Soest toen - Soest nu B.D.C. besloot feestelijkheden ter ere van 40-jarig jubileum Proefstation Welpen hielden in Soestdninen een rimboejacht Loonpauze opgeheven MET VAKANTIE V.V.V.-nieuws Het oog gericht op een vrijlating Vechtpartij Autobotsing Vele bekeuringen De hevige regens Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bnreao voor redaetie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Telefoon 2566 - Postgiro 126156 Dinsdag 14 juni 1966 45e jaargang no. 45 De vakantie Is al lang vastgesteld, de reizen zijn uitgestippeld en het hotel of de camping is besproken. En hoe dichter de afgesproken datum nabij komt, hoe meer de reiskoorts ons te pakken krijgt. Koffers pakken komt aan de orde. met daarbij de altijd weer terugkomende vertwijfeling over de te kleine koffer en het te grote exemplaar Maar, des te groter de koortsachtige opwinding over diverse nuttige zaken, des te meer zullen we uiteindelijk genieten. Voor we op reis gaan hebben we ook nog veel zorgen over huis en haard of huis en tuin, om alles zo achter te laten, dat we onbezorgd kunnen zijn. Heel goed opruimen kunnen we eigen lijk pas dan als de koffers gepakt zijn. dus vlak voor het weggaan. Het huis schoonmaken, stofvrij maken, kan natuurlijk een paar dagen van te voren gebeuren. Dat het noodzakelijk is weten we allemaal. Een van te voren schoongemaakt huis laat zich na de terugkeer weer veel gemakkelijker be woonbaar maken, zodat de moeizaam verkregen ontspanning bij thuiskomst niet dadelijk verloren gaat. AlleTlei problemen moeten worden opgelost Wat we zo van te voren allemaal moeten doen? Kleden, die vlak bij het raam liggen en dus de kans lopen te verschieten, kunnen we omstlaan of oprollen Verder vragen we de buren of een lieve vriendin of zij de ka merplanten water willen geven. We kunnen dit des te gemakkelijker vra- een als we aanbieden het ook voor hen te doen als zij vakantie gaan houden. We verlichten het werk van de be hulpzame buurdame aanmerkelijk, als ve van te voren plastic onder de bloempotten leggen, zodat het niet zo erg is als er eens wat water naast de bloempotten valt. Misschien heb ben enkele planten een speciale ver zorging nodig? Laten we dan niet vergeten dit even door te nemen. Hebben we werkelijk niemand die de planten kan verzorgen, dan zetten we ze buiten. Er zijn ook speciale bloem potten in de handel, die een maximum aan water kunnen bergen. Een andere manier is om wollen draadjes van een bak water naar de bloempot te leiden. Het is wel raadzaam om hier van te voren even mee te oefenen Verder is er dan altijd nog de moge lijkheid om de meest waardevolle planten bij een bloemist in bewaring te geven Dieren en post Ook is het heel belangrijk om tijdig onderdak voor hond of poes te bespre ken. Met de zorg voor het aquarium kunnen de buren wellicht ook worden belast. Als we het water in het aqua rium een dag vóór de reis verversen, is de zorg voor de visjes niet zo bij zonder zwaar. Alleen af en toe wat eten geven. We letten er verder goed op, dat het niet vanaf de straat zichtbaar is. dat ons huis tijdelijk niet bewoond is Dus geen overgordijnen dicht doen of de zonwering permanent naar beneden laten. Dit vestigt veel te veel de aan dacht op onze afwezigheid. Ook overvolle brievenbussen hebben menige inbreker op het idee gebracht dat de bewoners op reis waren Kran ten en tijdschriften kunnen we daar om beter voor enige tijd afbestellen of door laten sturen. De overige post laten we zeker nazenden. De leveranciers We vergeten vooral niet de melkboer en de bakker te vertellen, dat we voor een bepaalde tijd niet thuis zijn. Te verwachten rekeningen kunnen we misschien het best op vóór vereffenen, daarbij vergeten we ook de telefoon-, radio- en televisiebetalingen niet De laatste weken voor de vakantie kopen we niet meer levensmiddelen dan we strikt nodig hebben, zodat we niet met bederfelijke waren blijven zitten. Natuurlijk maken we de koel kast niet alleen helemaal leeg van te voren, maar we maken hem ook goed schoon We