Grootse huldiging van jarige „Ome Frits" P. Koning Wilson VADERDAG GESCHENKEN VAN WIEREN KONGOLEES ONTWAKEN WAT GEVEN WIJ Meningen van lezers SOESTERBERC UITSTEL L0CHTENBERG RECHTSPRAAK IN OPSPRAAK Zonder commentaar BANKROVERS m Benoemd tot de vierde ere-standwerker in Nederland Luchtmachthonden uit Soesterberg wonnen surveillance-wedstrij d VACANTIELECTUUR SMITS Pockethall-Boekhandel Avondvierdaagse-lopers namen" op derde avond het Soester parcours Medische dienst Geslaagd Benoeming Geslaagd Een afscheid Avondvierdaagse met record aantal wandelaars Algemene Bond van Bejaarden Zeepost Gezagscrisis in Amsterdam V.V.Z.-nieuws Gevonden voorwerpen Horloges Horlogebanden Manchetknopen Dasspelden Borrelglazen Zegelringen enz. enz. De heer F. P. („Oome Frits") Koning Wilson is dinsdag, de dag van z'n 85ste verjaardag, benoemd tot ere- standwerker van de Landelijke Sectie Standwerkers. Hij is daarmee de vier de in ons land, die zich zo mag noe men De benoeming, hem medegedeeld dor de heer Knol uit Meppel, voorzit- ter van de Landelijke Sectie, was het hoogtepunt van deze voor de oud- artiest onvergetelijke dag. Onvergete lijk door de talloze blijken van be langstelling, die hij kreeg van oud collega's en vrienden. Er waren brie ven, gelukstelegrammen, fraaie bloem stukken en manden fruit, die de ka mer in het huis aan de Verlengde Talmalaan 29 in een ware bloemen en fruittuin herschiep Dinsdagmorgen om tien uur begon het al De heer Knol was de eerste, die Ome Frits kwam gelukwensen Hij bood hem de oorkonde aan, die bij de benoeming tot ere-standwerker hoort, benevens een enorme mand fruit. Hij prees de jarige voor zijn bijdrage aan de Nederlandse amuse mentswereld, die mede door zijn toe doen zo'n goede naam heeft gekregen. Hij haalde ten slotte no^ enkele her- lnneringen op uit het grijze verleden. De Centrale Vereniging voor Markt-, Straat- en Rivierhandel stuurde een gelukstelegram, er waren felicitaties en bloemen van de gemeente Soest en bloemen van Wllly Klijs. manager van circus Boltini. en Tony en Dicky Bo - tini zelf Met de vader van Toni Bol tini heeft de heer Koning Wilson ja renlang een hechte vriendschap ge had Dat was in de tijd, dat de kermis nog echt kermis was De heer Van Arend uit Hilversum kwam namens de oud-collega's stand werkers de jarige oud-artiest bloemen en een geschenk onder couvert aan bieden. Er waren brieven met geluk wensen gekomen van o.a. de bekende standwerkers Bertus v. d. Tuuk uit Assen en Gerrit Denouter uit Utrecht. Het was een geweldige dag voor de jarige heer Koning Wilson, die onder de indruk was van de vele huldeblij ken, die hij mocht ontvangen De we reld van het circus, de kermis, de bioscoop, de variété en het theater had hem, artiest in hart en nieren en ex-directeur van Nederlandse laatste reizende panopticum, niet vergeten. Hem, de man die in de loop van de jaren zelf zoveel mensen gehuldigd heeft. Dinsdag mocht hij zelf een grootse huldiging in ontvangst nemen. En al was die dan ook minder groots dan de door hem voorbereide hul diging van o.a. de oud-directeur van het Amsterdamse theater Carré, Alex Wuninck. van circusdirecteur Jos Mul lens en vele andere grootheden uit de wereld van het amusement, een ge weldige dag was het. En wat kan een 85-jarige, wiens zoon Nederlands kam pioen standwerken is, nog meer ver langen? „Ome Frits" Koning Wilson was dan ook meer dan tevreden! JUWELIER - HORLOGER Van Weedestraat 40 - Soest Telefoon 4361 bij alle bijpassende toevoegingen wel kom zijn, enz. Noteer het dan meteen. Sommigen doen dat in het achterhoofd, anderen nauwkeurig ln zakagenda of ln de adressenklapper. Maar als er later een cadeau voor de betrokkene moet wor den gekocht, behoeven ze die