Als de sterren spreken B.D.C. jeugdkermis Voorstellen voor gemeenteraads vergadering 13 juli 1966 Het Indonesische geduld Biochemisch-Farmaeeutisch geneesmiddel afgekeurd Soester fabriek in beroep bij de Kroon Jongeren- uitwisseling VOLVO - Veilig D. ENGEL SOESTERBERG RAZZIA'S Foutieve „boeren" U spaart 10, ƒ12,50 Kapkunst Nieuborg, Afscheid pastoor R. G. Lommerse Voor Studieboeken smits Pockethall-Boekhandel Voor hen die het willen horen PARKGARAGE A. v. d. Hoef TEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 4444 Nog goed afgelopen Middelbare Handelsavondschool Best geslaagden kwamen uit Soest Gevonden voorwerpen Soester autobuschauffeur redt 4 personen Brussel-Parijs-Brussel Uw RECORDER slast klaar bij „DE GOUDEN SNAAR" UW SUCCES IS ONZE RECLAME Auto- en Scooterrijschool Chr. U.L.O. Zeepost Medische dienst Afscheidsavond op de Openbare school Soesterberg leidt in D.O.S.C. -tournooi Kerkconcert VERBETERING GYMNASTIEKLO KAAL EN AANSCHAFFING TOESTEL LEN. Het R.K. schoolbestuur te Soestdijk heeft een verzoek tot B. en W. ge richt ter verkrijging van de benodigde gelden voor het veranderen en ver beteren van het gymnastieklokaal en het aanschaffen van een aantal gym- nastiektoestellen ten behoeve van de Martaschool. Blijkens een opgemaakte begroting zullen de hieraan verbonden kosten een uitgave van 6.457,15 vergen. B W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en een krediet van 6500.- beschikbaar te stellen HARD-GLAS IN GYMNASTIEKLO KAAL TE SOESTERBERG. In verband met het feit. dat hard- glasruiten in belangrijke mate tot de veiligheid van de leerlingen zal bij dragen. stellen B en W. voor het hier voor door het R.K. schoolbestuur te Soesterberg gevraagde krediet van 2875.- te verlenen. LEER- EN HULPMIDDELEN VOOR DE TITUS BRANDSMASCHOOL In verband met de uitbreiding van leerlingen heeft het R K. schoolbestuur te Soesterberg aan B en W verzocht voor de Titus Brandsmaschool een krediet van 1200,- beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van de benodigde leer- en hulpmiddelen. ONTHEFFING ..ZONEVERORDENING HINDERIVET De NV. Petroleum Producten Rotter dam te Rotterdam heeft een verzoek ingediend voor ontheffing van het bepaalde in art 1 van de „Zoneveror dening Hinderwet" voor het oprich ten van een beinzine-installatie aan de Koninginnelaan 169, alhier. B en W. hebben tegen deze installatie geen bezwaar, daar deze geheel zal dienen voor een op genoemd perceel gevestigd bedrijf. WEIGERING ONTHEFFING ...ZONE VERORDENING HINDERWET Ook de firma Groenmastenbroek te Bussum verzoekt ontheffing te ver lenen van het bepaalde in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een benzine verkooppunt annex quickservlceruim- te, gelegen op de hoek van de Beau- fortlaan en de Soesterbergsestraat, na bij de spoorwegovergang Soestduinen. B. en W. stellen echter voor afwijzend op dit verzoek te beschikken in ver band met diverse o.a. verkeerstech nische bezwaren. VOORLOPIGE VASTSTELLING GE MEENTEREKENING EN BEDRIJFS- REKENINGEN OVER 1963. De financiële commissie adviseert de aangeboden rekeningen, die met een voordelig saldo van 39.257.46 sluiten, goed te keuren c q. voor kennisgeving aan te nemen. De betere permanent-waving de gehele maand juli met GRATIS crème-behandeling. Nieuweweg 100 - Tel. 4026, bij sation Soest-Zuid. Het voorlopig volkscongres gaat in Djakarta voort met de terugkeer naar normale toestanden, hetgeen in de praktijk neerkomt op de ontluistering van Soekarno. Deze is nu zijn titel „president voor het leven" kwijt, een titel die hij zich overigens onrechtmatig zelf had laten toekennen