l 1 FUGERS FIETS Soesterberg krijgt een groot bejaardencentrum Soest een verpleeghuis en bejaarden woningen tir! TON BEUKEN Lonen en prijzen Nederlandse operasterren REPAREERT U ZELF? Als de sterren spreken 1/e/t£ovingsungen ZSJOll Voetklachten orthopedist Gratis advies Van Dam's Schoenen Minister Diepenhorst en prof. Niftrik Soest U KUNT NIET ALLES WETEN! 3T"' in weergaloos zit-komport ORIGINAL 3DA.3STSK: STIL M0BEL vaak meer geëerd in het buitenland voor hen die het willen horen n*Hi Plan voor 56 bejaardenflatjes en 4 zusterflatjes aan de Van Angerenstraat te Soesterberg. De sluiting enige jaren geleden van het tehuis voor Ouden van Dagen ,,St. Joseph" te Soest, had niet alleen tot gevolg, dat voor de gemeente Soest een groot sociaal bezit verloren ging. doch ook, dat speciaal de katholieke bevolking van Soest een vertrouwd en op zich reeds bejaard tehuis met daarmede een monopolie van meer dan een halve eeuw op sociaal gebied, zag wegvallen. Niet alleen de bestemming van het gebouw en de instelling zelf werden daarbij opgeheven, doch ook de orga nisatie tevens exploitatie vertrok naar elders, zodat katholiek Soest op dit gebied plotseling in een vacuum ge raakte Aanvankelijk werd volstaan met het verlenen van medewerking aan een gemeentelijk plan tot de bouw van een groot bejaardentehuis dat bestemd zou worden voor alle gezindten, doch allengs bleek, dat een tehuis van een dergelijke omvang veel tegenstand ontmoette. Een aanmerkelijk kleiner tehuis, zoals door de toezichthoudende overheid werd voorgestaan, zou zeker niet in staat zijn in de toenemende behoefte Van het katholieke volksdeel te voor zien. In een gezamenlijk overleg, waaraan nagenoeg alle katholieke verenigingen - op sociaal en maatschappelijk ter rein en op het gebied van de volks gezondheid werkzaam - deelnamen, werd besloten tot de oprichting van een stichting, die zich speciaal met de zorg voor de bejaarden zou belast De Stichting Katholieke Bejaarden zorg Soest, werkzaam in de gehele gemeente Soest, moest derhalve van de grond af aan beginnen. Een voordeel daarvan was echter, dat in de tot aan de oprichting verlopen jaren zich een geheel nieuwe ziens- nale zorg verzekerd te doen zijn. Daarnaast zullen, vanwege de uitge- wijze op het gebied van de bejaarden zorg had ontwikkeld, waarmede de jonge stichting haar voordeel kon doen. Als eerste resultaat daarvan is de indiening bij de gemeente van een schetsplan voor 'n bejaardencentrum te Soesterberg te vermelden, bestaand uit een complex van 56 woningen voor bejaarden en 4 woningen voor alleenstaanden, te bouwen in vier woonlagen mét galerij. De bejaardenzorg komt duidelijk tot uitdrukking in het daarbij behorende dienstencentrum, bestaande uit een centrale keuken voor het bereiden van warme maaltijden, eetzaal tevens re creatiezaal, kruisgebouw met zieken boeg en revalidatieruimte, bibliotheek, dames- en herenkapsalon met pedi cure en een wasserette met stomerij. Het plan is bestemd om te voorzien in een grote te Soesterberg bestaande be hoefte en zal aldaar de gehele noord kant van het Dorpsplein beslaan. De huur van deze bejaardenwoningen zal ongeveer 100,— per maand be dragen en de daarin gehuisveste be jaarden de grootst mogelijke zelfstan digheid en zelfwerkzaamheid bieden met de verzorging vanuit het diensten centrum als veilige achtergrond. Daarvan kunnen ook alle niet in het complex woonachtige bejaarden van Soesterberg profiteren aangezien dit centrum het gehele