|ft g| Lp&p, wznsi Economische groei vraagt duidelijk beleid Oud en jong Deutschland über alles MARCHAL HAARMODE Als de sterren spreken T.R.E.S. Gaat u dia's maken LOCHTENBERG Autorijschool VAN BUUREN M, TUSSEN GARAGE STAM Waar werd oprechter trouw VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. Lenssen+de Wolff Zeepost Een bril die goed zit koopt u bij de vakman Ruime keuze MONTUREN Rouw- en Trouwkleding Voor hen die het willen horen Ronanlt dealer Voor de balie Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten De economische toestand in Neder land is gecompliceerder dan ooit. De voornaamste zorg cirkelt rond de voortdurende inflatie. Werd dit ver schijnsel enkele jaren nog enigszins verzacht door een tegenhanger van behoorlijke spaarlust, nu begint het publiek de conclusie te trekken dat men zich aan de gevolgen van de in flatie meent te kunnen onttrekken door maar zoveel mogelijk te con sumeren. Hiervan is kapitaalschaarste het gevolg. Die schaarste aan investeringsmiddelen drijft de rente op, een verschijnsel dat wij in alle Europese landen waarne men MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR ONR. GOEDEREN HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN TAXATIES SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 B. G. G 02950-1 7727 .LHjftT"" 'T -t -JÉI - 'V- v 10 LESUREN f55,— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Minder kansen Voor onze nationale welvaartssituatie in de E.E.G. moeten in dit verband nog twee opmerkingen worden ge maakt. De eerste is dat de Neder landse uitvoer van kapitaalgoederen als machines enz. een dalende tendens schijnt te vertonen. Daartegenover staat de opmerkelijke stijging van de Westduitse kapitaalgoederenexport In de laatste tijd. Een duidelijk bewijs van onze afnemende concurrentie- kansen. Daarnaast herinneren wij er aan dat de relatieve kostenbeheersing van de Nederlandse Industrie in de achter ons liggende jaren een ferm wapen is geweest tegen de inflatie Wordt die industrie in haar ontwikkeling ge remd, dan wordt ons ook dit inflatie- wapen uit de handen geslagen. Van groot belang zijn de financiële en economische maatregelen In de naaste toekomst. Zal het zo zijn dat de regering vla druk op investeringen door kredietbeperkende maatregelen aan de overheid een voorsprongsposltle gaat bezorgen voor een beroep op de kapitaalmarkt tegen een hoge rente voet? Dan kan men vla die weg mis schien enige Jucht geven aan de ambi tieuze plannen voor collectieve voor zieningen, respectievelijk aan de be nauwde positie van de gemeenten. Dan zullen daarnaast plannnen worden ge smeed om de schatkist een nog gro tere toevloed van middelen te bezor gen. Belastingverhoging Dat wijst duidelijk in de richting van verdere verhoging der Indirecte be lastingen, ongeacht op welk terrein die zullen worden gevraagd. Maar hogere indirecte oelastingen betekent nog meer prijsverhoging En dan te weten dat de huishoudgelden van de huls moeders nu als sneeuw voor de zon verdwijnen Het gevolg is. dat er nieuwe ferme looneisen zullen worden gesteld. Ook op het loonveld heeft echter noch de regering noch het be drijfsleven veel bewegingsvrijheid. Het is tekenend voor de situatie dat er in kringen van de vakcentrales wordt gedacht aan een vorm van In- vesteringsloon of een andere vorm van winstdeling in het bedrijfsleven, die er toe zal lelden dat de loonsverhoging niet zal kunnen worden besteed. Als wij die mogelijkheid bezien tegen de achtergrond van de snel stijgende kosten van levensonderhoud en het reeds groeiend en geuite onbehagen bij een deel van ons volk, dan achten wij deze vorm van gedwongen bespa ringen in de bestaande situatie een nauwelijks haalbare kaart. Wij zijn