door een volkscongres met zorgvuldig uitgelezen jaknikkers. Dit nieuwe congres heeft het overi gens ook niet gemakkelijk. Tot er algemene verkiezingen gehouden wor den - en dat zou nog een jaar of twee duren - kan het ook alleen maar met enige fantasie volksverte genwoordiging genoemd worden En in de zaal zijn zeker niet alle belang rijke stromingen evenredig vertegen woordigd. dat blijkt wel uit wat daar buiten gebeurt. Reizigers door Java komen met ver halen terug dat op het midden van 't eiland vooral grote groepen bijeenko men en dan ijverig betogen dat men te wapen moet snellen om te voor komen dat men in Djakarta Soekarno kwetst. In Djakarta zelf wemelt het weer van de troepen, met name de Siliwangi-dlvisie die verknocht is aan- generaal Nasoetion. Daar gaan geruchten over commu nistische agitatie. En zonder meer is daar de activiteit van studenten voor al, die menen dat toch nog te zacht wordt opgetreden. Weinig perspectief Soeharto en de zijnen hebben nu al enige tijd gelegenheid gehad om aan de slag te gaan. Daarbij zijn ze door dit soort gistingen van allerlei aard binnenslands sterk geremd. En door de tanende invloed van Soekarno die toch nog sterk genoeg was om de ver zoening met Maleisië een beetje te vertragen. Dan heeft het nieuwe bewind veel buitenlandse steun en tegemoetko mendheid nodig, maar die komt ook niet zo snel. Logisch, want niemand weet eigenlijk of de nieuwe leiders wel zoveel perspectieven hebben ai wordt dat ijverig gehoopt. Maar het vrijlaten van weer een reeks politieke gevangenen - met zulke uiteenlopende figuren als Mohammed Natsir en ko lonel Ventje Soemoeal - is natuurlijk zeer toejuichenswaard, maar het zegt weinig over de Indonesische krediet waardigheid. Het grote gevaar voor de generaal is dat de bevolking, die er zo lang over gedaan heeft om uit de ban van Soekarno's persoonlijkheid te komen, zeker niet veel geduld heeft om te wachten tot de nieuwe heren goed op dreef zijn gekomen. DEELNAME AANDELEN KAPITAAL NV. BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN Bovengenoemd fonds maakt vooral de laatste jaren een sterke groei door. Daarom is het noodzakelijk, dat het aandelenkapitaal uitgebreid wordt tot 10.000.000,-. De gemeente Soest zal kunnen in schrijven voor ƒ30 000,- terwijl op deze aandelen slechts 10 of 3000,- be hoeft gestort te worden. De laatste jaren is steeds 5 dividend uitge keerd. Aangezien ook de gemeente Soest er belang bij heeft dat het Bouwfonds goed functioneert, stellen B. en W. voor deel te nemen voor 30.000,-, nieuwe aandelen met een verplichte storting van 10 VERVANGING VAN POLITIE PATROUILLEAUTO In verband met het feit, dat de in 1965 aangeschafte Volkswagen 95000 km heeft afgelegd en grote reparatie kosten niet. kunnen uitblijven stellen B en W. voor een nieuwe Volkswa gen 1300 aan te schaffen voor 5 475.- incl. ombouw mobilofoonapparatuur met aftrek van inruilwaarde van 2.750,-. benodigd krediet dus 2725,-. te verkopen. AANSCHAF LEERMIDDELEN Het R. K. schoolbestuur te Soestdijk heeft een verzoek ingediend voor de aanschaf van een nieuwe leesmethode en rekendozen voor de Mariaschool. Met de aanschaf hiervan Is 1852,86 gemoeid. B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar en stellen voor een krediet van 1900,- te verlenen. ERFDIENSTBAARHEID VAN WEG De Provinciale Utrechtse Electriclteits Maatschappij N.V. heeft verzocht haar een erfdienstbaarheid van weg te verlenen voor het leggen van kabels tussen de gebouwen van N.V Cera miek van Breugel en N. V Llndner. B. en W. stellen voor toestemming te verlenen. GROND VERKOOP De heer