dorp zal bestrij- ken. Voor Soesterberg en voor de Stich ting Katholieke bejaardenzorg Soest een prachtig initiatief, waarmede de gehele gemeenschap aldaar is gediend Voor Soest zelf wordt gedacht aan de bouw van een verpleegtehuis aan de Bosstraat, teneinde daardoor in de ge meente Soest de bejaarden van termi- strektheid van de gemeente meerdere dienstencentra worden opgericht om vandaar uit de verspreid wonende be jaarden de nodige hulp te kunnen bieden en daarmede te voorkomen, dat te gemakkelijk en te lichtvaardig naar een tehuis wordt omgezien en men daarmede een thuis verliest. Op zaterdag 4 juni houdt een zitting bij VAN DAM S SCHOENEN op gebied van VOETKLACHTEN, STEUNZOLEN, BEUGELS etc. Uitsluitend op afspraak telefonisch of mondeling aan de zaak. TORENSTRAAT 5 TELEF. 3473 Als eerste proeve daarvan zullen 24 woningen voor bejaarden, die als on derdeel van een complex van 48 wo ningen door de Bouwvereniging St. Jo seph op basis van de Woningwet zul len worden geëxploiteerd, van een beperkt dienstencentrum worden voor zien. De plannen daartoe verkeren reeds in een vergevorderd stadium en de bouw daarvan aan de rand van de Engh is binnenkort te verwachten. Door deze voorzieningen staat bij de stichting in feite de bouw van een zelfstandige verzorgingstehuis als laat ste punt op het programma, zij het dan. dat bij de bouw van een ver pleeghuis, de opneming van een ver zorgingsvleugel niet behoeft te wor den uitgesloten. Daaraan zal een onderzoek naar de behoefte moeten voorafgaan, waarbij rekening zal worden gehouden met de reeds tot stand gekomen en inmid dels gereedkomende initiatieven in de gemeente. De Protestants Christelijke Partij in Soest (gevormd door de Anti-Revolu tionaire Partij en de Christelijk His torische Unie) heeft donderdagavond in gebouw De Rank een verkiezings bijeenkomst gehouden, waarop de mi nister van onderwijs, prof. mr I. A. Diepenhorst (A.R.) en de theoloog prof. dr. G. C. van Niftrik als sprekers optraden. Er werden enkele belang wekkende uitspraken gedaan, o.a, met betrekking tot het probleem van de provo's, maar de gemeentepolitiek kwam niet aan de orde Op een vraag van één der aanwezigen waarom er niet over de gemeentepo litiek gesproken werd, antwoordde prof. Niftrik, dat hij te weinig van de plaatselijke politiek afweet om er iets zinnig over te kunnen zeggen. Hij ad viseerde om een vergadering te be ieggen met de toekomstige raadsleden en hun dan te vragen, wat zij in de toekomst als raadslid denken te gaan doen. Prof. Niftrik noemde in zijn inleiding een gemeenteraadsverkiezing belang rijk, omdat men gebonden is aan de plaats waar men woont, ,.U kiest straks de plaatselijke overheid van ..aardige mannen", die u kunt aan spreken over uw problemen", aldus spr. Hij zei voorts, dat de raadsleden straks voor een moeilijke taak staan, want politiek is nu eenmaal niet neu traal. Over het samengaan van de Anti-Re volutionaire Partij met de Christelijk Historische Unie zei spreker, dat hij daar een voorstander van is, al moet zijns inziens wel rekening gehouden worden met de verschillende mentali teit van beide partijen. Naar zijn oor deel is de AIR. meer progressief en links, de CH.ÏÏ. feodaler. Prof. Van Niftrik vond het wel tijd worden, dat de C.H.U. het merkteken van de ne gentiende eeuw eens kwijtraakt. Ook minister Diepenhorst sprak zich uit vóór een samengaan van de AJt. met de C.H.U. Hij achtte daar overl gens de tijd nog niet helemaal rijp voor. De minister, die zich. evenals de A.R.