BENZINE OP DE BON? PIANO'S Als de sterren spreken Hollandse Nieuwe „De Korte Duinen" Inbrekers zwaar gewond tijdens explosie in kantoor ST. BARKAM Poker Erhard-De Gaulle UKOMTER I KILOMETERS-VERDER MEE Schoolvoetbaldag S.P.S.V. BATENBIRft'S Erkende Auto- en Seooterrijsehonl Autotocht ouden van dagen S.E.C. krijgt nieuwe trainer Kleine nieuwe en bespeelde Forster - Yamaha - Weisbrod e.a. Prijzen vanaf 925, Pianohanefói W. VAN TOL B.D.C.-junioren winnen eigen tournooi SPEEK R.K. Begrafenisvereniging V.V.Z.-nieuivs GRATIS BIJ UW MOBIL SERVICESTATION! GARAGE STAM Mobil voor hen die het willen horen |T- lat les Bron van gezondheid Nieuwe, groene, verse, volle ijle zure en gerookte haring. Het ls verwonderlijk en eigenlijk ook wel beschamend, dat in ons vlsvan- gend en vlsverwerkend land bi) de meeste mensen zo zelden vis op tafel komt. Dit schijnt op een vooroordeel te berusten, dat slechts in de maand juni algemeen opzij wordt gezet onder de leuze „haring ln het land, dok ters aan de kant". Want wij Nederlanders, materialisten als we zijn, worden gewoonlijk pas uit bundig als het over lekker eten gaat en daarom geeft de nieuwe haring aanleiding tot lyrische ontboezemin gen. versiering met vlaggetjes en op merkelijke vrolijkheid. Maar nu zijn we ook wel zö dat we ons tegelijkertijd een beetje schamen voor al die spontane vreugde-uitingen en ons enthousiasme voor de Hol landse Nieuwe" motiveren we met de plechtige verzekering, dat die vis toch zo bijzonder gezond is. Instinct. Er zit stellig een kern van waarheid ln die algemeen verbreide opvatting over de heilzaamheid van het haring eten. Vooral in streken waar de win ter lang en somber is, komt de mens dikwijls vitamine D tekort en dan wordt instinctief gezocht naar voedsel dat rijk ls aan die onmisbare stof zoals haring. zijn, schieten ze kult. De geslachtrijpe haring, die al hom of kult bevat, wordt „volle" haring genoemd, deze soort is vetter en gro ter dan de zogenaamde maatjesharing. Meestal wordt de volle haring ingezou ten naar de wal gebracht. Daarnaast wordt nog de ijle haring onderschel den, dat is de vis die geen hom of kuit meer bevat. En wat verstaat men nu onder „groe ne" haring Dat is een vis die voor onmiddellijk gebruik gereed zou zijn. Dat is haring die pas de voorafgaan de nacht gevangen ls, die aan boord slechts van de ingewanden ontdaan ls („gekaakt") en die heel licht gezou ten is. Het ls heel Jammer dat deze door ve len zo gewaardeerde groene haring de laatste jaren aanleiding heeft gegeven tot het optreden van zlekteverschijn selen. Door overheidsingrijpen is het daarom thans gelukkig niet meer mo gelijk dat deze groene haring langs legale kanalen ln de consumptie komt. Geen haringworm Deze ziekteverschijnselen bleken te worden veroorzaakt door de zogenaam de haringworm. Slechts door flink in zouten van de haring is, na enkele dagen, de kans op besmetting met Anisakls-larven tot een minimum te reduceren. De voorschriften van de overheid hou den met deze omstandigheden rekening en bevoegde zegslieden hebben mij verzekerd dat men bij bona-fide ver kopers zonder bezwaar zijn Hollandse Nieuwe kan nuttigen. De goed gezouten haringen kunnen ook naar koelhuizen worden gebracht en daar langdurig worden bewaard. Zodoende is het mogelijk het hele Jaar door te profiteren van de haringvis dit behoeft waarlijk niet te worden beperkt tot de maand juni I Neen, bonnen