yjassecelk firma spijker Oud-internationals gaven D.W.S.-jeugd goed partij OLMA PARTIJVORMING Coup in Argentinië Autorijschool VAN BUUREN Zonder commentaar SORSTF.RBF.RC; Alex van Keulen n.v. Koningin en Prins zagen tweede helft i. A. Smorenburg Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Provinciale kamnioen- schanpen van Utrecht Ned. Vrouwen Electr. Ver. Sti"^tinw Amersfoortse Avon(!-"!o-sclioo] Geen spreekuur Geslaagd Vereniging van model vliegers Amersfoort-Soest ln de kunt U nu ook MANGELEN VAN WEiOESTRAAT 52 Tempo-renners rijden in avond-wielervierdaagse tfoor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT Medische dienst Toelatingsexamens Fakkeldraagsters kregen nieuw „home" R.K. Openbare Bibliotheek Vraag proefrit dij WcsSsT D.O.S.C. -toernooi Over het Dorpshuis Adjudant A. Preuser overleden De ruim 700 toeschouwers, die gister avond het K.P.S. terrein aan de Bilt- seweg omzoomden, hebben kunnen ge nieten van goed voetbal tussen de jeugdploeg vai. het Amsterdamse D.W.S. en oud-internationals. Het was te rerwachten dat de oud- Oranjefnannen het qua tempo niet ge makkelijk zouden krijgen, maar het bleek, dat de techniek veel vergoedde. De D.W.S.-ers hebben de 2-1 zege dan ook niet cadeau gekregen en had scheidsrechter Biegelaar een lelijke overtreding van een Amsterdamse verdediger ten opzichte van Van Ede juist bestraft, dan hadden de „oud jes" er zeker een gelijk spel uitge sleept. In de eerste helft kwamen de Oran jemannen enkele malen gevaarlijk dicht bij het door Bloem verdedigde doel De harde schoten en kopballen, vooral van midvoor Wim Bleijenberg, misten evenwel de juiste richting. De Amsterdammers trachtten hun snelheid, uit te buiten, maar ze stuit ten steeds op de uitstekende Oranje defensie, waarin spil Van der Hart en doelman Roffel uitblonken. Ook Schaap. Van Stoffelen, Wiersma en Biesbrouck deden goed werk. al had vooral Van Stoffelen het moeilijk tegen rechtsbuiten De Wit. die het met rechtsbinnen Leijenhorst goed kon vinden. Desondanks werden veel Am sterdamse aanvallen over de linker vleugel geleid. In de Oranje-voorhoede combineerde men bij vlagen uitstekend, maar op het beslissende moment plaatsten Van Ede, Bleijenberg, Lenstra. Wilkes en Groeneveld net niet zuiver genoeg om de Amsterdamse defensie te passeren. Overigens speelde het grootste deel van de strijd zich op de speelhelft van de oud-internationals af. zonder dat D.W.S. tot succes kon komen In de tweede helft ongeveer hetzelfde spelbeeld. De oud-internationals moes ten zich in hoofdzaak tot uitvallen beperken. Bovendien had D W S de buitenspelval opengezet, zodat er voor Lenstra. Wilkes en Bleijenberg weinig eer te behalen was. Toch zouden de .oudjes" de leiding nemen. Dat ge beurde na een kwartier, toen Bleijen berg op' het randje van buitenspel de bal kreeg toegespeeld. Hij passeerde handig de uitgelopen D W.S -doelman en had toen geen moeite om in het lege doel te schieten. 1-0, een fraaie treffer Die stand was in feite een beetje te gen de verhouding in De balans werd in evenwicht gebracht door linkshalf Wijdhoef, die door een haag van be- Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg Tel. 03463-1223-1458 Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassesysteem.) nen de bal achter Roffel deponeerde (1-1). De beslissing viel enkele minuten voor het einde Leijenhorst velde het von nis over de ploeg van de oud-interna tionals (1-2). De laatste aanval van de Oranjemannen werd door een D.W.S.