De Algemene Bijstandswet KOLLEKTIE1966 - ZOMERPRIJZEN Garage Stam Zonder commentaar Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 SOESTERBERG V0EV0 - Veilig Accijnsverhoging Roemenië wil bemiddelen le monteur. 2e monteur, hulpmonteurs, leerling monteurs, corveër Intrede ds Wildschut Jeugdruiters puzzelen Door blaffende hond gevallen Geslaagd Van der Huchtschool Poging tot inbraak Fietser naar Zonnegloren Medische dienst V.V. Soesterberg hield receptie "ARKfiARAfiE A. v. «I. Hoef Mooie avond van Welzijnsverzorging BONTHUIS Eigenaar B. VAN TENT: opleiding bij Hirsch en Cie te Amsterdam - reeds in 1939 bontwerker bij dit beroemde modehuis - blijft in zijn zaak niet vastgeroest zitten, maar bezoekt persoonlijk alle be langrijke buitenlandse bontbeurzen en bontvellingen. Importeert zelf zijn vellen, waaruit op eigen atelier de kollektie bontmantels wordt vervaardigd. Daarover vertelt „BONTHUIS CLASSIQUE" U de ko mende weken graag iets meer. B. VAN TENT, BONTWERKER - LAANSTRAAT 35, BAARN TELEFOON 2726. Door het plaatselijk College van Bij stand, gevormd door een lid van het college van B. en W., 2 raadsleden en 4 burger, werd ons bij monde van de wethouder van Sociale Zaken, de heer K de Haan en de heer A. J. van Hal, hoofd van de afdeling Sociale Zaken, een duidelijke toelichting gegeven op de werking van de Algemene Bij standswet. Hieruit blijkt, dat het niet zo is, dat iedereen maar bij bovenstaand colle ge kan aankloppen, maar dat zij, die recht op bijstand kunnen doen gelden, zonder meer op uitkering kunnen re kenen. Geen drempelvrees behoeft te bestaan, daar het hier een recht betreft en strikte geheimhouding verzekerd is. Een aanvraag op reële gronden wordt onherroepelijk gehonoreerd. Op verzoek van de Commissie voor de bejaardenoorden en verzorgings- en verpleeghuizen Provincie Utrecht werd in de raadszaal in het gemeentehuis van Soest een bijeenkomst belegd waarvoor de directies van de tehui zen waren uitgenodigd, alsmede verte genwoordigers van verenigingen en instelling die zich met het open be- jaardenwerk bezig houden. Na opening door de burgemeester mr. 5 P baron Bentinck werd door het lid van Gedeputeerde Staten mevrouw U. Tellegen-Veldstra een Inleiding ge houden waarin de taak en werkwijze van de provinciale commissie uiteen werd gezet als uitvoerend orgaan van de wet op de bejaardenoorden en de provinciale verordening regelende het toezicht op de particuliere verpleeg tehuizen. Tevens stelde zij diverse facetten be trekking hebbende op de bejaarden zorg aan de orde. Was de bejaarde in het verleden te beschouwen als een afgeschreven post in de samenleving, langzamerhand is men tot de overtuiging gekomen, dat het bejaard zijn een levenspatroon is met ongekende diepten. Naast ruimte in bejaardencentra en bejaardenwoningen zullen mogelijk heden moeten worden geschapen voor de verzorging en verpleging van de mente bejaarden en chronische zieken, regionale samenwerking is hierbij on misbaar. Van grote betekenis is de aanpak en uitbreiding van het zgn. open bejaar- denwerk dat wordt verricht door de instelling voor maatschappelijk werk, in de vorm van sociëteiten, bood schappendienst. e d. Zij wekte op om te trachten op dit punt tot een samenwerking te komen al was het maar In de vorm van re gelmatige samensprekingen In dit verband wees zij in het bijzonder op de mogelijkheid tot het organiseren Wegens belangrijke uitbreiding van ons bedrijf hebben wij plaats voor: en een voor enkele dagen per week. Mag ook ouder zijn dan 65 jaar. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Tel. 02955-2850 RENAULT DEALER van een s.o.s. dienst. Bejaarden die in een of andere vorm hulp nodig heb ben kunnen dan een s.o.s bordje voor het raam plaatsen en weten dan dat er iemand komt. Aandacht werd besteed aan de nood zaak om in de toekomst te komen tot de stichting van een dienstencentrum van waaruit de bejaarden diensten worden verleend als warme maaltij den, voetverzorging, boodschappen dienst, ontspanning, recreatie, cul tuurvormen. Dan kan de gehele bevol king worden betrokken bij het ,,doen" werk. Zij zag eveneens een duidelijke taak voor de directies van de tehuizen om initiatieven te nemen om te bereiken, dat de verzorgden in deze tehuizen ook een Home vinden Wethouder De Haan releveerde ver volgens de diverse pogingen, die op instagnatie van het gemeentebestuur zijn aangewend in het verleden om te komen tot een zekere coördinatie van het open bejaarden werk. Helaas werd niet door alle betrokkenen me dewerking verleend om de plannen te realiseren. Mevrouw Tellegen wekte ten slotte op om de handen aan de ploeg te slaan opdat ook in de gemeente Soest het bejaardenwerk een verantwoorde vorm zou krijgen. In artikel 2 van het Koninklijk Be sluit van 21 december 1964, Stb. 552, nadien gewijzigd d.d 1 oktober 1965, nr 52, worden de minimum bedragen aangegeven waarmede de gemeente besturen bij de verlening van bij stand rekening hebben te houden. Het is aan de gemeentebesturen ge geven plaatselijk richtlijnen samen te stellen voor de verlening van bij stand aan degenen die voor de nood zakelijke kosten van het bestaan een beroep op de overheid moeten doen. Waar tot dusver - overigens naar bij de behandeling van de Algemene Bij standswet in de beide Kamers duide lijk uitgesproken wens tot decentrali satie - voor het gehele land geldende eensluidende richtlijnen ontbreken, ligt het voor de hand. dat van gelijke rechtsbedeling geen sprake kan zijn. Alhoewel door D.I V.O.S.A., dit is de vereniging van Direkteuren van Over heidsorganen voor Sociale Arbeid, is getracht door het opstellen van richt lijnen eenvormigheid in het land te bevorderen op dit punt, moet worden geconstateerd, dat in de praktijk, zoals uit een door het ministerie van C.R.M. samengesteld overzicht van geldende richtlijnen in een honderdtal ge meenten blijkt, een grote verscheiden heid bestaat. In de gemeente Soest is de uitvoering van de Algemene Bijstandswet opge dragen aan het College voor de ver lening van bijstand. Aan dit college is ondermeer de bevoegdheid gegeven te adviseren over de richtlijnen. Deze richtlijnen kunnen gebaseerd zijn op de zogenaamde budget- of de loon- methode. Doelbewust is gekozen voor deze laatste methode. De budget-me thode schept door de opstelling en waardering van bepaalde, voor het le vensonderhoud noodzakelijke voorzie ningen een geldelijke ruimte, waar binnen de cliënt de kosten van phy- sieke en sociaal minimum behoeften kan bevredigen. De loon-methode tracht daarentegen het behoefte-element te bevorderen door de uitkeringsbedragen vast te stellen aan de hand van een bepaal de verhouding tot een redelijk loon gegeven. Bij de behandeling van de rijksbe groting voor het dienstjaar 1966 heeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk als zijn mening te kennen gegeven, dat de gemeente lijke richtlijnen die bij de verlening van bijstand worden gehanteerd die nen te worden bekent gemaakt, daar aan toevoegende, dat deze richtliinen nooit uitsluitend voor de toe te ken nen bijstand bepalend mogen zijn Het feit. dat deze richtlijnen tot dus ver veelal niet zijn gepubliceerd, be rust In het algemeen op de overwe