h. Soest toen - Soest nu D Jubileumjaar Ernstig auto-ongeluk S.E.C.-loterij groot succes Wilson hard tegen zeelui K Het oog gericht op bankovervallen Dinsdag 28 juni 1966 45e jaargang no. 49 Botsing S.E.C.-Speelsters bij Softbal-seleetie Eiermarkt Geslaagd SS» fefc Einduitslag van de bedrijfssportcompetilie B.D.C.-pupillen weer op de eerste plaats in tournooi Concert P.V.0. Weekeindwijdingen in de Julianakerk Turndemonstratie van ,01vntpia" SOESTER «D OURANT dbonn. p. kwart, f 2.75 - per post 13.25 Uitgave: Drukkerij Sinit - Soest Rnrpa» vnm< ™«W Verschijnt tedere dinsdag en vrijdag eau oor redact,e en adm.nistratn: Van Weedestraat 29a. Soest Tel. 2566 en 5154 - Postgiro 126156 De handschoenen zijn uit, heet dat in Engeland: Premier Wilson heeft er geen twijfel aan laten bestaan dat hij geen druimbreed zal wijken voor de zeelieden en dat het nu hard tegen hard zal gaan. Dan moeten desnoods de mannen van de marine en de luchtmacht maar goederen en mensen gaan vervoeren. Wilson zei ln zijn verklaring voor het Lagerhuis er bij dat hij er bewijzen voor had dat communisten - hij noemde ze niet zo. maar was overi gens duidelijk genoeg - de havensta king probeerden zo ver mogelijk op de spits te drijven. Op zichzelf is dat niet zo'n absurde verklaring en hij zei ook daarvoor bewijzen te hebben Feit is dat de voornaamste commu nistische activiteit in Engeland bestaat uit het infiltreren van de vakbewe ging. met wisselend succes. In het <*e- val van de zeelieden hebben ze daar bij overigens concurrentie van harts tochtelijke marxisten die echter te in dividualistisch zijn om tot de partij toe te treden. Hoe het zij, merkwaardigerwijs is over deze opmerking van Wilson een Bij het kruispunt Birkstraat-Soester- berg-sestraat had een botsing plaats tussen een auto. bestuurd door H. ten m t9 Loodrecht en de scooterrijder J. A. R. te Amersfoort. De scooterrijder werd met diverse ver- vervoerd™ "De Lichtenberg" stormpje ontstaan. Bij de oppositie maar die heeft nu eenmaal de taak te opponeren. Maar ook in de labour- partij zelf, vooral op de linker flank, waar men Wilson beschuldigt van een heksenjacht als die van McCarthy voorziet dat hij binnenkort tegen al les wat linkser is dan hijzelf deze banvloek gaat gebruiken en consta teert dat hij bezig is onder labourviag eigenlijk conservatieve politiek te be drijven. Teveel geduld Dit geraas over een detail verduistert het veel belangrijker feit dat Wilson een enorm geduld heeft getoond te veel zelfs naar veler mening. Hij heeft gepraat met reders en zeelui, hij liet bemiddelen, hij liet een commissie oor delen, hij praatte weer en nog eens Tactisch uitermate goed bekeken: nie mand kan hem verwijten dat hij on besuisd op de zeelui gaat inhakken Men moet erkennen dat hij alles heeft gedaan wat mogelijk was om de zaak in der minne te schikken, waarbij men het logisch moet achten dat hij uiter aard slechts gaan kon tot de grens van een torpederen van zijn eigen loon- prijspolitiek. Dat doen zou het zo hoog nodige restaureren en opvij zelen van de gehavende Britse eco nomie onmogelijk hebben gemaakt Nu de heer van Downingstreet 10 dan eindelijk de handschoen uittrekt kijkt niemand hem daar kwaad od aan. H Hoe dan ook: enorme schade heeft de staking het land al berokkend En een eind is niet gemakkelijk te voorspel len In sommige paatsen hebben de zeelui