TRASANT 601 N1EUWS H. GRIFT ZN. Schaduwzijde van nieuwe wet van van Proeve nieuwe grondwet mededelingen Officiële SOESTERBERG Zomerjaponnen Tas, Paraplu, Shawl of Handschoenen Ook voor Hees- nieuws Zo vlogen de duiven Openbare bibliotheek Soestdijk S.E.C.-nieuws S.E.C.-zaterdag Lenssen+de Wolff H BATEIVBITRG'S Erkende Ante- en Seoeterrïfsehool Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Medische dienst Benoeming E.H.B.0. •nieuws Jaarvergadering Groene Kruis Olympia-Soesterberg 0-2 Schoolvoetbaltoernooi Wet langdurige geneeskundige risi co's belemmert thuiszorg De wet algemene verzekering zware geneeskundige risico's geeft momen teel aanleiding tot uitvoerige discus sies. die overigens hoofdzakelijk be trekking hebben op de financiële konsekwenties (premieverzwaring etc Daardoor zijn helaas die aspecten van de wet op de achtergrond ge komen. die voor de gezondheidszorg van zo grote betekenis zijn. Voor die gehandicapten die voor zeer lange tijd en wellicht voor hun ge hele leven moeten worden verpleegd ln ziekenhuizen of inrichtingen, biedt deze wet de lang verbeide uitkomst Dat wil overigens geenszins zeggen dat aan deze wet geen „schoonheids- fouten" zouden kleven. Zo dreigt de thuiszorg, vooral bij bejaarden van belang, in de knel te geraken. Teleurstellend voor bejaarden De wet algemene verzekering zware geneeskundige risico's biedt ruime perspectieven voor lichamelijke en psychisch gehandicapten, die onbe perkte handeling en verpleging zul len verkrijgen in ziekenhuizen, psy chiatrische inrichtingen en revalida tiecentra. De kosten van een derge lijke verpleging zijn zo exhorbitant hoog, dat slechts weinig mensen ze kunnen opbrengen. Tal van gezinnen, waarvan een der leden een langdurige verpleging be hoefde raakten met hun financiën in de knoop. Het was niet verant woord een dergelijke situatie te laten voortbestaan. Met bovengenoemde verpleeg- en behandelings instituten zullen worden gelijkgesteld de ver pleegtehuizen voor bejaarden en soortgelijke instellingen Dat laatste valt natuurlijk in prin cipe alleen maar toe te juichen, doch er zit een duidelijk „maar" aan ver bonden. dat tot dusverre onvoldoende aandacht heeft gekregen. Samen zorgen De nieuwe wet die vermoedelijk per 1 januari ln werking zal treden, biedt alleen soelaas aan degenen, wier ge zondheidstoestand zodanig is dat zij in verpleeginrichtingen moeten wor den behandeld en verpleegd. De ge nees- en verpleegkundige hulp, die de mensen thuis kunnen krijgen, zal vooralsnog niet onder de werkings sfeer van de wet vallen Dit valt ten zeerste te betreuren. Juist de laatste jaren begon name lijk de thuiszorg (home carei zich in ons land krachtig te ontwikkelen. Met vee] zorg en toewijding heeft men getracht opneming in zieken huizen en verpleeghuizen uit te scha kelen. als het maar enigszins verant woord was. Dit op grond van de overweging, dat het handhaven van chronische zieken of gehandicapten in eigen milieu en gezin grote voor delen had. Dat gold zeker voor de oudere mensen. Stelt u voor dat men een gehuwde man. die enigszins ge handicapt is, in een verpleeghuis op- Burgemeester Grothestraat 36 Maten vanaf 38 tot en met 54. Burgemeester Grothestraat 36 Het adres voor een chique Het ministerie van binnenlandse za ken heeft een proeve van een nieu we grondwet" het licht doen zien. „De proeve" is geen wetsvoorstel dat in het parlement zal worden behan deld, maar een werkdocument, dat als discussiestuk hopelijk tot een vruchtbare