-speler op onregelmentaire wij ze binnen het strafschopgebied ge stuit, waardoor Van Ede, die een goe de kans had, ten val kwam. Het was een strafschop, maAr scheidsrechter Biegelaar gaf 'n indirecte vrije schop. De bal ging rakelings naast. Na afloop verzamelden de spelers zich voor de tribune. Koningin Juliana liet de spelers, scheidsrechter Biegelaar, grensrechters Bührmann en Van Steen- delaar en officials aan zich voorstel len. Ook Prins Bernhard bedankte allen persoonlijk De prins overhan digde, nadat hij zich enige tijd met de medewerkers aan deze sportdag had onderhouden, de wisselbeker ten slotte aan de aanvoerder van de D.W.S.-jeugd. Van K.P.S. kregen beide aanvoerders bloemen. De wisselbeker was vorig jaar gewonnen door de oud internationals. Na afloop van deze wedstrijd, die werd gespeeld in het kader van de liefdadigheidsactie, die K.P.S. jaarlijks voert werden de medewerkers en de spelers ontvangen in de kantine van de kazerne van de Koninklijke Mare chaussee Ze kregen een broodmaaltijd en enkele consumpties aangeboden. Jhr mr. Dedel zegde iedereen dank voor de belangeloze medewerking en rekende voor volgend jaar op een even sportlef festijn. Namens D W.S sprak secretaris Luy- kinga woorden van dank aan het adres van de organiserende vereniging. D.W.S was direct bereid om voor een goed doel een wedstrijd te spelen Als er in de toekomst nog eens een~beroep op de Amsterdammers zal worden ge daan. kan men op hen rekenen. Hij deelde ten slotte mede. dat D.W S een bedrag van 1100,— schonk ten bate van een liefdadig doel. De me dedeling werd met applaus begroet. Dr Hans Tetzner had lof voor de spor tieve wijze, waarop was gestreden. Hij vond het jammer, dat de oud-interna tionals verloren hadden, ..want on danks dat we in Nederland niet twij felen aan de rechtspraak, had het toch 2-2 kunnen zijn", zei hij. daarbij de laatste beslissing van scheidsrech ter Biegelaar aanhalend Hij kondigde aan. dat de oud-internationals de uit daging van D.W.S. voor een revanche wedstrijd hadden aangenomen. Deze zal volgend jaar worden gespeeld. Tenslotte werd meegedeeld, dat de or ganiserende vereniging K P S het voor beeld van D W S had gevolgd door ook een bedrag van 100.beschikbaar te stellen voor een liefdadig doel Men bleef nog lange tijd ln 'de kantine nakaarten. Zondag j.1. werden de provinciale kampioenschapoen wielrennen van Utrecht gehouden. Hieraan werd ook deelgenomen door renners van .Tempo", terwijl de heer A Lamens uit S^est als secretaris van de jury fungeerde. De organisatie was in handen van de Ren- en Toerclub „Amersfoort". Het parcours was 5700 m lang en be vond zich op de Parallelweg (start en finish), Calveenseweg. Zevenhuizer- straat. Heideweg te Hoogland De amateurs reden 25 ronden of 142,5 km., de nieuwelingen 11 ronden of 63 km, de aspiranten 5 ronden of 28.5 km en fie veteranen 6 ronden of 34 km Het werd over alle linies een aantrek kelijke wedstrijd en hieronder laten wij de volledige uitslag volgen. Amateurs (^5 deelnemers) 1. P. Kis- ner (Amersfoort). 2 W. Emo (Utrecht) 3. A Veenendaal (Utrecht). 4. C. Fa- ber (Hilversum). 5. G. Vianen (Utrecht) J. de Wit (Utrecht). 7 K Hoge- Bestaat er één woord voor_sterk^ én_mqoi? Ja: Olma Olma "Sea Cup" is een modern, dege lijk hereahorlogo. dat U graag trots onder Uw manchet laat uitkomen. Uw vrienden kijken naar Uw "Sca Cup". 11[ Het is een horlogo van dezo HJd, go- maakt voor mensen, die ln hun be roep do handen uit de mouwen moeten steken. Schokvrij, antimagnetisch. wa terdicht cn condens vrij. Een minnen- horloge. Vanaf 79.