Uit de stembus geklapt voorkeuze Slippers voor 5JÖ Lag Nieuwe verkeersregels op l januari 1967 HANDZETTER DRUECfCEiU mil Telefoonnummer zsekenauto Koorderweg 23 KOLLEKTIEW66 - ZOMERPRIJZEN IQM. Officiële mededelingen Maak nu gebruik van onze ere studietoelagen Raadgevingen voor uw vacant ie Zonder commentaar Wilson's eigen oppositie MET RMD EN DAAR Alex v. Keulen n.v, Aangevochten ontslag Analyse van stembusuitslag in Den Haag 5,3 „boeren"' in deftige wijk Bontmantels Konfektie Geen bezwaar. BONTHUIS „CLASSIQUE" bestaat van Uw tevredenheid Aanpassing aan Europese regels POLITIE TEL. 4444 TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 Welke gepensioneerde Oranje-Nassausehool te Soestdijk Bedrijfsongeval Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Succes voor Apollo Terwijl in de weken tussen de staten- en gemeenteraadsverkiezingen de po litieke partijen een koortsachtige bedrijvigheid ontwikkelden om hun popu lariteit bij het kiezersgilde te vergroten, boog de econoom F. IJmkers zich over de stembusuitslagen van de verschillende Haagse woonwijken. Doel van dit onderzoek was vast te stellen, in hoeverre het sociale niveau van de stemgerechtigde het stemgedrag beinvloedde. Zou men in de „elitewijken" niet meer op de rechtse partijen stemmen en zou in de arbeidersbuurten niet een sterke drang naar links bestaan Dat het zo simpel niet lag, bewij zen de uitkomsten van dit belangwekkend onderzoek, die kortelings in Eco nomisch Statistische Berichten zijn gepubliceerd. ..Links" stemt soms ultra-rechts Ofschoon dit onderzoek zich beperkte tot de gemeente Den Haag, mag men houding tot de heel wat hogere ge meentelijke gemiddelden. Wel kon worden geconcludeerd dat in de be- op goede gronden veronderstellen dat j tere wijken de P.S P. veel beter voor de de stemgewoonten van de Hagenaars dag kwam dan de C P N Het pacifis- niet zó sterk afwijken van het lande- tisch socialisme heeft in intellectuele lijke gemiddelde, dat de conclusies niet kringen meer aantrekkingskracht dan tot op zekere hoogte representatief het communisme, zijn voor het gehele land Als uit- De boerenpartij verwierf in deze def BONTHUIS ff gangspunt voor het onderzoek diende de stembusuitslag per woonwijk in Den Haag van de op 23 maart 1966 gehouden verkiezing der Provinciale Staten. De onderzoeker heeft gebruik gemaakt van een rangschikking van de Haagse woonwijken naar sociaal niveau volgens een door het Bureau der Statistiek der gemeente Amster dam ontwikkelde methode. Bij deze methode is men er van uit gegaan, dat het sociaal niveau in de wijken wordt bepaald door een aantal karakteristieken, zoals het telefoonbe- zit, het al of niet hebben van een middelbare of hogere schoolopleiding van de manlijke beroepsbevolking, de mate waarin de boefenaars van vrije beroepen onder de manlijke hoofden van huishoudens voorkomen etc. etc. Met behulp van deze criteria is het sociaal niveau van de bewoners van een wijk ongeveer vast te stellen. Hoe was nu de stemmenverdeling in de verschillende Haagse wijken V.V.D. cn elite. Dr IJmkers geeft allereerst de stem menverdeling in de wijk met het hoogste sociale niveau, de elitewijk zoals de volksmond zegt (Duttendel. Van Stolpark, Zorgvliet). In deze wijk leefde de liberale ge dachte blijkbaar sterk, hetgeen blijkt uit het zeer hoge percentage dat de VVD. hier behaalde (44,7%) tegen over een gemiddelde voor geheel Den Haag van 17,8%). Ook bleek te be langstelling voor de extreem liberaal Van Rappard hier relatief groot te zijn, n.1. 