op de benzine, waar u weer gratis benzine voor krijgt. Let dus op AVIA-pompen met het rode spaarvarken, zij brengen u 2 cent per liter verder. Er zijn ook gele en groene spaar- varkenpompen, daar zijn de pre mies nóg hoger. Het is de moeite waard ook ONDERWEG AVIA te tanken. Haal uw SPAARKAART bij AVIA SERVICE STATION Blrkstraat 108 Soest Vandaar de gewoonte die, naar men zegt, tot in de huidige tijd in Scan dinavië heerst, om elkaar bij een och tendbezoek een harinkje aan te bie den En in ons land wordt speciaal door kappers nogal eens hoog opge geven over de mogelijkheid om door middel van nieuwe haring eten her stel van een gezonde haargroei te ver krijgen Overdrijving Uit eigen ervaring weet ik dat het ln een bepaalde Nederlandse vissersplaats helemaal niet ongewoon ls om kleuters van een paar Jaar oud per dag drie of meer nieuwe haringen te laten verorberen in een tijd dat er veel aan voer is. Ook hier komt een in beginsel wel juist - maar in de praktijk scha delijk werkend - inzicht tot uiting, dat tot buitensporigheden kan leiden. Het is met de voedingsleer, en trou wens ook met de gezondheidsleer in het algemeen, zó gesteld, dat er niet moet en mag worden overdreven. Maar inderdaad, haring is een uitste kende bron van de vitamines A en D, een kenmerk dat dit beestje deelt met oa. de kabeljauw en de schelvis. Dergelijke dieren voeden zich in zee met zogenaamd plankton en dit bevat een aantal zeewaterbestanddelen, die ook voor het menselijk organisme van grote betekenis zijn. Ook jodium - in plankton èn in haring aanwezig - be hoort tot die onontbeerlijke stoffen. Mineralen. In sommige gebieden waar de bodem en het drinkwater arm aan jodium zijn, heerst dikwijls de kropzlekte toevoeging van dit mineraal aan voe dingsmiddelen of water vermag de ziekte in zulk een streek tot verdwij ning te brengen. Daarnaast kan een tekort aan jodium in het voedsel van aanstaande moe ders vermoedelijk stoornissen veroor zaken bij het nog ongeboren kind. Jodium is dus een belangrijk voedings bestanddeel en het kan alleen maar welkom zijn als dit in de vorm van lekkere haring door groot en klein kan worden genuttigd. Deze vis behoeft echter geen „nieu we", geen „groene" en geen „verse" haring te zijn om als gezond voedsel te kunnen dienen. Indien haring na melijk geconserveerd is met zout en azijn of zelfs wanneer de vis ls ver duurzaamd door roken - dat is dan de bokking - blijven de diverse koste lijke stoffen er in aanwezig. Er bestaat echter wel een ander on derscheid in voedingswaarde bij ver schillende soorten van haring, namelijk wat betreft het gehalte aan vet en aan eiwit. Dat is gemakkelijk te be grijpen als men iets meer weet van de levensgewoonten van deze vis. Hom of kuit Vroeg in de lente beginnen de jonge haringen in massa's samen te komen ter hoogte van Schotland. Ze zwemmen dan in de loop van de komende maan den steeds verder naar het zuiden en in h*t najaar, als ze bij Doggerbank Dinsdag werd op de terreinen van de v.v, SE C. voor de 9e maal het school- voetbaltournool gehouden georgani seerd door het bestuur van de S.P S.V Vorig jaar was bekerwinnaar ln de C poule (ulo scholen) de openbare ulo In de gezamenlijke A en B poule (la gere scholen) de Tltus Brandsma- school te Soesterberg. Dit jaar namen in totaal 12 lagere en 5 middelbare scholen deel Het ope ningswoord werd gesproken door de voorzitter van SP.SV.. de heer P. J Bergman In poule A werd winnaar de St Jozef- schooi. In poule B de St. Carolus- school. In de finale tussen deze belde scholen eindigde de wedstrijd onbe slist. n.1. 