laten de deur van de koelkast op een kiertje staan. We laten geen vuil wasgoed achter, we inspecteren de waterafvoer, ook op het balcon, en we legen de pedaalemmers. De laatste stappen Bij de laatste inspectietocht door het huls overtuigen we ons of alle ramen goed gesloten zijn. we sluiten hoofd kranen af, schakelen de antenne van radio en televisie uit en dan pas kun nen we met een gerust gevoel de voor deur achter ons dichttrekken. Dan brengen we de sleutel van het huls nog even naar de buren of een goede vriend. Het is immers heel be langrijk dat men in noodgevallen bin nen kan komen. Ook ons vakantie adres moet aan achterblij venden be kend zijn. De tuin baart ons natuurlijk ook nog zorgen. Misschien kunnen we een we derzijdse hulpdienst met buren orga niseren. Is dat niet mogelijk, dan moeten we de tuin grondig op de va kantieperiode voorbereiden, hierbij be denkend dat tijdens onze afwezigheid ook het sproeien afvalt. Ja. als we erg reislustig zijn, moeten we daar eigenlijk bij het aanleggen van de tuin al rekening mee houden. Blijven we lang weg, dan kan van te voren een afspraak met de tuinman worden ge maakt. zodat we bij thuiskomst geen wildernis of verbrand gazon vinden. Zaterdagavond heeft er aan de Konin- ginnelaan bij de ingang van het ker misterrein een vechtpartij plaats ge had. Enige jongelui beledigden de daar' dienstdoende agent en deden dit tot twee- driemaal toe, zodat de agent daarop reageerde Dit scheen niet naar genoegen van één dezer te zijn, die de agent uitnodigde te vechten door voor hem te gaan staan en hem min of meer dwong achteruit te lopen met het gevolg, dat de agent hem duwde De betreffende E van D. trok daarop zijn jasje uit en er ont stond een vechtpartij Nadat er rake klappen waren uitge deeld namen de jongelui de benen. Onnodig te zeggen, dat bij aanhouding procesverbaal zal volgen. Op de kruising Braamweg-Oude Utrechtseweg had een autobotsing plaats, doordat D D bij het remmen door zijn rem trapte en met de auto bestuurd door D. J. M. in botsing kwam. Beide auto's werden bescha digd, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Er zijn weer gezellige dingen te ver tellen. Het dagtochten-programma van de firma Tensen is binnen gekomen en het klinkt als een klok Er is een keuze te maken uit twintig nummers. De folder vertelt u uitvoerig over de diverse programma-punten. De start is op 1 juli en het slot wordt op 31 augustus gereden. De folders liggen al hij ons op u te wachten. Tijdig bespreken is wel aangeraden. U kunt, evenals voorgaande jaren, bij ons boeken. Wij hopen, dat de weersomstandighe den blijven medewerken, zodat u van de uitstapjes met volle teugen kunt genieten. En dan kunnen wij ook weer geregeld de stereo-concerten in de Pekingtuin in Baarn bezoeken. Ook dit evenement, dat we al jaren kennen, begint bin nenkort. Het eerste woensdagavond concert, gewijd aan de componist Brahms, Beethoven en Bartók, vindt plaats op 15 juni, aanvang 20 uur. Het eerste zondagmiddag-concert op 3 juli, aanvang 15 uur. Wij kunnen u een bezoek aan de Pekingtuin warm aanbevelen. U weet het misschien nog wel, dat de woensdagavond-concerten een klassiek programma, de zondag middag-concerten een populair-klas- siek programma omvatten. Het zitje in de Pekingtuin is de moei te waard en zeker om er op een mooie zomeravond te luisteren naar muziek. De concerten worden georga niseerd door V.V.V. Baarn met artistie ke en technische medewerking van Philips Phonographische Industrie te Baarn. Het doek is gevallen over de feestelijk heden, die de r.k. voetbalvereniging B.D.C. op touw had gezet in verband met het veertigjarig jubileum van de vereniging Een feestavond In het Ver enigingsgebouw betekende het slot van de feestelijkheden. Overigens was het feest meer letterlijk dan figuurlijk in het water gevallen, want op het aan- vangsuur vrijdagavond, acht uur, was nog bijna niemand aanwezig. Dat kon overigens moeilijk anders, want wie 't Verenigingsgebouw wilde bereiken, moest wel helemaal in zeil verpakt