U/assëêëÏÏë lUasseeeUe v.v.v. mrar MODE- NIEUWS MIJMERINGEN ROND DE SOESTER BEDRIJFSSPORTCOMPETITIE nieuws D. ENGEL van GARAGE STAM Autorijschool VAN BUUREN Officiële mededelingen SOESTERBERG Voorzitter M. van Driel „Het moet een gijntje blijven" In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrij school Lenssen+de Wolff Zomercompetitie Tempo De heer J. de Bree in het zilver Wollen Zomer Jersey pakjes Geslaagde ponywedstrijd Intrede van ds M. Wilschut Renanlt dealer S.E.C.-D0NAR 217-3 VAN WEEDESTRAAT 52 Ga mèt de was de deur uit naar de Zo vlogen de duiven Uw Bendix is in de Van Weedestraat 52 en sinds kort ook SOESTERBERGSESTR. 30 Aanrijding Geslaagd Zweefvlieger maakt noodlanding Nieuwe aanwinst voor „De Paardekamp" Paarden-toiletteercursus in Soest Vanavond finales volleybal B.D.C.-Handbal Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Medische dienst Pupillen 1 ongeslagen in 16 wedstrijden Successen in wandeltocht Soesterberg won op het nippertje De voorzitter van de Evenementen commissie van de Soester Zaken- kring. dr. M. van Driel, heeft, tijdens een gistermiddag in hotel Van de Brink gehouden persconferentie, als zijn mening te kennen gegeven, dat de door de commissie georganiseerde Bedrijfssportcompetitie een geintje moet blijven. Hij zei dit naar aan leiding van de ook door de andere commissieleden geuite veronderstel ling, dat de Bedrijfscompetitie meer en meer een belangenstrijd wordt, niet alleen ontketend door de deelnemers, maar ook door directies van de deel nemende bedrijven. De heer Van Driel staat dan ook negatief tegenover de wens, die op en kele plaatsen („gelukkig niet veel") bestaat om tot uitbreiding van dit grootse evenement over te gaan. In dien dit namelijk zou gebeuren, zou den de organisatoren het toch al vele werk niet meer aankunnen. „En ook voor ons moet het tenslotte een gein tje blijveh", aldus dr. Van Driel. Dat het soms niet meevalt voor de organisatoren om dit altijd in de SWISS made fè Voorde man die prijs stelt op een sierlijk plat horloge V' dat tevens waterdicht is,en uiterst nauwkeurig UTRECHTSESTRAAT 13, HOEK HELLESTRAAT smaak vallende evenement als een geintje te blijven zien, bewijst wel de kritiek, die zij kregen op de berekening van de diverse resultaten en andere belangrijke factoren. Dit gebeurt vol gens een bepaalde formule, die bij de deelnemers onbekend is. „Zou deze formule uitlekken, dan zou men spe ciaal op de hierin genoemde punten gaan letten en zodoende dus een beter resultaat krijgen. En dat is niet de bedoeling. De bedoeling is in feite om de punten bij elkaar te krijgen niet alleen door het winnen van wedstrij den, maar meer nog door de deel name van een zo groot mogelijk aan tal mensen". De heer Van Driel belichtte het werk van de commissieleden, die soms avond aan avond tot diep in de nacht vergaderen om alles op rolletjes te laten verlopen. Ze doen het met ple zier. maar waren toch blij met het voorstel van één van hen, de heer Th. G L. Schneider, die het plan opvatte om een jaar in voren te werken. Dit nu is inderdaad gebeurd. Alle data voor voorbereidende bijeenkomsten en wedstrijden zijn al vastgelegd. Nu de Bedrijfssportcompetitie voor de helft is afgewerkt, heeft de Eevene- mentencommissie de overtuiging ge kregen. dat er niet zonder fouten is gewerkt. Dat