AVIA m Tam voetbalseizoen Ter herinnering aan Ir. Felix Ortt JOH. METS SOESTER COURANT Meningen van lezers GAATVERDER De Korte Duinen" Zelfstandig onder hypotheek VOOR PICK NICK ARTIKELEN Coop. Raiffeisenbank SOEST Te veel zwakke broeders in de eredivisie Olympia-nieuws S.E.C.-honkbal S.E.C.-nieuws kosteloze rekening-courant V.V.Z.-nieuws Wie de balans opmaakt van het afgelopen voetbalseizoen, komt niet tot op gewekte conclusies. Nederland werd uitgeschakeld voor de wereldkamplocn- schappeu, Feijenoord ging in Madrid roemloos tegen Real Madrid ten onder, Go Ahead werd in het tournooi om de Europacup voor bekerwinnaars door het Schotse Celtic afgedroogd, het spelpeil in de ercdivise lag bijzonder laag en alleen de laatste drie internationale wedstrijden tegen Duitsland, Belgie en Schotland hebben weer enige hoop bij het vaderlandse voetbal publiek gewekt. Ajax en Feijenoord domineerden. Het verloop van de competitie in de eredivisie is het afgelopen seizoen uit gesproken tam geweest. Ajax heeft steeds bovenaan gestaan, op enkele punten achterstand gevolgd door Feije noord. De rest kwam er eenvoudig niet aan te pas. Het ergste is evenwel dat deze suprematie van de Amsterdamse en Rotterdamse ploegen in het geheel niet duidt op grote klasse van deze twee formaties. Ajax heeft af en toe zeker verdien stelijk gevoetbald, maar vergelijkt men deze ploeg met de beste teams in Duitsland en België, dan is het dui delijk dat Piet Keizer en zijn mannen nog heel wat ervaring moeten opdoen om dat niveau te bereiken. Feijenoord eindigde op de tweede plaats en dat is op zich al een veeg teken. De Rot terdammers hebben zelden middelmati ger gespeeld dan dit seizoen en het pleit niet voor de andere eredivisie clubs dat zij er niet in geslaagd zijn Feijenoord van die tweede plaats te verdringen. Een grote vraag is of de maasstedelin gen er in zullen slagen hun elftal voor het nieuwe seizoen zodanig te ver sterken. dat zij weer voetbal zullen spelen dat in overeenstemming is met hun grote reputatie. In Nederland zijn er maar heel weinig voetballers die werkelijk een aanwinst zouden bete kenen voor de stadionclub. En die weinigen, b.v. Dullens, v. d. Kuilen en enkele Ajaxmensen zullen wel bij hun vereniging blijven. Geen topvooetbal. De weinige klassespelers, die ons land telt. voetballen voor een groot deel nog in Ajax en Feijenoord. Öok P S.V. be schikt bepaald over talentvol materiaal en wellicht zullen de Eindhovenaren het komende seizoen hiervan de vruch ten plukken. Enkele ploegen zijn dit seizoen hard meegevallen. Wij denken aan A.DO., Go Ahead en G.V.A.V. Tegengevallen zijn P.S.V., D.W.S. en Sparta. Met de rest was het echter helemaal misère. Het is geen prettige gedachte dat vol gend jaar in onze eredivisie talrijke ploegen zullen opereren, die dit seizoen bewezen hebben nog ver van het top voetbal af te zijn. Noch Elinkwijk, noch D.O.S., noch M.V.V., noch Tel star, noch Fortuna, noch zelfs Willem II en Twente hebben hun plaats in de hoogste afdeling waar kunnen ma ken. En toch zullen ze het volgend seizoen er allemaal weer bij zijn, ver moedelijk zonder de versterkingen, die ze toch zo broodnodig hebben. Daar komen dan nog drie nieuwe ere divisieclubs bij. N.AC en Sittardia zijn weer in de hoogste