Soest toen - Soest nu Ernstig auto-ongeval V.V.V.-mieuws Het oog gericht op voedingspil Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Mars Jachthoornkorps met Majorettegroep van Bronswerk-Fijenoord Verkeersongeval Openbare vergadering Boerenpartij Waarschuwing Gevonden voorwerpen competitiedag B.D.C. houdt zaterdag twee jeugdtournooien S.E.C.-Holland 4-3 Auto tijdelijk ontvreemd r! Gluurder gegrepen B.D.C.-handbal Waterpolo-tournooi Duinkikkers VRUDAG 20 MEI 1966 35e JAARGANG no. 39 SOESTER(4)OÜRANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post 13.25 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Op de avond van de bevrijdingsdag 1966 kon helaas wegens slechte weers verwachtingen de mars van het jacht hoornkorps met majorettegroep van Bronswerk-Fijenoord geen doorgang kon vinden. De mars zal nu gehouden worden op donderdagavond 26 mei a.s. De route is als volgt 8.00 uur start Nieuwerhoek, Koningin- nelaan, Beetzlaan. W. Pyrmontlaan, Julianalaan, Julianaplein, Prins Hen driklaan, Albert Cuyplaan, Talmalaan, Rubenslaan. Ruysdaellaan, Jan Steen laan, Dalweg, Van Goyenlaan, Saen- redamplantsoen. Rubenslaan, Dalweg en pl.m. 9 uur show op de Dalweg. Dinsdagmiddag reed de heer A. R. in zijn Renault personenauto op de Soes- terbergsestraat richting Soest-centrum. toen de 16-jarige fietser F. K. J. v. D. plotseling de weg overstak. Een bot sing was niet te vermijden en de jongen werd met een hersenschudding en inwendige kneuzingen naar Zon negloren overgebracht. Maandag 23 mei, te 8 uur. organiseert de afd. Soest van de Boerenpartij een openbare vergadering in het restaurant van het Soester Natuurbad. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie in dit blad. De politie verzoekt ons er op te wij zen, dat de garderobe in het natuur bad zonder toezicht is. Aangezien het herhaaldelijk voorkomt, dat eigen dommen vermist worden, wordt de bezoekers aangeraden geen waarde volle voorwerpen zoals horloges, por- temonnee's, tassen enz. in de gar derobe achter te laten. Als gevonden zijn bij de politie aan gegeven een knip, inhoudende 30, lederen schooletui. paar linnen dames handschoenen, hoofddoek, rode kin derfiets, zwarte portemonnee inhou dende 10,-, Verzekeringsplaatje DJH 579. zwart damesvest, 2 duikbrillen, doos sigaren, heren polshorloge, pakje, inhoudende glazen schaal, herenrij wiel Gazelle, herenbril, bruine heren- portemonnee. bruine linnen tas met fles, shawl, bankbiljet van 25,en een huissleutel. Aan komen lopen een snautcherhond. Ook de gidsjes rnet de dienstrege- 1 ngen van de autobussen zijn geko men Voor ƒ0,60 bent u met dit boek je het hele jaar. van 22 mei 1966 tot 27 mei '67 op de hoogte van de bus diensten. der firma's Tensen, De Haas en de N.B.M. Dit streekver voer loopt over het routenet Amster dam, Utrecht, Amersfoort, Arnhem. Daar hier en daar de vertrektijden zijn veranderd, is de aanschaf van deze dienstregeling geen overbodige luxe, niet alleen voor nieuwe Soes- ters, maar voor iedere buspassagier. We zijn goed bevoorraad, zodat we veel reizigers kunnen voorzien. Nog altijd is V.V.V. Soest een jubi lerende zestig-jarige. Boden wij spe ciaal de volwassen leden van onze V.V.V. een show-avond in Circus Bol- tini, nu komen de kinderen aan de beurt! Niet alleen de kinderen van onze leden, maar alle kinderen van Soest. Wat gaat er gebeuren? Op woensdag 6 juli zal in het open luchttheater een middagvoorstelling worden gegeven warain kinderen zullen optreden voor de kinderen Dat klinkt raadselachtig, niet? We houden het nog even een raad seltje. Wekelijks het V.V.V.