Q H 19 Utas&emUe maison wmmnï IVOROL H H Uitreiking van individuele prijzen bedrijfssportcompetitie ..De Witte PomoerT VAN WIEREN V.VA .-nieuws Vernieuwing en vergroting Modemagazijn J. Hoppenbrouwers LevensmiddelenbecUiji W. J. Hilhorst gaat over tot Zelfbediening Krabbels van Knelis Voor Vaderdag mooie surprises M0BE- Ü1EUWS Lenssen+de Wolff Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Schilder beter en snel met JUWEEL ENAMEL Kerkeoncert in Oude Kerk Auto- en Scooterrijschool A U S T IN U SPEEK SOESTER GLAS- EN VERFHANDEL, Soesterbergsestraat 52, Soest die Vrijdag schoon thuis Voor Boerenpartij gekozen raadslid bedankt Howson had het meeste geluk Jubileum tournooi van Olvmpia Als li naar de gaat heeft U meer tijd om zich met de kinderen te bemoeien en een goede moeder te zijn. VAN WEEDESTRAAT 52 SQESTERBERGSESTR. 39 Uw RE00RDER staat klaar Let op onze speciale aanbieding Blouses vanaf 9,95 Rokken v.a. ƒ9.95 o.a. Sandalen. Slippers, Portefeuilles. Portemon- naies. Rijbewijs-etui's en Sleutelringen. „BE GOUDEN SNAAR" L Steenhoffstraal 67 Soest Tel. 2169 Nadat de oorspronkelijk geplande feestelijke prijsuitreiking in het Open- luchtheater vrijdagavond in verband met het noodweer niet kon doorgaan, besloot de Evenementencommissie van de Soester Zaenkring de prijsuitrei king van de Soester Bedrijf ssport- competitie 1966 naar de maandag avond te verplaatsen. Een noodoplossing, omdat geen enkele andere avond beschikbaar was. Het uitstel was niet van Invloed op de feestelijke omlijsting van het pro gramma, met uitzondering van de drumband van A.G A.V.S. uit Soester- berg, die helaas verstek moest laten gaan. derde met 35 punten door het winnen van vier eerste, vijf tweede en twee derde prijzen. Eén beker was overgebleven, doordat het zwemnummer estafette dames niet kon doorgaan wegens het zich terug trekken van een ploeg. Om deze on derscheiding reden enkele wielrenners van Tempo duizend en vijfhonderd m op de home-trainers, ook al een span nend en spectaculair onderdeel van het programma. Gert de Weerd trapte het snelst, Huising eindigde als 2e en Coenen als derde Het was het laatste onderdeel van het programma, dat van begin tot eind de aanwezigen boeide. De gymnastiek demonstraties stonden onder leiding van de heer Egberts van de Soester Turn Club. De avond was geopend door dr Van Driel. De belang stelling viel wat tegen, hoofdzakelijk doordat enkele bedrijven hun uit- Maarten Kooy moet niet alleen een kundig musicus zijn, maar ook een zeer actief mens, die niets nalaat om van tijd tot tijd op de één of andere manier kerkconcerten te organiseren. Daar komt nog bij, dat die concerten zich steeds weer kenmerken door een gedegen voorbereiding. Zo was het ook dinsdagavond, toen hij een programma presenteerde van nieuwe muziekcomposities, die de laat ste veertig jaar ontstonden, zelfs wa ren er werken bij van de laatste jaren. De heer Kooij had zich dit maal verzekerd van de medewerking van het koor van de Cantorij en de solisten Ab van Eyk, Hans Veerman, Ine Kooy, Maria v. d. Slikke en niet te vergeten de organist Nico van den Hooven. Jammer was, dat de kerk niet geheel was gevuld, hoewel de opkomst niet onbevredigend was. Het gehele programma werd goed uit gevoerd en de aanwezigen hebben on getwijfeld genoten van het gebodene. Na het concert werden enige gedeelten herhaald, waardoor het schone van de ze composities nog meer tot de toe hoorders doordrong in deze kerk met een mooie accoustiek. (f All-risk verzekerd. Gratis theorieles. Volledige rijuren. Door het behalen van het Vamor-diploma gerechtigd uw examen bij te wonen. Steenhoffstraat 