afdeling teruggekeerd, waat verder het Rot terdamse Xerxes zijn debuut maakt. Alle drie ploegen hebben kwaliteit, meer zelfs dan sommige zwakke broe ders die de afgelopen maanden in de eredivisie juist Heracles onder zich wisten te houden. Vooral van N.A.C. met zijn ijzeren defensie kan straks wel iets worden verwacht. Beloften George Kessler is het seizoen 1965- 1966 een prettige aangelegenheid ge worden. Onder zijn bewind verloren onze jongens eervol van het sterke Duitsland en versloegen België en Schotland. Kessler heeft eindelijk ge broken met de door Schwarz en Ne- vllle opgebouwde traditie om steeds terug te vallen op enkele „routiniers". Hij waagde het enkele jongeren als Pijs, v. d. Kuilen en Dullens een kans te geven, die zij met beide handen hebben aangegrepen. Deze drie spelers behoorden tezamen met de Ajaxieden Keizer, Cruyff en Nuninga tot de he laas kleine groep van voetballers, die zich het afgelopen seizoen bijzonder hebben onderscheiden. Behalve Cruijff hebben ook A.D.O.'s kanthalf De Zoete en G.V.A.V 's doel man Tonnle van Leeuwen zich ont popt als klassespelers, voor wie een oranje trui klaar ligt. Ook voor de beide Ajax-achterspelers Van Duivenbode en Suurbier is een internationale carrière niet ondenk baar. Van de ouderen hebben zich het afgelopen seizoen in het bijzonder Feijenoord-stopper Hans Kraay, D.O.S.' aanvalsleider Tonnie v. d. Linden en N.A.C.-doelman Peter v. d. Merwe zich onderscheiden. Deze pluspunten ten spijt kan echter worden geconcludeerd, dat ons com petitievoetbal er kwalitatief niet op vooruit is gegaan en dat er te veel zwakke ploegen in onze hoogste voet balafdeling uitkomen om tot een at tractieve competitie te komen. AVIA heeft de prijzen aangepast en bliift bovendien spaarzegels ge ven. Let dus op de AVIA-pompen met de gekleurde spaarvarkentjes. Zij brengen u voordeel. Vraag dus een spaarkaart en adreslijst van de 300 AVIA-pompen in Nederland. Ook in uw omgeving of op uw route kunt u ze vinden. UKOMTER I KILOMETERS - VERDER MEE AVIA SERVICE STATION Birkstraat 108 Soest Brits-Guyana komt als „Gayana" op eigen benen te staan. De staat wordt geboren onder de noodtoestand die nog van kracht Is sinds allerlei onver kwikkelijke rellen ln de afgelopen paar jaar. De kern daarvan was dat politieke geschillen zich ontwikkelen tot halve burgeroorlogjes met een sterke ras- seninslag. De voorman der Indische bevolking, Jagan. erkent de nieuwe verkiezingsmethoden niet die de ne gerleider Burnham het premierschap brachten. De conferenties over een grondwet ontaardden ook voortdurend in ruzies. Wel zijn in allerijl maatre gelen om allerlei grieven tussen de twee grote bevolkingsgroepen weg te nemen, maar het effect daarvan moet nog blijken en veel optimisme daar over hoort men niet. Bovendien heeft het land zijn mark ten verloren voor de twee voornaam ste produkten - rijst en suiker - en zijn vele vakbekwame arbeiders na de enorme onlusten der laatste jaren ge- emigreerd naar Engeland, zodat de noodzakelijke industrialisatie niet van de grond komt. Dan is er nog een grensgeschil met buurland Suriname, waar men vreest dat deze kwestie wel eens hoog opge stookt zou kunnen worden als ca mouflage voor interne - en eigenlijk belangrijkere - problemen. Kortom: Gayana begint zijn bestaan als zelfstandige staat en toekomstig 118de lid der V.N. met een enorm zware hypotheek. Dezer dagen is het 100 jaar geleden, dat in Groningen geboren werd. Felix Ortt; het was op 9 juni 1866. Zeer zeker was het een zegen voor de Tot aan z'n dood bleef hij een steun en vraagbaak voor velen. De dierenbescherming klopte nooit te vergeefs bij hem aan. Vurig bestrijder mensheid, dat hij op aarde verscheen. van alles wat mens en dier bedreigde, Hoewel bescheiden en nooit op de drankbestrijder, antiroker, propagan- voorgrond tredend, was hij een krach- c^st voor een waardige wijze van het tige verdediger van alle menselijke beleven en uitleven van de sexuele waarden, stond overal op de bres waar drang, kortom, probeerde hij alle hin- mens en dier werden bedreigd doordernissen op de weg naar een scho- onkunde en liefdeloosheid. Zijn be- n^re en betere samenleving weg te langstelling in het wel en wee van al werken. wat leefde was zo veelzijdig, dat men Er verscheen van zijn hand een stan- moeilijk een humanitaire richting kan daardwerk over vivisectie, één van de vinden, waar hij niet z'n schouders degelijkste werken tegen vivisectie, onder zette en hoe! ,.Ons standpunt" geheten. Degelijk en scherp van argumentatiej Verder schreef rij verscheidene bro- en tegelijkertijd glashelder en zeer chures, enige boeken, o.a. ,,Het pro- eenvoudig van betoog, ook waar het1 bleem der ziel" en tenslotte de Super- de moeilijkste problemen betrof, was j cosmos, welk boek de 2de druk be- het een genot onder zijn gehoor te i leefde. zijn. Wat al een mensen van diverse Een aantal jaren was hij met veel suc- richtingen, zoekenden, maar ook den kers, die hun inzichten ruilden toet sen aan de zijne, zijn daar, in de Bos straat 12 geweest en allen kwamen er verrijktvandaan. In woord en geschrift uitte hij zich, bleef de eenvoudige harde werker, stelde zich nooit op de voorgrond, integendeel had daar een afkeer van. Hoewel hij brak met de denkbeelden, de dogma's van de Orthodoxe kerk, in welker richting hij was grootgebracht, betekende dat zeker niet een breuk met het geloof, hetwelk hij echter verdiepte en in overeenstemming bracht met de rede. Grondig bestudeerde hij de bijbel, was een oprecht „christen", liet zich lei den door een sterk geloof in de lei ding Gods. Nooit fanatiek, had hij waardering en eerbied voor andermans overtuigingen, mits ze oprecht waren. GESLAAGDE DEMONSTRATIEMARS De eerste manifestatie van de jubi lerende chr sportvereniging Olympia werd zaterdagavond een grootse de monstratie. Ruim 500 Olympianen - van heel jong tot sportief jong - heb ben tijdens een demonstratiemars de frisse witte en groen-witte uniformen van de diverse onderafdelingen ge toond. Vanaf de chr. ulo aan de Prins Bern- hardlaan wandelden de stralende deel nemers en deelneemster via het Nas- sauplantsoen, het Julianaplein, de Pr. Hendriklaan en de Albert Cuyplaan naar het Saenredamplantsoen en de Van Goyenlaan. Vandaar keerde men terug naar de Prins Bernhardlaan, waar de stoet werd ontbonden. Bij deze jubileummars waren de afde lingen drumband, wandelsport, gym nastiek en volleybal van de partij. Onder leiding van de heer W. A. Su- man en begunstigd door stralend ju- ni-weer toonden de Olympianen dat