er getuige van geweest hoe de Inhouding van een deel van een uitkering, al Jag die in een heel ander vlak, tot grote onrust heeft geleld. Geen blij gezicht Aangezien tallozen in de werknemers wereld enige vorm van lnvesterings- loon bepaald niet zullen begrijpen, verwachten wij van het invoeren van een geblokkeerde loonsverhoging wei nig blijde gezichten en veel ontevre denheid. Wij wijzen in dit verband op de negatieve uitwerking van een opi nie-onderzoek over de ontvangst van loon in de vorm van vermogensaan- wasdeling. Er Is ons nog meer economische groei voorspeld. Mogelijk is die groei te realiseren mits zij plaatsvindt in een klimaat van sociale rust. Dat klimaat zal de regering moeten scheppen zelfs al zal zij daar een stukje van het groeitempo aan moeten opofferen Op dit punt zullen onze vakcentrales ook haar deel van de verantwoordelijkheid moeten dragen. De welvaartsroes van het jongste verleden heeft bij vele kortzichtigen de gedachte opgeroepen dat er geen remmen meer zijn In de te verwachten verdere stijging van het verbruik. De feiten spreken een andere taal. Het zal zaak zijn om die feitelijke taal, ook economisch, duidelijk te spreken. De afstand in het politiek contact tussen kiezers en gekozenen mag niet gevolgd worden door kortsluiting in economisch contact tussen leiding en degenen die geleid worden. Op dat moment zullen wij verder zijn van het land der weivaartsbeloften dan ooit. Laanstraat 20 Telefoon 4685 Het officieel disconto in Nederland is nu 5 procent, in België is dit 5 Mi pro cent, west-Duitsland noteert eveneens 5 procent en landen als Engeland en Zweden vragen aan de voet van het rentenieveau nu al 6 procent Voor hy potheken wordt algemeen 7,25 procent verlangd. Zoiets is in vele tientallen jaren niet voorgekomen. Allerlei lapmiddelen worden in ons land aangewend om de kapitaal- schaarste te bezweren. Om te begin nen heeft de overheid haar uitgaven- schema herzien. De investeringstop voor de gemeenten is een voorbeeld van directe beperking, maar ook an dere remmen staan indirect in dienst van de strijd tegen kapitaalgebrek. Daarvan kunnen met name genoemd worden de loonstop en de daarmee verbonden prijsstop De loonstop en de personeelsstop bij de overheid moe ten helpen de bestedingen af te rem men. Paard achter wagen Als verlengstuk van het non-stop in flatiestop-programma wordt nu ge dacht aan een dividendstop. De re sultaten van vrschillende stoppro gramma's zijn een zeer problematisch maar een dividend-stop is een typisch voorbeeld van het paard achter de wagen spannen. Het koerspeil op de beurs beweegt zich al een tijd naar beneden Dat betekent een geringere belangstelling voor deel neming via besparing in de industrie. Komt er een dividendstop dan krijgt het bedrijfsleven nog minder kans om geld van de kapitaalmarkt aan te trekken. Dat remt de uitbreiding en de efficiency-programma's van de in dustrie en handelshuizen. Die kunnen dan hun kostenbeperkingen niet tot stand brengen en dit werkt uitein delijk de inflatie nog in de hand via verdere prijsverhoging. Anderzijds krijgt door deze situatie het buitenlands produkt met een la gere kostprijs meer kans op de bin nenlandse markt. Onze betalingsbalans wordt zodoende van twee kanten on der druk gezet. Enerzijds door een vergrote invoer, anderzijds door een afgeremde export. In de tweede kamer waren de debatten al te zeer gefixeerd op de handhaving van het gezag en de openbare orde Men kan zich dit onder de invloed van de gebeurtenissen in Amsterdam zeer wel voorstellen, maar daarmee valt het nog niet goed te praten. Ge lukkig hebben enkele sprekers, met name minister Samkalden, er ook op gewezen dat de jeugd in Nederland meer geestelijke ruimte zal