Soest toen - Soest nu Twee belangrijke bouwobjecten in Soest Soester Courant 2566 5154 Geen Eurosiasme V.V.V.-nieuws DIEPENHORST EN KRITICASTERS Het oog gericht op EEN RAMP HOGERE SCHADELOOS STELLING niet alleen bereikbaar onder telefoonnummer doch ook onder nummer HOES TABOE IN VALKENBURG Dinsdag 2 augustus 1966 46e jaargang no. 57 Uitgave: Drukkerij Smit Soest Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29a. Soest Tel. 2566 en 5154 - Postgiro 126156 Uitslag prijsvraag „Davo" Sigarettenautomaat opengebroken Verkeersongevallen Zomeravondconcert 10e rit Zomercompetitie Feestavond in Zonnegloren Indeling S.E.C. Overschrijving van Soester voetballers Bromfiets ontvreemd Met auto over de kop SOESTER(l)ÖURANT Abonn. p. kwart, f 2.75 - per post f 3.10 Verschijnt Iedere dinsdag en vrijdag Na vier dagen touwtrekken hebben de ministers van de zes leden der EEG. een compromis bereikt over een gezamenlijke landbouwpolitiek, al thans ten aanzien van melk, suiker- produbten en de groenten- en fruit produktie. Het was hoog tijd dat dit akkoord tot stand kwam, omdat van uit dit akkoord voorstellen moeten worden ingediend voor de onderhan delingen met de Verenigde Staten over de z.g. Kennedy-ronde, waarbij de landbouwprodukten ook een voorna me rol zullen spelen Het is wederom uiterst moeilijk ge bleken om de zes landen in één ak koord te verenigen. Er is voor de der de maal een afmattingszitting voor nodig geweest om de ministers hun fiat te doen geven. De behartiging van de zuiver nationale belangen op zichzelf ook wel begrijpelijk maakt het zo moeilijk om tot over eenstemming te komen. Geen der zes landen zal geheel voldaan zijn met het bereikte resultaat. Voor Nederland geldt dat zeker niet. Wij ondervinden in de Europese on derhandelingen telkens weer, dat het met grote heren kwaad kersen eten Is Het komt er maar al te vaak op neer. dat van de kleinere landen de grootste concessies worden verwacht en zij die tenslotte wel moeten toestaan, aangezien zij met hun stemmenaan- tal in de minderheid blijven en er an ders geen gemeenschappelijk akkoord wordt bereikt, een akkoord dat deze kleine landen - de Benelux - toch ook nodig hebben voor de verdere gang van zaken in de E.E G. Alleen door het oog gericht te houden op de grote lijnen voor een gemeen schappelijke beleid kan men over de vele bezwaren, die de onderdelen meebrengen, heenstappen en zeggen: vooruit dan maar, het valt in de prak tijk misschien mee. Dat is inderdaad „misschien", want er wordt In menig opzicht een flinke aanpassing voor gevergd Een aan passing die hoofdzakelijk door indi viduele ondernemers moet worden op gebracht, hetgeen echter lang niet iedereen gemakkelijk zal vallen. In Nederland zijn het tot dusverre hoofdzakelijk de industriële bedrijven, die voordeel putten uit de gemeen schappelijke markt: landbouw en vee teelt voelen er zich tot nu toe niet zo gelukkig mee en het staat zeer te bezien of dit het thans bereikte ak koord zal verbeteren. Van onze kant bezien is het Italië dat wederom - evenals dit reeds het ge val is ten aanzien van de citrusteelt - het meeste voordeel plukt uit het be reikte akkoord. Het komt er op neer, dat de Neder landse groente- en fruittelers en de consumenten meebetalen aan de te verlenen subsidies voor de zg. zwakke markten, waarmede voornamelijk het zuidelijk deel van Italië wordt gehol pen. De steun aan die Italiaanse te lers is zeker nodig, maar het strijd punt kan zijn of die niet meer ligt op het terrein van de Italiaanse re gering of dat de gehele Europese ge meenschap daaraan moet bijdragen. Die nu in het akkoord overeengeko men algemene steun uit het Europese oriëntatie- en garantiefonds, zal de concurrentiepositie van de Nederland se teiersbedrijven zeker bemoeilijken. De melkprijs zal voor Nederland een, zij het kleine, verhoging ondergaan. Dit