is mede een gevolg van het feit, dat de heer W. Schunselaar zich genoodzaakt zag uit de Evene mentencommissie te treden, waardoor vijf man overbleven om al het werk te doen. De commissie heeft haar fouten ruiterlijk toegegeven en be treurt ze in hoge mate. Eén van de verzuimen is, dat het of ficiële programma niet volledig is. Zo ontbreekt bijvoorbeeld het volleybal programma, dat vanavond achter het gemeentehuis wordt afgewerkt. Boven dien heeft men verzuimd om achter de namen van de deelnemers aan de onderdelen cycle-cross en atletiek de namen van de bedrijven af te druk ken. Overigens was de commissie zelf hierdoor het meest gedupeerd, want nu moest ze opnieuw veel tijd besteden aan het herstellen van dit verzuim. Doordat men voortaan direkt na afloop van de Bedrijfssportcompetitie begint met de voorbereiding van de volgende, hoopt men in de toekomst deze fou- toekomst nog eens. Daar komt nog bij, dat er dit jaar bovendien nog geen gebruik gemaakt is kunnen worden van de toiletten en douches in de kleedgelegenheden van B D.C., daar deze al wekenlang buiten gebruik gesteld zijn. Desondanks moet men de volledige huur betalen. De Evenementencommissie is boven dien onaangenaam getroffen door de beschadigingen aan de met medewer king van twee Soester bedrijven ver vaardigde doelen. Het herstellen van de schade vergt een flink bedrag, dat beter aan een ander doel besteed had kunnen worden. De heer Van Driel betreurde tenslotte, dat de vorig jaar vervaardigde springbakken voor het onderdeel atletiek na twee dagen ver dwenen bleken te zijn Er komen bin nenkort vaste springbakken voor in de plaats. Al met al is tijdens deze persconferen tie wel duidelijk geworden, dat aan de organisatie van een dergelijk eve nement enorm veel werk vastzit, dat lang niet altijd de waardering krijgt, die het eigenlijk wel verdient. En zo is het met de leden van de Evene mentencommissie in feite net zo! ls er zeker een naar uw keus. Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier Wat is de Rijndelta? Het meest karakteristieke echt Hol landse gebied. Waar is het te vinden? De folder antwoordt: waar de Rijn de zee bereikt en zich vertakt in brede, flonkerende stromen en waar stoere, beschermende dijken onder een wijde, klare hemel liggen...." De steden, die deze Rijndelta omsluiten zijn Dordrecht. Gorinchem en Gouda. Daar tussen liggen nog vele beziens waardige plaatsen, die door verleden en heden U iets te vertellen hebben. Houdt u van sport, speciaal water sport? Of van het natuurschoon in een rivierengebied met daarbij het rivier- strand om te luieren met de stroom aan uw voeten en de ver uitgespan nen lucht boven uw hoofd? Over di verse mogelijkheden vertelt u het folderboekje Rijndelta Holland. Ook de N.J.H.C. heeft in deze streek logies- gelegenheid voor de jongeren Wilt u eerst eens een dagje gaan kijken? Uitstekend! Maar komt u dan toch het Rijndelta-boekje even halen. Het licht u praktisch in op velerlei gebied. Met uw buitenlandse gasten een dank bare dagtocht, voor degenen die met eigen vervoer kunnen reizen. En om de wandelaars nog eens aan te moedigen: denkt u nog aan die aardige wandelingen, die u in onze omgeving kunt maken? Wij hebben er met de Pinksteren zelf een getippeld. Genoten! Doe het ons na.... want Soest is mooi en.... ruimte