TRABANT 601 Cteuet Reddingsactie voor het pond S.E.C .-nieuws De verkiezingen in de Verenigde Staten H. GRIFT ZN. ADMINISTRATIE VERKOOP KARINETJE IN DJAKARTA „GOUDEN SNAAR" U KUNT NIET ALLES WETEN! MET RAAD EN DAAD Mooi succes VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's schoenen Openbare bibliotheek Soestdijk In onze collectie BRILMONTUREN Fa. I». F. VOIGT Maandag t.m. vrijdag wegens vacantie gesloten. Ds. J. S. van Sehaiek 50 jaar predikant Bokken- en geitenkeuring Zo vlogen de duiven FABRIEK N.V. BAARN Jongelui die dit jaar geslaagd zijn voor het u.l.o.- of h.b.s.- diploma, Dat de Britten voortaan hun whisky en benzine duurder moeten betalen meer op tafel moeten leggen voor zé Iets in huurkoop mee kunnen nemen en op hun buitenlandse reizen min der mogen uitgeven - dat alles is voor hen onaangenaam, maar niet de hoofdschotel van Wilsons maatregelen om de Britse munt, het pond, voor doodbloeden te behouden. Dit - plus hogere inkomstenbelasting, loon- en prijsstop - beoogt vooreerst de inflatie te remmen, het geld wat schaarser te maken. Dat is ook wel nodig, want hoe meer geld onder de burgerij circuleert, hoe meer neiging die heeft om dingen te kopen: binnenlandse produkten die dan niet geëxporteerd kunnen worden om er dollars, marken, francs en gul dens mee te verdienen, of buitenlandse waarvoor dus het landsbezlt aan vreemde valuta aangesproken moet worden. Daar zit hem de kneep. De internationale handelswereld vindt op het ogenblik het pond sterling een hachelijk bezit: wie weet of Londen niet opeens devalueert, zodat het pond minder waard wordt. Daarop gaat men niet zitten wachten en dus gallop- peert men naar de Bank of England om zijn ponden in te wisselen voor goud of een wel vertrouwde munt soort. Die stormloop kan deze bank uiter aard slechts zolang verduren als er nog goud. dollars, guldens enzovoort in kas zijn en het zag er nu naar uit dat die voorraad het niet zo lang meer zou kunnen maken - hulp van de buitenlandse bankiers ten spijt - als de huidige run nog wat voort duurde. Genezing van het pond Verdere maatregelen van Wilson be ogen de uitgaven in het buienland ook verder te beperken door minder troepen op de been te houden in het verre oosten en minder ontwikkelings hulp te verstrekken En minister Cal- laghan zal ongetwijfeld in Bonn nu wel heel duidelijk stellen dat het Britse rijnleger wordt uitgedund als de Duitsers niet zorgen dat dit min der marken gaat kosten. Dan is er nog het besluit om de be grotingen der genationaliseerde indu strieën te besnoeien en de bouwacti viteit te verminderen. Ook al weer om het geld in Engeland schaarser te ma ken De Britse burger was door een en ander niet verrast - hij voelde het al aankomen en dat deed de geldwereld ook. dit zijn de gebruikelijke metho den om de niet onbekende ziekte van het pond te genezen. Dat ze in het verleden niet al te veel succes hadden, is uiteraard geen reden er nu wel goed en blijvend resultaat van te verwachten. Bovendien rede neert men in Zurich en Amsterdam en al die andere geldmarkten dat Wilson bijvoorbeeld voor die loon- en prijsstop haast geen apparaat heeft om toepassing af te dwingen. Zeker als allerlei prijzen door overheids- toedoen omhoog gaan, wie garandeert dan dat er niet toch weer looneisen komen die nog ingewilligd worden