Boekhandel Van de Ven werd juweeltje TODZEÏTEB DRUKKERIJ SMIT Moeilijkheden in de NATO „Vrije economie" in landbouw moeilijk D. ENGEL Greeve speelt zijn beste troeven uit Autorijschool VAN BUIÏREN DE GELE MONNIK JACQUES ANQUETIL Nederland kleine kans op hoofdkwartier Voor Baby Schilder beter en snel mét JUWEEL ENAMEL SOESTER GLAS- EN VERFHANDEL, Soesterbergsestraat 52, Soest Welke gepensioneerde Prijsbeleid noodzakelijk Lenssen+de Wolff mjmj mrmr UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Indeling elftallen schoolvoetbaltournooi Zeepost Hengelsportvereniging „De Snoekbaars" R.K. Bejaarden POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Thich Thi Quang Organisator op de achtergrond in Tour duelleren met Gimondi De veertien Nato-landen hebben nog geen oplossing gevonden voor de har de beslissing van Frankrijk zich voor een deel terug te trekken uit de weste lijke verdedigings-organisatie. De tijd dringt echter. In juni zal in Brussel een beslissing over de Franse stap moeten worden genomen als daar de ministers van buitenlandse zaken bijeenkomen. Achter de schermen wordt dan ook druk overleg gevoerd over wat de uiteindelijke houding zal zijn. Gemakkelijk lijkt die beslissing niet. Het Nato-kamp is in tweeën verdeeld. Men maakt onderscheid tussen de „hawks" en de „doves", een uit Ame rika afkomstig woordgebruik, waar mee daar voorstanders van een harde of een zachte Vietnampolitiek worden aangeduid. In de Nato zijn de „hawks" (haviken) de voorstanders van een harde politiek tegen de Gaulle. de „doves" (duiven) de mensen, die eerst willen proberen tot een vergelijk te komen. Nederland behoort tot de „haviken". De veertien Nato-landen hebben zes werkgroepen ingesteld, die de vraag stukken bestuderen, die door het uit stappen van Frankrijk zijn ontstaan. Definitieve resultaten zijn er nog niet. De werkgroepen hebben de volgende terreinen toegewezen gekregen - de militaire gevolgen van het terug trekken van de Franse troepen. - de herziening van de Nato-organi- satie, - de infrastructuur en het Nadge lucht-gevechtsleidingsysteem. - de nieuwe huisvesting van de hoofdkwartieren. - de financiële gevolgen van de Fran se stappen, -de Franse troepen in Duitsland. Frankrijk heeft de huur opgezegd van de Amerikaanse en Canadese bases, van 't Nato „defense colege", van het Amerikaanse hoofdkwartier en van de Nato-hoofdkwartieren Shape en Air cent. POEDER - CREME- OLIE-ZEEP In Den Haag heeft men lang gepraat over een mogelijke verhuizing van en kele van deze hoofdkwartieren naar Nederland. Vooral het politieke hoofd kwartier van de Nato zou voor een stad als Den Haag een bijzondere sti mulans betekenen door het vele diplo matieke verkeer dat aan zo'n instel ling is gebonden. De Nederlandse regering heeft echter besloten Nederland niet kandidaat te stellen omdat de komst van dergelijke enorme instellingen een zo sterke druk zou zetten op onze ruimtelijke orde ning. dat dit binnenlandse beleid sterk de kans zou lopen te ontsporen. De komst van een hoofdkwartier zou ongetwijfeld de bouw van grote extra hotels en van forse vergaderruimten met zich mee brengen. Het geld hier voor ontbreekt. Als belangrijkste kandidaten gelden nu Rome en Londen. In Den Haag is men er van overtuigd, dat bij een eventuele vestiging in Londen op het vaste land kleinere „dependances" van het militaire hoofdkwartier zullen ko men. Voor zo'n regionaal bureau voelt de regering wel wat. Hoewel de feitelijke politieke strijd met Frankrijk nog moet plaatsheb ben zijn de eerste schermutselingen al aan de gang. In Den Haag meent men dat de positie van Frankrijk niet zo sterk is als sommige Nato-partners wel menen. Men wijst er op. dat Frankrijk nu wel zijn troepen uit de Nato terug trekt. maar toch lid van de organisatie wil blijven om het recht op bijstand in geval van oorlog te kunnen blijven behouden. We kunnen niet zeggen, dat de za kenmensen in Soest op hun lauweren rusten. Integendeel. In alle delen van