IÜ S.E.C. honkbalkampioen le klasse rayon Gooi-Utrecht Als de sterren spreken B.D.C. j Onverdraagzamer Y.Y.V.- nieuws Soester Courant 2566 5154 VOLVO - Veilig Het oog gericht op dreigementen Vrijdag 8 juli 1966 45e jaargang no. 52 Uitgave: Drukkerij Smit - Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29a. Soest Tel. 2566 en 5154 - Postgiro 126156 Door onvoorzichtigheid naar Zonnegloren Auto over de kop w-j* niet alleen bereikbaar onder telefoonnummer doch ook onder nummer Voor Studieboeken SMIT's Pockethall-Boekhandel Voor hen die het willen horen PARKGARAGE A. v. d. Hoef EL. BRANDWEER 3 3 3 3 OLITIE TEL 4444 Gevonden voorwerpen Programma S.E.C.-honkbal Soesterbergse trekker met oplegger oorzaak van ernstig ongeval Leger des Heils Evangelisatie Baldadigheid De politierechter zal moeten beslissen SOESTEM OURANT Abonn. p. kwart, f 2.15 - per post f 3.40 Verschijnt iedere dinsdag en vrijdag Er valt een toenemende onverdraag zaamheid in onze huidige samenle ving te ontwaren. Op alles wat maar mogelijk is wordt kritiek uitgeoefeld, in kranten, voor radio en televisie, in ingezonden stuk ken, in brieven en vragen van kamer leden aan ministers of van raadsleden aan colleges van b. en w. Het uitoefenen van kritiek is na tuurlijk gezond en ons fundamenteel recht, maar het hakketakken wat men thans ontwaart, maakt de indruk dat het middel hoger aangeslagen wordt dan het doel wat men er mee wil bereiken. Men kritiseert en stelt kri tische vragen vaak meer om zichzelf te laten horen, om op deze wijze toch maar van zijn gezindheid blijk te ge ven, dan omdat men daar enig re sultaat van verwacht. Wanneer men let op de vragen die kamer- en raadsleden soms aan de overheid stellen, dan moet men toch wel concluderen, dat dit vaak geen andere zin heeft dan om stemming te maken, d.w.z. stemming voor het eigen- of partijstandpunt. Vragen lou ter dus om 'n beetje gratis propagan da te voeren, want de vragensteller weet van tevoren, dat het antwoord vaak weinig zeggend zal zijn en in elk geval niets aan de situatie zal veranderen. Ook bij interviews, vooral voor de televisie, gedragen sommige journa listen zich als „harde" ondervragers. Ze stellen vragen alsof ze tot de ge heime politie van een dictatoriaal land behoren, zonder enig pardon voor hun slachtoffers. De samenleving schijnt steeds armer te worden aan humor en aan begrip voor het individu Men denkt en han delt massaal, altijd redenerend van uit een organisatie-standpunt, waarin men voorbij gaat aan het ge wone menselijke, het genuanceerde verschil in denken van ieder individu Er zijn zijn geen twee mensen gelijk, maar men wil ze toch, in organisato risch verband, gelijk laten denken vol gens de principes die men toedicht aan de betrokken partij of organi satie. Het akelig om te zien hoe ook de jongeren zonder enige humor protest marsen organiseren om ernstig en hard te provoceren. Men zal ons te genwerpen. dat een protest nu een maal altijd ernstig is, ernstig bedoeld en dus ernstig uitgedragen moet wor den. Waarom? Waarom die alleen maar harde leuzen en uitroepen, die span doeken met een kreet Zou er vai. die Maandagmorgen is de 76-jarige heer H. P. W. met zijn fiets gevallen. Bij de kruising Nassaulaan-Oranjelaan, waar de straat opengebroken is, wilde hij zonder af te stappenn, via het trottoir zijn weg vervolgen. De trot toirband werd hem echter noodlottig, hij kwam te vallen en moest met een gebroken linkerheup naar „Zonneglo ren" worden vervoerd. Maandagmorgen, tegen half twaalf Is een auto. bestuurd door L. C. de B. uit Soesterberg, over