ook, eventueel na harde stakingen als die der zeelieden onlangs? Ook zal het effect van de al eerder ingevoerde extra belasting op werk kracht in de dienstensector pas over een half jaar op zijn vroegst gevoeld worden, evenals van sommige nieuwe maatregelen. Is dat wellicht niet te laat? Zullen de omstandigheden Wil son niet toch tot devaluatie dwingen, ook al wil hij niet? Van belang voor Wilson is dat het vertrouwen in het pond wordt her steld. Immers dan voelt niemand reden om zich naar de Bank of England te haasten teneinde geen dupe te wor den van waardedaling. Maar of dat vertrouwen Inderdaad hersteld zal worden, staat nog te bezien. De eer ste reacties wijzen er niet erg op. De doodklap En dan is er nog wat: in het kabinet is het tot hooglopende ruzie gekomen over de noodmaatregelen, die Im mers ook de doodklap betekenen voor de economische plannen van Labour. Dat wenste de industrie uit te brei den, tot economische expansie te sti muleren, opdat het van zijn export levende eiland zich meer en betere markten kon veroveren en in ieder geval in de felle concurrentiestrijd betere posities zou kunnen innemen. Dat is bepaald op de langere baan ook hard nodig. Maar van deze expansie kan weinig komen als nu op de daarvoor nodige uitgaven het snoei mes wordt toegepast. De noodmaatregelen voor het directe ogenblik bederven zo de mogelijkhe den op langere termijn. Dat minister Brown (economie) aanvankelijk het bijltje erbij neer wilde gooien, wekt ook al geen vertrouwen. Het is geen wonder dat diverse Engelse bladen nu betreuren dat al niet veel eerder tot devaluatie was besloten. Dat geeft lieden die van pensioenen leven e.d. een klap en ledereen merkt aan den lijve dat alle geïmporteerde spullen duurder worden, maar het had voor komen dat dit soort akelige gevechten om het pond geleverd moeten worden. Men kijkt dan naar het Franse voor beeld: daar Is Inderdaad na de akelige operatie van een devaluatie een dras tische genezing van allerlei econo mische kwalen tot stand gebracht Het nare voor de Britten ls echter dat hun pond ook een belangrijk betaal middel ls voor een groot deel van de wereldhandel - devaluatie zou ook zeer, zeer velen elders ln de wereld treffen. Met o.m. als kwalijk gevolg dat goede politieke relaties verstoord kunnen worden met nare economische konsekwentles. die een boemerang werking kunnen hebben en niet al leen voor Engeland. Dit soort erfenissen van Engelands grootste verleden maken Wilsons pro bleem juist veel zuurder dan het voor enige andere regeringsleiders elders zou kunnen zijn. De heer J. de Haard alhier, die lid is van de atletiekvereniging „Altis" te Amersfoort, wist zich voor de derde achtereenvolgende maal op wedstrij den te Utrecht, op de 800 m., als eer ste te plaatsen in de tijd van 2.00.1 min. In Beverwijk werd hij zondag voor de 7e achtereenvolgende maal eerste op de 800 m., nu in de tijd van 2.01.1 min. In beide wedstrijden moest hij de strijd aanbinden tegen 23 lopers. Op zaterdag 6 augustus houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door: Torenstraat 5, tel 3413 DERDE TREKKING S.E.C.-LOTERIJ De korpschef van de Soester politie, de heer H G Scholtmeijer, maakte zondagavond in de S.E C.-cantine de winnaar bekend van de derde ronde in de S.E C.