onze uitgestrekte gemeente is er be drijvigheid en zijn moderniseringen verbouwingen en uitbreidingen van zaken aan de orde van de dag. Nu weer een verbouwing met een daaraan verbonden uitbreiding van Van der Ven's boekhandel aan de Soesterbergsestraat 53. Slechts ongeveer 2 xk jaar geleden heeft deze firma de zaak. een filiaal van de jarenlang in Baarn gevestigde zaak gesticht en het is een goed te ken als men reeds na zo'n kortetijd gedwongen wordt uit te breiden. De firma heeft dit min of meer met stille trom gedaan, hetgeen ook de opzet was. Het aannemersbedrijf W van Reijn alhier, heeft eer van zijn werk, want de uitbreiding is zeer geslaagd te noe men Door een achteruitbouw is d, zaak ruimer geworden en kan daar door het grote sortiment, dat een boekhandel vereist, veel overzichtelij ker en aangenamer voor de klanten uitgestald worden. U gaat maar eens kijken en de filiaal houder de heer J. Wessels zal u zeker met alle mogelijke inlichtingen en service van dienst zijn. wil ons enige dagen per week komen helpen voor distributie- werkzaamheden. Werktijden nader te regelen. Van Weedestraat 29A Telefoon 2566 De veertien overige staten kunnen nu bij de onderhandelingen of de gesprek ken met Frankrijk dreigen met volle dige uitbanning. Ook de positie van de Franse troepen in Duitsland is een zwak punt voor De Gaulle. De Franse president wil zijn troepen in West-Duitsland graag handhaven. Als de Franse divisies uit Duitsland te rugtrekken, zal De Gaulle ongetwijfeld zijn goede naam in de Sovjet Unie verliezen, terwijl hij juist met Moskou goede betrekkingen wil onderhouden. Rusland beschouwt de legering van de Franse troepen in Duitsland als een rem op de vermeende „militairistische dagdromen van de Duitse revanchis- ten". Frankrijk wil zijn troepen wel in Duits land handhaven, maar dan op basis van een twee-landen verdrag tussen Duitsland en Frankrijk, in plaats van een Nato-overeenkomst. Duitsland heeft inmiddels eisen voor zo'n verdrag gesteld, die er op neerko men. dat er in de praktijk weinig zou veranderen, omdat de Franse troepen toch volgens Bonn de verplichting moe ten krijgen „onder Nato-commando samen te werken bij het voorbereiden van operationele plannen". Veel zal nu afhangen van de houding, die de veertien uiteindelijk zullen aan nemen. Krijgen de „hawks" de over hand. of de „doves" Nederland is een sterk voorstander van een harde aanpak. Met name in Rome en Brussel schijnt men nog geen standpunt te hebben bepaald. De ontwikkelingen in de landbouw zijn vaak moeilijk te volgen. Oogst- cijfers spreken natuurlijk voor zich en ook de argeloze buitenstaander zal daar nog wel zijn eigen konklusies uit kunnen halen. Maar wat met de landbouwprodukten gebeurt, zodra zij eenmaal door de boer zijn verkocht, is voor velen een onduidelijke zaak. Wie weet bijvoorbeeld dlrekt wat richt- sluis-, garantie-, oriëntatie- en verre- kenprijzen zijn? Het is geen wonder, dat ook veel boeren zelf het niet meer begrijpen en zich keren tegen wat zij als de veroorzaker van de nogal inge wikkelde structuur zien: de Europese onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel- 2169 Economische Gemeenschap Minister Biesheuvel landbouw i ziet het als een politieke noodzaak zijn beleid zo duidelijk mogelijk te maken, vooral na de torse winst van de Boe renpartij Een van de belangrijkste eisen van de Boerenpartij op het ter rein van de landbouw is de „Vrije Economie". Minister Biesheuvel verzet zich hier heftig tegen. Onlangs ver klaarde hij: Invoering van een vrije economie betekent het terugzetten van de klok naar een situatie zoals die ontstond tijdens de eerste jaren van de grote crisis in de dertiger jaren". In die tijd keek elk land alleen maar naar zijn eigen nationaal belang en hield geen rekening met de belangen van andere naties. Van een geordende wereldmarkt was geen sprake. Geen enkel agrarisch land kon zijn over schotten tegen redelijke prijzen kwijt. De Nederlandse landbouw