gedachtenwisseling zal lel den. In dit werkstuk, dat vooral opvalt door zijn korte, eenvoudige tekst, is de mogelijkheid geschapen voor een nieuwe ontwikkeling. Daartoe reke nen we de afschaffing van het pro cessieverbod, de bevoegdheden van de rechter om wetten aan de grond wet te toetsen, het telefoongeheim, de mogelijkheid van regentschap bij tijdelijk verblijf van de koning in het buitenland en de verlaging van de leeftijd waarop men in de Staten- Generaal kan worden gekozen. Voorgaande punten zullen ongetwij feld ruimschoots tot discussie geven. Van belang is ook wat de redactie van de proeve niet heeft veranderd. Dat zij blijft uitgaan van de monar chie, zal weinig verwondering wek ken. Maar ook handhaaft zij het tweekamerstelsel en zelfs de omstre den samenstelling van de senaat. Het lijkt ons dat vooral wat dit punt betreft er in den lande straks wel afwijkende geluiden te beluisteren zullen zijn. neemt. Zijn vrouw blijft dan alleen achter, de man voelt zich in het te huis, waar hij gecheiden van zijn vrouw leeft, eveneens ongelukkig. Lie ver tracht men hen thuis te verple gen en te behandelen. Door de ster ke groei van het open bejaarden- werk werd dit ook meer en meer mogelijk. Natuurlijk oefent de thuisverpleging soms een druk op het gezin uit. Maar - en dat geld vooral voor de ouderen, - hoe vaak ziet men niet dat het samen zorgen een zegen is? Helaas zal de wet algemene verze kering zware geneeskundige risico's geen fianciële soelaas bieden aan deze groep van zieken en gehandi capten Men valt alléén onder de wet. wann *er men in een ziekenhuis of inrichting moet worden verpleegd. Dat is een leente ln deze wet. Zo wordt een ontwikkeling doorkruist, die juist de laatste Jaren zo behoor lijk op gang was gekomen Het even wicht tussen opneming en thuisver pleging wordt doorbroken. Nu zal de neiging bestaan zich lie ver te laten opnemen, want dan heeft men geen financiële beslomme ringen. Moet men thuis worden ver pleegd, dan zal de a.o.w. ontoerei kend zijn en is men wel gedwongen een beroep te doen op de Algemene Bijstandswet. Dat geeft weer een heleboel rompslomp zodat vele be jaarden er dan in vredesnaam maar de voorkeur aan zullen geven zich te laten opnemen. Die ontwikkeling betreuren wij. Wel licht kan bij de behandeling van de wet langdurge geneeskundige risico's in de kamers nog amandementen ten gunste van de thuiszorg worden aangenomen. Dat zou vooral voor het vergrijsde deel van onze bevolking een uitkomst zijn. Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES Hoewel het eerste elftal van Hees zaterdag niet speelde, was het toch een vrij gunstige dag voor Hees, om dat de andere degradatiecandidaten, die wel speelden, punten verloren. T.O.V.-Hulshorst eindigde in 4-5 en Scherpenzeel-Valleivogels werd een gelijkspel 1-1. De stand onderaan is thans: T.O.V. 18-15 Valleivogels 17-13 Scherpenz. 18-141 Hees 19-13 De wedstrijd van as. zaterdag Hees- T.O V wordt dus wel zeer belangrijk en Hees moet tot winst komen om de kans op degradatie te ontgaan. En dan hangt het er natuurlijk nog vanaf wat de -andere gedadigden in de res terende wedstrijden doen. Hees speelt zaterdag a s. haar laatste wedst^d. dus kan bij winst op 15 punten komen. Een of meer beslis singswedstrijden behoren ook nog tot de mogelijkheden. HEES 2-V.V.Z. 2 3-1 Tn deze wedstrijd ging het spel aan vankelijk gelijk op. hoewel zich wel kansen an beide kanten voordeden, doch er werd niet gedoelpunt. Rust stand 0-0. Na rust wist linksbinnen