Wassësêllê 9 Fugers Rijwielen Amusementsprogramma in Eeklioornnest" opgenomen B.D.C.-jeugd vermaakte zich op „kermis-d'été" GESLAAGD VOOR HET EXAMEN 4M* Meningen van lezers Aardgas s Krabbels van Knelis In de kunt U nu ook MANGELEN VAN WEEDESTRAAT 52 Schilder beter en snel met JUWEEL ENAMEL SOESTER GLAS- EN VERFHANDEL, Soesterbergsestraat 52, Soest A 11 S X-T IN U SPEEK T 1 N Lenssen+de Wolff ÜB VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's schoenen Dan een pracht fiets van Trekking loterij Baarnse ziekenomroep Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid POLITIE TEL. 4414 In het vakantie-bungalowpark „Het Eekhoornnest" aan de Birkstraat zijn twee radio-programma's opgenomen, waarvan het eerste j.1. dinsdagavond werd uitgezonden onder de titel „Va kantietoeslag". De A.V R.O.-radio verzorgt reeds ge ruime tijd uitzendingen ten behoeve van vakantiegangers. Ze deed dit aan vankelijk steeds vanuit dezelfde plaats, maar ging er later toe over om er 'n „reizend'' programma van te mak?n. Onlangs arriveerden medewerkers aan het programma in Soest, verge zeld van technisch personeel en op- name-apparatuur. In het begin leek het, alsof er geen plaats meer zou zijn voor publiek, zoveel apparatuur was er nodig, maar tenslotte bleek, dat men zich hierover geen zorgen hoefde te maken Nadat het biljart en enkele andere atributen uit de gezellige kantine wa ren gehaald, was er voldoende plaats voor de gasten. Niet voor alle 140 be zoekers, maar de helft kon er toch wel in. De andere helft kwam overi gens ook wel aan z'n trekken, want er werden twee programma's opgenomen en zij konden dus de tweede opname bijwonen. „Vakantietoeslag" is een pretentieloos programma met sketches, zang, Inter views en een quiz. Het ls een gezellig programma, waarin onze plaatsgenoot Piet Ekel een belangrijke plaats In neemt. Hij leidde oa. de quiz, waarin de vakantiegangers vragen werden ge steld over de provincie Utrecht, met name Soest Vragen over het paleis, de gedenktekens, het Soester natuur bad en de samenstelling van de ge meente Soest werden niet altijd feil loos beantwoord. De winnende ploeg kreeg 25 gulden. De gasten konden zich vermaken met het Cocktail-trio, dat als speciale gast was uitgenodigd Ronnie Potzdammer zong een aantal chansons en Tony Huurdeman en Plet Ekel speelden, sa men met nog enkele andere arties ten, in sketches. Uit de Interviews met de vakantiegas ten bleek wel, dat ze het in Soest enorm naar de zin hadden. Vooral de rust bleek een trekpleister te zijn, maar ook de mooie natuur en de goe de verbindingen met omliggende plaat sen werden genoemd als aantrekkelijke punten. De meéste gasten waren al eerder in Soest geweest Opvallend was, dat het grootste aantal van hen afkomstig waren uit Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Er was ook*.een interview opgenomen met mevrodw De Jong, echtgenote van de beheerc^r Het dinsdag uitgezon den programma werd in het vakantie park door velen beluisterd. In de kan tine was speciaal hiervoor een radio neergezet. Het tweede programma zal op een later tijdstip worden uitgezon den. Mijnheer de redacteur, Over het gebruik van aardgas, mede en vooral voor ruimteverwarming, zijn de meningen nogal verdeeld. Wat betreft het oude en misschien vertrouwde gebruik van de kolenhaard waren er soms verschijnselen van ko lendamp, maar met een zorgvuldig gebruik was dit te voorkomen. De oliehaard was is sommige gevallen niet geheel reukloos, maar ook daar aan kon men het één en ander doen, terwijl ten aanzien van bepaalde om standigheden aanpassing noodzakelijk was. Zo waren dus op grond van de tra ditie de kwaliteiten van kolen en olie bekend Maar nu heeft men aardgas ter beschikking en wel in bijna on voorstelbare hoeveelheden. N.V. Am raf oo rtwrttro o t 22—24 SOESTERBERG T«lefoon (03463) 1327 Showroom ook zaterdags geopend van 9.00-17.00 uur. onroerende- goederen taxaties •-* nprM|r hypotheken ■r Mr - assurantiën Tijdens de opname van het radio-programa „Vakantietoeslag" had één van de medewerkers intervieuws met verscheidene gasten. Hilariteit ontstond er, toen ook de echtgenote van de beheerder, mevrouw De Jong. „aan de tand werd gevoeld". Het was wel te zien, dat er groot feest was geweest op de enorme speelplaats van de Sint Jozefschool. Vlaggetjes, slingers, confetti en zelfs een vergeten ere-krans waren daarvan de bewijzen. Ruim zestig B.DC.