-. Zwitsers bowljs van degelijkheid. Dealer voor Soest Soesterbergsestraat 26 - Horloger - Juwelier - Optiek Wederom hadden de leden van de NVE.V afd. ..Eemland" de maande lijkse bijeenkomst en nu in zaal ..Brandpunt" te Baarn. Mevrouw Geytenbeek-Harmsen, vice- presidente,verwelkomde de dames en de spreker van deze middag, de heer W Beets uit Amsterdam, die het Con sumenteninformatiebureau vertegen woordigde. Bij het vertonen van mooie dia's hield de heer Beets een gezellig praatje met veel humor De dames kregen een kijkje in verschillende fabrieken, waar men o.a. zag hoe kaarsen gemaakt worden en koffie luchtledig verpakt wordt. Ook kregen de toehoorsters te zien en te horen, wat alzo de taak van de huisvrouw is nieuwe werkmethoden, steeds weer nieuwe artikelen en welke eisen men daaraan mag stellen. Ook werden de juiste houdingen ge toond bij de verschillende huishoude lijke bezigheden geen kromme rug gen maken en hurkend de grond ra ken. Spreker liet zien hoe er in Aalsmeer geëxperimenteerd wordt met aarde en mest voor tuinbouwgewassen, bloemen en kamerplanten Ook speelgoed kwam te sprake een kind wil zijn fantasie uitleven en zelf beweeglijk zijn. Het speelgoed behoeft niet altijd mecha nisch te zijn. Heel interessant was het te vernemen hoe (aard) gashaarden hun warmte verspreiden 't verschil in straal- warmte en warmte in het geheel. De heer Beets liet, door middel van dia's zien, hoe de nieuwste snoeren en electrische stekkers goed beveiligd zijn. doordat deze uit een stuk gele verd worden en ook voor tuinen, werkplaatsen enz te gebruiken zijn. Vele vragen werden door de dames op de heer Beets afgevuurd die met grap jes werden beantwoord. Na afloop van de gezellige lezing wer den verschillende artikelen verloot, waarna de vice-voorzitster de heer Beets dankte voor deze leuke middag onder aanbieding van een attentie. vorst (Utrecht) 8 P van de Top (Amersfoort). 9. W. Middelaar (Amers foort). Nieuwelingen (46 deelnemers). 1. A. v. d. Ploeg Tempo) 2. P. Bakker (Amers foort). 3. A. Bakker Tempo). 4. J. v. d. Broek (Tempo) 5. A Voogd (Amers foort). 6. M de Koning (Amersfoort). 7 J. v. d. Berg (Tempo) 8. W. Klin kenberg Utrecht) 9 A. ter Maten (Amersfoort). 10. Th. Valkenburg (Amersfoort). Aspiranten (11 deelnemers) 1. J. van Oorschot Utrecht). 2. J. v. Haren (Utrecht). 3. F. Kisner (Amersfoort). 4. H. Stekelenburg (Utrecht). 5 J. v Schaik (IJsselstein) 6. C. van Zijt- veld (Tempo). Veteranen (10 deelnemers). 1. B. de Leur (Utrecht). 2 G. v. Schaik (Utrecht). 3. A. Smits (Vreeswijk). 4. D Verboom (Hilversum). 5. H. St-.u- ten (Amersfoort). Het bestuur van de V.V.D. ontwikkelt een koortsachtige activiteit om een scheuring in de partij te voorkomen. Zoals bekend is circuleren er hard nekkige gruchten over de mogelijke oprichting van een linkse liberale par tij, in welk verband onder meer de naam van de afgescheiden Amster damse V.V.D.-er drs Gruyters wordt genoemd Het bestuur van de partij wil nu een gesprek aangaan met de initiatiefnemers om te trachten de vorming van een nieuwe partij te voorkomen. Nu kan men natuurlijk zeggen, dat het landsbelang niet gediend is met de vorming van allerlei splinterpar tijen, die er ln ons land toch al veel te veel zijn. Aan de andere kant is het echter zo, dat de grote politieke partijen mede daarom hun greep zo op de kiezers hebben verloren, omdat de verschillen de vleugels in die partijen het na veel getwist binnenskamers altijd weer op een akkoordje wisten te gooien. Dit soort compromis-politiek staat de kiezers, zeker de jongere kiezers, te gen. Voor het diploma Mulo-A slaagde on ze plaatsgenote mejuffrouw G J Spij ker. Voor aanvulling-B slaagden mejuffr R. J van Dijk en de heren J M van den Ham. K. van den Broek en E. E Spruijt. Alle kandidaten werden opgeleid aan bovengenoemde school. De staatkunde, zoals die in verschil lende Zuidamerikaanse, Afrikaanse en Aziatische staten wordt beoefend, heeft, dikwijls 't karakter van een politieke ke operette. In die operette worden dé hoofdrollen gespeeld door recalcitrante generaals, die met hardnekkige onver stoorbaarheid regeringen omverwer pen, aan de vorming waarvan zij meestal eerst met enthousiasme