de Boer Hees de leiding te bezorgen, doch V.V.Z. bracht de stand weer op 1-1, maar toen rechtsbuiten Buddingh en mld- voor Hop de stand op 2-1 en 3-1 brachten, was de strijd beslist. De 3-1 stand was de eindstand. Hees 3 verloor haar laatste competi tiewedstrijd tegen V.V.J. 4 met 2-1, hoewel deze uitslag van geen belang meer is. De vereniging De Vriendschap" nam zondag met 420 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Tergnier, afstand 313 km. De duiven werden te 6.30 uur gelost met NO. wind De eerste duif arriveerde te 11.42.1 uur, snelheid 1007.20 m. per minuut. Laatste prijsduif 12.17.1 uur. Uitslag: W Nieuwenhuls 1 7 21 24 33 36 50 53 67 74 77 80. J. Wijnands 2 26 68 82 W. Altenaar 3 11 14 56. E. Veerman 4 6 46 65 69 76 81. C. Vaes- WEDEROPBOUWWET. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan H. A. Kok, Soestertergse- straat 71, Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde ln artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van een dubbel woonhuis op het perceel gelegen aan de Klaarwater- weg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 5002, zulks in afwijking van het bestemmings plan voor gronden gelegen ten noor- de van de spoorlijn Utrecht-Amers foort. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de nagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeen tesecretarie ter inzage. Soest, 17 mei 1966. Een ln alle opzichten absoluut VOLWAARDIGE 4-per- soons auto. gebouwd op bet wegverkeer van morgen. Modern, prachtig van lijn en groots van vormgeving. Meer ruimte dan u denkt - plaats voor vier nersonen Hoge prestaties en VEILIGE rljkwalltelt (reeds meer dan 30 jaar op de weg). Volmaakte Interieur-uitrusting. Beroemd om zijn voorwlolaandrijvlng. Ingebouwd ver- wannings- en luchtververslngslnstallatle. - 26 SAE-PK. Kruissnelheid 90 kilometer per uur. Topsnelheid 100 km. Ga deze volwaardige auto zien en berijden bij de dealer voor Soest en omstreken KROMME WEG 28 SOESTDIJK TELEFOON 2870 sen 5 9 44 72. A Meesters 8 10 12 29 35 40 55 64 84 H. Verkerk 13 17 38 43 48 52. H Westerveld 15 32. D. J. Bos 16 20 25 28 59. J. G. Kamerbeek 18 19 58 78. G H v, d Broek 22 H v. d. Broek 23. W Roest 27 60 79. J. Rijksen 30 G. Reierse 31 C. P Jak 34 41 75 83 G. Hooijer 37. A Grift 39. R. Koster 42 57. H. Strumpel 45 63. W v. Breukelen 47. Comb. SKB 49. Z K.H. prins Bernhard 51 73. C. Bok- ma 54. J A B v. Klooster 61 71. E C v. Daatselaar 62. H. v. d. Hoef 66. F. Groenestein 70. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 490 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Tergnier Van deze vereniging arriveerde de eerste, duif te 1137.14 uur. Snelheid 1020 .m. per minuut. Laatste prijsduif 12.8.55 uur Uitslag: G. Rijksen 1 2 4 7 8 23 24 25 37 53 71 77 78 87 A. J V Borresteln 3 10 48 49 67 86 Jac Wijnands 5 11 60. Wigtman-Roest 6 15 50 64 65 94 R Voskuilen 9 17 19 54 88 90. C Huys- kes 12. 27 63 74 83. C. v. d. Hoek 13 75 H den Dekker 14 18 '31 34 38. J. Ottens 16 Jac Stalenhoef 20 Ph Kok 21 22 44 58. J. v. d. Brakel 26 20 4645 72 73 97 K C. v. Ee 28 35 42 59. H. Woudstra 30 52 E de Goede 32 81 C Dijkman 33 62 80 82 85 93. C v Soest 36 56 68. P. Duyst 39 46 95. H Gorissen 41 43 47 69 84 M v. d. Wielen 51 H v. Hengstum 55 C. Bos boom 57 70 98. A. Hllhorst 61 J v. d Belt 66 G Sikkelbein 76. Gebr. v Klooster 79 H. Kriek 89. J. Rauch 91 92. C. v. Kilngeren 96. Nieuwe aanwinsten. - Romans. - Ber- gius, Zand in Gods molens. 