A. A. van Breukelen, Schriks- laan 64 te Soest, heeft verzocht een stuk grond ter grootte von ongeveer „30 m2, gelegen in het park Colenso, te mogen kopen. B. en W. hebben tegen verkoop van deze grond voor 32.550,- geen be zwaar. waarom zij voorstellen tot ver koop te besluiten. Een zelfde verzoek heeft de heer R Visser, Rademakerstraat 53 te Soes terberg, gedaan ten aanzien van eer stuk grond ter grootte van ongeveer 198 m2, gelegen aan de Prof. Lorentz- laan te Soesterberg. Ook hiertegen hebben B. en W geen bezwaar en stellen voor deze grond voor 6000,- Het college ter beoordeling van ver pakte geneesmiddelen heeft een ge neesmiddel afgekeurd, dat al achttien jaar wordt vervaardigd door de fa brieken van een blochemisch-farma- ceutisch laboratorium ln Soest Zolang zijn de capsules ook al in de handel. Het college, onder voorzitterschap van dr. P. Siderius. farmaceutisch hoofd inspecteur, heeft z'n beslissing voor al gegrond op het feit, dat het be treffende geneesmiddel niet die wer king bezit, waarvoor het wordt aange prezen. De fabriek bracht ieder jaar ongeveer 3j/2 miljoen capsules met het genees middel op de wereldmarkt. Tegen de beslissing van het college is ze in beroep gegaan bij De Kroon. Dat is niet de enige reactiê op de uit spraak. Los hiervan heeft een inwoner van Enschede, de 54-jarige heer E. de Jong, een aktie op touw gezet, die ten doel heeft, mensen die het be treffende geneesmiddel gebruiken., in het geweer te brengen tegen deze be slissing, omdat zij er niet buiten zou den kunnen. De heer De Jong heeft in talrijke dagbladen, vooral in het westen van het land een advertentie gezet, waar op hij al veel reacties heeft gehad, zowel schriftelijk als telefonisch. Aan alle mensen, die hem hebben opge beld, heeft hij gevraagd een schrif telijke verklaring te maken, waarin staat, dat zij wel degelijk baat hebben gevonden bij het afgekeurde genees middel en dat ze er niet meer buiten kunnen Inmiddels heeft de heer De Jong al meer dan zestig reacties gehad. Foto-copieën van brieven heeft hij ge stuurd aan prins Bernhard en minis ter Veldkamp. Bij die fotocopleën was een verzoek schrift, waarin de heer De Jong aan dringt op maatregelen, die het in de handel houden van het betreffende geneesmiddel bevorderen. De heer De Jong gebruikt het genees middel sinds 1962 Hij lijdt aan reu ma en voordat hij tot gebruik van het biochemisch-farmaceutisch middel overging, kon hij zijn handen niet ge bruiken. Zijn vingers waren verstijfd, waardoor hij niet kon schrijven en geen auto kon besturen roken was er ook niet bij. Sinds hij evenwel we kelijks drie Injecties heeft genomen, is de reuma langzaam maar zeker minder geworden Het is nu zelfs zo. dat dc heer De Jong zijn vingers kan gebruiken en dingen kan doen, die er voor reumapatiënten ln het geheel niet bij zijn. Vandaar, dat hij de verzoekschriften heeft geschreven en begonnen is aan de advertentie-campagne, die hem al veel positieve reacties heeft opgele verd Dezer dagen is het m.s. Seven Seas ln Rotterdam aangekomen. Met aan boord 700 jeugdige Amerikanen. Vierenveertig van hen zullen de twee zomermaanden in nederlandse gast gezinnen doorbrengen en één van hen verblijft in Soest bij de familie Loth, Marlastraat 20. De familie Loth heeft geheel belange loos haar huis opengesteld opdat de amerikaanse middelbare scholier een goede indruk kan krijgen van Neder land en de Nederlanders. Hij of zij is geen gast. maar zal alle rechten en plichten, pleziertjes en karweitjes met de kinderen van de fomilie Loth delen. Deze Jongerenuitwisseling wordt ge realiseerd door de American Field Service, een particuliere instelling, die zich als doel stelt op deze wijze het begrip en daardoor de vrede tussen de volkeren te bevorderen Op woensdag 13 juli a.s. zal door pastoor R. G. Lommerse, des avonds 7 uur, een gezongen H. Mis worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Familie te Soest-Zuid. Na afloop bestaat er gelegenheid voor de parochianen persoonlijk afscheid te nemen ln de St. Willibrordusschool tegenover de kerk. Verder is eenieder hartelijk welkom. naar Steenhoffstr. 