-nieuws lezen, daarin komt alles te staan! Maarde datum alvast onthouden en de middag van de zesde julie vrijhouden! Wij blijven dit jaar in de jubelstemming. Jammer alleen, dat enkele leden, on danks deze zestigste verjaardag, het belang van een steeds groeiende V.V.V. niet meer willen inzien en zich van ons hebben teruggetrokken. Jahet feit is nu eenmaal zo, dat u bij ons geen zegeltjes kunt plakken om op billijke wijze een tuinmeubeltje of een kampeertentje te bemachtigen. U krijgt bij ons alleen maar „servi ce"! Misschien denkt u: ,,'t kan niet minder". Is het werkelijk zo min. dat u bij vele voorkomende gelegenheden maar een nummertje te draaien hebt om dingen aan de weet te komen? Adressen, die u nodig heeft, bepaalde veer- of busdiensten in Nederland? Veel puzzeltjes worden door de V.V.V.'s opgelost. Iedere respectabele plaats in ons va derlandje heeft een V.V.V. Zou u die in Soest willen missen? Ondanks de teleurstelling over de af valligen hopen wij de zeventigste.... ja straks de honderdste verjaardag luisterrijk te vieren en dan.... met de kinderen van de leden, die nu op 6 juli naar het openluchttheater zul len komen. Woensdagmiddag, te ongeveer 2 uur. deed zich een vrij ernstig auto-ongeluk voor op de Burg. Grothestraat, ter hoogte van Braamhage. Een auto, een Ford Cortina, bestuurd door de 22-jarige onderwijzeres M. M uit Amsterdam, reed in de richting Amsterdam, toen de auto plotseling uit de bocht vloog en met een klap tegen een boom botste. De snelheidsmeter was op 60 km blijven stilstaan. Bovendien zouden voorbijgangers hebben gezien, dat de bestuurster even te voren met haar rechterhand iets uit het dashboardkastje wilde halen, dus het stuur al leen met de linkerhand vast had. De bestuurster moest met een verbrijzelde knie, een kaakfractuur en een shock in ernstige toestand naar „Zonnegloren" worden overgebracht. De auto werd totaal vernield. Pipf Sfliriivprc lom de eerste tot en met de vierde tioneel verloop, daar SEC in de ütIll,J*cis KccjJl plaats. Een drukke dag dus voor de tweede helft tegen 'n 3-1 achterstand WPPr hii |)W^ heer Jansen en diens medewerkers, wcci Dij Lr. \V .o. die hopen op goed weer. Piet Schrijvers, de 18-jarige reserve- I I doelman van de Amsterdamse ere-di- Spanning tot de laatste visieclub D.W.S. en oud doelman van L c SEC. en de Amersfoortse tweede divi sieclub H.V.C., staat weer onder de lat. Uitslagen van gisteren: Hij is weer helemaal hersteld van het S E C -Holland 4-3. - Fortitudo-Baarn auto-ongeluk, dat hem op 27 novem- 1-0 V.V.O.G.-Vriendenschaar 3-0 - Veenendaal-Saestum 1-1. - C.D.N.- V.V.IJ. 3-1. - Donar-Zeist 0-4. ber van het vorig Jaar in Amsterdam overkwam, waarbij hij o.a. een gebro ken lendewervel opliep. Het herstel is toch nog voorspoedig verlopen, want aanvankelijk dacht men, dat hij in de lopende seizoen niet meer zou kunnen spelen. Gelukkig is dat niet waar gebleken. Zondag j.1. heeft hij voor 't eerst weer gekeept. In de wedstrijd van de D.W.S.