Vrije huren Soest toen - Soest nu S.E.C.-honkbal kampioen na 6-3 zege op F.A.K. V.V.V.-nieuws Het oog gericht op een zondebok Clnsdag 5 juli 1966 45e jaargang no. 51 Uitgave: Drukkerij Smit-Soest Bureau voor redactie en adniinistrate: Van Weedestraat 29a, Soest Ie!. 2566 en 5154 - Postgiro 126156 In noorden en zuiden des lands Alleen in de stad Groningen al 7500 woningzoekenden Het w odt steeds erger in liet natuurbad Autobotsing m Adresboek gemeente Soest hCt2Ü!2£ü Tentoonstelling Mariaschool Geen voorrang verleend Diploma-uitreiking op de Rm. Emma Huishoudschool Oran je-Nassauschool Oud-onderofficieren van K.N.I.L. bijeen Eiermarkt SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post f 3.40 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Minister Bogaers heeft kortgeleden plannen ontwikkeld, die beogen om in het noorden en het zuiden van het land de woningbouw en het huurbe leid vrijer te maken. In deze gebieden zou naar het oordeel van de bewinds man in de loop van 1967 een redelijk evenwicht in de woningmarkt te ver wachten zijn Maar is de woningsi tuatie in de drie noordelijke provincies en in Zeeland en Limburg van dien aard. dat het vrijgeven van de huren niet zal leiden tot een sterke verho ging van de huurprijs, die vooral voor de minder draagkrachtigen een sterke lastenverzwaring met zich mee zal brengen? In verschilende, voornamelijk grotere gemeenten in deze gebieden is het woningtekort nog zodanig, dat de li beralisatieplannen van minister Bo gaers er met weinig enthousiasme wor den ontvangen. VOOR LIBERALISATIE TS DE TIJD NOG NIET RIJP Sedert het begin van de tweede we reldoorlog geldt in ons land een huur- prijsbeheersing voor gebouwd onroe rend goed. Dit compliceert, dat de be paling van de huurprijzen voor wonin gen en bedrijfsruimten van overheid- wege geschiedt. Sedert 1 januarit 1951 zijn de voorschriften die hiervoor gel den, vervat in de Huurwet en de daar op steunende besluiten. Behalve voor schriften voor bepaling van de huur prijs bevat deze wet ook een regelin? die gebruikers van woningen en be drijfspanden beschermt bij acties tot huurbescherming. Deze wetelijke bepalingen vormden in de tijd van hun ontstaan een evidente noodzaak. Er heersten kort na de oorlog in ons land ten aanzien van gebouwd onroerend goed allerminst normale toestanden. Er bestond een ernstige achterstand in de aanbouw en de nieuwbouw was amper voldoen de om het normale bevolkingsaccres op te vangen. De bevriezing van de huren, het recht op huurbescherming en andere beper kende maatregelen waren onder deze omstandighedeneen eerst Waar <T© wonin gschaar ste zö groo' was, zouden vrije huurprijzen natuur lijk gemakkelijk tot uitbuiting van de huurder kunnen leiden (bij de kamer- verhuur ziet men dit trouwens toch al gebeuren). Ook nu, anno 1966. is de woningnood nog een bittere realiteit in grote delen van ons land. Maar in sommige stre ken. met name in de noordelijke pro vincies en Zeeland en Limburg ligt de situatie heel wat gunstiger. Daarom wil minister Bogaers hier o m. de hu ren vrijgeven en de huurbescherming afschaffen. Niet rooskleurig Wanneer een bewindsman een derge lijk besluit neemt, moge men evenwel veronderstellen dat hij zich eerst nauwkeurig van de woningsituatie ter plaatse op de hoogte heeft gesteld. In dit opzicht is hij in gebreke gebleven. Want in bedoelde streken is de situatie allerminst