Aanvechtbare vonnissen Tqat' Afscheid meester A. Kerkhof Als de sterren spreken Tito's vernieuwingsdrang „De Witte Pompen" KOLLEKTIE 1966 ZOMERPRUZEN GARAGE STAM I Stof voor Wim Kan LOCHTENBERG D. ENGEL ST. BARBARA Uw RECORDER staat klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" Zeepost ZUIVERE HUID Roetkapzaak knabbelde aan ons rechtsgevoel Berechting Provo's roept meer twijfels op ff Bontmantels Konfektie Geen bezwaar. Een „CLASSIQUE"-bontmantel is gemaakt voor l Voor hen die het willen horen Bonanlt dealer onr: goederen UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Medische dienst PREDIKBEURTEN Geslaagd Eerste trekking S.E.C.-Loterij R.K. Begrafenisvereniging R.K. Kerkdiensten Woensdag was het voor de heer A. Kerkhof een belangrijke maar tevens heugelijke dag. want een afscheid heeft twee kanten. Afscheid nemen heeft ook iets onaan genaams in zich, maar aan de andere kant is het toch verblijdend, dat je 45 jaar in de beste gezondheid je krachten aan honderden leerlingen hebt kunnen geven en dat je nu van een welverdiend pensioen kan gaan genieten. Er had zich een comité gevormd van oud-leerlingen onder leiding van de heer W. A. Butzelaar, die de heer Kerkhof een passend afscheid wilden bereiden en dat gebeurde woensdag avond in het gebouw St. Joseph Vooraf vond echter een demonstratie vendelzwaalen plaats op het ruime schoolplein van de St. Bonlfaciusschool door het Groot Gaesbeker Gilde. De heer W. Schimmel, voorzitter van dit gilde, zei In een korte toespraak, dat dit oud-leerlingen van de heer Kerkhof waren, die het op prijs stelden op deze wijze hun dank aan de mees ter' te bewijzen. Hij dankte de heer Kerkhof namens de vendelzwaalers, die allen, mede dankzij de goede op leiding van de leraar, goed terecht ge komen zijn. HET ADRES VOOR EEN GOEDE FIETS OF BROMMER Ruime keuze uit diverse merken. Ook KINDERRIJWIELEN, DRIEWIELERS enAUTOPEDS Voor een goede service staan wij garant. B.S.A. - PHOEN1X - PECH - SOLEX RAP - MOBYLETTE EJE.G. - BUR GERS RIJWIELEN Steenboffstraat 25 - Telefoon 2185 Na de demonstratie begaf men zich naar de zaal, waar allereerst wederom het woord werd gevoerd door de heer W. Schimmel, ,nu in zijn kwaliteit van voorzitter van het schoolbestuur. Spreker uitte zijn grote dankbaarheid voor het onderwijs, dat de heer Kerk hof sedert 1921 aan ons en onze kin deren heeft gegeven. U was geen lastige figuur, integendeel, anders was U geen 45 jaar gebleven. U wist zich snel aan nieuwe eisen in het onderwijs aan te passen. De jaren, dat U aan de school was verbonden, was voor U een grote blijd schap. voor Soest was het een geluk Namens het schoolbestuur willen wij U hartelijk dank zeggen en hopen dat U nog vele jaren genieten zult van uw pensioen. Het schoolbestuur had des morgens de scheiden meester op het school feest reeds een enveloppe met inhoud £/fen Tfe&K1 ICi oppe n du rg1ICV HGUiU V au de school, merkte op, dat het des mor gens met de leerlingen al een gezellig feest was geweest, waarbij de leerlln- Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip ver meld Australië ms „Simba" 3 juli Brazilië ms „Eemland" 6 juli en ms ..Graveland" 7 juli. Canada ms „TindefJeU" 8 juli Chili ms ..Stuttgart" 3 juli. Ned. Antillen ms „Artemis" 5 juli. Suriname ms ..Oranje-Nassau" 6 juli. Ver. Staten van Amerika ss „Rotter dam" 3 juli en ms .Kamperdijk' 6 juli. Z.-Afrika (Rep.l m.l.v. Z.W.-Afrika ms „Algol" 6 juli. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. gen een leuk programma brachten, dat zeer in de smaak viel. Tevens hadden de leerlingen geza- melijk hun meester een complete set gereedschap voor zijn hobby aangebo den. Spreker schetste de scheidende onderwijzer als een prima collega en zei, dat hij uit de 20 jaar, die hij met de heer Kerkhof hadsamengewerkt, de beste herinneringen had. Het spijt mij, aldus spr dat U weggaat. Uw gezondheid, energie en werklust lijken mij onblusbaar, waarom ik U nog vele jaren rust in goede gezond heid toewens. Tenslotte nam de heer Butzelaar zelf het woord namens de oud-leerlingen en hij haalde oude herinneringen op. PU ROL en PUROL-poeder met name de dagelijkse fietstocht van Baarn naar Soest en omgekeerd over de „Nleuwesteeg" met kranten op de borst. Onze meester heeft slechte, goede en prima leerlingen voortgebracht. De prima leerlingen waren in de jaren 1925-1926 op school. Dat was dan in de tijd dat spreker in de klas van meester Kerkhof zat Veel leerlingen voelen nog de knokkels op hun han den van de liniaal, maar dat was dan ook verdiend. Zich wendende tot mevrouw mevrouw Kerkhof, bracht hij haar dank voor de steun, die zij haar man had gege ven en aan die vele dagen en avon den, dat zij alleen moest zitten. Daarom, aldus spr., moet U ook de len ln de vreugde en hij bood haar een zilveren bloemvaasje met bloemen aan. Nu krijgt U dan eindelijk uw man altijd thuis en U zult wel merken, dat dit ook niet alles is. Zich nogmaals tot de heer Kerkhof richtende, bood spr. de heer Kerkhof een nieuw rijwiel aan. Met de beste wensen besloot de heer Butzelaar zijn toespraak, waarna de aanwezigen gelegenheid kregen per soonlijk van de heer Kerkhof afscheid te nemen. Op alle middelbare scholen zal tijdens de geschiedenisles de naam van Char les de Montesquieu vallen. Deze geniale Franse staatsrechtsgeleerde heeft de trias politica ontworpen, die een duidelijke scheiding voorstaat tussen wet gevende, uitvoerende en rechterlijke macht. Ook ons koninkrijk is op dit fundament gegrondvest, maar heel wat Nederlanders schijnen zelfs de basis, waarop ons staatsbestel rust, niet te kennen. Hoe anders is het te verklaren dat de afgelopen maanden naar aanleiding van de relletjes in Amsterdam de minister van juistitie verzoeken bereiken om provo's strenger of milder te straffen en de leden van het genootschap TJt.E.S. er niet met een boete te laten afkomen. De minister van justitie heeft evenwel net zo veel te vertellen over de rech ters als de minister van buitenlandse zaken over de samenstelling van de Nederlandse wielerafvaardiging naar de Tour de France. BONTHUIS Bonthuis „Classique" meent, dat bijvoorbeeld de groot ja<iVe£5ï2?Hf (knok) bontzaken, warenhuizen en postorderbedrijven hun kol lek't desnoods per telefoon samenstellen. Zo bijvoorbeeld, juffrouw evenen laat ze nog 36mantels sturen. Mantels uit de grote produktieslag. Dat mag Uw bontmantel niet zijn! BONTHUIS „CLASSIQUE" stelt hogere, veel hogere eisen aan haar kollektie. B. VAN TENT, BONTWERKER - LAANSTRAAT 35 BAARN TELEFOON 2726. Term klasse-justitie op z'n plaats. niet De roetkapzaak en de berechting van allerlei provo's hebben onze recht spraak de afgelopen maanden ruime pubilciteit gegeven Het vertrouwen in de rechterlijke macht heeft hier en daar zelfs een geduchte knauw gekre gen. Vandaar dat er hier en daar op is aangedrongen, dat de overheid er zich maar eens mee moest bemoeien Sommige kamerleden hebben zelfs ge tracht de minister van justitie tot uitspraken over sommige rechterlijke vonnissen te bewegen, waarop een be kwaam jurist als prof. Samkalden wij selijk niet is ingegaan. Het is juist een zegen voor onze de mocratie, dat de rechter onafhankelijk vonnis wijst. De positie van de rech ter is