-fraktievoorzitter In de Tweede Kamer, de heer B Roolvink. het lot van de provo's heeft aangetrokken, is van oordeel, dat het van eenzijdig heid getuigt om de provo's in het al gemeen te smaden. „De provo's, die nu eenmaal een geestelijk thuis mis sen. zijn in bepaald opzicht de onbe taalde rekening van onze samenle ving", aldus prof. Diepenhorst. Vol gens spreker mogen we hen niet in de kou laten staan. Ook een heel ander probleem heeft zijn aandacht dat van de bejaarden Voor deze groep Nederlanders moet veel worden gedaan, Willen wij de eenheid bewaren, dan moeten wij het ideaal zien", aldus spreker, die ver volgde met de opmerking, dat wij van de politiek een heilige overtuiging moeten maken, zulks in het belang van de gehele natie. Na de pauze werden vragen gesteld. Dat gebeurde o.a. door een lid van de Christelijk Democratische Unie, die zich voorstander toonde van één gro te christelijke partij, waarin ieder zich thuis kan voelen, en niet een samen smelting van twee partijen alleen, zo als tussen AJt. en C.H.U. Minister Diepenhorst antwoordde, dat zijns inziens de C D.U. de versnippe ring van de partijen in de hand werkt. Hij verwierp het, wat hij noemde gedoopt liberalisme van de CDU. Deze partij is zijns inziens te materia listisch en te zeer economisch gericht. Op een vraag over samenwerking met Rome, ja of nee, antwoordde de mi nister, dat wij Rome niet mogen uit schakelen. Nadat de gestelde vragen naar tevre denheid waren beantwoord, werd deze interessante bijeenkomst in „De Rank" gesloten met dankgebed. Daarom is thans ook contact opgeno men met de provinciale commissie van toezicht op de bejaardenoorden, teneinde te kunnen nagaan, op welke wijze de Stichting Katholieke bejaar denzorg Soest niet alleen voor katho lieken werkzaam kan zijn, doch ook in het algemeen belang van de ge hele gemeente Soest kan bijdragen, waarmede dan een oude traditie weer In ere zou kunnen worden hersteld en een in het oog lopende achterstand zou zijn ingehaald. Grijs geworden hoofdhaar bij jonge mensen verdwijnt vaak door wassen met gewoon water waaraan azijn ls toegevoegd. Leg touw 12 uur in een aluinoplossing, laat het goed drogen, dan is het bij na onbreekbaar geworden. Gebruikt u diepvrlcsvis, laat deze dan eerst ontdooien. Dompelt u de bevro ren vis in heet water, dan gaat de smaak er af Het dof geworden politoer van uw piano kunt u weer glanzend krijgen, door dit te behandelen met een lapje met heel weinig slaolie. Als u pijnlijke of gezwollen voeten hebt, doe ze dan in een bak met warm water, waaraan een kopje azijn is toe gevoegd. U zult onmiddellijk verlich ting bespeuren, Grasvlekken kunt u, zolang ze vers zijn, wegwrijven met een in alcohol gedoopt watje Als u tijdens het bakken de bodem van uw bakoven met zout bestrooit, voorkomt u aanbranden. Charmeuse kan gewoon op de machine worden gestikt, maar u moet hiervoor een grote steek nemen en het goed onder het stikken wat uittrekken, an ders staat de draad te strak en breekt ze. de Urlus. die in 1867 in het Zuidlim burgse Herekenrath werd geboren, de ..Nederlandse Caruso". Hij was een zanger, die met een uitzonderlijke stem bleek gezegend. Een raskunste naar bovendien, begiftigd met een groot acteertalent. Urlus werd wereldberoemd als Wagner- zanger. In Bayreuth. het Mekka der Wagnerlanen. schitterde hij als Lo- hengrln. Siegmud. als Tristan. Maar ook ln Londen. Parijs. Brussel en Ber lijn droeg