zo rooskleurig als de be windsman zich voorstelt. Met name in de stad Groningen alsook in Leeuwar den is het woningtekort nog zodanig, dat ambtenaren van de volkshuisves ting liet ministeriële besluit als ..een ramp" hebben gekenschetst. Alleen in Groningen zijn ongeveer 7500 urgentie gevallen van woningzoekenden! Maar ook in verschillende Zeeuwse en Lim burgsesteden is de woningschaarste nog allerminst opgeheven. Op welke grond wil minister Bogaers dan de huren vrijgeven? In Den Haag heeft men de denkfout gemaakt de woningtekorten te willen uitdrukken in provinciale percentages. Dat houdt in dat een woningtekort, in Wildervank wordt weggecijferd tegen een woning overschot in - bijvoorbeeld - Lopper- sum. Op grond van een dergelijke be rekening is men tot de rooskleurige beoordeling over de woonsituatie in deze gebieden gekomen. Maar als ie mand bijvoorbeeld in Wildervank geen huis kan krijgen, moet hij dan maar in Loppersum naar een woning uit kijken? Het zou me wel een volksver huizing worden! Aardig voor eigenaar Natuurlijk zijn er in deze gebieden wel gemakkelijk woningen te krijgen, als men tenminste f 300.— of meer per maand op tafel kan leggen. Dat is dus voor het gros van de bevolking een onmogelijkheid. Worden nu toch in be doelde gebieden de huren vrijgegeven, dan voorzien wij in verschillende ge meenten. waar het woningaanbod schaars is. een fikse stijging van de huurprijzen, die misschien aardig voor de huiseigenaren is maar die niet be paald geschikt is om de .inflatie te beteugelen! En wat te denken van de afschaffing van de huurbescherming in deze pro vincies? Stel je voor dat in Leeuwar den een gezin de huur wordt opgezegd en zich niet meer op huurbescherming kan beroepen. Dan kan men bij volks huisvesting om een nieuwe woning verzoeken maar gegarandeerd heeft volkshuisvesting die ook niet Maar goed, minister Bogaers bekijkt alles per provincie dus wellicht staat er dan voor dit gezin in Hindelopen toch nog een huis leeg. Wat men in de noordelijke provincies en in mindere mate in de zuidelijke provincies van de liberalisatieplannen van de voortvarende bewindsman ver wacht is een onvoorstelbare dosis ver warring en ellende Misschien niet in elke gemeente, maar toch in een groot deel van de steden en dorpen in deze gebieden. Men kan daarom slechts hopen, dat minister Bogaers zijn voortvarende plannen voorlopig maar weer op stal zet. {E C. een uitstekende representant Wet. De heer Wilhelm complimen- terde het team. doch vooral ook coach tinlin. namens het hoofdbestuur van IE.C M score-verloop van deze wedstrijd vts aldus S.E.C. 1 0 2 2 0 0 1 x - 6 I F.A.K. 00000012-3 \4rpresultaten Gurganious (S.E.C. D-2-1: v. d Ende (F.A.K.) 5-4-11. B>nkslagen S.E.C. Blok 3 (0.750). Ba- zir 1 (0.333). v. d. Gaast 1 (0.333), Gu'ganious 2 (0.500). Hofman 1 (0.500), Kilner 1 <1.000). T. Tinlin 2 (1.000). I Piieg-slagmoyenne 0.401. Di overige uitslagen luiden Htf.S. 2-U.V.V. 3 8-9. Donar 2-Quick 2 16-3. H.C.A.W. 3-Scimitars 8-5. Di stand In de eerste klasse luidt Doordat in het Natuurbad geen toe zicht wordt uitgeoefend op de kleding en de eigendommen vinden daar nog steeds diefstallen plaats. Bepaalden de dieven zich tot dusverre tot waardevolle voorwerpen, thans wor den zelfs complete kledingstukken ge stolen. Zondag j.1. werd van een bezoeker ont vreemd een costuum. overhemd, das, schoenen, sokken enz., zodat hem niets