-jeugdleden waren bijeen geweest om de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van deze rk. voetbalvereniging voort te zetten. Dat gebeurde op een door de voorzitter van de B D C.-jeugd de heer P. G Jansen en jeugdleider E. Hilhorst georganiseerde „kermis d'été". Op het schoolplein waren di verse „stands" met attracties in gericht. De stands werden „beheerd" door meisjesleerlingen van de Sint Jozef school, die er tevens voor zorgden, dat het aantal behaalde punten werd ge noteerd. Aan het eind van de om half drie begonnen kermis werden de kaar ten ingezameld en begon de jury aan het uitrekenen van de eindresultaten. Dat is evenwel een heel gecijfer en de totale uitslag kon dan ook niet meer tijdig worden bekendgemaakt. De prijzen zullen later worden uitge reikt. g/f KbNFONDS L VEBAN Cl ER De heren Jansen en Hilhorst hadden eer van hun werk. Dat bleek wel uit de reacties van de jeugdleden, die het een ,,knal"-middag hadden gevonden. Gelukkig liet het weer de kermisbezoe kers niet in de steek, zodat het ook in dit opzicht een geslaagde middag werd De jeugd kreeg een tractatie en natuurlijk verhoogde dit de feest vreugde. De uitslagen van de diverse onderdelen liudden Kegelkoning: 1 Jimmy Tan, 240pun ten. 2. Huub Koppel 20. 3. Pieter de Beer 160 Toren van Babel 1. Bertie Wolfsen, 110 punten. 2. Henk van Asch 110. 3. Ferdinand Tebbers 100. 4. Hans van Wijk 100. BESCHERMT BRUINT SNÉL Astronautenrace1 Henk Hilhorst, 415 punten. 2. Gerard Kok 410. 3 en 4. Gerard v. d. Breemer en Johan Dor- restein, beiden 375 pnt. Goldringen 1. André Huijink, 42 pun ten. 2. Geoffrij Tan 350. 3. en 4. hi At Jacobs en Bertie Wolfsen, belden 320, Roulette 1. Faas Groot, 210 punten. 2. Peter Eitjes 201. 3. en 4 Gert de Beer en Robert Westbroek. 200 pnt. Hanengevecht 1. Robbie Eggenkamp, 330 punten 2. Henk van Wijk 32o! 3 Gerard Kok 310. Marche de sac 1. Corrie Westbroek 310 punten. 2. Geert Becker 305. 3! Jonny Westerveld, 300 pnt. Tour de France Gele truiWim van Roomen. Groene trui Gertjan Heere mans. Strijdlustigste renner Mare van Breukelen. Meest ongelukkige renner Toon Fugers. De doelmatigheid en het voordeel van dit gas voor het gebruik voor ruimte verwarming is nog min of meer em bryonaal. De meningen over de na delen en de voordelen zijn verdeeld. Er zijn mensen, die reeds langer een gashaard hebben en die geen klachten hebben, terwijl vooral de kleine ge zinnen door uitschakeling bij afwezig heid een belangrijke besparing heb ben. Toch zijn er ook weer anderen.die zeg gen dat het gebruik van aardgas le vensgevaarlijk kan zijn. dit met het oog op ontploffing bij lekkage. Ja, er zijn zelfs mensen, die beweren dat het gebruik van aardgas, zelfs voor de naaste buren ontploffingsgevaar op kan leveren. Ook wil men wel beweren, dat aardgas ongewoon veel vocht afscheidt, waar door men zelfs vlekken op het behang en de muren krijgt Ook de schoor steen zou aan het gebruik van aard gas moeten worden aangepast. Wat er van dit alles „waar" is, wei nigen weten dat. Daarom mijnheer de redacteur, zou het aanbeveling verdienen indien een gasdeskundige hierop nadere inlich tingen zou willen geven, opdat ten minste de gasverbruiker, maar ook de buren rustig kunnen slapen. En dit dan in „De Soester Courant" wordt vermeld. U dankend voor de plaatsruimte, H W. KORENEEF, Hobbemalaan 44, Soest Bovenstaand Ingezonden