zij samen een vereniging vormen, die springlevend is. De beide groepen van de wandelafde ling, die in zoveel wedstrijden uitblin ken, toonden hun kunnen. Het wan delen van deze Olympianen was voor de wandelsport een hartverwarmende aanbeveling. De drumband zorgde voor een uitstekende begeleiding en de jongste leden van de afdeling gymna stiek stalen met hun vertederend op treden de show! Op waardige wijze heeft Olympia de reeks jubileummanifestaties ingezet. VOLLE YBALTOURNOOI A s. zaterdag, 11 juni, organiseert de afdeling volleybal van Olympia een groots tournooi, dat wordt gehouden op de oefenterreinen van de M.H.C. aan de Schrikslaan. De wedstrijden zullen beginnen om 2 uur. In het kader van de jubileumactivi teiten van Olympia zal hier een on getwijfeld spectaculair gebeuren plaatsvinden. De volgende teams heb ben hun medewerking toegezegd: Li banon, Blokker, C.I.T.O., Valbovol, S.O.S., V.I.OS., N.S.H., K.N.V., Licur- gus, S.V.V. en Olympia. Voor de vele volley-minnenden een prachtkans om van een aantal goede wedstrijden te genieten. Voor hen die de volleybalsport nog nauwelijks ken nen genieten ,z gaehoèxfr nen misschien een prachtige kans voor een (nadere) kennismaking. TURNDEMONSTRATIE Op zaterdag 18 juni, 's avonds om 8 uur, zal Olympia in het Openlucht theater een turndemonstratie geven. ces werkzaam als ingenieur bij de rijkswaterstaat: nog steeds zijn de van zijn hand verschenen getij tafels daar in jjebruik. Maar niet enkel op dit terrein bleek hoe groot zijn kennis was; wat be treft bv. „voedingsleer" kan men hem zeker deskundig noemen. Hoewel hij met liefde en toewijding z'n diensten bij „waterstaat" verricht te. zei hij toch z'n vak vaarwel, daar het hem leek, dat hij op deze maat schappelijke plaats niet ronduit kon zeggen, hetgeen volgens z'n geweten, gezegd moest worden, gedachtig aan de woorde van Kees Boecke: „Niemand kan twee heren dienen, Jezus en de staat". Zo gaf hij dus de vooruitzichten op een prachtige toekomst op, teneinde vrij te zijn in meningsuiting. Nadien naar DELICATESSEN Van Weedestraat 90 - Tel. 2404 METS, ALLES VOOR UW AVONDJES werd hij secretaris bij mevr. Van de Hucht, wel bekend. Naar haar is de „Van de Huchtschool" genoemd. Deze school werd indertijd mede coor Felix Ortt opgericht, als de humani taire school, genaamd „Engendaal- school". Want natuurlijk had ook het onderwijs z'n belangstelling en hij zette op z'n gewoon degelijke wijze ook hier zijn krachten in: maar later mocht hij niet langer in de school als onderwijzer fungeren, daar de wet dit aan iemand, die geen L.O. bevoegdheid bezit, niet toestaat. Met het grootste geduld onderwees hij minder begaafde kinderen en die onder de maat waren. Hoewel van hoge afkomst, waren noch rang, noch stand, noch meerder of minder intellect voor hem een beletsel, de mens onder die uiterlijkheden te ontdekken en waar nodig, te helpen. Bij zijn heengaan bleek duidelijk, hoe hij in vele richtingen een steun en voorloper was geweest. Er kwam geen eind aan de toespraken en vele spre kers moesten worden afgewezen, het was te veel. Het is me een groot voorrecht, dat ik de laatste jaren van z'n leven hem van nabij mocht kennen. Vooral z'n prachtige levenshouding, z'n voorbeeld vervulde me met grote bewondering