stond op de rand van een bankroet. Zij zou zijn weggevaagd als de Nederlandse rege ring geen beschermende maatregelen had genomen (door de Invoer aan banden te leggen). Een „vrije economie" zou nu opnieuw een moordende concurrentie veroor zaken met ongekend lage prijzen op de wereldmarkt, zei minister Biesheu vel. De veehouders zouden niet meer dan twintig procent voor hun melk krijgen, de tarwe zou niet meer dan twintig gulden per honderd kilo op brengen, terwijl de suikerbietenteelt in Nederland helemaal geen voet aan de grond zou krijgen. Het alternatief van minister Biesheu vel steunt vooral op internationale sa menwerking, juist het tegendeel van de „vrije economie". „Wij kunnen ons in Nederland, dat met zoveel banden met de wereld is verbonden, slechts een redelijk bestaan opbouwen binnen het kader van een zo breed mogelijke, internationale, economische samen werking", aldus de Nederlandse be windsman. Dure melk Een van de belangrijkste punten in het landbouwbeleid is de melkprijs. De boeren, die melk leveren, kijken te recht zorgelijk. De consumptie van melk en aanverwante artikelen, zoals koffiemelk, daalt in Nederland lang zaam, Het boterverbruik is de laatste jaren met twintig procent gedaald. De Nederlandse regering geeft de boe ren een extra ruggesteun door per honderd kilo geleverde melk een be paald ondersteuningsbedrag te geven In het kader van de Euromarkt zal een deel van deze nationale steun moeten worden afgebroken. Verplicht is een bedrag van 46 cent per hon derd kilo. terwijl tijdens de onder handelingen in Brussel Nederland werd gedwongen nog eens 44 cent extra van de subsidie af te trekken. Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Aanvankelijk had de Europese Com missie zelfs 1,22 gulden per honderd kilo geëist. Minister Biesheuvel heeft zich niertegen echter met hand en tand verzet. Voor de huisvrouw, die dagelijks melk gebruikt, is het voelbaar, dat tussen de aflevering van de boer en de le vering aan de huisvrouw nog eens achttien cent kosten per liter worden gemaakt. Het lijstje ziet er als volgt uit: transportkosten 2,5 cent. kosten der melkbedrijven 5 cent, kosten winter 2,25 cent, detailhandel 8.25 cent, totaal 18 cent. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 Volgens minister Biesheuvel is het niet mogelijk deze kosten, die voor reke ning van de consument komen, verder te drukken om daardoor de melk goedkoper te maken. Het zou beteke nen, dat de transportkosten tussen boerderij en consument worden ge drukt, de consumptiemelkbedrijven en de detailhandel ook minder kosten maken. Minister Biesheuvel is ervan overtuigd dat dit niet mogelijk is. Verhoging van de melkprijs - om daardoor de positie van de boer aan trekkelijker te maken - lijkt niet erg aantrekkelijk. De kosten van het le vensonderhoud zouden er nogal zwaar mee worden belast - veel zwaarder dan bij een verhoging van de prijs van boter en kaas - terwijl zij ook de consumptie nog verder zou verminde ren. Volgens minister Biesheuvel zal een oplossing voornamelijk moeten wor den gezocht op de boerderijen zelf. Het kostenpeil ligt daar, naar zijn mening, in veel gevallen nog te hoog Er zijn melkveebedrijven, waarin de kosten een veelvoud bedragen van die in bedrijven van collega's. De indeling van de elftallen, die deel nemen aan het door de Soester Po litie Sport Vereniging voor „derde" Pinksterdag georganiseerde schoolvoet- bal tournooi is vastgesteld. Er nemen 17 elftallen deel. die twee keer tien minuten zullen spelen. De scholen voor voortgezet lager on derwijs komen pas na de middag tussen de lijnen van de twee S.E.C.