-reserves tegen Heracles 2 ver dedigde hij zijn doel weer als vanouds. Hij werd slechts één keer gepasseerd in deze wedstrijd, die door de Amster dammers met 3-1 werd gewonnen. In de volgende wedstrijd, woensdag gespeeld tegen het Rotterdamse Sparta. liet Schrijvers zich niet passeren. D.W.S. 2 zegevierde met 7-0. Ondanks dat Schrij vers in beide wedstrijden niet veel moeilijk werk te doen heeft gekregen, maakte hij een betrouwbare indruk. De jeugdige Soester heeft de training al geruime tijd hervat. Dat deed hij al toen z'n bovenlichaam nog hele maal in het gips zat. Eind december van het vorig jaar mocht hij naar huis en toen begonnen de oefeningen heilgymnastiek. In maart mocht hij de voetbaltraining van D.W.S. weer gaan volgen. Hij moest uiteraard kalm aan doen, maar hij heeft in die tijd toch zo intensief getraind, dat hij nog dit seizoen in het tweede elftal kon worden opgesteld. Volgend seizoen is Piet Schrijvers dus zeker weer van de partij en hij hoopt dan op meer geluk dan in de afgelopen periode, die voor hem een gedwon gen lange rustperiode is geweest. De heer P G. Jansen, voorzitter van de B.D.C.-jeugd, heeft voor zaterdag a.s. twee jeugdtoernooien georganiseerd. Er zijn voor alle deelnemende vereni gingen prachtige prijzen te winnen. Die zijn dit jaar extra mooi in ver band met het 40-jarig bestaan van de voetbalclub. Het jeugdtoernooi begint zaterdag om 10 uur met pupillenwedstrijden. Om 2 uur wordt de voetbaldag voortgezet met een adspirantentoernooi. Bij de pupillen nemen deel Limvio (Baarn), D.W.S.V. (Utrecht). S.E C. en B.DC. Het gewone programma omvat zes wedstrijden. In de andere afdeling (waarvoor ook zes wedstrijden zijn vastgesteld) spelen H.V.C. (Amers foort). EMS. (Utrecht) D.O.S.C. (Den Dolderl en Achterveld Rudolphstich- ting. De wedstrijden duren twee keer tien minuten. Om 12.45 uur zijn de pupil- lenfinales om de vijfde tot en met de achtste plaats, om 13.10 uur de finales om de eerste tot en met de vierde plaats. De adspiranten spelen om de Gert van Megen-beker. Hieraan doen mee Lim vio (Baarn), Quick .A'foort), D.O.S.C. (DenDolder, Actief (H'sum), Achter veld Rudolphstichting. SE C. en twee B.D.C.-elftallen. De adspiranten spelen drie of vier wedstrijden, afhankelijk van de plaats, waarop zij in hun poule eindigen. De nummers één en twee van elke ad- spirantenpoule spelen vier, de overige elftallen drie wedstrijden. Om tien over half zes zaterdagmid dag beginnen de adspirantenfinales Deze wedstrijd had wel een sensa- aankeek Reeds na 5. min kwam Holland op een 1-0 voorsprong doordat Hooijer het ongeluk had in eigen doel te schieten S.E.C. wist echter op 1-1 te komen; door mooi aangeven van Hanasbei. kon Duijst scoren. Even later schoot Duijst tegen de paal en door treu zelen van Hooijer werd het door Klooster 2-1 voor Holland. Midvoor Hanasbei van S.E.C., die goci speelde, schoot eveneens tegen de paal Het zat SEC dus niet mee. Holland vergrootte na rust de voor sprong tot 3-1 door Sadee, waarbij Ruttenberg niet vrij uit ging. Het dient gezegd, dat Van Hattum zich deze middag fraai herstelde van zijn laatste wedstrijd. Het zag er dus donker uit voor SEC. maar de Soesters gaven zich niet ge wonnen. Uit een voorzet van Dorre- stein wist Van