zelf al blijk gegeven van ver schillende opvattingen over ai dan niet doorgaan of accepteren van de nu geboden verbeteringen in loon- en ar beidsvoorwaarden Maar een ander as pect is dat de stakende zeelui onder tussen in menigten ander werk zijn gaan doen In de bouw en in de ho recabedrijven kan men nu extra- ki achten goed gebruiken en anderen profiteren er van. dat in het vakan tieseizoen voor handige knapen ge makkelijk wat te verdienen valt in de badplaatsen. Zouden de Britten er ech ter op moet wachten tot deze seizoen arbeid onmogelijk wordt ln de herfst voor de scheepvaart weer normaal is dan ziet het er voor het land en voor Wilsons ^kabinetsbeleid somber uit. En het pond Is toch al niet zo gezond. W°e"sdafa™nd as sPeelt te Urecht - in het kader van de z.g. Jimmy Wai- H.vf selectie-team van het district Gooi/Utrecht een softbal-wed- stnjd tegen het vertegenwoordigend negental van het distirct Zuid Niet minder dan 6 S E C.-speelsters Utrecht uitgenodl®d v°°r het Goois/ rti team. Deze speelsters zijn de dames Van Ginhoven. Van Welic. Van Ee Brink' Kok' Nauwelaerts cn Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van U.V.V. Aanvang 7 uur. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45 000 stuks in prijzen van J U,~ tot 11.75 Middenprijs 11 25 Prijs per kg f 1,82. Aan het Johan van Oldebarneveldt Gymnasium te Amersfoort is voor bet diploma Gymnasium B geslaagd me juffrouw Willyrose de Leeuw alhier. - (f- -■■■ .V" V.', 7 fc" Woensdag 29 juni as. hoopt prins Bernhard Leopold Frederik Everhard Jtilius Coert Karei Godfried Pieter von Lfope Biesterfeld, prins der Nederlan- Cfn. zijn 55ste verjaardag te geden- kin. Maar als wij eens verder terug- rekenen.is 1966 ook om andere rede nen een b-jzonder jaar voor de vader fëtrérr cföt^ééTt~70Trgtr~prrirs~E)irriirrara ni-: ons land kwam en door koningin Wil- helmina per radio aan den volke werd voorgesteld als verloofde van haar dochter En na de bekende stem van prinses Juliana kwamen toen onver wachts de eerste zinnen van de prins in onberispelijk Nederlands met slechts dat lichte accent dat ons nog steeds onmiddellijk zijn stem doet herkennen Verder is het juist 25 jaar terug dat de prins zijn vliegbrevet behaalde (met de waardering ..buitengewoon" en de aantekening wel te oppassen voor een teveel aan zelfvertrouwen. En eveneens is het 25 jaar terug dat zk.h. zijn eerste transatlantische vlucht maakte, n.1. als tweede piloot in een Litterator die uit Amerika naar Engeland moest worden overgevlogen. Het werd een moeilijke vlucht, want een motor raakte onklaar. Een minder bekend jubileum is dat prins als ritmeester werd ingedeeld bij de Koninklijke Landmacht en als lui tenant ter zee bij onze Kon. Marine. In de moeilijkste oorlogsjaren, zou hij hiervan resp. luitenant-generaal en vice-admiraal worden, Tevens benoem de koningin Wilhelmina hem nog tot opperbevelhebber van de Binnenland se Strijdkrachten en tot luit-generaal van het K.N.I.L. Een respectabele staat van dienst en alleszins waard om te worden gevierd, al zal onze prins zelf er weinig drukte van maken. Ons land wordt de laatste tijd nogal eens geconfronteerd met bankroven Ze zijn eenvoudig, maar doeltreffend van opzet en behalve het kleine suc ces in Rotterdam, waar een 19-jarige jongeman kon worden gearresteerd nadat hij er met een flink bedrag van door was