moeten worden gegeven om hun ideeën uit te dragen en hun politieke activiteiten te ontwikkelen. Nederland is een land, waar de oude heren het nog gaarne voor het zeggen willen hebben. Waar nieuwe ideeën en ontwikkelingen dikwijls al te grif wor den onderdrukt, omdat de jongeren anders piepen dan de ouden zingen en die „oudjes" hun vocale kwaliteiten blijkbaar zeer voortreffelijk achten. Hiermee willen we het provocerend gedrag van sommige jongeren niet rechtvaardigen, maar het dient te worden gezegd en onderkend dat veel ouderen door hun gedrag evenzeer meewerken in ons land een klimaat te scheppen, die gebeurtenissen als die in Amsterdam mogelijk maken. Er zijn jeugdige provo's maar ook oude kankeraars, die niets anders doen dan hun ontevredenheid spuien. Welke politici en kranten hadden deze week de grootste mond? Zij, die zelf wei nig anders doen dan het gezag stel selmatig ondermijnen. Daarom is het onjuist alléén bepaalde groepen (nozems, bouwvakarbeiders, communisten) verantwoordelijk te stellen. Er bestaat ook nog zoiets als collectieve verantwoordelijkheid. Deutschland über Alles klonk - drie coupletten lang - daverend in Karls- ruhe tot besluit van het congres der Nationaldemokratlsche Partei Deutsch land. Het deed de toeschouwers denken aan de tijden van weleer in Neurenberg En toeschouwers waren er nogal wat. Vooral n-.dat duizenden vakbondsleden met een grootse betoging hadden ge tuigd van hun afkeer jegens de uiterst rechtse partij, die in haar naam slechts de letters SA. mtst van Hitiers N.S.D.A.P waarin wel een Freudiaan se trek gezien wordt. Voorzitter en stichter Fritz Thielen ontkent dat hij een vergaarbak voor oude nazi's heeft gesticht twee Jaar geleden. Maar zijn redevoeringen op dit congres laten er geen twijfel over dat zijn Ideeën welhaast voorbestemd lij ken om aan te slaan bij de oude nazi's. Wanneer hij verkondigt dat een grote fout van deze tijd is dat de prostituee het ideaal van vrouwelijkheid vertegen woordigt in plaats van de hulsvrouw en moeder, dan kan men dat afdoen met „moeder-Iyriek" Men kan het ook zien als een duidelijk leunen od de Blut-und-boden-manie van Göbbels Kultur. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJEN A HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS 1 TELEFOON 08380 8050 Een ander politiek ideaal van de heren Thielen en Adolf von Thadden is het de grens oversturen van alle vreemde arbeiders - dat is zoiets als 't (superieure ras zuiver houden .En natuurlijk is de N.P.D. er voor dat Duitslands grenzen van vroeger worden hersteld. En aan de Amerikaanse he gemonie moet een eind worden ge maakt - een gaullistische klank heeft dat. maar het tweeta.' is er natuur lijk niet voor dat er een Franse hege monie komt. Wat dan wel laat zich raden. Bovenal moet er natuurlijk ..Ordnung" zijn. Zwaartepunten Wanneer dit aleen maar een stel zwetsers aan de Stamtisch van een of andere Braukeller was, zou men hier over zonder meer de schouders kun nen ophalen. Maar voor dit congres kwamen vierduizend man, terwijl het vorige vrijwel onopgemerkt voorbij ging. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meid. Argentinië m.s. ..Amstelland" 1/7 Australië m.s. ..Tagus" 28/6 en m.s. „Rlederstein" 29/6. Brazilië m.s. „Cap San Antonio" 29/6 Canada s.s. ..Statendam1' 26/6 en m.s. „Broriver" 1/7. Chili m.s. „Werrastein" 26/6. Ned. Antillen m.s. ..Kreon" 28/6. Nw. Zeeland m.s. „Melbourne Star" 27/6. Suriname m.s. „Hercules" 29/6. Ver. Staten van Amerika m.s. ..Sta tendam" 26/6 en m.s. „Prinses Mar griet" 30/6. ZZ. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W. Afrika m.s. „Randfontein" 28/6. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdatum van postpakketten geven de postkantoren. In ruim negen maanden Is het leden tal verdubbeld tot een kleine twintig duizend Er is dus nogal wat aanhang, zoals trouwens (overigens nog beschei den) successen bij de verkiezingen be wezen. Daaronder zullen ongetwijfeld de on- verbeterlijken zijn die NF D. stemden omdat die nog het dichtst komt bij de oude vertrouwde N.S.D.A P Maar daar ligt toch niet het zwaartepunt. Von Thadden bijvoorbeeld was zeker geen nazi. Wel een nationalist en een ontevreden mens. Wat In zijn speeches applaus uitlokt, ls zijn appeleren aan het onbehagen over het tijdelijk ka rakter van de bondsrepubliek die toch nooit helemaal weer Deutschland k; zijn. hoe mooi het Wlrtschaftswunder ook was. Dat spreekt ook jongeren aan, zoals hoofdbestuurslid Peter Lauer, een jon gen die zich beklaagt dat het bijbren gen van de liefde voor het vaderland heeft geleden onder het streven hem de democratische deugden ln te pren ten. Hij wordt lyrisch over het natuur schoon van Thuringen. Mecklenburg en Brandenburg. Kortom Groot- Duitsland Meer hieraan dan door ver kapt aanhaken aan nazl-filosoflën trekt de N.D.P mensen. Het verleden wordt gehanteerd als een opium om het nare heden te vergeten en tevens als en groots doel waarnaar te stre ven geestdrift wekt. Zoals het nu staat loop. de N,pB kans a le Poujade opgeblazen te worden tot een enorme zeepbel tot die barst zon der een spoor na te laten. Het gevaar is dat hier een kristallisatiepunt van ontevredenheid bestaat, waarvan een volksmenner goed gebruik zou kunnen gaan maken. Of dat kan gebeuren hangt voor een goed deed af van het verstan dig tegenspel der andere partijen, dat die niet de burgerij vervreemden van het democratisch politiek spel. Nu het aantal protesterenden nog al tijd vijf keer groter was ln Karlsruhe dan de aanhang, lijkt alarm voorbarig. SCHRIKSI.AAN 19 SOESTD1JK TELEFOON 3990 vestandig," vonde de rechter. De ge troffen politieman bleek overigens niet haatdragend. „Wat dunkt, moet zo'n trouwe echtgenote de petoet ln?" vroeg de rechter „Geen petoet, edelacht bare". oordeelde de politieman. Waar na Kenau vijf en twintig gulden boete opgelegd kreeg. Met haar heer gemaal liep het an ders af. De plaats van rust en vrede, waarheen de politieman hem had ge voerd. scheen voor hem niet rustig genoeg te zijn. Hij begaf zich naar een nog rustiger oord En wat zich daar heeft afgespeeld, kan men slechts raden. Want er waren geen getuigen Er was alleen wat moeilijk te om schrijven gedruis. Na afloop daarvan bleek het gemeentelijk closet te zijn vernield. „Veertien dagen gevangenisstraf", els- te de officier van julstitle. „Maar me neer! Dat kunt u toch niet menen?" dacht de zwarte dame. „U mag eigen lijk niets zeggen, want uw man had zelf moeten komen, en vervangers kennen we hier niet", zei de rechter. „Maar lk mag m'n man toch wel ver dedigen!" sputterde ze „Wat had u dan Informeel willen aanvoeren?" „Jaehhh.... ziet u„Nou zeg 't maar!" „Ja.ehhZou 't voor mijn man ook niet met een boete afkunnen" „Met een boete? Iemand met 25 ver oordelingen?" „Ja meneer de politierechter, geef hem toch asjeblieft geen gevangenisstraf". „Neen", zeide rechter, „daar begin lk niet aan". „Ja maarik kan mijn man eerlijk niet missen „Ik dacht dat u daar wel zo langza merhand aan gewend was, na die ver oordelingen", meende de rechter. Leverancier van alle ziekenfondsen Ga nocirS P'J KER TEl.2982 50ESTERBERGSE5TR 26 Laanstraat 55 Telefoon 2783 Baarn ,,De gemeenschap moet het maar veer tien dagen zonder de voddenkoopman doen. En deze dame ook," vond de of ficier. ..Waarom zou hij geen twee weken weg kunnen" „Ziet u, meneer de politierechter, hij zet 's avonds altijd papillotjes ln m'n haar" .Dan maar twee weken zonder krullen", besliste