naam maar op te slaan en ze zien de aan- tekening(en) staan. En het getuigt van bijzondere gene genheid en oplettendheid als de per soon In kwestie Iets krijgt dat hij al zo lang had willen hebben zonder daar speciaal naar te vragen. Hij of zij zal daar dubbel dankbaar voor zijn. Iemand die door een staatsgreep aan de macht is gekomen wekt altijd wantrouwen als hij complotten ont dekt Vaak is dat een manier om po tentiële vijanden vast bij voorbaat uit te schakelen. In Kongo echter heeft het er veel van dat President Moboetoe inderdaad een wasechte po ging heeft ontmaskerd om hem af te zetten En met vier doodvonnissen ook voor de toekomst heeft verijdeld. Het heeft altijd nog al wat bevreem ding gewekt dat Kasavoeboe - een handig man die alle Kongolese stor men wist te doorstaan - zich zomaar aan kant liet zetten door Moboetoe. Te meer omdat dit gebeurde in zijn eigen gebied, dat der Bakongo's. Vermoede lijk rekende hij er op dat zijn stam genoten dit zaakje wel weer recht zou den zetten. En inderdaad: oud-minister Emanuel Bamba, die de nu ontdekte opstand collega J ipnrMp'-U,-Moise I stekende Tsjombe zijn ups en downs gehad, het vermoeden ligt. voor de hand dat ook deze door de verijdelde staatsgreep ge rehabiliteerd had kunnen worden. Buiten spel Hun plan was verder kennelijk ook om te pogen een bewind tot stand te brengen dat met de opstandelingen in Oost-Kongo tot een akkoord kon ko men om de vrede weer geheel te her stellen. Maar net als elders in Afrika, Tijdens de gisteren op de bij Arn hem gelegen vliegbasis Deelen gehou den landelijke wedstrijd voor het kampioenschap surveillance-honden 1966 heeft de hond Donny van het Depot Motortransport Materieel te Soestduinen de eerste prijs behaald De begeleider van de winnende bouvier was de dienstplichtig korporaal G. J H. van Lanen Nog meer Soester succes door de fraaie derde plaats, die sergeant eerste klas J, C van de Hoek van de vliegbasis Soesterberg met de herder Roxy be haalde Aan deze wedstrijden namen meer dan tweehonderd diensthonden deel Ze zijn bij de Koninklijke Lucht macht in gebruik voor het bewaken en beveiligen van luchtmachtobjecten, zoals vliegvelden, hangars, stafgebou wen en kazernes. Ook voor de bewa king van kostbare elektronische appa ratuur en radarinstallaties worden de honden ingezet. De kampioenswedstrijden in Deelen, die de gehele dag in beslag namen, trokken veel belangstellenden, hoofd zakelijk militairen Ze hebben kunnen genieten van uitstekend surveillance- werk van de honden, die elkaar niet veel ontliepen Het was voor de jury leden dan ook een moeilijke taak om de negen beste honden aan te wijzen. Korporaal G J. H. van Lanen had met Donny de beste indruk achter ge laten en klasseerde zich aldus als eerste. De sergeant eerste klas L. W. T Smits hield met gering verschil zijn Voor naar Steenhoffstraat hk. Raadhuisstr. Telefoon 2761 blijken ook hier de stamverwantschap pen meer te hebben bijgedragen om aspirant-regeerder bijeen te brengen dan politieke principes. Moboetoe hoeft er niet op te rekenen dat hij nu van alles af is, maar zijn voornaamste tegenstanders zijn wel buiten spel. Kasavoeboe is wel genoopt zich koest te houden en Tsjombe - officieel van landverraad beschuldigd - zal om zijn gezondheid voorlopig wel niet aan een terugkeer denken Intussen gaat alles niet zo heel goed voor Moboetoe In het oosten is nog opstand en de economie is allesbe halve weer op poten Daarbij komt dat de anti-Belgische stemming nu pas goed loskomt. Het is geen toeval dat een Belgisch diplomaat als con tactman met de samenzweerders is genoemd en het hoeft niet eens on waar te zijn. Kinsjasa Er zijn ook al giftige boodschappen uit Leopoldstad naar Brussel gestuurd