ging, dat zij slechts het karakter dra gen van een voor Intern gebruik ge formuleerde leidraad, die echter nim mer - gezien de opdracht tot indi viduele voorziening in de noodzake lijke kosten van het bestaan - met uitsluiting van andere criteria - mag worden gehanteerd. Bij vele gemeenten, oa. In de ge meente Soest, wordt in de beschik1' op de aanvrage om bijstand een be rekening ODgenomen ter motivering van het bedrag van de bijstand c.q. de afwijzing In deze berekening ziin dan de bedra gen der interne richtliinen - maar dan toegespitst op de Individuele situatie van de aanvrager - verwerkt, zodat de betrokkenen met de gemeentelijke normen, voor zover voor hem toe passelijk, wel op de hoogte worden ge steld. De voor de gemeente Soest geldende richtlijnen, die door de Gemeentelijke Sociale dienst zijn samengesteld in overleg met het cnllege voor de verle ning van bijstand, werden door het college van burgemeester en wethou ders nader vastgesteld op 3 mei 1966 In de voor de gemeente Soest geldende richtlijnen wordt de zogenaamde loon- methode gevolgd Hierbij geldt als basis het door de regering vastge stelde minimum loon van f 120— per week. In de Memorie van Toelichting Alge mene Bijstandswet wordt er de nadruk op gelegd, dat de mate, waarin de bij stand wordt verleend, in de regel af gestemd zal moeten zijn op een prik kel tot nakoming van de verplichting van de cliënt om zoveel mogelijk op eigen kracht in het bestaan van zich zelf en zi,n gezin te voorzien. Teineinde de loonmethode gestalte te kunnen geven, zal in overweging ge nomen moeten worden: a de verhouding van de bijstandsuit kering tot de loonbasis; b. in hoeverre rekening moet worden gehouden met inkomsten: c. welke invloed moet worden toege kend aan de aanwezigheid van spaar gelden en andere geldwaardige zaken. Ook bij de loonmethode geldt, dat de bijstandontvangende van zijn uitke ring zelf de nodige gelden apart moet leggen voor periodieke aanschaffingen van brandstoffen, kleding, ziekenfonds- premlën, hi.ur en andere niet-wekelijks terugkerende uitgaven, zoals normali ter ook iedere loonontvangende doet. Indien een bijstanuontvangende voor extra uitgaven komt te staan of bij zonder hoge lasten heeft, zal hij, evenals de verdienende mens, hiervoor zoveel mogelijk zelf een oplossing moe ten zoeken. Waar de verdiener Ie mens eventuele ext-a uitgaven of bijzondere lasten veelal zal moeten bestrijden door het verwerven van bijverdiensten uit ne venwerkzaamheden of uit die van in wonende gezinsleden, zo zal een gelijke mogelijkheid voor de bijstandsbehoe- vende moeten open staan. Met alle hiervoor genoemde factoren is rekening gehouden. Het resultaat is neergelegd in de onderstaande re gelen. REGELEN VOOR HET VERLENEN VAN BIJSTAND KRACHTENS ALGEMENE BIJSTANDSWET De in Moskou gehouden conferentie van ministers van defensie van de lan den, aangesloten bij het pact van Warschau (de tegenhanger van de N.A.V.O.) die werd belegd op verzoek van Roemenië, welk land een herzie ning van dat pact een gebiedende eis acht, bracht verschillende voor het westen belangrijke kwesties naar vo ren. Persberichten uit Moskou over Roe meense nota aan de regeringen van de landen achter het ijzeren gordijn, werden weliswaar van bevoegde zijde" tegengesproken, doch meldingen uit Boekarest en Moskou lieten geen twij fel bestaan aan de juistheid dier nota, welke ondermeer de navolgende pun ten bevatte 1. Medezeggingschap van de landen bij het pact aangesloten, voor zover het betreft het aanwenden en het ge bruik van atoomwapens door de sow- jet-unie 2. Deelneming aan en