schrijven zonden wij aan het Gemeentelijk Gas bedrijf met verzoek ons hierop een duidelijk antwoord te verstrekken. Dit antwoord, waarvoor onze dank, laten wij hieronder volgen. Wij ontvingen nog een vraag van een onze abonné's met betrekking tot het aardgas ter beantwoording in onze ru briek „Met raad en daad". Deze vraag luidt „Tegenwoordig gaan velen over van kolen- op aardgasverwarming. Nu wordt van de zijde van een bouwaan- nemer gezegd, dat aardgas vocht in de schoorsteen afgeeft, waarbij het mogelijk is dat er roetwater (immers: tevoren zijn kolen gestookt) door de in de woning aanwezige gemetselde schoorsteen sijpelt, waardoor aan wo ning of meubilair schade wordt toege bracht. Is dit juist 2" Het lijkt ons beter deze vraag niet op te nemen in de rubriek „Met raad en daad" doch gelijktijdig met boven staand schrijven te behandelen, om dat het hieronder volgend schrijven van het Gemeentelijk Gasbedrijf ook hierop een antwoord geeft Red. In aansluiting op hierboven opgeno men ingezonden stuk, geven wij gaar ne nadere inlichtingen omtrent het gebruik van aardgas voor ruimtever warming. De constructie van de gasconvectoren is gebaseerd op een 20-jarige ervaring van aardagsverwarming in Amerika. Daarom worden door de erkende gas- installateurs alleen maar gasconvecto ren verkocht, die door het Gasinsti- tuut goedgekeurd zijn. De goedgekeurde gasconvectoren zijn dan ook geheel beveiligd. Zelfs zo. dat wanneer de beveiliging defect is de gastoevoer automatisch afgesloten wordt. Hieruit volgt, dat vrije uitstro- ming van gas of explosiegevaar bij een gasconvector practisch onmogelijk is en geen gevaar, noch voor U zelf of voor uw buren kan opleveren. De lan ge ervaring met aardgasverwarming in Amerika heeft dit bewezen. De verbrandingsgassen, welke uit de afvoer van de gasconvectoren komen bestaan in hoofdzaak uitkoolzuur, waterdamp en stikstof. Dit zijn on schadelijke gassen. Zodat, indien- de schoorsteen verstopt is. niet direct gif tige gassen in het vertrek komen. Door de aanwezigheid van waterdamp zullen de ramen van het vertrek waarin de gaconvector brandt, beslaan Hierdoor wordt de bewoner gealarmeerd dat de afvoer niet in orde is en nagezien moet worden. Zoals uit het bovenstaande blijkt zit in de verbrandingsgassen van aardgas meer waterdam dan in verbrandings gassen van kolen of olie. Dit behoeft in het geheel geen waarvan één buitenmuur, dan moet de capaciteit van de te plaatsen gas convector 4 x x 3 x 100 4800 kcal. zijn. Indien U deze juiste capaciteit kiest, afrondingen op pl m. 10 zijn toege staan. dan heeft u geen last van natte schoorstenen. Bij aanschaf van een te grote gasconvector zal deze op slechts 20% van zijn capaciteit branden. Daardoor zal er van tralingswarmte geen sprake zijn, zodat de warmtever- dehng in het vertrek onjuist is. Het gevolg hiervan is dat men last kan krijgen van kouden voeten. Alleen in zeer speciale gevallen zal aanpassing van de schoorsteen nodig zijn, b.v. wanneer de schoorsteen een vrij grote doorlaat heeft en geheel buiten het huis geplaatst Hoewel het aardgas niet giftig is moet bij het constateren van lekkages deze worden verholpen zoals dit ook bij stadsgas iwat ook explosief was) ge beurde De controle van het gasbe drijf bij de aanleg van nieuwe gas installaties door erkende gasinstalla- teurs is dan ook bedoeld om te zorgen dat U een veilige intallatie hebt. De grote gevaren ontstaan wanneer gasconvectoren door niet vakkundige worden aangesloten en afgesteld of wanneer zij op de een of andere roa- nied de beveiliging wegnemen. Wanneer er dan iets met zo' instal latie gebeurd, is het aardgas de schul dige en ontstaan er gr>te verhalen. Nogmaal, wanneer os gasinstallatie voldoet aan de vastgeselde voorschrif ten van het gasbedrijf dan zijn deze installaties veilige installaties Daarom adviceren wij U uw installatie te la ten maken