15a hoek Raadhuisstr. Telefoon 2761 KREEFT (21 juni tot 21 juli) Voor de manlijke kreeften een gun stige tijd voor zakelijke initiatieven. De vrouwelijke kreetten en kreeftjes moeten hun emoties bedwingen als zij geen kink in de kabel wensen. De woensdag kan een geluksdag worden LEEUW (22 juli tot 21 augustus) U hebt de neiging ergens dwars tegen in te gaan. toch doet u er verstandig aan te zwijgen en de mening van anderen te volgen. Er komt een pret tig bericht. Voor romantiek is er enige tijd minder aandacht. MAAGD (22 augustus tot 22 septem ber) Als u nu een groot bedrag leent, kunt u diep in de zorgen raken. Toch ls het verstandig u te bevrijden van knellende banden, er gloort een nieu we toekomst. Uw partner staat aan uw zijde. U kunt nieuwe energie op brengen. WEEGSCHAAL (23 september tot 22 oktober) De sterren spreken van tegenvallers, maar ze zijn niet van ernstige aard. Kalm aan op zaterdag. Het is ver standig wat te gaan sparen. Een oude kennis kan u helpen. Gun u zelf voor al wat rust. SCHORPIOEN (23 oktober tot 22 no vember) U kunt uw talenten nu niet ten volle ontplooien, maar moogt dat uw col lega's niet kwalijk nemen. Wacht uw beurt af! Wijd u komende weken aan uw hobby. Amallalaan 19/21 Baarn Telefoon 02954-2323 BOOGSCHUTTER (23 november tot 20 december) U wilt te snel op uw doel af. maar dat zou nu teveel inspanning vergen en te weinig opleveren. De zaak moet beter worden voorbereid. Regel ook de financiën. Vertrouw eens op de lntu- itie van uw partner. STEENBOK (21 december tot 19 ja- nuari) U zult als bemiddelaar moeten optre den. Met wat tact kunt u diverse problemen elimineren. Schrijf die be langrijke brief op dinsdag. Amor ziet welwillend toe. WATERMAN (20 januari tot 18 fe bruari) Deze week is er geen plaats voor uw pessimisme. U kunt over ruimer mid delen beschikken en uw werk ls goed- U zult wel meer moeten lezen of stu deren om verder vooruit te komen. Met uw watermankopje en deze ster renstand is promotie mogelijk. VISSEN (19 februari tot 20 maart) Een goede vriendschap dreigt te wor den verstoord en Iemand wil u geld afhandig maken, maar u bent nu ge waarschuwd. Speculeer niet. Zoek eens prettiger gezelschap! RAM (21 maart tot 20 april) U kunt een warrelende week vol nieuws en vol onverwachte gebeurte nissen tegemoetzien. Uw werk komt ln gedrang, initiatieven moeten even naar de achtergrond worden gescho ven. Luister naar de goede raad van buitenstaanders. STIER (21 april tot 20 mei) U hebt de neiging een belangrijke be slissing uit te stellen, maar u moet nu doorzetten. Overleg niet langer, maar hak de knoop door. De vooruitzichten zijn gunstig. Antwoord tactvol op de kritiek. Er is kans op een betere le vensvervulling. TWEELINGEN (21 mei tot 20 juni) U hecht veel waarde aan bepaalde de tails, maar moogt daar geen menings verschillen en zeker geen blijvende verwijdering mee riskeren. Richt u meer of uw vrije-tijdsbestedlng deze weken. Durf lastige mensen af te hou den. Financieel rijzen de mogelijk heden er even tussenuit te trekken. Dinsdag reed mevr. E C. met haar rij wiel en een klein