0-0. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. De St Jozefschool toonde zich ln het nemen hiervan de sterkste, waardoor deze school in het bezit kwam van de wisselbeker In poule C (middelbare scholen) toon de de R.K ulo zich superieur. Te 17.30 uur kwam het einde van het tournool, waarna voorzitter Bergman dank bracht aan het gemeentebestuur, de Sportstichting, de heer Scholt- metjer als korpschef, het SEC-be stuur voor de velden en akkomodatie. de hoofden der scholen, de fam Van Klooster voor het verzorgen van de inwendige mens In de kantine, de hockeyverenlging voor het uitlenen van de overgoolers, de heren Martens. Van Steendelaar, Hulzlnga en Ten Hove die als scheidsrechters fungeer den en tenslotte nogmaals in het bij zonder de heer Ten Hove als organi sator van deze dag. die ln alle op zichten zeer geslaagd mag worden genoemd. De gedetailleerde uitslagen waren- Margrietschool-St. Jozefschool 0-1. In- singerschool-St. Ludgerusschool 0-3 Savornln Lohmanschool- Groen van Prinstererschool 1-0. Da Costaschool- Van de Huchtschool 2-0. Titus Brands- maschool-Marlaschool 0-1. Beetzlaan- school-St. Carolusschool 0-2. Margriet- school-Savornin Lohmanschool 1-1. Insingerschool-Da Costaschool 0-2. 09 Gedipl. A.B A N.-Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (02955) bgg 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs wordt gebaald en gebracht SCHADE BEDRAAGT DUIZENDEN GULDENS; BUIT SLECHTS ƒ1,25 Een plotselinge explosie is twee in brekers ln de nacht van zaterdag op zondag duur te staan gekomen. De jongemannen, de 26-jarige A de Z. en de 23-Jarige C. van D. moesten met ernstige brandwonden en oog letsel per ziekenauto naar het zieken huis ln Baarn worden gebracht. Zij moesten een zware tol betalen voor een overigens weinig betekenende inbraak ln het kantoor van de heer H. Wilhelm, rentmeester van het land goed „Pijnenburg, aan de Blltseweg ln Soestdijk.De daders, waarvan de oud ste uit Amersfoort ls en de jongste uit Soest, hadden slechts 1,25 buit gemaakt. Van D en De Z. hadden, alvorens naar het los van het woonhuis ^taande kantoor te gaan, ln café De Naald aan de Stadhouderslaan de plannen nog eens goed doorgenomen. Belden hadden daarbij enkele glazen bier ge dronken. Omstreeks middernacht stap ten ze op een bromfiets, waarmee ze naar de Wleksloterweg reden Het voertuig lieten zij in het bos achter. Van D. heeft enkele jaren bij de heer Wilhelm gewerkt en was zodoende op de hoogte van de situatie ter plaatse. Via een verbindingsweggetje zijn bel den naar het fraai gelegen kantoor geslopen, onhoorbaar voor de waak hond van de familie Wilhelm, die an ders op elk geluld reageert. Met be hulp van een schroevendraaier wisten ze een raam te openen en toen was het een koud kunstje om binnen te komen. In het kantoor haalden ze la den en kasten overhoop, maar ze kon- den niet veel van hun gading vinden. Tijdens hun speurtocht door het kan toor maakten ze gebruik van lucifers. Ze hebben eerst de gordijnen dicht geschoven voordat ze een lucifer aan staken. Eén vlammetje is belden ten slotte noodlottig geworden. Omstreeks hal! één klonk een lulde knal, die tot ver in de omtrek te horen was en die de heer Wilhelm, die juist