Utassecèfflê UtassecelLe De Ster - Baby- en Kleutermode EUROPESE TROEVEN LOCHTENBERG Ie of 2e klas zetter machinezetter Telefoonnummer ziekenauto 5980 GARAGE STAM Sterke vertegenwoordigers van ons continent voor de wereldkampioenschappen assurantiën SPEEK Greeve speelt zijn beste troeven uit DRUKKERIJ SMIT V.V.V.-nieuws V.V.Z.-nieuws Tentoonstelling Koningin Emma Huishoudschool Soester „uitvinder" van nieuwe vorm van vakantie. Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" gelegenheidskleding Openbare bibliotheek Soest-Zuid In de is het C0ED WASSEN Van Weedestraat 52 Vleesverkoop Aanrijdingen Ned. Vrouwen Eleetr. Ver. Renault dealer S.E.C.-nieuws In de Avast U met regenzacht water. Soesterbergsestraat 30 Blijkens de notities van de Engelse bookmakers zijn Engeland en Brazilië deze zomer de grote favorieten voor de wereldtitel voetbal. Toch kunnen de miljoenen televisiekijkers op het Europese continent, die straks in juli ook de continentale ploegen in actie zullen zien, nog wel eens met aanzienlijke verrassingen worden geconfronteerd. Verrassingen, waar enkele Europese for maties wel eens een groot aandeel zouden kunnen hebben. West-Duitsland, Italië, Hongarije en wellicht Spanje kan men stellig rekenen tot de gevaar lijke outsiders, die de hoop om door te kunuen dringen naar de finale zeker niet bij voorbaat hebben opgegeven. Duitsland. Italië en Hongarije „outsiders". West-Duitsland wordt deze zomer niet tot de favorieten gerekend, maar het zou ons niet verbazen wanneer Der Mannschaft deze verwachting evenals in 1954 andermaal logenstrafte. In hun pool moeten de mannen van Uwe Seller optornen tegen klasse teams als Argentinië en Spanje, ter wijl juist zij met de Zwitsers meer moeite zouden kunnen krijgen dan op het eerste gezicht waarschijnlijk lijkt. Fysiek moeten de Duitsers echter als zeer sterk worden beschouwd en hun vechtlust is spreekwoordelijk. Boven dien beschikken zij over een zeer ho mogeen team. hetgeen van de indivi dualistische Argentijnen en Spanjaar den niet direct kan worden gezegd. Wellicht zullen deze Latijnse voetbal lers wat meer technische kunde op de grasmat etaleren doch daarmee krijgt men de Duitsers niet op de knieën Bovendien spelen bij west- Duitsland enkele spelers mee, die bij voorbeeld het Zuideuropese voetbal van zeer nabij kennen. De eminente Schnellinger speelt in A.C. Milan, de voorwaatsen Halier en Brülls komen respectievelijk voor Bologna en Bres- cia uit. Horst Symaniak heeft jaren lang voor Inter gespeeld. Vooral de Duitse defensie is zeer sterk en op het middenveld bezitten zij in de 20-jarige Franz Beckenbauer een MAKELAARS- EN - ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN 'TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B. G. G. 02950-17727 midhalf van grote klasse. In de voor hoede ~is schutter Selle de grote troef, maar vlakt U jongens als Held, Ove- rath en Emmerich ook niet uit Magyaren Het Hongaarse voetbal moge de schoon heid van de „toverende Magyaren" in 1954 missen, de mannen van trainer Baroti moeten deze zomer toch tot de sterkste landen worden gerekend. De Hongaren beschikken over een team. dat technisch voortreffelijk voetbal speelt. Snelle, zuivere combi naties en een grote balvaardigheid van elke speler, ziehier de voornaam ste aantrekkelijkheden van het Hon gaarse voetbal. Hongarije komt uit in de zelfde pool als Brazilië, tezamen met Bulgarije