ItëïssëEëtiè HAASTU REMIA ür bij margarine prachtig tafelmes cadeau De gaslamp op groen Kalmer toon uit Hanoi Voorstellen Gemeenteraadvergadering op woensdag 31 augustus SOESTERBERG Autorijschool VAN BEUREN TOELAGE GARAGE STAM VERHUUR 25 KORTING J. C. Brouwer en Zn. Krabbels van Knelis „GOUDEN SNAAR" Opheffing onbewoonbaar- Onbewoonbaarverklaring van woningen Vaste commissies voor Brandweer en Woonruimteverdeling verklaring woningen VOETKLACHTEN orthopedist Gratis advies Van Dam's sehoenen Medische dienst Geslaagd Uit bet politierapport Jaarvergadering K.V.0. Hees-Nieuws Verkeerslichten beschermen voetgangers al bijna 100 jaar Bent U moe. mevrouw, heeft U hard gewerkt en s;a naar de VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTR. 30 The Miseries op Texel Renanlt dealer Openbare Bibliotheeek Soest-Zuid 35t5"'TSbS Zaterdag geopend. Maandag t.e.m. woensdag wegens vakantie gesloten. Burgemeester en wethouders stellen voor de woningen Koninginneweg 26 en 28 en Bakkersweg 5 en 7 onbe woonbaar te verklaren. De percelen Koninginnelaan 28 en Bakkersweg 5 zijn onbewoond, waar om men de ontruimlngstermijn van deze woningen wenst te stellen op 1 dag en voor de beide andere percelen op 6 maanden In verband met de aanhoudende groei onzer gemeente achten B en W. het wenselijk, iat zij met betrekking tot de aangelegenheden betreffende de brandweer worden bijgestaan en ge adviseerd door een vaste commissie uit de raad. Deze commissie zou moeten bestaan uit 5 leden en een voorzitter uit hun midden aan te wijzen. Het college stelt daarom voor bedoelde commissie in te stellen en een in een concept besluit opgenomen verordening, re gelende de samenstelling en de be voegdheden van deze commissie, vast te stellen. Bedoelde commissie zal o.a. gerech tigd zijn te adviseren inzake benoe ming en ontslag van het personeel van de brandweercorpsen te Soest en Soesterberg Tevens stellen B en W. voor het aan tal leden van de commissie voor woonruimteverdeling met ingang van 6 september 1966 vast te stellen op vijf in plaats van vier. zodat alle fracties in deze commissie vertegen woordigd kunnen zijn. De eigenaar van de woningen Post weg 16 en 18 te Soesterberg, welke op 14 juli 1965 door de raad onbe woonbaar werden verklaard, verzoekt opheffing van dit besluit. Betrokke ne heeft B en W. verzocht hem een bouwverguning te verlenen tot het verbeteren van deze inmiddels ont ruimde woningen. B. en W. wijzen er op. dat afgezien van de vraag of hierop een gunstige beslissing kan worden genomen, het zeker nog enige maanden zal duren voordat deze wo ningen weer voor bewoning geschikt zijn, waarna pas over het verzoek kan worden beslist. Op zaterdag 6 augustus houdt een zitting bij Van Dam's Schoenen. op het gebied van voetklachten steunen, beugels etc. Uitsluitend op afspraak, telefonisch of aan de zaak. Dit wordt u aangeboden door'. Torenstraat 5. tel. 3473. Dokter W. F. van den Helm. Prins Alexanderweg 87, Huis ter Heide, tel 0304-31574, neemt het as. weekeinde de dienst waar voor de artsen A Th. M. Splinter en J. C. Lucas te Soester berg en D. J. R. Jellema te Den Dol- der. Dokter A. J. W Hagedoorn, Oude Tempellaan 6, tel. 03463-517. neemt de dienst waar van aokter L. H, Brandt te Den Dolder. De heer W. J. Verruyt te Soesterberg is geslaagd voor het praktijkexamen Ned. Handelscorrespondentie. Uit het politierapport blijkt, dat in de maand juni in totaal twintig aanrij dingen te Soesterberg plaatsvonden. Daarvan waren er 13 met lichte scha de. 2 met zware schade en bij 5 aan rijdingen deden zich geen ernstige persoonlijke ongelukken voor. In to taal werd elf maal