over uitlatingen van Beligsche minls- -ters over hun Kongolese collega's - zoals „hij denkt dat hij Kongo kan besturen volgens het handboek van de sergeant" wat duidelijk op Moboe toe slaat. Intussen is Leopoldstad her doopt in Kinsjasa om de herinnering aan Leopold I. de stichter van de kolo nie Kongo, weg te vaken. En er wordt een felle strijd geleverd om de Union Minière te dwingen zijn zetel naar Kongo te verplaatsen, uit Brussel weg, want „we kunnen experts genoeg vin den om de mijnindustrie te leiden". Dat laatste is niet onmogelijk, maar dit zou het land toch zeker in de overgangstijd zuur opbreken De achtergrond hierbij is vooral dat de jongere generatie met weerzin ontdekt dat de afhankelijkheid niet het eind heeft betekend van Belgische Invloed - vaak daarin zelfs amper iets heeft veranderd. Tsjombe liet dat uit economische overwegingen maar zo, Moboetoe en de zijnen wensen dit om wat voor voordeel ook niet te accep teren. Lang nadat de onafhankelijk heid werd verworven krijgt Kongo nu het zelfbewustzijn waarmee andere Afrikaanse staten hun zelfstandigheid zijn ingegaan. Dat wordt een nieuwe aanpassing, met overmijdelijk weer een reeks conflicten - intern en naar buiten toe. Van de Hoek uit B^oicn wuraen ais een uit stekende prestatie. De prijzen, be staande uit zilveren bekers en verschil lende gebruiksvoorwerpen, werden na afloop van deze landelijke wedstrijden, die zich kenmerkten door grote span ning, uitgereikt door de commodore J L. Bosch, commandant van het Centraal Depot Materieel Luchtmacht in Soestduinen. Commodore Bosch trad op namens de bevelhebber der Lucht strijdkrachten. De waarschuwingen „Denk aan Vader dag" zijn weer in de etalages versche nen en menig eerbiedwaardige huls vrouw denkt alweer met zorg aan deze nieuwe aanslag op haar huishoudkas of spaarbusje En tal van kinderen schudden hun portemonnee leeg om te laten zien dat er beslist, een moe derlijke subsidie vereist is om de zwa re uitgave voor deze fatale datum te kunnen dragen. En dat ls nog niet alles. We moeten ook nog eens gaan bedenken wat we papa moeten geven, wat hij nog niet heeft en waar hij werkelijk blij mee zal zijn Want heel veel pa's hebben door de jaren heen al zoveel gekregen en zelf gekocht, dat je langzamerhand uitgepraat raakt en niets meer weet te verzinnen Of het moeten hele dure luxe-zaken zijn, waar met vaderdag natuurlijk geen sprake van is. Zeker niet voor de kleintjes die Iets van hun zakgeld willen kopen. En dan stuiten we onherroepelijk op de gapende leegte van onze onwetend heid En we beseffen, dat we eigenlijk maar bar weinig weten van vaders Interessen en liefhebberijen. Eigenlijk is het systeem al verkeerd. We wachten tot we ojoeens Iets moe ten kopen en dan weten we werkelijk niets te verzinnen, raken in paniek en kopen ten einde raad Iets op goed geluk, terwijl we mlschlen van tevoren al weten dat de ontvanger het ergens zal wegzetten en er nooit meer naar kijkt. Cadeaus mogen we nooit op het laatste moment gaan uitzoeken Wie even nadenkt, moet toegeven dat het ge tuigt van heel weinig liefde of ge negenheid als we iemand op goed geluk opschepen (of liever: afschepen) met een in alle haast of zonder na denken gehaald niemendalletje. Sier voorwerpen kun je niet kopen zonder iemands smaak te kennen, maar zelfs dassen moeten iemand bevallen: si garetten kiest men naar de smaak van de betrokkene en kledingstukken moe ten niet alleen passen maar ook har moniëren met de stijl en de kleuren van iemands verdere garderobe. We moeten daarom van het onver wachte zoeken af En dat is niet zo moeilijk, want we weten het gehele jaar wannéér de verjaardagen komen, wanneer het moederdag en vaderdag is en hoe laat Sint Nicolaas