2 delen. Biernath, De dood van Manuel Manueli. Dermout, Nog pas giste ren. Den Doolaard, De goden gaan naar huls Gast, Zon over de prmyhof. Giovanni, De gevange nen. Van der Hauw-Veitman, Het hart in de waagschaal Lennart, Twintig ramen aan de straat. Maugham, Het donkere vuur. Mc Elfresh, Ieder heeft zijn eigen droom. Münster, Avontuur op Sardinië. Tibber. Een dokter op de tweesprong Tolkien. In de ban van de ring. 3 delen. Updike. Mijn vader de cen taur. Wolkers. Een roos van vlees. Terug naar Oegstgeest. Boeken over allerlei onderwerpen - Van Andel en Van Straten. Op weg met de politie. Anouihl, Het die- venbal - Reiziger zonder bagage. Bakker, Het lichaam van de mens. Belinfante, Beginselen van Neder lands staatsrecht. Van Bruggen. Cornelis Verolme Claus, Gedich ten. Conté, Jalta; de verdeling van de wereld. Van Egeraat, Gids voor Portugal Enzinck, Reisboek van West Zeeuws Vlaanderen. Euwe en Ruble, Schaak met verstand. Fabre, Geschiedenis van de com municatie. Falk-Ronne, Naar het land van de Jordaan. Feininger, Fotograferen van A-Z. Ferdinan- dusse. Stukjes in de kraag. Fleay, leven met dieren. Forcevtlle-Van Rossum, Kan mijn dochter dit boek lezen? Franck, Johann Sebastlaan Bach. - Gaade's stijlenboek. Ger- lach, Hoe dieren spelen. Gobits, Avonturen met een bandrecorder. Grant, Indonesië. Gijsen, Zelf portret Haftmann, Schilderkunst in de 20e eeuw Huizing, Dove kleuters. Jacobs. Het Auschwitz- proces. Kaufmann, De mensen makers. Kazakov, Het stationne tje. König. Sociologie van de mo de. Lemmer. Bedruk zelf uw stof fen. Loef. 75 balspelen. Van der Meulen, Ik stond er bij. Van Schllfgaarde. Aristoteles. Sluyser, Een klein mannetje met een klein potloodje. Spruyt, De postduif van A-Z. Stoffer-Donskop, 100 x kip. Tolman, Plant en dier in en om Utrecht. V.V.O.O. 1-S.E.C. 1 1-2. Door een overwinning op V.V.O.O. heeft S.E.C. plaatsgenoot V.V.Z. steviger in het zadel gezet. Ondanks dat S.E.C. met drie Invallers naar Utrecht ver trok, heeft S.E.C., tegen alle verwach tingen ln, te Utrecht behoorlijk spel te zien gegeven. Vooral in de eerste helft was het S E C. die de toon aangaf en de aanvallen steeds beter wist op te zetten. De voorhoede beschikte over een goede en gevaarlijke snelheid en aan schut ters ontbrak het niet. Na 20 min spe len was het Stalenhoef, die voor de eerste maal de uitstekende doelman van V.V.O.O. passeerde. 0-1. V.V.O.O. was echter niet van plan om de punten te laten gaan. Ook hun aan vallen werden steeds gevaarlijker, maar S.E.C. hield stand tot ln de 32e minuut een vrij eenvoudige bal afstuitte op een oneffenheid ln het veld en v. Ros sum verraste. 1-1. S.E.C. was door deze gelijkmaker niet ln het minst geïntimideerd. Al direct na de aftrap was het Sengers. die door de achterhoede sneed en voor de twee de maal de keeper van V.V.O.O. het nakijken gaf. 1-2. Met deze stand kwam de rust. kwam de rust. Na de rust was het V.V.O.O. dat de toon aangaf en moest S.E.C. met man en macht gaan verdedigen. Zes minuten vc„r het laatste signaal moest keeper Van Rossum nog eenmaal ln actie ko men .[dat Kraay hands maakte ln het strafschopgebied en V.V.O.O. een pe nalty kreeg toegewezen. De aanvoerder nam zijn aanloop, maar tot grote vreugde van S.E.C. was het de Soester keeper die op voortreffelijke wijze de bal uit het deal stompte. Deze werd weer ingeschoten, maar weer stond de doelman op zijn plaats en wist de bal over de .oellijn te werken. Zo ging voor V.V.O.O. ook deze laatste kans verloren en nam S.E.C. de volle winst mee naar Soest. HOEVELAKEN 3-S.E.C. 2 3-2. S.E.C. 2 heeft de punten ln Hoeve laken moeten achterlaten. Reeds na 5 min. was het halfspeler Cornellsse die hands maakte in het straf schopgebied. waardoor mldvoor Jans sen een kans kreeg het eerste doel punt te maken voor Hoevelaken. Het schot ging naast, maar 3 min. la ter was het dezelfde S.E.C.