-loterij. Deze prijs van 100.viel op no. 1954, hetgeen op naam staat van A J T. Luytelaar, Beekeringhstraat 9. Soest. De S.E.C-loterij met 1000 loten 30,werd zoalr bekend, een groot succes De 1000 loten werden zeer vlot geplaatst en zelfs kwamen de S E C -mensen aan het eind een aan tal loten tekort. De hoofdprijs van deze loterij ls een Volkswagen 1500. 31 augustus as wordt de vierde trekking ad 100,— weer door de heer H G Scholtmeijer verricht. THEO SURSTEDT NAAR S.E.C. Ex-contractspeler van H.V.C Theo Surstedt, zal in het komende seizoen de SEC.-aanval gaan versterken. Surstedt beëindigde zijn contract bij H V C en verkreeg overschrijving naar SE C. S.E.C.-TRAINING WORDT HEDEN AVOND HERVAT. Tegen 8 uur hedenavond zijn alle S.E.C-zaterdag- en zondagspelers uit genodigd om in het clubhuis aan de Bosstraat aanwezig te zijn voor ken nismaking met de nieuwe oefenmees- ter, de heer B v. d. Velde, de oud H.V.C contractspeler, die de heer Boerboom per 1 augustus bij S.E.C. is opgevolgd. De heer M. Wilhelm zal hedenavond het S.E.C.-oefenprogram ma bij de spelers toelichten. Er zal hedenavond nog niet op het veld ge oefend worden Donderdagavond zul len de S.E C.-senioren oefen.n op het halfverharde terrein. Pas op 13 augus tus kan over de grasvelden beschikt worden. JEUGDTRAININGEN De S.E C.-jeugdcommissie deelt mede, dat de jeugdtralningen na 14 augus tus a.s. hervat zullen worden. De oefenavonden en de oefenmeesters voor de diverse groepen zullen tijdig in ons blad bekend worden gemaakt. NIEUWE LEDEN De nieuwe competitie staat voor de deur en de opgave van het aantal elf tallen dat aan de competitie zal deel nemen moet per 15 augustus bij de Bond zijn. Voetballers, die lid van S.E C. wensen te worden van de jeugdafdeling, za terdagafdeling of zondagafdeling kun- Eerst vertelde generaal Soeharto over het nieuwe kabinet in Djakarta, daarna president Soekarno. En dat terwijl het krachtens de grondwet een presidentieel kabinet is Het tekent de situatie. Zelfs nu Soe harto formeel nog slechts een lid is van de kernministerraad van vijf die de feitelijke bestuurstaak op zich heeft genomen, is hij toch nog dege ne die als eerste spreekt en niet de president. Soekarno heeft trouwens zijn voor liefde op moeten geven om zoveel mogelijk ministers aan te stellen die hij tegen elkaar uit kon spelen: in stee van rond en vooral boven de honderd zijn er nog geen dertig ex cellenties. Wel is Soekarno weer hele maal formeel regeringsleider. In hoeverre dat ook in werkelijkheid het geval is zal blijken bij de behan deling van het akkoord van Bangkok, dat een einde maakt aan de confron tatiepolitiek jegens Maleisië. Hij is daartegen, Soeharto is voor. Zelfs als Soekarno kans ziet uitwer king van dit akkoord maar te vertra gen, zal dat een slechte Indruk ge ven bij Indonesiës buren, die dan hun verdwijnend wantrouwen opnieuw ge wekt zullen zien. En dan wordt ook met smart gewacht op daden van het kleinere kabinet. Goed bedoelde woorden zijn nu ge noeg gehoord; vooral de landen die Indonesië financieel al steunen of dit overwegen te doen, willen nu ook wel eens wat zien. Daden bijvoorbeeld. Nieuwe aanwinsten. Volwasenen. Blixen. Laatste verhalen. Bouvy, Kerkelijke kunst. Dl. 1 Schilderkunst. Combrink, Handenarbeid is vrije tijdsbesteding. Van Damme. Borls Pasternak. Van Gijn, Gids voor