aan de deur klopt. Gebruik die wetenschap! Laat het niet op de laatste dag aankomen, maar houd tevoren al ogen en oren open. In de loop van een bepaald gesprek zal er heus wel eens naar voren komen dat vader dit of dat niet bezit, maar wel graag eens zou hebben. Je merkt in de loop van een jaar heus wel aan Iemand dat hij een bepaald boek zou willen lezen, een aansteker nodig Het is een goede traditie van zowel de organisatoren van de Baarnse Avond vierdaagse als van de Amersfoortse Vierdaagse om op de derde dag het parcours door Soest te laten lopen. Onze gemeente kent immers geen Avondvierdaagse, althans niet op wan delgebied Desondanks kunnen de be langstellenden in Soest terecht, op de derde avond, zoals gebruikelijk. De deelnemers aan de Avondvierdaagse in Amersfoort passeren dan Soest- Zuid, de Baarnse wandelaars Soest- dijk. De Baarnse Avondvierdaagse geniet veruit de grootste populariteit bij de Soester verenigingen en particulieren In de Amersfoortse lopen slechts en kele particulieren uit Soest mee In de Baarnse stoet wandelaars zag men o a de wandelgroepen van Olympia, de junioren onder leiding van de heer Suman en de senioren onder leiding van de heer Vogel Deze groepen vor men wel de mooiste eenheden in dit gezelschap. Uit Soest liep voorts o.a. een flinke groep wandelaars van de Soester Turn Club mee. alsmede een groep van de korfbalvereniging De Meteoren Bovendien wandelde een groot aantal particulieren uit Soest mee. Dit in tegenstelling tot de Avondvierdaagse in Amersfoort, waaraan slechts een enkele Soester deelneemt. De deelnemers in Baarn liepen de gebruikelijke route: vanaf de Stad houderslaan, de Korte Melmweg, bij DE RAADSVERKIEZINGEN 1966 IN SOEST EN DE S.G.P. Het feit dat de Gooi- en Eemlander, zonder voldoende ingelicht te zijn. klakkeloos een bericht poneerde, als zou de S G P'er Terlouw met een eigen lijst hebben willen uitkomen met bo vengenoemde verkiezingen en als zou de SGP. bedankt hebben op een on verkiesbare plaats te willen staan op de Prot. Chr. lijst, nopen mij dit In gezonden stukje te plaatsen Beide feiten zijn in geen enkel opzicht op waarheid gegrond. Het eerste be hoeft geen nadere toelichting, bij het kiescollege onzer gemeente is dit be kend. Het tweede eist echter wel een nadere toelichting, namelijk; In 1958 heeft de SGP. op een lijst gestaan met de AR en de CH.U Deze samenwerking is in een zeer goede verstandhouding tot stand gekomen en het bestuur der S.G.P. werd dan ook in 1962 weer door de belde andere partijen benadert om op dezelfde voet weer samen te wer ken Op een ledenvergadering der SGP. werd echter besloten aan dit verzoek geen gevolg te geven en met een eigen lijst uit te komen, dit ge beurde dan ook. Reeds In 1965 werd het bestuur der SGP. weer verzocht om in 1966 samen te werken, op een bespreking tussen enkele bestuursleden der drie partijen werd echter alleen over enkele principiële verschillen on derling gesproken op de lijst voor de bepaalde plaatsen op de lijst voor de SGP -candldaten. Er is dus geen sprake van dat de S G.P bedankte voor onverkiesbare plaatsen, maar de eventuele samenwerking werd op de ledenvergadering der SGP. weer ver worpen. Weer werd er besloten met een eigen lijst uit te komenwat echter niet gebeurde. Ho komt dat? vroegen mij veel plaats genoten Bestaat de SGP In Soest niet meer? vroegen er nog meer. De laatste vraag ls gemakkelijk de beant woorden; De SGP in Soest is nog springlevend. De eerste vraag ls moei lijker Het ls n.1. zo dat de S.G P er geen kuddedier is en elk zijn eigen principe heeft En wanneer dan die princlpe's botsen, kan dit nare gevol gen hebben Ik hoop van harte dat alle S G P.