenen van verwaand heid nu hij het op deze leeftijd al zover heeft gebracht. Integendeel, hij blijft dezelfde zwijgzame en beschei den sportman. En dat is een ver dienste in de sport, die men tegen woordig helaas te weinig meer aan treft Als hij het zover brengt als de andere keepers, die S.E.C ver lieten, staat hem een veelbelovende voetbaltoekomst te wachten! In vele plaatsen in Nederland zullen weer duizenden op pad gaan om tij dens de door, of onder auspiciën van, het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie georganiseerde natuur wandelingen te genieten van natuur- en landschapsschoon. Geen massale wandelpartijen zullen het zijn; in groepjes zullen de deelnemers op zoek gaan naar de rijkdommen van onze flora en fauna. Gelukkig wordt het aantal Nederlan ders. dat regelmatig de natuur als rustpunt in hun drukke en vaak jach tige leven zoekt, steeds groter. Jammer is het alleen dat zovelen aan de wer kelijk boeiende zaken in het landschap voorbij gaan. Getrokken wordt onder leiding van er varen natuurgidsen, mensen, die stuk voor stuk hun sporen op dit gebied verdiend hebben. In Soest worden de voorjaarswande ling gehouden op zaterdag 21 of, bij 'IS- i;;' ■mt regen, op zondag 22 mei. De plaats van samenkomst is halte „De Roskam" bij ..Kasteel De Hooge Vuursche" en de vertrektijd is te 14.30 uur. Dat het Soester Natuurbad als ver warmd en fraai bad zeer in trek is, is wel algemeen bekend. Niet alleen wordt het bad regelmatig door veel gemeentenaren bezocht, ook veel inwoners uit soms ver afgelegen gemeenten zijn vaste bezoekers van het bad. Ook in het laatste weekeind was het bezoek weer zeer groot. Zaterdag brachten 3477 personen een bezoek aan het bad en zondag ruim 5700. Vrijdag j.1. was het bad 14 dagen ge opend en in dit tijdvak passeerden niet minder dan 29.330 bezoekers de kassa, niet medegerekend de bezoe kers van de waterpolo wedstrijden en de schoolzwemlessen. Het aantal uitgegeven abonnementen bedraagt reeds meer dan 6200. De afdeling Soest van het Ned. Rode Kruis verzoekt ons mede te delen, dat zij enige collectanten nodig heeft voor de collecte, die in de periode van 23 mei tot 4 juni zal worden gehouden. Het betreft hier alleen het gedeelte vanaf de Molenstraat tot het Paleis. Helpt het bestuur uit de nood en meldt U bij de heer Wagenaars, Rem- brandtlaan 14, alhier, tel. 4049. Minister Veldkamp is een door veel zorgen geplaagd man. De moeilijkhe den rond diverse c.a.o.'s hebben hem veel kritiek bezorgd, maar meer kri tiek nog heeft hij gekregen naar aan leiding van de wijziging van het be lastingtarief op vakantiegeld, ver diensten uit overwerk, gratificaties e.d. Dat is niet verwonderlijk. Zodra probeert de Staat aan geld te komen of een stroom van kritiek breekt los. Eenvoudig omdat niemand het aar dig vindt als men aan z'n geld komt. Dat belasting evenwel noodzakelijk is, begrijpt een ieder, maar toch is het gebruikelijk, dat er verwijten komen als er weer iets nieuws „uit gevonden" wordt. Zo iets nieuws is de wijziging van het tarief, dat men aan belasting moet betalen voor bijzondere ver diensten. Tot 1 januari was er een speciaal belastingtarief, dat nu aan zienlijk is verhoogd, in sommige ge vallen zelfs tot liefst 16 procent! Voor wie alleen loonbelasting be taalt, is dit nieuwe tarief een moei lijk verteerbare zaak. En niet ten onrechte, want het komt immers neer op een niet-gecompenseerde loonsverlaging. Dat is niet leuk als het vakantiegeld betreft, maar het is nog onplezieriger als het ook geldt voor verdiensten uit overwerk. Dat zou voor de Nederlandse econo mie wel eens nare gevolgen kunnen hebben. De animo voor overwerk, waarmee veel bedrijven gebaat zijn en zelfs ernstig gehandicapt zouden worden als dit zou moeten vervallen, zou wel eens dusdanig kunnen afne men, dat een produktieverlaging in diverse bedrijven niet denkbeeldig is Dat zou dus schade voor onze economie betekenen en de regering weet dat zelf ook wel. Ze heeft niet temin de wijziging van het belas tingtarief op bijzondere verdiensten doorgedreven en nu is het wachten op de gevolgen van deze maatregel. Van het tarief zoals dat tot 1 ja nuari gold, moest ook wel een aan zienlijke hoeveelheid belasting be taald worden, maar dat staat niet in verhouding met wat er nu be taald moet worden. Zoals gezegd een trieste zaak, die de regering „ver klaart" door te zeggen, dat er sociale bezwaren zijn tegen fiscale prikkels tot