1,3 tegenover een gemeen telijk gemiddelde van 0.4 De aanhang van de links georiënteer de partijen P. v. d. A.. P.S P. en C.P.N. bleef in deze wijk relatief klein in tige Haagse wijken nog 5.3 van de stemmen. Overigens lag dit beneden het gemiddelde (11,5%). „Linkse boeren" In een der grootste woonwijken met een laag sociaal niveau bleken de links partijen hun grootste aanhang te hebben P v. d. A., PSP. en CPN. scoorden hier resp. 37,2. 10,8 en 7.4 van de stemmen, hetgeen bo ven het gemeentelijke gemiddelde (26,3, 7,2 en 2.5%) uitkwam. Uit de cijfers blijkt, dat de C.P.N in de ar beiderswijk veel meer boven het ge meentelijk gemiddelde uit rees dan de PSP hetgeen er andermaal op duidt dat de laatste partij minder ge bonden is aan de typische volksbuur ten dan de communisten. De V.V.D kreeg hier weinig stemmen (5,7%), Rappard kwam er niet aan te pas (Q.1%), maar.... de Boeren-, partij behaalde 11,5 van de stem men Hier zien we het merkwaardige, ook elders geconstateerde feit dat mensen, die eerst uitgesproken links stemden, plots éen reuzezwaaf naar Koekoeks rechtse partij hebben gemaakt Een tour de force, die „boer" Voogd dezer dagen deed verzuchten dat „linkse elementen doordringen in onze ultra rechtse .partij". Verbanden. Over het algemeen waren de' K-VP - stemmers in de wijken met een wat lager .sociaal niveau sterker vertegen woordigd., dan-in de sociaal wat hoger Als U maar veel van bont en haar verwerking afwist mevrouw en als U dan ook nog door de voering heen kon zien, ja dan kon u overal uw bontmantel gaan kopen. Maar nu, nu mag u geen risico lopen, nu moet U naar de vakman. Een minder geslaagde koop van een japonnetje is sneu, maar een bontmantel? Niet aan denken mevrouw! Dat gebeurt niet als de adviserende stem van de vakman U ter zijde staat. B. VAN TENT, BONTWERKER LAANSTRAAT 35, BAARN TELEFOON 2126. geklasseerde wijken. Voor de protes tants-christelijke kiezers (A.R.P en C HUgold het tegenovergestelde. Uiteraard hield dr IJmkers zich niet alleen bezig met de stembusuitslagen in de „beste" en de „laagste" woon wijk, maar onderwierp hij ook de uit slagen ln de andere woonwijken aan een uitvoerige analyse. Hij komt op grond hiervan tot de con clusie. dat het verband tussen sociaal niveau en stemgedrag het duidelijkst is bij de V.V.D Hoe hoger het sociaal niveau in een woonwijk, hoe groter het aantal op de V.V.D. uitgebrachte stemmen. Beïnvloeding. Het stemmenpercentage voor de P.v d.A. wordt minder sterk door het so ciaal niveau beinvloed Natuurlijk re- cruteren de socialisten het grootste WEDEROPBOUWWET Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan: a ,H' w- .van Asck. Hellingweg 12, alhier op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet vergun ning te verlenen voor het bouwen van 8 autoboxen op het perceel, gelegen aan de St. Theresiastraat. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H. num mer 7907 (ged.) zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soestdijk- 't Hart". b. aan M. A. van Ee, p.a. F. van Mie- deel van hun aanhang uit de lagere risstraat 98b te Amsterdam op zijn sociale millieus. maar in de betere daartoe gedaan verzoek op grond van wijken hebben zij toch meer succes het bepaalde in artikel 20 van de dan de liberalen in de arbeiderswij- Wederopbouwwet vergunning te verle ken. nen voor het bouwen van een woon- Het' verloop van de stemmenpercen- £uis °P het perceel, gelegen aan de tages van de Boerenpartij bleek heel Van Beumngenlaan kadastraal bekend i o* ri >"i f C? «Af.1 a o 1 a gemeente Soest, sectie C, nummer 1649 zulks in afwijking van