heb ben meegewerkt. Nu is het in Argentinië weer een keer mis en dat zal weinigen verbazen. Nieuwe staatshoofden en gewijzigde regeringen waren en zijn daar sinds jaren aan de orde van de dag. Argen tinië. op één na het grootste land van Zuid-Amerika met zijn pl.m 22 mil joen inwoners, dreigt door innerlijke tegenstellingen vast te lopen Peronisten, communisten en socialis ten vormen hier belangengroepen, die regelmatig met elkaar in de knoop liggen Het grootste deel van de bevolking is daar helemaal niet daadwerkelijk bij betrokken, doch Argentinië Is nu een maal geen land waar democratie heerst en waar dus de wil van de overgrote meerderheid bepalend is voor de gang van zaken. De gemiddel de Zuidamerikaan is berustend van aard. Hij bestaat binnen een andere orde dan wij westerlingen, gehoor zaamt aan innerlijke wetten. Slechts sporadisch worstelt hij met de kiem van een keuze, het allereerste begin van zelfwerkzaamheid Deze apathi sche houding maakt het de voorman nen van de politieke partijen gemak kelijk hun hoge spel te spelen. Maar ook die voormannen kunnen niet zonder de steun van het leger. In wer kelijkheid zijn het de generaals, die Argentinië reeeren Alle politieke groe peringen trachten hun gunst te win nen, maar moeten dan telkens ervaren hoe grillig de sympathie van de mili taire captains is. Deze macht van het leger vormt niet alleen in Argentinië, maar in vele Zuidamerikaanse. Afrikaanse en Azia tische landen het grote probleem Soms slaagt het leger er in een voor het land schadelijke opstand neer te slaan (Nasoetion in Indonesië), doch in de meeste gevallen staat deze mi litaire heerschappij een democratische ontwikkeling in de weg. De wetenschap dat het leger toch de feitelijke macht vormt, verzwakt de daadkracht van de politieke leiders die altijd rekening moeten houden met de grillen van de generaals. Wethouder K de Haan is verhinderd op de dinsdagen 5 en 12 juli zijn we kelijkse spreekuur te houden. Voor het doctoraal examen tandheel kunde slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de heer J. Oosterveen te Soest. Het afgelopen weekeinde heeft voor de Soester modelvliegers goede resul taten opgeleverd. In wedstrijden om de Tubo beker be haalde voorzitter H Abbring' een eer ste prijs in de Wakefield klasse (rub- ^ermotormodsllen) In de selectie internationale ploegen (europese kampioenschappen) staat hij eveneens in deze klasse op de derde plaats. De laatste selectiewedstrijd is op 10 iuli a.s In de klasse werpmodellen won W R. den Hollander de tweede prijs en in de A-l zweefklasse de heer P Swager de vijfde. IIP LESUREN J5S.— MET DE NIEUWSTE V.W 1300 Laanstraat 20 Telefoon 4685 Vier renners van de ren- en toervere- niging Tempo zullen op 4, 5, 7 en 8 juli in Amersfoort deelnemen aan de vijfde Avond-Wielervierdaagse, die in het Leusderkwartier wordt gehouden. In ploeg 1 (Volkswagen) rijden E. Bijl, E. de Lange. W. Schaefer en G. de Weerd, allen van Tempo, en E. Win- gelaar van Adelaar. Er nemen in to taal vijftien ploegen deel. Het parcours is: Leusderweg (start en finish). Van Bemmelstraat. Kapel- weg, Borneoplein De lengte van het parcours is 1.500 meter. De duur van de wedstrijd is een uur en vijf ronden. De aanvang is iedere avond, met uit zondering van de rustdag op woens dag, om 19 uur. Het heeft er overigens naar uitge zien, dat dit evenement in Amersfoort niet kon doorgaan. In de eerste plaats omdat het samenvalt met een aantal andere wielerwedstrijden en in de tweede plaats, omdat de renners niet zo warm meer lopen voor dit soort wedstrijden, waarin door het veelvul dig en onvoorzichtig oversteken van toeschouwers doorgaans veel valpar tijen voorkomen. De ploegen zijn aan de hand van de door loting verkregen