1 top :orm M „Eindelijk is het weer zover" SWAGEf meubelen Het visseizoen 1966-1967 gaat a.s. zaterdag van start FA. HILH0RST Officiële opening clubgebouw S.E.C. Reform-artikelen JOH. METS DOORSMEREN GARAGE R0SR00M V.V.D. op het verkiezingspad L i ■Ègg Zijn uw visspullen al in orde? Ook voor BEVF.ROL SMEERSTATION Lenssen+de Wolff Twee inbraken Geslipt tegen een boom Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid uitend 1 ijguaar j 3Ü A VAN 2-DELS0E JUNIOR SUPER DE LUXE WERPHENGEL ZAADHANDEL SPRUIT De opening van het nieuwe clubgebouw van S.E.C. door wethouder K. de Haan Foto Herman van Dam - Soest Het was zaterdagmorgen voor S.E.C. een belangrijke gebeurtenis toen de voorzitter van de Sportstichting, wet houder K. de Haan, het mooie club huis officieel opende. De voorzitter van S.EC de heer Wilhelm heette de aanwezigen, waar onder vele vooraanstaande personen uit de gemeente, hartelijk welkom Nadat de heer De Haan de toegang tot het clubhuis met het doorknip pen van een groen-wit lint voor de aanwezigen vrij had gemaakt. De heer De Haan was verheugd deze mooie sportaccomodatie te mogen openen. Deze omgeving was hem niet vreemd, daar hij in de directe om geving zijn kinderjaren had doorge bracht, maar in die tijd werd er nog maar weinig voor de sport gedaan. In de loop der jaren- heeft de over heid echter begrepen, dat de sport een belangrijk deel van de vrijetijds besteding uitmaakte. Alle nodige verbeteringen konden de verenigingen zelf niet tot stand bren gen en daarom heeft de overheid de helpende hand geboden. Zo ook hier. maar omdat dit dikwijls nog met moeilijkheden gepaard gaat, moeten ook de leden der vereniging meewer ken, hetgeen hier ook heeft plaats gehad. De verenigingen vragen meer doordat de beoefening van de sport zich steeds meer uitbreidt, o.a meer velden, maar de gemeente heeft ook nog iets anders te verzorgen. De gemeente Soest doet echter wat zij kan en er wordt in 1966 zelfs een bedrag van 180.000,- voor sportdoel- einden uitgegeven. Als men echter aan alle wensen ge hoor zou geven, dan zou er zeker een miljoen nodig zijn Spreker besloot zijn toespraak met de wens, dat SEC. een nog mooiere toekomst tegemoet zal gaan en de vruchten van de acco- naar Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES modatie zal plukken. Spreker zei ook grote bewondering te hebben voor de werkers aan dit clubhuis, waardoor, in een wissel werking met de overheid, dit gebouw tot stand kon komen. De heer Wilhelm, voorzitter van S E C dankte de heer De Haan voor zijn officiële ooenlng en dankte eveneens de aanwezige heer Van Zadelhoff. met wie destijds, in zijn funktie als wet houder, het eerste contact was ge legd en van wie steeds alle medewer king werd verkregen. Verder dankte de heer Wilhelm diver se gemeentelijke en andere autoritei ten voor de door hen verleende mede werking. Onder de aanwezigen merk ten wij o a. op de heren Van der Dus- s°n. Hulshof. Van de Broeke, Groart. Renoov en Peet, terwül later ook nog hoofr?<ri<:nprfeur ccholfmeiier van zijn belangstelling bliik gaf. De voorzitter vcnd het een moeilijke taav alle nersonen, die oo de een of andere wjize aan de totstandkoming van het gebouw hadden medegewerkt, dank te zeggen. Hij zei dit te doen od gevaar af ie mand te vergeten, maar w*eSt u ervan overtuigd, aldus spreker, dat ook uw werk ten zeerste gewaardeerd wordt. Veie personen werden door d. voor- zittpr genoemd maar De heer Tuenter Miikt, toch wel de grote animator ge weest te ziin. waardoor hii een bij zonder dankwoord in ontvangst moest nemen Met de wens. dat SE C in dit gebouw nog eens een kampioensfeest, dus pro motie naar een hogere klasse zou be leven besloot de heer Wilhelm de opening van het fraaie gebouw, waar op menige vereniging ialoers zal zijn. Werkelijk een rijk bezit. Klaar terwijl u wacht Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef 3256 Vrijdagavond hield de afd. Soest van de V.V.D een bijeenkomst ln het ver enigingsgebouw St. Joseph. Er was slechts matige belangstelling en de voorzitter, de