ZUassecefie BUREN Gemeenteraadsvergadering Mat. r Geslaagde afsluiting van de rond het 60-jarig bestaan van feesten de V.V.V. Veel attracties voor jeugdleden van B.D.C. op kermis Modern iserin o* banketbakkerij GARAGE STAM M. TOSSEN Bezuinigingsplan (r. *""8-~ -Lm mm- U Krabbels van Kneli* VAN WEREN Autorijschool VAN BUUREN Renasslt dealer tenssen+de Wolff Houw- en Trouwkleding y-- k Schilder beter en snel met JUWEEL ENAMEL SOESTER GLAS- EN VERFHANDEL, §aesterfeer?s®straat 52, Ssest Mijnheer, als Uw vrouw overdag naar de gaat is ze 's avonds fris en monter. U weet het adres is: VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTR. 30 Duinkikkers boekte sjrote zege (8-1) Woensdag 13 juli, 's avonds te 19.30 uur, komt de Soester gemeenteraad In openbare zitting bijeen ter behan deling van de navolgende agenda 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 1. Koninklijk Besluit van 20 april 1966, nr. 17 inzake het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Landelijk Gebied" met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. CHEMISCHE-EN WIT WASSERIJ EN HAALT GRAAG UW WAS OP MAANDAG EN BRENGT DIE VRIJDAG SCHOON THUIS -TELEFOON 08380 80S0 a. de Parklaan van T. Verwey 2. Brief d.d. 13 juni 1966 van B J. Boevink en twee andere inzake de aan Keiler Nederland N.V. verleende hinderwetvergunning met een schrij ven van burgemeester en wethouders d.d. 5 juli 1966 met voorstel deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. 3. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan de a. Prins Bernhardlaan van mevrouw G. Hilhorst-Raven c.s. b Prins Bernhardlaan van mejuffrouw C. v. d. Giessen c.s. c Prins Bernhardlaan van J. E. van Coevorden c.s. d. Nassaulaan van mejuffrouw C. E. van Binsbergen e Beckeringhstraat van de Vereniging tot voortzetting van Patrimoniiim's woningbouw f Eikenlaan van A. Willemse g. Eikenlaan en Verl. Kolonieweg van A. A van Breukelen h Laanstraat van F. D. Gerth i. Laanstraat van J. P. de Rond j Prins Bernhardlaan van M. M. van Wely k Prins Bernhardlaan van K. J. Hel weg 1 Van Beuningenlaan hoek Bartolot- tilaan van de N.V. Gooise Handel- en Exploitatie Mij. m. Vondellaan van B A. Swart n. Nieuwe weg van dr. J Th. M. F. Pi eters o Nieuweweg van G. W. van der Grift p. Smitsweg van N. J. Grift a. Verlengde Talmalaan van P W Duin met vaststelling van de desbetreffen de begrotingswijziging 4 Voorstel tot aankoop van grond met opstallen, gelegen aan Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. 15.385. Renault R 8 v.a. f 5.960. Renault R10 Major v.a. f 6.495. Renault R 16 v.a. f 8.650. Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850 Steenhoffstraat 67 Soest Tel. 2169 Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Minister Vondeling heeft bij de Tweede Kamer een bezuinigingsplan ingediend. Het effect van deze maat regel zal zijn. dat nog in het lopende jaar f 159 miljoen kan worden be zuinigd terwijl in totaal een besparing van 651 miljoen is becijferd. Deze bedragen zijn dus heel wat hoger dan de f 70 miljoen, die het kabinet eind vorig jaar op aandringen van het par lement aan het rode potlood offerde. Kennelijk heeft de regering de finan- cieel-economische toestand van ons land nu zwaarder laten wegen dan haar voornemen haast te zetten achter do realisering van talrijke noodzake lijke gemeeschapsvoorzieningen. Ofschoon dit bezuinigingsplan meer gewicht in de schaal legt clan dat van vorig jaar, kan men zich afvragen