medezeggen schap van die Janden in de algemene bevelvoering van de legers der aan gesloten landen, waarin tot op heden de U.S.S.R. het alleen voor het zeg gen had, en 3. Vermindering van de financiële bij dragen in de kosten voor de aanwe zigheid van Russische troepen in die - aangesloten - landen. Roemenië heeft sinds 1958 geen Rus sische bezetting meer, doch moet daar toch voor betalen. Het land is min der op militaire bijstand aangewezen dan de overige rode regeringen, die zich op de een of andere wijze door west-Duitsland bedreigd voelen. 1. Normen. A. Echtpaar of eerste twee personen 87,— per week, of 377.— p maand, of ƒ4524,— per jaar. alles Inbegrepen. B. In verband met verminderde belas tingheffing van arbeidende gezinshoof den met kinderen, worden op de on der A genoemde bedragen de navol gende correcties toegepast Voor gezin met één kind 88.40. twee kinderen 89,70, drie kinderen ƒ91,07, vier kinderen 93,37, vijf en meer 93,94 per week. C. Alleenwonenden en kamerbewo ners, kostgangers en logementbewo ners. 60,90 per week. of 1263.90 per maand, of ƒ3.166,80 per jaar, alles in begrepen. D. Aanvullende bijstand kan wor den verleend in het bedrag waar mede - na aftrek van eventueel in het huurbedrag begrepen kosten van col lectieve voorzieningen, zoals centrale televisie-antenne, onderhoud tuin e.d. - de verschuldigde huur een bedrag van ƒ13,20 per week overschrijdt. E. Aan bijstandsbehoevenden, die voor heen op grond van hun opleiding, be klede funktie en milieu, een hogere le vensstandaard voerden, kan bijstand ter voorziening in de noodzakelijke kosten van het bestaan worden ver leend. De uitkeringsduur is ten hoog ste een half jaar. Het maximum loon waarover uitkering kan worden geno ten bedraagt 150,— per week F. Halfjaarlijkse uitkering (zomer- en wlnteruitkeringen) 6 van het be drag van de bruto bijstand, die in het voorafgaande halfjaar werd ontvan gen. G Verzorgings- en verpleeggevallen 1. bijstandsbehoevenden, opgenomen in psychiatrische inrichtingen of andere inrichtingen voor geestelijk gestoor den verstrekkingen overeenkomstig de voor waarden opgenomen in het opne mingscontact, met voor meerderjari gen, al naar gelang hun geestelijke ge steldheid, zakgeld, tot ten hoogste 10% van het bedrag van het A O W.-pen sioen voor een alleenstaande. 2 bijstandbehoevenden, opgenomen in tehuizen en dergelijke, niet zijnde psychlartlsche Inrichtingen of andere Inrichtingen voor geestelijk ges den kosten verzorging/verpleging met daar nevens de emolumenten a maandgeld ƒ40, per maand, b. kleding: verzorgingsgevallen ƒ17,35 per maand, c. ziekenfondspremie. begTafenispre- mie, een bedrag van ƒ3— p week overschrijdend, d. zomerultkering en winstuitkering 6 van het bedrag van de bruto bijstand aan een alleenstaande, in het voorafgaande halfjaar ontvan gen. H Bij 25-, 40- en ieder volgend vijf jarig huwelijksjubileum wordt het bruidspaar dat regelmatig bijstand in de noodzakelijke kosten van het be staan ontvangt, 1.per jubileum jaar verleend. II. Kortingen Inkomsten. A Inkomsten uit arbeid die het karak ter draagt van wederinschakeling in de normale arbeidsmarkt op nettoloon wordt ln mindering ge bracht 15% verwervingskosten. Rest wordt ten volle gekort. B Netto inkomsten uit arbeid die ken nelijk het karakter van bijverdiensten dragen, waarbij niet van wederinscha keling in de normale arbeidsmarktkan worden gesproken, worden voor 50 buiten beschouwing gelaten. C Als erkenning van het karakter van bijverdiensten wordt of worden 1 de inkomsten wegens het onder verhuren van kamers en dergelijke voor 50 van het overeengekomen huurbedrag vrijgelaten. 