neergelegd in onze Grondwet (art. 176 t./m. 180). Artikel 180 be paalt, dat de leden van de rechter lijke macht dojr de koning worden Zij worden dus beslisfT niet cfóöf~ Tïer- ministerie van justitie benoemd, zo als sommige mensen blijkbaar menen. Zij worden volgens het zelfde grond wetsartikel voor hun leven aangesteld, kortom zij zijn niet afzetbaar Hier mee wordt de onafhankelijkheid van de rechter nog eens extra onder streept. Alleen de Hoge Raad, ons hoogste rechtscollege, kan een rechter ontslaan in gevallen bij de wet aan gewezen. Verder is hiertoe geen en kele instatntie bevoegd. De rechter is voor zijn vonnis geen verantwoording schuldig aan welke overheidsinstantie ook. Daarom Is het een goed gebruik, dat er voor het von nis niet over de te verwachten straf maat in een bepaalde zaak wordt ge speculeerd, althans niet in het open baar, omdat men anders de indruk wekt de rechter te willen beinvloeden en omgekeerd de rechter de indruk kan wekken beinvloed te zijn. Daarom was het van sommige kamerleden hoogst ontactisch van deze goede re gel af te wijken en hun mening uit te spreken over een zaak, waarin nog vonnis moest worden gewezen. Geen vergelijking. De leden van het genootschap T R.E.S. zijn veroordeeld tot een boete Die straf was niet in overeenstemming met het rechtgevoel van heel veel Ne derlandse burgers Althans niet, wan neer zij dit vonnis vergeleken met de straffen die sommige provo's voor veelal futiele overtredingen hebben moeten ondergaan. Vandaar dat in deze zaak het zware woord klasse- justitie viel. Als er gewone jongens gestaan hadden, dan zou er zwaarder gestraft zijn, zo menen velen. Hier rijst echter een grote moeilijk heid. Wil men terecht van klasse-jus titie spreken dan behoeft men ver- KREEFT (21 Juni tot 21 juli) Als u zich nu gaat toeleggen op het behalen van financieel voordeel, zult u daar over korte tijd veel plezier van hebben. In eigen kring dreigen moeilijkheden, die snel moeten worden opgelost om narigheden te voorkomen Laat geen tijd verloren gaan! LEEUW (22 juli tot 21 augustus) Het zal de komende weken belangrijk zijn u precies aan uw afspraken te houden, anders verspeelt u een mooie (zo niet de mooistel kans van uw le ven. Voor pessimisme mag nu geen plaats zijn. Vermijd echter mogelijke ruzies en conflicten. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Er staat een onverwachte ommekeer voor de deur. Neem wat meer tijd voor persoonlijke genoegens nu dat kan. De tegenstand, die u ondervond, zal ver minderen. Een erfenis laat op zich wachten, maar u zult financieel heus geen klagen hebben. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) Het zal niet meevallen snel uw doel tc bereiken, want u zult zich daar meer voor moeten Inspannen. Denk er aan niet de vriendschap en genegen heid van uw naasten te verspelen. Zorg voor een prettige sfeer om u heen Het geld rolt goed. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) Helaas komt er een kink in de kabel die u noodzaakt verscheidene plannen op te geven. U vindt echter nieuwe wegen voor uw energie. Financieel lel den zij een verbetering in. U moogt daarbij de romantische zijde van het leven niet vergeten. BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) Een opwindende week staat U te wachten, tenzij u met takt optreedt. Vermijd heftige discussies. Na inspan ning moet ontspanning volgen. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) U hebt de neiging enkele problemen te bagatelliseren en daarmede anderen en uzelf tekort te doen. U zult er evenwel ruimschoots vruchten van plukken als u nu helpt waar u kunt. De financiële aspecten ontwikkelen zich in gunstige richting. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) Na de moeilijkheden van de laatste maanden is er een verbetering in zicht. Uw ijver wordt beloond. Met een heel belangrijke stap moet u echter nog heel even wachten. Wel kunt u reeds tal van voorbereidingen treffen. VISSEN (19 februari tot 20 maart) U moet een tegenslag kunnen incas seren. Er staat gelukkig veel waarde ring voor uw werk tegenover. Besteed niet teveel tijd aan uw persoonlijke genoegens, anders komen zakelijke aangelegenheden in het gedrang. RAM (21 maart tot 20 april) Met nieuwe projecten niet overijld handelen. Regel eerst de details en ondervang de nadelen. Enkele colle ga's kunnen u veel last bezorgen. De tijd is gunstiger voor ontspanning dan voor inspanning en inspiratie. STIER (21 april tot 20 mei) U hebt uw hoofd enige tijd niet bij het werk, met het gevolg dat u fouten maakt. Zoek de oorzaak op! Ga voor zichtiger te werk dan anders. Begeef u niet op zijpaden. TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) Er komt een goede tijding. Aan de onprettige ontwikkeling van een be langrijke kwestie komt een einde. Met andere problemen zult u nog geen raad weten, maar u behoeft zich nog geen ernstige zorgen te maken. Vraag tijdig advies. Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordlni v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960 Renault R 10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f8.650 Caravelle Coupé v.a. f 10.5.30.— Renault Rambler v.a. f 14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 gelijkingsmaterlaal. En dat staat de rechter beslist niet ter beschikking. Excessen als door leden van TRE S bedreven, komen (gelukkig) in andere milieus helemaal niet voor. Kortom, er Is eenvoudig helemaal geen vergelij kingsmateriaal. Natuurlijk heeft de rechter, gezien zijn tamelijk mild vonnis, ln deze zaak verzachtende omstandigheden laten gelden. Maar doet de rechter dat dan niet, wanneer lieden uit andere milieus terechtstaan Wie dat meent, heeft nog nooit een voet ln de rechtszaal gezet. Generale preventie. De kritiek behoort zich o.i. te richten tegen die uitspraken, die men werke lijk onrechtvaardig acht. Dat zijn de vonnissen, die tegen sommige provo's zijn gewezen. Wanneer een meisje dat met krenten vent, tot enkele dagen hechtenis wordt veroordeeld, dan druist dit tegen het algemeen rechts bewustzijn ln. Men heeft voor die stel ling geen vergelijking nodig met een totaal andere zaak. Bij deze kritiek moet men zich niet alleen laten leiden door een oordeel over de grootte van de strafmaat, doch vooral door de mo tivering van die strafmaat De rechter wilde een „afschrikwekkend voorbeeld" stellen Men pleegt dan te spreken van generale preventie. Door voor bepaalde strafbare feiten hoge straffen te geven, hoopt men dit soort delicten tegen te gaan In het grijs verleden hebben veel strafrechtsgeleer- den deze theorie aangehangen, doch de tegenwoordige rechter gelooft niet meer in het effect van dit „afschrik wekkend voorbeeld stellen". Daarom wekt het verbazing, dat sommige rechters nu plots dit oude theoretische stokpaardje weer van stal hebben ge haald. Veeleer laat de rechter van vandaag NUn HORLOGE va„ 'volgens sommige krantenberichten zou er ln het kabinet Cals grote verdeeld heid heersen over de begroting 1967, Nu zijn deze mededelingen niet recht streeks van de ministers afkomstig, zodat natuurlijk allereerst de vraag rijst of de bladen door provocerende maar ietwat premature berichten een crisis uit hun duim willen zuigen In