overwerk. Het zal wel zo zijn, dat de regering van mening is, dat de mensen moeten worden beschermd tegen hun eigen „geldzucht". Dat nu is een standpunt, dat men in een democratische staat als de onze moeilijk kan accepteren. Immers, het is toch zo, dat men volwassen men sen zelf de beslissing kan laten wat wel goed en wat niet goed is. Als men zich door harder en meer wer- ken en dus meer verdienen z'n gezin een beter bestaan wil verschaffen, it dat een zaak, die zeker de regering niet aangaat. De hogere belasting op overwerk vooral, is dunkt mij, sociaal onaan vaardbaar en economisch onjuist. De regering zou er goed aan doen die nieuwe regeling maar weer teniet te doen! KANTMAN. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 40.000 stuks in prijzen van 11.75 tot 12,75. Middenpnjs 12.50. Prijs per kg. ƒ1.98. Afgelopen zaterdag leende het weer zich voor uitstekend honkbal en de Soester ploeg heeft te Bilthoven, in een uitermate spannende wedstrijd, de volle winst kunnen behalen. In de eerste innings leek het dat Billy Tinlin meteen al voor S.E.C. scoorde, maar de scheidsrechter gaf hem uit, een twijfelachtige beslissing. Van der Gaast werd door te gewaagd honklo- pen tussen het derde en het thuis- honk door de goed draaiende FAK- ploeg uitgemaakt. Jan Hofman (de beste slagman; moyenne 00.750) kon, nadat hij op de honken was gekomen, voor de Groen- Witten scoren. Werpen Gurganious van S.E.C. kwam na een schittenrende 2- honkslag op de honken, maar kon door wederom te gewaagd honklopen door de Bilthovenaren uitgemaakt wor den. In de gelijkmakende slagbeurt stuurde de S.E.C.-werpen Gurganious de eer ste 3 slagmensen van F.A.K. met 3- slag aan de kant. In de tweede innings kon speler-coach Rudie Blok na goed honklopen scoren. Ficcaro had na een tik de honken niet kunnen bereiken. Harris werd op het derde honk uitgemaakt en Bazur ging met drie slag aan de kant. Gurganious liet in de gelijkmakende slagbeurt van F.A.K. zien dat hij van grote klasse is, want hij stuurde we derom de eerste drie slagmensen van F.A.K. met 3-slag terug naar de bank. S.E.C. stond voor met 2-0. In de derde, vierde en vijfde innings kon S.E.C. niet scoren, alhoewel Jan Hofman en Gurganious ieder een honkslag lieten noteren en Prior met een schitterende 2-honksIag voor de dag kwam. F.A.K. scoorde in de der de innings, maar kon in de vierde, vijf de en zesde niet scoren. In de zesde innings konden Jan Hof man, Gurganious, Blok en Harris sco ren voor S.E.C.. Blok en Harris scoor den na een schitterende stootslag van Bazur, die paniek in de F.A.K.-defen sie veroorzaakte. Stand 6-1 voor S.E.C. In de zevende innings kon S.E.C. niet scoren er waren enige sterke spe lers vervangen door spelers die meer wedstrijdervaring in het „eerste" moe ten opdoen, vandaar dat coach Blok besloot bij deze ruime voorsprong hen een kans te geven. F.A.K. probeerde hiervan te profite ren en kon in de zevende innings 3 pun ten scoren, mede veroorzaakt door een inzinking van werpen Gurganious. In de achtste innings sloeg Billy Tin lin (2home-runs uit 3 wedstrijden) een home-run met Henk Prior aan boord. Jan Hofman liet nog een honk slag noteren, maar S.E.C, kon niet verder scoren. In de gelijkmakende slagbeurt nam Blok het werpen van Gurganious over. maar niet voor lang, want F.A.K. sloeg eerst een honkslag en meteen daarna een Home-run op Blok. De stand was toen nog maar 8-6 voor S.E.C. en er was geen enkele nul. Gurganious echter nam het werpen weer over en gaf 2 slagmensen 3-slag en pakte zelf een infield hit op en gooi de de slagman ruimschoots uit op het eerste honk, waarmee de wedstrijd beëindigd was. Scoreverloop F.A.K. :00100032 6 S.E.C. 1 1 0 0 0 4 0 2 8 Werpersresultaten v. d. Ende. F.A.K 7 maal 3-slag, 4 maal 4-wijd, 10 honk- gen tegen. Gurganious, S.E.C 17 maal 3-slag, 4 maal 4-wijd. 5 honkslagen tegen. Slaggemiddelde S.E.C. Jan Hofman 0.750, Gurganious 0,600, Prior 0.500, Harris 0,333, Bazur 0.333, B. Tinlin 0,200. S.E.C. 1 staat nu boven aan in de competitie met 6 punten uit 3 wedstrij den en de gevaarlijkste concurrenten Scimitars en F.A.K. heeft S.E.C. al verslagen. Te Hilversum speelde S.E.C. 2 tegen Donar 3. Uitslag 7-11 voor S.E.C. 2. S.E.C. werper was Wil Houtzager (slag gemiddelde 0.500) werpresultaten 9 X 3-slag, 4X4 wijd en 2 honkslagen tegen. Voor S.E.C. sloeg de jeugdige spe Ier Van Mierop een home-run.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1