proces-verbaal op gemaakt, terwijl negen maal rapport werd opgemaakt. De vacantietijd zal wel de oorzaak zijn dat de jaarvergadering van K.V.O. de Korfbalvereniging „Oran je" niet druk bezocht was. Uit het jaarverslag bleek, dat K.V.O. I zich in de eerste klasse van de GU.K.B. heeft kunnen handhaven Kampioenschappen zaten er in het afgelopen seizoen niet in. De aspiran ten A en D hebben een tweede plaats bereikt, terwijl de B- en C-twaalftal- len met een plaatsje in de midden moot tevreden moesten zijn Bij de bestuursverkiezing werden voorzitter Kaspers en penningmeester Van Essen herkozen. Naast mej. R Lente als secretaresse, de heer J. de Bruin als wedstrijdse cretaris senioren en de heer Torn als materiaalcommissaris, werden nog drie extra betuursleden toegevoegd in ver band met de grote toeloop van de jeugd. nl. mevrouw Rohof als wed- strijdsecretaresse jeugd, mej. E. Kas pers en de heer T. de Bruin. K V O komt het nieuwe seizoen uit met twee senioren-twaalftallen. Om een derde team te vormen zijn nog enkele meisjes van 16 jaar en ouder nodig. Na het geslaagde schoolkorfbaltoer- nooi is er een grote toeloop ontstaan van jeugdleden van 9 jaar en ouder, vooral van meisjes. Jongens kunnen zich nog opgeven bij mevr. Rohof, Moerhessenberg 1 en bij de heer Kas pers, Prof. Lorentzlaan 78 Zaterdag 10 september begint de nieu we competitie K.V.O. gaat dan niet twee senioren-twaalftallen in de 1ste en 2de klasse van start en verder nog met vier aspirantentwaalftallen. Traditiegetrouw zullen er ook weer de nodige avondjes worden verzorgd in het K.V.O.-clubhuis, die naar gelang de leeftijd zullen worden georgani seerd. De training is vastgesteld op maan dagavond van 19 tot 20 uur, voor de senioren. De aspiranten en pupillen trainen op dinsdagavond van 19 tot 20 uur. 10 LESUREN f55,— MET DE NIEUWSTE V VV 1300 Laanstraat 20 - Telefoon 4685 Morgen, zaterdag, organiseert Hees een groot voetbaltoernooi op het ter rein aan de Kooiweg Het toernooi, genaamd „Insingertour- nooi" is een jaarlijks terugkerend evenement, waarbij gestreden wordt om een grote wisselbeker, welke 3 maal door dezelfde club gewonnen moet worden alvorens eigendom te worden De deelnemende verenigingen zijn: Baarn (afdeling zaterdag); SO.VA. Amersfoort. Oranje-Leeuwen, Hilver sum en Hees. Het beloven zeer interessante wed strijden te worden Alle wedstrijden staan onder leiding van KN VB.-scheidsrechters De loting zal plaats vinden te 1130 uur. terwijl de eerste wedstrijd aan vangt om 12 00 uur precies De twee de wedstrijd begint om 13 30 uur en de wedstrijd om de 3e en 4e plaats te 15.30 uur. De finale begint te 17 00 uur. waar na te 1845 uur de prijsuitreiking in de cantine zal plaatsvinden. De Heesmannen rekenen op een gro te belangstelling Het wetsontwerp dat tot strekking heeft de toelage van onze koningin meer dan te verdubbelen, heeft ru moer verwekt. Nu komt de indiening van dit ont werp wel op een ongelukkig tijdstip. Terwijl men over bezuiniging praat, worden de vorstelijke .toplagen sterk verhoogd. Toch is die verhoging niet onredelijk. Tenslotte ontvangt de koningin al ja ren de zelfde toelage, ofschoon de waarde van de gulden de laatste ja ren aanzienlijk is gedaald. Het ware echter verstandiger die toelage jaar lijks te herzien, in plaats van vele jaren te wachten en ze dan zo dras tisch te verhogen dat het volk de in druk krijgt dat er iets onrechtvaar digs gebeurt. De PSP tracht politieke munt uit dit wetsontwerp te slaan, zo van: ..Zien jullie nu wel hoeveel zo'n ko ningshuis kost en hoe verstandig het dus is dat wij een republiek voor staan". Maar ook een president