genoeg! Voor degenen, die het niet wisten: een aantal goed beschreven wandeltochten worden door ons In stencil-druk aan leden V.V.V. gratis verstrekt, aan niet leden tegen een kleine vergoeding. BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 .onroerende go.ederen taxatiés v* - hypotheken v, -assurantiën Steenhoffstraat 67- Soest Tel. 2169" ten te voorkomen. De nieuwe werk wijze heeft trouwens nog een groot voordeel: het programma voor de vol gende competitie zal al omstreeks ok tober bekend zijn bij de bedrijven. De werknemers kunnen er dan rekening mee houden in verband met vakantie ed. Bedrijfsploegen kunnen er even eens rekening mee houden wat betreft deelname aan zomeravondcompetitie of tournooien. Overigens zeide heer Van Driel het te betreuren, dat de terreinenhuur zo hoog is. De Evenementencommissie is immers geen vereniging, die de terreinen huurt ten behoeve van haar sportteams, maar een comité, dat alle Soester werknemers plezier wil laten beleven door het beoefenen van sport, waar ze anders nooit aan toe zullen komen. Dit sportevenement schept een beter leefklimaat in Soest: de belang rijkheid daarvan zal ieder duidelijk zijn. Daarom vindt men het jammer, dat men voor dit mooie doel, belange loos door velen nagestreefd, toch de volle prijs aan terreinenhuur moet be talen. Misschien verandert dit in de Op een gure avond gingen toch nog 40 amateurs en nieuwelingen van start voor een rit over 40 ronden of 46 km Er werd direkt zeer snel gereden, want al in de eerste ronde gingen Cor Al- bert en Plet Veerhuis op avontuur uit. Veerhuis liet zich weer terugvallen, maar Albert zette door en pas in de 11e ronde werd hij teruggehaald. In de 15e ronde was het Raymond de Zoete, die wegsprong, hij kreeg nog hulp van de op een ronde geraak te Jac. v. d. Berg, maar dit feest was na een ronde of acht ook weer ge beurd. In de 26e ronde ging het drietal Johnny Vonk, Ad van de Ploeg en Harry Ligter er tussen uit maar weer tevergeefs. In de 34e ronde weer Cor Albert en Johnny Vonk. Zij kre gen een honderd meter en wij dachten dat dit de slag zou zijn, maar twee ronden voor het einde was alles weer bijeen en een massaspurt moest de uitslag brengen. Deze werd: 1. Cor Faber, 46 km in 1 uur 8 min. 44 sec. 2. Piet Soeteman. 3 Raymond de Zoete. 4. Bert Veerman. 5 Cor Albert. 6. Eddy Wlngelaar. 7. Ant Tramontina. 8. Frans Hulsken. 9. Arie Bakker. 10. Jan Schipper. 11. Plet Bakker. De 9 aspairanten en de 2 dames reden 25 ronden of 29 km. Ook de Jonge renners gaven verwoe de strijd te zien. D. den Oude wist een kleine voorsprong te nemen en won. De dames bleven goed tussen deze jongelui meegaan, maar een de- marage van Ineke vas Thea toch te machtig. Uitslag aspiranten: 1. D. den Oude, 29 km ln 48 min. 2. G. Boezaart. 3 G. Horst. 4. Cor v, Zijtveld. 5. W. v. d. Heuvel. 6. L. v. d. Kamp. 7. J. Emmel- kamp. Uitslag dames: 1. Ineke van Yken, 48,35 min. 2. Thea Hardeman. NUn HORLOGE van v. WEEDE5TRRRT 40 TEL:*.36< - SOESTDIJK Het was vorige week voor de heer J. de Bree een heugelijke dag. daar hij in het St. Josephgebouw door de di recteur van gemeentewerken de heer H. J. v. d. Dussen werd gehuldigd voor het feit, dat hij 25 jaar geleden ln gemeentedienst trad bij de afd beplantingen. 