leidt er echter weer toe, dat het slachtveebedrijf het dan weer moeilij ker krijgt, terwijl het zeer de vraag wordt of wij onze melkprodukten nog wel voldoende zullen kunnen afzet ten. We voorzien, dat de voorraden Nouonze fietstocht had ook geen dag later moeten plaatsvinden, of we hadden in de regen getrapt. Nu was het een fijne dag, waarvan ruim 400 jeugdige fietsers hebben genoten. De stemming was prima, de presentaties uitstekend en het enthousiasme hart verwarmend. In de speeltuin van de Pyramide van Austerlitz werd de finish gevierd. Daar werden ook de prijzen uitge reikt. Behalve het volbrengen van de route moesten ook vragen beantwoord worden. Wat vindt U van het antwoord op vraag 5. betreffende de Pyramide van Alsterlitz: ..werd in 1804 opge worpen door Napoleon, om geld te verdienen, entree een kwartje", U begrijpt zeker wel, dat deze olijke fietser een nrijs kreeg. Het was een inwoner van Soest. Dit evenement ligt dus dit jaar weer achter ons. We hopen dat we de meeste jongelui volgend jaar weer te rugzien. Behalve het gezellige van het samen fietsen en de kans op een prijs is er voor iedere deelnemer bij elke controle-post een verrassing in de wacht te slepen. De gezellige ball point met de inscriptie V.V.V. Soest 1906-1966, herinnering aan het 60- jarig bestaan, viel bij ieder in de smaak en was van dienst bij het In vullen van de vragen. En nu dan tot volgend jaar, meisjes en jongens! En dan nog een berichtje van de Hengelsportvereniging ,,De Snoek baars", die op zaterdagmiddag een Jeugd-Hengelwedstrijd houdt in de Grote Zandput aan de Rijksweg Baarn-Hoevelaken over het viaduct van de Eem. Hjeraan is ook een wedstrijd voor dames verbonden. Deelname is gra tis. Verder prachtige prijzen. Aan vang 14 uur Leeftijd jeugd tot 14 Jaar. Nu dan maar weer hengelen. koelhuisboter weer flink zullen toene men en het nog moeilijker zal wor den om die voorraden tegen redelijke prijzen te lozen De prijsverhoging die alle zoetwaren zullen ondergaan, betekent voor vele fabrieken op dit gebied ook een moei lijker concurrentiepositie voor export naar landen buiten de EEG., een markt die op dit gebied toch nogal wat betekent voor Nederland. Neen, de geestdrift voor de Europese gemeenschappelijke markt wordt door het nieuwe akkoord er in Nederland zeker niet groter op. Het is voor de ondernemers, die in de eerste plaats het welzijn van het eigen bedrijf in de gaten houden, natuurlijk uiterst moeilijk om de grote lijn van het wel zijn in de gehele gemeenschap te on derkennen, een welzijn dat bovendien eerst na verloop van jaren tot uiting kan komen De firma ..Davo", die kort geleden aan de Nieuwstraat 56 een zaak open de in ijzerwaren, gereedschappen enz., verbond aan deze opening een prijs vraag. De prijzen werden gewonnen door R van Scheppingen. Schaepmanstraat 58. (hobbyset). W. Th. van Scheppin gen. Schaepmanstraat 58, (grasma chine). Hans Wiss. Korteweg 9. (hand slijpmachine) B. v. d. Hoogen. Kolo- nieweg 2c. (bankschroefMevr. K. den Ouden, Krommeweg 23, (geldkist». Ge- rard van Ek. Nieuwstraat 22, (gereed- schapkist). D. van Leeuwen, Kijk duinstraat 47. Amsterdam, (gieter). Matthijs de Bree. Schaepmanstraat 62, (zakmes). Roeltje van Beek. Thor- beckestraat 9. (schaar) Lia van Hornsveld, Nieuwstraat 61, (rolband). Een sigarettenautomaat, zich bevin dende aan de winkel van de heer U. aan de Van Weedestraat. werd in de nacht van zaterdag op zondag open gebroken. De dader werd vermoede lijk gestoord bij zijn poging sigaret ten te stelen, want er wordt niets vermist. Mej. W. D. liep op de Burg. Gro- thestraat verwondingen in het ge zicht en vermoedelijk een lichte her senschudding op. toen zij met naar bromfiets ten val kwam Oorzaak daarvan was de wandelaar T. L. al hier. die plotseling van achter een langs de weg geparkeerde auto het fietspad overstak