en met dankbaarheid, dat ik hem mocht leren kennen. Het zaad, het welk hij strooide zal zeker vrucht dra gen. Hij is te vergelijken met figuren als: Tolstoy, Albert Schweitzer, Fre- derik Eden, Kees Boeke en de ons nog zo pas ontvallen monseigneur Beckers. Hun invloed zal blijvende zijn, een blijvende zegen voor ons aL len. Mevr, Ortt heeft naar haar beste krachten het werk van haar man voortgezet en ook nu nog, ongeveer 8 jaar na zijn dood, is Bosstraat 12 een lichtend middelpunt voor alle belang stellenden, voor alle zoekenden en voor alle geestelijk geïnteresseerden. G. JOON, Voorheen onderwijzer aan de Van der Huchtschool S.E.C.-H.C.A.VV. 2 11-3 Door een ruime 11-3 overwinning op H.C-A.W 2 zijn de SEC- honkballers erin geslaagd de eerste helft van deze competitie zonder puntenverlies af te sluiten. Met een comfortabele voorsprong op al haar concurrenten beginnen de Soestenaren thans aan de return-ont moetingen en spelend in haar huidige vorm mag de titel - en daarmede de felbegeerde promotie - hen in feite niet meer ontgaan. Men beschikt thans -ook bij de reser ves - over uitstekend spelersmateriaal. Aandacht dient er slechts aan be steed te worden dat, juist in deze 2e helft van de competitie, geen en kele wedstrijd te makkelijk wordt op genomen en dat geen enkele tegen stander wordt onderschat. Deze zelfde waarschuwing kregen de Soesters ook van H.C.A.W. Coach Tin- lin wilde deze wedstrijd gebruiken om een aantal spelers op voor hen vreem de plaatsen enige ervaring te laten opdoen. Blok, jarenlang pitcher van het eerste team, verscheen ln deze wedstrijd weer voor het eerst op de plaat terwijl Jan Hofman de catchers plaats van Billy Tinlln innam. De Bussummers Heten evenwel onmid dellijk blijken dat zij niet naar Soest waren gekomen om uitsluitend als sparring-partner op te treden. De eer ste bal welke Rudi Blok losliet ver dween reeds voor 2 honken ln het verre veld waarna vla een 3-tal vrij lopen en enkele infield-hits SEC. plotseling tegen een 0-3 achterstand aankeek, nog voordat de le ining ver streken was. Op dat moment verving coach Tinlin de wat ongelukkig gestarte Blok door Allen Harris en vanaf dat moment was het met H C.A.W. gedaan. Met niet minder dan 13x3 slag, slechts 1x4 wijd en 1 honkslag tegen hield deze nog jeugdige pitcher de H C.A.W.-slagploeg volkomen ln be dwang en in de resterende speeltijd wisten nog slechts 2 H.C.A.W.-ers de honken te bereiken. Toch duurde het nog even voordat SEC. kon gaan beginnen aan het wegwerken van deze onverwachte ach terstand. Pas in de 3e innings kreeg de SE C.-slagploeg vat op het werpen van de pitcher van H C.A Wdoch toen was het ook meteen definitief met de Bususmmers gedaan. Van der Gaast, Tinlln en Kelner plaatsten een honkslag terwijl Blok, Hofman en Harris via H C.A.W.