-ers met deze schade wijs geworden zijn Alleen de AR en de C H U. kunnen over dit gebeuren vro lijk zijn. zij behielden met behulp der SGP-ers die op de Prot. Chr lijst stemden hun zetels. Het zijn er m i. zeker 200 geweest Rest mij nog de i hoop uit te spreken dat de Prot. Chr j vertegenwoordigers In de Soester raad de S.G P.-ers die op no 1 van lijst 3 stemden, geen gewetenswroeging be zorgen. H TERLOUW Koekoekweg 3 boeten, dan druist dit in tegen het rechtgevoel van de Nederlandse bur ger. Ds Kater zei dezer dagen voor de V.P R O.-microfoon een waar woordt, toen hij opmerkte dat wat meer gevoel voor humor bij de juistitiële autoritei ten hoogst welkom zou zijn. Wij zou den dat trouwens alle Nederlanders, met name ook verschillende ministers en kamerleden, toewensen, die zich de afgelopen maanden zo druk over de provo's hebben gemaakt, dat mede hierdoor een klimaat is ontstaan waarin dergelijke absurde vonnissen worden uitgesproken. Veel Nederlanders menen dat ernst zónder humor een grote deugd is. In werkelijkheid is een afdwaling zijn eigen ernst al te ernstig te nemen, omdat het het gemakkelijkste is wat men kan doen Het is veel gemak keiijker een goed hoofdartikel voor de Times te schrijven dan een goede mop voor Punch. Plechtstatigheid gaat de mens van nature goed af; lachen is echter 'n sprong. Het is gemakkelijker zwaar op de hand te zijn, het Is moei lijk om de dingen te zien in hun be trekkelijkheid Veel ouderen hebben het zich gemak kelijk gemaakt ten aanzien van hun standpunt ten opzichte van de pro vo's. En zolang de autoriteiten niet gehinderd worden door enige zin voor betrekkelijkheid, zullen de provorelle tjes wel tot de vaste gebeurtenissen ln de hoofdstad behoren. Dokter A. Th M Splinter, Amers- foortsestraat 3, Soesterberg. tel. 03463 1432, neemt het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg. W F. van den Helm te Huls ter Heide en D. J. R Jellema te Den Dolder. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59. Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter J. W. Hage- doorn te Soesterberg. Aan de chr. Kweekschool „Rehoboth" te Utrecht slaagden voor het examen 2de leerkrlng: mej. G. E L. de Haan en de heer H. Peters, beiden te Soes terberg. Terwijl de fractieleiders der grote politieke partijen te kennen hebben gegeven dat het 2e deel van de belas- het a^o\ttlebureau^Ude vTn""weed"e- tlngverlaglng per 1 januari 1967 zal straat over Prin^ BernhariUaan, Juli- doorgaan, heeft de heer Kloos. deze analaan. NteuwetBaeknlpWs xvEamen uit het bos bij Zonnegloren, liepen de Soesterbergsestraat uit tot aan de Eikenlaan, staken de Blrkstrat over en liepen vla de Ferd Hycklaan en de Peter v. d Breemerweg naar Amers foort terug. De meeste belangstelling ging uit naar de Baarnse Avondvierdaagselopers, die overigens niet zo groot in aantal zijn als in Amersfoort. Op verschillende punten in Soest stonden grote groepen belangstellenden en zelfs werd wel eens een straal of emmer water op de wandelaars gericht. Een gebaar dat door de meesten wel op prijs 'werd gesteld. Overigens is deze Avondvier daagse wel de heetste sinds vele ja ren De wandelaars laten menig zweet druppeltje, maar ze weten, dat aan het eind van de tocht van vanavond de bloemen en het Vierdaagsekruls wachten. En bij de huldiging hebben ze alle narigheden van de voorgaande avonden vergeten. Zelfs het moeilijke Soester parcours van de zwaarste der de dag! MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2054 B G.G 02950-17727 Voor het rijbewijs BE. slaagden bij het éérste rij-examen de volgende candldaten: de dames W G. Lau, H Brevé, Th A. M Oosterlaag-Kerkhof, Th E Stenz-Seffinga, W. M A. van der Laan-Schaeffer. A A. Duhoux, B. Veenvliet-Molenaar, J M. W. van Hil- ten, W. Pater. E