- terreinen aan de Bosstraat. De voet baldag begint om 8 uur. De finale-wedstrijd tussen de win naar van poule A en van poule B be gint om kwart voor vijf Eerder, om 16.20 uur, beginnen de finales tussen de nummers 3 van beide poules om de vijfde en zesde prijs en de num mers 2 van beide poules om de derde en vierde prijs. De leiding van de scholvoetbaldag is in handen van hoofdagent R. ten Hove. De indeling van poule A luidt als volgt: Margrietschool; St. Jozefschool: Titus Brandsmaschool (Soesterberg) R.K. Mariaschool: Savornin Lohman- school; Groen van Prinstererschool. In poule B spelen: Insingerschool; St. Ludgerusschool. Da Costaschool; v. d. Huchtschool, Beetzlaanschool, St. Ca- rolusschool (Soesterberg). De indeling van poule C ziet er als volgt uit: Van de Hucht I.VO Chr. U.L.0 R.K U L O., L.T.S. Eemland en Openbare ULO. Een drukke dag voor de leden van de S.P.S.V., die evenwel kunnen reke nen op de sympathie van de school jeugd, welke ieder jaar met groot en thousiasme meespeelt. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld Argentinië: ms „Louis Lumière" 31 mei. Australië: ms „Ravenstein" 1 juni. Brazilië: ms „Louis Lumière" 31 mei, ms „Cap San Marco" 1 juni en ms Santa Rosa" 1 juni. Canada: ss „Rijndam" 30 mei en ms „Ornefjell" 1 juni. Ned. Antillen: ms „Marathon" 31 mei. Nieuw-Zeeland: ms „Tornar" 30 mei. Suriname: ms „Oranje Nassau" 1 juni. Ver. Staten van Amerika: ms „Prin ses Margriet" 2 juni. Z-Afrika (Rep.) miv Z.-W.-Afrika: ms ..Jagersfontein" 31 mei. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Kambala-teak staat bekend om z'n ritmische nervcnspeL Dit draagt in belangrijke mate bij tot de schoonheid van deze slaapkamer. 2 pers. ledikant (ook leverbaar in 2 meter-lengte) met 2 bijpassende nachtkastjes, 3-deurs kast, tafel en 2 stoelen f 850. Toilettafel met draaispiegel 227.— 1IIL\ tRSl M K.LRKS I R. 20-26 TEL. 16255 BL'SSL'M: NASSAU LAAN 23 TEL 13255 Nu het visseizoen weer open gaat Is de Hengelsportvereniging „De Snoek baars" er weer als de kippen bij en kele viswedstrijden te organiseren. Zondag 5 juni wordt van 6 tot 9 uur een federatiewedstrijd gehouden. Verder wordt een ledenwedstrijd ge houden op zaterdag 9 juli van 15 tot 18 uur op zondag 10 juli van 6-9 uur. De jaarlijkse wedstrijd voor de jeugd en voor dames, waaraan iedereen gra tis kan deelnemen, wordt gehouden op zaterdag 13 augustus, van 14 tot 17 uur. Allewedstrijden vinden plaats in de grote zandput aan de Rijksweg Hoe- velaken-Baarn. De kring Don Bosco, één van de 28 afdelingen van de R.K. Bond van Bejaarden Den Haag heeft een twee tal 6-daagse vakantietrips georgani seerd naar Soestdijk, waar intrek ge* nomen werd In Huize Oranjehof. De eerste groep, bestaande uit een 25-tal personen hield dinsdagmiddag in hotel La Bordelaise een sociëteits bijeenkomst, waar de leden van de R.K. bejaarden, afdeling Soestdijk e.o. als gasten waren uitgenodigd teneinde een contact tot stand te brengen. Op deze bijeenkomst werden verschil lende soorten kaartspelen gedaan, waarvoor door Den Haag prijsjes be schikbaar waren gesteld. De Soester leden werden welkom geheten namens de Haagse afdeling door de heer J. Mansveld. Onder het genot van een verfrissende drank en een sigaartje werd de kaart- strijd aangevangen Aan het eind van de middag werden de prijsjes uitgereikt door mej. J. Sie- beling en werd door de heer De Jong namens de Soester leden een dank woord aan de Haagse afdeling ge bracht. De tweede Haagse groep vertoeft in Soestdijk van heden tot en met 2 juni a.s. Op dinsdag 31 mei a s. vindt weder om in hotel La Bordelaise een soort gelijke bijeenkomst plaats, waar de Soester leden van harte welkom zijn. organiseerde hij in centraal-Vietnam de guerllla als nimmer tevoren. Deze verbeten en verbitterde boedd histische priester, verzetsleider en po liticus maakt altijd gebruik van een riks ja, omdat hij de auto's verfoeit. Thlch Tri Quang spreekt vloeiend Frans en Engels en weet zijn aan hangers als het ware te hypnotiseren. Met één woord maakt hij een einde aan de onrust in het land, die werd veroorzaakt door de ongeveer acht en veertig boeddhistische organisaties die het land rijk is. Een onrust overigens die door hem zelf werd bevolen, com pleet met zelfmoorden in de vorm van het zichzelf in brand steken door nonnen en monniken. Regeren - ongeacht voor wie - is in zuid-Vietnam zonder de medewerking van deze monnik een volslagen on mogelijkheid. 