het publiek onze landgenoot op de handen. Met Caruso In Berlijn vierde hij triomfen als Ra- mades ln Aïda. waarbij de beroemde Melanie Kurt, een van de grootste pri ma-donna's uit die tijd, zijn partnerin was. In de Metropolitan Opera in New- York was hij vijf jaar lang de Duitse tegenhanger van Caruso. Zijn glansrol ln de Nieuwe Wereld Tamlno uit Mozart's ..Zauberflöte". In 1935 stierf Urlus. wiens stem op enkele oude grammofoonplaten voort leeft. In deze Limburgse troubadour hadden wij overigens vóór de oorlog niet onze enige grote operaster. Onze grote dra matische sopraan Ellsabeth Ohms ver overde Londen en New York met haar magistrale Wagner-vertolking. Hoog tepunt van haar carrière was haar op treden in de Scala, waar zij de „Fidello" zong onder leiding van niemand min der dan Aturo Toscaninl. eveneens een operasopraan van Inter nationale betekenis. Deze lyrische so praan ls vooral een Ideale Mozart-zan- geres. Zij bezit hiervoor niet alleen de goede techniek, maar ook de lichte stem. het gevoel voor humor en de aantrekkelijke verschijning. Intussen zou zij geen Nederlandse zijn geweest, als zij ook niet in het oratorium uit blonk. Emigranten Tot onze grootste, internationaal be kende prima-donna's kunnen we zeker ook de mezzo Cora Canne Meijer re kenen, wier Carmen vorig jaar hon derdduizenden televisiekijkers heeft ge boeid. En wat te denkn van Marijke van de Lugt. die in ons land nog volslagen on bekend was, toen zij op de buitenland se podia reeds menig open doekje ln ontvangst had genomen De tenor Arjan Blanken heeft zijn naam m Nederland voornamelijk te danken aan zijn faam als oratorium zanger. maar ais Fust van Don José toonde hij zich eveneens een voortref felijk operazanger. ..Als u goede Nederlandse zangers wilt horen, moet u beslist eens naar het biutenland gaan," schreef een muziek criticus eens. Dit cynische grapje be vat stellig een kern van waarheid, want de lijst van emigrerende opera zangers heeft indrukwekkende vormen aangenomen. Onbekende zonnen Wanneer wij op het ogenblik alle ope- Voorjaar 1962 berichtte de wereldpers op enthousiaste wijze over de première van het original dansk stil mebel met lederen bekleding. De Deense architecten Madsen en Schu- bell deden opnieuw van zich spreken. Weergaloos zitkomfort - nü in edel leer gehuld. U bewondert naast tal van stofbeklede kreaties, het in leder gehulde dansk stil mabel in onze etalages. WONINGINRICHTING Soesterbergsestraat 51A t./o. busstation WfpKraortcL-rirkrtc l Ren lk niet achter een doel aan. waar- W clvddl l&KUUl la van ik denk dat het me gelukkig Het rumoer over lonen en prijzen I maakt en dat me toch ontsnapt, zodra heeft meer aspecten dan de louter economisch. Reeds het feit dat de toenemende welvaart samengaat met een groeiende ontevredenheid, doet vermoeden dat er in de eerste plaats iets mis is met de mensen, die zich gulzig op de welvaartsruif werpen om een zo groot mogelijke portie voor zich op te eisen. Iedereen schijnt door de welvaarts koorts aangetast. Ieder wil méér heb ben en de konsekwentie ls dat men zich steeds tekort voelt gedaan, In onze samenleving heeft zich een so ciale competitiewedstrijd ontwikkeld, die ongezonde trekken vertoont. Men tracht elkaar met statussymbolen te overtroeven. Men ziet dit dikwijls al bij jonggehuwde mensen, die geen geld hebben om hun huls behoorlijk in te richten maar die wel parmantig rond rijden in een auto. De moderne mens doet vaak denken aan een verwend