heer Faber, be treurde dit, hoewel hij ook als gedeel telijke oorzaak hiervan zag het feit, dat de plaatselijke V.V.D. haar acti viteiten over de gehele gemeente had verspreid door op vier punten bijeenkomsten te organiseren. De heer Faber was in zijn openings woord zeer optimistisch wat betreft de komende gemeenteraadsverkiezingen en verwachtte niet, dat de boerenpartij het stemmenaantal zou halen als tij dens de verkiezingen van de Provin ciale Staten. De economische situatie is de laatste maanden weer slechter geworden, zo dat de VV.D. naar zijn mening de wind in de zeilen heeft, mede omdat burg. grothi TEL:391 SOESTD' ESTR. 15 de heer Toxopeus weer leider van de kamerfraktie was. Spreker nerinnerde nog even aan het plan Joekes, waarmee het huidige kabinet meer en meer gaat kijken. Er zal een grote bestedingsbeperking moeten komen, daar de middelen voor het programma van deze regering ont breken. De V.V.D. is een partij met een con structief plan en hiermede besloot de voorzitter zijn inleiding. Hij gaf hierna het woord aan de heer L. M. de Beer uit Utrecht, die de vrije politieke keuze van de katholiek belichtte. Spreker ging hierop vrij uitvoerig in en verzekerde, dat het liberalisme in Nederland, dus de V.V.Dmet de Ka tholieke levensbeschouwing verenig baar is. Een katholiek zou zich won- dergoed bij de V V.D. kunnen aanslui ten. Spreker besprak hierna "diverse pun ten. die niet bij het aangekondigde onderwerp behoorden, maar meer de VV.D. als een dynamische partij schetsten. De heer De Beer was van oordeel, dat het aantal katholieken, dat zich bij de V.V.D. zou aansluiten* in het be gin klein zou zijn. maar men moest de stroom levend houden. De heer De Bruin, lid van de gemeen teraad, kreeg de gelegenheid zijn visie op de komende verkiezingen te geven en baseerde zijn betoog vooral op his torische gronden, waarbij speciaal de socialisten het bij spreker moesten ont_ gelden. Deze hebben in het verleden steeds fouten gemaakt in die maken ze nog steeds. De economie gaat achteruit, de geld ontwaarding neemt toe. de ge meentebesturen verkeren in financiële nood. De bank voor Ned. gemeenten heeft aanvragen tot een totaal bedrag van 3100 miljoen. Socialisten kunnen niet regeren, aldus de heer De Bruin Wie de vrijheid lief heeft en een ware democratie wenst, moet stemmen op de V.V.D. Er was na de pauze gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door enkele aanwezigen gebruik werd gemaakt. H onroerende goederen I taxaties ■mrwmwr hypotheken v Ir r assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel, 2169 Bij de familie B. J. G. L. aan de Laanstraat werd in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Slechts enkele onbenullige voorwerpen werden medegenomen. De dader had zich toegang verschaft door een klapraam in de badkamer. In dezelfde nacht werd ingebroken in een perceel aan de Amersfoortse- straat te Soesterberg. Door een open staand raam van de bijkeuken kwam de dader binnen. Hij werd gestoord door een hond, doch zag toch kans vijf kledingstukken me de te nemen, waarvan hij er, tijdens zijn vlucht weer drie verloor. Donderdagavond slipte ter hoogte van Zonnegloren de autobestuurder J. V., 25 jaar, te Bussum met zijn auto. Hij kwam tegen een boom terecht. De bestuurder en de drie inzittenden, R. G J. A. v. B en D N. S„ allen uit Soest, moesten worden overge bracht naar Zonnegloren. Na behandeling konden V. en G. weer naar huis. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Nieuwe aanwinsten - Biernafli. De dood van Manuel Manueli. Free- zer. Brieven aan een grote dochter. Gast, Zon over de ponyhof Giovanni. De gevangenen. Glyn. Avontuur in Finland Van der Hauw-Veltman, Het hart in de waag schaal. Kortooms. Beekman en Beekman 2 dln. Lennart, Twin tig ramen aan de straat. Mae- Laughlin, Jacht op een walvisvloot. Mattl en Spekking. Vingerafdruk ken van God. Mons, Stuivertje wisselen. Van Nuis-Zuidema, Ik wil geen kind per luchtpost. Pres- ser. Moord ln de poort. Söder- holm. Kerstmis op Hellestra. Tib- ber, Een dokter op de tweesprong. Up dike, Mijn vader de centaur. Wolkers. Terug naar Oegstgeest. Boeken over allerlei onderwerpen. - Van Andel. Op weg met de politie. - Bakker. Het lichaam van de mens, - De Balkan, Parool/Life. - De Be nelux. Van Bruggen. Cornelis Ver- olme Denls, Bij Mlchaela thul». Van Egeraat. Gids voor Oosten rijk. Enzlnck, Reisboek voor West Zeeuws Vlaanderen. Euwe, Schaak met verstand. Falk-Ronne, Naar het land van de Jordaan Haftman. nandusse. Stukjes in de kraag Fleay, Leven met dieren. Ger- lach. Hoe dieren spelen. Haftman. Schilderkunst in de 20e eeuw. Huizing, Dove kleuters. Jacobs, Het Auschwitz-proces. Kaptein, Voor en na trouwdag. Kazakov, Het stationnetje König, Sociologie van de mode. Lammer, Bedruk zelf uw stoffen. Maak uw eigen siera den. Loef, 75 halspelen - De men selijke geest. Van der Meulen. Ik stond erbij. Penkowsky. De Pen- kowsky documenten. Pinnoy, Al- bert Camus. Simons. Vloerbedek king. Sluyser, Een klein mannetje met een klein potloodje. Stavast, Een doodgewone KP-er. Stoffel- Donskop, 100 x kip. - Volkskunst der lage landen. 3 dln. Vonhoff, De zindelijke burgerheren. iinhooi* 1 i vcriy1 INTERIEURVERZORGING HlLVERSUrT/ KERKSTRAAT 26, TEL 1625S BUSSUM.» NASSAULAAN 23, TEL 13255 officieel TOP-FORM adviseur We weten het niet zeker, maar we hebben wel het idee dat minister Biesheuvel de Nederlandse sportvis sers een warm hart toedraagt. Ook dit jaar mogen we weer een paar dagen eerder ons „stekkie" opzoeken, want niet op woensdag 1 juni, maar op zaterdag a s. 28 mei wordt het vis- seizoen geopend. We willen hierbij wel even vermelden dat deze vier dagen nog gevist mag worden op de oude visakte, daar de Als ik een keertje ga vissen, zit ik al vroeg aan de vliet, ik wil dat pleziertje niet missen. daar ik dan volop geniet.' nieuwe visakte pas in werking treedt bij de wettelijke aanvang van het visseizoen, dus 1 juni. Degenen, die hun oude vergunning reeds hebben weggegooid, dienen dan ook te beseffen dat ze zonder die ver gunning in overtreding zijn als zij voor 1 juni vissen. Hoewel we denken dat de met de controle van de vergunningen belaste ambtenaren zich in deze niet als typische bureaucraten zullen gedra gen, en misschien in voorkomende gevallen een of meer oogjes dicht zullen knijpen. Tijdens de vakantie vissen in zee Nu de vakanties weer voor de deur staan, en tienduizenden zeewaarts zullen gaan om er een of meer weken van hun vakantie te gaan door brengen, lijkt het ons een goede typisch zegt tegen de ondermaatse gedachte om enige wenken te geven voor diegenen onder hen die nog nooit eerder hun geluk in zee heb ben beproefd en het nu willen pro beren. Voor vissen in zee geldt geen gesloten seizoen, dus zomer of winter, altijd kunt u in zee terecht. Vangen we wat. en wat vangen we? Het meeste wat we langs de Neder landse kust hebben zien vangen is platvis, schar, bot, en schol Of, zoals de ras-echte Amsterdammer het zo exemplaren van deze soorten, „sak spiegeltjes". Bij de eerste vangst, en hoe laaiend is het enthousiasme als aan een of meer van de haken een visje zit, vraagt men zich nog niet af „wat heb ik nu gevangen", maar wanneer de vangst regelmatig doorzet, wil men ook weten wat men gevangen heeft. We willen geen les in visherkenning gaan geven, maar u enkele tips ge ven om herkenning mogelijk te ma ken. De schar voelt, wanneer u hem van staart naar kop over de huid strijkt, ruw aan; de schar is dus in tegen- Grote collectie BAMBOE- en 1 tot KUNSTSTOF- HENGELS i De grootste sortering hengelsportartikelen vindt TUIGEN U bij SCHEPNETTEN, LEEFNETTEN Steenhoffstraat 34 hoek Dalweg - Telefoon 3314 enz. stelling tot zijn twee andere soort genoten een groot-schubbige vis. De schol en bot voelen glad aan, terwijl als men over de basis van de rug en buikvinstralen strijkt met de vinger, men bij de bot ruwe knob beitjes voelt. De schol is helemaal glad. Ook in de Waddenzee en op de Zeeuwse wateren wordt gevist Over de techniek van het vissen in zee willen wij het niet hebben, wel willen wij u waarschuwen