10 LESUREN 155.— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300 Laanstraat 20 Telefoon 4685 De heftige demonstraties der boedd histen. gericht tegen het regiem van de kleine luchtmaarschalk, generaal Ky, in de Zuidvietnamese hoofdstad, zijn alle het werk van één man, de 42 jarige boeddhistische monnik Thich Tri Quang, die sinds jaren een der lei dinggevende figuren - op de achter grond - in de binnenlandse politiek van het land blijkt te zijn. Thich Tri Quang, de „gele monnik", werd op 31 december 1931 in Diem- Dien, dat is gelegen in het door de Vietkong beheerste gebied van cen traal-Vietnam, geboren als oudste der drie zoons van een zeer welgestelde landbouwer van die naam. Bevriend met Ho Tsji Minh. Toen hij 13 jaar oud was. werd hij door zijn ouders voorbeschikt om zich in de toekomst te gaan wijden aan de boeddhistische eredienst en verrichtte hij tempeldiensten in en bij de pagode van Hué. De jongen bleek in het be gin voor dergelijk soort van bezighe den ongeschikt doordat hij onstuimig en onbeheerst was in zijn doen en la ten, doch het was de monnik Thich Tri Do. het tegenwoordige hoofd van de boeddhisten in het (communisti sche) noord-Vietnam, die kans zag de jongeling te temmen. In 1946 trok de jonge monnik Thich Tri Quang naar Hanoi, waar hij de aandacht trok van de communistische leider Ho Tjsi Minh persoonlijk. Thich Tri Quang hield zich in die da gen actief bezig met verzetswerk, ge richt tegen het Franse gezag in het - voormalige - Frans-Indo-China. Toen in het jaar 1959 de katholiek Ngo Dinh Diem president werd van zuid-Vietnam. verdween „de gele mon nik" spoorloos, doch aan insiders werd al vrij spoedig bekend, dat Thich Tri Quang naar de tempel in Hué was te ruggekeerd, waar hij naast een ware Spartaanse levenswijze, zich ook bezig hield met de opbouw en organisatie van boeddhuistische geheime organi- ties. De martelaren. In vrij korte tijd gelukte het hem door inschakeling van geloofsgenoten om zuit-Vietnam met een - commu nistisch - spionagenet te overspannen. In de lente van 1963 verbood de Zuid vietnamese regering de boeddhisten de geboortedag te herdenken van Siddar- tha Gautama, bijgenaamd Boeddha, dat is „de verlichte", waarop als op bevel ongeregeldheden plaats vonden en de gele monnik de martelaars en martelaressen bezorgde die hij nodig had om onrust te verwekken. Opge zweept door Thich Tri Quang, ver toonden zich de boeddhistische mon niken en nonnen op de straten en pleinen van Saigon, waar zij zichzelf in brand staken. De geheimzinnige leider werd opge spoord en in 't nauw gedreven maar vervoegde zich tenslotte bij de Ame rikaanse gezant in Saigon, die hem politiek asyl verleende. De opvolgers van de ten val gebrachte Ngo Dinh Diem, te weten de generaals Duan Wan Minh en Nguyen Khan, de eco noom Nguyen Huan Dahn. de oud-bur gemeester Tran Wan Huong en de medicus Phan Huy Quat, waren even min hun leven zeker en ook zij vrees den „de gele monnik", die altijd van uit het duister opereerde. GueriUa. Ook nu, tijdens de verbitterde ge vechten van Amerikaanse militairen en Zuidvietnamese legereenheden te gen de steeds sterker wordende en driester optredende Vietkong-rebellen „Zet maar gerust in de krant dat ik het volgend jaar de ronde van Frank rijk win". Dat zeide grote Franse cou reur Jacques Anquetil eind 1965 tegen een verslaggever van een Milanees dagblad. Het zou ons niet verbazen dat de vijf voudige tour winnaar diep in zijn hart toch wel een beetje twijfelt aan deze uitspraak, want de afgelopen weken is wel duidelijk gebleken dat Gimondi, de tourwinaar 1965, in een grote vorm verkeert, zoals zijn formidabele over winningen in enkele klassiekers hebben bewezen Maar in het ogenschijnlijk frêle harnas van de bleke Norman- diër schuilt nog altijd zoveel pure klasse, dat hij straks in de befaamde ronde toch weer als een der favorie