naar bed was gegaan, uit bed haalde Aanvankelijk dacht men, dat er een auto tegen een boom was gereden, maar bij een eerste onderzoek bleek de heer Wilhelm, dat dit niet het geval was. Terwijl hij rond het huis liep, hoorde hij plotseling gekreun in de omge ving van het kantoor. Daar trof hij de zwaar gewonde De Z. en Van D. aan. De Z. raakte al gauw buiten bewust zijn. De explosie had hun kleding ln brand gezet, waardoor zij ernstige brandwonden opliepen. De heer Wil helm bluste de vlammen Ook een begin van brand ln het kan toor kon worden geblust. Het was er een enorme ravage Alle ruiten waren gesprongen, muren ontzet en het dak gescheurd. De schade bedraagt dui zenden guldens. Het ls nog niet bekend hoe de explosie is ontstaan Het is waarschijnlijk, dat dit gebeurde doordat de inbrekers een lucifer te dicht bij een busje met chemische stoffen hebben gehouden. Deze stoffen worden gebruikt bij de bestrijding van onkruid in bos en tuin. Men houdt evenwel ook rekening met de mogelijkheid, dat één van de daders zelf in het bezit was van ex plosieve stoffen Het gerechtelijk la boratorium heeft een onderzoek inge steld. Beide slachtoffers zijn geen onbeken den van de politie. Van D. verklaarde dat ze uit geldnood waren gaan in breken. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Zoals reeds eerder door ons gemeld, zal de tocht dit jaar uitsluitend wor den gereden met auto-bussen, en wel op donderdag 23 Juni a s. Het organiserend comité wil er nog maals nadrukkelijk de aandacht op vestigen, dat deze tocht bedoeld is voor alle gezindten, voor hen die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt en weinig of nooit in de gelegenheid zijn eens een uitstapje te maken. Opgave voor deelneming aan het bureau van politie. Van Weedestraat. van 6 tot 11 juni a.s. Zoals bekend gaat de tegenwoordige trainer, de heer W Boerboom SEC. verlaten en komt hij ln dienst bij de gedegradeerde 2e kiasser Ultrajectum, zodat wij waarschijnlijk de oud SE.C- trainer met zijn nieuwe vereniging in Soest tegen S.E.C. aan het werk zullen zien. Nieuweweg 103 Telefoon 2968 Soest /^BESCHERMT ,T!«')=E; BRUINT L (VsN SNÉL Het was zaterdagmiddag voor de voet balvereniging B D.C in meer dan één opzicht een stralende dag Niet al leen. dat het ter gelegenheid van het 40-jarige bestaan van de vereniging door de heer P G Jansen, voorzitter van de B.DC.-Jeugd georganiseerde junlorentournool werd begunstigd door fraai weer. de B.D C. A-Junioren gin gen bovendien met de eerste prijs naar huis. Een prachtig succes, waar op de B D.C -aanhang met recht trots kan zijn. Amerifoortteitraot 22—24 SOESTERBERG TtWfoon (02461) 12 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. St Jozefschool-Titus Brandsmaschool 0-1 St. Ludgerusschool-Van de Hucht school 0-0. Marlaschool Groen van Prinstererschool 0-0 Beetzlaanschool- Inslngerschool 4-0. Margrietschool-Ti- tus Brandsmaschool 0-2. St. Carolus- school-St. Ludgerusschool 1-0. Savor nln Lohmanschool-Mariaschool 2-1. Beetzlaanschool-Da Costaschool 1-1. St. Jozefschool-Groen van Prinsl- -- school 0-0 St. Carolusschool-Insin- gerschool 4-0. Margrietschool-Maria- school 2-0. Van de Huchtschool- Beetzlaanschool 1-5 Van de Hucht I.V.O.