en te repareren door een erkende gasinstallateur Gegevens over het voordeel van gas als brandstof voor ruimteverwarming zijn door het gasbedrijf bij de omscha keling van stadsgas naar aardgas aan elke gasverbruiker verstrekt. Dat deze gegevens juist waren kunt U eventueel zelf verifieren bij de reeds honderden welke aardgas als brandstof toepassen bezwaar te zijn mits de capaciteit van voor ruimteverwarming, de convector goed gekozen wordt. De Met dank voor de ruimte die U ons juiste capaciteit van de gasconvector is om de volgende redenen belangrijk De temperatuur in de kamer is bij het gebruik van aardgasconvectoren ge makkelijk regelbaar. Daarom zijn praktisch alle gasconvectoren voorzien van een thermostaat, welke de kamer steeds op een zelfde ingestelde tempe ratuur houdt. De capaciteit van de gasconvectoren wordt berekend voor het verwarmen van het vertrek tot 20° Celcius, indien de buitentemperatuur -10° C. is. De gasconvector zal daarom het groot ste deel van de dag tijdens het stook- seizoen op 30 tot 40 van de capa citeit branden. Wanneer de gascon vector een veel te grote capaciteit heeit. dan brandt deze convector op zijn hoogst op 20 van de capaciteit. Wanneer dit gebeurt is de temperatuur van de verbrandingsgassen natuurlijk veel lager en wordt de schoorsteen niet goed verwarmd. Op zaterdag 2 juli houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5, tel. 3473. Hierdoor kan het in bepaalde geval len voorkomen, dat de waterdamp uit de verbrandingsgassen condenseerd en de schoorstenen vochtig maakt. Bij het aanschaffen van een gasconvector moet dus speciaal gelet worden op de juiste capaciteit. Als globale raming voor het bepalen van de capaciteit gelden de volgende gegevens. Wanneer het te verwarmen vertrek één wandbuitenmuur heeft met glas er in. dan is de gewenste ca paciteit van de convector de inhoud van het vertrek maal 100 Kcal. Wan neer twee wanden buitenmuren zijn met glas erin dan moet de inhoud van het vertrek met 125 vermenigvuldigd worden. Wanneer drie wanden buiten muren zijn met glas erin dan moet de inhoud van het vertrek met 150 ver menigvuldigd worden. Wanneer het vertrek bv, 4 mtr. lang is en 4 mtr. breed met een hoogte van 3 meter, ter beschikking stelde, hoogachtend. GASBEDRIJF DER GEMEENTE SOEST. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak op 't ogeblik bezug bin mit studere. Ik stu deer vreemde taole, Fraans en Duuts. En een bietje plat Hollands. Ik hep heul niks kwaods in de zin, maor Ik doe ut, omdat ut aaltied van pas komp. As Knelis ooit us op zwaart zaod komp te zitte kan die zomaor een bank overvalle. As ik maor een bietje gek praot denke die luu aach- ter de baolie da's vaast lemaand uut ut buttelaand, volleges ming praot die kerel Duuts en Fraans. Jao mlnse, wullie kenne d'r nong gek heid over maoke, maoT morrege ebeurt ut in Soest. En da zou heul jaamer weeze, waant de Bongd van Bank bediendes het al eprotesteerd, ak te minste goed geinformeerd bin. Da kan ik best begriepe. Ik weet heul nie waor dat pretest over gaot, maor ik weet netuurluk ok wel, datter mit al die overvalle veur de bankbediendes nie zoveul meer overblieft om te ver- duustere. Dus ik denk dattut pretest daor over gaot, al weet ik ut nie zeker. Noeng hep ik tuus weliswaor gin bank. maor ik bin wel meraokels bang da die luu een keer komme kieke en da zullie dan ming kist mit knaoke meeneme. En da zou nog nie zo arreg weeze, as zullie ming Kneliao ont- voere bin ik veerder van huus. Waant as Kneliao ontvoerd is en ik gao d'r afferan om d'. te zeuke, wie bliefter dan in ming huus om op de knaoke te passé Aster zich gin vriewilligers melde, staot alles veur 't griepe. Vandaor dat ik ming eige een bietje hep laote inwieje. Ik bin naor de schoorsteenveger eweest om te vraoge wat noeng presies bankroet is en hie hettut ming haorfien uut elege. Ik weet nong ok wat een