-veld- fouten de kussens bereikten In dit felle tegenoffensief slaagden Blok, Van de Gaast, Hofman, Tinlin en Prior er tenslotte ln om de thuisplaat te pas seren, ten gevolge waarvan de score 5-3 werd in het voordeel van S E C. De strijd werd definitief beslist in de 5e inning. Een 3-honkslag van Hof man, een 2-honkslag van Tinlin en nog een honkslag van Blok brachten wederom een viertal punten binnen (9-31, waarna in de 6e inning Blok en Van der Gaast de eindstand op 11-3 bepaalden Het was bijzonder jammer dat in deze wedstrijd de „staart" van de slagploeg, in tegenstelling tot voor gaande wedstrijden nogal verstek liet gaan. De beste slagmensen bij SEC. waren ditmaal: Tinlln (3 honk- slagen - 0.750), Blok (2 honkslagen - 0,500), Hofman (2 honkslagen - 0 500), Van de Gaast (1 honkslag - 0.500) en Kelner (1 honkslag - 0,333). Het scoreverloop was aldus: SEC 0050420 11 H.C.A.W. 3000000 3 Werpresultaten. Blok (SEC.) 1-3-0: Harris (S E C 13-1-1. Poen (H.C.A.W.) 10-2-9. Beide ploegen maakten 4 veld- fouten. De overige uitslagen luiden: F.A.K.- U.VV. 3 8-11. Quick 2-Donar 2 6-22. H M S. 2-Scimitars 3-9. De stand luidt thans: SEC. 7-14 U.V.V. 3 7-6 Donar 2 7-10 H.C.A.W 2 6-4 Scimitars 7-8 H.M.S. 2 6-2 F.A.K. 7-8 Quick 2 7-2 O.S.O.-S.E.C. 2 12-8 Tegen de in de 2e kl nog ongeslagen koplopers OS.O. hebben de reserves van SEC. met 12-8 het onderspit ge dolven, nadat bij het ingaan van de laatste Inning, bij de stand 9-8, nog altijd een beter resultaat mogelijk was. Het verheugende is evenwel dat steeds weer blijkt, dat dit bijna ge heel uit junioren bestaande team een aantal krachten bevat die later onge twijfeld nuttige aanwinsten zullen zijn voor het standaard-team. Pitcher Rob Hofman gooide in deze wedstrijd 6x3 slag, 6x4 wijd en kreeg 11 honkslagen tegen. Catcher Bosboom sloeg in de 4e inning een home-run, waarbij hij de pech had dat op dat moment geen enkel honk bezet was. Van Mierop scoorde een slaggemiddel de van 1.000 terwijl Pim Roos zich onderscheidde door een aantal fraaie aangooien op het le honk. Het score verloop was aldus: SEC. 2 1005110 8 O.S.O. 0360003 12 PROGRAMMA VOOR HET A.S. WEEKEINDE Zaterdag: 14 uur S.E.C. 2-Scimitars 3. 16.15 uur S E C. brl.-U.V V.. Zondag: 14.30 uur Sclmltars-S.E.C. 1. SOFTBAL De softbal-dames van SE.C. wensen blijkbaar in geen enkel opzicht voor hun honkbal-broeders onder te doen. In deze eerste volledige competitie van het rayon Gooi-Utrecht heeft het eer ste team der Groen-Witten, tegen alle verwachtingen ln, resoluut de leiding genomen. Reeds bij voorbaat werd door iedereen U.V.V. als het a s. kampioensteam be stempeld, doch de fraaie 5-8 overwin ning welke de Soester meisjes de vo rige week ln Utrecht behaalden heeft de strijd om de bovenste plaats een volkomen open karakter gegeven. De stand na 4 competitiewedstrijden luidt: S.E.C. - U.V.V. 1 U V.V. 2 F.A.K. 1 4-8 4-6 4-6 4-4 S.E.C. 2 H.M.S. O.S.O. FA.K. 2 4-4 4-2 4-2 4-0 PROGRAMMA Vrijdag 10 juni, F.A.K. 1-SE.C. 2. Maandag 13 juni, S E C.2-U.V.V. 2. Vrijdag 17 juni, U.V.V. 1-S.E.C. 1. WIE HELPT SE.C. VAN LAATSTE 90 LOTEN AF? De S.E.C.-loterij, waarvoor inmiddels ministeriële toestemming is verleend, loopt uitstekend. Met de inning van de eerste coupons, de trekking van de eerste coupons vind op 30 juni plaats, ls een aanvang genomen. Door de S.E.C.-mensen is de gemeente in wijken verdeeld en doen een aantal S.E.C.