de kop geslagen. Hij reed op de van Weerden Poelman- weg richting Soesterberg en was juist de spoorwegovergang over. toen zijn auto hevig begon te slingeren en naar links en rechts uitweek, via een boom door de afrastering van de Waterleiding reed. enige malen over de kop sloeg en De B, uit de auto in de struiken werd geslingerd. Met ernstige verwondingen aan hoofd, ribben en benen werd hij naar „Zon negloren" vervoerd. De auto is alleen nog goed voor de sloop. En nu weer een attraktie voor de jeugd Zoals ieder jaar organiseren de V.V.V.'s Baarn, Bilthoven, Bunschoten, Spakenburg, Soest en Zeist een jeugd- fietstocht. Meisjes en jongens van 12 tot 17 jaar kunnen hieraan deelnemen. De datum is vastgesteld op donderdag 28 juli. De vertrektijd is 9 uur bij het V.V.V.- kantoor. We hopen, dat het weer gunstig zal zijn. want er is een mooie route voor jullie uitgestippeld en er liggenover- al verrassingen op jullie te wachten. Voorlopig is de route nog geheim, maar deze wordt jullie uitvoerig be schreven. op de ochtend van vertrek overhandigd. Wie aan deze aardige tocht wil deel nemen kan aan ons kantoor een deel nemerskaart komen afhalen a 75 cent. Deze deelnemerskaart is voorzien van een aantal bonnen, waarop de ver rassingen, die de V.V.V.'s beschikbaar hebben, in jullie bezit worden gestteld. Het enige wat jullie verder te doen hebt is een stempeltje op je deelne merskaart te laten zetten bij de con troleposten (de V.V.V.-kantoren) en het bewuste bonnetje, dat bij deze post hoort, in te leveren. Ook is er nog een enkele vraag, die beantwoord moet worden. Maar meer kunnen we er niet over vertellen. We kunnen alleen aanraden doe mee, het is leuk. Let op de groene aanplakbiljetten die je hier en daar ziet hangen. protesten niet veel meer uitgaan als men er de humor in wist te betrek ken, de satyre desnoods Wat zeggen die in het Engels gestelde leuzen tegen de Amerikanen, die er helemaal niet op letten Als men die stoeten aankijkt, lijkt het alsof die jongeren hun eigen jeugd aan het begraven zijn en ze al het verdriet van de wereld in zich dragen. Het is een arme wereld waarin men steeds zo hard tegen elkaar tekeer gaat, zo ernstig en fantasieloos protes teert. zo alleen maar er op uit is het eigen straatje schoon te vegen en zichzelf als een braaf ethisch denkend mens voor te doen Een samenleving zonder humor is als pap zonder zout cf suiker. Misschien ontstaat dit alles door de overorganisering van ons maatschap pelijk leven. Het individu, van zijn denken <;n doen, vermindert. We worden steeds meer overgeleverd aan de denkorganen va de organisa ties, die een massaal belang behartigen ennoodgedwongen voorbij gaan aan het persoonlijke. In die massale be handeling is geen plaats voor humor, alleen maar voor een hard zakelijk denken en handelen. De mens weet er zich door gevangen en bevangen, zodat ook het individu de humor wel vergaat. We zijn verder gevorderd in de dicta tuur van de massa-staat dan we wel beseffen, ondanks alle schone demo cratische principes Het gaat hard tegen hard en ook tegen het hart. In onze vertegenwoordigende lichamen, in de bedrijven, op straat hoort men nauwelijks meer eens 'n kwinkslag. We zijn bezig geestelijk te verarmen en te verharden. Ruim 5 jaar geleden nam het be stuur van S.E.C. het initiatief om de steeds meer aan populairiteit winnen de honkbalsport ook in Soest te introduceren. Op 27 december 1960 werd de honkbalafdeling opgericht, doch al spoedig vreesde men dat deze jonge spruit in de Soester sportfamilie slechts een zeer kort leven beschoren zou zijn. De initiatiefnemers ondervonden maar al te duidelijk hoe moeilijk het is om een ter plaatse onbekende sport enige populariteit te geven ondanks het feit dat enkele zeer sterke pl egen zoals Sparta en Ajax bereid waren om in Soest te komen demonstreren. De resultaten waren uiterst pover en in die jaren was het begrip S.E.C.