of de bezuinigingen niet verder zouden kunnen worden doorgevoerd. Teleur stellend zijn bijvoorbeeJd de bezuini gingen op de uigaven van het minis terie van buitenlandse zaken Ons kleme landje heeft een buitenlandse dienst, die in verhouding met andere landen veel te groot ls en jaarlijks vele overbodige tonnen verslindt Ook op de post defensie, waar nu ove rigens het mes flink is ingezet, zou nog meer kunnen worden bespaard (kortere diensttijd en meer efficiency). Het is le hopen, dat de Kamer op nog grotere bezuinigingen zal aandringen en dat de regering maatregelen zal riemen om de loon- en prijsspiraal in de hand te houden Wij denken hier rij voorbeeld aan een uitstel van de aangekondigde huurverhoging. b de Wijnand Toplaan van "j G A. Dorrestein c. de Nieuweweg van J. van Veen d. de Dorresteinweg van J. van Wou denberg e het Oude Grachtje en nabij de Ko ningsweg van J. G. van Rouwendaal f. de Den Blieklaan van J. Boers g de Klein Engendaalweg van A Gijs- bertse h. de Smitsweg van N. A. Hornsveld met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 5 Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Elkenhorstweg met P van Hornsveld b Hellingweg en de Beetzlaan met J. J. A. F Vermeulen c. Nieuweweg en de Kostverlorenweg met K. W. Jaarsveld d Beckeringhstraat met Technisch Bureau voor Gietijzerproducten Soest met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging 6 Voorstel tot verkoop van grond, ge legen a. aan de Hartweg aan J. W van 't Net c.s. b. aan de Nieuwstraat aan A. de Rui ter c. aan het Park Colenso aan A. A van Breukelen d. aan de Prof. Lorentzlaan aan R. Visser e nabij de Beckeringhstraat aan Technisch bureau voor Gietijzerpro ducten f. aan de Prof Lorentzlaan aan T. Klomp. 7 Voorstel tot het opheffen van de onbewoonbaarverklaring van de wo ning Kerkstraat 12 alhier. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet voor de ver betering van de toiletafdeling en de aanschaffing van kleutertafels t.b.v, de R.K. kleuterschool aan de Erica- weg. alhier. 9. Voorstel tot verlenen van eervol ontslag aan mejuffrouw N. Immig als hoofdleidster aan de openbare kleu terschool te Soestdijk. 10. Voorstel tot beëindiging van een huurovereenkomst en het aangaan van een nieuwe huurovereenkomst met Klöckner-Bamaco NV voor een per ceel grond aan en nabij de Dorre steinweg. 11. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 aan a. het bestuur van de Stichting van der Huchtscholen voor het beschik baar stellen van een sportterrein en een gymnastieklokaal ten behoeve van de Van der Huchtscholen alhier. b. het R.K. schoolbestuur Soestdijk voor het verbeteren van het gymna stieklokaal en het aanschaffen van g}rmnastiektoestellen t.b.v. de Maria- school c. het R.K. schoolbestuur Soesterberg voor het aanbrengen van hardglas in het gymnastieklokaal van de Carolus- school d. het R.K. schoolbestuur Soesterberg voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor het 5e leerjaar van de Titus Brandsmaschool e. het R.K. schoolbestuur te Soestdijk voor de aanschaffing van een nieuwe lees- en rekenmethode t.Kv. de Maria- school. 12. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten van een benzine-instal- latie aan de Koninglnnelaan 169 13 Voorstel tot het weigeren van de ontheffing als bedoeld in artikel 1 van Zoneverordening Hinderwet /oor het oprichten van een benzine-ver- kooppunt annex quick-serviceruimte nabij de spoorwegovergang te Soest- duinen. 