V.V.V.-SOEST KINDERVOORSTELLING Johnson's populariteit daalt OPENLUCHTTHEATER GRATIS Officiële meiJedennwu J.B.T.B. Soest leidt in kringvoetbaltoernooi 000RSMFREN emr.F R0SR00M Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 In 't zicht der presidentsverkiezingen Lindsay republikeins kandidaat voor 1968 1. PRINSES ROZELIJN 2. DE VARKENSHOEDER B.LTKIVRI'RK'S Erkende Auto- en Seonferriisehnol Openbare BiMintheeek Soest-Zuid Klaar terwijl u wacht BEVER OI. SMEERSTATION Soester beatgroep blies hoos van de toren. Zo vlogen de duiven BURGERLIJKE STAND Krabbels van Knelis De Raiffeisenbank Soest buitenlands geld goede reisverzekering Eerste Soester Begrafenis-Onderneming 7e rit zomercompetitie Opiniepeilingen hebben het de laatste maanden hier onbarmhartig aange toond - de populariteit van president Lyndon Baines Johnson loop hard te rug. Het mercldeel der Amerikanen heeft of geen vertrouwen meer in rijn huidige president, of heeft op zijn minst veel op hem aan te merken. Zelfs, ja vooral in de eigen partij, krijgt Johnson het steeds zwaarder te verduren. Belangrijke figuren uit de democratische partij als senator Wayne Morse voeren openlijk oppositie tegen de ..big boss". Het is tevens een publiek geheim dat in de club van Johnson's adviseurs de homogeniteit is zoek geraakt. Dat zijn vervelende verschijnselen, die het moreel van een staats leider kunnen aanvreten en uithollen. Daar komt bij, dat de republikeinen in de vorig jaar gekozen burgemeester van New-York. de intelligente John Linsay, vermoedelijk de man hebben gevonden, die als kandidaat voor bet presidentschap voor Johnson een moeilijker tegenstander zou zijn dan de radicale Barry Goldwater. Wil Robert Kennedy geen president worden Tijdens een party in het Witte Huls willen een senator en zijn vrouw het vertrek verlaten om naar huis terug te keren Bij de deur worden zij te gengehouden door president Johnson, die lachend tegen de vrouw zegt ,,U komt de deur niet uit, vóórdat ik met u hebt gedanst" Heerste er ten tijde van de Kennedy's oo het Witte Huis een aristocratische sfeer die deed denken aan'n galant me nuet van Haydn. de partles van L.B J en lady Bird dragen meer het karak ter van een wervelende Amerikaanse musical, waar stijl niet ontbreekt, doch de spontane gezelligheid domi neert. Amerika's amicale, ongecompliceerde en .volkse' president beweegt zich ech ter heel wat gemakkelijker tussen zijn gasten dan in de politieke arena, waar zijn gemis aan ervaring en visie steeds duidelijker aan de dag treden. Steeds groter wordt het onbehagen, dat in brede kringen der Amerikaanse bevolking leeft over Johnson's harde, maar zeer ongenuanceerde buitenlandse politiek Een politiek van star anti- communisme, met de kans op een boe merangeffect. De verhouding tussen oost en west. die ten tijde van Ken- nedij een lichte ontspanning vertoon de. komt op die manier weer te liggen in de nerveuze sfeer van de koude oor log. Knelpunten. Uiteraard is de kwestie Vietnam het voornaamste knelpunt in Johnson's presidentiële loopbaan Maar ook de ongelukkige Interventie in de Domini caanse republiek en de vriendjespoli tiek ten aanzien van allerlei anti- organiseert ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan een op woensdagmiddag 6 juli in het bijwonen. Alle kinderen kunnen deze voorstelling AANVANG 14.30 UUR Opvoering door de Jeugdclub (Utrecht) WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voorne mens zijn om aan A P. van Breuke- len en R. Visser te Soesterberg en T Klomp te Ede, op hun daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde tn artikel 20 van de Wede„opbouwwet, vergunning te verlenen voor het bou wen van drie woonhuizen op het per ceel gelegen aan de Prof. Lorentzlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E. nummer 2802 (ged.), zulks in afwijking van het bestemmingsplan Soesterberg-dorp. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden ln de gelegenheid om binnen een ter mijn van één week na de dagteke ning van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage. Soest. 1 juli 1966. WET RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Soest maakt be kend. dat het voornemen bestaat aan de Nederlandse Pijpleiding Con structie-Combinatie te 's Gravenhage, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke ordening, voor de tijd van 5 jaar vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het bestemmingsplan voor gronden gele gen in het ..Landelijk Gebied" der gemeente Soest i.v.m. de bouw van 3 romneij-loodsen en een houten kan toorgebouw op het perceel, gelegen aan de Zandlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie D. nummer 2710. Alvorens een definitieve beslissing te nemen worden de rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gron den in de gelegenheid gesteld binnen een termijn van veertien dagen na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De hierop betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie afde ling I ter inzage Soest, 1 juli 1966. communistische, maar hoogst dubieuze Zuidamerikaanse dictators hebben de kritiek op Johnson's buitenlands be leid doen toenemen De democratische senator Wayne Mor se. die de laatste maanden al de fio len van zijn vlijmscherpe kritiek op de president heeft gericht, formuleerde het zo ..Als je maar tegen Fidel Cas- tro en Peking bent. dan krijg je bij president Johnson al een ruime vol doende voor je politiek inzicht". De president lijdt kennelijk onder de ze kritiek Zijn naaste medewerkers hebben kunnen konstateren dat hun baas de lartste tijd nerveuzer en prik kelbaarder is dan ooit en zichzelf soms zo weinig in de hand heeft, dat hij zijn zelfbeheersing verliest en heel bruusk kan uitvallen tegen zijn on dergeschikten. Wie volgt hem op? Zal een president, die zijn innerlijke zekerheid zozeer heeft verloren en die bovendien moet oppassen met zijn gezondheid (L.B.J. kreeg al eens een hartaanval) zich voor een volgende ambtstermijn nog weer beschikbaar stellen Daarover wordt ln de States thans druk gespeculeerd In dit pre-electorale spanningsveld heeft Robert Kennedy thans een zeer merkwaardige positie Ingenomen, Te ruggekeerd van zijn Zuidamerikaanse trip, welke hem bij de Amerikaanse negers zo'n grote populariteit heeft bezorgd, verklaarde hij aan de pers, dat hij zich in 1968 niet verkiesbaar zal stellen voor het presidentschap Grote consternatie Laat de machtige Kennedy-clan zomaar een dergelijke machtspositie vallen Men gelooft het hier nog niet zo erg. Robert wilde vermoedlijk duidelijk maken, dat hij Johnson de eer gunt zich weer kan didaat te stellen Maar wie weet. heelt Kennedy dit gebaar alleen gemaakt omdat hij de indruk heeft dat LBJ zelf wel zo wijs zal zijn zich niet weer beschikbaar te ■■tellen Want dan ls het pad voor deze energieke telg van de Kennedy-clan wel geëffend. Wie is Lindsay Maar vanzelfsprekend zullen ook de republikeinen proberen munt te slaan uit het prestige-verlies van Amerika's huidige president. Wie zal straks als kandidaat voor het presidentschap bij deze partij uit de bus komen Gold water zeker niet. Maar wie dan wel Algemeen wordt de 43-jarlge John Vliet Lindsay. die vorig jaar Robert Wagner is opgevolgd als burgemeester van New-York, als de meest serieuze kandidaat beschouwd C" OO Gedipl B A N -Instructeur PARKLAAN 33 SOEST TELEFOON 3982 (1)2955) b e g 03498-1951 Ook vrachtwagen- en busrijbewijs O wordt gehaald eD gebracht Deze jonge, dynamische politicus, die bekend