anders overbleef dan in zijn zwem broekje op de een of andere manier thuis te komen. Zaterdagmiddag had een botsing plaats op de hoek van de Den Bliek laan en de Bosstraat tussen twee auto's, die bestuurd werden door G M. H. uit Zeist en P V. uit Soest. H Verleende geen voorrang, zodat een botsing onvermijdelijk was De aan rijding kwam met een dusdanige kracht aan, dat zowel H. als het eveneens in zijn auto bevindende meisje uit de auto werden geslingerd. Beiden werden per ziekenauto naar Zonnegloren overgebracht, doch werden na onderzoek naar hun woning ver voerd. Belanghebbenden maken wij er op attent dat een nieuw adresboek voor de gemeente Soest is verschenen Wij verwijzen daarom naar de desbe treffende advertentie in dit blad Alle jongens en meisjes, die van een gezelilige middag houden en die graag kijken naar wat andere meisjes en jongens op het toneel gaan opvoeren, worden woensdagmiddag (6juli) in het Openluchttheater verwacht. Daar kun nen zij meeleven met de geschiede nissen van Prinses Rozelijn en van de Varkenshoeder. Elders in dit blad vertelt de adver tentie waarom deze feestmiddag wordt aangeboden. Zorg. dat je op ijd rC14 30) in het Openluchttheater bentEn dan goed kijken en luisteren trettije middag allemaal l De laatste twijfels aan de goede af loop van deze wedstrijd werden in de 4e inning weggenomen. Hofman en Kelner bereikten de honken waarna honkslagen van Tinlin en Blok de voorsprong tot 5-0 opvoerden. Kennelijk verkeerde het S.E.C.-team vanaf dat moment reeds in een feest- S.E.C -Honkbal heeft er dit jaar geen twijfel over laten bestaan welk team het sterkste honkbal speelt in het rayon Gooi-Urecht. Met de maximale score van 22 punten uit 11 wedstrij den legden de Soestenaren zaterdag middag beslag op de titel in de 1ste klasse, waardoor zij zich de eerste oewelaeze titel op net ogenblik nog geen automatische promotie naar de 3e klasse der K.N.H.B. betekent, is de kans toch wel zeer groot dat S.E.C. het volgende jaar in deze klasse uit komt. Officieel werd n.1. bepaald dat 7 der 8 rayonkampioenen voor promotie in aanmerking komen doch aangezien kort voor de aanvang van de competitie een fusie doorgang vond in de 2e klasse, wordt algemeen aangenomen dat pro motiewedstrijden dit jaar achterwege kunnen blijven. Ondanks het feit dat coach Tinlin besloten had om pitcher Harris nog één week rust te gunnen, is de over winning op het overigens zeer ver dienstelijk spelende F.A.K. geen mo ment in gevaar geweest. Het feit dat de honkslagverhouding 11-1 was in het voordeel der Soestenaren. spreekt in dit verband duidelijke taal en het was tenslotte uisluitend aan een aan tal veldfouten te w'jten dat F.A.K. in de slotphase de score alsnog een rede lijk aanzien kon geven. S.E.C-werper Gurganious was deze middag, met uitzondering van de laat ste inning, oppermachtig. Niet minder dan 14 F.A.K.-mensen stuurde hij on- verrichterzake naar de spelersbank te rug. terwijl hij slechts tweemaal een vrije loop toestond. Alleen in de zeven de inning slaagde een F.A.K.