Eringa-van der Stoep en N. G. C Vader. De heren: D. Prins, L J Swart, M van der Span, Th Leijen, J. Hout kamp, C. van den Hoek, N. A Prior, J. H. Terlien, A. F. N Mascini, J. J In de commissie belast met het af nemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor het geven van lager onderwijs in het vak nuttige handwerken voor meis- jjes, ls benoemd als lid, mej. H L. Blok te Soesterberg. Drumbandleider C. J. Weerdesteyn heeft afscheid genomen van de Lae- tltia-drumband. na vanaf de oprich ting dit korps met wisselende bezet tingen gedurende zes jaren uitstekend te hebben geleid. Bij verschillende concoursen, zoals te Castricum en Werkhoven was de drumband steeds goed voor de dag gekomen, zodat tweede prijzen werden behaald, soms zelfs met één punt verschil met de eerste prijswinnaar. De heer F. Hagmeijer memoreerde als voorzitter van de r.k. sportvereniging ,,Laetitla" de verdiensten van instruc teur Weerdestein. Bloemen voor zijn vrouw en een afscheidsgeschenk voor hemzelf vertolkten de dankbaarheid van „Laetitia". Als opvolger zal de heer Huisdouw optreden, die reeds ac tief betrokken was bij de opleiding van de trompetters Nadat de drumband een gelukwens met slaande trom had verzorgd ter ere van de verjaardag van de nieuwe pas toor werd de ouddrumbandleider uit geleide gedaan naar zijn woning aan de Postweg. De avondvierdaagse van de Neder landse Wandelsport Bond, georgani seerd door de Stichts-Gooise afdeling wordt voor de twaalfde maal te Soes terberg gehouden met een recordaan tal deelnemers. Dinsdagavond heerste er bij de Carolusschool aan de Fokker straat weer die gezellige drukte bij het vertrek van de bijna 800 deelne mers, waarvan ongeveer 300 individu- el en Er zijn tien wandelclubs van scholen en verenigingen van de partij: de Wandelclub „Wing" van de Johan- nestichting met 36 leden: een mili- oêd Copynando Luchtverdedi- o n' t V -faire groen Commando Luchtveraeai- PcoQ. «Bakker, -v^e^aascs-soesTerberg met De Algemene Bond van Bejaarden afd. Soest maakte dinsdag 14 juni het jaarlijkse uitstapje met haar le den. Om 8 uur vertrek van garage Tensen. Na een rondrit door Soest om op ver schillende punten de leden op te ha len, vertrok men om 8 30 uur van Nleuwerhoek, onder prachtige weers omstandigheden. De reisroute over Hilversum, langs ver schillende gebouwen naar Volendam, voor een heerlijk kopje koffife. Daar na naar Schoorl voor de lunch, waarna het strand van Egmond aan Zee werd opgezicht. waar heerlijk werd genoten van strand en zee. Terug langs de duinen van Noord- Holland over Amstelveen, waarbij ln Halfweg een consumptie werd gebruikt en als laatste naar Ankeveen voor een rustpauze en een versnapering. Al met al een heerlijke dag. vol ont spanning en humor voor de deelne mers Een woord van dank werd gebracht aan de leiding en aan de Fa. Tensen. heeft, een bepaalde hobby heeft waar- I de postkantoren. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld. Argentinië: ms „Charles Tellier" 21 juni en ms ..Rio Tunuyan" 26 juni. Australië: ms .Koudekerk" 20 juni. Brazilië :ms „Charles Tellier" 21 juni. Canada: ms „Arkadla" 19 juni en ss „Rijndam" 21 juni. Chili: ms „Socrates" 21 juni. Indonesië: ms „Hoechst" 28 juni. Kenya, Oeganda en Tanganjika: ms „Africa" 24 juni. Ned. Antillen: ms „Theron" 21 juni. Suriname: ms „Dalbek" 22 juni. Ver. Staten van Amerika: ss „Nieuw Amsterdam" 19 juni en ms „Koren dijk" 22 juni. Z.-Afrika (Rep m.i.v. Z-W.