en Portugal. De kans Amersfoortsestraot 2224 SOESTERBERG T«tofoon (03443) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. om de laatste twee ploegen achter zich te laten is zeker aanwezig, want be kwame achterspelers als Matrai en So- lvmosi moeten in staat worden geacht Portugals kanon Eusebio afdoende te bedwingen. De Magyaren komen met veel ervaren krachten in het veld. Tot de geselec teerde spelers behoren o.a. Matrai (69 internationals), Sipos (70), Albert (50), Tichy (70), Gorocs (68) en Fenyvesi (73), die ook allen van de partij wa ren bij de wereldkampioenschappen in Chili, toen men o.a. een fraaie over winning op Engeland behaalde. In de voorhoede zijn de schutters Bene en Albert gevreesd, terwijl onder de jongeren vooral de binnenspeler Varga zich als een fenomenaal dribbelaar heeft onderscheiden. De fraaie com binatiepatronen van de Magyaren zul len de televisiekijkers straks veel ge noegen bezorgen en wellicht wordt de ontmoeting tegen Brazilië, die door de Eurovisie wordt uitgezonden, een der mooiste wedstrijden van het tournooi. Azurri Een der sterkste Europese vertegen woordigers tijdens de komende we reldkampioenschappen in Engeland is ongetwijfeld Italië, dat in zijn pool nog heel wat te stellen zal krijgen met de Sowjet-unie. maar vermoedelijk wel kans zal zien om Chili (toch lastig) en Noord-Korea a-chter zich te laten. De kracht van de Italiaanse ploeg schuilt in de defensie, een der sterk- sten, misschien wel de sterkste ter wereld. De backs Burnich en Fachetti van Inter heeft elke televisiekijker le ren bewonderen als klassespelers, maar ook de lenige doelman Negri en erva ren middenspelers als Salvadore en Lodetti zijn sterke verdedigers, waar over zelfs de beste voorhoede kan struikelen. Het zou ons niet verbazen. dat deze defensie weinig tegenpun- ten krijgt te incasseren. Wel kampt trainer Fahri met een voor hoedeprobleem. Om de eigenzinnige A. C. Milanster Rivera heen moet hij spelers plaatsen, die deze begaafde voetballer kunnen aanvoelen. Dat zal met Inter-Schutter Mazzola wel gelukken, maar wie zal hij verder opstellen Hoe dan ook, Italië, dat in de dertiger jaren al tweemaal de wereldtitel ver overde, kan het ver brengen in dit toernooi. Spanje. Spanje is een groot vraagteken. Coach Jose Villalonga beschikt over een aan tal voortreffelijke spelers, dat staat vast. Befaamde voetballers als Suarez, del Sol, Amancio, Gento, Zocco en Be- tancourt zouden in elk elftal opvallen. Maar vormt de Spaanse équipe wel 'n eenheid Dat is de grote vraag. Voor het Duitse geweld zullen de Spanjaar den vermoedelijk wel moeten zwichten, maar tegen de Argentijnen zijn zij niet kansloos. Buurland Portugal rekenen wij zeker niet tot de favorieten. Niet dat de Por tugezen geen bekwame voetballers in hun midden zouden hebben. Eusebio, Coluna, Augusto, om maar enkele be kende Benfica-cracks te noemen, zijn zonder meer uitstekende spelers. Maar homogeen kan men deze Benfica-Spor- ting combinatie niet noemen. Tegen geroutieerde klasseteams als Brazilië en Hongarije zal zij vermoedelijk wel het loodje moeten leggen. Weinig éclatante successen lijken ons weggelegd voor Frankrijk, Zwitserland en Burgarijë. Wat Europa betreft zal het voornamelijk moeten komen van Duitsland, Hongarije, Italië en heel misschien Spanje. Dus u vindt dat óók dc slaapkamer uw moderne opvattingen hoort te weerspiegelenEn u wilt bovendien „rijk" slapen. Dan móet deze exclusieve combinatie uw wensen wel vervullen! 