2. kostgeld voor 50 van het verschil tussen het overeengekomen kostgeld en de op 21,per week te stellen verwervingskosten vrijgelaten. Als minimum kostgeld wordt aange houden een bedrag van 35,— per week. 3. bij minderjarige inwonende kinde ren wordt van het netto loonbedrag 25,— vrijgelaten, van de rest wordt 50 gekort 4. meerderjarige inwonende kinderen beschouwd als kostganger. III. Inkomsten niet uit arbeid. A. Sociale verzekeringswetten korting 100 B. Vrijwillige bijdragen (van kerk e.d.) zijn geheel vrij. IV. Bescheiden vermogen. A. Bijstandsbehoevenden, al dan niet duurzaam verzorgd/verpleegd Vrijlating wordt van geval tot geval bezien. Echtpaar 6000,Minderjarig kind 1200,Alleenstaande 3600, VI. Inwerkingtreding. 1 januari 1966. In Roemenië is de militaire dienst plicht van twee jaar op zestien maan den teruggebracht, welke maatregel bij de aanvang van dit jaar van kracht werd. SCHEURING. De Roemeense drang naar grotere vrijheid heeft zich verdiept en kan gevaar opleveren voor de hogelijk ge roemde éénheid ln het oostelijk blok. Vooral door de Hongaarse secretaris generaal van de partij. Pal Komoscin, is bij herhaling gezegd „het opleven en voeden van de nationale gevoelens en interesse door de regering van een zeker broederland (Roemenië) is lijn recht in strijd met de gemeenschappe lijke idee en doelstellingen van de andere communistische landen". Aan deze opleving en het voeden van de nationale gevoelens en van het nationaal zelfbewustzijn wordt door de Roemeense partij chef met opzet gewerkt, dat bleek overduidelijk tijdens een reis van deze communistische lei der door het gebied van de Moldau. De partij chef sprak toen herhaaldelijk over de eenheid van het Moldauge bied". daarbij doelende op het feit, dat bij het het tot stand komen van het vredesverdrag met Rusland in 1947 Roemenië grote stukken van het zogenaamde Moldaugebied - thans Bes" sarabië en noord-Boekowina genaamd - aan de U.S.S.R. moest afstaan. Ruim 2\h. miljoen mensen, wonen in die streken, spreken onvervalst Roe meens en weigeren de Russische taal te leren, alle tegenmaatregelen van de Russen ten spijt. Nog een troef. Tijdens de conferentie bleek ook, dat Boekarest een herziening der grenzen van het Moldaugebied, in het voordeel van Roemenië, als dwangmaatregel te gen Rusland achter de hand houdt. De Roemeense machtshebbers hebben echter nog een troefkaart in de hand die. zijn we wel ingelicht, bij het be zoek van de Chinese leider Tsjjoe en Lai aan Roemenië zal worden uitge speeld. De Roemeense regering zal de in Vietnam oorlogvoerende partijen, ook Rusland en China, zijn goede diensten aanbieden en in het conflict als be- middellaar gaan fungeren Deze infor maties zijn het gevolg van een enkele weken geleden gehouden gesprek tus sen Roemeense diplomatieke missie en Noordvietnamese regeringsvertegen woordigers in Hanoi, terwijl als bijzon derheid zij gememoreerd, dat bij het bekend worden van deze mededeling in Amerikaanse bankkringen, de New- yorkse beurs haar noteringen met gro te verliezen afsloot. Het is Moskou en Peking bekend, dat geen communis tisch land over dusdanige vriend schappelijke betrekkingen met de Ver. Staten beschikt als juist de volksrepu bliek Roemenë. Tijdens de conferentie bleek ook. dat Boekarest een herziening der grenzen van ht Moldaugebied, in het voordeel van Roemeinië, als dwangmaatregel te gen Rusland achter de hand houdt. De Roemeense machtshebbers hebben echter nog een troefkaart in de hand die, zijn we wel ingelicht, bij het be zoek van de Chinese leider Tsjoe