gegaan, boekt de politie maar weinig succes in de strijd tegen de bankovervallers, die kennelijk steeds dezelfde zijn. althans in dezelfde or ganisatie samenwerken, gelet op de gelijkenis van de ene overval met de andere. Men is verbaasd, dat het tegenwoordig in ons land. waar alles geregeld en wa terdicht georganiseerd lijkt te zijn, mo gelijk Is om op klaarlichte dag een bank te beroven. Er zijn al heel wat autonummers genoteerd van wagens, waarin de overvallers vluchtten. Die werden doorgegeven naar andere poli tieposten en naar de grens, maar ver der dan het terugvinden van de betref fende wagens is men nooit gekomen. De vogels waren steeds net gevlogen De organisatie is kennelijk nog niet zo goed. dat men een bepaald gebied bin nen korte tijd hermetisch kan afslui ten. Meer nog dan deze trieste feiten ver baast het feit. dat er nog banken zijn, die niet zijn voorzien van een alarm installatie. Na de grote bankroof in Tilburg is er druk overleg gepleegd tussen bankdirecteuren en verzekerin gen over de vraag op welke wijze men het best tegen overvallen beveiligd is. althans op welke wijze men het snelst en meest doeltreffend alarm kan slaan. Er zijn banken met een sirene, over dag misschien wel nuttig, maar 's nachts een rem. omdat men niet één. twee. drie uit bed is. En de overvallers hebben maar heel weinig tijd nodig, dat is bewezen in Amersfoort. Niet meer dan 90 secon den vergde de overval daar. Een beter systeem is de alarminstal latie. die direct met het politiebureau in verbinding staat. Daar kan men dan onmiddellijk alle noodzakelijke maat regelen nemen dadelijk uitrukken, wegen afsluiten in eigen gemeente en omliggende plaatsen. Dat is zonder twijfel een goed systeem, dat dan ook steeds meer ingevoerd wordt. Het is wellicht een veel kost baarder systeem dan welk ander ook, WfèErVfti veel minder kost- Nu de zoveelste overval is gepleegd, zullen de nog niet beveiligde banken (die zijn er heus!) er misschien toe overgaan om een alarminstallatie te laten aanbrengen. Ze kunnen natuurlijk nog even de kat uit de boom kijken, maar dan is de kans groot, dat het kalf al verdronken is, voordat men aan het dempen van de put is toegekomen KANTMAN. Zondagavond, te 12.45 uur, had een ernstig auto-ongeluk plaats in de Bur gemeester Grothestraat. De heer F. W. J. H.. 32 jaar. uit Har derwijk, reed in zijn personenauto in de Van Weedestraat en kwam bij het ingaan van de Burgem. Grothestraat, in de flauwe bocht, in een slip, waar bij hij, om een botsing tegen een boom te voorkomen, naar de linker kant van de weg uitweek. Bij die manoeuvre raakte hij de macht over zijn stuur kwijt, daardoor zwenk te hij weer naar rechts en kwam met een harde klap tegen een boom te recht waarna de auto enige meters verder tot stilstand kwam. De gevolgen waren ontzettend. De be stuurder kon men met geen mogelijk heid uit het wrak bevrijden en hier aan moest een pers te pas komen. De bestuurder werd met een zware hersenschudding, dubbele beenbreuk, gebroken arm. gebroken ribben en een beschadigde linkerlong naar Zonne gloren" vervoerd Na vele uren rekenen heeft de Evene- mentencommirsie der Soester Zaken- kring. via een ingewikkeld punten- waarderingsssteem, de resultaten van de bedrijfsprijzen kunnen noteren. De heren J. van Kooij (Garage Van Kooij), L. M. Lochtenberg en A F. Mooi (Foxboro), allen leden van de Soester Zakenkring, hebben de officië le uitslag gecontroleerd en in orde be vonden. Ze hebben dan ook voorge steld om de leden van de Evenementen commissie decharge te verlenen. De uitslag luid 1. Super Cleaner,, 28.440 punten. 