kind achterop in de Molenstraat, richting Steenhoffstraat Zij had een grote tas in haar hand en bij de Rubenslaan gekomen wilde zij linksaf deze laan inrijden, doch kon, doordat zij haar handen niet vrij had. geen richting aangeven en reed zonder enige aanwijzing naar links met het gevolg, dat zij door een achter haar aankomende auto, be stuurd door de heer J H. S uit Am sterdam gegrepen werd Wonder boven wonder liep alles nog goed af Het kind mankeerde niets, terwijl mevr C met enige wonden aan beide benen huiswaarts kon keren. Aan 29 leerlingen kon een diploma uitgereikt worden voor de 3-jarige en 5-jarige cursus. De volgende Soester leerlingen kon den het diploma 3-jarige cursus in ontvangst nemen Y Hllhorst. W. Steitner. A. Westeneng en W van Nieuwenhuizen. De best geslaagde leerling bij dc 3- jarige cursus was W. Steitner te Soest, die uit handen van de oud-voorzitter, de heer Joh. Gielen, een boekwerk ontving namens de Kamer van Koop handel. Voor het diploma 5-jarige cursus slaagdenR. Kersens, J Castricum. H. Manders en C. Thomas, allen uit Soest. Het was weer een inwoner uit Soest en wel de heer J. Castricum, die als de best geslaagde leerling werd aange wezen. Hij ontving uit handen van de Baarnse wethouder van Onderwijs, de heer H. G. Groen een boekenbon. ter wijl hij ook van het schoolbestuur een boek kreeg aangeboden voor deze bij zondere prestatie. Bij de politie zijn als gevonden aan gegeven bromfietsplaatje NJ-119, rie ten tas, geblokte handdoek, wieldop van Austin. dop van benzinetank, dou blé armbandje, bankbiljet van 25,-, regenbroek, grijze regenjas, honden penning 138656. 2 sleutels, bakkersjas je, bruine lederen herenportemonnee, bromfiets, sleutelring met sleutels, rood-bruine meisjesfiets B.S.A sier- ring automobiel, gulden, rode wollen geblokte kindershawl en portemonnee met pl.m. ƒ4.-. Aankomen lopen zwarte poedel. Dames van de Vereniging voor huis vrouwen, die met een autobus van de firma Tensen voor een excursie op weg waren naar de fabriek van Ploegstoffen te Bergeijk, moesten bij een wegkrulsing bij Leerdam ervaren, dat een auto, waarin 4 personen wa ren gezeten, met zo'n grote snelheid een bocht nam, dat deze in een diepe moddersloot terechtkwam. De chauffeur van de bus, de heer Buxtorf, bedacht zich geen moment en wist de 4 personen uit hun benarde positie te redden. De vlug ter plaatse zijnde politie gaf de heer Buxtorf een pluim met de mededeling, dat wanneer hij niet zo vlug had ingegrepen, de inzittenden van de auto zeker ln de modder zou den zijn gestikt. Vrijdagmiddag vertrokken vier Tem po-renners naar Brussel om daar za terdagmorgen te starten voor de mon sterrit Brussel-Parijs-Brussel, over 'n afstand van 600 kilometer. Het waren H. Stouten, W. van Veen, R. de Haas en G. van Egdom, die zich dit jaar aan deze zware rit waagden. Zaterdagmorgen startten zij te Brus sel temidden van de 300 deelnemers. De route leidde dit keer niet langs de gebruikelijke weg. maar langs veel binnenwegen, waarin talrijke lastige klimmen, waardoor de rit veel zwaar der was dan voorgaande keren. Er bleken dan ook pl.m. 85 deelnemers niet tegen de moeilijkheden te zijn opgewassen. Hoewel Tempo dit jaar slechts met 4 renners aan de start verscheen, was de verzorging nietttemin uitstekend. De verzorgingsploeg van Tempo, die in een volgwagen achter de renners aan reed, zorgde op tijd voor eten en drinken en 's nachts was er war me soep om de renners te beschermen tegen de koude morgenuren. De nach telijke uren veroorzaakten hier en daar nogal wat slaap, waardoor er renners op de fiets in slaap vielen, waardoor