en Lai aan Roemenië zal worden uitge speeld. De Roemeense regering zal de in Vietnam oorlogvoerende partijen, ook Rusland en China, zijn goede diensten aanbieden en in het conflict als be middelaar gaan fungeren. Deze infor maties zijn het gevolg van een enkele weken geleden gehouden gesprk tus sen Roemeense diplomatieke missie en Noordvietnamese regeringsvertegen woordigers in Hanoi, tterwijl als bijzon derheid zijn gememoreerd, dat bij het bekend worden van deze mededeling in Amrikaanse bankkringen. de New- yorkse beurs haar noteringen met gro te verliezen afsloot. Het is Moskou en Peking bekend, dat geen communis tisch land over dusdanige vriend schappelijke betrekkingen met de Ver. Staten beschikt als juist de volksrepu bliek Roemenië. In ons verslag van de Intrede en be vestiging van ds. Wildschut is een zet- foutje geslopen. Wij vermeldden n.1., dat hij in 1963 zijn kandidaatsexamen theologie aan de Vrije Universiteit aflegde, doch dit moest zijn 1936. De nog jonge jeugdrultersportvereniging Foxhunter. die het aan de Bosstraat gelegen Ruitersportcentrum „Soest" als „home" heeft, heeft voor zondag een puzzeltocht te paard georganiseerd, waaraan veertig ruiters en amazones zullen deelnemen. De eerste deelnemer start om half ne gen 's morgens. De rit duurt ongeveer een uur. Iedere tien minuten starten twee ruiters. Het parcours ls groten deels uitgezet ln de Soester duinen. De rit ls uitgezet door de heren Weij- man en Bueno Blbaz. De prijsuitrei king zal omstreeks vijf uur 's middags plaats hebben. De heer L. J S. alhier reed op de Julianalaan met zijn bromfiets, toen een hond blaffend met hem meeliep. Toen de hond iets achterbleef en de heer S. omkeek of de hond afdroop, reed hij tegen een trottoirband en kwam te vallen. Met lichte verwondin gen kon hij huiswaarts keren. Voor het eindexamen 6-jarige HBS. (B) is aan het Nieuwe Lyceum te Bilthoven geslaagd onze plaatsgenoot, de heer René Jan Kluën. De volgende leerlingen van de Van der Huchtschool slaagden voor het toelatingsexamen aan het Baarns Ly ceum Marion Riemens, Richard Jan Veen, Anke Veldhuis en Robin Zahn. Tot het Amersfoorts Lyceum werden toegelaten Ilona v. d. Bogaard, Wlm Maas en Clara Ploeger. In 1961 was de oogst aan huisvuil in Amsterdam 870.000 kubieke meter. In 1964 was dit reeds gestegen tot 1,1 miljoen kubieke meter en in 1965 tot 1.35 miljoen. Bij een onderzoek in Zweden is aan het licht gekomen dat van iedere vijf autobestuurders er één heeft bekend ln het afgelopen jaar minstens eenmaal beschonken achter 't stuur van de auto te hebben gezeten. In een restaurant in München ver oorzaakte een man van middelbare leeftijd enige opschudding toen hij aan het einde van zijn maaltijd het tafelgerei bijeenzamelde en naar de keuken droeg. De verbaasde ober kreeg te horen, dat hij dit voor zijn vrouw reeds 15 jaar moest doen en dat hij er helemaal aan gewend was. De parochianen van een klein kerkdorp in de Belgische Kempen hoor den hun pastoor van de preekstoel de volgende mededeling doen „Zij die voornemens zijn een christelijk hu welijk aan te gaan worden voortaan niet meer van de kansel afgekondigd, maar achter ln de kerk opgehangen. U kunt ze daar gaan bekijken en even tuele bezwaren zo spoedig mogelijk aan de pastorie kenbaar maken". De T.V.-komlek Sam Levlnson ver telde in een uitzending, dat hij tijdens een reis ln Frankrijk op verschillende muren de kreet „Yankee go home" ge lezen had. „We zouden toch een hoop gedonder minder gehad hebben als ze dat ruim twintig jaar geleden ge vraagd hadden!" aldus reageerde hij daarop. Wanne men met dc nieuwe Trident van de BEA van Amsterdam naar Londen vliegt, komt men daar eerder aan. dan men uit Amsterdam Is ver trokken. De vlucht duurt n.1. 