-Chr. ulo 1-0. R.K. ulo-L.t.s. Eemland 0-0. Savornin Lohmanschool- St. Jozefschool 0-1 Van de Hucht- school-St. Carolusschool 0-6 Open bare ulo-Van de Hucht -I V.O. 0-1. Titus Brandsmaschool-Groen v. Prin stererschool 0-0 Chr. ulo-R K ulo 0-2. St. Ludgerusschool-Da Costaschool 0-2. Openbare ulo-L.t.s. Eemland 1-1. Mar- grietschool-Groen van Prinstererschool 2-0 Van de Hucht I.VO-R K ulo 0-3 Inslngerschool-Van de Huchtschool 1-0. Chr. ulo-L.t.s. Eemland 2-1 St. Josefschool-Mariaschool 1-0. Openbare ulo-R.K. ulo 0-5 Tltus Brandsma- school-Savornln Lohmanschool 0-0. Van de Hucht l.v.o.-L t s. Eemland 0-1. Sint Ludgerusschool-Beetzlaanschool 0-0. Chr ulo-Openbare ulo 0-0. Da Da Costaschool-St. Carolusschool 0-1. Totaal ulslag lagere scholen. 1. St. Jozefschool, wisselbeker. 2 St. Ca rolusschool. lauwertak. 3. Tltus Brandsmaschool, medaille met krans. 4. Da Costaschool. medaille (verguld). 5 Beetzlaanschool, medaille (verzil verd). 6. Savornln Lohmanschool, me daille (brons). Middelbare scholen. 1. R.K ulo, wis selbeker. 2 Lts Eemland. lauwertak. 3 Van de Hucht I.V.O, medaille met krans. 4, Chr. ulo. 5. Openbare ulo. De prijzen werden uitgereikt door de heer Scholtmeijer. De Titus Brandsmaschool en de Open bare ulo kregen nog een herinnerings vaantje, daaT zij vorig jaar bekerwin naars waren. De blauw-witte Junioren beschikten trouwens over verreweg de beste ploeg ln dit tournooi. Ze versloegen ln de eerste wedstrijd het Baarnse Llmvlo met 3-0. bonden ln de tweede wed strijd D.OS.C. uit Den Dolder met 2-0 aan de zegekar en speelde ten slotte gelijk tegen S.E.C. (0-0). Omdat SE C. eveneens belde andere wedstrij den had gewonnen, moesten straf schoppen de beslissing brengen voor de finaleplaats. Dat werd een spannende aangelegen heid want In eerste instantie eindig den belde ploegen weer gelijk. De 2e strafschoppen-ronde leverde een duidelijke B.D.C.-meerderheld op, In de andere poule was een S.E.C- junlorenelftal erin geslaagd om op de bovenste plaats te eindigen, zodat de finale ging tussen SEC. en B.D.C. De jeugd van de organiserende vereni ging toonde zich echter de sterkste. Nadat de stand geruime tijd 1-1 was gebleven, drukten de blauw-witte ju nioren ten slotte door en dat leverde voor Soest, Soest-Zuld en Soestdljk. Dlr. J. M. A. Lustenhouwer Vredehoffstraat 5 - Soestdijk Telefoon 2327 hun nog zeven fraaie doelpunten op. Op het andere veld streden intussen het in de poule van B D.C. A tweede geworden S.E.C.-elftal en dat van P.V.C uit Utrecht. Het resultaat was onbeslist: 2-2. Ook hier dus straf schoppen. hetgeen uiteindelijk voor deel voor S.E C. opleverde. B.D.C werd dus eerste, de belde S E.C.-elftallen tweede en derde en P.V.C. uit Utrecht vierde. Aan het eind van dit tournooi reikte de heer Jansen de prijzen uit, waarbij hij dank bracht aan de verenigingen voor hun deelname en aan de mede werkers, die er mede voor gezorgd hebben, dat dit tournooi uitstekend slaagde. OPNIEUW TEGENSLAG VOOR V.V.Z. In de wedstrijd tegen Levu uit Utrecht welke door V.V Z met 11-1 werd ge wonnen verloren de groen-wltten op nieuw twee spelers Na ongeveer 30 minuten spelen wilde linksback H. Pouw vla een sliding een bal wegwer ken. Pouw viel zo ongelukkig dat hij zijn rechter enkel op twee plaatsen brak. Kort hierna geraakte linkshalf B. v. d. Bosch gewond. Beide spelers werden per ziekenauto naar het zie kenhuis vervoerd, waar bleek dat van Van de Bosch zijn enkelbanden waren gescheurd. Na het verlies van Van de Bovenkamp (blessure) en het steeds ontbreken van enkele spelers door militaire dienst, dus een nieuwe te