is om zijn vooruitstrevende politieke en sociale Ideeën, heeft zich met een fantastische populairitelt we ten te omringen. Dat blijkt wel uit het feit. dat hij de eerste republikein is, die sinds 1925 er ln is geslaagd de stemmen van het merendeel der New- yorkse kiezers te verwerven. Als John. Lindsay doet in zijn optreden aan John Kennedy denken Hij ls een man met grote visie, ook wat internationale problemen betreft en staart zich niet als Goldwater blind op geweld en een Amerikaans wereldoverwicht Hij maakt een sportieve indruk en zal als een politieke glamour-boy vooral het vrou welijk deel der kiezers aanspreken Deze geboren en getogen Newyorker stamt niet als Kennedy uit een in vloedrijke. aristocratische familie Zijn vader was een tijdlang loopjon gen in Wallstreet en wist zich pas la ter op te werken. Zijn zoons zouden het ver brengen John werd burgemeester van New- York. Davld Is adviseur bij de U S. Treasury en Robert is ondervoorzitter ln de beheerraad van de Morgan Trust Oompanv New-York en Amerika verwachten veel van John Lindsay en het Is zeker niet onmogelijk dat Newyorks eerste burger nog eens oo zal klimmen tot de hoogste post in zijn land. Nieuwe aanwinsten. Romans. Aver, De man in de spiegel. Bates, Dat ene ogenblik. Cadell. De on gewenste gast. Freezer. Wat doe ie? O niks. Simenon, Maigret, en de maniak van Monmartre Van der Veen. Een idealist. Vos. Spelen met sDoken. Boeken over allerlei onderwerpen. Doman, Kleine kinderen kunnen le zen. Fallaci, Vrouwen in haar wis selend lot geobserveerd. Karskens, De stoomlokomotieven. Keiler. De bijbel heeft toch gelijk. De Klerk, Grietjebie, schoonheid van Suriname. Lammer. Zelf cadeautjes maken. Read. Moeder worden zonder vrees. Van Vanderschaeghe. Heinrlch Böll. Vedel en Lange, Bomen en struiken in bos en veld Vos. Een hand vol leven. Walther. Strijd tegen de misdaad. 2 dln. Woudstra. Het ge- luidsboek. Romans in vreemde talen. Bentz. Die Hexe aus dem Paradies. Geissler, Kalte Zeiten. Von Mar- tens-Goetz, Die wunderbare und span nende Geschichte der Herrn Blau. Ayer, The man in de mirror. Ches- terton, The innocence of father Brown Drabble, The Millstone. Gallico, Confessions of a story-teller Gal lico. The hand of Marv Constable. Gaskin. The file on Devlin He- mingwav. For whom the bell tolls Innes, The strode venturer Sa- royan, One day in the afternoon of the world. Spark. The Mandelbaum gate. Steen, The sun is my un- doing. Waugh, The mule on the minaret. Clavel, Le voyage du père. Dieryck, Les importunes, Husson, Le cheval d'Herbeleau. Mohrt, La campagne d'Ialie. Montupet. La rose amère Robbe-Grillet, La mai- son de rendez-vous. Het voetbalelftal van de afdeling Soest van de Jonge Boeren- en Tuinders Bond heeft het zondag ln Achterveld in het jaarlijkse tournooi om het kam pioenschap van de Kring Amersfoort goed gedaan. Na drie wedstrijden staan de blauw-wlttten aan de leiding. Over twee weken wordt het tournooi voort gezet. Soest moet nog twee moeilijke wedstrijden spelen, tegen Achterveld (derde) en Hooglanderveen (tweede). In het tournooi boekte de J.B.T.B. Soest twee overwinningen en een ge lijk spel. De grootste concurrent is momenteel Hooglanderveen, dat met twee gewonnen wedstrijden ook een goede kans maakt op de wisselprijs. Deze ploeg moet over veertien dagen nog drie wedstrijden spelen. De ont moetingen duren twee keer veertig minuten en worden gespeeld op het terrein van de v.v. Achterveld. In de eerste wedstrijd had Soest het niet moeilijk. De ploeg van Hoogland was een zacht eitje voor de blauw- witten. die bij de rust dan ook al met 4-0 voorstonden. De Soesters combi neerden goed en schoten veel. waar mee ze in totaal acht keer succes had den in deze wedstrijd. Ze speelden