de moderne publiciteit staat men tenslotte voor niets en daarom mag men deze factor rustig in zijn (kri tische) overwegingen betrekken. Nochtans kan men zich voorstellen dat de twee grote regeringspartijen het over een aantal essentiële zaken oneens zullen zijn. De structuur van de Katholieke Volks Partij werkt dit sterk ln de hand. De rechtervleugel van deze partij verzet zich hardnekkig tegen een aantal socialistische plan nen en wensen, maar het staat al evenzeer vast dat de sterke linkervleu gel krachtig zal ageren, zodra men met de liberalen in het regeringsbootje zou plaatsnemen. Ondertussen blijkt wel. dat ons land op deze manier steeds moeilijker regeerbaar wordt. Wie de jongste verkiezingsuitslagen bestudeert, zou kunnen zeggen „De socialisten moeten uit het kabinet, maar de V V D geniet niet voldoende vertrouwen om er in te komen Wat moet men dan Samenwerking van de K.V.P met de stemmenwinnen- de Boerenpartij is ondenkbaar, zou trouwens door beide partijen al bij voorbaat worden afgewezen. Kortom, de politieke verhoudingen in ons klei ne landje liggen uiterst moeilijk en komen door het opschroeven van al lerlei tegenstellingen, die dikwijls dwars door de partijen heenlopen, steeds moeilijker te liggen. Voor Wim Kan is er in elk geval' straks stof te over voor zijn oude- jaarstoespraak. zich leiden door speciaal preventieve overwegingen D.w.z. de strafmaat wordt aangepast aan de persoonlijk heid van de verdachte. Wanneer som mige rechters dan plots een andere koers varen, rijst er onzekerheid. Heeft de rechter de invloed van een deel der publieke opinie ondergaan, die aandringt op een strenge aanpak van baldadige jongeren En waarom wordt de rechter juist beinvloed door dit deel van onze bevolking Dat zijn vragen, die dan rijzen en die de eens zo onbetwistbare integriteit van ons rechterlijk korps in discussie brengen. Sommige berechtingen in Amsterdam hebben een gevoel van rechtsonzeker heid doen ontstaan, dat zo gauw mo gelijk dient te worden weggenomen Niet door de overheid, maar door de rechter zelf SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST - TELEFOON 2064 8 G.G 02950-17727 MAKELAARS- EN ASSURANTIEKANTOOR HYPOTHEKEN ASSURANTIËN FINANCIERINGEN "V TAXATIES 'BOSSTRAAT 5 TELEFOON 2543 Joegoslaven en Fransen hebben één g»-- H^rr Wj re krachtig geregeerd door een tengewone persoonlijkheid, die echter hoogbejaard is, zodat het in de rede ligt aan hun overlijden te denken. Ge neraal De Gaulle schijnt niet aan te moedigen dat nu al gedacht wordt aan de problemen die bij zijn begra fenis ontstaan, maar Tito is wel de gelijk bezig zijn land voor te bereiden op een bewind zonder hem. Hij is fit en gezond - voor zover men weet - maar 74 jaar oud zijnde beseft hij maar al te goed dat voor hem het re geren de langste tijd heeft geduurd. In de eerste jaren van zijn bewind leek het er op dat Tito opgevolgd zou worden door een van zijn naaste medewerkers, waarbij Kardelj en Ran- kovlc (beiden nu ln de vijftig) de bes te kansen maakten. Nu is echter hele maal niet meer zo zeker dat een van de communistische veteranen hem op volgt. Tito kwam met een andere op lossing en als gebruikelijk is het er een waarvan het oostelijk blok niet met eensgezind genoegen kennis neemt. In 1963 kreeg Joego-Slavië een nieuwe grondwet. Veel aandacht kreeg dit document niet omdat het naar goed communistisch gebruik een pronkstuk van taal en Ideeën was. maar waar van niemand verwachtte dat het in vloed op de praktijk zou hebben. Toch bleek dit wel degelijk zo. Verkiezingen De „socialistische alliantie" in Bel grado vergaderde