zijn. Zover men kon zien, stond het water centimeters hoog. Gelukkig zakte het water snel en om streeks kwart voor negen was het ge zellig druk, zonder dat van een over weldigende belangstelling kon worden gesproken. De voorzitter van de feest commissie. de heer J. H. Hom, verwel komde de aanwezigen, met name het bestuur; de geestelijk adviseur, kape laan G. B J. Wecrsink; en trainer A. Kamphorst. Hij noemde het een bij zondere avond - dat niet alleen van wege de regen! Hij bedankte allen, die hadden medegewerkt aan de totstand koming van de diverse evenementen ter gelegenheid van het 40-jarige be staan. Spreker deelde mee, dat alle sketches ed. door jonge en oude B.D.C.-leden en oud-leden waren verzorgd. Hij gaf vervolgens de leiding van de avond in handen van de heer W Butzelaar. Die had voor een vlot programma ge zorgd, afgewisseld met muziek door een band uit Aalsmeer. Er is uitbundig gelachen om de bestuursvergadering van veertig jaar geleden en om een ledenvergadering uit de beginperiode, het verslag van een voetbalwedstrijd wekte de lachlust op, evenals het in- tervieuw met de aanvoerder van één van de elftallen, als een ware artiest gespeeld door grensrechter Toon de Beer f,,nee. ik ben nog nooit gebles seerd, alleen een keer aan m'n duim met aardappels schillen. Drie weken, duurde dat". „Kon u zo lang niet spelen?" „Nee, zolang kon ik geen aardappels schillen"!. De heer P G Jansen had voor deze avond een toto op touw gezet. Daar op moesten de uitslagen voorspeld worden van de diverse spelletjes Het was een spannende affaire, die trai ner A. Kamphorst de eerste prijs op leverde Hij had alle dertien kruisjes goed ingevuld Aan het slot van de feestavond sprak B.D.C-voorzitter J H Tönis. Hij zag in deze avond een goed voorbeeld van wat in B.D.C mogelijk is. Hij be dankte het uit oud-voorzitters be staande feestcomité, dat de feestelijk heden op touw had gezet. „U hebt vooral in de beginperiode meer wee dan wel meegemaakt, maar alles is goed gekomen en mede door uw werk is B.D.C groot gemaakt". De heer Tönis bedankte ook nog voor het fraaie geluidsinstallatie. De heer Tönis sprak de wens uit, dat door deze geluidsinstallatie op korte termijn de mededeling zal mogen klin ken, dat heel wat B.D.C.-elftallen kampioen geworden zijn. Dat kost in spanning, maar het is mogelijk. Drie elftallen moeten zijns inzienst op z'n minst de kampioensvlag kunnen hij sen. Spreker zei blij te zijn met het ge schenk van de K.N.V.B afdeling Utrecht, de traditionele clubvlag met Bondsembleem „Maar we missen nog de gemeentevlag, die alleen wordt aan geboden als het eerste elftal kampioen geworden is", aldus voorzitter Tönis. Aan het slot van ziin toespraak bood hij de zangeres van de band bloemen aan. De leden van de feestcommissie kregen als dank voor hun vele werk zaamheden een doos sigaren, hun echtgenotes ter compensatie van de vele uren. dat zij hun man moesten missen, een doos bonbons. De heer Tönis bracht ten slotte dank aan de heer H. W van Asch. de beschermheer van de vereniging, aan wie BD.C. veel dank verschuldigd is Hij steunt de vereniging zowel financieel als mate rieel een het resultaat daarvan is het fraaie club-kleedgebouw op de terrei nen aan de Bosstraat De heer Van Asch zal alsnog een cadeau aange boden krijgen. De toespraak van de B.D.C -voorzitter betekende het slot van deze geslaagde feestavond en tevens van alle feeste lijkheden, waar B D.C. met veel ge noegen op kan terugzien! De aktieve heer G v. d. Pol van de NV. loodgieters en verwarmingsbe- drijf. Van Lenneplaan 69 te Soest is met zijn medewerkers de heren C -Nie<ft»enhuizen en A. Besemer aan een belangrijk project begonnen. Het geraamte op bovenstaande foto moet u zien als een 7 lagenflatgebouw. Genoemde firma is 't namelijk niet eens met de steeds dikker of breder wordende rioleringsbuizen, die in de huidige flatbouw worden voorgeschre ven door de architecten. Hierdoor worden de bouwkosten naar de mening van de heer Van der Pol onnodig bezwaard met duizenden gul dens. Dit