-speler, die de bal niet goed terugspeelde naar keeper Kramer, en de snel toestormen de Nlemeijer kon de bal in het doel deponeren, l-o. Vijf minuten voor het rustsignaal kwam S.E.C. bijna tot een tegenpuntje door v. Loon, maar het schot ging net over. Direct hierna weer een aanval van van Hoevelaken, maar de S.E.C -doel man hield stand. Bij zijn uittrap kwam hij echter zo ongelukkig te vallen, dat hij later het doel moest verlaten. Hoevelaken maakte uit deze ongeluk kige uittrap weer een doelpunt en twee min. later herhaalde dezelfde speler dit nogmaals en het was 3-0. Na de rust nam Cornellsse de plaats onder de lat in en S E C. ging in de aanval. Ze hadden het spel nu weer volkomen ln handen. Aanval op aan val volgde en in de tiende minuut werd een goed genomen corner door De Boer omgezet in een doelpunt door v. Loon 3-1. S.E.C bleef aandringen en het was in de 20ste minuut dat een aanval van S E C. ongedaan werd ge maakt door de back van Hoevelaken, maar dat leverde S.E.C. een penalty op. welke door Duinkerken werd genomen. De doelman van Hoevelaken keerde het schot maar helaas voor de voeten van dezelfde S E.C.-sneler en nu was het wel raak. 3-2. Met deze stand kwam het einde van de wedstrijd. S.E.C.-HOLLAND Holland, dat afgelopen zondag zijn kans op het kampioenschap aanzien lijk zag verminderen doordat het met 3-1 van Vriendenschaar verloor, zal tegen S.E.C. alles op alles zetten om te winnen. Holland en S.E.C hebben evenveel punten zodat een gelijk spel wel de meest voor de hand liggende uitslag Is. In de S.E.C.-voorhoede is terugge keerd Daniël Hanasbei. Hij zal als mid denvoor opereren. Wie er kampioen zal worden ls nog steeds een vraagteken, maar de kan sen van Baarn stijgen bijzonder hoog. Zondag speelt Baarn tegen Fortitudo dat uit de twee resterende wedstrijden twee punten moet behalen om veilig te staan. De week daarop volgt dan nog Donar en dit is ongetwijfeld de zwaarste op gave voor Baarn. Wanneer SEC. kans ziet de twee laat ste wedstrijden te winnen, wat we overigens wel betwijfelen, zijn er nog goed kansen aanwezig om met Baarn gelijk te komen. Opstelling Doel Van Hattum. AchterVan Remmerden en Hooyer. Midden Krijt, Ruttenberg en Van Breukelen Voor Dorrestein. v. d Broek, Hanasbei, Duyst en Van Berkel. De stand is nu Baarn 20-25 Holland 20-23 V.V.O.G. 20-25 Donar 20-19 Saestum 20-24 V.V.IJ 19-15 Zeist 20-24 Fortitudo 20-15 Vriendens. 20-24 C.D.N. 20-12 S.E.C. 20-23 Veenendaal 20-11 concurrenten van V.V.Z. zullen onge twijfeld de verrichtingen van belde teams op deze dag gade slaan. S.E.C. kan rustig spelen, aangezien er voor de S.E.C.-zaterdag-spelers geen belangen op het spel staan. Zaterdag J.l. verrichtte S.E.C. een uit stekende prestatie door één der con currenten van V.V.Z., het Utrechtse V.V.O.O., uit te schakelen door met 2-1 te winnen. Gehoopt wordt in het S.E.C - en V.V.Z,-kamp op een pret tige, sportieve en spannende wedstrijd. S.E.C. 2-ZEIST 3. Deze wedstrijd moet door SEC. ge wonnen worden om definitief velig te staan. Zeist 3 heeft vier punten ach terstand op S.E.C. en bij een overwin ning zou dit verkleind worden tot 2. De andere candidaat, Vriendenschaar 3 behaalde opmerkelijke prestaties de laatste weken, zo versloegen ze H.M.S. 2 mt 2-1 vorige week. In de S E.C.