40 tot 50 minuten en aangezien het ln Londen een uur vroeger is dan in ons land, komt men ca. 10 min. eerder aan. dan men is vertrokken. Op een bijeenkomst van het comité voor de veiligheid van electrlsche ge bruiksartikelen in Annecy in Frank rijk was de voorzitter nauwelijks met zijn openingswoord begonnen, toen het licht uitging en vlak bij hem een vlam omhoogschoot. Het was een krachtige kortsluiting In de Sowjet Unie zijn op elke 100 werkers die in de industrie werk zaam zijn 46 vrouwen. Op het terrein van onderwijs, voorlichting en cul tuur zijn het er 62 en op het terrein van de gezondheidszorg 86 De politie van Plttsburgh werd ge- allarmeerd door een man. die mede deelde dat er op de hoek van de straat een man stond met een geweer in de aanslag. De aansnellende agenten von den inderdaad een man een stand beeld ter herinnering aan de eerste wereldoorlog. Volgens een rapport van de secre taris van de Britlsch medical defence union hebben in 1964 begane „vergis singen" aan de operatietafels ln Enge land (waaronder genoemd worden het amputeren van verkeerde ledematen alsmede het achterlaten van Instru menten in de geopereerde patiënten) de verzekeringsmaatschappijen een be drag van 30 miljoen gulden aan scha devergoedingen gekost Bij de familie C. M. J. S. op het Nieu werhoekplein is maandagnacht een poging tot Inbraak gedaan. Omstreeks half twee hoorden de be woners geluid en vonden bij onder zoek een loper in het slot van de voordeur en een ingedrukt ruif je in dezelfde deur. Waarschijnlijk is de inbreker op de loop gegaan doordat de bewoner het licht ontstak. Gisteravond reed de bromfietser J K. 25 jaar. op de Soesterbergsestraat richting Soesterberg, toen hij bij de kruising Verlengde Kolonleweg plot seling naar links de weg overstak, waardoor de achter hem komende au to op de remmen moest gaan staan om een aanrijding te voorkomen. De bromfietser bereikte echter onge deerd het rijwielpad aan de overzijde, doch was zo van streek, dat hij de uit de tegenover gestelde richting komen de fietser Mej. C. A. niet opmerkte en haar aanreed met het gevolg, dat zij tegen het wegdek werd gesmakt. Met ernstige hoofdwonden en een her senschudding werd zij naar Zonneglo ren vervoerd Dr Stroband verleende de eerste hulp. Dokter D. J. R. Jellema, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 03402-4555, neemt ln het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soesterberg en W. F. van den Helm te Huis ter Heide. Dokter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Ter gelegenheid van het kampioen schap en de promotie naar de eerste klasse in de afdeling Utrecht hield het bestuur van..Soesterberg" en een de putatie van het eerste elftal woensdag avond in café-restaurant ,,'t Centrum" een druk bezochte receptie. Hier kwam o.m. wethouder K. de Haan namens het gemeentebestuur en als voorzitter van de Soester Sportkring, vergezeld van de heer Peet, directeur van die stichting, zijn gelukwensen aanbieden, waarbij hij in zijn toespraak hulde bracht aan het wakkere elftal voor het behalen van het kampioen schap en het betoonde doorzettings vermogen. In diezelfde geest werden nog meer toespraken tot de recipiënten gericht. Voorts kwamen tal van deputaties de gelukwensen van hun verenigingen overbrengen, o.a. van de zustervereni gingen S E C. en BD.C. uit Soest, Fit, Roda "46, Minerva, R.K.B.V.V. en Voor waarts. Van de plaatselijke verenigingen zagen we deputaties