-slagman erin hem met een hondslag te passe ren. Reeds in de eerste inning nam S.E.C. de leiding, toen Bazus - na een vrije loop - door Gusganious werd binnen- geslagen. In de derde Inning werd deze voorsprong vergroot tot 3-0. Tommy Tinlin - aan slag uitstekend op dreef - bereikte het tweede honk. waarna Blok hem via een honkslag tot scoren in staat stelde. Van der Gaast en Gur ganious (2 honkslag) zorgden ervoor dat ook Blok de thuisplaat kon pas seren. keer toe kwam F.A.K. in een unieke scoringspositie doch in beide gevallen bleef Gurganious de situatie meester. Pas in de zevende inning kwamen de Bilthovenaren op ietwat gelukkige wij ze aan het derde tegenpunt. doch dit punt werd in de gelijkmakende slag beurt onmiddellijk weer teniet gedaan door Blok die zeer snel reageerde na dat een verre tik van Gurganious fraai door de F.A.K. mid-velder was uitge- vangen. Zeer slordig veldwerk stelde F.A.K. tenslotte in staat om in de acht ste slagbeurt in te lopen tot 6-3. Na afloop werd coach Tinlin door de tegenstanders in de bloemen gezet, terwijl het team van diverse zijden hartelijk werd toegesproken. Namens de K.N.H.B. was aanwezig de heer v. d. Schouw, die met voldoening consta teerde dat het honkbal in Soest in De jongens van de zesde klas van de Mariaschool hielden als afsluiting van hun lagere schooltijd en voorbereiding op de plechtige hernieuwing van hun doopbelofte op zondag j.1. een jeugd- driedaagse. Een onderdeel van deze driedaagse was een tentoonstelling, die door de jongens zelf was opgebouwd in de gangen van de school Het hoofd van de school, de heer B. C J. v. d. Borgh, toonde ons met ge rechtvaardigde trots wat de jongens zo goed als zonder hulp van de leraren hadden uitgewerkt. De tentoonstelling bestond uit tien delen van elk een tafreel en op door dachte wijze had men alles naar vo ren gebracht. In de tien taferelen werden uitge beeld Geboren voor het geluk Het geluk dat God ons aanbiedt in Zijn schepping Het leed op aarde God treedt op in de geschiedenis der men sen Van de kribbe tot het graf Chris tus leeft Christus begeleidt ons leven: Met Christus moeten wij gelukkig ma ken Met Christus moeten wij mee werken aan de voltooiing der schep ping en De nieuwe aarde. Vele ouders hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt het werk van de kinderen te bezichtigen. Zaterdagmiddag omstreeks 11.45 uur. had op de hoek van de Nachtegaalweg en de Merelweg een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door J B. L. uit Jutfaas en de bromfietser WE.S. uit Soest, doordat de brom fietser geen voorrang verleende. De bromfietser had een duorijder, J M v. K De auto greep de bromfiets bij het achterspatbord, met het gevolg dat de duorijder van de brommer werd ge worpen. De materiële schade viel mee, maar K. werd met rugklachten naar Zonnegloren vervoerd. 1. S.E.C. i 2. Jonar 2 I 3, J.V.V. 3 4. F.A.K. 11-22 11-14 11-12 11-11 Scimitars 10-10 H.C.A.W. 3 10- 8 Quick 2 10- 4 H.M.S 10- 3 W)ensdag zag de Koningin Emma Htishoudschool te Soest er extra fees- tëiijk uit. Niet alleen voor Z.K.H. Prins Bernhard wapperde de vlag. De school- vlaggen gaven aan, dat er die dag in de school iets bijzonders zou zijn. Een groot aantal ouders, patronessen en vrienden verzamelden zich 's mid dags. in de school om getuige te zijn vaD de feestelijke uitreiking van di ploma's en getuigschriften. Namens bestuur en leerkrachten heet te de directrice, mejuffrouw A. M. E. Jirris de aanwezigen hartelijk welkom. Het afgelopen schooljaar was, ondanks het feit. dat de assistenten-opleiding niet kon doorgaan, een goed jaar. Het was prettig, dat. na elf jaar gebruik te hebben moeten maken van minder geschikte gymnastieklokalen, nu het lokaal van de nieuwe Technische School kon worden