het bestem mingsplan „Soest-Zuid" Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een ter mijn van één week na de dagteke- coHHrït F-.r\rmr, nln?? van deze bekendmaking hun fm"?r ^1 "8?tUri'e bezw£ren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage v/at grilliger. Toch is het zonneklaar, dat de boeren in de intellectuele mi lieus aanzienlijk beneden hun lande lijke stemmengemiddelde blijven Bij de K V.P en A RP is echter ternau wernood sprake van een verband met het sociaal niveau De C.HU milieus iets meer aanhang te verwer ven dan in de andere milieus, maar deze tendens is overigens voor Den Haag - vrij zwak. althans betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn ter ge meentesecretarie ter inzage Soest. 8 juli 1966. SCHOENHANDEL LUXE LEDERWAREN REPARATIE-INRICHTING Koninginnelaan 76 - Tel 4145 Prijzen zeer geschikt voor uw vakantiebeurs. Wat dacht u van Kom eens kijken Heel veel gekke prijzen. Wij verstrekken Contant zegels, ook op reparatie. :n studentenkringen heerst bezorgd heid, omda het ministerie van onder wijs en wetenschappen zou gaan be zuinigen op de rijksstudietoelagen. Zo circuleert het gerucht, dat een deel van de studenten het komende jaar een lagere toelage zal krijgen dan het afgelopen studiejaar. Een aanwijzing in deze richting gaf minister Diepen horst dezer dagen nog op schriftelijke vragen van de heer Tans Tot dusverre werden de studietoelagen vastgesteld op basis van het inkomen van ouders van studenten. Hierbij werd echter niet gelet op wat de ouders aan indirecte studiehulp'' ont vangen in de vorm van extra kinder aftrek en kinderbijslag. Thans zou men deze factoren wel in zijn over weging gaan betrekken en dit heeft tot gevolg dat in vele gevallen de stu dietoelage omlaag zal gaan. Wij achten dit volkomen op zijn plaats en begrijpen niet, dat dit niet veel eerder is gebeurd. Extra aftrek in de ftscale sfeer en dubbele, soms drie voudige kinderbijslag zijn toch in zekere zin ook baten, die de finan ciële positie van de ouders zodanig verbeteren, dat zij in ruimere mate in de studiekosten van hun kinderen kunnen bijdragen. Het is eigenlijk absurd, dat men zich dit nu pas is gaan realiseren. Veel studenten hebben gezien de financiële positie van hun ouders, een te grote studietoelage. Dat er onder de ouders van studenten flink zal worden ge mopperd, lijkt overigens wel voor de hand te liggen. Zodra de overheid weigert voor Sinterklaas te spelen, deugt zij niet. De Nederlandse weggebruiker zal met ingang:, van januari 1967 rekening moeten houden met ^een aantal- nieu we verkeersregels. Dan zal namelijk het nieuwe „verkeersreglement" van prof. rar. A. D. Belinfante in werking treden. Het werkstuk is het resultaat van acht jaar hard studeren en veel confereren. De opzet van prof Belifante was niet alleen nieuwe regels te maken, die het verkeer veiliger zouden maken, maar ook om heel Westeuropa een wet geving te krijgen, die voor wat het verkeer betreft, overal hetzelfde is. Vooral dit totstandbrengen van een Europese wegcode heeft veel tijd ge kost. Het ziet er nu echter naar uit, dat prof. Belinfantes initiatief zal slagen. Andere landen zullen ervoor zorgen hun eigen regels aan te passen aan het nieuwe Europese schema. Veel nieuws kon het nieuwe reglement overigens niet brengen. In de acht jaren, dat prof. Beiinfante aan het werk is geweest, is regelmatig iets uit gelekt van wat er stond te gebeuren. Voor wie het allemaal niet zo heeft gevolgd, hier toch even de belang rijkste veranderingen: bij het inhalen is men verplicht de