proefstation zal met een compleet „nat gedeelte" zoals closets, badcel- len enz. uitgevoerd worden en de af voer zal met 10,4 cm brede doorzich tige plasticbuizen worden uitgevoerd. De ontwerpers willen over enige maan den. waarschijnlijk 30 oktober de in stallatie klaar hebben en dan aan de betreffende autoriteiten zichtbaar to nen, dat de rioleringsbuizen op ge noemde breedte van 10.4 cm aan alle eisen voldoen. Indien deze proef slaagt, dan zal dit de bouwkosten beduidend omlaag brengen, wat het algemeen belang in niet geringe mate ten goede zal ko men. Het kampeerterrein van het district Amersfoort van de Vereniging De Ne derlandse Padvinders, gelegen in het landgoed De Paltz te Soestduinen, De politie-controle, die vanaf 6 juni plaats vindt, heeft reeds een groot aantal proces verbalen opgeleverd. Zo werden een groot aantal automobi listen aangetroffen zonder papieren. Verder vele auto's met diverse gebre ken zoals gladde banden, defekte stuurinrichting, slechte remmen, de fekte uitlaat, defekte stoplichten enz was zaterdag de plaats, waar zo'n 500 welpen samenkwamen ter viering van het 50-jarig bestaan van het welpen- werk in Nederland. Ze deden dit met een jubileum rimboejacht. een natio naal spel. dat op dezelfde dag en het zelfde tijdstip in nog 49 andere dis tricten werd gespeeld. „Fiësta Tropicana" heette het gebeu ren en een tropisch feest is het ge weest! Heerlijk was het toeven in de bossen op deze warme zaterdag, niet alleen voor de deelnemers, maar ook voor de belangstellenden, onder wie de districtscommissaris van Amersfoort, dr W H Plomp, en de oud-districtscom missaris drs. J. J. Herks Het feest in Soestduinen was georganiseerd door de afdeling Amersfoori van de N P.V de assistent-districtscommissaresse der welpen, mej. B. Arentzen, had de lei ding. De rimboejacht is een jaarlijks te rugkerend festijn, dat dit jaar een extra feestelijk tintje had vanwege het jubileum van het weipenwerk. Voordat de welpen, o a. uit Soest, startten met het spel langs de 27 posten op het Jamborette-terrein, was er een défilé voor prins Eusebio, die met zijn vier assistenten in de jury zat Dat leverde Er is een stroom van protesten losge komen, toen bekend werd dat de Duitse oorlogsmisdadiger Willy Lages in vrijheid was gesteld. Lages heeft al lange tijd te kampen met een ernstige ziekte. Hij ls vanuit de gevangenis ziekenboeg in Vught overgebracht naar een ziekenhuis in de Bondsrepubliek Sinds zijn arrestatie ls hij gedetineerd geweest in Breda. De Duitse oorlogsmisdadiger, die in 1940 naar Nederland kwam en achter eenvolgens in Den Haag en Amster dam de functie had van „Leiter der Aussendlenststelle der Sicherheitspoli- zei und S.D.", is op verzoek van zijn vrouw naar Duitsland overgebracht. Zij wist bij de betrokken instanties een gevoelige snaar te raken door te stellen, dat men een ernstige zieke toch niet kan weerhouden van het doorbrengen van zijn laatste dagen op zijn eigen geboortegrond. Ze heeft er succes mee gehad. Meer succes dan de Joden, die bij Lages smeekten om een menswaardige behandeling. Hijzelf was blijkbaar een ongevoelig mens, verantwoordeliik voor de deportatie van ongeveer 70.000 Am sterdamse Joden. Toen er, niet alleen door Joden, op Lages een beroep werd gedaan op menselijkheid, gaf hij „niet thuis". Nu zijn vrouw voor hem een beroep doet op de menselijkheid van de voor zijn gevangenhouding verant woordelijke mensen, zijn zij gezwicht Het is dan ook niet onbegrijpelijk, dat er protesten zijn gekomen. Protes ten van mensen, die het verleden nog steeds niet kunnen vergeten, hoewel ze misschien wel vergeven hebben. Men sen. die van nabij hebben meegemaakt het leed, dat mede door Lages werd aangericht. Aangericht door een on menselijke figuur, die thans op hu mane gronden wordt vrijgelaten. Zeventigduizend Joóer. zijn er door zijn toedoen in Nederland van de we reld verdwenen. Daaraan is blijkbaar niet gedacht, toen men het verzoek van mevrouw Lages inwilligde. Het was de zoveelste clementie tegenover de