25 - TeL 2185 - Soest N.V. f Ajn*T*fooft»cstTaat 22—24 SOESTERBERG Tctofooit (03463) 13 27 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT TELEFOON 08380 8050 Van Weedestraat 40 Telefoon 4361 Nu ook 2 jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. gaansdag hadden, bijv. de Dalco. De Bedrijfssportcompetitie is voorbij. Ook voor Hans Wegerif, die aan niet minder dan elf nummers van evene ment deelnam, ook voor mej. Kamer beek, die aan negen van de tien nummers bij de dames deelnam. De grote slotavond waarop de bedrijf s- prijzen zullen worden uitgereikt, die middels een Ingewikkeld systeem zijn uitgerekend, wordt gehouden op vrij dag 24 juni in het Officierscasino te Soesterberg. Bovendien wordt een in ternationaal amusementsprogramma opgevoerd. Het uitstel had echter wel invloed op de publieke belangstelling en dat was temeer jammer, omdat er een ge varieerd programma werd aangeboden van uitstekende kwaliteit. Daar was eerst het optreden van de gymnastiek verenigingen A.G.A.V.S. en de Soester Turn Club. Wat de jeugdige gymnas ten in de korte tijd van voorberei ding hadden ingestudeerd, was be wonderenswaardig. Dat er desondanks wel eens iets fout ging. was volgens de heer M.' van Drfel. voorzitter van "dé Evenementencommissie, alleen maar charmant. „BryvenGien -beseft men dan pas goed, dat riet een prestatie' is om iets goed te doen". Daarna was er een optreden van een groep vendelzwaaiers van het Groot Gaasbeeker Gilde. Het was het debuut van de vendelzwaaiers, die versterking hadden gekregen van de voorzwaaier en de commandant van het Gilde uit Angeren. Het was een prachtig gezicht om de vendelzwaaiers aan het werk te zien. Aanvankelijk zou de drumband van A.G.A.V S. voor de begeleiding zorgen, maar ze moest verstek laten gaan we gens andere verplichtingen. Daarom werd grammofoonmuzlek gebruikt. Daarna ging de heer Van Driel over tot de uitreiking van de individuele prijzen, zeventig in totaal. Dalco ver overde in totaal 49 punten, toegekend volgens het systeem van de Olympi sche Spelen: vier punten voor een eerste prijs, drie voor een tweede enz. Dalco-personeelsleden wonnen acht eerste en vijf tweede prijzen en een derde prijs Foxboro eindigde op de tweede plaats met 45 punten dank zij vier eerste, rijf tweede en zeven der de prijzen. Van Kooij ten slotte werd W. G. SALARI SR. HEEFT GEEN TIJD Verrassend nieuws van het plaatselijk politieke front: de heer W. G Salari sr„ wonende Kampweg 76 in Soester berg en gekozen als raadslid voor de Boerenparij, heeft het afdelings-par- tijbestuur en de stemcommissie van de gemeente laten weten, dat hij zijn benoeming niet kan aanvaarden. Dit in verband met drukke werkzaamhe den. Overigens verklaarde de heer Salari, dat deze mededeling voor insiders geenszins een verrassing betekende. Immers, toen men hem vroeg of hij kandidaat wilde zijn voor een raads- zetel voor de Boerenpartij in de Soes ter gemeenteraad, heeft hij ,,ja" ge antwoord, maar daar onmiddellijk aan toegevoegd, dat hij onderaan de kan didatenlijst geplaatst wilde worden, omdat het hem wegens drukte in het (transport)bedrijf toch onmogelijk zou zijn een raadszetel te accepteren. De heer Salarie heeft de commissie dinsdagmorgen schriftelijk op de hoog- .te-"gesteld van zijn besluit. Hij zei het jammer te vinden, dat de enige gekozen Soestcrberger voor de Boeren partij niet in de gemeenteraad komt, rdaar wees er anderzijds op, dat men in de heer J. H. N. Veldhuijsen, num mer vier van de kandidatenlijst, een goede opvolger heeft De heer Veldhuijsen woont op de Mid delwijkstraat, is zestig jaar oud en rustend