Tunesië. Hagenbeek, Avontuur met 1000 dieren. Hameeteman. De spoorwegen van Midden- en Zuid- Europa. - De spoorwegen van West en Noord-Europa. Von Haugk, Goed paard rijden. De Hey. Onze kinde ren. Jellenek-Mercedes, Mijn va der monsieur Mercedes. Jeuzen- kamp-Roovers, Het kind in de flat. Kossman, De smaak van groene kaas. Lankheit. Classicisme, Ro mantiek en Realisme. Last, China. Lathouwers, De hedendaagse Rus sische letterkunde. Het leven van Lazarillo de Tormes. Lewis, The problem of pain. Mostard. London (2 dln.Van het Reve, Nader tot U. Schetter. Jan Doeksen. Se- bastian. Operatie tegen de wanhoop. Van Vlierden, Gerard Walschap. Weiss, Het onderzoek. - De weten schappelijk onderzoeker. Jeugd. Beskow. Okke, Nootje en Dop- pejan. Borg, Reintje Roodpels. Burton, De wonderen van het die renrijk (7 dln.). Coolen, Sprookjes uit alle landen. Covens, Het hele jaar feest. Dekker. Buiten. - In de open lucht. De eigen werkplaats. Esterhazy, De jonge reizigers in Oostenrijk. Georgeot. Abraham. - Jakob Von Hagen, Het zonnevolk der Inca's. Hacquebord, Zeilende opleidingsschepen. Hooftman. Alles over supersonische verkeersvliegtui gen. Ramsay, De wonderlijke avon turen van kleine Dot. Rodes, Fos sielen. Rutgers van der Loeft, De elfstedentocht. De Salnt-Exupery, De kleine prins. Saunders, Het gou den knutselboek van de natuur. Schmidt, Dag. meneer de kruidenier. Dikkertje Dap. - Vingertje Lik. Schilderen. tekenen, beeldhouwen, bouwen. Smolders, Ruimtevaart ln de Sowjet-Unie. Smulders. Goeden avond speelman. Sommerfelt, Pa- blo en de anderen. Sommerfelt, Pa- De geschiedenis van China. Tucker Abott, Schelpen van de wereldzeeën. nen zich opgeven bij het sekretariaat, Nachtegaalweg 10, tel. 3615: de heer A. Brugman, voorzitter zaterdagvoet bal, Rubenslaan 73: de heer G. Ey- klng, Bilderdijklaan 2 of op het ter rein aan de Bosstraat tijdens training of ln de cantlne. Na keuring kunnen de nieuwe leden ln de komende competitie uitkomen. S.E.C.-ELFTALLEN OP BEZOEK BIJ T.O.V. Zaterdag 6 augustus zullen SEC. 1 en S.E C. 2 in Baarn tegen T.O V 1 en 2 uitkomen in het door deze vereni ging georganiseerde nederlaagtoernool De S E C-elftallen die aan het toer nooi deelnemen, zullen hedenavond tijdens de trainingsbijeenkomst in het SEC-clubhuis bekend worden ge maakt. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier S.E.C.-ZATERDAG IN DE NIEUWE COMPETITIE De S.E C-zaterdagafdeling en de ac tieve zaterdagcommissie zal ln het seizoen 1966-'67 met een flink aantal spelers starten. In de komende oefenwedstrijden zal blijken uit welke spelers het eerste team wordt geformeerd. Nieuwe ge zichten in de S.E C.-zaterdagafdeling zijn Paul Nijhuis uit de SEC.-jeugd, Dick Renooy, voormalig doelman S E C -zondag, die het in de zaterdag- afdeling gaat proberen. Bob van Ser- vellen van S.E C.-zondag, Willie Pien- broek van S.E C.-zondag en Lex Hop overgekomen van Hees, die zeer zeker zijn candidatuur in het S.E.C-zater dagteam zal stellen S E C.-zaterdag zal met de kern van vorig seizoen als Staal, Sengers. Sta lenhoef, Vink, Baptist, Beyer, de bel de Hoddes. Ab v. d Schagt en de nieuwe spelers over een sterk elftal kunnen beschikken. Training zal in het komende seizoen echter een eerste vereiste zijn om voor het eerste zaterdagelftal in aan merking te komen. De zaterdagcommissle overweegt thans of met twee of drie elftallen aan de nieuwe competitie kan worden deelgenomen. Komen er nog enkele spelers bij. dan kan ook een derde team, dat thans al geformeerd kan worden, aan de Bond worden opge geven. S E.C.