- honkbal in feite synoniem met het be grip „zware nederlaag". Het incasseringsvermogen van de spe lers die toen de S.E.C. kleuren verde digden was evenwel onverwoestbaar en aan hen is het in feite te danken. dat het honkbal in Soest niet alleen stand hield doch zelfs 5 jaar later een veelbelovende vlucht zou gaan nemen. Een belangrijke rol speelde in deze jaren de heer Ferry Pan. die de dub belrol van voorzitter/catcher vervulde en wiens enthousiasme veel bijdroeg tot het steeds weer blijmoedig accep teren van alle tegenslagen. Op enigszins fortuinlijke wijze bereikte S.E C. de le klasse van het rayon toen bij een reorganisatie der competitie de Soestenaren de vrijgevallen 8e plaats kregen toegewezen. Ondanks enige oppositie tegen deze beslissing slaagde het le team van SE C. erin zich te handhaven en van af dat ogenblik kon aan de definitieve opbouw worden gewerkt. Juist op dat moment trok S.E.C.-honk bal a.h/w. een lot uit de loterij toen de lieer Tinlin, directeur der Foxboro- fabrieken, zich bereid verklaarde daad werkelijk zijn steun te geven aan i de nlddels heeft dc heer De Jong al er dan zestig reacties gehad. ;o-copieën van brieven heeft hij ge- urd aan prins Bernhard en minis- Veldkamp. die fotocopieën was een verzoek- rift. waarin de heer De Jong aan- Qgt op maatregelen, die het in de idel houden van het betreffende ieesmiddel bevorderen heer De Jong gebruikt het genees- naar Steenhoffstr. 15a hoek Raadhuisstr. Telefoon 2161 EEFT (21 juni tot 21 juli) >r de manlijke kreeften een gun- (e tijd voor zakelijke initiatieven, vrouwelijke kreeften en kreeftjes eten hun emoties bedwingen als zij tl kink in de kabel wensen. De nsdag kan een geluksdag worden. UW (22 juli tot 21 augustus) ebt de neiging ergens dwars tegen ie gaan, toch doet u er verstandig te zwijgen en de mening van *ëren te volgen. Er komt een pret 'bericht. Voor romantiek is er enige l minder aandacht. iAGD (22 augustus tot 22 septem u nu een groot bedrag leent, kunt iiep in de zorgen raken. Toch is verstandig u te bevrijden van diende banden, er gloort een nieu- toekomst. Uw partner staat aan j zijde. U kunt nieuwe energie op tngen. flEGSCHAAL (23 september tot 22 lober) 1 sterren spreken van tegenvallers, lar ze zijn niet van ernstige aard. (lm aan op zaterdag. Het is ver- Indig wat te gaan sparen. Een oude nnis kan u helpen. Gun u zelf voor wat rust. 1HORPIOEN (23 oktober tot 22 no- mber) kunt uw talenten nu niet ten volle ïtploolen, maar moogt dat uw col- ga's niet kwalijk nemen. Wacht uw ^urt af! Wijd u komende weken aan w hobby. Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) U wilt te snel op uw doel af. maar dat zou nu teveel inspanning vergen en te weinig opleveren. De zaak moet beter worden voorbereid. Regel ook de financiën. Vertrouw eens op de intu- itle van uw partner. STEENBOK (21 december tot 19 ja nuari) U zult als bemiddelaar moeten optre den. Met wat tact kunt u diverse problemen elimineren. Schrijf die be langrijke brief op dinsdag. Amor ziet welwillend toe. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) Deze week is er geen plaats voor uw pessimisme. U kunt over ruimer mid delen beschikken en uw werk ls goed- U zult wel meer moeten lezen of stu deren om verder vooruit te komen. Met uw watermankopje en deze ster renstand is promotie mogelijk. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Een goede vriendschap dreigt te wor den verstoord en iemand wil u geld afhandig maken, maar u bent nu ge waarschuwd. Speculeer niet. Zoek eens prettiger gezelschap! RAM (21 maart tot 20 april) U kunt een warrelende week vol nieuws en vol onverwachte gebeurte nissen tegemoetzien. Uw werk komt in gedrang, initiatieven moeten even naar de achtergrond worden gescho ven. Luister naar de goede raad van buitenstaanders. STIER (21 april tot 20 mei) U hebt de neiging een belangrijke be slissing uit te stellen, maar u moet nu doorzetten. Overleg niet langer, maar hak de knoop door. De vooruitzichten zijn gunstig. Antwoord tactvol op de kritiek. Er is kans op een betere le vensvervulling. TWEELINGEN (21 mei tot 20 Juni) U hecht veel waarde aan bepaalde de tails, maar moogt daar geen menings verschillen en zeker geen blijvende verwijdering mee riskeren. Richt u meer of uw vrije-tijdsbestedlng deze weken. Durf lastige mensen af te hou den. Financieel rijzen de mogelijk heden er even tussenuit te trekken. .arige cursus. De volgende Soester leerlingen k den het diploma 3-jarigp cursus ontvangst nemen Y. Hllhorst. Steitner, A. Westeneng en W v Nieuwenhulzen. De best geslaagde leerling bij dc jarige cursus was W. Steitner te So die uit handen van de oud-voorzit de heer Joh. Gielen. een boekw ontving namens de Kamer van Ko handel. Voor het diploma 5-jarige cui slaagdenR. Kersens, J. Castrici H. Manders en C. Thomas, allen Soest. Het was weer een inwoner uit So en wel de heer J. Castricum. die al; best geslaagde leerling werd aan wezen. Hij ontving uit handen van Baarnse wethouder van Onderwijs, heer H G. Groen een boekenbon, wijl hij ook van het schoolbestuur boek kreeg aangeboden voor deze zondere prestatie. Bij de politie zijn als gevonden a gegeven bromfietsplaatje NJ-119, ten tas. geblokte handdoek, wiel van Austin. dop van benzinetank, d blé armbandje, bankbiljet van 2 regenbroek, grijze regenjas, hond< penning 138656, 2 sleutels, bakkersj je, bruine lederen herenportemonr bromfiets, sleutelring met sleuti rood-bruine meisjesfiets B.S.A., sij ring automobiel, gulden, rode wol geblokte kindershawl en portemonr met pl.m. 4.-. Aankomen lopenzwarte poedel. Een beeld van de ploegenj onderdeel van de „kermis 4 voor de tweede keer werd van B.D.C. Dit in het kadef tigjarig bestaan. Op het schoolplein van de ploegen op het startschot, tj der de renners nog enkele aai Voor 'n verslag van deze jeu Het S.E.C.-honkbal-team dat, door het behalen van het kampioenschap in de le klasse van het rayon Gooi-Utrecht, zich thans bevindt op de drempel van de 3e klasse der K.N.H.B. VJ.n.r.: staande R. Hofman, Gurga- nious, J. Hofman, Bazur, Prior, Kelner, T. Tinlin. Zittend: v. d. Gaast, Ficairo, Bosboom, Harris, Jiskoot en Blok. verdere popularisering van het honk bal te Soest en plotseling beschikte men over een „sterke man" waar zeer vele hoog geklasseerde verenigingen jalours op waren. De heer Tinlin, die onmiskenbaar honkbal-talent in Soest bespeurde, be gon onmiddelijk te schaven aan deze ruwe bolster en vanaf dat moment droeg S.E.C.