ten zal starten. Alleen Gimonde kan Anquetil's plannen verijdelen Het duel tussen Jaques Anquetil en de snel naar de top doorgedrongen Felice Gimondi zal naar ieders verwachting de ronde van Frankrijk van dit jaar gaan beheersen. De Franse kampioen zal al zijn kwaliteiten moeten ten toonspreiden om voor de zesde maal in het Pare de Princes de ereronde in de gele truie te kunnen rijden. Een wonderlijke kerel, deze Anquetil, wiens lakonieke optreden reeds menig een in verbazing heeft gebracht. Wat mentaliteit betreft is hij niet te ver gelijken met Louison Bobet. zijn grote voorganger Deze lette bijvoorbeeld altijd met pijnlijke nauwgezetheid op de bereiding van zijn maaltijden (vi taminen, vitaminen!) terwijl Anquetil zich hieraan hoegenaamd niets gele gen laat liggen. De Normandiër eet er goed van, zonder dat dit ooit een (verzwarende) invloed op zijn li chaamsgewicht heeft, en savoureert elke dag met groot genoegen zijn wijntje. Kroop Bobet elke avond vroeg onder de wol. Anquetil let niet op de klok. Hij reed enkele jaren geleden mee in de etapperace „Dauphiné Li- béré". Acht uur later startte hij in de rit Bordeaux-Parijs, nadat een polltie-escorte hem door het drukke verkeer naar de startplaats had ge loodst. Triomfen Deze zoon van een Normandische aardbeienkweker, die ip 8 januari 1934 in het pittoreske Mont St. Agnan werd geboren, besteeg in 1951 voor het eerst een race-karretje. Het tear daarop werd hij reeds kampioen van Frankrijk op de weg (amateurs). In 1953 prof geworden, won hij als ne gentienjarige prompt de „landenprijs". Enkele weken later zegevierde hij in de tijdrit van Lugano. De talentvolle junior verschijnt aldra in de grote arena waar hij zich te midden van de kundigste generaals een weg naar de top bant. Hij ont popte zich als een renner van de al lergrootste klasse: onverslaanbaar in tijdritten (zijn specialiteit), niet van zijn stuk te brengen in grote etappe koersen. behoorlijk meekomend in de bergen, winnaar van het klassement Super Prestige Pernod. Vijf maal won Anquetil de ronde "van Frankrijk: in 1957, 1961. 1962, 1963 en 1964. De ronde van Italië won hij in 1960 en 1964. In 1959 won Charly Gaul de Giro maar de jeugdige Frans man werd toen toch al tweede. Het Franse criterium der Azen wist hij in 1959, 1963 en 1965 te winnen, Pa- rijs-Nice in 1957, 1961, 1963 en 1965, de Dauphiné Libéré in 1963 en 1965. Tour Hoewel Gimondi vorig jaar de ronde van Frankrijk won, waaraan Anquetil niet had deelgenomen en de stoere Brit Tom Simpson het wereldkam pioenschap op de weg op zijn naam schreef, werd de Franse kampioen toch in feite de wielrenner van het jaar. In 1965 vergaarde Anquetil een ere lijst zonder weerga: winnaar van de rittenkoersen Parijs-Nice, Dauphiné Libéré en Lentecriterium, winnaar van. de beroemde tijdritten in Forli (waar Gimondi tweede werd), de landenprijs om en in Parijs, de ploegentijdrit tus sen Bergamo en Milaan, terwijl hij zich eveneens nestelde op de troon van het Super Prestige Pernod. Zal Anquetil dit jaar ook weer zijn grote klasse op de wielerwegen demon streren? Gediskwalificeerd Kort geleden won hij de ronde van Luik op overtuigende wijze, maar hij werd als winnaar gediskwalificeerd, omdat hij weigerde zich achteraf te laten onderzoeken od 't feit, of hij wellicht stimulerend# middelen had gebruikt. Verder heeft de Franse kampioen dit jaar nog niet veel laten zien, maar het ligt voor de hand dat hij zijn krachten spaart voor de twee hoofd schotels, waarop hij straks jacht zal maken: de zesde victorie in de tour de France en een aanval op het we- relduurecord van Roger Rivière (47,346 km) dat hij eens - juni 1956 - met 46,159 km zijn bezit mocht noemen. Het is moeilijk om de kansen v^i An quetil in dit opzicht te voorspellen, al staat het wel vast dat er vermoede lijk maar één coureur zal zijn die in staat moet worden geacht de Franse renner van zijn plannen af te hou den: Felice Gimondi.

Soester Courant | 1966 | | pagina 13