-zaterdag speelt zaterdag 13 au gustus tegen H T.C. uit Zwolle, op woensdag 17 augustus a.s. tegen S V.M.-Boys en zaterdag 20 augustus tegen G V V V. uit Veenendaal Voor de reserve S.E.C.-zaterdag elftallen wordt nog een oefenprogramma opge steld. GELUIDSINSTALLATIE OP S.E.C.- VELD S E C. wil voor de aanvang van de com petitie 1966-'67 nog een geluidsinstal latie plaatsen op het terrein aan de Bosstraat. Op de cantine en tribune zullen speakers worden geplaatst, zo dat voor de wedstrijden en in de rust marsmuziek kan worden gespeeld. Voor S.E.C. weer een stap in de goede richting. In de cantlne zullen even eens speakers worden geplaatst, zo dat ook ln de toekomst de S.E.C.- cantine van muziek ls te voorzien. S.E.C.-VETERANE NTOERNOOI Zondag 21 augustus a.s. is dan weer de grote dag, waarop 8 veteranen- teams in het S.E.C.-veteranentoer- nooi. met als inzet de door sporthuis Kareisen beschikbaar gestelde. ..Sport Kareisen trofee", om deze prijs zullen strij den. In 2 poules zijn de volgende vereni gingen met een elftal van spelers bo ven 35 jaar ondergebracht: S.E.C. met 2 teams. Baarn. B.D CDonar (win naar van vorig jaar). Zebra's, Amers- foortse Boys en A.P.W.C. In de S.E.C.-teams spelen oude cracks uit voormalige S.E.C -elftallen als o.a. Floor Wijngaard, doelman in de jaren 1940-1944: Harm Adams, Joop Belt. Kees van het Klooster, Eb Kareisen, Roel ten Hove, Tonny Dasselaar, Jan van de Valk, Joop Westerveld, Wim Pureveen en vele anderen. Ongetwijfeld zal deze veteranendag op de S.E.C.-velden weer veel sportlef genoegen brengen aan de bijna hon derd deelnemers. REGISTRATIE SPORTTOTO S.E.C. Met ingang van 14 augustus a.s. gaat STEENHOFFSTRAAT 15. de Sporttoto weer draaien en voor de S.E.C.-poolers, die nog verzuimden het registratiekaartje voor seizoen 1966/67 in te vullen, ls het thans de hoogste tijd om dit alsnog te doen. Wordt het groene kaartje deze week bij één der S.E.C.-pooladressen ingele verd, dan ls meespelen met de eerste toto op 14 augustus verzekerd. Wacht men echter nog een week dan kan op de eerste toto niet gespeeld worden. Het grootste gedeelte van de S.E C - poolers liet zich echter reeds registre ren, zodat de resterenden hopelijk de ze week aan hun pooladres het kaart je zullen doen toekomen. Vanaf dinsdag 2 augustus zijn de poolformulieren voor de eerste toto op 14 augustus a.s. verkrijgbaar bij de S.E.C.-totoadressen. Wenst men In lichtingen over de S.E.C.-toto, dan kan men zich wenden tot het sekre tariaat, Nachtegaalweg 10, tel. 3615 of bij de heer Van Veenendaal, Klein Engendaalweg 13, tel. 2000. De S.E.C.- toto'ers wordt nu vast een gunstig totoseizoen toegewenst. NEDERLAND-HONGARIJE OP 7 SEPTEMBER De Interlandwedstrijd Nederland-Hon- garije zal op woensdagavond 7 sep tember a.s. worden gespeeld ln het Feijenoord stadion te Rotterdam. SE C.