kost geld, tenzij men de heer Koekoek neemt, want die doet het voor de helft van de prijs. Veertig jaar geleden werden op de Laan van Meerdervoort bij de Anna Pau- lownastraat te Den Haag de eerste verkeers-stopstrepen in Nederland aange bracht. Deze stopstrepen bestonden uit drie rijen porcelein stoppen die in het hout plaveisel waren aangebracht. Op dezelfde plaats en in dezelfde stad verschenen in die tijd dc eerste ver keerslichten. Wist u overigens dat de verkeerslichten al bijna honderd jaar oud zijn? Zij betekenden een omwenteling in dc verkeersregeling. De komst van dc snellere rijwielen bracht namelijk mede, dat er nieuwe wetten, nieuwe verkeersborden, maar ook een andere manier van verkeer regelen kwamen. Mijlpaal in de geschiedenis De uitvinding van de verkeerslichten betekende ook een mijlpaal in de ge schiedenis van de voetgangers De eerste verkeerslichten werden gesig naleerd te IfOnaen in "868, in het midden van c straat tussen Bridge- street en Great Georgestreet, West minster; een evenement, dat vele kranten inspireerde tot een waarde rend schrijven. Tot dan toe stuitte de regeling van het verkeer in de Engelse hoofstad op grote moeilijkheden. Voetgangers wa ren slechts aangewezen op de be scherming van de arm en de gebaren van de politieagent, die zijn uiterste best deed orde te scheppen in de chaotische toestanden. Een poging, die voor de rijtuigen, sleperskarren, omni bussen, postkoetsen, handkarren enz. wel enig succes had. doch niet vol doende was om de voetgangers de veiligheid te verschaffen die zij nodig hadden om zonder ongelukken aan dc overkant te komen Om het hoofd te kunnen bieden aan de wanorde in het verkeer van paar den en wagens werd op gezag van de heer Gathorne Hardy. de gepensio neerde minister-se retarls, de inge nieurs Saby en Farmer opgedragen seinpalen te ontwerpen welke de - door he* verkeer bijna onzichtbare - politieagenten konden varvangen en die de voetgangers konden beschermen tegen de gevaren van het reizigers- en vrachtverkeer. Zo kon het gebeuren dat op 12 de cember van het jaar 1868 een gigan tisch seinapparaat verrees op genoemd punt in Londen: een zuil van pl m 6 meter lang. met een gaslamp aan het eind. De lamp van dit vereenvou digde model had een diamteter van ongeveer 15 cm De signaalarmen waren 1.2G meter lang Het doei hier van was, het seinpaalpricipe toe te passen voor openbare wegen op pun ten die voer voetgangers tot dan los bepaald onveilig waren. Werking van het apparaat Wanneer de gaslamp van de seinpaal etn groen licht verspreidde, was dat voor voetgangers een waarschuwing voor »en gevaarlijke oversteekplaats, terwijl tegelijkertijd de bestuurders van rijwielen en „boneshakers" ge- Of heeft U een werkkring voor elke dag? Beloon U zelf dan eens GOLFLENGTES Kunt u mij ook zeggen wat de golflengtes (MG) zijn van de piratenzenders Radio Essex, Radio England. Radio Britain, Radio London, Radio Caroline en Radio City? Antwoord: Radio Caroline 5 Chesterfield Car- dens London W-l Perszaken: Fran- ces van Staden. Exploiteert twee ra dioschepen: Radio Caroline South (golf 257 meter) en Radio Caroline North (golf 201 meter). Een van de schepen heette vroeger Radio Atlanta. De schepen dragen de namen: „At lanta" en „Mi amigo". Radio London. 