's Morgens was hij reeds ontvangen door het college van burgemeester en wethouders. Uit alles bleek, dat men veel waar dering had voor de werkzaamheden van de jubilaris, waarom door ver schillende sprekers waarderende woor den werden geuit en cadeaus werden aangeboden. Burgemeester Grothestraat 36 De jeugdruitervereniging Foxhunter hield zaterdag in de manege van de ruitersportvereniging „Soest" een po nywedstrijd. Er was een gevarieerd programma samengesteld met o a zaklopen met de pony aan de hand. een estafette rond de manege, een postzakkenrace enz. Voorzitter Ton Bueno Bibaz reikte de prijzen uit aan de beste individuele deelnemers: Jurrien Hamelink (Soest), Pim Zwaard (Soest) enRini Vis (Soes- terberg). In totaal namen 24 ruitertjes en ama- zonetjes deel. De wedstrijden kunnen zeer geslaagd genoemd worden en er was vrij grote belangstelling. Ds M. Wildschut zal zondagavond 5 juni, om zeven uur, in de Bethel- kerk afscheid nemen van de Gere formeerde Kerk van Amsterdam-West en zondagavond 19 juni, om zeven uur. in de Julianakerk, na vooraf s morgens om tien uur te zijn beves tigd door zijn schoonzoon, ds J. J. R. Baas uit Beesterzwaag, intrede doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Soestdijk. waar hij beroepen is in de vakature van ds H. J. Lam- bers Heerspink, die op 13 februari van dit jaar naar Joure is vertrokken. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f 14.450. Nleuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 De honkballers van S.E.C. kunnen te rugzien op een paar welbestede Pink sterdagen. Terwijl zij zelf de met enige zorg tegemoet geziene wedstrijd tegen de reserves van Donar ln een 17-3 winst wisten om te zetten, ver speelde haar grootste concurrent F.A.K. op verrassende wijze 2 punten in Amersfoort tegen de reserves van Quick. Het gevolg hiervan is dat de Soesters thans 4 punten voorsprong hebben op de runners-up: F.A.K. en Donar 2. De overwinning tegen Donar 2 is in feite geen ogenblik ln gevaar geweest. De jeugdige pitcher Harris speelde een foutloze wedstrijd en met 13 x 3 slag en 0x4 wijd bad hij een groot aandeel in deze overwinning. Zijn ge varieerd gooien stempelde hem beslist tot een werper met een zeer grote toe komst. Ook de slagploeg van S.E.C. liet in deze wedstrijd zien dat zij tot zeer grote 10 LESUREN f55,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300 Laanstraat 20 Telefoon 4685 dingen in staat is. Elke speler In dit team is in staat om een goede honk- slag te geven en de kracht van deze slagploeg is er ongetwijfeld de oorzaak van dat SE.C. tot nu toe al haar te genstanders met grote cijfers achter zich liet. Reeds in de eerste slagbeurt toonde SE C. een grote strijdvaardigheid. Na dat pitcher Harris de Donar-slagploeg met 3x3 slag aan de kant had ge stuurd. zorgden honkslagen van v. d. Gaast, Tinlln en Gurganious - die ditmaal op het 2e honk opereerde - ervoor dat de gToen-witten een gerie felijke 3-0 voorsprong konden nemen. De 2e Inning verliep daarna punt loos, mede ook omdat de S.E.C.