resultaten sa mengesteld. „Oost Duitsland's streven om te worden toegelaten toi de Verenigde Naties heeft ongeveer evenveel kans als een sneeuwbal in juli", zo schreef de Chicago Daily News. Een 75-jarige man in Rome heeft zijn 72-jarige echtgenote haar tong afgesneden. ..Ik kreeg het op mijn ze nuwen van haar schorre stem", zei de man. toen hij door de politie werd ge arresteerd. Het Amerikaanse departement van defensie heeft voor het begrotings jaar 1966 408 miljoen asuirine-tablet- ten besteld tegen 263 miljoen in 1964. Het toonaangevende weekblad „Avi- atlon Week" noemt dit een teken des tijds. Veel Amerikaanse moeders kopen, nadat hun kinderen zijn opgegroeid een aapje om te vertroetelen. Daardoor is de apenbevolking van de Ver. Sta ten in vijf jaren opgelopen van 100 duizend tot 750 duizend stuks. Dokter W. F. van den Helm, Prins Alexanderweg 82, Huls ter Helde, tel. 03404-31574, neemt het a.s. weekend de dienst waar voor de artsen A. Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soester berg en D j. R. Jellema teDenDolder. Dokter L. H. Brandt. Dolderseweg 59, Den Dolder, tel. 03402-2696, neemt de dienst waar voor dokter J. W. Hage- doorn te Soesterberg. Van de Titus Brandsmaschool zijn geslaagd voor het toelatingsexamen Gymnasium Nolly Bos en Joost van Balkom. voor het Lyceum André Kleijn; voor de MS Els van de Bre- ma en Ada Koeken Van de Christelijke school slaagden voor het Christelijk Lceum te Zeist Martin van den Berg. Peter Daniêls, Peter de Harder, Jan Koffne, Roel Sein en Janneke Venema Voor het Lyceum Zandbergen Rob Vesseur en Peter Vesseur. De Soesterbergse Fakkeldraagsters van het Ned. Padvindsters Gilde zijn ver huisd van de garage bij de Sterren- berg naar een modern souterrain aan de Prof. Lorentzlaan, dat bijzonder gezellig en doelmatig als clubhuis werd ingericht. De gemeente stelde belangeloos de ruimte voor het nieuwe clubhuis be schikbaar en het basisfonds van de Vliegbasis Soesterberg zorgde voor de attributen. Voorts moet genoemd wor den 't groepscomité, bestaande uit de dames Hoekstra en Verhey en de heer Willemse, alsmede mevrouw Vankan en de heer Koeken. Deze verhuizing is voor de Fakkeldraagsters een goede verbetering. Nieuwe boeken Voorleesboeken Van Battum, Kinderverhalen. Gereely. de gele taxi Het walvisje. Heil bron ner. Dit is het huis waar Keesje woont. Lennart, Martijn en Mar- tientje. Miller, Het hondje en de honing. De mol en de raket De rijkste mus van de wereld. Roiankovsky, De drié beertjes. Scarry, Ki-ka kui ken. Schmidt. Sambo* het kleine zwarte jongetje. Smulders. Pauke -Presto en de wonderhoorn. De-Vries. Olifantje Klimop Poesje Prul Zilver visje Sylvia. Williams, Meneer de hond. 6-9 iaar. Andrée. Waarom sliep doorn roosje Betlem. Toontje en zijn wonderhond. Broos. Van Gustaaf de draak Cresswell. Het witte paardje uit de zee. Feld. Veer-veertien krijgt vakantie. Grashoff, Renée leert kamperen. Hurd. Vlug. vlug Leijnse, De speeltuin. Minarik. Pa pa Beer komt thuis. Myrick. De geheime club van drie. Uit den Bo gaard, Boer Dikneus. De Vroede, ..Al zeg ik het zelf", zei de Zwif-Zwaf. 9-12 iaar Baker. De toverschelp Van de Eerenbeemt. Het hek van de dam Enright. Oom Pindar krijgt buren. Evenhuis. Boot zonder wa ter. Haslund, Als je vader beroemd is. Kuilman, Holgers vlucht. Phafff. Pas op, Ardie -f- Van der Plaats, Dorientie wint. 12-14 jaar. Belinfante-Bellnfante, Het Muizennest. Franzen, Agaton Sax en de zeeroversbende Lindgren. Samen op 't eiland Zeekraai Robé. Hier is Flossie. Jongens vanaf 14 jaar Van Beers, KoersEngeland. Sluyser, Tus sen sDeurders en spionnen. Jeugdboeken over allerlei onderwerpen. Bang, Lars op Groenland. Bouhuys, De twaalf mannetjes. Bower. Ja- boelaan de Zoeloeiongen. Kruse- man. Kerst- en Sinterklaasliedjes. Noordenbos. Alle vogels vliegen. Ollivier, Met Erik de Rode koers West. Scapino vertelt. Schmidt, Het schaap Veronica Kom. zei het schaap Veronica Timmermans, Bij belverhalen. 