voor de gevaren, die aan die wijze van vis sen verbonden zijn. Velen kiezen dan „het ruime sop" in een vouw- of rubberboot of een ge huurde roeiboot en kennen de ge varen niet. Een snel doorzettende vloed, een opkomende mist of een ineens op stekende wind kunnen u in grote moeilijkheden brengen. Een enkel voorbeeld willen wij u niet onthouden om aan te tonen dat de gevaren niet denkbeeldig zijn. Verleden jaar was een Belgische sportvisser, na een dag vol visgenot, met zijn rubberboot met buitenboord motor op weg naar huis toen zijn motor het begaf en met geen moge lijkheid meer aan de gang te krijgen was. Gelukkig waren er peddels aan boord, zodat hij zich toch kon voort bewegen richting huis. Helaas na enkele minuten verspeelde hij een peddel en bij het trachten de weg drijvende peddel te bereiken, leunde hij zover uit de boot, dat hij zijn evenwicht verloor en met boot en al omsloeg. Slechts met zeer grote krachtsinspanning (over de honderd meter die hem van de kust scheidde, zwom hij een uur), kon hij zich in veiligheid stellen. Begeef u dus nimmer zonder een er varen iemand bij u met een bootje op de Waddenzee of de Zeeuwse wa teren. De beginnende hengelaar Natuurlijk zijn er ook mensen, die dit jaar voor het eerst gaan proberen „een visje te verschalken". Voor hen willen we ook enige tips geven. Allereerst de hengel. Het meest ge bruikelijke type blijft de drie of vierdelige bamboehengel en let u er bij aankoop wel op. dat de onderste delen behoorlijk stevig zijn. Alleen de top, splitcane of glasvezel, dient buigzaam en vooral sterk te zijn. Er zijn tegenwoordig ook geheel van kunststof vervaardigde hengels ver krijgbaar. maar toch blijft de bam boe hengel nog steeds favoriet. Vistuig is verkrijgbaar in prijzen va riërend van enkele dubbeltjes tot en kele guldens. Een handige doe-het- zelver kan voor een paar dubbeltjes zijn eigen tuigen maken, met het materiaal wat in iedere zaak in hen gelsportartikelen verkrijgbaar is. Een goed schepnet, (veel vissers ge bruiken het niet uit principe), komt altijd van pas. Laat u vooral niet verleiden tot het kopen van een te kort schepnet; het lijkt erg praktisch voor vervoer e.d. maar in de prak tijk zal blijken dat wanneer u staat te vissen van een steiger of beschoei- afschroefbaar is. Zo'n exemplaar is want u kunt nergens bij. Neem zo mogelijk een schepnet die afschroefbaar is. Zo'n exemplaat is namelijk wel prettig bij vervoer op fiets of brommer. Een leefnet gebruikt u alleen om de vangst te bewaren tijdens de periode dat u aan het vissen bent, doch doet u niet zoals ook wel voorkomt bij het naar huis gaan, leefnet ophalen, dichtklappen, achter op fiets of brom mer binden, of in de achterbak van de auto gooien en met langzaam stervende vissen verdwijnen. De leefnetten zijn verkrijgbaar in touwgeknoopte en ijzeren uitvoering, doch let u er wel op dat uw aankoop een lange hals heeft, want bij een korte hals vindt de vis gemakkelijk de weg terug Tot besluit willen wij u de maten geven van de meest in ons land ge vangen vis. Vissen welke de vastge- telde maat niet halen, dienen direct in het water terug gezet te worden. Minimum grootte van blankvorn, hol- blei en ruisvoorn 15 cm bot. forel en zeelt 20 cm; baars en brasem 22 cm; aal of paling 28 cm: karper 35 cm; snoek, snoekbaars, zalm en zeeforel 40 cm. Moet u om te vissen weilanden pas seren (uiteraard alleen met toestem ming van de eigenaar), sluit dan eventuele hekken) en laat geen af val achter op uw visplaats; denk om de ratten. En dit is nog van belang voor de vis stand in ons land; vis niet voor de vuilnisbak; neem mee naar huis wat u normaal gesproken aan kunt, en zet de overige vissen terug in het water. Uw collega-hengelaar zal u er dankbaar voor zijn. Rest ons alleen nog U een „goede vangst" toe te wensen. Wij zijn ruim gesorteerd en in alle prijsklassen I De zaak voor de Soester sportvisser BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 2105 HENGELS MOLENS TUIGEN ACCESSOIRES MADEN cn WORMEN

Soester Courant | 1966 | | pagina 7