-gelederen zijn enkele bles sures. het meespelen van Dick Hooyer is b.v, helemaal nog niet zeker. Het tweede moet na donderdag nog spelen tegen Vriendenschaar 3 thuis, en uit tegen Fortitudo. S.E.C. 3 UITGESPEELD De laatste wedstrijd tegen A.P.W.C. 2 betekende het vijfde gelijke spel voor S EC. in deze competitie en tevens dat zij ongeslagen kampioen geworden ls. S.E.C. 5-AMSVORDE 4 Na de overwinning van zondag op A.P.W.C. 4 heeft S.E.C. de kans zon dag Amsvorde 4 té verslaan. Wanneer dit mocht gebeuren dan is het mogelijk dat er tussen deze twee clubs een beslissingswedstrijd gespeeld moet worden om uit te maken wie er kampioen wordt. Een uiterst spannende ontmoeting dus donderdag, om 12 uur. op het S.E.C.- terreln voor de „oudjes". SPELEN IN S.E.C.-ZATERDAG OF IN S.E.C.-ZONDAG Jeugdspelers van S E C die overgaan naar de senioren, dienen aan S E C - elftalcommissle op te geven of zij in seizoen 1966/67 in de zaterdag- of zon dagcompetitie wensen te spelen. Se niorspelers, die van zaterdag naar zon dag willen of andersom, kunnen dit eveneens met Ingang van het volgende seizoen opgeven. S.E.C.-ZATERDAG—V.V Z. OP HEMELVAARTSDAG S.E.C.-zaterdag zal op Hemelvaartsdag, om 2 uur. op het tweede S E C.-terrein de belangrijke wedstrijd tegen de lijst aanvoerder ln de derde kiasse zater dagmiddagvoetbal (V.V.Z.) spelen. Voor V.V.Z. een zeer belangrijke wed strijd. die gewonnen dient te worden om de uitstekende kansen niet verlo ren te doen gaan. Baarn ls vrij en de onroerende goederen taxaties hypotheken* F-BF assurantiën - Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 TOTJRNOOI AMERSFOORTSE BOYS Aan het tournool van Amersfoortse Boys zal ook het eerste elftal van S E.C. deelnemen. In verband met de late beëindiging van de competitie zal S.E.C. niet op Hemelvaartsdag, maar op 2e Pinkster dag (30 mei a.s.) in Amersfoort verte genwoordigd zijn. TOURNOOIEN S.E.C.-JEUGD Voor de SEC.-jeugd is de competitie afgelopen en vangen thans de tour- nooien aan. Donderdag a.s. (Hemel vaartsdag) spelen de S E C.-aspiranten ln het tournool van Saestum te Zeist en gaan de pupillen naar Donar ln Hilversum. Zaterdag 21 mei gaan S.E.C.-puplllen naar het tournooi van B D.C. en de S.E.C -junioren A naar het tournool ln Soesterberg. Op zon dag 22 mei gaan de S.E.C.-junio ren en -aspiranten op tournool bij Amsvorde ln Amersfoort. Het tournool van G.V.V.V. ln Veenen- daal, waaraan S.E.C. met een junio renteam zou deelnemen, ls uitgesteld. Het zal thans worden gespeeld in juli of augustus a.s. OPENSTELLING S.E.C.-CANTINE IN GESLOTEN SEIZOEN Het ligt ln de bedoeling van het S.E.C.- bestuur om in het gesloten voetbalsei zoen (van 15-6-6615-8-66) de S.E.C.- cantlne op zondagmorgen open te stel len voor leden en donateurs die elkaar daar dan ook in de voetballoze maan den kunnen treffen. Gedacht wordt de cantine open te stellen van 's mor gens 11 uur tot 's middags 2 uur. KAARTEN B.D.C.-S.E.C. In de B D C.-cantine werd gekaart door een S.E.C-afvaardiging en BDC. Vorig jaar werd B D C. bezitter van de wisselbeker. S.E.C. won de eerste ronde in de B D C -cantine met een totaal van 87808 punten, waartegenover BDC. er 78705 kon stellen. De strijd is echter nog niet in het voordeel van S.E.C. beslist, want de tweede ronde zal gespeeld worden op donderdag 26 mei a.s. in de S.EC - cantine Evenals ln de B.D.C.