14. Voorstel tot het voorlopig vast stellen van de gemeenterekening en de bedrijfsrekening over 1963 en tot goedkeuring van de rekeningen van Maatschappelijk Hulpbetoon, de Stich ting Openluchttheater en de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport 15. Voorstel tot het verlenen van een erfdienstbaarheid van wee v-n zakelijk recht tot het leggen etc. van kabels voor gronden nabij de Koningsweg aan de N.V P.U.E M. te Utrecht. 16 Voorstel tot het deelnemen in de uitbreiding van het aandelenkapitaal van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. 17. Voorstel tot vervanging van een i Gaf de 60-jarige V.V.V. „Soest" enige maanden geleden voor de leden een daverende avond in het nieuwe cir cus van Tony Boltini, woensdagmid dag waren de kinderen aan de beurt. Het bestuur had n.1. voor alle kinde ren uit Soest een kindervoorstelling georganiseerd in het openluchttheater en het zal de organisatoren goed heb ben gedaan dat het theater vrijwel geheel bezet was. ken was gewerkt, terwijl de aankleding De kinderen en de aanwezige ouders van de kinderen bewondering afdwong. hebben Vermelding verdient verder, dat de zullen ongetwijfeld genoten van de sprookjes „Prinses Rozelijn" en „De Varkenshoeder", die op uitste kende wijze door een jeugdclub uit Utrecht, o.l.v. mevrouw Bruinshoofd, werden opgevoerd. Aan alles kon men merken, dat serieus aan de instudering van de beide spro- heer Brood van het kampeercentrum „De Blokhut" in de pauze de kinderen aangenaam bezig hield. Hoewel de zon verstek liet gaan kan van een zeer geslaagde middag gespro ken worden. politie patrouille-auto. 18. Regeling uren van openstelling van het Soester Natuurbad op zondagen 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet i.v.m. de plaatsing van een noodgebouw bij het gemeentehuis en de aanschaffing van enig meubi lair voor de raadszaal. 20. Voorstel tot het besschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen met betrekking tot de veldsport. 21 Voorstel tot het verkopen van een stenen schuur en het verlenen van een zakelijk recht van opstal aan Lindner N.V. Ook woensdagmiddag bestond er grote belangstelling voor de „kermis d'été" die in het kader van het veertigjarig bestaan van de R K. voetbalvereniging B.D.C. voor pupillen was georgani seerd. Er werd met grote geestdrift gestreden om de fraaie prijzen, die er in de diverse onderdelen te winnen waren. De feestmiddag begon met het uit reiken van de prijzen aan de win naars van de onderdelen van de vo rige week gehouden kermis. Daarna stortten de jeugdleden zich met en thousiasme in het kermisvermaak. De prijswinnaars van de vorige week waren Jimmy Tan 2. Pieter de Beer. Kegelkonmg 1 Huub Koppel 3 PHILIPS SPECIAALZAAK Tore.n van Babel 1. Bertie Wolfsen 2. Henk van Asch 3 Ferdlnand Teb- bers en Hans van Wijk. Astronautenrace 1. Henk Hilhorst 2. Gerard Kok 3. Gerard v. d. Breemer en Johan van Dorrestein. Goldringen André Huyink 2. Geof- frey Tan 3. Rudie Jacobs en Ber tie Wolfsen. Roulette 1. Faas Groot 2. Peter Eit jes 3. Gert de Beer en Robert Westbroek. Hanengevecht1 Robbie Eggenkarnp 2 Henk van Wijk 3. Gerard Kok Marcher de sac 1. Corrie Westbroek 2 Geert Becker3. Johnny Wester- veld. Tour de France Gele trui Wim van Roomen Groene trui Gertjan Heere mens. Strijdlustigste renner Mare van Breukelen Meest ongelukkige ren ner Toon Fugers. Daarna konden de pupillen hun hart ophalen op deze kermis, die een groot aantal nieuwe attricties had De al