richtingaanwijzer te gebruiken; de witte lijnen op het wegdek krij gen rechtsgeldigheid. rechts afslaand verkeer moet voet gangers voorrang geven, ook als er geen zebra is: men mag niet dichter dan vijf meter bij een straathoek parkeren was tien meter trams moeten voorrang geven aan verkeer op een voorrangsweg op alle voorrangswegen buiten de bebouwde kom geldt een parkeerver bod: rechts inhalen is toegestaan wan neer men in een file rijdt: stoppen bij bushaltes is toegestaan voor in- en uitladen: bromfietsers mogen niet meer naast elkaar rijden; slordig parkeren (buiten witte lij nen) kan worden bekeurd. Ook het achterlaten van het kontaktsleu- teitje is strafbaar; invaliden hebben altijd voorrang: brandweer-, politie- en ambulance wagens hebben alleen voorrang als zij zowel zwaailicht als sirene ge bruiken. In het reglement zijn ook een aan tal nieuwe verkeersborden opgenomen. Zo komen er borden met de romeinse cijfers I en II om aan te geven aan welke zijde van de straat men op even of oneven dagen mag parkeren. Nieuw is ook het bord met de aanwijzing dat vrachtwagens en autobussen motor voertuigen op meer dan twee wielen niet in mogen halen. Een pijl in de vorm van een omgekeerde U met een streep erdoor duidt aan, dat men niet om mag keren. Een blauw bord met drie witte strepen van de linker be nedenhoek naar de rechter bovenhoek geeft het einde van de bebouwde kom aan. In het kader van de pogingen om het verkeer vlotter te laten verlopen is ook de bepaling opgenomen, dat men niet onnodig langzaam op de autosnelwegen mag rijden. Voertuigen, die niet boven de veertig kilometer mogen of kunnen rijden, hebben geen toegang meer tot de autowegen (was 20 kilometer per uur). Een echte minimumsnelheid voor de autoweg wordt met het nieuwe regle ment nog niet ingevoerd, maar het is wel verboden om, zoals het reglement zegt, „het verkeer te stremmen door onnodig langzaam te rijden". Dit geldt ook voor wegen binnen de bebouwde kom. Een voor automobilisten welko me bepaling is, dat op plaatsen waar parkeren is verboden, de trottoirban den geel zullen worden geschilderd. Op het ogenblik is het vaak een ware puzzel om uit de vele parkeer- borden wegwijs te worden. Het nieuwe verkeersreglement is strak ker en moderner dan het vorige. Zo wordt er niet meer plechtstatig van rijwielen, maar gewoon van fietsen gesproken. De auto's op de borden hebben ook een moderner uiterlijk ge kregen en lijken niet meer op de his torische T-Fordjes. Modernisering was ook wel hard nodig als men weet, dat het verkeersreglement, waar we het tot l januari mee moeten doen, uit 1935 dateert. De voorvechters van links voorrang hebben in dit nieuwe reglement nog geen erkenning gekregen. De alge mene regel rechts gaat voor blijft gehandhaafd. Toch heeft minister Suurhoff (verkeer), die het reglement heeft ondertekend in het staatsblad twee regels ingevoerd, die de door stroming op kruispunten moeten be vorderen. Inhalen op kruispunten is in het nieu we reglement verboden Inhalen is vol gens de minister een van de gevaar lijkste handelingen die de weggebrui ker kan uitvoeren Een derde van de ongelukken gebeurt bij dergelijke po gingen). Het verbod wordt nu inge voerd om de situatie nog niet gevaar lijker te maken. Op kruispunten mag, bij het verlenen van voorrang aan rechts, niet meer tot op de helft van het kruispunt worden „opgereden". De kruisings- vlakken moeten geheel worden vrij gelaten. Tot nu toe stond daar geen enkele sanctie op. Voortaan is het ge vaarlijke baantje verwisselen dus van de baan. De