-Afrika: ms ..Zaankerk" 22 juni Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven middengroepen door dit uitstel wor den gedupeerd Maar dit bezwaar zou door een ander voorstel zijnerzijds worden opgevangen, te weten uitstel van de nieuwe sociale verzekeringen, uitstel of halvering van de tweede tranche van de huurverhoging. Aan deze voorstellen kleeft o i. een groot bezwaar: dat de arbeidsonge schiktheidswet en de wet langdurige geneeskundige risico's, die een nood zakelijke afronding van onze sociale wetgeving betekenen, wellicht voor lange tijd ln de ijskast worden gezet Deze wetten zijn te belangrijk om ze uit te stellen om der wille van eco nomische overwegingen Daarom ho pen wij dat de regering niet op deze suggestie zal ingaan. In Amsterdam wordt de verhouding tussen burgerij en politie thans geken merkt door allerlei crisisverschijnse len, die de openbare orde in Amster dam ln gevaar brengen. De schermut selingen tussen bouwvakkers en po litie. die deze week de binnenstad in rep en roer hebben gebracht, toonden de ernst van deze situatie wellicht nog duidelijker aan dan alle provorellen, die aan dit dramatische treffen waren voorafgegaan. In ieder mens leeft de neiging zich te gen het gezag te keren. Vandaar dat men geneigd is in dit geval partij te trekken voor de bouwvakarbeiders, of schoon deze op zo'n wijze hebben gedemonstreerd, dat er een verkeers chaos dreigde die feitelijk wel tot In grijpen noopte. Maar anderzijds moet toch worden vastgesteld dat de hoofd stedelijke politie zich er te weinig van bewust is dat zij de orde slechts kan handhaven met medewerking van het grote publiek. En nu zij door haar ac tiviteiten tegen de provo's die onmis bare sympathie van het publiek ietwat heeft verspeeld, zou de politie alles in het werk moeten stellen om het pu bliek niet nog meer te prikkelen. Zelfs wanneer zich rellen van grote omvang voordoen, zou men nog andere midde len kunnen aanwenden. De waterspuit kan, zoals in het buitenland dikwijls is gebleken, soms betere diensten be wijzen dan de gummiknuppel of de sabel. Vooral als er brandstichters bij zijn. De vervolging en de berechting van provo's zijn voortdurend in de actuali teit. Een groot deel van de Neder landse pers heeft zich kritisch opge steld tegen de berechting van de pro vo's en de vaak niet malse vrijheids straffen die deze jongelui voor futiele overtredingen krijgen opgelegd. Het is in ons land een curieus verschijnsel wanneer in brede kring kritiek wordt uitgeoefend op de rechterlijke macht. Wanneer dit nu toch op grote schaal gebeurt, mag men gevoeglijk aannemen dat er iets mis is. Wanneer - om slechts één voorbeeld te noemen - een meisje dat enigszins provocerend met krenten loopt te ven ten, tot 6 dagen hechtenis wordt ver oordeeld. terwijl de leden van het ge werden opgeleid door V A.M.O.R. en F.N OP autorijschool Bleeker, te Baarn. De competitie 1965-1966 kon met een kampioenschap van het eerste en der de elftal worden afgesloten. Alle ac tivlteiten zijn thans beëindigd Voor de nieuwe competitie zullen alle leden tijdig bericht ontvangen Zaterdag 18 juni a.s wordt door het bestuur van V V.Z. "49 een receptie ge houden m het jeugd-wijkcentrum, Pie- ter de Hooghlaan hoek Talmalaan, van 16 tot 17.30 uur. Het bestuur zal dan gaarne gelukwensen in ontvangst nemen Verwezen wordt naar de in dit blad voorkomende advertentie Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven: een passer. 