goed en drukten de Hooglanders in de defensie. Zonder al teveel inspannin gen bereikten de blauw-witten het einde, dat met 8-0 kwam door doel punten van Wagner (2), de goedspe- lende Ries van de Hoedt (4) en Joop en Gé Hilhorst. SOEST-HAMERS VELD 1-1 In de wedstrijd tegen Hamersveld had den de Soesters het moeilijker. Overi gens hadden ze ook met veel pech te kampen, want goede schoten en kop ballen gingen telkens rakelings naast of over. De blauw-wittten hadden in deze aantrekkelijke wedstrijd de beste kansen, die echter steeds verloren gin gen. Toch kwam Soest aan de leiding. Dat was twee minuten voor het einde van de officiële 45 minuten, toen Ries van de Hoed een voorzet van Jos Brou wer achter de Hamersveld-doelman gleed Omdat de scheidsrechter een paar minuten tijd bijtrok vanwege het Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerhruggen ten dienste staan Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Tefef 3256 c De Soester beatgroep „Ei El en de Klutsers" is in het nieuws gekomen door de bestijging van de OX. Vrouwe toren (Lange Jan) in Amersfoort. Nu is dat op zichzelf niet zo bijzonder, want dagelijks wordt de toren door velen beklommen, maar de manier waarop de Soester musici dit deden, trok wel de aandacht. Het tijdstip trouwens ook. In het holst van de nacht klommen ze namelijk via de langs de toren aangebrachte steigers naar boven. Ze meden dus de trap of de lift. Eenmaal boven aangekomen ontrolden ze een spandoek met daarop vermeld de naam van de band. Gevraagd naar de reden van dit niet alledaagse „uitstapje" zei een van de bandleden ..Deze stunt is bedoeld als tegenprestatie voor wat de Haagse beatband „The Q 65" deed. Die voer op een vlot de Noordzee over, Wij wilden ook iets doen, vandaar die to renbestijging". De vereniging ..De Zwaluw" nam zon dag met 162 duiven deel aan een wed vlucht vanaf Corbeil, afstand 444 km De duiven werden te zes uur gelost met noord-westen wind. De eerste duif arriveerde te 13,30 24 uur. Snelheid 984.60 m. per minuut. De laatste prijs- duif kwam aan te 133.58.52 uur. Uitslag A. J van Dorrestein 1 4 24. Comb. Wigtman-Roest 2 11 16 26. J Stalenhoef 3 6 13 29. J. Bauch 5. G. Rijksen 7 8 9 15 17 19 21 22 23 30 31 31 32. C. v Soest 10. J, v. d. Brakel 12 18 28 H. den Dekker 14. C. v. Klinge ren 20. J Ottens 25 R. Voskuilen 27. Ook de vereniging ,,De Vriendschap" nam met 157 duiven deel aan deze vlucht. De eerste duif kwam aan te 13.46.37 uur. Snelheid 952.23 m per minuut De laatste prijsduif arriveerde te 14.27.28 uur. Uitslag G. Hooyer 1 8 13. C. Bokma 2 15 22. G. Relerse 3 27 28. J. G. Ka merbeek 4 17 21. G H. v. d. Broek 5 31 W Altenaar 6 16 24 26. C. Vaessen 7 9. E C van Daatselaar 10 18. S.V.B. 11. B. v. Gerdingen 12. W. Nieuwen- huls 14 20 23. Prins Bernhard 19 30. C. Kaats 25. D. J Bos 29. J. v. Gro ningen 32. vaak wegraken van de bal, waren er toen nog zeven minuten te spelen. In de resterende tijd gelukte het Hamers veld om de gelijkmaker te scoren. 1-1. SOEST-EEMNES 4-0. In de wedstrijd tegen Eemnes was Soest veruit de beste ploeg. Dat bleek ook wel uit de score, die door Hilhorst werd geopend. 1-0. Ries van de Hoed en Wagner (2) scoorden de overige doelpunten in deze wedstrijd, waarin de blauw-witten het niet moeilijk had den. Doelman Smink hield zijn doel schoon. Na de eerste tournooidag ziet de stand er als volgt uit 1. Soest 3-5. 2. Hoog landerveen 2-4. 3. Achterveld 3-4. 4. Hamersveld 3-3. 5. Hoogland 3-0. 