de Broek de achter stand te verkleinen tot 3-2 en later zelfs de partijen op gelijke voet te brengen. Uit een voorzet van linksbuiten Van Berkel scoorde wederom Van de Broek beheerst, 3-3 dus! Vijftien minuten voor het einde pro fiteerde Dorrestein van een misver stand in de Holland verdediging en S.E.C nam de leiding (4-3), in wel ke stand geen verandering meer kwam. hoewel Duijst nog even in het strafschopgebied bij een doorbraak gehaakt werd, waarin de goede lei dende scheidsrechter Rietveld echter geen strafschop zag. Het was een sportieve en aantrekke lijke wedstrijd, die verdiend door SEC werd gpwonnen. Aan S.E.C.- zijde heeft Duijst zeer hard gewerkt. VALLEN ZONDAG A.S DE BESLISSINGEN VOOR DE BOVENSTE EN ONDERSTE PLAATSEN? De stand is nu V.V.O.G. Zeist S.E.C Baarn Saestum 21-27 21-26 21-25 21-25 21-25 Holland Donar Fortitudo V.V.IJ. CD N. Veenendaal programma 21-23 21-20 21-17 21-15 21-14 21-12 Vriendensch. 21-24 Hier volgt het laatste voor zondag a.s C.D.N.-Veenendaal. - Fortitudo-Saes- tum - V.V.O.G-V.V.IJ. - Donar- Baarn. - S.E.C.-Vriendenschaar. Holland-Zeist Het enigste wat op het ogenblik vast staat is. dat Veenendaal de gradeert, maar aangezien er twee clubs moeten degraderen, komen hier voor W IJ. of C D N in aanmerking. Wat de kampioenstitel betreft, met hieraan verbonden de promotie, lijkt ons V.V.O.G uit Harderwijk de bes te kans te hebben, daar zij zondag tegen V.V.IJ. aan een gelijkspel ge noeg heeft, maar V.V.IJ. staat op degradatie, dus het kan moeilijk worden. Verder maakt u maar uw eigen berekeningen en dat zijn er nog diverse. Het is zelfs nog mogelijk, dat 5 clubs met 27 punten eindigen! Dokter H. Dorssen. miste maandag zijn auto. die hij op zijn erf gepar keerd had. Enige uren later werd de wagen te rug gevonden op het Julianaplein. Prof dr. C. den Hartog, directeur van het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, heeft in een artikel in het maandblad van het Groene Kruis, „Gezondheidszorg" geschreven, dat zijns inziens de pil van voedings stoffen (middelen) niet zal worden gerealiseerd. Wel gelooft hij, dat de voeding in het jaar 2000 kwalitatief beter samengesteld zal zijn dan nu het geval is en dat de huisvrouw zelf weinig voedsel meer zal bereiden. De industrie zal, volgens de in het koffiedlkkijkende directeur, met een zodanige variatie aan reeds voorbe reide voedingsmiddelen komen, dat eenvoudig opwarmen in speciale ovens de plaats van eigen voedsel bereiding zal hebben ingenomen. Zelfs complete maaltijden in „pre- cooked"-vorm zullen er over 35 jaar op de markt zijn. Of de „ouderwetse" huisvrouw dat op hoge prijs zal stellen, valt te be twijfelen, dunkt mij. Immers, zij werkt de hele dag en het gebeurt eigen lijk maar zelden, dat er een compli mentje van deze en gene afkan. Als ze het huis schoonmaakt is het: Was dat nou wel nodig? Als ze nood zakelijke boodschappen doet en net even later thuiskomt dan haar man, hoort ze: Kon dat nou niet eerder? Maar onder het eten wil er nog wel eens een goedkeurend woord gezegd worden. Niet over de schoonmaak en niet over blij-zijn, dat ze de bood schappen toch maar gehaald heeft „Anders had ik vanavond zonder ge zeten". maar meer nog over het eten zelf. Niet voor niets wordt er hardnekkig vastgehouden aan het