2 pers. ledikant met verlichte nachtkastjes 505.— 4-deurs kast 660.— toilettafel 295. Geheel palissandcr: 1460. HILVERSUM KERKSTR. 20-26 TLL- 16255 BL'SSUM: NASSAU LAAN 23 TEL. 13255 Wij hebben plaats voor een die opgeleid wenst te worden tot Van Weedestraat 29A - Tel. 2566 Koningin Fabiola heeft een sprookje geschreven: ,,De Indische Waterlelies". In het ontspanningspark ,,De Efte- ling" kunt u dit sprookje in werke lijkheid zien. In de folder van De Ef- teling lezen we.... „via een indruk wekkend Indisch voorplein met reu zen-tempelwachters, komen de be zoekers in een onderaardse grot met een geheimzinnig oerwoud-meer. waar door betovering van een zingende heks en elfen te voorschijn komen uit waterlelies en dansen als het nacht Is." Het lijkt ons fantastisch! Is het niet heerlijk om eens enkele momenten in een echte sprookjes-wereld te zijn? De jongere kinderen staan er dich terbij dan wij ouderen, maar toch, zegt u eens eerlijk, zoudt u ook wen sen, dat een enkele keer het sprookje waar mocht zijn? Neem uw kinderen mee naar De efte- ling en geniet zelf mee van die won dere wereld. U kunt het foldertje eerst bij ons komen halen, zodat u goed bent ingelicht U weet, De Efteling ligt in Noord-Brabant, Kaatsheuvel, in de omgeving van Tilburg. Wie niet met eigen vervoer gaat, kan trein en bus gebruiken, op gemak kelijke wijze, via een gecombineerd reisbiljet van de N.S. (dagtocht nr. 1). ZAL V.V.Z. DE EINDSPRINT VOLHOUDEN? Zaterdag a.s speelt V.V.Z. op het ter rein aan de Ferd. Huycklaan tegen Levu" uit Utrecht. Willen de V.V.Z.-ers hun voorsprong op Baarn behouden dan moet er ge wonnen worden. Gezien de stand op de ranglijst moet dit mogelijk zijn. De zusterverenigingen SE C. en B.D.C. kwamen juist enkele punten te kort om zich kampioen te mogen noemen Alleen V.V.Z. heeft de kans in eigen hand om in Soest toch nog een voet balkampioen te hebben. Wanneer de V.V.Z voorhoedcspelers het vizier net zo richten als in de laatste wedstrij den staat het vrijwel vast dat er gewonnen wordt. Het V.V.Z.-elftal is als volgt samen gesteld: doel Van Kooij; achter Pouw en Vlekkert; midden Van Kooij. Floor en Van de Bosch; voor Schaap, Dem- mers, Hament, Timmer en Ruizen- daal. Deze wedstrijd begint om 4 uur. V.V Z. 2 speelt te 2 uur thuis tegen V.V.V.M. 2. Deze tegenstander is reeds gedegra deerd, zodat winst voor V.V.Z. ook hier mogelijk is. HOEVELAKEN 2-V.V.Z. 3 Voor het derde etlftal een belangrijke wedstrijd. Hoevelaken heeft nog een kleine kans op het kampioenschap en zij zullen zeker trachten deze kans te vergroten Wanneer V.V.Z. 3 echter haar normale spel speelt is kans op de volle winst zeker aanwezig. Aan vang 2 uur. D.O.S.C. 5-V.V.Z. 4 Het vierde team trekt naar Den Dol- der. De tegenstanders zijn volkomen onbekend, zodat de prognose moei lijk is. CHEMISQHE-EN "t WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT v DIE VRIJDAG SCHOON THUIS - v. jf-ï ïk TELEFOON 08380-8050 f ,*v' .t*:,,,. v Het lijkt ons een uitstekende gedachte van de huishoudschool om van tijd tot tijd een tentoonstelling te houden en aan ouders en belangstellenden te tonen, wat de kinderen alzo leren op deze school, maar ook om te laten zien, wat de kinderen gepresteerd heb ben in het afgelopen tijdvak. En dat is niet weinig. De leerlingen aan deze school zijn in de leeftijd van 11, 12 en 13 jaar. die