en tegen de brom fietster opliep. Mej. D. werd naar het ziekenhuis in Baarn gebracht. Haar bromfiets werd licht beschadigd. L. kwam met de schrik vrij. Het aantal ongelukken bij de inrit van Garage van Kooij aan de Soester- bergsestraat stijgt nog steeds De bromfietser M. K. A. E S. alhier werd het slachtoffer van onoplettend heid van de automobilist J A B uit Soest. Deze reed de inrit In op het moment dat S op het fietspad reed. Er ontstond een botsing, waarbij de bromfiets werd beschadigd. De be rijder kwam met de schrik vrij. Tijdens het zomerseizoen worden door de V.V.V „Baarns Bloei", in samen werking met N.V Philips' Phonogra- fische Industrie, wekelijks zomer avondconcerten gegeven in de Peking- tuin, naast het Belastingkantoor, te Baarn. Morgenavond, te 8 uur, wordt een opera-avond gegeven, waarop ten ge hore zal worden gebracht La Bohème, opera in 4 akten, van Giaeomo Puc- cini. Indien door slechte weersom standigheden het concert moet wor den afgelast, vervalt dit programma. Volgende week: Bartok, Roemeen se Volksdansen: Mozart, Pianoconcert KV 453 en Rinsky, Korsakov, Sche- herazade. Nu de bestemmingsplannen ..Colenso 2" en „Soester Engweg" door Gedepu teerde Staten van Utrecht zijn goed gekeurd en met de bouw van belde objecten kan worden begonnen, lijkt het ons goed hierover iets te zeggen. Het plan „Colenso 2" sluit aan bij „Co- lensa 1" en ligt, gezien vanaf de Vre dehofstraat, in het verlengde van laatstgenoemd plan. Colenso 1 is thans volgebouwd en al le woningen zijn gereed. Direct na het afkomen van de goed keuring is men op Colenso 2 begonnen met het omhakken van de bommen en het struikgewas en men is daarmee zelfs tijdens de vacantieweken door gegaan omdat de bouwers staan te po pelen om daar te beginnen. Op dit terrein zullen worden gebouwd 27 eengezinswoningen en 24 etagewo ningen in een flat met 4 woonlagen De vacantietijd en de belangrijke voetbalwedstrijden op de televisie zul len wel oorzaak zijn, dat wat renners verstek hebben laten gaan. Toch wa ren 31 amateurs en nieuwelingen en 7 adspiranten aan de start. Door de eersten werden 44 ronden (50,6 km) en door de adsp. 25 ronden (29 km) afgelegd. De laatsten hebben heel wat meer strijd geleverd dan de vorige week en de tijd was bijna 5 min. sneller Een afscheiding kwam niet tot stand; al leen de 12-jarige Harm Hees moest lossen. Na een felle eindsprint werd de uit slag- 1 W. Knollenburg. 29 km in 46.31 min 2. Co v. Zijtveld. 3 H Blaske 4. C Boezaard. 5. W. v. d Heuvel 6. L v d Kamp 7. Harm Hees. De amateurs en nieuwelingen hebben ook veel strijd geleverd. Al vanaf de eerste ronde waren de uitlooppogin gen niet van de lucht, voorlopig nog zonder resultaat. In de 14e ronde gingen vier man weg. waaronder Harry Ligter, Krijn Voorn en Theo Zeedijk. Een ronde later nog een paar renners en na 3 ronden, toen de kruitdamp was opgetrokken, ble ken 5 man op kop te liggen, n.1. Har ry Ligter. Piet Soeteman. Piet Bakker. Ad v. d. Ploeg en Cor Faber In de 21e ronde probeerden Jaap v d. Broek, Cor Alberts en Wim Schaeffer de kopgroep te bereiken, maar het peleton haalde hen terug. Gerrit Ruttenberg probeerde het in de 26e ronde alleen, tevergeeft echter. Toch zou er nog een groepje van 5 weten te ontsnappen, aan het inmid dels zeer geslonken peleton. Dit wa ren Rik Hees, Jaap v. d Broek, Aad Post en Wim Schaeffer, allen ;an Tempo en S. de Jong Ruttenberg, Arie Bakker, R. de Zoete en Cor Leij- enhorst werden, toen zij op een ronde waren gezet, uit de strijd genomen. De spurt van de kopgroep was voor Soeteman. die met 'n banddikte Faber versloeg. De spurt van de 2e groep was voor Rik Hees. Totale uitslag; 1. Piet Soeteman, 50.6 km in 1 10.59 2. Cor Faber. 3. Ad v. d. Ploeg. 4. Harry Ligter. 5. Piet Bakker 6. Rik Heer op 400 m. 7. Jaap v. d. Broek. 