gemeen jeugdleider van B.D.C., de heer P. G. Jansen en jeugdleider E Hil horst, hadden eer van hun werk. De jeugd vermaakte zich uitstekend op deze door goed weer begunstigde mid- i dag. De jeugd kreeg enkele versnape- ringen aangeboden en mocht boven dien gratis een keer een greep doen in de „grabbelzak". Aan de diverse stands werden de uit slagen nauwkeurig opgetekend door de beheersters van de stands, meisjes leerlingen van de Sint Jozefchool. Aan het eind van de om half drie begonnen „kermis d'été" werden de kaarten van alle deelnemers ingeza meld en toen kon het ingewikkelde rekenwerk van de juryleden beginnen. Evenals voirge week kon ze de uit slag niet meer bekend maken, want de meeste jongens waren al naar huis, maar wel kon de eindstand opgemaakt worden. De uitslagen van de deze middag ge houden wedstrijden luidden King of shots 1 Jos Hofstlot2. Hans van Wijk 3. Ben Bunnik 4. André Huyink. Kegelkoning 1. Robert Westbroek 2. Berto Klompenhouwer 3. Johan van Dorrestein 4. Jozef Roelofsma. Toren van Babel1. Wiet Spies 2. Jan v. d. Kooij 3. Ad Vreeswijk 4. Faas Groot. Astronautenrace1. Robbie Schalk wijk 2. Wim v. d. Kant 3. Wim Kok 4. Pieter de Beer. Goldringen 1 Hans Flapper 2. Ber tie Hilhorst 3 Bart v. d. Kamp 4. Henk Poot. Roulette 1. Eduart Zeil2. Henk Beijer 3. Gerard v. d. Breemer 4. Johan Schimmel. Hanengevecht 1. Jimmy Tan 2. Gertjan van Duinkerken 3. Wim van Roomen 4. Peter Westerveld Marcher de sac1. Antor Vughts 2. Johnny Westerverld 3. Hans Tol boom 4. Huub Koppel. De meeste belangstelling ging onge twijfeld uit naar de Tour de France, een traditioneel onderdeel op deze „kermis d'été". Ditmaal was er een extra attractie in de vorm van het door Toon Verkerk geleverde verslag van de ploegentijdrit. De heren Jan sen (door de jeugd al spoedig met de naam Jaques Goddet bedacht) en Hil horst (De Pel. dank zijn de enorme sigaren die hij rookt) leidden alles in goede banen. Het was een span nende wedstrijd, die tenslotte een overwinning opleverde voor de ploeg „De Knuppels" met als kopmannen Geoffrey Tan, Crooy Westbroek en Johan van Hal Op de tweede plaats eindigde de ploeg „De Kneusjes" met als kopmannen Jan Willemse. Toon Verkerk en Gerard Kok. Ajje 't ming vraogt mok zeige dak van me leve nie naor ut Soesder Netuurbad zal gaon. Daor bink trouwes maor een paor keer eweest en dan allenig nog maor om Knellao d'r badmuts te brenge, die ze ver- gete was. In 't waoter duu- ke zak nooitlk hou nie van nattug- heid en gelukkug regent ut de laot- ste daoge nogal, dus waase ister nie meer bie Maor noeng ik eleze hep, datter maor an estole wordt in ut Netuurbad, zal je ming d'r nie meer zien. En Gart en Piet ok nie. Watter veurige week ebeurt is, is bar. Een meneer komp uut ut wao ter, het lekker ezwomme, loop naor ut badhokkie om zich af te droge en in de klere te steke en wat ziet ie heulegaor niks Al z'n klere verdwene. En hie zat nie zo goed in de klere, dattie een ekstrao kestuum bie um had, dus daor stond ie, mit allenig z'n zwembroek an Dat gaot je nie in de kouwe klere zitte Die man had zo ezeid nie meer dan z'n eertje en z'n kleertje, maor deurdattie zo weinig kleertje had. was z'n eertje op dat mement ok nie veul. Ze zeige da klere de man maoke, maor daor is vaast gin zwembroekie mee bedoeld. Ik hep ming laote vertelle, datter in de garderobe allenig maor een paor schoene stonge, maor daor kon die wel in zwemme en da was nong juust nie de bedoeling, waant da had ie net