ge zegde, dat de liefde van de man je gens de vrouw door de maag gaat! Gelukkig heeft prof. dr. Den Hartog ook nog een prettig geluid voor de meisjes van nu. die de huisvrouwen van later zullen zijn: De huisvrouw zal heus nog wel eens zelf een sma kelijk menu maken, maar alleen bij feestelijke gelegenheden. Over wat men als een feestelijke gelegenheid aanmerkt, zullen dan wel verschil lende opvattingen bestaan. Misschien is het zelfs zo, dat er huisvrouwen zijn, die van dat pre-cooked voedsel niets willen weten en die van iedere dag een feestdag maken door gewoon ouderwets te blijven koken. Als dat niet gebeurt zou dat voor ve len een bittere pil zijn. Maar volgens de heer Den Hartog hoeven we er niet bang voor te zijn, dat de voe dingspil kans zal krijgen het gewone eten te verdringen. De mens zal het altijd lekkerder vin den om„gewoon" eten te nuttigen, al is dat dan ook in industrieën voorbereid. En juist de drang naar lekker-eten zal de voedingspil uit schakelen als volledige maaltijd, want de pil is niet lekker te maken, is dus geen streling voor de tong. En wat belangrijker is: ze geeft geen maag vulling. Deze mededelingen vergulden de pil een beetje. Anders zou de kwestie van de voedingspil velen zwaar op de maag liggen! Nu al. En het zou zonde zijn als we daarvoor ons eten zouden laten staan. KANTMAN. .4- - - Eemstraat hoek Lange Brinkweg omstreeks 1900 i ntfiHlhÉi 2^5 iwsm Eemstraat hoek Lange Brinkweg 1966 Dinsdag is een 26-jarig persoon, M. G. H. uit Arnhem, betrapt toen hij bij de dagverblijven van de verpleeg sters in Zonnegloren aan het gluren was. Na politieverhoor is hij weer op vrije voeten gesteld. B.D.C.-handbal nam deel aan het jeugdtournooi georganiseerd door de vereniging „Laren" te Laren in het Gooi Voor B.D.C namen zes jeugdploegen deel waarvan er 4 met een prijs thuis zijn gekomen. Het kampioensteam dames jun. 1 wist alle drie de wedstrijden te win nen en veroverde een le prijs. Dames jun. 2 wonnen 1, verloren 1 en speel den 1 gelijk. Goed voor een 2e prijs. Dames asp. wonnen ook alle drie wedstrijden en ook voor hen een le prijs. Hetzelfde deden de asp. 2 en wonnen ook een beker. Heren jun. kwamen niet in de prij zen daar slechts 1 wedstrijd werd ge wonnen, alsmede de heren asp, wel ke ook slechts een wedstrijd in winst wisten om te zetten. Al met al een goede dag voor B.D.C. gespeeld on der heerlijk speelweer. 2e Pinksterdag zullen deze teams deelnemen aan het tournooi van de ver. „Ymond" te Velsen-Beverwijk, waar zij de vorig jaar verworven wis selbeker zullen moeten gaan verde digen. Gezien de resultaten van vandaag zullen zij zeer zeker een goede gooi, letterlijk en figuurlijk, naar deze wisselprijs maken. Bovengenoemde vergadering organi seert zaterdag en zondag een water- polotournooi. Het programma voor zaterdag luidt als vlgt 13.00 u. De Meent De Vechtstreek. 18.25 u. Pinquins-De Fuut. 18.50 u. De Vechtstreek De Duink. 19.15 u. De Fuut De Forellen. 19.40 u. De Dumkikkers-De Meent. 20.05 u. De Forellen De Pinquins. Programma voor zondag 10.00 u. Nr. 3 poule ANr. 3 poule B. 10.25 u. Nr. 2 poule ANr. 2 poule B. 10.50 u. Nr. 1 poule ANr. 1 poule B. De prijsuitreiking heeft plaats na af loop in het restaurant.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1