-slag- mensen nog niet het juiste antwoord hadden gevonden op de langzame ,.zwaai"-ballen, welke werden geworpen door Donar-pltcher v. d. Brink De 3e inning werd evenwel beslissend. Nadat Donar, mede door een fout van de verre velder Kelner, de score had teruggebracht tot 3-1. ging S.E.C. in de gelijkmakende slagbeurt in de aan val. Van de Gaast, Hofman (2-honk- De vereniging „De Vriendschap" nam met 325 duiven deel aan een wed vlucht vanaf Corbeil, afstand 444 km De duiven werden gelost te 6.30 uur met N.0 wind. Aankomst eerste duif te 13.51.57 uur. Snelheid 1003.82 m per minuut. Aan komst laatste prijsduif te 14.53.44 uur. Uitslag. C. Vaessen 1 6 12 17 23 28 G. Hooijer 2 11 G. H. v. d Broek 3 16. W. Nieuwenhuis 4 5 7 8 27 30 42 57 58 62 63 64. J C Wijnands 9 32 43 45. Z.K.H. Prins Bernhard 10 34 54 65. C. Kaats 13. J. v Groningen 14 22. G Reierse 15 E. C. van Daatselaar 18 31. J. Rijksen 19 20 44 46. W van Breukelen 21 35 47. H. Westerveld 24. J G. Kamerbeek 26 29 A. Meesters 33 H. Verkerk 36 49 51 52. \V. Roest 37 38 53. C. Bokma 39 55 59. F. Groe- nestein 40 61. W. Altenaar 41. R. Koster 48. C. P Jak 56 H. v. d. Broek 60. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 333 duiven deel aan de wed vlucht vanaf Corbeil. De eerste duif kwam aan te 13.49.09 uur. Snelheid 1011.63 m per minuut. De laatste prijsduif arriveerde te 14.26.55 uur. Uitslag: G. Rijksen 1 4 5 8 13 15 23 24 35 39 50 58 60 64. J. v. d. Brakel 2 3 10 61. R.Voskuilen 6 27 40 52. A. Dor- restein 7 16 17 22 25 30 37 51 56. Jac. Stalenhoef 9 11 29 46. Wigtman-Roest 12 26 38 49 66. H. Gorissen 14 18 20 31 C. v. d. Goede 19. C Huyskes 21. H. Woudstra 28. J. Rauch 32 42 44 67. F. Reijerse 33. J. Ottens 34. P. Duijst 36 43. Ph. H. Kok 41. H. Kriek 45. C. van Soest 47 48 53. Jac. Wijnands 54 A. Hilhorst 55. C. v. d. Hoek 57 63. C. Bosboom 59. A. C. v. Ee 62. Gebr. Van 't Klooster 65. slag) en Tinlln bereikten de honken. Een enorm" 90 m.-hit van Gurganious kon daarna door een Donar outflelder nog met een zweefdulk onschadelijk worden gemaakt, doch tegen de daar op volgende honkslagen van Prior, Kelner en Blok had de Donar-defensie geen verweer. Niet minder dan 7 lo pers passeerden de thuisplaat, waar door Donar zich plotseling voor een grote 10-1 achterstand zag geplaatst. Een 2-tal veldfouten van de ditmaal wat tegenvallende Gurganious en een fraaie 2-honksiag van Blauw brachten Donar nog even terug tot 10-3, doch in de resterende speeltijd kostte het SEC. betrekkelijk weinig moeite om de eindstand op 17-3 te brengen. In deze periode kwamen zowel v. d. Gaast als Gurganious nog tot een 2-honk- slg. terwijl Hofman, Prior. Blok en Kelner ieder een 1-honkslag plaats ten. Een aantal zeer fraaie vangbailen van het Donar-binnenveld zorgden er voor dat de uitslag een niet nog gro ter aanzien kreeg. Bazoer viel op door enkele uitstekende acties in het verre veld. Het scoreverloop was: S.E.C. 3073 004 17 DONAR 001 2000=3 Werpresultaten: Harris (SE.C.) 13x3 slag, 0x4 wijd, 2 honksl. tegen, 4 veldfouten. Van de Brink (Donar) 6x3 slag, 3x4 wijd. 14 honksl. tegen, 7 veldfouten. Honkslagen: Blok 3 (sl. gem. 0 600), v. d Gaast 2 (0.400). Hofman 2 0.400), Tinlln 1 (0.250). Guganious 1 (0.200), Prior 3 0 600), Kelner 2 (0.667). De overige uitslagen luiden: Quick 2- F.A.K. 11-10, Scimitars-H.C.A.W. 3 11-7, U.V.V. 3-H.MS 2 9-1 De stand luidt: S.E.C. 6-12 F.A.K. 6-8 Donar 2 6-8 Scimitars 6-6 Programma voor zaterdag 4 juni. 13.30 uur S.E.C. 1-HC.A.W. 3. 15.00 uur O.S.O.-S.E C. 2 16.00 uur SEC. brl.