bepalingen over het voeren van licht zijn duidelijker geworden. Bin nen de bebouwde kom kan men kiezen tussen dim- en stadslichten. Wie mist lampen aanheeft mag niet tegelijk zijn grote licht gebruiken. Wie vlak achter een voorganger rijdt mag geen groot licht voeren. In het vorige re glement stond dit omschreven als „on behoorlijk", nu is het strafbaar. wil ons enige dagen per week komen helpen voor distributie- Werkzaamheden. Werktijden nader te regelen. Van Weedestraat 29A Telefoon 2566 Ga nooit vermoeid op reis. U kunt be ter eerst uitslapen, op uw gemak pak ken en een dag later vertrekken. Kies de dagtrajecten niet te lang. Be langrijk is in ieder geval regelmatig (dl. na elke twee uur) te rusten. Zorg voor een juiste zithouding, door de stand van de voorbank goed ln te stellen. Zorg er voor dat u (als bestuurder) steeds voldoende frisse lucht krijgt. Eet onderweg af en toe een kleinig heid en stel de hoofdmaaltijd uit tot het dagtraject er op zit Gebruik een goede zonnebril, want vermoeidheid openbaart zich vaak het eerst aan de ogen Wissel zo mogelijk van bestuurder na enige uren te hebben gereden. Steek in één etui aUe autopapieren met de groene kaart, reis- en krediet brief A.N.W.B., lidmaatschapsbewijs wegenwacht en radiokaart en laat de ze niet in de auto liggen Let op de geldigheidsduur van uw pas poorten en steek ze bij u. Voeg een onderdelenpakkctje en wat extra gereedschap bij de bagage, zo dat u onderweg de juiste bougie, een passende ventilatorriem. zekeringen en lampjes e.d. ter beschikking hebt. Er zijn twee soorten voetgangers: vlugge en dode!" aldus een definitie van ir Goudappel. Enkele andere uit spraken van hem waren: „De voet ganger Is het laatste obstakel op de weg naar een vlotte afwikkeling van het verkeer". „Een voetganger is een automobilist, die er na veel moeite in geslaagd is om zijn auto kwijt te raken". Voor het examen machineschrijven van de Stichting Stenografie en Ma chineschrijven slaagden de volgende leerlingen van de Oranje Nassau- school voor Lager Administratief en Economisch Onderwijs te Soest Dik v. d. Kemp. Ank van Buuren, Marijke Bonnema, Rini Rey, Jannie Gerrltse, Geesje v d. Broek, Leen Groen, Siets- ke Kooy, Wim Rey, Henk Linde, Cor- rie Pieper, Ronny v. d. Zwaan, Loes v. d. Mey, Mieke Stolk, Anneke van Sloten en Corn. van Steendelaar Bij de bouw van een stalen schuur aan de Laanstraat is de heer W. v D. van een trap gevallen en met rugklachten naar „Zonnegloren" vervoerd. Deze stalen schuur wordt gebouwd om een bestaande houten schuur met asbest dakplaten. Toen de heer v. D.. die de eigenaar van deze stalen om bouw is, boven polshoogte wilde ne men en de trap opging is hij waar schijnlijk zijn evenwicht kwijt ge raakt en op het asbestdak van de oude schuur terecht gekomen. Dit dak begaf het en de heer v. D. kwam van 2% meter hoogte op de grond terecht met het bovenvermelde gevolg Labourkabinetten hebben nog al eens interne revoltes meegemaakt, waar van de befaamdste wel is geweest toen Aneurln Bevan er de brui aan gaf. Diens voorbeeld is nu gevolgd door Frank Cousins, die in zijn ont slagbrief verniét' gende kritiek levert op de wetgeving voor lonen en prij zen, die het kabinet aan het Lager huis heeft voorgelegd. Helemaal een verrassing kan dit voor niemand zijn. want de uiterst linkse Cousins heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in dit opzicht allerminst eensgezind was met pre mier Wilson Maar zijn plaats in het kabinet was de premier veel waaTd Niet om de portefeuille van technolo gie zozeer, dan wel om