edaon en hie had zich veur enome om da nooitmeer te doen. In een zwembad, waor ut meugeluk is, datter heule pakke estole worde, zal hij nie meer komme. Ik loop noeng netuurluk de kaans een kwaje brief te kriege van een meheer van ut zwembad en daar zal wel in- staon dattut allemaol de schuld van de minse zelluf is, da zullie nie goed oplette en dattut best meugelijk is, da zullie maor zeige, datterluu klere in de garderobe op eborrege waore, maor da zullie die meschien wel mee enome hebben naor ut strand. En dan zal d'r ok nog wel in staon, datter gin personeel te vingde is veur een garderobe, zoas die d'r aaltied is eweest, en die meraokels fing was, waant je waster nooit wat kwiet. Maor dan zeit Knelis ajje naor een zwembad gaot en je betaolt een gulde of weet Ik veul, dan mag je daor toch wel veur verlaange, datter een bietje op je klere elet wordt. In ieder ge- vaal zoveul. dattie maor nie zo deur Jan en alleman kenne worre mee enome. En perseneel ister best veur te vingde, maor je mot ze netuurluk nie met een knaok in de week naar huus sture. Dan kompter gin kip. En ik zou wel us wille wete hoe je op je klere kan passé as je an 't zwemme bin Ik kom nie veul in 't Netuurbad, maor as iemand van 't bad ut wil demu- strere, kom ik graog ij Van Weedestraat 40 Telefoon 4361 Nu ook 2 jaren verzekerd tegen diefstal en verlies. Als kleine bedrijven mede willen ko- i men, worden er nogal eisen gesteld. Nog niet lang geleden hadden wij een gesprek met een leider van een der I grootste winkelbedrijven in Nederland en kwam het gesprek op het kleinbe drijf. Zijn oordeel was, dat de kleine winkelbedrijven heus niet ten onder behoeven te gaan, als zij zich maar moderniseren en special seren. Dat heeft de heer F J. v. d Hulst. Koninginnelaan 8, alhier, goed be grepen. Hoewel de zaak pas 4*A jaar onder zijn leiding staat, heeft hij van een bekrompen winkelruimte een moderne winkel gemaakt, waarin alle heerlijkheden op banket- en choco- lateriegebied op overzichtelijke wijze naar voren worden gebracht. Na een tiendaagse noodzakelijke slui ting is de zaak heropend en dat de heer Van der Hulst juist gehandeld heeft, bleek al spoedig uit de inhoud van de kassa en dat is toch uitein delijk de opzet EPKEtJD INSTALlATeue 10 LESUREN f55,— MET DE NIEUWSTE V.W. 1300 Laanstraat 20 Telefoon 4685 O Het herenzevental van De Dulnkik- kers heeft in Harderwijk een goede indruk achtergelaten door in het zwembad De Sijpel een 1-8 overwin ning te behalen op het Harderwijkse herenteam De Woelwaters De Soesters namen al kort na het be- ginsignaal als gevolg van dekking-s- fouten in de Harderwijkse defensie een 0-2 voorsprong. Kort daarna was een strak schot, gelost vanaf de rech ter vleugel, de Duinkikker-doelman te machtig 11-2). Via de paal verdween de bal in het doel Met deze ene treffer had Woelwaters, naar later zou blijken, al z'n kruit verschoten. De Duinkikkers daarentegen scoorde nog viermaal voor de pauze en het zag er naar uit, dat het een over winning met dubbele cijfers zou wor den. Zover is het echter niet gekomen. Wel scoorden de Soesters nog twee maal. maar verder lieten de dappere Harderwijkers het niet komen. Zij kregen zelfs nog een aantal goede scoringskansen, maar paal en lat kwamen de Duinkikkers-doelman en kele malen te hulp. Het bleef derhalve bij 1-8 Een grote zege voor Dumkikkers, dat de punten laeed kan gebruiken, nu het de leiding heeft van de afdeling.

Soester Courant | 1966 | | pagina 5