17, Curzonstreet, Lon don W-l. Exploiteert Radio London (golf 266 m) en heeft financiële belan gen bij Radio City (voorheen Radio Sutch) Om dit station is enkele we ken geleden een ware oorlog losgebro ken toen enkele aandeelhouders zich tegen overneming van Radio City (299 m) door „Big L" hebben verzet. Radio Swinging England en Britain Radio. Twee nieuwe namen van twee zenders die zich aan boord bevinden van het schip „Olga Patricia" Het schip ligt tussen „Caroline South" en „Radio London" in. Radio Swinging England zendt op 227 meter „Pop"- muziek uit Britain Radio zendt uit op 355 m (goede lichte muziek). Adres: 42 Curzonstreet, London W-l Radio Essex. Golf 222 meter Zwak station, geen nadere bijzonderheden NALATENSCHAP. - Mijn vader is in 1960 gestorven. Bij zijn leven heeft hij zijn huis en inboedel aan mijn jongste broer verkocht tegen f 4000,-. op voorwaarde dat deze moeder zou verzorgen tot aan haar dood. Moeder heeft een tijd bij mijn broer ingewoond, maar zit echter sedert kort in een bejaardentehuis Het be drag van 4.000,is destijds op schrift gesteld, doch nooit voldaan. Het huis heeft momenteel een waarde van f 18.000,— tot 20.000—, De woning is destijds beneden de wer kelijke waarde verkocht, zonder me- deweten van andere kinderen. Kan hier door mij nog aanspraak op wor den gemaakt? Antwoord: Als u zoudt kunnen aan tonen dat uw broer bevoordeeld is boven u door deze regeling, dan zoudt u inbreng kunnen eisen. Dit is echter niet zo eenvoudig, gezien de bijko mende voorwaarde Gekapitaliseerd zou dus moeten worden de kosten en zorgen die in de afgelopen zes jaar door uw broer aan uw moeder zijn besteed Overigens zal de waarde van het huis in 1960 ook wel lager zijn geweest dan tegenwoordig. Wilt u echter deze kwestie officieel geregeld zien dan hebt u de hulp van een notaris en eventueel zelfs van een advocaat no dig. Bedenkt u daarbij wel, dat pro cederen zeer duur is en de uitslag in dit geval twijfelachtig. ZEEUWSE DUIT. - Ik ben in het be zit gekomen van een Zeeuwse duit uit 1786. Aan de ene kant is het Zeeuw se wapen te vinden, en aan de an dere kant een toren tussen twee sterren. Kunt u mij vertellen wat dit betekent, hoeveel er van deze mun ten nog in omloop zijn en graag de waarde van deze munt. Antwoord: Een duit was één achtste stuiver, de stuiver één twintigste gul den. De toren op uw Zeeuwse duit is het muntteken van de munt te Mid delburg. Voorzover ons bekend staat niet vast hoeveel er van deze duiten zijn ge slagen. In ieder geval staat niet vast hoeveel er nog over zijn. want toen ze tijdens koning Willem II werden ingetrokken, is niet bijgehouden hoe veel er van ieder jaartal zijn inge wisseld. Zeldzaam is de munt niet; verzamelwaarde heeft hij alleen nog wanneer hij in zeer goede staat be waard is gebleven. Een stempelnieuw exemplaar kunt u stellen op rond 1,50; is er enige (weinig) slijtage, dan plm. f 0,85, bij meer dan zeer geringe slijtage 0,50. acht werden bij dit sein hun vaart te minderen Het groene licht was het normale en meest gebruikte signaal. Wanneer het groene licht werd vervangen door een rood. waarbij de armen van de sein paal omhooggingen, moest het verkeer van beide kanten stoppen. Verder bestond de mogelijkheid, dat de sig nalen helemaal niet in werking wa ren. Dan was de zuil slechts een aanwijzing voor een vaste oversteek plaats, en kon niets het normale ge bruik van deze oversteekplaats ver storen Wel hielden de bestuurders van de vele vervoermiddelen meer reke ning met de voetgangers ook al stond het licht niet op groen. Zij minder den vaart zodra ze wisten dat daar een oversteekplaats was, een handeling waarvan ook nu nog vele voetgangers afhankelijk zijn Hoopgevende vooruitgang Het bedienen van de verkeerslichten, dat wil zeggen het vervangen van het ene signaal door het andere, bleef voorbehouden aan de politie, maar de agenten liepen nu minder gevaar, want ook zij stonden niet altijd even veilig temidden van het woelige ver keer en, wat belangrijker was, de voetgangers kregen nu eindelijk de bescherming waarnaar al zolang was gesnakt Een bescherming die de wan delende weggebruikers aldaar in staat stelde veilig over te steken. Het principe van de seinpaal zou 64 jaar later ook in Nederland worden toegepast, namelijk in juni 1932 in Den Haag. Dit apparaat, dat eveneens met de hand werd bediend, was ge leverd door de seintoestellenfabriek Heemaf te Hengelo en de kosten be droegen f 5000.