2 dln. De Water, Jan Pieterszoon Coen. Wilkeshuis, Hon derd eeuwen. De Wolf, Het klokje van zeven uur. Wuorio, David en Diana uit Canada Meisjesromans. Büllesbach. Isabel, de geboren actrice. Damen, Ik ga niet mee. Van Duysen Stomps, Hoe moet dat nu Curly Everma. De doop- kaars Frank, Verhalen rondom Het Achterhuis Frankena. Italiaans avontuur. Hagers. Liefde per Es presso Van den Hooning en Win- semius. Durf het leven aan. Lens, Politieagente Ria Bruins. Maar- tens. Drie meisjes durven het aan. McElfresh, Ieder heeft een eigen droom. Van 't Sant, Met losse teu gels. Saris, Anouk mijn scha duw. Stellï, Maar eens in je leven. Winsemius. Juffie Ineke, 2 dln. Van der Zee, Vroeger is voorbij. Automobielbedrijf Amsterdamseweg 29 Amersfoort - Telef. 14243 Iedere zaterdag SIMCA-SHOW W'J OOK VOOR Ut De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s. van 14 tot 17 uur. voor het verstrekken van Inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier De Soesterbergse pupillen hebben zich aardig geweerd in het D.O.S.C.-toer nooi om de Bobeldijkbeker in Den Dolder, waar het eerste gedeelte van dit toernooi werd gehouden. Het Soesterbergse elftal was niet op volle sterkte, maar eindigde toch op de tweede plaats Zaterdag 2 juli gaan de aspiranten van Soesterberg naar het tweede deel van dit D O.S C -toernooi en komen eveneens uit tegen Lage Vuursche, Jonathan. B.D.C. en D.O.SC. Zaterdag 9 juli wordt het toernooi be sloten door de junioren De Stichting Dorpshuis blijft zich on vermoeid inspannen voor de totstand koming van het Dorpshuis. Soesterberg moet hiervoor zelf een be drag van ƒ15.000.bijeen brengen en een commissie heeft met de plaatsing van aandelen bij de inwoners reeds een bedrag van ƒ9.750,bijeenge bracht. De Stichting Dorpshuis gaat energiek met haar werk voort en zal zich na de vakantie in verbinding stellen met andere instanties, teneinde de reste rende vijfduizend gulden te verkrij gen. De stichtingsakte werd reeds een dezer dagen ten kantore van notaris Van Veeren te Soest gepasseerd. Eveneens na de vakanties zullen de Soesterbergse verenigingen bijeen ge roepen worden om te komen tot de samenstelling van het definitieve be stuur van het Dorpshuis. Na een verblijf van een maand is in het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort de heer A. Preuser over leden. Zondag 26 juni was deze be kende Soesterberger 74 jaar geworden. De gepensioneerde adjudant Preuser was een van de eerste pioniers op de Soesterbergse vlieghei en werkzaam als werktuigkundige. In later jaren was hij ook belast met de technische verzorging van de ..Vijf vingers aan één hand" op de verschillende Euro pese vliegdagen. De heer Preuser was ook een echte verenigingsman en heeft diverse be stuursfuncties bekleed, zoals die van voorzitter van de Onderofficiers ver eniging „Ons Belang"; bestuurslid van „Onze Luchtmacht" en de Katholieke Militaire Tehuizen: 2de secretaris van het comité. Veertig jaar Luchtmacht: oud-lid van het parochieel zangkoor. In de oorlogsjaren was de heer Preu ser belast met de belangrijkste func tie van commandant van het onder gronds verzet en trad ook op als commandant van de Binnenlandse Strijdkrachten in Soesterberg. Behalve de medaille Watersnoodramp ontving hij ook de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau en werd hij onderscheiden met de me- daile voor 40 jaar trouwe dienst. De plechtige uitvaart zal zaterdag. 2 juli om 14 uur plaats hebben in de parochiekerk te Soesterberg, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5