2. Progess 24 917. 3. Garage Van Kooij 22 842. 4. Pribor 22.173. 5. Garage Houdijk 14.373. 6. Randstad 14.333. 7. Lindner 13.355. 8. v. d. Dijssel 11 927. 9. Stork 9.817. 10. Rademaker 8.366 11. Gemeente 8.229. 12. Garage Stam 6.480. 13. Ce ramiek van Breugel 5 452. 14. Bosman 4.885. 15. Howson 4.578. 16. Foxboro 4.358 17. PTT. 3.400. 18. Dalco 3.205. 19. Timmerfabriek Rademaker 2.922. 20. Van Asch 2.813. 21 Van Hengstum 1.799. 22. Drukkerij Klomp 1.240. 23. Gemeentewerken 1.222 24. Warmte Energie 1.161. 25. Soester Timmerfa briek 1.148. 26. Arco 836. 27. Arma 814. 28. Mercurius 758. 29. Zonnegloren 740. 30. Interlas 635. Het eerste pupillenelftal van de R.K. Voetbalvereniging B.D C. heeft de toernooienreeks met een prachtig re sultaat besloten. Nadat de blauwwitte jeugdvoetballers in toernooien in Baarn en Achterveld de eerste prijs hadden behaald, eindigden ze zaterdag j 1. in Den Dolder opnieuw op de eer ste plaats Het gelijke spel (0-0) tegen Soesterberg was voor de B.D C -pupil len voldoende om zich winnaar van het toernooi te kunnen noemen. De uitslagen waren B.D C.-Lage Vuursche 2-0. B.D.C.-D O.SC 4-0. BD.C.-Jonathan 2-0. B D.C.-Soester berg 0-0. Door deze resultaten behaalde BD.C. het hoogste aantal punten (7i tegen Soesterberg 6. Soesterberg speelde n.1 gelijk tegen Lage Vuursche. Zaterdag a s. gaat het aspirantenelftal van BD C. naar Den Dolder, de week daarop het juniorenelftal. De resulta ten van de drie toernooien worden bij elkaar opgeteld, waarna de winnende vereniging de wisselbeker ontvangt. BD.C. won die vorig jaar. Voor de pupillen was de beloning voor de eerste prijs een grote beker. De door de s.v. en v.v. S.E C. georga niseerde loterij blijkt een groots suc ces voor de vereniging te zullen wor den. Alle loten 1000 stuks in totaal, zijn thans geplaatst. Op 21 juni 1966 werd in opdracht van het ministerie van justitie een laatste controle uitgeoefend door de gemeen tepolitie der gemeente Soest op de wettelijke vereiste vorm van de admi nistratie en financiële afwikkeling, waarbij na een minitieus onderzoek 'n volledige goedkeuring hieromtrent kon worden afgegeven. De loterij, waarvan de vorm doet den ken aan de deelname in een obligatie lening. compleet met coupons, ten- naamstelling e.d.. strekt ten bate van de S.E C.-sportaccomodatie. Het grote succes van deze loterij moet, behalve aan een allerwege levende sympathie voor de sportieve en sport- fatsoenlijke opvattingen van de vere niging S E C. mede worden toegeschre ven aan de aard en vorm van de lo terij. Het gevolgde systeem is een beperkt aantal loten. 1000 stuks met een lot- waarde van 30.De mogelijkheid om dit bedrag gedurende 10 achter eenvolgende maanden 3.p. mnd. af te betalen, een maandelijkse trek king gedurende deze 10 maanden van een bedrag van 100,waarbij ieder lot steeds weer meedingt naar deze 100-gulden prijs en een eindtrekking op 28 februari 1967. te verrichten door notaris M. van Veeren, van enige aan trekkelijke hoofdprijzen, bestaande uit een volkswagen 1500, een t.v.-toestel 59 cm en een wascombinatie. Op 30 juni as., om 21.00 uur, zal in de kantine van de S.E.C.