genvaller voor V.V.Z. Desondanks bleven de V.V.Z -ers dap per doorgaan om hun kampioenskan sen te verdedigen. Over de wedstrijd het volgende De eerste aanvallen wa ren voor Levu. Na ongeveer 6 minu ten echter was het Demmers, die een van de paal terug springende bal ln het doel wist te plaatsen. Het duurde tot ongeveer 25 min. alvorens V.V.Z. opnieuw wist te scoren. Na het derde door V.V.Z gescoorde doelpunt moest Pouw het veld verlaten. Hij werd vervangen door Hornsveld. Nadat ook van de Bosch van het veld was gedragen kwam Van de Kraak het elftal completeren Bij de stand 4-1 brak de rust aan. Na de thee op nieuw een sterker V.V.Z. Met de regel maat van de klok werd de score opge voerd tot 11-1. De doelpunten werden gescoord door Hament 5 maal, Dem mers 2 maal, Schaap 1 maal, Timmer 2 maal en Hornsveld 1 maal. Door deze overwinning blijft de voorsprong van V.V.Z. twee punten. V.V.Z. 2 speelde tegen V.V.V.M 2. De uitslag was 1-1, waarmede beide par tijen tevreden kunnen zijn. Hoevelaken 3-V.V.Z 3 2-10. Ook het derde elftal van V.V.Z. schijnt grote plannen te hebben. Van concurrent Hoevelaken werd maar liefst met 10-2 gewonnen. Topscorer was hier midden voor Van Wijk met 6 treffers, D O.S C. 5-V.V.Z. 4 4-2. VV.Z. 4 speelde tegen de lijstaanvoer der te Den Dolder en wist ondanks behoorlijk spel niet tot winst te ko men. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG A.S. Opnieuw speelt V.V Z 1 thuis en wel tegen V.V.O.O. uit Utrecht. Deze club heeft lang tot de kanshebbers be hoord. Thans echter zijn zij uitgescha keld. Uit heeft V.V.Z destijds slechts met 1-0 gewonnen en toen reeds bleek dat V.V.O.O. over een goed elftal beschikt. De VV.Z.-ers zullen dus alle zeilen moeten bijzetten om tot een goed re sultaat te komen. Wanneer echter het zelfde spel wordt vertoond als In de laatste wedstrijden achten wij V.V.Z. in staat de volle winst te behalen. Door het ontbreken van drie gebles seerde spelers en militaire dienst van Floor, Schaap. Ruizendaal er. Van Doorn is het niet mogelijk de opstel ling te geven. Aanvang der wedstrijd 16 uur. Ondanks de tegenslag wensen wij V.V.Z. het beste. V.V.Z. 3 speelt om 14 uur thuis tegen Roda 2. Gezien de resultaten van de reeds gespeelde wedstrijden ls volle winst voor V.V.Z. 3 mogelijk. VETERANEN-VOETBAL Het bestuur van V.V.Z heeft het voor nemen om in de volgende competitie uit te gaan komen met een elftal van reeds oudere spelers. Dit elftal zal geheel gaan bestaan uit veteranen. Mochten er in onze gemeente nog „oude glorieën" zijn die een balletje willen trappen dan kunnen zij zich opgeven bij de secretaris van V.V.Z., de heer v. d. Broek, Dorresteinweg 29, Soest. 2ieK€NFONDSUV£l?t)Naei} SOESTERBERGSESTR WEG 26 TEL 2902 maar dan moet wel een vorm worden gevonden om <He Franse eenheid toch in samenwerking met de rest te hou den. Een Franse ploeg die zijn eigen gang gaat en met de rest - dat ls Bundes- wehr, Britten, Amerikanen, wat Bel gen en wat Nederlanders - niets te maken heeft, daaraan bestaat weinig behoefte. Uit Parijs klonk hautain te rug dat het geen zin had juridische haarkloverijen uit te voeren, daar was de tijd niet naar: Bonn moest maar ja of nee zeggen en wat opschieten asjeblieft. De Gaulle speelt hier weer sterk zijn troef uit. Bonn heeft zijn stichtings statuut gebaseerd op de aanwezigheid van de geallieerden en het wegvallen van één daarvan verzwakt die