-cantine zullen beide teams met tien koppels (twintig personen) vertegenwoordigd zijn. De eerste prijs in de B D C -can tine individueel werd behaald door mevr. Van het Klooster (S.E.C.), ter wijl de heer C. Wildenburg (SEC.) de tweede prijs kreeg Tijdens de op 26 mei a.s. te spelen tweede ronde in de S.E.C-cantine zal de wisselbeker worden uitgereikt aan de ploeg die uit belde ronden de meeste punten be haalde. P1» 6*9 UJ 63 Gedipl. A.B.A-N.-Instructeiir PARKLAAN 33 - SOEST TELEFOON 3982 f02955) b.gg 03498-1951 VERWARMDE LESAUTO U wordt gehaald en gebracht BINGOAVOND De laatste bingoavond, welke door SEC. j.l. vrijdag in de S.E.C.-cantine werd georganiseerd, betekende een af scheid voor het seizoen 1965-'66. De bingo-master van SEC., De Bruin, maakte bekend, dat ook in het nieuwe seizoen 1996-'67 periodiek bingoavon den georganiseerd zullen worden voor leden, donateurs en poolleden. De bingocommissie had weer voor de prachtige prijzen gezorgd en bingo- master De Bruin zorgde dat alles vlot verliep. S.E.C -voorzitter M. Wilhelm was deze avond één der gelukkigen en verze kerde zich door zijn roep „bingo" diverse malen van prachtige prijzen. DANSAVOND IN S.E.C.-CANTINE Tijdens de bingoavond maakte de heer De Bruin bekend, dat op zaterdag 18 juni a.s. in de S.E.C.-cantine en op het platform voor de cantine 'n dans avond zal worden georganiseerd voor leden, donateurs en poolleden. SE C. wil op deze manier ook tijdens de zomermaanden, als er niet gevoet bald wordt, het contact met de leden behouden. Het terras voor de S.E.C,-cantine zal geheel worden verlicht en van zitjes worden voorzien. Mocht deze avond slagen, dan ls het de bedoeling dit S.E.C.-festijn maan delijks te herhalen. OPENING S.E.C.-CANTINE VOOR MEDEWERKERS S E.C. nodigt hierbij alle medewerkers, die op de één of andere manier heb ben bijgedragen aan de bouw van het clubhuis, uit om de officiële opening, die zaterdag 21 mei a.s. door wethou der K. de Haan, loco-burgemeester en voorzitter van de Stichting Lichame lijke Opvoeding en Sport te Soest, zal worden verricht. De opening voor de werkers zal plaats vinden om 11 uur 's morgens, waarna er een gezellig samenzijn zal zijn tus sen S.E.C.-bestuur, gemeentelijke afge vaardigden en S.E.C.werkers. De opening voor de bevriende vereni gingen zal plaatsvinden in augustus a.s., juist voor de aanvang van het nieuwe seizoen. De meer dan 100 wer kers worden zaterdag a.s., om ca. kwart voor elf, in de cantine ver wacht. De artsendlenst wordt van donderdag 8.00 uur tot vrijdag 8.00 uur waarge nomen door de artsen: J. C. Rlp, Soesterbergsestraat 16, tel. 2423 en H. van Dorssen, Korte Berg straat 3, tel. 2119. Tandartsen Donderdag van 13.00-13.30 uur W. H. A. Steen, Oranjelaan 11. Apotheek Hemelvaartsdag ls geopend apotheek „Soestdijk". HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur ds H. Roest. Emmakerk 9 uur ds J. Mettau. neeskapel 9 uur ds K. van Liere. Ichtus Kerk 9 uur ds J. Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Jullanakerk 9 uur ds S. de Jong. Wilhelm inakerk 9 uur ds C. M. van der Loo. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. In de kerken de H. Missen als als op zondag. Dokter W. F. van den Helm. Prins Alexanderweg 82. Huls ter Helde, tel. 03404-31574. neemt het a.s. weekend de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soester berg en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter L H. Brandt, Dolderseweg 59. Den Dolder. tel. 03402-2696. neemt de dienst waar voor dokter A. J. W. Ha- gedoom te Soesterberg. In de commissie belast met het afne men van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor het geven van lager onderwijs in de licha melijke opvoeding ls benoemd de heer J. J. Vial te Soesterberg. Zes kandidaten van de Soesterbergse afdeling van de E H.B O. hebben in het brigade-gebouw der Kon. Marechaus see examen afgelegd ter verkrijging van het E H B O-diploma. Het examen werd afgenomen door dr. N. Timmermans uit Amersfoort. Alle kandidaten zijn geslaagd waaronder mevr. M. C E. Griek. W. Huisman, J. Hulsman, J. van Laar en de heer Ph. Vos. De wijkverpleging Huls ter Helde en omstreken „Het Groene Kruis" waar van Soesterberg de grootste afdeling vormt, hield in het wijkgebouw haar jaarvergadering. In de plaats van de voorzitter, dokter J. D. Lebret, die zijn functie heeft neergelegd, werd bij ac clamatie gekozen de heer L. Schoe- maker. In zijn openingswoord memoreerde dokter Lebret, dat de afdeling dit najaar 60 jaar bestaan zal. welk feit op 8 oktober a.s. zal worden gevierd. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het ledental nog steeds toe neemt en thans ruim 1800 bedraagt. Het verslag van de penningmeester gaf een groeiend tekort aan. In ver band hiermede werd voorgesteld de contributie van 12— per Jaar te ver hogen tot 16.Dit voorstel werd aangehouden, daar de afgevaardigde van Soesterberg hieraan nog niet zijn goedkeuring kon geven. Behalve dokter Lebret waren ook de bestuursleden, mevrouw Dozy en de secretaris, de heer J. van der Veen aftredend. Laatstgenoemde wenste niet voor een herkiezing in aanmerking te komen. Dokter Lebret dankte de heer Van der Veen voor al het werk dat hij ln het belang van de vereniging had gedaan en overhandigde hem namens het bestuur een boekenbon, een asbak en een zilveren bekertje. De heer Schoemaker schetste dokter Lebret als een voorzitter, die steeds op de bres stond om andere mensen te helpen. Er is tijdens zijn voorzit terschap veel tot stand gebracht, o m. hebben de drie wijken leder een wijk zuster gekregen. Hij bood de schel dende voorzitter als geschenk van het bestuur een blauw gedenkbond aan. In haar uitwedstrijd tegen Olympia heeft Soesterberg een 0-2-overwinning behaald. Men kan niet zeggen dat Soesterberg moest strijden tegen een sterke tegenstander, maar deze deed echter al haar best om zich te verzet ten. Daardoor werd pas na 25 minuten voor Soesterberg met een mooi schot de score geopend door rechtsbinnen Hulsman, 0-1. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft was het wederom Huisman, die in de 19de minuut voor Soesterberg het doel vond. 0-2. Daarna werd er niet meer gescoord. In de tweede wedstrijd van het schoolvoetbaltoernooi won de Carolus- school van de openbare schooi met 3-1. Een zeer spannende wedstrijd werd daarna gespeeld tussen de elftallen van de Christelijke school en de Tl- tus Brandsmaschool, welke werd ge wonnen door de christelijke school met 3-0. In de derde wedstrijd heeft de ploeg van de Christelijke school de punten moeten delen met de Carolusschool. 0-0. In een mooi partijtje voetbal versloeg de Titus Brandsmaschool met 4-2 de openbare school. De stand na de eer ste helft van het toernooi ls nu als volgt 1. Christelijke school, 4 punten. 2. Tltus Brandsma, 4 p. 3. Carolus- scool, 3 u 4. Openbare School, l p. Vrijdagavond wordt het toernooi voortgezet en gaat de beslissende fase ln om het bezit van de „Jaap Nooder- bekei".

Soester Courant | 1966 | | pagina 3