-sportaccomo datie aan de Bosstraat door de korps chef van de gemeentepolitie der ge meente Soest, de heer H. G. Scholt- meijer, de openbare trekking worden verricht van twee 100-gulden prijzen, n.1. die over de maanden mei en juni 1966. Zoals bekend is de trekking van de mei-prijs door een latere binnenkomst van de ministeriële goedkeuring dan werd verwacht, verschoven naar 30 ju ni 1966, zodat op deze datum 2 trek kingen van 100,zullen plaats vin den. Leden, sympathiesanten en belangstel lenden van S.E.C. zullen van harte welkom zijn. Hedenavond (dinsdag), te 8 uur, geeft PV.0 haar eerste zomerconcert in het Van de Veldenplantsoen. Voorafgaande aan dit concert zal het tambourcorps van P.V.0 marcheren in de omgeving van de muziektent. Geopend wordt met de mars ,,The thin Red line" van Kenneth J. Alford. Verder zullen worden gespeeld .,5 mt- nutes with Cole Porter". „Nightfall in Camp", cornetsolo van D. A. Pope, solist J. Vos ..Lustspiel ouverture" van Keler Bela. .Hudson mars" in een moderene be werking van Math. Everaarts. Ook worden nog enkele andere mar sen gespeeld. Voortbouwend op een reputatie sindf 1955 worden ook in de komende zo mermaanden in de Julianakerk aan de Julianalaan de bekende zaterdag avondprogramma's gegeven. Bekende organisten bespelen het orgel van de Gereformeerde kerk. Voor de eerste vier avonden zijn uitgenodigd Jaap Zwart. Rutger van Mazijk, Gert Muts en Maarten Kooij. Daarnaast is er ook dit jaar weer 'n plaats ingeruimd voor korte werken, waarin de toehoorders kunnen luiste ren naar viool, hobo en cello. Voor de vocale nummers heeft o.a. de bekende sopraan Maria Lelnweber weer haar medwerking toegezegd. Evenals in voorgaande jaren verzorgen Maria Maatman en de heer Anne Holtrop de declamatie Niet alleen de Soester V.V.Vook de N.C R.V.-radio besteedt in wat uitzen dingen aandacht aan deze unieke pro gramma's. die op negen zaterdagavon den zullen worden uitgevoerd. De programma's, georganiseerd door de Commissie weekendwijdingen, du ren ruim een half uur. In die tijd kan men in de uitstekende akoestische om geving van het sfeervolle kerkgebouw genieten van muziek, zang en voor dracht. Vorig jaar bleek de belangstelling voor deze avonden buiten de eigen kring groter te zijn geweest dan voorheen, zodat men erop rekent, dat ook dit jaar velen de weg naar de Julianakerk zullen weten te vinden Het eerste programma wordt zaterdag 2 juli a.s. gegeven. Het was zaterdag gelukkig droog weer en de temperatuur was goed. Velen zijn dan ook zaterdag j.1. naar het openluchttheater geweest om te zien naar de turndemonstratie. die de af deling gymnastiek van „Olympia" daar gaf ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. Onder technische leiding van de heer J Bosman werd daar een heel goede uitvoering gegeven. In het bijzonder mag worden vermeld het nummer tremplin-lijn-bok-sprin- gen door jongens van 12-15 jaar. Hier bij werden prima prestaties geleverd. Ook bij het onderdeel ringenzwaaien dames was heel mooi werk te zien. Een spectaculair programmapunt was wel het minitramp springen. De vere niging heeft door aanschaffing van dit toestel wel getoond dat ze bij de tijd is, want deze minitramp biedt enorm veel mogelijkheden. Het was een goede avond en alle pro grammapunten werden in vlot tempo afgewerkt.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1