8. Aad Post. 9. Wim Schae- fer. 10. S de Jong. 11. Cor Alberts op 1 ronde. Artiestenpalet brengt donderdagavond a s weer een programma voor de pa tiënten in sanato :um Zonnegloren. Belangeloze medewerking verlenen ditmaal het accordeonduo De Ber- thea's, zangeres Leni Kuhr met volks liedjes, het Rhythm-Trio (mondor gel), de Pardo's (twee gezellige jon gens en een gitaar) en het Zuidame- rlkaanse zangduo Tropical (met Pa- raguya-harp en gitaar) van elk 6 woningen. In totaal dus 51 woningen. De gronden van het plan „Soester Engweg" worden omgeven door de Talmalaan, Soester Engweg, Molen straat en de Albert Cuyplaan. welke laatste laan reeds aan één zijde is bebouwd. Deze gronden worden doorsneden door de Dalweg, welke reeds tot de Soester Engweg is doorgetrokken, waardoor twee delen zijn ontstaan. Het ligt in het voornemen op elk deel 96 woningen te bouwen, dus in totaal 192 woningen, verdeeld over flats met 3 en 6 woonlagen op een onderverdieping. Het is echter nog niet bekend of de woningen voor rekening van de ge meente zullen worden gebouwd of dat een bouwmaatschappij de bouw ter hand zal nemen, als gevolg waarvan het ook nog niet bekend is of de te bouwen woningen huur- of koopwo ningen zullen zijn Wanneer de bouw door een bouw maatschappij wordt uitgevoerd zal deze gerechtigd zijn een ietwat rui mere bebouwing toe te passen, waar door het aantal woningen iets zou verminderen. In de plannen zijn groenstroken opgenomen Het ligt verder in het voornemen zo spoedig mogelijk met de bouw te be ginnen Door het plan „Soesterveen" komen in de komende jaren nog pl.m. 1100 woningen gereed, een aantal, dat zeer gunstig afsteekt bij andere gemeen ten. Of de woningnood dan in Soest zal zijn opgelost is nog te bezien, maar we behoeven ons geen zorgen te ma ken, want er staan nog meer plan nen op stapel. De nieuwe indeling van S.E.C is nu bekend en ziet er als volgt uit: le elftal 3c klasse D. C.D,N.. D E.V., D.O.N.A.R., Fortitudo, H.M.S., Holland, Saestum, S.E.C.. Ul- trajactum, Victoria, Vriendenschaar en Zeist. Bij de vorige competitie vergeleken ontbreken dus Veenendaal en V.V.IJ., die degradeerden en Baarn en V.V O.G. die promoveerden. De grote verrassing is echter, dat Baarn ingedeeld is in de Amsterdam se afdeling en hiervoor in de plaats is het Hilversumse Victoria gekomen. De indeling is over het algemeen in teressanter geworden, behalve dan dat Baarn verdwenen is. 2c elftal Reserve 3 kl. I D O.S. '01 2, Fortitudo 2, ^linkwijk 4, Hercules 3. Nijenrodes 2. SEC. 2, U V.V 4, Veenendaal 2, Velox 4 en Vriendenschaar 3. Voor het tweede elftal bestaat de mo gelijkheid om dit jaar zeker een der de plaats te bemachtigen. Door hard te trainen en zich met vereende krachten in te spannen is zelfs een hogere plaats mogelijk. In „Voetbal", het weekblad waarin de officiële mededelingen van de Kon. Ned, Voetbalbond, afdeling Utrecht, worden opgenomen, staat een groot aantal overschrijvingen vermeld. Deze gingen per 1 augustus In. De volgende spelers uit Soest hebben overschrij ving gekregen: J R Burgsteden, van Hees naar La ge Vuursche. J. J Beijer, van B.D.C. naar Limvio (Baarn) J. Hop. van S E C. naar Hees. J. L. Hardeman, van S.E C naar Hees. J Kerkdijk, van S.E.C naar Dolderse Bays C. W. Rulzendaal, van Hees naar V.V.Z. '49. J. J. J. van der Steen, van S.E.C. naar Soesterberg. J. W Verhoeve, van S.E.C. naar BD.C. A. P. Wlndey, van S.E.C. naar T.O.V (Baarn). C. A Windey, van S.E.C. naar T.O.V. Spelers van andere verenigingen, die overschrijving naar een Soester club hebben gekregen, zijn: N. R. W. Wallet, van C.J.VV. (Amers foort) naar V.V.Z. '49. J. H Rauch, van Dolderse Boys naar Soesterberg C. Looysen, van Lage Vuursche naar Hees. F. Kanaar, van J.S.C. (Jutphaas) naar Soesterberg. J Hulsman, van Patrla (Zeist) naar Soesterberg. De Soester O. Z. bevond zich zaterdag avond onder de bezoekers van Toni Boltini's „El Paradiso" te Soesterberg. Bij zijn vertrek bleek, dat zijn brom fiets ontvreemd was. Alle nasporin gen bleven vruchteloos. In de nacht van zaterdag op zondag, te ongeveer 4 uur. kreeg J. R. alhier op de Eigendomweg, een verkeerson geluk. Terwijl hij op genoemde straat reed met een door hem bestuurde auto, begon deze plotseling te slippen. Door krachtig remmen vloog de wa gen over de kop en kwam ln een heg tot stilstand. Doordat R. in de wagen bleef, overkwam hem nagenoeg geen letsel. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Het beleid van minister Diepenhorst staat de laatste tijd aan scherpe kri tiek bloot. Nochtans wekt het de in druk, dat deze bewindsman in velerlei opzicht bekwamer is dan het meren deel van zijn talloze krlticasters De numerus clausus mocht dan geen meerderheid in de Kamer halen, de staven der verschillende medische fa culteiten hebben duidelijk laten blij ken dat niet de Kamer, maar minis ter Diepenhorst de moeilijkheden waarvoor deze faculteiten zich zien gesteld, het best heeft begrepen. De medische faculteit van de Groningse universiteit heeft hier in een publica tie nog eens nadrukkelijk op gewezen. Maar ook met betrekking tot zijn be leid inzake studietoelagen krijgt de minister meer te verduren dan ge rechtvaardigd is. Zoals bekend zullen de studietoelagen van studenten, wier ouders een inko men boven een bepaalde grens heb ben, aanzienlijk worden verlaagd. De minister heeft zich met deze maat regel niet populair gemaakt, maar ongelijk kan men hem niet geven De Studentenraad vindt dat ouders, die tot de middengroep gerekend moe ten worden (daarmee worden nota bene diegenen bedoeld wier belast baar inkomen ligt tussen f 16000 en 24000) het volle pond voor hun stu derende kinderen van de staat moet kunnen toucheren. Wij vinden van niet. In arbeidersge zinnen moet men soms maandenlang krom liggen om zich een nieuw pak, een huishoudelijk artikel of wat dies meer zij kunnen aanschaffen Waarom zou men geen offers kunnen vragen van de materieel zoveel beter bedeelde gezinnen, wanneer het de opleiding van hun kinderen betreft? Moet de overheid voor sinterklaas spe len? Het zijn juist de middengroepen die aandringen op bezuiniging van de staatsuitgaven- Welaan, minister Die penhorst is bereid aan hun wensen tegemoet te komen. Het gebeurde een week geleden, maar het ls alsof het gisteren was. De ver schrikkelijke busramp in Duitsland, waarbij 29 Belgische kinderen het le ven verloren. Ook vijf volwassenen vonden de dood ln de rampbus. die van een viaduct stortte. Men heeft in Duitsland gedaan wat men kon om nog zoveel mogelijk mensenlevens te redden. Chirurgen hebben urenlang gebogen gestaan om de verkeersslachtoffertjes, die van een vakantietrip in Oostenrijk terugkeer den, te redden. Voor velen kwam die hulp echter te laat. In Duitsland is inmiddels kritiek geuit op de hulpverlening, die pas laat op gang zou zijn gekomen. Van die kri tiek zal best iets waar zijn, maar hebben zij. die zonodig aan de grote klok moesten gaan hangen, om te verkondigen dat het veel beter, ef fectiever en vooral ook sneller had gekund, wel stilgestaan bij de vraag: Hoe zou het gegaan zijn als dit on geluk gebeurd was in een nog kleiner dorp dan Niederbrachen, dat maar een handjevol inwoners heeft? Het duurde lang voordat er een kraan wagen kwam, die de bus omhoog kon tillen. Is dat verwonderlijk? Welke plaatsen hebben er geen kraanwagen en waar moet er één vandaan komen, die ln staat is om een bus weer op z'n wielen te zetten? Het ongeluk is in Duitsland gebeurd. Het had net zo goed in ons land ge beurd kunnen zijn. In elke kleine plaats, die niet over een uitgebreid po litiekorps. een medische staf, een zie kenhuis, een kraanwagen en nog meer van deze. bij een dergelijk ongeval broodnodige zaken, beschikt. Dat heb ben de mensen, die