valpartijen ontstonden. Bij deze val partijen waren dit keer gelukkig geen Tempo-renners betrokken. Het was in de laatste fase van de rit een opluchting om weer door de straten t envan Brussel te rijden op weg naar de finish, waar de renners werden ver welkomd door een duizendkoppig en enthousiast publiek. Zondagmiddag, direct na aankomst, werden de prijzen uitgereikt aan de deelnemers die de rit hadden volbracht. Na zich lekker gewassen en gescho ren te hebben werd de terugreis aan vaard en arriveerde men rond het middernachtelijk uur in Soest. BOSSTRAAT 5 - TELEFOON 2543 De volgende leerlingen van de Christ. U.L.O. aan de Prins Bernhardlaan behaalden het Mulo-diploma Voor het volledig diploma B Ries Mansveld Beek, Arend van Buuren, Wim de Vos, Hans van de Ham, Henk Westeneng. Teun Elemans. Voor het diploma A met wiskunde Alan Tielsch. Yvonne Schoemaker, Dick Brink, Frits van Helsdingen, Dlck Engel, Heidi Meun, Gerda van Schaf- felaar. Ria de Jong, Riekje v. d. Wal, Rudi Bos, Ellen Bergsma. Ineke Schee- Ie, Wies Fraai, Kat ja Mooi. Hanneke de Vis, Geida Druijff, Henk v. d. Kemp en Eddy Kokelaar. Voor het diploma A met handelsken nis en voor het aanvullend B-diploma slaagde Theo .Smits. Tevens voor het middenstandsdiploma Roel v d. Ploeg, Rob Stam, Niesje Schagen, Ber- tha Meischke, Annemarie Tak, Helma Vervat. Bep Brunt, Bettie Kuivenho- ven. Mieke Kok, Yvonne van Essen en Thijs Schlebaum. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld Argentinië: m.s. „Zaanland" (11/7) Australië m.s, „Thermopylae" (10/7) en m.s. „Blumenthal" (13/7). Brazilië: m.s „Alhena" (13/7). Canada s.s „Rijndam" (13/7). Chilim s „Palamedes" (12/7). Kenya, Oeganda, Tanganjika n „Jean Laborde" (10/7). Ned. Antillen m.s. „Sinon", (12/7). Nw-Zeeland m.s. „Patagonia" (11/7). Suriname m.s „Archimedes", (13/7). US A. m.s. „Soestdijk", (13/7). Z.-Afrika (Rep.) mi.v. Z.W. Afrika: m.s. „S A Vaal", (10/7) en m.s. „.Zon nekerk" (13/7). Dokter A. Th. M. Splinter. Amers- foortsestraat 3. Soesterberg, telefoon 03463-1432, neemt het a.s weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas te Soesterberg, W, F. van der Helm te Huis ter Heide en D. J. R. Jellema te Den Dolder. Dokter A. J. W Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel 03463-517, neemt de dienst waar voor dokter L. H. Brandt te Den Dolder. Na de beëindiging van het school jaar hebben onderwijzend personeel een prettige afscheidsavond beleefd met de zesdeklassers en hun ouders in de hal van de school. Dagen tevoren waren zij druk met de instudering van sketches, vlotte lied jes en dansjes. Met veel bravour wer den de voordrachtjes en de muziek gepresenteerd. De heer Boer gaf zijn pupillen nog een opwekkend woord mee voor de toekomst. Hij kon trots zijn op zijn leerlingen, waarvan er vijf voor een middelbaar toelatingsexamen geslaagd zijn. De heer Boer en zijn personeel werden door het comité van de ouders dank gebracht voor de goede zorgen, die zij zes jaren lang aan de schoolkin deren hadden besteed. De kinderen toonden hun dankbaar heid met een aardig cadeautje voor de verschillende leerkrachten. Een bijzonder succesvolle avond tot besluit van het schooljaar. De Soesterbergse voetbaljeugd staat er goed voor in de strijd om de Bobel- dijkbeker van D.O.S.C. in Den Dolder. Door uitstekend spel van de adspiran- ten kwam Soesterberg op de eerste plaats, nadat de pupillen een week eerder de tweede plaats hadden bezet. Soesterberg won van D.O.S.C met 1-0, Lage Vuursche 6-0, B.D.C. 2-0 en Jo nathan 2-0. Na twee ronden staat Soesterberg nu ongeslagen op de ere plaats met 14 punten. 