6. Eemnes 2-0. Hooglanderveen staat er theoretisch dus beter voor, maar het is de vraag of de achterstallige wed strijd in winst kan worden omgezet. Bovendien wacht deze ploeg over twee weken een zwaar programma van drie wedstrijden. De J.B.T.B. Soest, die het tournooi vorig jaar won. treedt op 17 juli in de resterende twee wedstrijden aan tegen Hamersveld en Hooglanderveen. Dit zijn belangrijke ontmoetingen, die de blauw-witten zullen moeten winnen om zich ook dit jaar kringkampioen te mogen noemen. De wedstrtijd tegen Achterveld begint om 12 uur. die tegen Hooglanderveen om 14.10 uur. De overige uitslagen van afgelopen zondag zijn Achterveld-Hamersveld 2-0. Eemnes-Hooglanderveen 0-1. Hoog land-Achterveld 0-4 Hooglanderveen- Achterveld 2-1. Hoogland-Hamersveld 0-3. GEBOREN: Pieternella Diana, dochter van A. M. Voute en M. J. E. Rietsma. Eikenlaan 26. Maarten Olfert, zoon van K. P. Evenhuis en J. A. Appel boom, Dr. de Voslaan 12. Patricia Veronica Maria, dochter van B A. M. Verschoor en A. M Boeren, Prof. Lo rentzlaan 163, Soesterberg. Jan Aart Izaak, zoon van B. D. Lübeck en S. Neyndorlf, Chr. Huygenslaan 59, Soes terberg. Henricus Johannes Maria, zoon van J. G. Tolboom en M. G Hil horst, Nieuweweg 86. Antonia Re- bekka, dochter van P C. Struik en J. P. van den Tol. Amersfoortsestraat 109, Soesterberg. Llnda Maria, doch ter van D. Janssen en A. Romijn. Van Maarenstraat 10, Soesterberg. Hllle- gonda Wllhelmlna, dochter van W A. Rasch en H. E. de Vries. Thorbecke- straat 26. Ariën Ludwlg Maria, zoon van W. jS. Kroonen, wonende te Gulpen en E M. Westhofl, Van Wee- destraat 88, Soest. ONDERTROUWD: Rudolph Nassau van Oosterom. Van der Vlughtpad 6, Eindhoven en Maria Alberts, Burg. Grothestraat 51. James Abraham Erasmus, Kampweg 64 en Hendrika Joppina Lazet, Kampweg 64. Klaas Sjoukema, Spoorstraat 7 en Hendrlca Maria van Nlmwegen, Lange Brink- weg 29. Gerardus Aloysius Lam, Graaf Wichmanstraat 110. Hilversum en Martha Geertrulda Maria Semper. Hartweg 52. Willemijndert van Dam. Frans Halsstraat 41, Zaandam en Gerritje Versluis, Postweg 69. Harry Maria van Bommel. Weststraat 15, Oostburg en Josephina de Clippe- laar, le Heeserlaantje 2. Gerrit Gerritse, Kerkpad Z.Z. 20a en Besse- line Marijke van Ee. Da Costalaan 14 GEHUWD: Edmond Irenaeus Albert Visser. Stadhouderskade 70. Amster dam en Cecilia Maria Clasina Huur- deman, Birkstraat 161. Otto van Willigenburg, Noordewierweg 274, Amersfoort en Sabiene Machteld Busch, Plasweg 34. Ignatius Wan- ceslaus Paulus Martinus Maria ten Berge, Anna Paulownalaan 18 en Wil helmina Bruins. Dijkhuisstraat 17. Wilhelmus Adrianus van den Breemer, Hartmanlaan 26 en Maria Margaretha Hoksbergen, Birkstraat 145. OVERLEDEN: Pim Zwart. 9 jaar. Vos- seveldlaan 31. Elisabeth Gijsberta Johanna Portengen. 70 jaar. gehuwd met A. Roest. Koninginnelaan 51. Yvonne Wilmot-Klink. 10 jaar. Anth. van Leeuwenhoeklaan 137. Soesterberg. Renger van de Hoef. 10 jaar. Gen. Spoorstraat 53. Soesterberg. Minna Christine Begemann. 85 jaar, weduwe van W. C. H Gautier, De Genestet- laan 3b. Petrus Hendrikus Segers, 86 jaar. weduwnaar van A. M. A. Hol len. Van Lenneplaan 56. Alexander Hendrik Theodoor Preusser. 74 jaar, gehuwd met J. van der Vlist, Postweg 2. Soesterberg. Dirk Engel. 50 jaar. gehuwd met M. van Tol. Bosstraat 5. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak meraokels innenome bln mit de bedriefs- sportkompetisie. Di* ls inmiddels allaang verleje tied, maor da resultaote binnen d'r nog vaok enoeg van te zien. Waant d'r binne bedrieve, die mekaor uutdao- ge om nog us te voeballe. De verliezer zeit altied wullie hadde pech, wullie kenne veul beter e^ daorom motta jullie ongs maor een revaansie geve. Kiek. das noeng bar mooi. Das nong net wat de orregenisatore wille. Nie allenug maor meedoen aster bedriefs- sportkompetisie is. maor ok daornao nog us bie mekaor komme om een bietje te sporte. Ut vreemde is, dat allenug de kleine bedrieve dat maor begrepe hebbe. de grote febrieke wille ut ok wel doen. maor dan