- Den Haag nam de apparatuur op proef en daar zij uiter mate goed beviel, betaalde de ge meente het bedrag en liet later nog vele verkeerslichten plaatsen De voetganger werd meer en meer be schermd tegen dreigend gevaar en ongelukken In de dertiger jaren ging Engeland opnieuw voor met de knip- perbollen, 'n uitvinding van de Britse minister van verkeer, Hoare Belisha. Zij werden naar hem dan ook hoare- belisha's genoemd. Ze staan er nog op alle straathoeken. In 1949 paste de gemeente Breda voor het eerst een zebramarkering toe. La ter zijn in ons land de knipperbollen echter geheel afgeschaft binnen de bebouwde kom omdat zij te duur wa ren om er alle oversteekplaatsen mee uit te rusten. Zij mogen nu nog bui ten de bebouwde kom worden ge bruikt, dich dit heeft weinig zin meer door de snelheid van de vervoermid delen (harder dan 50 km per uur). Men heeft daarom ter vervanging de zebra's beschermd verklaard Een be veiliging te meer! Wie het gevaar kent waaraan vele voetgangers dagelijks worden bloot gesteld zal dan ook in stilte de twee uitvinders, Saxby en Farmer, dank baar zijn voor hun werk en alle nieu we beveiligingen voor de wandelende weggebruikers zeker toejuichen. Onze plaatselijke Beat-Group ..The Miseries" is terug van een 14-daags verblijf op Texel. Met een tot de nok volgeladen V.W.- busje vertrokken zij richting Texel, alwaar tenten werden opgezet op de camping „Loodsman du in" nabij Den Hoorn, waar maandag en donderdag werd opgetreden. Ook werd opgetre den in het gezellige visserdorp Oude Schild. Vanzelfsprekend waren er ook enkele vrije dagen om wat van zon en strand te genieten. In Den Burg, op de cam ping „Dennenoord." was de belang stelling zo groot, dat aan vele gasten van omliggende campings geen plaats kon worden verleend. The Miseries mogen op een geslaagd toernee terugzien. Zaterdag a.s. verzorgen zij een avond in de „Hoeksteen" te Soesterberg, waar een beatclub in oprichting is Voorlopig is geen proces in zicht te gen de Amerikaanse krijgsgevangenen in Noord-Vletnam. Rustig cn een beetje bedekt heeft president Ho Tsji Minh dit de Amerikanen laten weten - min of meer via een radiomaat schappij. Reden: „wij Noordvletna- mezen zijn altijd zeer humaan ge weest en de eigenlijke misdadiger is uiteraard president Johnson die de vliegers heeft gestuurd" Dat zijn wel heel rustige klanken na de felle rede die Ho een goede week tevoren hield en de strak georgani seerde, en fel verontwaardigde beto gingen e.d die in Hanoi waren ge houden tegen de misdadige piloten, waarvan de natie schijnbaar eiste dat ze berecht zouden worden. Achteraf heeft het er veel van of het nooit de bedoeling is geweest van Hanoi om de piloten ter door te ver oordelen met alle mogelijke kwade gevolgen van dien: een golf van ver ontwaardiging in de V S. en een ster ke druk op de president om bij wijze van wraak nu eens die Noordvietna- mezen mores te leren met alle ma teriaal dat ter beschikking staat. Wat Ho speelde was een vernuftig spel van intensivering der psycholo gische oorlog Daarbij werd dan steeds vermeld dat de piloten der V S niet alleen verschrikkelijke dingen hadden