de kritiek hebben gelanceerd, over het hoofd gezien De sensatiepers is de enige, die er iets in ziet. Gelukkig maar, dat andere bladen zich ervan distanciëren Overigens is een andere vraag aktu- eel: was de chauffeur van de Belgi sche rampbus oververmoeid? Sektie op het stoffelijk overschot heeft inmid dels uitgewezen, dat de chauffeur in ieder geval niet aan een hartverlam ming is overleden. Omdat ter plaat se van het ongeval geen enkel spoor is aangetroffen, dat zou kunnen dui den op een slippartij of op plotseling remmen en omdat een achter de bus rijdende automobilisten niets vreemds had bemerkt, alleen maar, dat de bus plotseling was verdwenen, versterken de vermoedens van oververmoeidheid. Daar komt bij. dat de man achter 't stuur twee uur nadat hij uit België in Oostenrijk was aangekomen, alweer chauffeerde. Misschien wordt de werkelijke oor zaak van het dramatische ongeluk wel nooit achterhaald, al is de overver moeidheid wel als vaststaand aan te nemen. In ieder geval heeft het aangetoond, dat het onverantwoordelijk is om na twee uur na een lange reis alweer achter het stuur te kruipen En hoe- velen doen dit niet vaker'' 't Is alleen verschrikkelijk, dat voor een waarschuwing aan hun adres zo n hoge tol moest worden betaald. KANTMAN. Het ministerie van binnenlandse za ken overweegt de schadeloosstelling voor tweede kamerleden van 20.000, op 25.000,per jaar te brengen. De ze verhoging, die dus 25% bedraagt, zou op 1 januari 1966 moeten ingaan. Kortom, het wordt een verhoging met terugwerkende kracht. Een jaar eer der was de schadeloosstelling reeds van 15.000,— op 20.000,— gebracht. Wanneer het wetsontwerp, dat deze verhoging van de schadeloosstelling zal regelen, door de Kamer zou wor den aangenomen, dan zal de populari telt van het parlement bij ons volk er niet beter op worden. Zelfs wan neer men beweert dat de schadeloos stelling in verhouding met het ver antwoordelijke parlementswerk aan de lage kant is, dan nog in zo'n drasti sche verhoging feitelijk niet te recht vaardigen. Ook de werknemers in de textielindustrie, de buschauffeurs en het personeel van de Nederlandse Spoorwegen kunnen wijzen op een achterstand in hun loon. Nochtans is hun dit jaar van alle kanten, niet in de laatste plaats door een groot deel van de kamerleden, voorgehouden dat loonstijgingen die uitgaan boven de norm van zeven pro cent onze economie in gevaar bren gen Daarom werd deze werknemers gevraagd toch vooral enige zelfbe heersing te betrachten. Wij hopen, dat wanneer straks de kamerleden moeten oordelen over hun eigen sa larisverhoging, zij ook deze zelfbe heersing kunnen opbrengen. De burgemeester van Valkenburg heeft de talrijke cafés in zijn toeris tengemeente verboden bepaalde gram mofoonplaten te draaien Dat impli ceerde onder meer. dat zo'n beetje het gehele oeuvre van Johnny Hoes thans in de Valkenburgse établisse menten taboe is Natuurlijk heeft dit besluit de lach spieren in ons goede vaderland weer flink in beweging gebracht Men neemt overheidsdienaren en andere lieden, die zo bezorgd zijn voor de goede zeden, nu eenmaal niet meer serieus Dat betekent niet dat wij voor de vulgariteiten van Hoes en consorten ook maar enige bewondering hebben. Wonderlijk was de reactie van Hoes op het besluit van de burgemeester. „Misschien zijn er mensen, die mijn liedjes dubbelzinnig vinden, maar dat halen ze er dan zelf uit, en daarmee laten ze zich kennen." Kort en goed. Hoes is een net heer schap, het is het Nederlandse volk dat verdorven is en zijn liedjes ver keerd interpreteert Dat wordt dan beweerd door de man, die nu al jaren de platenmarkt over spoelt met de banaalste vulgariteiten en zich een zelfde soort populariteit heeft aangemeten die sommige ver tellers van schuine moppen zj^h in bepaalde milieus weten te verwerven.

Soester Courant | 1966 | | pagina 1