-leden, donateurs, of poolers, die deze wedstrijd wensen bij te wonen, dienen uiterlijk deze week het S.E C - sekretariaat Nachtegaalweg 10, op te geven ln welke prijsklasse zij een kaart wensen. Prijzen variëren van ƒ2.50 tot ƒ15,—. Eens ln de twee jaar gaat Amerika ter stembus. Eenmaal om de presi dent te kiezen en de helft van Se naat en Congres, eenmaal om de an dere helft van belde te vernieuwen. En al zijn de verkiezingen, die dit najaar gehouden zullen worden, niet van zo ingrijpend belang als de presidentsver kiezingen, men vraagt zich toch af in hoeverre ze een kijk zullen geven op de positie van de President en de steun van het volk aan zijn politiek, daar men, sprekend van de politiek van de regering-Johnson, op het ogen blik direct denkt aan Vietnam. Daaruit blijkt, dat, dit aspect van de regeringspoiitiek alle andere over schaduwt. En dat gebeurt ook in de praktijk. Daar is het grote plan van Johnson voor zijn „Great Society" ter bevordering van de algemene wel vaart. daar is het rassen-vraagstuk waarmee reeds vorderingen werden ge maakt Maar de alle aandacht op eisende, massa's geld verslindende, Vletnam-politiek stelt dit alles op de achteTgrond. Ongetwijfeld zeer ten ongerieve van de Preident zelf Niemand gelooft dat hij zich happy voelt en het is hem aan te zien ook Terwijl gewoonlijk een oorlog alle nationale krachten achter de regering samenbrengt, werkt de oorlog ln Vietnam als een splijtzwam, ook binnen de eigen partij van John son, de Democraten Zijn voornaamste tegenstander, Fulbright, Immers ls een partijgenoot1 Voor wie? Natuurlijk zijn er mensen, kranten, organisaties, die de regering door dik en dun steunen. Voor velen ls het een zaak van patriottisme. Men stelt het eenvoudig zo, dat Amerika grote of fers brengt om de wereld tegen het opdringende communisme te bescher men. ziet in een ieder die twijfelt een verrader en men ergert zich verschrik kelijk, met name aan de Europese sta ten, die zich niet mee laten slepen in dit militaire avontuur. Anderzijds zijn er velen, die met een bezwaard hart zien hoe Ameri kaanse jongens in deze oorlog worden gedreven, een smerige oorlog zonder roem, en als ze dan al weten tégen wie het gaat, zich afvragen voor wie ze vechten. Want de „regering" in Saigon, om het even welke regering daar voor het ogenblik aan de macht is, en de houding van de Vietname- zen in het algemeen wie het niets meer kan schelen als het vechten maar ophoudt, geeft maar weinig aanmoediging Volgens de militaire leiders en mi nister Macnamara ziet de situatie er militair niet eens ongunstig uit, maar zij vergeten dan, dat niet de mili taire maar de politieke situatie door slaggevend is Op de tijger De president maakt de rit op de tij ger en kan onderweg niet afstappen, uit vrees door het lieve dier verslon den te worden. Deze hele situatie ligt Lyndon B. Johnson niet Hij is uiter mate gevoelig voor de publieke opinie, hij streeft naar populariteit. En hij wil ook wel idealen doorzetten, die hem meer dan populariteit zouden opleveren, In eigen land heeft hij handen vol werk en hij zou zich daar aan ongetwijfeld graag wijden. Maar hij komt er onvoldoende aan toe, want Vietnam neemt hem in beslag. Hij wordt m het defensief gedrongen en dat ligt hem niet En nu komen de verkiezingen voor Senaat en Con gres in zicht In hoeverre zal de uit slag daarvan weerspiegelen, hoe het volk denkt over zijn president? Eenvoudig ligt de zaak niet, want de tegenstellingen zijn geen partijte genstellingen. De scheidslijn loopt dwars door de partijen heen. Daarbij