basis. Wat niet wegneemt dat ook Erhard een troef heeft. Laat hij de Fransen naar huis teruggaan dan heeft De Gaulle geen praktische aanraking meer met het politieke vraagstuk van het gespleten Duitsland en dus ook geen feitelijke reden meer om er over mee te praten. Moeilijke troef Dat kan De Gaulle, met zijn verlan gen zich politiek te laten gelden als een grote mogendheid, niet verlangen. Voor Erhard Is echter de moeilijkheid dat hij zijn troef zo moeilijk kan uit spelen. Dat is maar ten dele een ge brek aan politiek talent. Daarbij komt Dat het Britse rijnleger de Engelsen geld kost. vinden ze niet zo heel erg, maar wel dat dit marken kost; met andere woorden dat er leder jaar zo'n negenhonderd miljoen gulden aan bui tenlandse deviezen Engeland uitstro men voor dit ex- bezettingsleger. Bonn koopt als tegenprestatie jaarlijks voor ruim de helft van dit bedrag weer goederen voor de Bundeswehr ln Enge land, maar dan nog is er op de beta lingsbalans een groot devlezenlek van rond vierhonderd miljoen gulden. Dat ls beslist de moeite waard om van af te raken. Dat plezier nu zal Erhard de Engelsen niet doen, waar bij hij wijst op een even onprettig verschijnsel op zijn eigen betalingsba lans. Daar zijn de bondskanselier en de Engelse eerste minister het dus niet over eens geworden bij Erhards Lon- dense visite, die overigens toch ln de beste verstandhouding verliep. De Britten hadden wel onaangenamer kunnen zijn, bijvoorbeeld door te zeg gen dat ze dan hun rijnleger wel wat zouden kunnen Inkrimpen. Maar dat zou politiek zeer onverstandig zijn geweest. Tenslotte hebben de Ameri kanen al eerder ene flinke portie ver- teranen vervangen door rekruten en dus hun Duitse legioenen verzwakt. En dat was al een factor die het Bonn moeilijk maakt al te pal te gaan staan tegenover De Gaulle over diens 70 000 soldaten ln de bondsrepubliek. Ja of nee Daarover is een verschil nu Parijs door luchtig heen te lopen over een paar plechtig gesloten verdragen uit de N A VO stapt. Het Frans contingent m Duitsland verlaat dus ook het bevel van de N.A.V O. Bonn heeft Parijs la ten wettn dat het graag de Franse strijdmacht binnen zijn grenzen houdt. Vier mei ons hei 100-jang bestaan van Mobil. Drink en klink met deze fraaie frisdrank-glazen met historische 'Mobil-feiten'. Elke week een ander glas, zolang de voorraad strekt. Nieuwerhoekplein 1 Telefoon 2850 dat zijn voorganger Adenauer plus een collectie kopstukken der regeringscoa litie, zoals Gerstenmaier en Strauss. hem onder druk zetten lief te zijn voor Parijs Een tweede moeilijkheid voor Erhard ls dat hij - en trouwens ook Wllson en Johnson - bij voorkeur Frankrijk niet helemaal van de resterende N.A.V.O. vervreemden. Dat maakt het ook al moeilijker voor hem om met de Franse symbolische bescherming te breken De Gaulle weet maar al te goed dat Erhard met deze twee blok ken aan zijn been sukkelt en hij maakt er een voortreffelijk gebruik van door van zijn kant juist zo stuf mogelijk te zijn. De Britten hebben het Erhard niet willen aandoen dat hij nog meer ge hinderd werd in zijn duel met De Gaulle. vandaar dat men ln goede stemming het probleem van de beta ling van het rijnleger maar liet zoal» het is. Dat was niet alleen Duits-En gelse vriendschap. Tenslotte ls de uit slag van het pokeren tussen Parijs en Bonn ook van groot belang voor het hele bondgenootschap. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) U bent nogal eens onderweg en ont moet daardoor veel mensen. U bent voorkomend ln de omgang en maakt daarom gauw vrienden. Maak geen misbruik van deze omstandigheden, docht help zoveel mogelijk, als u erom wordt gevraagd. WEEGSCHAAL (23 septembeT tot 22 oktober) Met uw veelzijdige talenten kunt u alle kanten op en er wordt dan ook meermalen een beroep op uw mede werking gedaan. U hebt het de laat ste tijd bijzonder druk. doch de va kantie is niet meer veraf. Vermoei u dan niet teveel. SCHORPOEN (23 oktober tot 22 no vember) Uw capaciteiten krijgen een betere kans in de nieuwe omstandigheden, die zich al hebben aangekondigd. Uw vooruitstevendheld opent de blik op andere mogelijkheden binnen uw werkkring, waarvoor u In de toekomst veel waardering zult oogsten. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) U zult zich van de steun van enkele oudere collega's moeten verzekeren, als u die nieuwe plannen erdoor wilt krij gen. De kritiek die u krijgt is niet ge heel onrechtvaardig, al weet u veel aanmerkingen gemotiveerd te ontzenu wen. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) In de romantiek, zowel als ln de vriendschap kunt u een prettige pe riode tegemoet zien. waarin een po sitiewijziging van een goede vriend ook voor u belangrijk kan worden. Vermijd te grote uitgaven en houd de financiële toestand ln het oog. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) U maakt zich ten onrechte zorgen over voornemens, waarvan nog hele maal niet zeker is of ze wel kunnen doorgaan. Overleg de situatie eerst met uzelf en uw naaste verwanten en dan zal vanzelf wel blijken, waarover u zich eigenlijk druk moet maken. VISSEN (19 februari tot 20 maart) De realiteit lijkt soms harder, dan die zich aan u voordoet, zoals u achteraf moet erkennen. Daarom moet u de omstandigheden niet te zwaar nemen. Laat uw gevoel voor humor u uit die netelige positie helpen Het sterkt uw zelfvertrouwen optimistisch te blijven. RAM (21 maart tot 20 april) U zult beter op uw gezondheid moeten letten. Heb geduld wat uw mogelijk heden voor de naaste toekomst be treft. Een kleine misstap kan ook de uitwerking van reeds bestaande ideeën in de war sturen, zodat u weer op nieuw moet beginnen. STIER (21 april tot 20 mei) U bent bijzonder gesteld op aange naam gezelschap en kunt het slecht verdragen om alleen te zijn. Toch dient u uw uithuizigheid binnen rede lijke perken te houden, wilt u in de gelegenheid zijn voldoende rust te vin den in een vertrouwde omgeving. TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Na het vele werk dat u de laatste tijd hebt verzet, bereikt u thans een geluk kige en rustige periode, waarin u meer zorg aan uzelf en aan uw omgeving kunt besteden. Neem uw hobby weer op en bouw verder aan uw toekomst. KREEFT (21 juni tot 21 juli) U zult uw invloed kunnen aanwenden om een oude vriend te helpen bij het realiseren van enkele gewaagde stap pen, waarin u ook bepaalde belangen kunt hebben. Vertrouw op uw eigen capaciteiten en maak onderscheid tus sen fantasie en haalbare mogelijk heden. LEEUW (22 juli tot 21 augustus) U oefent, misschien ongewild, een ze kere invloed uit op anderen, die zich soms gedrongen voelen zoveel moge lijk afstand te bewaren. U bezit een sterke persoonlijkheid, maar beperk uw medewerking of hulp tot erom wordt gevraagd.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3