gedaan zoals scholen bombarderen met kindertjes - van olie-opslagplaatsen werd minder gerept - maar vooral dat ze nu van plan waren de dijken stuk te gooien, waardoor de bevolking be halve wateroverlast ook kon rekenen op voedselgebrek. In onbedekte termen vertaald zei Ha noi: alles goed en wel maar als je aan de dijken komt dan gaan jullie gevangen piloten er aan. Je moet dus zelf maar weten of je het zover wilt laten komen dat we hulp van China gaan vragen en misschien zelfs van de Russen. Dat zijn twee zaken die Johnson ze ker ook niet verlangt en vermoede lijk zijn intussen zowel de piloten als de dijken veilig. Voor de rest staat de zaak nog net er bij als vorige week en als vorig jaar. Het streven naar een oplossing is nog steeds uitzichtloos. Degenen die menen dat een oplossing alleen via Moskou te krijgen zal zijn. heb ben de moed wel op moeten geven na de debacles op dit stuk van Rusland reizigers als De Gaulle. Indira Gan- dhi, Wilson en Oe Thant. Dit soort conversaties wordt voortge zet. In Japan was Gromyko op be zoek en in de eerste plaats ging het om de basis voor een vredesverdrag. De betrekkingen zijn wel iets verbe terd. maar Japan zal niet instemmen met een verdrag dat enige voorheen Japanse eilanden Russisch blijven. En voor het overige kwam Vietnam ter sprake: zonder succes Vietnam was ook een onderwerp dat de secretaris-generaal der VN. Thant in Moskou aansneed, zonder resul taat, Hij kreeg wel grote lof en de Russen zouden kennelijk graag zien dat .hij zich dit najaar laat herkie zen. (De befaamde troika-eis, met drie voormannen in plaats van een, is kennelijk vergeten). Twee zaken die Thant daar minder voor laten voelen zijn Vietnam, waar bij hij net als alle anderen voortdu rend het hoofd stoot, en de wankele financiële situatie van de V.N., o.m. door contributieschulden van de sowj et-unie Het lijkt niet onmogelijk dat de Rus sen bereid zijn tot wat soepelheid om Thant tot aanblijven te verleiden. Maar het staat wel vast. dat ze hem inzake Vietnam niet verder willen hel pen - dat misschien ook niet kunnen, of Moskous invloed te Hanoi is niet groot genoeg om Ho tot onderhande lingen te pressen, of het Kremlin vreest te grote schade aan zijn pres tige. indien het als communistische staat een bevrijdingsoorlog in een an dere communistische staat zou belem meren of zelfs maar kritiseren. Men zal dus nog moeten wachten, zo als dat al jaren lang wordt gedaan Renault R 4 Luxe v.a. f 4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385. Renault R 8 v.a. f 5.960.— Renault R 10 Major v.a. f 6.495.— Renault R 16 v.a. t 8.650.— Caravelle Coupé v.a. f 10.530. Renault Rambler v.a. f14.450. Nieuwerhoekpleln 1 - Soestdijk Telefoon 2850 van SERVIES - GLAS - BESTEK, STOELEN. TAFELS enz. enz. (Vlet bijlevering van DRANKEN op SERVIES, GLAS EN BESTEK Vraagt onze prijscourant WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Steenhoffstraat 64 Telefoon 2551 Nieuwe aanwinsten. Romans. Duras, Om half elf op een zomeravond. Greup-Ronaldus. Levensgevaarlijke mannen Gijsen, Harmagedon. Lyall, Gevaarlijk spel Van Vlaen deren, Allemaal echt gebeurd. De Viers, Het zwaard, de zee en het valse hart. Boeken over alleriei onderwerpen. Combrink, Handenarbeid als vrijetijds besteding. Van Damme, Boris Pas ter nak Van Gijn en Eilander. Gids door Tunesië. Hagenbeek, Avon tuur met 1000 dieren. Hameete- mann, Modelspoorbouw (dl. 3 en 4) Van Haugk, Goed paardrijden Hegeier, Mammie, waar kom ik van daan? - De Hey, Onze kinderen. - Hon derdvijftig jaar Nederlandse kunst. Kossmann. De smaak van groene kaas. Last, China Lasthouwers, De hedendaagse