gebruikt. De samenwerking tussen beide Nijver heidsscholen wordt steeds nauwer. Bij de officiële opening van de Tech nische School hebben groepjes leer lingen onder leiding van enkele leer krachten gezorgd voor de bediening. Waarschijnlijk zullen in het komende leerjaar der tweede jaars leerlingen van de Koningin Emma Huishoud school voor de Engelse taal gebruik maken van het Talenprai van «jv. i cuiixusciie scnoui. Steeds wordt getracht nieuwe wegen te vinden om de belangstelling van de leerlingen te wekken en het onder wijs zo doeltreffend mogelijk te ma ken. Kennis, die vergaard wordt, is niet alleen belangrijk voor een ver volgopleiding, maar zeker ook later voor het gezin. Helaas spannen niet alle leerlingen zich voldoende in ze zijn spoedig afgeleid en te gauw te vreden. Het verzuim moet tot een minimum worden beperkt. Nog steeds zijn er ouders, die dit verzuim in de hand werken en hun dochters te gemakke lijk thuishouden. Hierdoor ontstaan hiaten in de leerstof met allerlei na delige gevolgen. Verheugend Is het dat 29 leerlingen het getuigschrift hebben behaald en dat 7 leerlingen slaagden voor het di ploma Kleuterhulp. Van harte wenste spreekster hen geluk. Namens het Bestuur feliciteerde hier na de heer De Groot de geslaagden. Hij spelde Ria de Ruig een corsage op. omdat zij slaagde met lof. Hij bracht dank aan de directrice en leerkrachten voor hun aandeel in de bereikte re sultaten en sprak er zijn voldoening over uit. dat er onder de geslaagden een aantal van zijn oud-leerlingen wa ren. Hij wenste allen veel succes bij hun verdere studie of in hun nieuwe loopbaan. Hierna volgde de ondertekening en uitreiking van de diploma's en getuig schriften. De geslaagde Kleuterhulpen ontvingen van de consulente van het leerlingen- stelsel, mejuffrouw Brouwer, bovendien nog een fraai insigne. Het diploma Kleuterhulp werd behaald door Rini Brons en Ellen Elliott (Soest). Els 't Hardt (Bussum) Bertie van der Kieft (Baarn), Anke Koet en Coby Nieuwenhuizen (Hilversum) en Sonja Paans (Achterveld). Het getuigschrift primaire opleiding werd behaald door Joke Bais, Gerda Bleker. Hennie Bon. Sonja Booy, Son ja Bos. Hennie Brand, Truus v. Dier- men, Janny v. Doorn, Sylvia v. Duu- ren. Marion Happe, Josje v. d. Heuvel, Willeke van Hornsveld, Ansje Jansen. Marina Kareisen. Willy v. Klingeren, Betsy Kraay, Annemiek v. d. Laak, Lia Legemaat. Paula Looren de Jong. Cisca Marsé. Rita van Neerbos. Ria de Ruig. Hanneke Sans, Ria Starink, Yvonne Tjerks. Bep van Velzen. Anne- lies Visser. Elly Vos en Alie Witzier. Eén leerling werd afgewezen. Bevorderd werden tot de tweede klasse der Primaire Opleiding Tineke Ad miraal, Mieke v. d. Berg, Dolly Boon stra. Jannie Burgwal, Löes van Dam. Joke de Haan, Loes Holleboom. Willy Huisman, Elly te Kulve (voorw. Bar- ry 't Lam. Alie van Oostrum. Joke Staal (voorw.). Nellie van Groningen, Els Hager. EUa Sjoerdsma (voorw.i. Marjo Blom, Nelleke Begemann (v.w.), Carla Boom. Manna v. d. Bos, Lieneke Fonken (voorw.), Winny Elliott, Mieke Gons, Gerrie Huurdeman. Adrie Leyen- horst. Rita Nap. Ans Onwezen, Ineke Pik. Ingrid Roelofsen. To Rijksen, Sa rina Schlebaum, Astrid Tjerks, Rini v d. Vlag en Jacueline Zwartjes. Twee leerlingen werden niet bevorderd. De uitslag van de gehouden examens van het I.V.I.O. te Amsterdam is als volgt Voor het Groot-klimroosdiploma slaag den Ank van Buuren. Corrie Pieper, Anneke