ambtenaar. Hij is een geboren Soester en heeft in de Boerenpartij de functie van secretaris. Bij de ge meenteraadsverkiezingen behaalde hij net geen raadszetel: de Boerenpartij kwam (voor het eerst) in de Soester gemeenteraad, met drie man. Nu de heer Salari sr. is afgevallen, schuiven de kandidaten zoals gebruikelijk een plaats op, zodat men kan aannemen, dat de heer Veldhuijsen de komende raadsperiode van de Soester gemeen teraad deel zal uitmaken. Als slot van de gehouden wedstrijden in de bedrijfscompetitie van de Soes ter Zakenkring werd een viswedstrijd gehouden onder toezicht en in het vis water van De Snoekbaars. Met twee autobussen vertrokken de deelnemers bij het gemeentehuis naar de Grote Zandput en om 9 uur begon de grote strijd. Toen om 11 uur het eindsignaal klonk bleek, dat de eerste 3 plaatsen ingeno men werden door medewerkers van Howson en wel 1. J. Heitman. 2. W. E van Beek. 3. A. Gelderblom resp. met 272 cm, 121 cm en 113 cm vis. 4. H. de Bree (Super Cleaner) 108 cm 5. A. Hagen (93 cm). De overige deel nemers hadden 75 cm en minder of niets in het net. De heer dr. M. van Driel reikte met een toepasselijk woord in café „Onder de Linden" te Baarn de prijzen uit. Er wordt wel eens gezegd, de ene zijn nood is de ander zijn brood. Nu had de heer Hoppenbrouwers wel nood, maar gerust geen behoefte aan brood. Degene, die ook nood had, was de heer Van Zadelhoff, wiens apotheek tot voor kort gevestigd was in 't pand Van Weedestraat 82, doch naar de overkant verhuisde, in een veel gro tere ruimte. Van die nood maakt de heer Hoppen brouwers nu gebruik, vandaar boven staande inleiding. Wij zijn eens een kijkje gaan nemen in de verdubbelde zaak, want dat wordt het inderdaad en wat van groot belang is voor deze actieve onder nemer, dat de zaak gesplitst wordt in een dames- en herenafdeling. Het is trouwens niet de eerste keer, dat de zaak uitgebreid wordt. De heer Hoppenbrouwers huldigt waarschijnlijk het standpunt, alle goede dingen gebeuren In drieën. Sedert 1936, dus 30 jaar geleden, toen de zaak werd opgericht, hebben in 1942 OLYMPIA DAMES EN CITO HEREN WONNEN Begunstigd door stralend weer heeft de afd. volleybal van de vereniging Olympia het jubileum tournooi ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan georganiseerd. Twaalf verenigingen uit geheel Ne derland gaven acte de precense met een dames en/of heren team. bestaan de uit spelers(sters) t.m. 20 jaar. Het is de organisatoren niet gemak- kelijk gemaakt, want 2 dagen te vo ren schreef het Utrechtse SOS. af, terwijl Libanon uit Rotterdam 2 uur van te voren afzegde. Doordat het damesteam van S.V.H. en het herenteam van Hercules op het laatste ogenblik bereid gevonden wer den tenminste 2 opengevallen plaatsen in te nemen, kon het tournooi zonder al te veel wijzigingen doorgaan. Na de opening door de voorzitter, de heer Schippers, hebben de wed strijdleiders. de heren Paans en Ka merbeek, de wedstrijden vlot geleid. Het programma werd prachtig op tijd afgewerkt, want om 6 uur waren de finalisten bekend en konden de finale wedstrijden eên aanvang nêifien. Zowel de dames als de Heren* waren ingedeeld in 2 poules, waarvan de nr's 1 en 2 overgingen naar een zgn. kruisfinale. Bij de dames waren dit de teams van S.VV\ Lycurgus/H, Vios en Olympia. De Olympia dames bleken de sterksten te z^jn en werden eerste, tweede Vios, derde Lycurgus/H en vierde S.V.V. Bij de heren ging de strijd om de ere plaatsen tussen Hercules, Valbovol, Cito en N.S.H. Vooral de finale wedstrijd om de le en 2e" plaats tussen Cito en het sympa- thieke N.S.H. uit Hengelo was van uit stekend