is het natuurlijk een riskante zaak, de Vietnam-politiek in het geding te brengen. Men maakt gauw ultra-nati onalistische sentimenten wakker en daarmee is niemand gediend. Gevraagd: succes Voor de Democraten vooral betekent dit een moeilijk parket. Zij hadden praktisch het veld vrij na het ver schrikkelijke Goldwater-échec der Re- publiekeinen, dat deze partij leiderloos en programmaloos achterliet. Het zou zo moot geweest zijn, als ze met trots hadden kunnen wijzen op wat Johnson presteerde en hun eigen front hadden kunnen versterken, om over twee ja ren opnieuw een gooi naar het presi dentschap te doen. Het goedkope plastic zwembad is ook geschikt om er op te zonnebaden. Er zijn strandmatjes in de handel die u onder het plastic luchtbed kunt schui ven. Op deze manier bestaat er niet zo vlug kans op een lekje. Gaan uw benen schilferen door het zoute water? Wrijf er dan elke avond vette crème op. Ziet uw haar er dof uit? Trek een oude nylonkous over uw haarborstel. Borstel het haar en u zult zien dat het haar weer prachtig gaat glanzen. Maar Vietnam gooit dit alles ln het honderd. Op het meest in het oog springende punt van het regeringsbeleid zijn de meningen, zowel in de partij als bij de kiezers, verdeeld. Het zal dan ook bepaald interessant zijn te zien, hoe de Republikeinse en Democratische politici zich zullen op stellen om, de kool en de geit spa rend. de voortreffelijkheid van eigen partij aan de kiezers te tonen. Tenzij de regering-Johnson ergens een daverend succes boekt Dat zit mo menteel nog nergens ln. Maar er kan nog van alles gebeuren, al of niet toevallig. Willen de Democraten winnen of hun stellingen behouden, dan zal Johnson dat deel van de volksgunst moeten herwinnen, dat hij door de Vletnam-narigheid heeft verspeeld. Zaterdag was het vijftig jaar geleden dat ds J I. van Schaick uit Nijeber- koop in Friesland werd bevestigd tot predikant in de Nederlandse Her vormde Kerk. Ds Van Schaick was van 1927 tot 1946 voorganger van de Ned. Herv Kerk te Soest. PARKEREN. Wat verstaat men onder „parkeren"? Waar kan ik hier omtrent een wettelijke bepaling vin den? Antwoord: U kunt wettelijke bepa lingen over het parkeren vinden in arlkel 32 van het wegenverkeersregle ment. Men spreekt daar niet van par keren, maar van wachten. In straten waar alleen een wachtverbod geldt, ts het onmiddellijk laden en lossen van goerderen toegestaan. Als er geen stop en geen wachtverbod van toepassing ls, mag men een voertuig zo lang men wenst, ter plaatse laten staan. Men kan de eigenaar hoogstens vriende lijk verzoeken een andere standplaats te kiezen, maar wellicht is de zelfde plek dan even later weer door een derde ln beslag genomen. Over het door u beschreven geval staat zeer weinig ln dit reglement. Men ls bezig met een artikeltje waar in gesproken wordt van excessen. Hiermee wordt onder andere het ma ken van reclame bedoeld door mid del van plaatsing van wagens met de naam van een bedrijf er op, en het ontnemen van zicht en licht van an dere mensen door plaatsing van au to's. Er wordt dus wel iets geregeld ln dit verband, maar het ls uiteinde lijk aan de rechter om te beoordelen of er Inderdaad sprake is van een exces. U zult zich bij aantoonbare overlast moeten wenden tot de plaat selijke politie die, indien nodig, een procesverbaal kan sturen naar de of ficier van justitie. Bij de zaterdag te Soest gehouden bokken- en geitenkeuring wist dr. A. J. W. Hagedoorn uit Soesterberg be slag te leggen op 11 prijzen. De pun ten werden toegekend door de jury, bestaande uit de heren Post en Nieuw- hoff. Arbiter was de heer Fopma. Prachtige dieren werden voorgeleid en ter opluistering was de 12-jarlge .Ine ke" van de heer Jasperse aanwezig. Prijswinnaars werden: Lammeren (geit): IA „Bucco" van dr. Hagedoorn. 