-honkbal een zeer duide lijk Tinlin-embleem De Soestenaren werden gevreesde tegenstanders ook al waren de zichtbare resultaten niet direct zo spectaculair als de heer Tinlin zich dat wenste. In 1963 haalde men een 4e plaats doch in het daarop volgende jaar bereikte de Soestenaren op overtui gende wijze de in dat jaar ingestelde „finale-poule". In deze finale-poule bieek evenwel de adem der S.E.C-honkballers tekort te schieten en Quick uit Amersfoort werd de gelukkige. S.E.C II behaalde In dat jaar het kampioenschap der 2e klasse Het vorig jaar moest men, na een enigszins ongelukkig verlopen seizoen, nog de eer aan Donar laten, doch dit jaar hebben de Soestenaren er geen enkele twijfel over laten bestaan wie het sterkste was. Zonder puntverlies werd de titel ver overd terwijl ook S.E C II nog altijd een goede kans heeft op het kam pioenschap in de 2e klasse Twee spelers van het huidige kampi oensteam maakten ook reeds deel uit van het allereerste IX-tal dat In 1961 de spits afbeet Dat zijn Rob van der Gaast (le honk) en de allround-spe ler Rudi Blok. Ongetwijfeld is voor coach Tinlin en zijn mannen ook in de KNHB een belangrijke rol weggelegd en gezien het veelbelovende talent dat zich be vindt bij de jeugd van S.E C kan de nabije toekomst met veel vertrouwen worden tegemoetgezien. Zaterdag 9 juli 13 45 uur SEC I—QUICK II 1600 uur SE C II—Domstad D. II. Nu het er naar uitzien, dat de invoe ring van een studiestop voor studie aan de medische faculteit niet zal doorgaan, althans niet voor het ko mende cursusjaar, is de positie van minister Diepenhorst (Onderwijs en Wetenschappen) plotseling in het mid delpunt van de belangstelling komen te staan. Over zijn al dan niet aftreden be hoeft niet verder te worden uitgeweid, in dit geval wil ik me beperken tot te signaleren van „dreigementen" door ministers. Blijkbaar is dat „in" Het is in het zeer nabije verleden al enkele malen duidelijk gebleken, dat de Kamer de huidige regering niet graag ziet vertrekken. Er is een groot aantal kwesties geweest en een an dere regering dan de huidige zou die waarschijnlijk niet hebben overleefd, maar dit „kabinet van sterke man nen" is nog steeds geen regeringscri sis waard, volgens de Kamer. Een recent voorbeeld van het „de hand boven het hoofd houden" is de kwestie Van der Molen. Minister Smallenbroek van Binnenlandse Zaken heeft de zaak weinig verhelderd door zijn vage antwoorden, die vaak voor tweeërlei uitleg vatbaar waren. Niettemin liet de Kamer het maar zo, op voorwaarde, dat er een com missie van wijze mannen zou komen, die de zaak zou onderzoeken. De Ka mer schoof zodoende de verantwoor delijkheid, die zij ook in deze zaak heeft af Wellicht zou ze dat niet gedaan heb ben als minister Smallenbroek niet. had laten doorschemeren, dat hij zou aftreden als de Kamer „vervelend" zou gaan doen. Datzelfde is met minister Diepenhorst het geval geweest. Ook zijn standpunt was, dat hij zou moeten aftreden indien de Kamer het wetsontwerp „numerus clausus" zou verwerpen. De minister zei dat wel niet met zo veel woorden, maar de geruchten lie ten hier geen twijfel over bestaan. De woorden van de minister eigenlijk ook niet. De vraag is nu, of ons in de toekomst meer van deze dreigementen staan te wachten. Nu minister Smallenbroek er kennelijk succes mee heeft gehad, heeft minister Diepenhorst zijn voor beeld gevolgd. Wie is de volgende Het is natuurlijk wel zo, dat regeren met als stok achter de deur het af treden van een minister of zelfs het hele kabinet gemakkelijker is dan re geren zonder stok achter de deur, maar een kabinet van sterke mannen moet het toch wel zonder kunnen, dunkt mij. Bovendien zijn dreigementen als ...Al» jullie het aannemen, verdwijn ik" niet netjes. In sommige gevallen heeft men weinig keus. Maar eens zal men toch overeind moeten blijven in da Kamer Ondanks die dreigementen. De gewone man zou het chantage noemen KANTMAN Een grote