2 B.D.C. 13 pnt. 3.Jonathan 7 pnt. 4. Lage Vuursche 6 pnt. 5. D.O.S.C. 0 pnt. Zaterdag 9 juli wordt het tournooi voortgezet door de junioren. Vooral de wedstrijd tegen het Soester B.D.C. zal van invloed zijn op de eindstand in dit tournooi. dat in 1963 en 1964 door de Soesterberg jeugd werd gewon nen. Zaterdag 9 juli wordt weer een week endwijding gehouden in de Juliana- kerk aan de Julianalaan. Het programma luidt alsvolgt Orgel. 2 koraaivoorspelen a. Vater unser im Himmelreich, J S. Bach. b Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ, J S. Bach. Viool en piano. Largo uit Sonate e moll, Giuseppe Tartlni. Declamatie. Spreuken 31 10 - 31. Viool en piano. Andante con moto uit Sonate Es dur, W A. Mozart. Declamatie. Wisten wij echter. Jan G. EIburg. Orgel. Toccata Ps. 146, Jan Zwart. Aan dit programma werken mede mevrouw Maria Maatman, declamatie Joh. Blok viool mevrouw Ida Rel- nink-JJongsma, piano Jaap Zwart, orgel. Aanvang 8 uur. Toegang vrij. Een beeld van de ploegentijdrit in de Tour de France, onderdeel van de „kermis d'été", die woensdagmiddag j.1. voor de tweede keer werd gehouden voor de jeugdleden van B.D.C. Dit in het kader van de viering van het veer tigjarig bestaan. Op het schoolplein van de Sint Jozefschool wachten twee ploegen op het startschot, terwijl een vrouwelijke ploeglei der de renners nog enkele aanwijzingen geeft. Voor 'n verslag van deze jeugdmiddag zie elders in dit blad. Afgelopen zaterdag heeft de Amster damse politie op het Leidseplein, waar provo's aanstalten maakten een hap pening te organiseren, 89 aanhoudin gen verricht. In legertrucks werden de arrestanten naar het politiebureau ge bracht. Daar bleek, dat verschillende van hen niet eens Nederlands spraken Het waren buitenlandse toeristen, die in de omsingelde menigte, terecht wa ren gekomen en tegen wil en dank een tochtje naar het politiebureau moesten maken. De Amsterdamse politie wilde preven tieve maatregelen nemen om als het ware de oorzaak van de ongeregeld heden weg te nemen Daartoe heeft zij de bevoegdheden. Dat er van die bevoegdheid op tactische wijze ge bruik is gemaakt, kan men echter moeilijk beweren De Boerenpartij is onverwachts in moeilijkheden geraakt, die voor de verdere uitbouw van deze succesvolle partij konsekwenties kunnen hebben. Twee van zijn kandidaten voor de Eerste Kamer zouden geen vlekkeloos oorlogsverleden hebben. Nu schrijven kranten wel eens meer wat achteraf niet met de werkelijkheid blijkt te corresponderen, maar het curieuze was dat dit bericht werd gelanceerd door de gezaghebbende N.R.Ceen dagblad dat zich altijd verre pleegt te houden van elke vorm van sensatie- journalistiek. Bovendien staat zijn hoofdredacteur mr. Stempels, bekend als een man, die streeft naar een zeer genuanceerde berichtgeving en weloverwogen commentaren. De betrokken kandidaten van de Boe renpartij willen nu een proces aan spannen tegen de hoofdredacteur van de N.R.C. Mocht het werkelijk zover komen, dan kan dit proces een be langrijke rol in ons politieke leven spelen. Zou de rechter van mening zijn dat de N.R.C. zich schuldig heeft gemaakt aan smaad of laster, dan zou de Boerenpartij hieruit voordeel kun nen trekken omdat zij dan kan stel len dat politieke tegenstanders pro beren een hetze tegen haar te ontke tenen. Zou de rechter de N.R.C. in gelijk steller en daarmee dus het feit onderstrepen dat sommige voor aanstaande „boeren" in de oorlog fout waren, dan zou de Boerenpartij bij de komende verkiezingen de weer slag hiervan wel eens kunnen onder vinden.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3