zaandbank is en over een bakje van vief en tien en viefentwmtug hoeft niemaand me meer iets wies te maoke. Zo zie je maor, deur al die bankovervalle leer je nog us wat en nie zo weinig ok. Zolaang die bankrovers nie in Soest komme. zit ik goed mit al ming geld in de kluus tuus Ik bin zo ezeid een kluuzenaor. Veural in deze tied van 't jaor, waant ik bewaok ming sentjes as was ut Kneliao. En as zullie kom me, dan zeige ik gewoon manne ut spelletje is uut, Knelis is van Inter pol, de vermomde inspekteur zo ezeid. die de haandjes maor in de hoogte en waacht maor effe, de Soesder pliesie ister zo Das netuurluk allemaol flauwekul. In Soest komp zoiets nie veur. Wel in aandere plaotse. maor ik hep de in druk ekrege, da zullie daor de deur niet zo goed sluute. Die deure staon zo enaomd op een bankiertje. Bie ming tuus komp zoiets nie veur. daor zorregt Kneliao wel veur. En as ik ut arreges aanders wel ontdek, re ken maor da Knelis ok prebeert om een bank te overvalle. As ut ming lukt, traakteer ik heul Soest op een banket CHEMISCHE- EN WIT WASSERIJEN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRUDAG SCHOON THUIS TELEFOON 08380 8050 KERKSTRAAT 3 TELEFOON 2030 Tijdens de trekking van bovenstaande verloting zijn de prijzen gevallen op de navolgende nummers. 86 radio met pick-up, 107 feauteuil, 4629 twee wollen dekens, 7378 waarde bon 1 paar schoenen, 2622 vouauto- matische strijkijzer. 4011 herenvest. 2214 scheerapparaat voor auto, 2854 Tornado theekan, 3056 electrisch klok je, 7031 Zilmeta botermesje, 2756 wek ker, 2457 damesvest, 732 1 paar dames glacé's, 1459 tuinsproeier, 4788 foto toestel, 219 waardebon mand fruit, 6414 slacouvert, 2486 vaas, 562 6 knot ten wol, 5964 bonbonniere, 7284 bon voor 10 wassen in wasserette, 766 rij wielzadel, 5255 jongensoverhemd, 2035 sierkussen, 274 Tornado afdruiprek. 1774 aquarel van Baarn, 2671 bon voor twee diepvries kippen, 3538, reisnecs- saire. 5415 set theedoeken, 7256 plate vaasje. 4733 blik biscuit, 7170 Boldoot- set, 6268 vaas, 4853 6 knotten wol, 3057 waardebon voor taart. 5366 taarten- doos, 2902 keukenmatje,, 5637 roman, 2541 2 dozen postpapier, 677 1 blik chocolade. De prijzen kunnen worden afgehaald na 23 juli bij de penningmeester van de B.Z O Nassaulaan 9. Baarn, tele foon 3637. Dik v d. Kemp. leerling van de 2e klas van de Oranje Nassauschool Soest, verkocht de meeste loten voor deze verloting. De totaal netto-opbrengst der actie van de verkoop van balpennen en lo ten heeft 6.688,04 opgebracht. Nieuwe aanwinsten. Jeugdboeken. Brons, Het komplot in de houthaven Brustat-Naval, Otje en de Magelone.1 PHILIPS SPECIAALZAAK Damen, Ik ga niet mee. Durend, Barend de Beer bij de kapper. Gast, Ook jij wordt eenmaal zeven tien. Hilsum. De reddende engel tjes. Koch. De lange loge die lang bleef. Kuilman, Holgers vlucht. Miler. De rijkste mus van de wereld. Roggeveen. Daantje doet boodschap pen. Daantje past op het huis. Daan tje wat doet je daar. Okkie en de vo gels Okkie en Klaasje. Okkie gaat verhuizen. Okkie kan toveren. Okkie Pepernoot. Van Rooy, De juwelen van het Barca-spook. Van 't Sant. Met losse teugels. Smulders, Mu ziek voor Pietje Prik. Thomas, Broertjes zijn onbetaalbaar. Wil- son. De nieuwe ponnie. Van der ZeZe. Pas goed op jezelf, Titia. Boeken voor de jeugd. Van Battum, Kinderverhalen Elting. Het ant- woordenboek Het tweede antwoorden- boek. Kastner. Het varken bij de kapper Kalmijn-Spierenburg. Een korf vol sprookjes. Menzel, In het land van de parelduikers. Molenaar, Voetbal. Molenveld, Van alles uit een sinaasappelkist, Montarnal, Na- tuurgids voor de paddestoelen. Mo- wat. Wolven huilen in de nacht. Norman, Over fuiven en fuifjes ge sproken. Peverelli, Een vertrouwe lijk gesprek nu je gróót geworden bent. Postma, Gudswerk. Raray, Natuurgids voor de bloemen van West- Europa. Remi, Wij rijden paard.

Soester Courant | 1966 | | pagina 7