-functionarissen hun best deze week de gelden te innen. en wat een belangstelling. Alle kennissen zijn aanwezig. De aankondiging stond in hun eigen krant, dus was iedereen ervan op de hoogte. Kijk, dat is nu juist de kracht van het plaatselijk nieuwsblad. Of het nu nieuws betreft of advertenties, letterlijk alles uit wijde omtrek heeft de belangstelling van de vele lezers. Behoeft het nog een vraag te zijn voor de zakenman of het loont om daarin te adverteren. van deze krant wil men niets missen, geen letter Open een PARTICULIERE REKENING-COURANT bij de Door de steeds grotere toename van het girale geldverkeer stelt de Raiffeisenbank haar cliënten in de gelegenheid een te openen, waarop alle betaling verricht kunnen worden. Kantoren Kerkplein 9 en Soesterbergsestraat 14 Er zijn thans nog 90 onverkochte la- ton en SE.C. rekent erop dat, na het succesvolle plaatsen van 910 van de 1000, ook deze laatste negentig hun bestemming zullen krijgen. De medewerking wordt echter ge vraagd van de S.E.C-leden, poolleden, supporters en donateurs om ook deze laatste 90 loten onder te brengen. De koop van een lot in tien termijnen van 3.geeft u het recht om tien maal mee te dingen naar de maande lijkse prijs van 100,terwijl de hoofdprijzen bestaan uit een V.W. 1500. een t.v. toestel en een wascom- binatie, in februari 1967 getrokken worden ten overstaan van notaris M. van Veeren. Een unieke loterij waarvan de op brengst bestemd is voor de SE.C.- akkomodatie. De functionarissen zullen, nadat u zich voor 'n lot heeft opgegeven, zich onmiddellijk met u in verbinden stel len. Bestelt u deze week, dan ontvangt u uit de resterende 90 loten uw lot. Haast u, want de laatste 90 loten hoopt men deze week kwijt te raken. De Soester zakenkring liet SJ5.C. niet in de steek en bestelde een flink aan tal loten. Echter zijn er ook nog fir ma's. die niet op het S.E C -schrijven reageerden S.E.C. TOTONIEUWS Nog twee toto's staan er op het pro gramma, de no. 40 en 41. Om tijdig, 14 aug. te starten, dienen de poolers in deze laatste twee weken, voor zover nog niet gedaan, het poolkaartje bij het toto-adres in te leveren. Zorgt u ervoor dat u meteen in augustus van start kunt gaan en lever daarom deze week het kaartje in. V.V.Z.-V.VO.O. 3-3 KOSTBAAR PUNT VERLOREN Voor de eerst maal in deze competitie eindigde een door V.V.Z. gesp- wedstrijd in een gelijkspel. Met dit resultaat kunnen de V.V.Z.-ers te vreden zijn. Het spelpeil in deze wed strijd was beduidend minder dan in vorige wedstrijden. De verplichting te moeten winnen, schijnt voor het V.V.Z. elftal moeilijk te zijn. Met een gewijzigd elftal begon V.V.Z. de strijd. Na ongeveer 10 min. was het Hament die de score wist te openen. V.V.O.O. met de gedachte nog een kans op het kampioenschap te hebben bleef fel aanvallen. Het gevolg was dat na slecht wegwerken van spil Van Kooij de bezoekers gelijk wisten te maken. Kort voor rust was het Timmer die de stand op 2-1 bracht. Na rust hetzelfde spelbeeld. Een ver krampt spelend V.V.Z. Toch was het Schaap die de stand op 3-1 bracht. V.V.O.O. bleef echter aanvallen en wist door hun rechtsbinnen gelijk te komen. Het laatste kwartier verliep onder grote spanning maar er werd niet meer gescoord. Door dit resultaat blijft V.V.Z. lijstaanvoerder met 1 punt voorsprong op Baarn. V.V.Z. 3-RODA 2 5-2 Het derde elftal heeft weer twee punten aan zijn totaal toegevoegd. Met nog twee wedstrijden te spelen, waar uit twee punten moeten worden be haald is het mogelijk afdelingskam pioen te worden. A.s. woensdag speelt V.V.Z. 3 om 19 uur tegen SE.C. 3. V

Soester Courant | 1966 | | pagina 7