-Scimitars. VERORDENING KEURING VAN WAREN. Burgemeester en wethouders van Soest doen te weten dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 16 maart 1966 is vastgesteld de volgende verordening „Verordening tot wijziging van de ver ordening op de keuring van waren in de gemeente Soest". Enig artikel. In artikel 4. leden 1 en 2, wordt in plaats van „artikel 16" gelezen „arti kel 15". Zijnde deze verordening bij Konink lijk Besluit van 2 mei 1966 nr. 23 goed gekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort de 2e juni 1966. RUIMTELIJKE ORDENING. De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in arti kel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat bij besluit van gedeputeerde staten van 27 april 1966. 5e afd. nr. 3186'65V/322 en 27 april, 1966, 5e afd nr 3157'65V/323, resp. het bestemmingsplan „Colenso 2", re gelende de bestemming van gronden gelegen ten noorden van de Noorder- weg, gedeeltelijk en het bestemmings plan „Soesterengweg", regelende de bestemming van gronden gelegn tus sen de Talmalaan en de Soesterengweg de Albert Cuyplaan en de Molenstraat geheel ls goedgekeurd. Deze besluiten en bestemmingsplannen zijn vanaf 6 juni 1966 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, afde ling algemene zaken, geopend op Ie dere werkdag van 9-12 uur, ter in zage gelegd. Zij. die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedepu teerde staten hebben gewend kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging beroep bij de Kroon instellen. Soest, 3 juni 1966. PARTIEEL UITBREIDINGSPLAN „RUBENSLAAN". De burgemeester van Soest, gelet op de artikelen 37 en 38 van de Woning wet 1901. brengt ter algemene kennis dat het door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 20 februari 1963 vastgestelde partiële uitbreidingsplan ..Rubenslaan", regelende de bestem ming van gronden gelegen ten zuiden van de Rubenslaan, door gedeputeerde Staten der provincie Utrecht bij hun besluit van 27 april 1966. afd. 5, nr. 815'63V/321 is goedgekeurd. Het goedgekeurde plan ligt ter ge meente-secretarie voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die bezwaren tegen het plan bij de raad hebben ingediend kunnen binnen een maand na de dag dezer bekendmaking bij de Kroon be roep instellen. Soest. 3 juni 1966. HC.A.W. 3 U.V.V. 3 H.M.S. 2 Quick 2 5-4 6-4 5-2 6-2 Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen economie de heer H Ekhart alhier. Aan de Molenweg moest op tweede Pinksterdag de 45-jarige zweefvlieger K D. uit Duitsland, die aan wedstrij den deelnam, een noodlanding maken. Het einddoel was Hilversum, doch bij gebrek aan termiek kwam hij in Soest terecht. Door een goed uitgevoerde noodlanding kwam het vliegtuig er zonder enige beschadiging van af. Dezer dagen is het paard „Pucky" van zijn welverdiende a.o.w. op De Paardekamp alhier gaan profiteren. Pucky is een 32 jaar oud zwart-wit paardje, dat tot verleden week dage lijks de melkwagen voor zijn baas in Den Haag trok. Hij kon dit niet langer volhouden. Mevrouw Van Raavens aldaar wist een aktie te ontketenen waardoor de gelden bijeen kwamen tot inkoop in het kamp. De heer en mevrouw Van Raavens stelden de eigenaar schadeloos en be taalden bovendien het transport. Het aantal te verzorgen paarden is thans tot 9 gestegen. Op de tweede Pinksterdag, omstreeks 4 uur, reed de wielrijder H A. K. uit Soest op de Steenhoffstraat richting Amsterdam. Toen hij de