ditmaal zonder gi gantische leuzen, hamers en sikkels, rode sterren en enorme portretten; alleen de landsvlag was uitgehangen. En de afgevaardigden - communis ten en niet-communlsten - bleken er inderdaad met een ander doel te zit ten dan alleen te juichen over wat van de top werd verkondigd. Een belangrijk punt wordt gevormd door de voorbereiding van de volgende verkiezingen. De kandidaatstelling kan daarbij voor oude partijgenoten gru welijke verrassingen inhouden, want Tito is kennelijk voornemens daarbij alle kansen te geven aan doodgewoon bekwame lieden, of ze nu geestdriftig partijlid zijn of niet. Ongeveer net als in de agrarische en Industriële onder nemingen van het land, waar zo langzamerhand ook de macht meer en meer is overgegaan van de partij - kopstukken naar een meritocratie, de lieden die door hun kunde en kennis zijn gestegen. Het is een verschijnsel dat ook elders in de communistische wereld is waar te nemen - zeker in de sowjet-unie, waar men Brezjnew en Kosgin kan beschouwen als dergelijke op hun vak kennis omhoog gestegen experts - maar dat nergens zo duidelijk van boven af wordt gestimuleerd In Mos kou ls het voortdurend nog zo dat het primaat van de partij herhaalde lijk wordt verkondigd, ook als wordt iets besloten dat minder voort komt uit partijkringen dan wel uit de kringen van economen en technici. Vakmensen Tito schijnt echter wel degelijk te erkennen dat niet zozeer de profeten van de leer dan wel de managers van bedrijven en bekwame vaklieden in het besturen van openbare lichamen de kracht van de natie uitmaken. Natuurlijk zwaait het land niet plot seling om van communistische staat naar een democratie in westelijke zin; daarvoor zit de naoorlogse historie te diep verworteld in de geesten der Joe- aanzienlijk soepeler maakt. Vanuit Roemenië bijvoorbeeld slaat men dat niet zonder genoegen gade, maar voor de dogmatischer ingestelde machtigen achter het ijzeren gordijn - in oost-Duitsland en Tsjecho-Slo- wakije bijvoorbeeld - openen zich hier zeer bittere perspectieven van kette rij. En ook in Moskou is men er niet zo erg blij mee, want wat Tito nu aan het doen is kon gemakkelijk school maken. In de eerste plaats in Roemenië, waar men al een flink eind op de Joegoslavische weg is, maar ook in Hongarije en wellicht Polen. In elk geval zal deze nieuwe koers overal met aandacht gevolgd worden en in vele landen communisten over tuigen dat in een nieuwe communis tische stijl als die van Tito niet alleen resultaten zijn te behalen,- maar dat ze bovendien voor de altijd toch wat nationalistisch denkende burger bo vendien aantrekkelijk is. Handel Een konsekwentie er van is ook dat de contacten oost-west er door worden geïntensiveerd, een programmapunt voor Tito, maar ook voor Roemenië's Ceausescu. En zelfs ook al in sommige opzichten voor de Russen, zoals bij voorbeeld dat Fiat ernorme contrac ten voor de auto-industrie heeft ge sloten met Moskou (ijlings gevolgd door Frankrijks Renault en vermoede lijk later ook nog door Engelands Leyland) is zo'n voorbeeld. De kogel is vermoedelijk door de kerk gejaagd door technici die deze im port van fabrieken plus technische kennis als de enige oplossing zagen om een industrieel probleem op te los sen. De verstokte politici die hiertegen dogmatische bezwaren hebben, moes ten hun bezwaren inslikken. Voor een incidenteel geval is dat nog met be zwaard hart te doen. Maar als het doodeenvoudig een systeem gaat wor den - en daarheen koerst Tito's ver nieuwingsdrang toch wel - dan gaat het voor hen bedenkelijk worden. Een vreemd aspect van de hele zaak is dat Milovan Djilas, Tito's oude me dewerker, die dergelijke ideeën al eer der publiceerde en deswegen in arrest werd gesteld, nog altijd in verzekerde bewaring zit. Vermoedelijk was niet wat hij zei zo erg of zo mis, maar slechts het tijdstip. De artsendienst. wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen J W. Tervoert. Beatrixlaan 1, tel 2705 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tele foon 2815. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur M. L Zevers, Is Menkolaan 75. Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- Zuid". Oranje-Groene-Kruis Zr G. Pluim, Bosstraat 29. tel. 4610. Wit-Gele-Kruls Zr C. Bijlard, Saenredamplantsoen 15, tel. 5425, b g.g. boodschappen door de brievenbus. Groene Kruis Zr Beima, De Genestetlaan 3B, telef. 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur Gezinsdlenso. 10 en 7 uur ds H Roest. H.A. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk 10 uur ds K. van Lier. 19 uur ds L. D Terlaak Poot v. Amers foort. Viering H.A. Tijdens de morgendienst kinderoppas. 10 uur ds J. Mettau. Viering H.A. Eikenhorst 19 uur ds J Mettau. Viering H.A. Eltheto 10 15 uur Jeugdkerk. 19 uur ds K. van Lier. Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur ds W. J. Gunning van Wage- ningen. Ichtus Kerk 10 en 5 uur ds J Smit. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 uur ds S. Wouters van Dordrecht. Voorber. H.A. 5 uur ds S. Wouters van Dordrecht. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds H R. Groeneveld van Urk. GEREFORMEERDE KERK Eltheto 8.30 uur ds W Borgdorff van Baarn. 3 uur ds J. Arnold van Amersfoort. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 7 uur ds Brandsma van Hilversum. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur leesdienst. Ver. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond 19.00 uur ds E. van Loenen (N.H te Amersfoort. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 Geen dienst. Zie Baarn. A D VE NT S GEMEENTE Zaterdag, 10 uur. Bijbelstudie. 11 uur de heer P. Sol. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur, volle evangelie samenkomst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 30 uur ds H. C. Valeton. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE 10.30 uur ds H van Beek, Vlootpre- dikant te Bllthoven. 10.30 uur Kinderkerk in de kapeL Voor het rijbewijs BE zijn geslaagd de dames en heren R van Alphen, E. A. de Jong. A, Kamphuls. S J. van der Maas-Kasse en M. Pohlman. Zij werden opgeleid door Rijschool ,De Witte Pompen", Steenhoffstraat 25, Soest. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer heeft gisteravond de eerste twee prij zen in de 3.E C -loterij getrokken. De mei-prijs van 100,viel op lot nummer 1119 en de juni-prijs op nr. 1359. De gelukkige winnaars waren respec tievelijk W. A de Ruiter, Hobbema- laan 52, Soest, en P. Duijst, Iepen- weg 23, Hilversum, voor Soest, Soest-Zuid en Soestdijk. Dlr. J. M. A. Lustenhouwer Vredehoffstraat 5 - Soestdijk Telefoon 2327 KERK SOEST, Steenhoffstraat. Zondag. H. Missen te 7.30, 10.3C en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Avond 7 uur lof. In de week de H. Missen te 8 en 9 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothestr. Zondag H. Missen te 7.30, 10.30 en 12 uur. 9 uur Hoogmis, 's Avonds 6 uur lof. In de week (uitgezonderd woens dag en zaterdag) H. Missen te 7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstr. H. Missen te 7,30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur. *s Avonds 6 uur lof. Overige dagen H. Missen om 7 en 8 uur.

Soester Courant | 1966 | | pagina 2