gehalte. Slechts met minimaal verschil wist Cito. dat met een zeer sterk team uitkwam, de jongens uit Hengelo onder zich te houden. Cito won nl met 12-15, 15-6en 16-14 en De heer W. J. Hilhorst, van beroep kruidenier, heeft de tijd begrepen. De kruidenierszaak aan de Nieuwstraat 15 werd in 1914 opgericht door Opa Van der Grift en in 1921 overgenomen door de ouders van de tegenwoordige eigenaar. De heer W. J. Hilhorst is dus volledig in de zaak opgegroeid en in 1954 achtten zijn ouders de tijd gekomen zich terug te trekken en het beheer volledig aan hun zoon over te dragen Onnodig te zeggen, dat er in die ruim 40 jaar nog al eens wat ge wijzigd is, maar tot op heden bleef het „bediening". Mede door het feit, dat de heer W. J. Hilhorst bij de A O inkoopcombina tie is aangesloten en dus tegen de meest concurrerende prijzen kan le veren, gaat hij over tot „zelfbedie ning". Wij hebben de nieuwe zaak in ogen schouw genomen en kunnen niet* an- clers zeggen, dat wij deze buurtschap geluk kunnen wensen met deze ver betering. Ongetwijfeld zal de zaak verder bloei en waartoe de prettige omgang en be diening van het echtpaar Hilhorst met personeel zeker zal bijdragen. Om aan Iedere vraag te kunnen vol doen, is een magazijn aangebouwd, waar een flinke reserve voorraad wprdt aangehouden. D# aktieve heer Hilhorst is dus op alles voorbereid en ongetwijfeld zal succes dan ook niet uitblijven. Nog maar drie weken dan gaat het grote hek van het Openlucht-theater open om alle Soester kinderen te ont vangen voor de vorostelling, die daar speciaal voor hen wordt gegeven. En het zal mooi worden, hoor'. We hebben er al iets over verteld, maar we doen dat graag nog wat uit voeriger. In Utrecht is een Jeugdclub, die al sinds jaren jeugdvoorstellingen geeft. De artiesten zijn van dezelfde leeftijden als het jeugdige publiek. Zij zullen op woensdagmiddag 6 juli in ons Openluchttheater de kinderen la ten meeleven met de lotgevallen van Prinses Rozelijn en van De Varkens hoeder. Er wordt behalve toneelge- speeld, gedanst en gezongen. De voorstelling begint om half drie en we verwachten dus alle kinderen, die in Soest wonen, maar ook hun loge- tjes of vriendjes en vriendinnetjes, die graag willen meekomen. Dat mag al lemaal, want het Openlucht-theater moet gezellig vol zijn met een hele boel vrolijke kinderen. Het is immers nog altijd feest, omdat V.V.V. Soest 60 jaar bestaat! Daarom is het ook een gratis voorstelling er hoeft geen en- tTee-geld betaald te worden. Dus dat is allemaal een reden om er met je neus bij te zijn. Goed onthouden dus.woensdag 6 juli om half drie in het Openlucht theater aan de Soesterbergsestraat in Soest. Wij verwachten alle kinderen! en 1946 uitbreidingen plaats gevonden. Thans ziet het er naar uit, dat het einddoel is bereikt, daar de zaak niet alleen de tot nu toe verkochte arti kelen, de dames en heren modearti kelen nog belangrijk gaat uitbreiden, maar er gebeurt meer. Zo bijvoorbeeld verkocht de heer Hop penbrouwers tot op heden, wat de he renkleding betreft, alleen colberts en pantalons, maar dit wordt uitgebreid met een grote sortering costuums. Er wordt aan de zaak een prima vak man verbonden, die elk costuum pas send voor u maakt. Het is de moeite waard eens een kijk je te gaan nemen en wij kunnen u het advies geven, wat u in Soest naar genoegen kunt kopen, koopt dat niet elders. Soest Is weer een mooie zaak rijker. AJJe 't ming vraogt mok zeige dak weer meraokels kwaod bln op Soesterbarreg. Hoechtum. Nie op de mlnse in ut dorrep, maor op die van de vliegbaozus. Jonges, jonges zuk tekeer gaon weer die luu. De laoste tied is ut wel