straat overstak, kwam hij in botsing met een bromfiets, bestuurd door S. H J. uit Amsterdam, met duo rijdster. Alles liep betrekkelijk goed af. Geen ernstig letsel, wel beschadigingen aan rijwiel en bromfiets. Vrijdagavond vond in het St. Ludgar- disgebouw de feestelijke diploma-uit reiking plaats ter beëindiging van de cursus: „Beoordeling en toiletteren van het paard", die in de afgelopen winter was gehouden op erf en weide van de heer en mevrouw A. van Zijtveld aan de Biltseweg. De „Vereniging van Landbouwtuig- paarden in Nederland" („V.L.N.") had hiertoe de leraren Bos (Groenekan) en Klarenbeek (De Bilt) ter beschik king gesteld, waardoor 23 ingezetenen van Soest, Baarn en Eemnes konden worden ingewijd in het beoordelen op uiterlijk, gebreken, leeftijd, gedrag, verzorging etc. van de bij de heer Van Zijtveld aanwezige zeer uiteenlopende paradentypes en -rassen. De heer Scholts kon namens de ln specteur van het Landbouwonderwijs aan 22 deelnemers het diploma uitrei ken, waarbij de jongste, Gijs van Zijt veld, een eervolle vermelding en oor konde namens de „V.L.N werd over handigd. Leuk was wel dat boer Van Dijk (Noorderweg) het hoogste aantal punten van zijn examengroep op don derdag behaalde en Erna Jansen (Vre dehofstraat) hetzelfde hoge aantal van haar groep op vrijdag. Enkele films op het gebied van de paardensport wer den vertoond, waarna een forum be staande uit de heren Vermond (Bilt hoven). Biesheuvel (Santpoort) en Seldenrijk (Soest) nog enkele vragen op het gebied van paardenkennis en -fokkerij aan de cursisten beantwoord de. Er ontspon zich een uiterst geani meerd gesprek, naar het leek soms hard tegen hard doch in feite van hart tot hart, over alles wat des paards is. Anton Ebben (niet aanwe zig) kreeg een grote pluim voor zijn prestaties met het paard „Prins Ajax" van de forum-voorzitter en de voor zitter van de cursisten wil zich op deze plaats ook niet onbetuigd laten en vermeent dat ook de heer Jan Maathuis een pluim verdient voor zijn overwinningen met het Gelderse paard. Dank werd gebracht aan allen die tot het welslagen van deze cursus en feestavond hadden bijgedragen. Stellig namens alle cursisten slaakte de voorziter de verzuchting dat er maar één ding heel erg jammer was, n.1. dat was dat de cursus nu is af gelopen. In het kader van de Soester Bedrijfs- sportcompetitie 1966 worden vanavond op de terreinen van de Soester Vol leybal Vereniging achter het gemeen te huis de finalewedstrijden gespeeld van de volleybalcompetitie. De wed strijden beginnen om zeven uur. De finalewedstrijd dames is gepland om 20.15 uur, die van de heren om 21.15 uur. De laatste wedstrijd is er een van drie sets. Het programma vermeldt niet de wed strijden voor vanavond. Deze zijn: Dames: 19 uur, Pribor 1-Lindner 1: 19.10 uur, Pribor 2-Gemeente; 19 25 uur, Dalco-Lindner, 19.35 uur, Gemeente-Van Kooij; 19.50 uur, Pri bor 1-Dalco; 20 uur: Pribor 2-Van Kooij. Heren: 19 uur, Foxboro 3-Gemeente: 19 10 uur, Foxboro 1-Howson; 19.25 uur, Dalco-Van Kooij 2; 19.35 uur, In- terlas-Lindner; 19.50 uur. Gemeente 1-Van Kooij 2; 20 uur, Foxboro 1- Interlas; 20.15 uur, Dalco-Foxboro 3, 20.25 uur, Howson-Lindner20.40 uur, Dalco-Gemeente: 20.50 uur, Fox boro 1-Lindner 1 en Foxboro 3-Van Kooij 3. Evenmin staan in het officiële pro gramma vermeld welke ploegen zullen uitkomen in de finalewedstrijden handbal, die op woensdag 8 juni op de B.D.C.