kind Hij wil een auto. buitenlandse reizen maken en het zijn niet deze wensen op zich, die ongezond zijn Als iemand werkelijk naar Italië wil en hij gaat. dan kan niemand daar iets aan doen Maar als Iemand behoefte heeft om op de Veluwe enkele weken uit te rusten, maar hij gaat toch naar de Canari- sche eilanden omdat zo'n reis zijn aanzien verhoogt, dan is er wel dege lijk iets mis. Waarom? Men stelt zich onvoldoende de vraag in hoeverre de nagestreefde doelen inderdaad iets zijn, dat men voor zich zelf wenst. Op school wil men goede cijfers hebben, als voiwassenene suc ces. geld en aanzien, een dure auto, uitgaan enz. En toch. stopt men om te midden van deee koortsige activiteit na te denken, dan komt soms de volgende vraag op: „Als ik die baan krijg, die betere wa gen, wat dan? Waartoe dient dit alles? Ik 't bereikt heb? Deze vragen worden gaane ontweken, want zij hebben juist betrekking op de grondslag, waarop het eigen leven is gebouwd, de kennis van wat men wérkelijk wil. Dat laatste nu schijnen veel mensen niet te weten. Hun wen sen beginnen en eindigen bij een auto, een duur huis en een baan, die sociaal prestige geeft. Met zulke mensen is men gauw uitgesproken. PLAFOND De regering zal de stijging van de lo nen en prijzen zoveel tegengaan. Er komt 'n „loonplafond-met-gaten" ter wijl door middel van enkele prijzen- beschikkingen de voortdurende stij ging van de prijzen een halt wordt toegeroepen, In de gegeven omstan digheden is dit inderdaad de beste oplossing. Voorts is de kans groot, dat de ambi tieuze sociale verzekeringsplannen van minister Veldkamp per 1 januari nog niet zullen worden verwezenlijkt en dat minister Bogaers wat betreft de tweede tranche van de huurverhoging niet helemaal zijn zin krijgt. Het eer ste bedroeft ons meer dan het tweede. Want de nieuwe sociale wetten mogen dan premieverzwarend werken, als sluitstuk van onze sociale wetgeving zijn ze vrijwel onmisbaar. Dat de huurverhoging de doorstroming zal bevorderen, is altijd al een grote vraag geweest. De enigen die werkelijk baat hebben bij de huurverhoging, zijn de huisei genaren zelf Dat is hun natuurlijk van harte gegund, maar onder de ge geven omstandigheden moet het al gemeen belang zwaarder wegen dan de belangen van een bepaalde groep. Uitstel, geheel of gedeeltelijk, van de voorgenomen huurverhoging zal in elk geval de looneisen voor 1967 kunnen matigen. Dat is op dit moment het belangrijkste. Er leven in ons land duizenden ope-onze krachten het peil van de Scale raliefhebbers die menen dat alleen of de Weense OpeTa niet evenaren. Toch hbben wij een respectabel aan tal zangers en zangeressen gehad, die op de operaplanken furore hebben ge maakt. Sommige werden in eigen land nauwelijks geëerd. De bas Arnold van Mill, wiens naam vele Nederlanders weinig zal zeggen, is een geziene gast op alle Duitse po dia en werd trouwens in alle Europese kunstcentra van betekenis toegejuicht. De namen van Gré Brouwenstijn, Cora Canne Meijer en Erna Spoorenberg zeggen de Nederlandse operaliefheb bers ongetwijfeld veel meer. maar zelfs zij bezitten niet de populariteit die sommige buitenlandse zangeressen in ons land wél hebben. iMsschien zou den zij pas populair worden, wanneer zij een Italiaanse naam aannamen. Sterren in het verleden Nu staat het wel vast, dat het orato rium de gemiddelde Nederlandse zan- ger(es) beter ligt dan de opera. De oratoriumtraditie is in ons land zeer sterk. De uitvoeringen die te on zent