vrachtwagen van het trans portbedrijf Van Os uit Soesterberg is betrokken geweest bij een verkeers ongeval in Putten, waarbij vijftien gewonden waren. De vrachtauto, een trekker met op legger. werd geheel vernield. Het ongeluk gebeurde doordat op de rijksweg tussen Nijkerk en Putten plotseling een torenbout van de trek ker brak. waardoor het gevaarte stuur loos werd. Op dat moment naderde iuist een autobus. De vrachtauto schoot de linker weg helft op, waar hij de bus aan de voor zijde ramde. Een groot deel van de zijkant van de bus werd weggerukt. Door de schok belandde de trekker via het fietspad in de langs de weg gelegen sloot. Ook de bus, waarvan alle ramen waren vernield, kwam in de sloot terecht. In de bus bevonden zich 37 passagiers waarvan er 15 verwondingen opliepen. Zes van hen moesten in een ziekenhuis in Ermelo worden opgenomen. De be stuurder van de Soesterbergse vracht auto kwam er nagenoeg ongedeerd af. Beide voertuigen werden zeer zwaar beschadigd. Het verkeer op de drukke rijksweg ondervond veel vertraging door de ravage. In de week van 9 t m 16 juli voert het Leger der Heils in Baarn en eikele om liggende plaatsen, waaronder Soest, een intensieve evangelisatiecampagne. Daarbij kan de afdeling Baarn ge bruik maken van de zogenaamde co- mandowa^en van het Leger des Heils. Deze speciaal voor evangelisatiedoel einden omgebouwde auto maakt een tour door geheel Nederland. Een team ;an officieren en soldaten van het Leger des Heils zal een week lang van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur in de weer zijn om door middel van openluchtsamenkom sten en lectuurverspreiding van huis tot huis de blijde boodschap uit te dragen Op vrijdag. 15 juli zal dit team werk zaam zijn in Soest en eerder in de week - op woensdag - zal het in Soesterberg opereren. Zondagavond, om 12.15 uur, vervoeg den zich 3 jongens bij de snackbar op het Nieuwerhoekplein, die beslist nog wat te eten wilden hebben. Het sluitingsuur was echter verstre ken, zodat de eigenaar dit weigerde. Enige weken geleden publiceerden wij, dat in deze snackbar een ruit werd in geworpen en de eigenaar meende hier van één of meer knapen te herkennen waarom hij de politie waarschuwde: Toen de politie echter ter plaatse kwam, waren zij reeds in hun auto verdwenen. Te 1.15 uur werd de politie gealar meerd door de heer F B. in de Von dellaan, die mededeelde, dat hij door drie jongemannen bedreigd werd die bovendien zijn auto wilden vernielen. Toen de politie arriveerde waren zij echter weer verdwenen .doch daar het kenteken van de auto bekend was. werd een achtervolging ingezet rn konden de avonturiers in de Beetz- laan aangehouden worden Het bleken drie uit Soest afkomstige jongemannen te zijn. te weten A. S. B. 22 jaar. B. v d. H. 20 jaar en A. B. 19 jaar, resp. bankwerkers en tim merman. Zij hadden bij het busstation met de heer F. B. onenigheid gekregen, die daar met zijn auto reed en waren hem naar zijn huis gevolgd, waar ge noemde bedreiging werd geuit. Hoewel zij verklaarden niet schuldig te zijn aan het ingooien van de ruit van genoemde snackbar, waren zij wel geneigd de schade hiervan te ver goeden. Tegen hen werd procesverbaal opgemaakt wegens bedreiging. De politie werd attent gemaakt, dat E. G ,G. P. alhier, die in beschonken toestand in zijn auto thuis zou zijn gekomen, waarna minder prettige din gen gebeurden. Tegen P. werd procesverbaal opge maakt en de politierechter zal moeten uitmaken of hij inderdaad onder in vloed zijn auto heeft bestuurd.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1