3 nummerplaat jes bromfiets (AP 62-22. DAW 413 en JMP 192). gouden kinderarmband, polshorloge nikkel, reservewiel scooter, damesfiets, zwembroek, heren horloge, heren regenjas, rood kindervestje, zw lederen strik van ceintuur, grijs dames vest. beige knip-portemonnee, strand bal. heren polshorloge, briletui, akte tas met inhoud, zwart damesvest, bril, sleutelzakje met 3 sleutels, en een heren polshorloge. Aan komen lopen: een grijze Holl. herder, een zwarte bouvier, een duitse herder en een pauw. De president van de rechtbank van Avignon deed tijdens een strandwan deling een lugubere ontdekking: voor zijn voeten spoelde een vrouwenhoofd aan. Bij onderzoek door de politie werd vastgesteld dat dit het hoofd moest zijn van een sinds enige tijd vermiste vrouw. Terwijl kikvorsmannen de kust afzochten naar het lichaam ging een politieman het hoofd bij het licht van een lucifer nog eens bekijken. Tot zijn schrik begon het te smelten. Het bleek namelijk een kop te zijn van een wassen etalagepop. Een Britse vrachtwagenchauffeur heeft kans gezien om zonder iets te mankeren in bijna 300 ziekenhuizen opgenomen te worden. Hij heeft in die tijd 15 buikoperaties ondergaan. Het nieuwste statussymbool in Amerika: een hond die aan de drank is verslaafd. Volgens de dierenarts Booth uit Chicago neemt het aantal rashonden dat aan drank verslaafd is voortdurend toe Toen een ongeschoren en slecht geklede jongeman bij 'n Noorse auto dealer kwam om 16 auto's te kopen zei de handelaar: „Maak dat je werg- komt!" Hij ging naar de concurrent in dezelfde straat en kocht daar 16 auto's, die hij contant betaalde. Het was een zeeman, dit met 15 collega's tijdens een lange reis zoveel geld ver diend had. dat zij besloten hadden ge zamenlijk een auto te kopen. In een Oostduits blad kon men het volgende nieuwtje lezen: Het gemeen tebestuur van Breda heeft gepoogd straatveegsters in dienst te nemen, die niet alleen een aantrekkelijk uniform zullen krijgen maar bovendien aan het eind van het jaar als premie een 23 manschappen, de Openbare school met 69 leerlingen; de 23 welpen van de St. Michaelgroep, de Christelijke school met nietminder dan 82 wan delaars. „Willemijntje" uit Huis ter Heide met 14 dappere tippelaars: de Carolusschool met 49 jongens en meis jes: de sportvereniging Laetitia even als A.GA.V.S. ieder met 60 deelne mers en tenslotte de 18 tieners van ,.Alta Vista". nootschap Tres wegens dood door I elegante avondjapón, ontworpen "door schuld veroordeeld worden tot geld-1 een Parijse modeontwerper. Het. Nederlandse bankwezen heeft in deze tijd van het jaar, die dikwijls als komkommertijd werd aangeduid, voor sensationeel nieuws gezorgd. De dra matische gebeurtenissen rondom het bankeiershuis Texeira de Mattos wer den breed uitgemeten en verschillen de bladen publiceerden lange artike len over de inmiddels gearresteerde drs. F., de beherende vennoot van deze firma. En net waren deze artikelen van de persen gerold, of weer werd er sensa tioneel nieuws uit de bankwereld ge signaleerd. In Utrecht werd een filiaal van de Amsterdam-Rotterdam Bank door vier man overvallen, die na en kele min. intimidatie met 120.000 vertrokken. Nog drie dagen later werd in Rotterdam het personeel van een bank door onverlaten verrast. Zo langzamerhand zal men bij de ver schillende bankinstellingen wel tot de ontdekking zijn gekomen, dat een ef ficiënt waarschuwingssysteem welis waar erg kostbaar is, doch anderzijds het enige probate middel is om zich de misdadigers van het lijf te houden. Men mag bovendien wel eens om de veiligheid van het personeel denken, want met al die gewapende bankro vers weet men het nooit Bankbediende is een eerzaam, maar helaas ook zeer riskant beroep Daarom mogen kosten noch moeite worden ge spaard om de veiligheid zoveel mo gelijk te waarborgen. Zo'n overval in Utrecht, die de mannen na een paar minuten „hard werken" meer dan een ton oplevert, spreekt tot de verbeel ding van vele misdadigers. Misschien zitten sommigen nu alweer een plan netje voor een nieuwe overval voor te bereiden. Het is vlug verdiend en de kans gegrepen te worden is bij ge breke van alarmknop en rechtstreeks signaal naar de politie niet eens zo groot.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5