niet meer de lagere school bezoeken. De Koningin Emma Huishoudschool staat onder leiding van de directrice mej. A. M. E. Jirris, terwijl mej. Pau- lldes zo vriendelijk was ons op de tentoonstelling rond te leiden. Raadzaam is het, dat meisjes, die de lagere school verlaten en hun studie niet kunnen of willen voortzetten op een ulo. H B S. of dergelijke, naar een dergelijke huishoudschool gaan. Niet alleen dat zij een aansluitende opleiding in de vakken rekenen, lezen enz. krijgen, maar zij leert alles wat in de huishouding van pas komt, zoals koken, naaien, wassen, strijken, kinderverzorging, handenarbeid enz. Een tweejarige gedegen opleiding, dat wij aan de werkstukken konden zien. Zelfs krijgen zij nog les in de begin selen van de Engelse taal en worden zij ingewijd in de geheimen van ge- zins- en huishoudelijke hulp. Voor andere meisjes en dames is er ook in de avonduren gelegenheid om aan de één of andere cursus deel te nemen, waarvoor men zich moet wenden tot de directrice, Talmalaan 42. tel. 2643. Dat ook de lichamelijke conditie niet wordt vergeten konden wij waarnemen Een handige Soester heeft een nieuwe en lucratieve vorm van vakantie-hou den „uitgevonden" men kan de op brengst kopen van een kersenboom in een boomgaard bij Tiel. De „uitvin der", de 42-jarige technicus J. Okker- man, heeft weliswaar zelf geen boom gaarden, maar hij heeft een boom gaardpachter in de Betuwe voor zijn plannen weten te Interesseren De liefhebber kan voor een bedrag, dat varieert van 50 tot 75 gulden voor drie weken een boom pachten. Hij heeft dan het recht op de vruchten aan de boom, maar hij moet ze wel zelf plukken en proberen de vogels op een afstand te houden, want anders kon er wel eens niet veel meer overblijven van de kersen. De pachters hebben, behalve het voor deel net zoveel kersen te eten of te verkopen als ze willen. Nog een voor deel ze mogen, zolang ze één of meer bomen gepacht hebben, in de boom gaard kamperen met tent of caravan. Het mes snijdt voor het dus aan twee kanten. De tijd is bijzonder gunstig, want de kersenpluk begint omstreeks juni-juli. De mogelijkheid om een boom te pachten bestaat er in de eerste drie weken van juli. Deze vakantie (of voor hen, die daar nog niet aan toe zijn weekendpas- sering) kan wel eens een bijzonder goedkope worden, want de opbrengst in kilogrammen van een kersenboom schommelt tussen de 100 en 300 kilo. Dat betekent een flinke opbrengst in dien men de gewilde vruchten ver koopt. Voor wie zich daar zorgen over maakt Pulkmateriaal wordt ter beschikking gesteld. Het is nu maar te hopen, dat de Soester „uitvinder" in ieder geval figuurlijk de vruchten van zijn denk werk plukt Jeugdboeken. - Nieuwe aanwinsten. - Andreus, De verhalen van Meester Pompelmoes. Aresty. Ginny zet door. Baljé, Ratje Verheul. Bee- cher Stowe, De hut van Oom Tom. Blyton, De vijf en de verdwenen ge leerden. - De vijf op de smokkelaars- rots. Bijpost, Lees jij ook mee. 4 dln. Carter, Het verlaten eiland. Dragt, Geheimen van het wilde woud. Evenhuis, Boot zonder water. Falk. Wie is Brita? Feustel, Anto- nio en opa Autobus. Gaynor, Merry op balletles. Geelmuyden, De vrijè zee. De Groot, De blauwe schoen tjes. Laan, Pinkeltje en zijn vriend jes. - Pinkeltje in Madurodam. Lawrence, Mindy's moeilijkheden. Lennart, Martijnen Martientje. Van Luipen-Bronwasser, Wij zijn nooit al leen. McElfresh, Ieder heeft zijn eigen droom. Von Michalewsky, Het wrak in de diepte. Nierop, O, Mies- je Sandelhout. Rodrian, Het wolke schaap - Christine en de zwaluwen. Roggeveen, Okkie en Moortje. - Okkies verrassing. De Roos, De 'aan de gymnastiekdemonstraties, die tijdens de tentoonstelling gegeven werden, terwijl de aanwezigen in de gelegenheid waren nog meer te be wonderen tijdens een georganiseerde modeshow Er was veel belangstelling. Morgenochtend. 