het fefit dat de invloedrijkste vakbondbestuurder deel uitmaakte van het kabinet. Cousins keert nu terug op zijn oude post, aan de top van de transportar- beidersbond een post die op zichzelf al van belang is door de grootte van die bond, maar nog belangrijker is geworden door wat Cousins zelf er van gemaakt heeft. Boeten Ongetwijfeld zal Cousins in zijn her nomen oude functie slag leveren tegen al wat de regering beoogt, voor zover het de vakbonden beteugelt. Het regeringsplan is om door dreiging met boeten af te dwingen dat even tuele stakingen op een redelijke ter mijn worden aangekondigd en dat - vóór het hard tegen hard gaat - een afkoelingsperiode wordt doorlopen, waarin eventueel de zaken nog onder bands geregeld kunnen worden. Het 'belang van deze wetgeving is dat Wilson beoogt op deze maniet te voorkomen dat de loon- en prijsstruc tuur kapot gaat door plotselinge sta kingen, die of ze nu eindigen met een loonsverhoging of niet, altijd ernstige economische schade aanrichten. Knak Dit streven van Wilson heeft al een een ernstige knak gekregen door de staking der zeelieden, waarbij al een deel van de matiging der looneisen overboord is gegaan. Het aftreden van Cousins en diens terugkeer in de topleiding van de Britse vakbeweging zal het voor Wil son nog moeilijker maken zijn verlan gens door te zetien. Het merkwaar dige feit doet zich voor dat de premier niet bijzonder veel last heeft van de officiële oppositie der conservatieven, maar des te meer van de onofficiële die de socialistische partij zelf levert op de linkerflank. KOSTWINNERSVERGOEDING Hoe hoog moet het inkomen zijn van een weduwe, indien zij een zoon heeft die in dienst is, om kostwinnersvergoeding te kunnen krijgen. AntwoordEen weduwe, wier zoon (kostwinner) in dienst is, komt alleen dan voor een kostwinnersvergoeding in aanmerking, indien haar inkomen be neden een bepaalde grens blijft, welke thans gesteld is op f 141,per week (bruto) KLANKHOUT Zijn er uiterlijke ken_ tekenen aan een gitaar om te zien of hij van goed klankhout is of niet? Antwoord Dit ligt helemaal aan het model van de gitaar. Bij een massieve (electrische) gitaar doet het hout er niet toe, want hier wordt het geluid niet „mooier" gemaakt door het hout maar door de versterking die het ge luid via elementen binnen krijgt. Vaak wordt voor deze instrumenten het slechtste vurenhout gebruikt, dat er voor het oog toch mooi uitziet met een dikke laag lak erover. Bij een klank kast-gitaar is het klankhout zeer be langrijk, omdat hier het hout het volume en de klankkleur van de gi taar bepaalt. De kwaliteit van het hiervoor gebruikte hout valt voor een leek van buitenaf heel moeilijk te bepalen, men moet een ware vakman zijn om dit te onderscheiden. Vraag proefrit bij: Automobielbedrijf Amsterdamseweg 29 Amersfoort - Telef. 14243 Iedere zaterdag SIMCA-SHOW ara» De artsendlenst wordt dit weekeinde waargenomen door de artsen B. C. A. Nicolas, Steenhoffstraat 12. tel. 2667 en H. J. Stroband, H. Blaeckweg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13,00-13.30 uur P. ten Berge, Steenhoffstraat 69 Apotheek Zaterdag en zondag apotheek „Soest- dijk". Oranje-Grocnc-Kruis Zr. H. Sijtsma, Bosstraat 29, tel. 44310. Wit-Geïe-Kruis Zr. J. Senden, Slmon Stevinlaan 3, Soesterberg, tei. 03463-1359, b.g g. bood schappen in de brievenbus. Groene Kruis Zr. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 9 uur gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. Bed. H. Doop. 7 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst Kinderoppas. Emmakerk 10 uur ds K. van Liere. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Ilceskapel 10 uur ds H. J. Meijer van Soest. EJtheto 1015 uur Jeugdkerk. Zonnegloren 10 uur jhr. F W. van Berkhout van 10 uur jhr. F. W. Teding van Berk hout van Koekange. Ichtus Kerk 10 uur ds J. Smit. Viering H.A. 17 uur ds J. Smit. Dankzegging. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 uur ds S de Jong. Bed. H.A. 5 uur ds S. de Jong. Dankzegging. WilheJminakerk 10 en 5 uur ds C. M. van der Loo. GEREFORMEERDE KERK Eltheto Geen opgave. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 en 6 uur ds Vlietstra van IJmui- den. GEREF. GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur leesdienst. Ver. v. VR1JZ. GODSDIENSTIGEN \fd. van de Ned. Protestantenbond 10.10 uur ds W. Leerink. VANGELISCIi Ll'TH. GEMEENTE Van Weedestraat 19 10.30 uur drs W. J. Manger. ADVENTSGEMEENTE Zaterdag, 10 uur, Bijbelstudie. 11 uur ds C. H. W. Tempel. EVANGELIE-GEMEENTE Maandagavond, 8 uur. volle evangelie samenkomst in het St. Josephgebouw, zaal Zuid. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 30 uur ds H. C Valeton. EVANGELISCH LUTH GEMEENTE 10.30 uur ds W. F. Schröder. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zondag H. Missen te 7 30. 10 3C en 12 uur. Hoogmis te 9 uur. 's Ayonds 7 uur lof In de week de H. Missen te 8 en 9 uur KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestr. Zondag H. Missen te 7 30, 10 30 en 12 uur 9 uur Hoogmis 's Ayonds 6 uur lof In de week (uitgezonderd woens dag en zaterdag) H Missen te'7.45 en 8.30 uur. Woensdag en zaterdag te 7.45 en 9 uur KERK SOEST-Z.. St. Willibrordqsst?. H. Missen te 7,30 en 11 uur. Hoogmis te 9 uur 's Avonds 6 uur lof Overige dagen H Missen om 7 en 8 uur. Het Soester Mannenkoor „Apollo" nam woensdag j.1. deel aan een zangcon cours, dat gehouden werd in „Musis Sacrum" te Arnhem. Het kwam uit in de afdeling Uitmun tendheid en behaalde een eerste prijs met 330 punten. Dit aantal punten betekent voor Apollo een hoogtepunt van de laatste jaren. Het koor zong als verplicht werk een compositie van Lachner „Hymne aan de muziek" en als vrij nummer „Das edle Herz" van Bruckner. De leiding was in handen van Gerard van de Schepop. Het ontslag van hoofdcommissaris Van der Molen vormde de aanleiding van een nogal verhitte discussie binnen en buiten ons parlement Waarom hij wel en burgemeester Van Hall niet? Deze vraag werd door vele opgewor pen. Toch is dit het kardinale pro bleem niet Waarom het gaat is de orde in Amsterdam zodanig te her stellen, dat gebeurtenissen zoals die de 14e juni plaatsgrepen, niet meer zullen gebeuren. Dat de hoofdcommissaris de bons kreeg, is zeker niet ten onrechte. Natuurlijk is de man van goede wille geweest, maar zijn contactuele eigen schappen bleven duidelijk onder de maat. Het is een publiek geheim dat hij niet alleen slecht kon opschieten met de heer Van Hall, maar dat ook de verhouding met de andere leiding gevende politiefunctionarissen in de hoofdstad niet al te best was. Helaas Is zijn ontslag nu een beetje in de politieke sfeer getrokken, en krijgt de man allerlei bloemstukken toegezon den van mensen, die niet zozeer be wonderaars van v. d. Molen alswel politieke tegenstanders van burge meester Van Hall zijn. Als men met alle geweld bloemen wil sturen, zouden die beter besteed zijn aan de politieagenten, die onder zeer moeilijke omstandigheden temidden van een revolterende massa hun werk hebben gedaan, en dagelijks de kas tanjes uit het vuur moeten halen.

Soester Courant | 1966 | | pagina 10