allenug as ut beste elleftal ken speule, aanders wordt ut niks. zelge zullle. Da s meraokels iammer. da die luu dat zo bekieke. Zullle binne d'r allenug maro op uut om zoveul mogeluk prleze te behaole. Zullle denke zeker, dattut een goeie reklaome veur de zaok is. Gelukkig kompter een end an die ..topsport" in de bedriefssportkompe- tisie. waant de evenementenkemissie het noeng iets nieuws uuttedocht D'r worre in ut vervollug punte toe ekend veur ut aontaal deelnemers. En noeng kenne die grote bedrieve nog zoveul individuele priezen winne as zullie wil le, op de Uest, van de bedriefsprieze komme zullie meschien wel heul ong- deran te staon. Van de week waster ok weer voeballe tusse twee pliege, die mekaor in de bedriefssportkompetisie etroffe hebbe. Van Asch mos zo nodug teuge Bosman voeballe, of ommekeerd, da week nle. Al weke veur de tied was ut ut gesprek van de daag in die bedrieve en d'r binne heul wat opstellinge emaokt nie steeds mit aandere naome, wanter war- reke amper minse enoeg om een ellef tal op de been te brenge. maor das nong juust ut aorrugste. Ut was allegaor meraokels goed veur mekaor Zullie hadde een veld versierd en mooie voebalpakkles an. ut was al legaor net echt. Zullie hadde ok mooie naome zo iets as Real-Busman en Atletico Van Asch. Toevallug he'k wat van die wedstriede ezien, waant ik kwaam net op de fiets langs rieje. Ik doch eerst, datter nog( evoebald wier tusse de ouwe internat iqV naols en de D.W.S.-jongetjes, wak'nt die speule ok een revaanswedsfried, maor toenk deur de haog van minse binne ekomme was, bleke Van Asch en Bosman an ut voetballe te weeze. En goed. hoechtum! Da kajje trouwes naogaon. aanders zou ut nie zo zwaart van ut vollek hebbe ezien D'r waore toch gauw un dartig minse, de heule trebune was vol. En zullle hebbe meraokels kenne geniete, nie allenug van ut voeballe. maor ok nao ofloop. hek ming laote vertelle. En ut ging dur sportlef an toe. net as in de bedriefskompetisie. Zó sportief zellufs. dattut 3-3 was Ik ving ut een veurbeeld, da naovollu- ging verdient uw bank waar u kunt kopen en verkopen. En tevens een kunt sluiten. DIr. H. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) 47 amateurs en nieuwelingen gingen van start om 47 ronden of 55 km af te leggen. Gewoonte getrouw werd er weer snel gereden. in de tweede ronde gingen Keur en WingelaaT al op avontuur uit. maar slechts 7.es ronden duurde deze po ging In de 9e ronde probeerde Soete- man het alleen en Hulsken en Jaap v d Broek waren de demaranten van de 13e ronde, maar alles tevergeefs, In de 20e ronde viel de slag en trok zes man weg, t.w Keur. Ruttenberg, Jan W de Lange. Ed Bijl. Jaap v. d. Broek en Ed Wingelaar De Zoete en Jac v. d. Berg sprongen er achter aan, maar nog een zevental renners w.o. Faber, Eddy de Lange en Ad v. d. Ploeg wisten gezamelijk de kopgroep te bereiken Het grote peleton was volledig ge slagen. Vlak voor het einde moest L. Verhoeve lossen en sprong Cor Faber alleen weg. Uitslag 1 Cor Faber. 2. Raymont de Zoete. 3. Piet Bakker 4. Ed Wingelaar. 5 Jac v. d. Berg. 6 Piet Soeteman. 7. Eddy Bijl. 8. Jaap v d. Broek. 9. Klaas Keur. 10. Jan W de Lange 11. Eddy de Lange 12 Gerrit Rutten berg 13. Ad v. d. Ploeg. 14 E Koene, eerste van het peleton 15. de rest van het peleton. De 12 adspiranten met Thea Harde- man, moesten 25 ronden of 29 km rijden. Deze groep werd geheel uiteen gerukt. Op kop ging Horst. Den Oude, Co Zijtveld en Bouzaard. Zijtveld moest lossen en de andere drie voch ten om de eer. Uitslag1 Den Ouden, 29 km ln 46.29 min 2. G. Horst. 3 C. Boezaard. 4 Co Zijtveld. 5. D v. d. Heuvel. 6. R. Vos. 7. Thea Hardeman. 8. J. Em- melkamp 9. J. Hovlus. 10. Harm Hees.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5