1B ,,Bidis" van de heer Mosterd. IC „Bantia" van dr. Hage doorn. 1D „Bambi II" van dr. Hage doorn. 1-jarige geiten: IA Ineke II" van de heer Jasperse. 1B „Balba" van dr. Lammeren (bok): IA „Vitellius" van Hagedoorn. 2. „Galba" van dr. Ha gedoorn. 1-jarige bokken: 2. „Galba" van dr. Hagedoorn 2-jarige bokken: 2. „Tiberius" van dr. Hagedoorn. 2-jarige gelten: IA „Regina" van de heer Jasperse. 1B „Bianca" van dr. Hagedoorn. IC. „Barbara" van mej. Oosterhout. 4-jarige geiten: IA „Willy" van de heer Mosterd. 1B „Ineke" van de heer Mosterd. IC „Bertha" van dr. Ha gedoorn. IE „Diana" van dr. Hage doorn. Oudere geiten: IA „Jantje" van dr. Hagedoorn (kampioen). 1B ..Ansje" van de heer Jasperse. IC „Henny" van de heer Jasperse. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam deel aan de vlucht vanaf Tergnier met 657 duiven. De eerste duif arriveerde te 11.48.04 uur Snelheid 1578.70 m per minuut. De laatste prijsduif kwam aan te 12.19.59 uur. Uitslag: Ph. H Kok 1 60 61 78 103. A C v Èe 2 12 36 38 41 44 55 56 59 74 80 90 96 102 118. F Reijerse 3 13. H Woudstra 4 14 97 130. C. v. Soest 5 100 107. C. v. d Hoek 6 29 42 65 31 87 H Gorissen 7 9 24 43 47 53 79 111 120 128 A Hilhorst 8 16 18 64 73 75 91. G. Zeijpveld 10. H. den Dekker 11 25 49 58 71 117 127 C. v d. Lugt 15 125. G Rijksen 17 20 22 28 48 54 77 108. Comb Wigtman-Roest 19 82 89. H. Bosman 2J 85 86. A. Dorrestein 23 33 88 95 104 105 116. W. Grift 26 50 106 110 129. P. de Bes 27 31 34 62 94 98 99 Gebr. v. Klooster 30 45 124. J. Rauch 32 37 115 123 126 R Voskuilen. 35. C. v. Klingeren 39 52 63. J. v. d. Belt 40 121. J. Stalenhoef 46 69 70 122. C Dijkman 51 119 131 C v. d. Goede 57 101. E. de Goede 66 112. C. Huijskes 67 113. J Knoops 68 76. J. v. d Brakel 72. P Duijst 83 84 92 114. G. Visser 93. A. Barreveld 109. Een tn alle opzichten absoluut VOLWAARDIGE 4-per- soons auto. gebouwd op het wegverkeer van morgen. Modern, prachtig van üjn en groots van vormgeving. Meer ruimte dan u denkt - plaats voor vier Dersonen Hoge prestaties en VEILIGE rij kwaliteit (reeds meer dan 30 Jaar on de weg) Volmaakte Interieur-uitrusting Beroemd om zijn voorwlclaandnjvlng. Ingebouwd ver- warmlngs- en luchtverversingsinstallatie - 25 SAE-PK Kruissnelheid 90 kilometer per uur Topsnelheid 100 km Ga deze volwaardige auto zien en berijden bij de dealer voor Soest en omstreken KROMMEWEG 28 - SOESTDIJK TELEFOON 2870 kunnen in onze onderneming in interessante opleidingsfuncties geplaatst worden op de afdelingen en Geboden wordt een goed aanvangsalaris en reiskostenvergoeding. Wilt u meer over ons bedrijf te weten komen schrijf dan een kort briefje of bel ons even op voor een afspraak, (tel. 02954-3641, toestel 16). Aanvragen te richten aan de atdeling Per soneelszaken van de Ocrletfabriek N.V., Eem- weg 52, Baarn.

Soester Courant | 1966 | | pagina 3