van Sloten. Corrie Bouwmees ter. Corrie Drost en Loes v. d. Mey. Het Klimroos-diploma kon worden uit gereikt aan Clara v d. Wilt en Astrid Lammertsen en het Sleutel-diploma aan Corrie van IJken, Rudi van Wijk Hans Verkade, Corn. van Steendelaar, Wim Rey, Rini Rey. Fred Nolte, Henk Linde, Jac Kooy. Dirk v. d Kemp, Gerrit Heuving, Gerrit Hardeman, Leen Groen en Jaap Duyst. Voor Maatschappijleer en Omgangs vormen slaagden Bennie Roedelof, Ro - d. Schagt, Tom Het was te voorzien, dat er in Amster dam koppen zouden vallen. De politie- affaire is tot in de hoogste instantie uitgevochten. Hoewel van echt „vech ten" is geen sprake geweest, want als de debatten over deze affaire aan stuurden op het indienen van nieuwe moties of zelfs een kabinetscrisis, werd men gematigder Hoofdcommissaris Van der Molen, in deze zaak de zon debok, is ontslagen. Ook dat was eigenlijk wel te voorzien Het spreekwoord „Grote honden bij ten elkaar niet", geldt nog steeds en vooral in dit geval. De minister van Binnenlandse Zaken, die weliswaar ten dele de Kamer, maar nog steeds niet vele buitenstaanders van zijn gelijk heeft kunnen overtui gen. heeft fouten gemaakt, burgemees ter Van Hall. hoofd van politie, heeft fouten gemaakt en ook hoofdcommis saris Van der Molen zal niet steeds vlekkeloos hebben gehandeld. Dat nu juist de laatste het heeft moe ten ontgelden, geeft geen bevredigend gevoel Onder het mom van „met deze man is niet samen te werken" is hij de laan uitgestuurd. De man, di° een pracht'""» van heeft bij het Amsterdamse politie korps, is buitenspel gezet. Dat zou e-n normale zaak zijn, als de hoge beren ons van de noodzaak daartoe hadden overtuigd. Nu Odi nog oceeuo gebeurd en de uiteindelijk verantwoor delijke man, burgemeester Van Hall, nog steeds op zijn post blijft, komt dat spreekwoord van ..die grote hon den" in gedachten. Overigens is er een commissie be noemd, die alles nog eens precies zal nagaan Ze zal rapport uitbrengen over deze zaak, maar het is niet te verwachten dat het een opzienba rend rapport zal worden. De commis sieleden zullen wel onpartijdig zijn het is evenwel nu al duidelijk, dat hoofdcommissaris Van der Molen er het slechtst van af komt Burgemees ter Van Hall zal ook niet ongeschon den uit „de strijd" tevoorschijn ko men, maar zijn falen zal wel als min der erg afgeschilderd worden. Nee, voor velen is de affaire-Amster dam nog steeds onbevredigend. Het ziet er niet naar uit, dat dat onbevredigde gevoel verdwenen zal zijn als het rap port uit is. De zaak-Amsterdam was de Kamer TTnn- fpon rotrpTlnw^dr v nald Pijlman. Jan - - a<rrpnor geen regeringscrisis -waard. Of ze veld. Anton Barlo, Corn. van Bar neveld. Corn. Blom, Herman van Dam men, Frank Dust, Bert Engel, An- toon van Esch, Eddie Esser, Jan Har tog, Rudi o.d. Linden, Egbert Ooster hof, Rudi van Wijk, Jaap Duyst, Danny van Wilsum, Endip Kraan, Leen Groen, Hans Verkade. Corn. van Steen delaar, Gerrit Hardeman. Wim Rey, Gerrit Heuving, Rini Rey, Dirk v d. Kemp, Jac. Kooy, Henk Linde, Fred Noite Voor Omgangsvormen slaagden totaal 57 leerlingen. Boekhouden en Bedrijfsrekenen behaalden Hennie Bruinekool. Corn. van Nieuwenhuizen Mieke Stolk, Marg. Zrour, Sofia van Brummelen, Anna van Sloten, Corrie Pieper, Loes v. d. Mey, Corrie Drost, Ank van Buuren. Corrie Bouwmeester, Corn. van IJken, Rudi van Wijk, Hans Verkade, Corn van Steendelaar, Fred Nolte, Rini Rey. Henk