van Soesterbergs Ge mengd Koor. de Vrijwillige Brandweer, A.G.A.V.S., de Oranjevereniging „Wil- helmina". de korfbalvereniging „Oran je" en de E.H.B.O Ook oud-bestuursleden, donateurs en supporters kwamen de kampioenen complimenteren. Er werden niet alleen bloemstukken, maar ook geschenken aangeboden, in de vorm van een twee tal enveloppen met inhoud, twee leren ballen, terwijl door de middenstands vereniging een flink bedrag was bij eengebracht voor de aankoop van ver plaatsbare douchecellen. Tot besluit van deze receptie bracht de muziekvereniging Soesterberg een opgewekte serenade In welgekozen be woordingen bracht de voorzitter van „Soesterberg" de heer Preusser. telken male zijn dank uit voor al die hulde betuigingen. Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 Ten gerieve van de Soesterbergse bur gerij en het gehele garnizoen Soester berg presenteerde de dienst Welzijns zorg van de Vliegbasis dinsdagavond in de garnizoens-ontspanningszaal een muziek-avond op hoog niveau, onder de titel „Cocktail van prominenten". Aan dit programma werd medewer king verleend door sopraan Rijkje Wol- leswinkel. de alt Marina Jansen, tenor George Groeneveld en bariton Tabe Bas. In een harmonieuze muzikale omlijsting zongen de vier solisten op prachtige wijze fragmenten uit de opera's II Trovatore en Porgy and Bess. de operette Die Czardasfürstin en de musical My fair Lady. Naast de artistieke leider Tabe Bas tra den de andere solisten nog op in de grappige My fair Lady-productie. De twee balletsolisten Yvonne Hoebert en Anneke Hatting toonden hun char mante gaven in „glimwormpjes" op muziek van P Lincke. Zij namen ook voortreffelijk deel aan Die Czardas fürstin en in andere mooie dansen. Jos Carpay op zijn Lowrey-orgel bege leidde de solisten bijzonder accuraat en stimulerend, terwijl hij ook de ge zellige entre-actemuziek verzorgde. Het was een boeiende muzikale uit voering, die door een kleurrijke en tourage van costuums en achterdoek nog aanmerkelijk werd verrijkt. Er gaan thans reeds hardnekkige ge ruchten, als zouden het komende jaar de accijns op benzine en tabak op nieuw worden verhoogd. Minister Von deling is op zoek naar middelen om het tekort op de komende begroting te dekken. Zelfs wanneer de regering haar uitg.iven zou willen inperken, hetgeen gezien de drang die de Ka mer in dat opzicht op haar heeft uit geoefend wel te verwachten is, dan nog zal men niet aan een belasting verhoging ontkomen. Het zou natuurlijk veel eenvoudiger zijn indien de tweede tranche van de verlaging der loon- en inkomstenbelas ting niet zou doorgaan, maar nu een groot deel van de Kamer zich hierte gen heeft verzet, moet men het zoe ken in de de indirecte sfeer. Dat dan in de eerste plaats wordt ge dacht aan een verhoging van de ac cijns op tabak ligt voor de hand. Het betreft een luxe artikel, dat veel op brengt en waarvan het verbruik door prijsstijgingen nauwelijks wordt afge remd, zoals dit jaar ten overvloede is gebleken. Ondertussen staat het wel vast, dat de bevolking meer offers zal moeten brengen dan alleen een kwartje meer betalen voor een pakje sigaretten. Dat blijkt wel uit andere geruchten, die suggereren dat de accijns op ben zine andermaal zal worden verhoogd. Hier heeft de minister de wind een beetje mee. omdat de benzinemaat schappijen kortelings hun prijzen heb ben verlaagd. Niettemin ligt het voor de hand, dat een accijnsverhoging op benzine grotere invloed op het alge meen prijspeil zal hebben dan een ac cijnsverhoging op tabak of eventueel alcohol.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5