-terreinen worden gehouden. Het programma luidt: Heren: 18.30 uur, Foxboro-Lindner; 18.55 uur, Dalco-Pribor; 19 20 uur, Foxboro-Pribor. 19.45 uur, Dalco-Llnd- ner; 20.10 uur, Pribor-Lindner20.35 uur, Dalco-Foxboro Dames: 18.30 uur, Van Kooij-Pribor: 18.55 uur, Foxboro-Lindner; 19.20 uur. Van Kooij -Lindner; 19.45 uur. Foxbo ro-Pribor; 20.10 uur. Foxboro-Van Kooij; 20.35 uur, Pribor-Lindner. Het programma is dusdanig opgesteld, dat geen enkele keer een dames- en herenploeg van hetzelfde bedrijf te gelijkertijd spelen. TWEE PRIJZEN OP IJMOND-TOERNOOI Op 2e Pinksterdag nam handbal B.D.C. met 5 jeugdteams deel aan het toernooi van de ver. „IJmond" te Be verwijk. Begunstigd door stralend weer werden er door elke ploeg vier wedstrijden gespeeld waarbij de dames jun. en dames adsp. de tweede prijs verwierven. Deze twee prijzen spreken des te meer daar vele kampioenen uit de afgelo pen competitie deelnamen, waartegen de B.D.C.-ers moesten spelen. PROOGRAMMA VOOOR ZONDAG. Dames jun. 1 gaan de voorronde spelen voor het landskampioenschap te Am sterdam en wel tegen de kampioenen van de afdelingen Amsterdam, Haar lem en Alkmaar. Dit zijn Niloc een zeer sterke ploeg, IJmond en M.O.C. uit Alkmaar. Wij verwachten dat vele suporters de dames zullen vergezellen en aanmoedi gen. Voor hen zullen wij een autobus laten rijden naar Amsterdam. Vertrek te 10 uur uit Soest. Op eigen terrein zullen heren sen. 1 de tweede promotie-wedstrijd spelen te gen Achilles uit Utrecht. De uitwedstrijd werd reeds gewonnen, zodat B.D.C. reeds aan een gelijk spel voldoende zal hebben om de eerste klasse te bereiken. Wordt er zondag verloren dan zal een beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn. Na deze wedstrijd zal er aan de Birk- straat een beslissingswedstrijd worden gespeeld tussen dames jun. Sport Ver eent tegen L.V.V. Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder. tel. 03402-4555. neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Het eerste pupillenelftal van de V.V. Soesterberg is een kleine huldiging ten deel gevallen in verband met het mooie resultaat, dat deze ploeg in de zestien wedstrijden ongeslagen is gebleven. In drie wedstrijden werd gelijk ge speeld. De spelers, die meestal deel uit maakten van dit elftal ontvingen als herinnering een elftalfoto. In de ko mende weken gaan de pupillen deel nemen aan toernooien bij Zeist, Patria, Baarn en D.O.S.C. In de Rode Kruis wandeltocht in Zeist won bij de afdeling militairen de vlieg basis Soesterberg met 605 punten de eerste prijs. Bij de afdeling Sport- en Burgerver enigingen jeugd kreeg de Drumband van A.G.A.V.S. de eerste prijs met 614 punten. Afdelingsleider Soesterberg heeft op R.K.B.V.V. uit Blaricum een benauw de 3-2 zege behaald, maar moest, daarvoor alle zeilen bijzetten. Na ongeveer een half uur spelen nam Soesterberg de leiding door een schot van Huisman, maar ennige minuten later was de stand al gelijk. Nog voor rust echter hernam Soester berg de leiding door Borg. (2-1). Na rust wist R.K.B.V.V. weer geluk te maken (2-2), maar 15 min. voor et einde kwam Soesterberg weer aan de leiding door Odijk (3-2), welke stand ok de eindstand werd.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7