Linde. Jac. Kooy, Wim Rey, Dirk van de Kemp, Jaap Dust, Gerrit Hardeman, Danny van Wilsum, Gerrit Heuving. Joke Bremmer. Sietske Kooy. Voor het Certificaat Koken en Huis houdkunde slaagden Rita van Zoeren, Hendrika Bruinekool, Jannie Gerritse, Willy de Goede. Reina Hornsveld, Cor rie Bouwmeester, Ank van Buuren, Corrie Drost, Astrid Lammertsen, Loes v. d. Mey, Corrie Pieper. Anna van Sloten, Clara v. d Wilt, Sofia van Brummelen. Ciske Buitenhuis. Marg. Zrour, Marijke Bonnema, Mieke Stolk, Corrie van Nieuwenhuizen. En voor het certificaat Naaien Corrie Drost, Ank van Buuren, Corrie Bouwmeester, Marijke Bonnema. Marg. Zrour, Willy de Goede. Sietske Kooy. gelijk heeft gehad, zullen de komende Kamerverkiezingen wel uitmaken. En dan gaan weer een heleboel knappe koppen de oorzaken van het verlies van de regeringspartijen uitzoeken. De hand in eigen boezem steken is er blijkbaar nooit bij KANTMAN. Kennis eerste Levensjaren werd be haald door Hennie Bruinekool, Willy de Goede, Reina Hornsveld, Corrie van Nieuwenhuizen, Mieke Stolk, Marg Zrour, Marijke Bonnema, Ciske Bui tenhuis, Janny Gerritse, Sofia van Brummelen, Corrie Bouwmeester, Cor rie Drost, Ank van Buuren, Astrid Lammertsen, Loes v d. Mey, Corria Pieper, Anna van Sloten. Clara v d. Wilt. Door de leerlingen van het derde leer jaar werden de volgende diploma's behaaldhet diploma Kantoorassi stent door Marja van Manen, Gré van Hattum, Joke Bremmer en Theo Keul- artz. Wim Westeneng slaagde voor Corres pondentie en Handels-Wetskennis, evenals Petra Kriek, Thea Stroomberg en Ria Bakker. Gerrie Hop behaalde Ned. TaalRon- ny v. d. Zwaan Correspondentie Ria Bakker en Thea Stroombergen Reke nen voor de Winkel. Ter gelegenheid van het 55-jarig be staan van de afdeling Amersfoort van de Vereniging van oud-onderofficieren van het voormalig Koninklijk Neder lands-Indisch Leger, „Madjoe". hield deze vereniging, waarvan ook vele Soester oud-militairen van het K.N.I.L. lid zijn, in Amersfoort een feestver- gadering. De heer Chr G. Walter heet te op deze bijeenkomst de aanwezigen welkom, met name Bondsvoorzitter F Witkamp en echtgenote. Spreker zette het doel en het stTeven van de vereniging uiteen. Hij consta teerde, dat het werk niet vergeefs is geweest gedurende de afgelopen 55 jaar, want dat er al veel tot stand is gebracht voor de gepensioneerde oud-onderofficieren en de weduwen van dezen. Desondanks bestaat er nog een aantal wensen, waarvan de gelijk stelling in pensioen met de collegae van het Nederlandse leger en uitbe taling van de salarissen over de peri ode van de Japanse krijgsgevangen schap wel'de belangrijkste zijn De bondsvoorzitter sprak o.a, over de besprekingen, die hij en vertegenwoor digers van zes andere bonden op het paleis heeft gevoerd met prins Bern- hard De prins is een voorstander van bundeling van de krachten door het laten samensmelten van de diverse militaire belangenverenigingen. De penningmeester, de heer W. Wern- sen, lid van verdienste, werd tijdens de bijeenkomst benoemd tot ere-Ud voor zijn verdiensten voor de afdeling Amersfoort als penningmeester. Hij kreeg een diploma De vergadering werd besloten met een gezellig samen zijn en een gezamelijke maaltijd. I Op de Amersfoortse weekmarkt werden aangevoerd 45.000 stuks eieren in prij zen van 12.tot 13,50. Middenpnjs f 12,50. Prijs per kg. 2.02.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1