de rechter. „Da's misschien ook beter voor die verbrij zelde schouder". En de voddenkoop man kreeg veertien dagen, conform de els. KREEFT (21 juni tot 21 juli) U kunt moeilijkheden op uw weg vin den door het gedrag van bekenden De achtergronden zijn jaloezie en oneer lijkheid. Tracht de juiste houding te vinden Laat u goed adviseren door een deskundige. Beheers uw emoties LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Er zal zich een onverwachte ontwik keling voordoen die nieuwe perspec tieven opent. Nu komt het er op aan goed te rekenen. Er zal wel enige tact nodig zijn. om deze week normaal te doen verlopen. Kijk uit met nieuwe kennissen. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Belangrijke dagen staan voor de deur en u moet een grote beslissing nemen die grote geldelijke gevolgen heeft. Nu zijn de details niet zo gewichtig Er wacht u veel groter werk. Vermijd elke opwinding. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphlne Gordinl v.a. f5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R 10 Major v.a. f 6.495.— Renault R 16 v.a. f8.650.— Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nleuwerhoekpleln 1 Soestdijk Telefoon 2850 De heer, die erkend ophaler van oude metalen, lompen en papierwaren van beroep was. had vijf en twintig maal in de gevangenis gezeten. En toen hij de vijfentwintigste maal de poort ach ter zich dicht hoorde gaan, besloot hij zijn zilveren jubileum te gaan vie ren. Hij werd bij de uitgang verwel komd door zijn gade, een dame die geheel in het zwart was: zwarte haren, zwarte schoenen, zwarte japon, en zwarte nagels. Zij voerde voor de po litierechter de verdediging, want de voddenkoopman zelf was niet ter zit ting verschenen. Nu was het ter gelegenheid van dat jubileumfeest, dat het echtpaar teza men en in vereniging de wet had over treden. Pa was dorstig van het lange zitten, zoals het spreekwoord zegt. het ene borreltje haalde het andere uit, en tenslotte achtte de plaatselijke po litie het gewenst om pa enige tijd ter ontnuchtering naar een plaats van rust en afzondering te brengen. De voddenkoopman was evenwel de mening toegedaan, dat hij nog nuch ter genoeg was om op eigen benen te staan. Hij trachtte zich daarom voort te bewegen in een richting te gengesteld aan die van de politieman. De gummiknuppel bracht hem na enig geharrewar weer in het rechte spoor, en reeds waande de politie zich over winnaar toen bleek, dat de vodden koopman nog een geheim wapen ach ter de hand had. De zwarte dame snelde toe. en beroerde met haar hand nadrukkelijk het gelaat van de verba lisant. duidelijke sporen van haar na gels achterlatend. „Ik kon het riet met droge ogen aanzien, meneer de politierechter", zei ze „en mijn man heeft nog wel een verbrijzelde schou der. Ze zijn hier ook niks gewend!" „Ik vind het erg Hef van u, maar niet WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) U rekent te veel op hulp van derden, maar die laten u ditmaal ln de steek. Uw eigen intuitle zal u beter helpen Uw hart gaat meespreken. Vertrouw eens meer op u zelf dan op de goed(?) bedoelde raadgevingen van anderen. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) U bent geneigd komende dagen wat minder aandacht aan uw werk te be steden omdat uw persoonlijke omstan digheden er bij betrokken zijn. Uw geluk kan echter uitsluitend voortdu ren als u uw werk en uw vrienden niet verwaarloost. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Er staat een promotie voor de deur als u 't verstandig aanlegt. U kunt dan gelijk uw financiën (beter) regelen. Stel uw andere plannen een week uit, anders kosten zij u vrienden. Enige diplomatie kan van waarde zijn. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) Met een heersend misverstand moet u nu afrekenen. Een oude kennis keert terug op uw pad. Prettige dagen zul len worden gevolgd door moeilijke uren. Als u met veel tact handelt, kunt u straks uw weg ongestoord ver volgen. Het Kamerlid mevrouw Slnger-Dekker heeft de minister van justitie gevraagd om de ambtenaar van het openbaar ministerie te Utrecht te gelasten in hoger beroep te gaan tegen het von nis van de Utrechtse rechtbank ten aanzien van de leden van 't genoot- schp T.R.E.S Dit vonnis heeft in ons land veel stof doen opwaien, te meer omdat er ver gelijkingen werden getrokken met an dere strafzaken zoals de berechting van sommige provo's. Het vonnis (al leen geldboetes) druiste in tegen het rechtsgevoel van de gemiddelde Neder landse burger zoals bleek uit het veel vuldig gebruik van het woord „klasse- justitie". Daarom zou het inderdaad goed zijn wanneer het Hof in Amsterdam deze zaak nog eens zou behandelen. Een dergelijke openbare behandeling zou kunnen bijdragen tot herstel van het vertrouwen in de rechterlijke macht, dat de laatste maanden helaas wel enigermate ls geschokt, al was het oor deel over de roetkap niet de werkelijke aanleiding WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) U zult advies nodig hebben van ou deren. maar u hebt de neiging daaruit te snel conclusies te trekken. Toch moet u ditmaal niet op eigen oordeel afgaan. U zult tegen uw zin een an dere weg moeten Inslaan, toch zult u daar later dankbaar voor zijn. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Met uw verworven kennis kunt u het nu ver brengen. Aan een nieuw plan kunt u gerust de gevraagde medewer king geven Blijf zakelijk en behoud de leiding, dan kunt u ten volle oog sten wat er gezaaid is. RAM (21 maart tot 20 april) U handelt teveel op eigen houtje Overleg tevoren, nuttige adviezen zijn onmisbaar. In het andere geval suk kelt u bergafwaarts. Let ook op uw uiterlijk! Een prettige kans kan ver loren gaan als u niet alle krachten Inspant. STIER (21 april tot 20 mei) U kunt uw pessimisme laten varen, want er komen nieuwe mogelijkheden. Vrienden zullen u steunen. Ook met de hartsaangelegenheden komt het in orde. Een lang uitgesteld plan kan nu worden verwezenlijkt. TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Er komt een gunstige ommekeer. Dat wil echter niet zeggen, dat u de toe komst zorgeloos tegemoet kunt zien. U zult zelf de handen uit de mouwen moeten steken, maar dan kunt u het gestelde doel wellicht bereiken. U zult echter ook tegenslagen het hoofd moe ten bieden De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen W. J. Schutte, Burg Grothestr. 65. tel. 2333 en H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, telefoon 2119. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur J. G. van Eek, Waldeck Pyrmont- laan IA. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest dijk". Oranje-Groene-Kruis Zr. Kropff, Middelwijkstraat 36, til. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr Anthoniana, Nleuwerhoekpleln 10, telefoon 4255. Groene Kruis Zr Belma, De Genestetlaan 3B. telef. 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdlenst. 10 uur ds A. Adriani uit Hilversum. 7 uur ds H Roest. Kerkkoor. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Woensdagavond, 29 juni, 8 uur, oecu menisch avondgebed. Emmakerk 10 uur dr A. Steenbeek uit Amersfoort 19 uur ds A. O. Zijlstrat uit A'foort. Tijdens de morgendienst kinderoppas, neeskapel 10 uur ds J. Mettau. Eltheto 10.15 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds H. Roest. Ichtus Kerk 10 en 5 uur ds J Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds M. Wilschut. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds K. A. Schipper van Amersfoort. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 uur dienst. 3 uur ds J. Arnold van Amersfoort. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7.15 uur ds Keuning van Veenendaal. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur leesdlenst. Braamhage 19 uur ds W. Leerink. Ver. v. VRIJZ GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 10.05 uur ds W. Leerink. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur ds W L. Steinhart van Utrecht. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur leesdlenst. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur. volle evangelie samenkomst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.30 uur ds H. Wethmar van Zaan dam. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds L E Evelein van Zwolle. 10.30 uur Kinderkerk in de kapel. gebruik dan een zo kort mogelijke sluitertijd. Scherpte komt elke opname ten goede. Ga bij een film van bij voorbeeld 18 DIN uit van een 1/100 seconde. Belicht altijd op het helderste deel van uw onderwerp als u gebruik maakt van een electrlsche belichtingsmeter. Meet dan op korte afstand het belang rijkste deel van uw onderwerp. Bij strand. merengebied en bergen ls een kleurloos u.v.-fllter Ideaal. Het voorkomt dat dia's te blauw worden. Personen of belangrijke objecten ln tegenlicht bij voorkeur inflltsen met een blauw flitslampje. Hiermee voor komt u, dat de schaduwen te donker worden. Onder bomen in de nabijheid van sterk getinte kleu rige vlakken, b.v. een bungalowtent of iets dergelijks, oppassen met z.e. kleur- zwemen. Deze ontsttaan door de weer schijn van zonlicht op het tentdoek. Om een beslist iuiste tint te kriigen, kunt u beter biiflitsen met een blauw flitslampje. Dit is een afdoende reme die. DichtbLi-onnamen van dia's geven vaak de mooiste resultaten. Op namen van personen niet dichterbij dan 1L4 meter, anders krijgt u verte kening in het gezicht van de persoon. Dichtbii-oonamen van bloemen en in secten maken met een voorzetlens van b.v. 4 dioptrie. Hiermee kunt u tot op 25 cm naderen. Binnenhuisopnamen slagen het best als u flitst. Daglicht kleurenfilm altiid met blauwe lampjes flitsen. Is uw Diafond helder wit. dan kunt u het flitslicht vla het plafond op uw onderwerp laten vallen. Dit geeft een prachtig zacht licht en doet uw kleuren het mooist uitkomen. U dient dan wel minstens twee diafragma's ruimer te belichten. Laat dia's die van de centrale komen eerst een paar dagen goed vlak liggen. Daarna de dia's pas inramen. houdt de dia's hierbij uiterst stofvrij. Gebruik bij het inramen een z.g. anti- statisch kwastje, waarmee u alle stof jes afdoende verwijdert. KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag H Missen te 7.30. 10 3C en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avond 7 uur lof In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestr. Zondag H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur 9 uur Hoogmis 's Avonds 6 uur lof In de week (uitgezonderd woens dag en zaterdag) H Missen te 7.45 en 8.30 uur Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur KERK SOEST-Z.. St. Willibrordusstr. H. Missen te 7.30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur 's Avonds 6 uur lof Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur. F»«F»D InSTailBTCUK SOESTERBERGSESTRRRT19 TEL :2945 SOEST van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN, TAFELS enz. enz. Met bijlevering van DRANKEN op SERVIES. GLAS EN BESTEK. Vraagt onze prijscourant. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 onroerende goederen taxaties hypotheken assurantiën Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169

Soester Courant | 1966 | | pagina 11