heul schuw. t Is net of zullie nie wete, da Knells 'smiddaags aaltied effe een dutje doet. Astie commedaant affer z'n bero zit te slaope dan heur je gin vliegtuug, maor as Knelis vief menuute z'n oge dich het dan breekt de hel los. Zuk tekeer gaon, die vliegtuuge. Ge durig geve die dinge me klaape. daor lope de rillinge je van over de rug Wat da betreft kenne die luu ut klaape van de zweep, maor da wisse wullie allaang, dus wat ming betref, en ik neem an nog veul meer mlnse. kenne zullie wel ophouwe mit die matschud ding. Ik belde onderiest naor 't vlieg veld en toen zee d'r zo'n soldaot Knelis, wullie kenne d'r niks an doen, d'r is zo'n piloot jaorig en nong heb- be ze bove een knaalfuuf. Ak nong maor niet waaker zou worre, zou Ik ut heul niet arreg vinde, maor 't wordt netuurlijk aanders, as de glasscharreve je om je ore vliege. En da's ebeurd bie ming tuus. Gelukkig was ut een grote ruut in de veur- kaomer en nie ming borrelglaosje aan ders hajje Knelis us tekeer motte heurre gaon. D'r binne bie nog meer minse ruute espronge, da week zeker, waant ik hepput ezien van iemaand die ut eheurd het. De commedaant van Soesderbarreg zal dus de eerste paor daoge wel niet kenne slaope, waant d'r komme vaast een heule kwak re keningen op z'n bero. 't Is gek, ik ken gin piloot, die gin glaosje ken zien, maor as ut ok gin borrel- of bierglas is, mottut kepot, ringde zullie bliekbaor. Ik vin ut grote onzin trouwes, dattle vliegtuuge allegaor maor sneller as ut geluud motte vliege. Wullie weete nong wel, dattut kan, wullie hebbe ut allegaor eheurd en laot ons nong dan maor met rust. En as ut nog effe deurgaot, dan zal Ik us een brief naor Den Haog schrieve, waant ik hep us eheurd, dat die vliegtuuge binne zoveul kielometer van de bebouwde kom van een dorrep niet deur de geluudsbarrière magge vliege. En nong maokt niemand ming wies, dat die pilote zich daor an houwe Persoonluk ving ik ut spelletje ..Alle voges vliege" bar mooi, maor 't is zo beroerd datter ok vliegtuuge vliege. Volleges ming zien de minse die d'r in zitte ze wel meraokels vliege, naor de klaape te oordele. En ajje uut ut raom kiekt om te zien wat veur mar- rek vliegtuig da doet, dan is de vogel allaang evloge. Maor dan hejje grote kaans, dat Kneliao de Kaomer binne komp stuuve mit de boodschaap Kne lis, 't is weer gedongder in de glaoze. En dan loop ik maor weer naor de glaozemaoker. Here in Soesderbarreg (ik blief aaltied beleef!), ik zou wille vraoge. doe ut veurtaon een bietje kallem an. Wullie hoeve echt nie te heure da jullie ut zo fing vingde in de lucht. Wullie maoke bene je toch ok gin leve Wij verstrekken Contant zegels, ook op reparatie. Burgemeester Grothestraat 36 legde daamee beslag op de le prijs, tweede werd dus N.S.Hderde Vanbo- völ. vierde Hercules. De overige teams klasseerden zich als volgt: 5. Vios. 6. Olvmpia. 7. Blokkeer. 8. S.V..V. 9. K& V. De heer Peet, directeur van de Soester sportstichting, reikte na afloop de prijzen uit aan de winnende teams, tevens feliciteerde hij Olympia met het 15-jarig bestaan en het welslagen van het tournooi. Zaterdag 18 juni a.s. zet Olympia haar jubileum-.aktiviteiten voort. Dan is het de beurt aan de afd. gymnastiek, die luister zal geven aan haar 20-jarig bestaan in de vorm van een grootse uitvoering in het Openluchttheater van Soest. Hopenlijk houdt het weer zich nog even goed, opdat de onge twijfeld vele bezoekers zullen kunnen genieten van hetgeen deze afdeling van Olympia de afgelopen maanden heeft voorbereid. SCHOENHAND EL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - TeL 4145

Soester Courant | 1966 | | pagina 7