van de Messiah en de Mattheus- passion worden gegeven, kunnen de vergelijking met de beste buitenlandse uitvoeringen doorstaan. Namen als Jo Vincent, Willem Ravelli. Annie Her mes, Laurens Bogtman. Tom Brand en Aafje Heynis zijn wat dat betreft een begrip geworden. Maar geldt dat feitelijk ook niet voor een Jacques Urlus, wiens ster bijna een generatie lang aan heu operafir mament heeft geschitterd Men noem- Italianen, Fransen en Oostenrijkers kunnen zingen. Zij halen hun schou ders op over de zangkunst van Ameri kanen. Engelsen of Scandinaviërs en voor de talenten van hun eigen land genoten hebben zij evenmin oor. Goed. onze operakunst bracht geen legendarische figuren als een Caruso of een Tauber voortwij bezitten geen Fischer Dieskau. Horman Prey, Tebal- di of Sutherland. Maar toch heeft ons land in de loop van deze eeuw een aantal zangers en zangeressen opge leverd, die zich op de operaplanken een internationale reputatie hebben opgebouwd. Gold Jacques Urlus in zijn tijd niet als een der grootste tenoren Was Ellsabeth Ohms, die zelfs in de Scala triomfen oogstte, niet jarenlang onze zingende ambassadrice En nu heb ben we Gré Brouwenstijn, Erna Spoo renberg e.a. vocalisten, die op alle bui tenlandse podia geziene gasten zijn.. Ook Nederland heeft zijn prima donna's. Een van de meest verwonderlijke stro mingen, die men onder de Nederland se operaliefhebers aantreft, is een hautaine onverschilligheid voor alles wat met operakunst van eigen land te maken heeft. Natuurlijk zal de gang van zaken bij wijlen de Nederlandse Opra hier aan ook ongetwijfeld debet zijn ge weest en uiteraard kunnen wij met Groot vooroorlogs zanger was de ba riton Anton van Rooy, die o.a. ln Bayreuth een geziene gast was. Heden In 1947 lag de naam van Gré Brou wenstijn op de lippen van alle Ne derlandse operakenners. Haar vertol king van Puccini's „Tosca" had een on uitwisbare Indruk achtergelaten. Sindsdien is haar ster snel gestegen. Een hele rij vrouwenfiguren heeft zij gestalte gegeven. Zij was een aristocra tische gravin in Mozart's „Figaro", een schalkse Rosalinde ln Strauss' „Fle- dermaus". een tedere Desdemona ln Verdl's „Othello", een gloedvolle Elisa- beth ln Wagner s „Thannhauser". een koninklijke Aïda in Verdi's gelijkna mige opera. Ook in het buitenland heeft zij naam gemaakt. Zij zong in Londen. Barce- lona enn Bayreuth en vierde zelfs tri omfen ln de twee tempels der opera kunst, de Wieners Staatsopera (onder Karajan) en de Scala. In Erna Spoorenberg bezit ons land razangers en zangeressen bijeen had den. die thans door buitenlandse gezel schappen zijn geëngageerd, zouden we een prachtig operagezelschap kun nen samenstellen. We noemden Arnold van Mill reeds. Voorts de bariton Theo Baylé, jaren lang verbonden aan de Weense Staats- oper en nu conservatoriumleraar in ons land en zangers als Hans Wilbrink, Rinze Gorter en Chris van Woerkom. Allemaal namen, die ons vreemd in de oren klinken, maar die in het buiten land wél bekend zijn. En wat zegt u van John van Kesteren. die in ons land niet aan de slag kon komen Hij bracht het tot eerste te nor van de Münchener Oper. maar werd zo dikwijls in gastrollen ge vraagd. dat hij zijn vaste verbintenis annuleerde. Hij zong o.a. op de mu ziekfeesten in Aix-en-Provence en Salzburg en is voor de Duitse televisie al in 16 opera's opgetreden! Hij is der velen die ons land niet meer nodig heeft. Maar wij hém wel KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 2030 MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Uw taak vereist een grote nauwkeurig heid van werken, waarop u geheel bent ingesteld. Soms doet een over dreven aandacht voor de details u het grote geheel uit het oog verliezen. Vermijd dit vooral bij de werkzaam heden, die zich momenteel ontwikke len. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) U hebt de laatste tijd veel aan zelf vertrouwen gewonnen door de resulta ten, die u boekte met uw werkzaam heden. U kunt u de laatste tijd ge makkelijker in het openbaar bewegen en het is daarom de juiste tijd om met nieuwe plannen te komen. SCHORPIOEN (23 oktober tot 2» no vember) De financiën baren u nog al zorgen en u dient op uw uitgaven te be snoeien wilt u niet in moeilijkheden geraken. Doch raak niet in paniek, want er zullen zich ontwikkelingen voordoen, die een nieuwe tijd inleiden BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Uw omstandigheden maken een gezon de indruk, maar u zult niet te over moedig moeten worden. Het aankno pen van nieuwe betrekkingen met on bekende relaties zal met grote voor zichtigheid dienen te geschieden. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) U weet op diplomatieke en handige wijze de situaties naar uw hand te zetten, waardoor u zich verzekeren kan van een ruime kring van kennis sen. Bij het uitwerken van een origi neel idee, weet u de medewerking van een invloedrijke, oudere vriend te krij gen. WATERMAN (20 januari tot IS fe bruari) U bent bijzonder gesteld op betrouw bare vrienden en hevig teleurgesteld als u daarin wordt bedrogen. Het leidt soms tot een té starre houding in de omgeving en naaste omgang. Hoog lopende discussies weet u te ontgaan, door uw charmante ortreden. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Probeer zo spoedig mogelijk orde in uw leven te scheppen en weeg daarbij de kansen tegen elkaar af. Bepaal de weg die u wilt gaan voor u gedwon gen wordt door omstandigheden een keuze te maken uit minder aanlokke lijke mogelijkheden. RAM (21 maart tot 20 april) Spaar zoveel mogelijk de gpvoelens van anderen in een kwestie die niet een-twee-drie is op te lossen, maar toch voornamelijk geleid wordt door uw inzichten en vasthoudende over tuiging. Wat water in de wijn zou geen kwaad kunnen STIER (21 april tot 20 mei) Deze week zullen de indrukken op u afstormen, waardoor u zich nogal moedeloos gaat voelen. Binnenkort krijgt u de kans uit te rusten, maar zorg voor die tijd de zaken aan kant te hebben. Vooral de financiën eisen uw aandacht op. TWEELINGEN <21 mei tot 20 juni) Uw eigen karakter is dikwijls de aan leiding. dat u in twijfel staat over de juiste houding ten opzichte van an deren Een keuze wordt beinvloed, niet door het voor of tegen, maar door de eerlijkheid van de te nemen beslissing. Tracht daarom zo openlijk mogelijk te zijn om begrip van anderen te krij gen. KREEFT (21 juni tot 21 juli) Wees voorzichtig met uw gezondheid en probeer geen prestaties te leveren, waarover uw gezonde verstand al be slist heeft, dat zij voor u niet haalbaar zijn. De hulp. waarover u enige tijd geleden hebt gevraagd, krijgt u thans aangeboden door een oude vriend. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Bij het nader uitwerken van een goed plan door een collega, blijken uw ca paciteiten uitstekend van pas te ko men. Weiger dus mede in uw eigen belang, uw medewerking niet, maar zet u ten volle in voor deze zaai.

Soester Courant | 1966 | | pagina 9