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats. Kaarten zijn ditmaal niet nodig. De militair E A. W uit Amsterdam reed woensdag met zijn personenauto in de Torenstraat richting Amsterdam. Op hetzelfde moment keerde mej. J. A. M. v. d. L. alhier haar bij de firma Middelman geparkeerde auto met de bedoeling in de richting Amersfoort te rijden, waardoor beide auto's tegen elkaar botsten. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Wel ont stond ernstige beschadiging aan bei de wagens. Eveneens op woensdag reed de heer H. A. B. uit Soest op de Soesterberg- sestraat, komende uit de richting Soestduinen Uit de Birkstraat kwam de auto van mevr. Ch. L., eveneens uit Soest, die hij geen voorrang ver leende met een botsing als resultaat. Beide auto's werden beschadigd. Geen persoonlijke ongelukken. In het keurige zaaltje van het Ver enigingsgebouw aan de Steenhoffstraat gaf mevrouw M. de Moor-Ringnalda uit Bilthoven een lezing voor de le den van de N.V.E.V., afd. „Eemland". Het onderwerp van deze causerie was: „Onze levenshouding na ons 30e jaar". Spreekster vertelde met veel humor over het oud worden; een grote leef tijdsverschuiving zien we tegenwoordig in vergelijking met 100 jaar terug. Toen was de gemiddelde leeftijd van man en vrouw 41 en 42 jaar. nu 71 en 72 jaar Het leven is ten alle tijde waard geleefd te worden: niet in eigen kringetje blijven, doch belang stelling hebben voor anderen in de omgeving. Niet piekeren, dat maakt oud, maar onder alle omstandigheden blijmoedig proberen te zijn. Heeft men na het 65e jaar geen taak meer. dan kan men iets voor anderen zijn. Is men mee levend voor vrienden, buren, klein kinderen e.a. dan is het leven toch nog zinvol. Doch geen opgedirkte oma's die jonger willen lijken en ner gens tijd voor hebben. Waardig oud worden is een levenskunst. Onverstandig is het te willen verma geren zonder doktersadvies. Geef de gezellige dikkertjes ook een kans. Men zorge voor de nodige beweging, zoals wandelen en bejaardengymnastiek. Men ziet in de naoorlogse jaren meer hartziekten en hoofdoorzaak daarvan Kameleon schiet te hulp. Vado, Soldaatje Archibald. Visser, Niku de zwerver. De Vries en Reiss, Maartje ziet spoken. Werner, De kip met de vreemde kuikentjes. White, Gevecht in de Pacific. Boeken over allerlei onderwerpen. Bach, Straaljagerpiloot. Bomans, Sprookjesboek. Daalder, De tover fluit. Dupont, Schaduwen over het witte doek. Evenhuis, De vaders en de broers van Putten. Ter Haar, De geschiedenis van Rusland. Hauff, Sprookjes. Van der Hulst, Hans de ponnie. Hvass, Reptielen en amfibieën der wereld. Jeannin, De wereld der insecten. Johnson, De bergleeuw van Utah. Lennart, Kinderverhalen. Miler. Het hondje en de honing. Velthuys, Versjes die wij nooit vergeten. Wilkeshuis, Zwart op wit. Zechlin, Emaileren als hobby. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385.— Renault R 8 va. t 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495.— Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé va. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 is te weinig beweging en te veel roken. Van de middelbare vrouw en man wordt dikwijls veel geëist. Zorg voor de opgroeiende kinderen en het bij blijven in het bedrijf, maar door trouw en liefde moet de band vast gehouden worden Voor een ieder behoeft oud worden niet moeilijk te zijn. Men zoeke gees telijke rijkdom in het bijwonen van concerten en lezingen, toneel en het lezen van een goed boek Ook het sti muleren bij de jeugd voor liefde voor muziek, kunst, de natuur enz. houdt de bejaarde mens vitaal. Toch moeten de ouderen hun kinderen loslaten, als die getrouwd zijn, zich zelf verloochenen, ondanks leed en zorg. die men te zien krijgt. Zich niet bemoeien met opvoeding der kleinkinderen of met het huishouden. Tragisch is het lot van de ongehuwde dochter, die steeds bij de moeder in woont, die de dochter niet wil losla ten en die zich niet kan ontplooien. Spreekster vroeg begrip te hebben voor de oudere mens. niet iedere be jaarde oma of opa te noemen: hen serieus te nemen en hun activiteiten te stimuleren. Oud worden is: Gods arm vaster voelen. S.E.C. NAAR JUBILEUM-TOERNOOI Op maandag 30 mei a.s zal S.E.C. deelnemen aan het voetbaltournoot van Amersfoortse Boys ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van d» Boys Er zijn twee poules met de volgende verenigingen: Poule 1: v.v. Baarn, K.V.V.A., C.J.V.V. en A.F C. Quick. Poule 2: Amsvorde, Cobu Boys. SE.C. en Amersfoortse Boys. De wedstrijden duren 2 maar 20 min. De winaars van poule 1 en Poule 2 spelen om de eerste respectievelijk tweede plaats en de nummers twee van de poules om de derde respec tievelijk vierde plaats, terwijl de ove rige verenigingen een herinnering zal worden aangeboden. Mochten er clubs gelijk eindigen, dan zal elke vereniging drie strafschoppen moeten nemen door drie verschillen de spelers. De wedstrijden voor SEC. luiden: S.E.C.-Cobu Boys. 13.45 uur. Amsvorde-S.E.C-, 15 15 uur. Amersfoortse Bovs-S.EC16.45 uur. De finales worden gespeeld om 17.30 uur. Voor het tournooi van Amersfoortse Boys zullen de volgende spelers een aanschrijving ontvangen: Krijt, Van Essen. Van Hattum. W. Brouwer, Van Boeyen, D v. d. Broek, Duyst. Van Berkel, Lenarduzzi, Van Remmerden, K Dorrestein, De Jong. Hoed, De Bruin. Aalberts en R. Dorrestein. FORTITUDO 2-S.E.C. 2 SE.C. 2 speelt zijn laatste wedstrijd zaterdag, om kwart over zes, in Cu- lemborg tegen Fortitudo Het tweede doet het de laatste wed strijden bijzonder goed. maar zal tegen dit elftal op zware tegenstand stui ten. Mocht S E C. er ook nu weer in slagen deze wedstrijd te winnen, dan beëin digen ze de competitie naar alle waar schijnlijkheid met een vierde plaats. Opstelling: Doel Van Essen: achter Hoed en Rodermond; midden Evers, J. A. Brouwer en W Brouwer; voor Lenarduzzi, P van Boeijen. De Jong, Aalberts en Acosta. Reserves Lub en Lüschen. S.E.C. 4-AMSVORDE 3 Deze wedstrijd wordt op verzoek van Amsvorde gespeeld op aanstaande za terdag. Opstelling: Doel Bakker; achter C. Wilgenburg en De Vries; midden J. v. Linden, Stumpel en n.nvoor Heij- nen, Lagemaat, Van Rijn, Rijnders en Van Limburg. Reserve Van Klooster. PUFILLEN-TOURNOOI Zaterdagmorgen, te 10 uur, wordt er aan de Bosstraat een groot tournooi gehouden. S.E.C. hoopt dat de ouders van de spelers in grote getale aanwe zig zullen zijn. I

Soester Courant | 1966 | | pagina 5