Russische letterkunde. Van het Reve, Nader tot U. Schef- fer. Jan Doeken. Sebastian, Ope ratie tegen de wanhoop. Weiss, Het onderzoek. Jeugdboeken. Belah. Waf waf! - mi auw! Blyton, Smokkelaars op het oude buiten Damjan, Van een eekhoorntje en een neushoorntje. Dulieu, De 7 wonderdaden van Ke vertje Plop. Van den Eerenbeemt, Een vakantie op water Greener, Bestemming maan, Hager^, Marjo- leintje op Vlieland. Justus, Tobias zoekt plezier. Knight, Onrust aan de waddenkust. Lindgren, Kati in Italië. Milne. Het huis in het Poeh-hoekje Roggeveen. De baard van Daantje. - Okkie en de rups. - Okkie in de kou - Okkie weet raad. Smith. Het grote kleine boek. Wild- smith. De zon en de noordenwind. Jeugdboeken over verschillende onder werpen. Beskow. Okke. Nootje en Doppejan. Borg, Reintje Roodpels. Coolen, Sprookjes uit alle landen. Covens. Het hele jaar feest. - De eigen werkplaats. Esterhazy, De jonge reizigers in Oostenrijk. Von Hagen, Het zonnevolk der Inca's. Hooftman. Alles over supersonische verkeersvliegtuigen. Nieuwendijk, Op stap met de vogelvriend. Ram- say. De wonderbaarlijke avonturen van kleine Dot Rutgers van der Loeff, De elfstedentocht. "('ge dak een mok lilse slaop uurtje laanger legfe en ik bin ming vraogt zou toch weeze de oot- zaok een 'feessWwas en dat is uTuïci juust. Ut was neuie maol gin feest. m. Ik bin gewoon op ebleve om noeng te kieke watter waor is van de kbaa te van de minse, die bewere, da zui 's nachts haost gin gas hebbe om de druk nie hoog enoeg is K;nnp Noeng is dat niks nieuws. Dr binn zellufs raodsleeje, die d'r naor evraog" hebbe en ok in forums ister over espToke. Maor ut antwooTd was: a is niks mit ut gas an de haand, oe druk is overdaag utzellufde &s nachts. De minse, die d'r naor evraogd hadde waore daor nie heulemaol tevreeje mee. maor toen d'r een paor getaJie op tafel kwaome, was ut zo in orde. Maor ik wou ut naodje van de kous weete: ik bin us een keer nie naor bed egaon en ik hep ming 's nachts us een uutsmieter emaokt. Vandaor dat Knelis noeng kan zeige, datte vraogestellers geilek hebbe ge had, waant ut gas braandde bar slecht. Zellufs nog minder as om zes uur, as iedereen ut ete op het staon en d'r een heleboel gas verbruukt wordt. Watter precies an de haangd is, weet ik ok nie, maor dattei iets nie in orde is weet ik nou wel zeker. Noeng kan ut best beure. datte minse, die zeige, datter mit us gas niks an de haangd is. daor heilig van over- tuugd binne. Hoe kan ut ok aanders: ik wou ut eerst ok nie geleuve. Maor nou motte zullie ok maor us een keer 's nachts wakker blieve en een eitje bakke of zoiets Dan zulle zullie ut zelluf meemaoke. En dan zulle zul lie motte toegeve, dat al die getalle niks waord binne om de eenvoudige rede, dattut gas 's nachts veul minder is. Ik wil wel zeige, dat ik dat niks arreg vindt. Behalleve dan die ene keer. dat ik die uutsmieter maokte. Maor ik kan ming best veurstelle. datter min se binne. die dat wel arg vingde. Minse. die van d'r warrek komme en nog effe iets klaor wille maoke bie- veurbeeld. Of minse, die naor d'r waT- rek motte en warreme tee mee wille neme. Die motte eerst 'n meraokelse tied wachte tot ut waoter kookt En waor is dat nong veur nodug? Wat Knelis wel arreg vindt is, datter minse binne, die goed weete. dattut gas 's nachts slechter braandt, maor die volhouwe, dattut allemaol an de minse leit. en dat zullie zich dat al leen maor verbeelde Maor zullie zitte netuurlijk ut dichtst bie ut vuur! STEENHOFFSTRAAT 15. Remia Zilver, Remia Planten, Remia Dex, Remia Zweedse Kroon REMIA MARGARINEFABRIEKEN N.V. - DEN DOLDER

Soester Courant | 1966 | | pagina 5