oorlogsmisdadiger, die in eerste in stantie ter dood was veroordeeld La ter wijzigde men die straf in levens lange gevangenisstraf. Die straf blijkt, achteraf, een „wassen neus" geweest te zijn. Men heeft zich er niet aan gehouden. Gevangenisstraf tot ernstige ziekte is het geworden. Een belachelijke beslisisng, een slag in het gezicht van de Nederlandse recht spraak, maar meer nog van die Neder landers. wie het Duitse optreden in de oorlog nog regelmatig voor de geest komt. Willy Lages heeft met niemand medelijden gehad. Menselijk was een woord, dat niet in zijn woordenboek voorkwam Wél in dat van de mensen, die hem nu zijn vrijheid hebben te ruggegeven. Maar wie weet hoe ver dienstelijk hij zich in Breda heeft gemaakt. Misschien heeft hij die vrij lating toch wel verdiend.... KANTMAN. een kleurig schouwspel op. want de welpen waren gekleed in zelfgemaakte Mexicaanse kleren: poncho en hoed. De hordegroep kreeg 'n cactus mee en bij elke van de 27 posten kreeg men er een zwarte, gele of rode bloem of knop op, afhankelijk van de presta ties. De groepen werden telkens ont vangen door een inwoonster van het Zuid-Amerikanse land. dat een post voorstelde. De welpen kregen opdracht om een karwei te verrichten, dat in het betreffende land een heel gewo- zaak is: goud zeven, koffie selecteren, vredespijp roken. Het was een fijn spel voor de welpen uit de districten Amersfoort en de Katholieke Verkenners uit Amersfoort en Eemland De jury beoordeelde niet de technische prestaties, maar de sfeer waarin een karwei werd uitgevoerd. Aan het slot van deze nationale rim boejacht kregen de juryleden een grote Havanna-sigaar aangeboden. De hor des kregen als herinnering een totem leertje. Los van de nationale rimboejacht stond Let programma, dat het dis- trictsbestuur voor 's avonds had opge steld, nadat de jeugd nog een massa le dans had uitgevoerd op de muziek van een geluidwagen. Per horde ging men eten, waarna een groots slot- kampvuur werd gehouden. De welpen wisten deze geste wel te waarderen! Een geslaagd feest in Soestduinen op een zonnige zaterdag. De regering heeft de aangekondigde loonpauze opgeheven. Door de bevoegd heid van de stichting van de arbeid tot het keuren van collectieve arbeids overeenkomsten tijdelijk - tot 1 ja nuari - over te dragen aan het college van rijksbemiddelaars, heeft de rege ring een einde gemaakt aan de discus sie over het loonsysteem voor dit jaar. Het college heeft 'n bindende aanwij zing gekregen om de loonsverhogin gen niet boven de 7 procent te doen uitstijgen. Er is sprake van een duide lijke achterstand in een bepaalde be- De politie kreeg vrijdagavond tenge volge van het hevige onweer met slag regens vele telefoontjes met meldin gen van ondergelopen kelders. Zo van bewoners aan de Heideweg, Anna Pau- lownalaan. Bartolottilaan, Ossendam- weg en op andere plaatsen. Laten we hopen dat dergelijke „buitjes" tot de hoge uitzonderingen zullen behoren. drijfstak, dan zal deze mogen worden ingehaald, echter slechts voor de helft in dit jaar. Hiermede zijn we weer teruggekeerd naar de geleide loonpolitiek, die voor enige differentiatie nauwelijks moge lijkheden openlaat. Dat is geen ple zierige zaak. Natuurlijk heeft de ge leide politiek in het verleden de na tionale economie goede diensten be wezen. Maar dat was in een tijd, dat we onze nationale armoede moesten verdelen. Het blijkt even moeilijk te zijn om de welvaartskoek op recht vaardige wijze te verdelen. De belan gengroepen trekken elkaar als het ware het mes. waarmee deze koek moet worden aangesneden, uit de han den. Jammer, maar het schijnt onver mijdelijk. Onder deze omstandigheden ls de nu genomen oplossing nog de minst slech- te.Hopelijk zal het college van rijks- bemiddelaars bij haar toetsingswerk zaamheden rekening houden met de achterstanden, die in verschillende be drijfstakken nog steeds bestaan. SOFSTER OURANT Abonn. p. kwart. 12.15 - per post 13.25 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag j

Soester Courant | 1966 | | pagina 1